Nieuwkoopse plassertjes Katwijk verwacht veel gasten op 28 april REPETITIE VIEL IN HET WATER Zweeds journalist bezocht Katwijk Japanse satelliet mislukt Noordkoreanen weer agressief Vooruitzichten voor badseizoen gunstig LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 6.45 uur 6.50 uur 7.00 uur 7.10 uur 7.30 uur 8.00 uur - 8.20 uur - 8.45 uur - 10.10 uur - 10.55 uur - 11.00 uur - 11.30 uur - NEDERLAND 2 - 8.00 uur - 8.05 uur - 8.30 uur - 8.55 uur - 9.20 uur - 10.15 uur - 10.30 uur - 11.00 uur - Voor de kleuters: Pipo NTS-journaal De verrekijker Van gewest tot gewest Mensen in de sport NTS-journaal Attentie Het derde pianoconcert: t.v.-spel De „Brainstormers"; documentaire r NTS-journaal Automatisering Sluiting VARA Nieuws in het kort Coronation Street Zigeunermuziek Achter het nieuws Mogul: „De vuurdoop" NTS-journaal Verklaar U nader Sluiting DIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM I 7.05 uur Willem Noske, viool; Piet Nijland, viool en Karei van Leeuwen Boomkamp, violoncel 9.04 uur De dageraad, hoorspel HILVERSUM II 8.10 uur De familie Leenhouts, familiekroniek 8.35 uur Samen uit samen thuis, steravond-programma „De onverzoenlijken" Zelden ls een afscheid c** min der zwaar gevallen dai Mo- na. het toneelmatige wijije waar niets échts aan was. Van weer geheel ander kaliber was de hoofdfilm, „De Onverzoenlijken" van John Huston, die men laat stelijk in de bioscoop heeft kun nen bewonderen als Noach in „de Bybel", een film die hy ook geregisseerd heeft. Huston wordt beschouwd als de groot ste van de „Lost generation", en met de vertoning van deze vrij recente film (1960) bewees de NTS hem en de kijker de nodi ge eer. Doordat de documentai re over de bouw van de IJ-tun- nel kwam te vervallen en ver vangen werd door een „Comedy Caper" en een aardig Joegosla- visch tekenfilmpje, valt er van 't NTS-programma verder wei nig meer te vertellen dan dat de gitarist John Wiliams inderdaad uitstekend gitaar speelt, en dat hy op adequate, manier in beeld was gebracht. Het was een aar dige gedachte om onze bekend ste gitarist, Dick Visser, even te voren op de andere zender zijn kunst te laten zien en horen. Documentaire over Zeppelins Wie naar de hoofdfilm heeft gekeken heeft niet de BBC-do- cumentaire gezien over 'tlucht- ichip, beter bekend als de Zep- jelin, waarover de dichter Bud- iingh zulke treffende regels heeft geschreven („Een lange slanke zilveren sigaar, zij het dan zonder bandje"). Het was daarom zo'n boeiende documen taire, omdat de Zeppelin uit een voorgoed voorbije tijd stamt, een fantoom is dat na de ramp met ie Hindenburg voorgoed uit de sther verdween, en dat alleen romantische herinneringen n a- liet. De documentaire liet zien iat de Zeppelins werkelijk iets anders waren dan de vliegtui gen van tegenwoordig, met een comfort dat men alleen in de duikboten van Jules Verrce aan trof, en met een gevarenrisico dat in de tegenwoordige tyd on voorstelbaar zou zyn. Dat neemt niet weg dat Graf Zeppelin 147 maal de Oceaan is overgestoken, wat tegenwoordig yjisschien da gelijks gebeurt, maar dat toch niet duidt op absolute onbe trouwbaarheid van het lucht schip. Er was veel „gefeekt" in deze documentaire. We zagen Nobile over ons hoofd heen in moeilijk heden verkeren aan de Noord pool, en met van dat soort na- maaksituaties. De man van het grondpersoneel die aan de kabel bleef hangen toen 'n luchtschip de lucht in ging en die we van grote hoogte, worstelend met de lucht, zagen doodvallen, was in ieder geval echt. Zyn val maak te nog een onuitwisbaarder in druk dan de ondergang van de Hindenburg. de harde matras met alle comfort van een zachte! Ook naar Leiden en Warmond Gesprek met kind genoten i In de Scandinavische landen be- ifint Katwijk als de gezellige fami liebadplaats steeds meer bekendheid k krijgen. Wie nu een wandeling maakt door het centrum van Kat wijk aan Zee ziet daar reeds auto's staan uit Noorwegen, Denemarken en Zweden. Deze Scandinavische gasten genieten van een rustige va kantie tijdens het voorseizoen. Dat er nu reeds Scandinaviërs in de vissers- en badplaats zyn was voor de directeur Scandinavische landen van de algemene Nederlandse Vere- Ttvee van de drie verkochte geisers zijn een FASTO, met de unieke patent-knop voor heet ivatcr in de keuken en veilig-warm water in de douche niging voor Vreemdelingenverkeer, d eheer G. Göbel, aanleiding om met twee vertegenwoordigers van hèt dagblad Dagens Nyheter uit Stock holm een bezoek aan Katwijk te brengen. Het waren de jounalist B. Fors- lund en de fotograaf R. Ericson, die met de heer Gobel vanmorgen dooi de directeur van de V.V.V. Katwijk, de heer Chr. Verplancke, In het kantoor aan de Boulevard hartelijk werden begroet. In het kort vertelde de heer Ver plancke iets over de geschiedenis van Katwijk als badplaats en over de organisatie van de V.V.V. De Stockholmse gasten hadden bijzonder veel lof voor het onder brengen van de vele duizenden gasten gedurende het badseizoen, te meer daar dit voor het overgrote deel bij particulieren geschéidt. Er werd vervolgens een rondrit door de badplaats gemaakt en er werd een bezoek gebracht aan twee Zweedse families, die thans hun va kantie in Katwftk doorbrengen. De appartementen waar deze Zweden tijdens hun verblijf vertoeven wer den bekeken, er werd gevraagd naar hun oordeel over Katwijk als bad plaats en er werden gesprekken ge voerd met de families, waar de Zwe den een dag of tien verblijven. Ook een wandeling over het strand werd niet vergeten. Daarna werd naar Leiden reden, waar de lunch werd gebruikt in het Pannekoekenhuysje, en ver volgens volgde een ontvangst door het bestuur van de V.V.V. Warmond, die besloten werd met een boottocht over de Kaag. De heer Forslund vertelde, dat hij zij het in een kort tijdsbestek een goede indruk had gekregen, over wat Katwijk en naaste omgeving de vakantiegangers te bieden hebben. Uit de gesprekken met zijn In Katwijk vakantiehoudende landge noten over het bezoek zal hij uit voerig schrijven daarbij ook foto's publiceren was hem gebleken, dat z|j het erg naar hun zin hadden en dat zij volop genoten van het strand, de zee en de duinen en de bloe menpracht in de bollenstreek en in de Keukenhof. Ook over de ontvangst en de gastvrijheid van de Katwij- kers waren zij zeer te spreken. telde hij, dat de vissers- en bad' plaats overvol zal zyn. Het is echter best mogelyk, dat zal blijken, dat hier en daar nog een bed onbesla- pen is geweest, maar er moet ook rekening gehouden worden met die buitenlanders, die op eigen gelegen heid komen en die men dan 28 of 29 april ook nog ergens onder dak moet brengen. Daarom hebben wij, zei de heer Verplancke, aan alle inwoners een opgave gevraagd van het aantal ka mers, dat op dit moment nog be schikbaar is. Kwam de antwoord kaart niet terug dan betekende dit, dat men bezet was. Willen we zaak goed in handen kunnen houden, dan moeten we bedden in voorraad hebben net zoals een banketbakker gebakjes in voorraad heeft. Hoewel de heer Verplancke dus geen getallen wilde noemen verna men wij van welingelichte zijde, dat het aantal te verwachten gasten ge durende het laatste weekeinde van april zeker geschat kan worden op een 20.000 tot 25.000. Wanneer deze drukte achter de rug is ziet men uit naar het weekeinde van 16 tot 19 juni. Voor de Duitsers valt daarin een r.k. feestdag, waarop ook de slag om Berlyn wordt her dacht. Ook dan worden weer duizenden gasten verwacht. Badseizoen En dan begint het zomerseizoen. De maand juli is voor 't grootste deel (ongeveer 90 procent) bezet. Het op merkelijke Ls, dat het deze maand vooral de Nederlanders zijn, die de boventoon voeren.- Men ziet daarin de invloed van de vakantiespreiding op de scholen. In juni zijn er nog plaatsen be schikbaar, evenals in augustus, de maand waarin de Duitser-s en ande re buitenlanders naar de Nederlandse kust komen om daar hun vakantie door te brengen. Tachtig procent van het aantal bij de V.V.V. ingeschreven beschikbare bedden is echter reeds bezet. Ver wacht wordt, dat tijdens het laatste aprilweekeinde nog vele buitenlan ders van de gelegenheid gebruik zul len maken om logies te bespreken. Al met al, zo vertelde de heer Ver plancke tot besluit, zyn de verwach tingen voor het komende seizoen hooggespannen. De propaganda-ac- ties in het buitenland en de bezoe ken, die ik aan Duitsland en Scan dinavië gebracht heb, hadden tot re sultaat. dat de contacten met oude relaties werden verstevigd en dat er nieuwe zjjn gelegd. VOOR DONDERDAG 13 APRIL Hilversum 1, 402 m 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzen ding van het Geref. Politiek Verbond. 18.30 Lichte orkestmuz. 18.55 Gespro ken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Violen en cello: moderne en lichte mu ziek. IKOR: 19 30 Ecclesia Politica over het politieke spreken van de kerk. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Om roeporkest en Omroepkoor: klass. ge wijde muz. 21.04 De Dageraad, hoor spel. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Discotaria: nieuwe gram.platen. 23.55- 24.00 nws. Hilversum 2, 298 m NCRV: 18.10 Sportrubriek. 18.30 Halte: progr. voor de twintigers. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Klass- gewijde muz. (gr.). 19.30 Klass. gewijde muz. (gr 19.45 Op de man af. praatje. 19.50 Stereo: Wij poetsen de plaat (gr.). 20.10 De familie Leenhouts, hoorspel, (dl. 27). 20.35 Sa men uit samen thuis: steravondpro gramma. 22.00 Gewijde muz. (gr.) 121.15 Beantwoording van vragen over de ru briek Bijbellezen. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespreking. 22.45 kerkorgelconcert (opn.)klass. en mod. muz. 23.15 Sig naal muz. van eigen tijd 23.45 lich te gram.muz. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 14 APRIL VARA: 7.00 Nws. en ochtedgym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram.muz. 9.00 Stereo: Klass. gr muz. (9.35-9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Lichte gram. muz. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.30 AVRO: Stereo: Klass.operafrag menten (gr.). 12.00 Promenade-orkest: amusementsmuz. 12.25 Beursber. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting. Uitzending voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 Stereo: Fluit en piano: moderne muz. 14.00 Poëziekroniek. 14.15 Bij de tijd en bij de thee: gev. progr. VPRO: 15.30 Thuis: progr. voor thuiszittenden. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Klass. en mod. muz. (opn.). 17.00 Voor de Jeugd. 17.25 Stereo: Muzikale aanwinsten. 17.45 Act. Hilversum 2. 298 m NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte gram.muz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte gram. muz. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Ste reo: Lichte grammuz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Stereo: Lichte grammuz. 10.00 Stereo: Klass. vioolconcert (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Lichte gram. muz .12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tulnb. 12.30 nws. 12.40 Variant: act. reportages, ber. en veel muz. 13.30 Lich te spaanse muz. (gr.). 14.05 School radio. 14.25 Stereo: Klass. septet (gr.). 15.10 Voordracht. 15.30 In 't zilver: Erogr .voor oudere luisteraars. 16.30 tereo: Sopraan en piano: mod. liede ren. 17.00 Lichte grammuz. 17.30 Ne derlandse militaire orkesten (gr.). Hilversum 3, FM en 240 m AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Plaat maar raak. 10.00 Nws. 10.02 Arbeids vitaminen (11.00 Nws-). VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 El Pée: gev. platenprogr. 14.00 15.02 Muziekkantjeslicht muz.progr. 16.00 Nws. 16.02 Oude gram.platen. 16.30 Sorbet: licht platenprogr. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Pop-Party. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS/NOT: 10.45- 12.00 Schooltelevisie. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal AVRO: 19.00 Popeye, tekenfilm. 19.05 The Thunder- birds, TV-tekenfilm. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 AVRO's Televisier. 20.45 The Dean Martin Show. 21.30 Voor de vuist weg. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. KRO: 20.05 Voordracht. 20.30 Groei naar vrijheid, documen taire over de 80-Jarlge oorlog (1568- 1648). 21.00 Bonanza. TV-film. 21.50 Onze man in Washington. NTS: 22.15- 22.30 Journaal. 22.30-23.00 Teleac: Kernfysica (26 herh.). Piet Hambergen niet meer in Carrellshow (Van pnze rtv-medewerkster) Piet Bambergen zal waarschijnlijk in het komende seizoen voor de A.V.R.O.-televisie werken, teza men met zijn partner René van Voo- ren. De besprekingen over vorm en frequentie van het optreden zijn nog aan de gang. Intussen heeft Bambergen al een aanbod van Rudie Carrell afgeslagen om met hem op te treden voor de V.AJt.A.-televisie. Carrell gaat acht shows maken en had zijn makker van het eerste tv-uur. Piet Bamber gen, gaarne in deze shows laten op treden. Kies een FASTO geiser met de unieke patent- knop voor heet water in de keuken en veilig- warm water in de douche. Twee van de drie verkochte geisers zijn een FASTO „Wie wil er meegaan zeilen", klonk ytetermiddag luid en helder over het 7 water van de Nieuwkoopse plassen, per Achttien kinderen in een zacht dei nende B.M., aangevoerd door hun dirigent Simon de Koker, hielden het nieuwe liedje „Een zonnige dag op de plas" ten doop. Daarmee was voor de Nieuwkoopse plassertjes het zeil- jn zangseizoen geopend. Deze Nieuwkoopse plassertjes be ginnen alom bekend te worden. De verkoop van hun twee plaatjes loopt uitstekend, zei de heer De Koker. En maandag zullen vier leden van het koortje met hun dirigent naar Hil versum gaan voor het maken van opnamen en het afnemen van een interview door Skip Voogd en Peter Blom van de NCRV. Dit zal worden onden in het programma „Ne derlandse hitparade" op het derde net. Schipbreuk" De wind heeft overigens die eerste repetitie van een nieuw liedje, zo vredig op de plas, wel „schipbreuk" doen lijden. Een beetje wreed werd de vreugde van het zingen en spele varen verstoord, toen een plotseling li opstekende wind in het zeil blies; de loeg van bakboord- naar stuur boordzijde waardoor de dirigent als het ware van het achterdek werd ge veegd en gedeeltelijk in het water terechtkwam. De kordate tweeling Tonny en Ina visser (12) greep de heer De Koker eiibij zijn benen, zodat hij niet kopje ider ging en weer snel op het droge k van de boot kon komen. Zijn yenlichaam was helemaal nat; de deren verlieten snel de door dit jeuren heftig schommelende boot. repetitie werd heel wat gerieflij- E ir voortgezet in het huis van de lieer De Koker. De Nieuwkoo-pse plassertjes op de boot op de Nieuivkoopse ho|p/asse7i. uitnodigend zingend Wie wil er meegaan zeilen". wjRechts dirigent De Koker met di to 'eet voor hem de tweeling Tonny >.n Ina Visser die hem voor een I^olledig nat pak behoedde. Foto Leidsch Dagblad j De derde poging om een Japanse satelliet in een baan om de aarde te brengen is gisteren mislukt, doordat, i e derde trap van de draagraket. niet i tot ontbranding kwam. De misluk king werd 15 minuten nadat de vier- traps raket in de wolken verdwenen was bekendgemaakt door functiona rissen van de Japanse dienst voor de ruimtevaart. De lancering geschiedde op het proefterrein te Uchinoura op het eiland Kioesjioe. De eerste mislukkingen waren het gevolg van moeilijkheden, met de laatste, vierde trap. Gisteravond zijn in een gevecht I tussen Zuidkoreaanse militairen en ongeveer 60 Noordkoreaanse infil tranten in de gedemilitariseerde zone tussen beide landen zeker drie Noordkoreanen gedood, zo is door I een militaire woordvoerder in Seoel meegedeeld. Volgens de woordvoerder was incident het derde van deze week een der ernstigste sinds de afkon diging van de wapenstilstand in 1953. Volgens onbevestigde berichten hebben de Zuidkoreanen in het ge vecht gebruik gemaakt van artille rie en vielen aan Zuidkoreaanse zij de een dode en een gewonde. Op 5 april werden in de gedemili- tairiseerde zone vier Noordkoreanen gedood. Bij twee verschillende inci denten op 10 april kwamen nogmaals vier Noordkoreanen om het leven. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! V.V.V. is druk bezig de duizenden buitenlanders onder te brengen In het V.V.V.-kantoor is mej. Ju dith van Dijk met enige assisten druk bezig met inboeken van de na men van de duizenden gasten, die via de buitenlandse reisbureaus voor een verblijf in Katwijk hebben ge boekt. Anderen weer zorgen, dat deze mensen busgewijs worden onderge bracht in de verschillende delen van Katwijk. Een niet eenvoudige bezig heid. waarin vele dagen arbeid gaan zitten. Honderden Katwijkers zijn reeds in het bezit van het gele kaartje, waarop staat hoeveel gasten men gedurende het weekeinde van 28 april tot en met 1 mei kan verwachten. Aanvankelijk stond er op dit kaart je „vrijblijvend", maar dat is doorge haald. omdat het zeker is dat er vele duizenden zullen komen. V.V.V.- Chr. Verplancke wilde in verband met de concurren tie uit andere badplaatsen op dit mo ment geen getallen noemen. Wel ver- In Katwijk werkt men thans koortsachtig om de stroom van bui tenlandse toeristen, die van 28 april tot en met 1 mei wordt verwacht onder te brengen. Het overgrote deel zal bestaan uit Duitsers, die met vele tientallen bussen naar de vissers- en badplaats komen om daar te ge nieten van de zee, het strand en de duinen en om tevens een bezoek te brengen aan het bloembollencorso, dat 29 april door de Bollenstreek rydt, en aan de Keukenhof. De Amerikaanse actrice Jane «Fonda, en haar man, Roger Va- jpm, met hun hondje in de tuin itan hun villa aan de Via Appia ,in Rome. Zij zullen de volgende maand beginnen aan opnamen van hun nieuwe film 'Barbarella' Maar het zyn niet alleen Duit sers. die dit lange weekeinde naar Katwijk trekken. Er komen ook eni ge groepen, elk van ongeveer hon derd personen, uit Frankrijk en ver der talrijke Scandinaviërs en vooral Engelsen, die via de luchtbrug een drie- of vierdaags bezoek aan de Bollenstreek brengen en dan over nachten in Katwijk. Ook Belgen. Zwitsers en Italianen behoren tot de te verwachten gasten.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5