Moskou en Peking zenden meer wapens naar Hanoi Pipo en Geraldini bij de Katwijkse jeugd 1 Ondanks hun meningsverschillen TOMADO KOOP EEN VEILIGE KOFFIEMOLEN Papierfabriek weigerl hoger loon te betalen LEIDSCB DAGBLAD donderdag 13 april! r Naar in Washington verluidt hebben de Sowjet-Unie en Communistisch China onlangs een overeenkomst getekend, die ten doel heeft de levering van zwaar materieel aan Noord-Vietnam te versnellen. Hoewel geen bijzonderheden betreffende dit akkoord zijn bekendgemaakt, meent men te weten dat de zendingen uit de Sowjet-Unie voortaan bij het vervoer over Chinees gebied zullen worden begeleid door N oord vietnamezen. In de Amerikaanse hoofdstad is men van oordeel, dat de Russen en de Chinezen, ondanks hun menings verschillen, niet willen dat Noord- Vietnam de nodige hulp moet missen. Een overweging van de Russen zou hierby zfjn, dat zy enerzijds Ameri ka in Vietnam willen blijven binden, maar aan de andere kant niet het gevaar op een rechtstreeks treffen met de Amerikanen door een uit breiding van de hulpverlening aan Noord-Vietnam overzee willen ver ven schrijven, mogen elke vrijdag be zoek ontvangen en zien drie avon den per week een film. Vliegers gestraft Vietnamees dorp bombardeerden waardoor 105 mensen omkwamen, zullen worden gestraft. Naar een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht in Saigon meedeelde, is uit een onderzoek ge bleken dat het bombardement op het dorp Lang Vei te wijten was aan een mechanisch fout en vergissing van van de vliegers. De straf zal eerst bekend worden gemaakt, nadat een periode van drie dagen is verstreken, waarin de vliegers in beroep kun nen gaan. Terreur, Inmiddels gaat de terrheur van de Vietcong tegen de plattelandsbevol king voort. De cijfers van de afge lopen week maken melding van 56 vermoorde burgers, van wie zestien plaatselijke autoriteiten of overlopers van de Vietcong en 'n totaal aan do den, gewonden en ontvoerden van 302 burgers. Onder de ontvoerden zijn 19 kan didaten in de dorpsverkiezingen die nu in Zuid-Vietnam worden gehou den. Krijgsgevangenen Slechts 3200 gevangenen, ongeveer vier procent van de duizenden men sen die door de Zuid-Vietnamese en geallieerde strijdkrachten gevangen worden genomen, zijn in krijgsgevan genkampen terecht gekomen. Militairen deelden mee, dat het overgrote deel van de gevangenen wordt verhoord en vrijgelaten. Som mige anderen worden beschouwd als misdadigers en politieke gevangenen en aan de burgerpolitie overge dragen. De autoriteiten stelden de pers teren in de gelegenheid een van de vier kampen in Zuid-Vietnam te be zichtigen. In een kamp in 30 km be noorden Saigon zitten ongeveer 913 gevangenen, onder wie 300 infiltran ten uit het noorden en 614 Zuidviet- namese guerrillastrijders. Bij deze laatste groep bevinden zich 18 vrou wen. Toen de verslaggevers door het kamp liepen, gluurden zwijgende, on bewogen gevangenen uit hun hutten. Geen enkele gevangene glimlach te. fronste zyn gezicht of maakte een geluid. De gevangenen maakten een gezonde indruk, hoewel som migen in de oorlog opgelopen litte kens en verminkingen vertoonden, zij mogen per maand vier brie- ADVERTENTIE Tip voor handiger huishouden JJS Let er bij de aanschaf van een'elek- trische koffiemolen op dat u een VEILIGE molen krijgt. Een VEILIGE Moulinex Tornado koffiemolen, met stevig nylon huis en dubbel geïso leerde motor. Er zijn 3verschillende modellen: twee met drukknopscha kelaar en draaisluiting, de derde maaltalleenzolanguhetdekselaan- drukt. Prijzen: f 18,25, f21,- en f23,-. Op alle modellen volledige Tornado garantie. v.a.f 18,25 Wilt u méér tips? Vraag uw winkelier om de ultzoekfolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado, Tomadohuis, afdeling K.. Dordrecht. 1k 170 I.M. Pipo de clown, bij de gehele Nederlandse jeugd bekend door zijn optreden voor de televisie, heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan Katwijk aan Zee. Vele honderden kinderen heb ben in de hervormde Kapel aan de Voorstraat bijna twee uur lang genoten van een bijzonder leuk programma, dat hun werd aangeboden door de midden standsvereniging Princestr.- Ajtisf". Niet alleen Pipo bracht de jeugd in vervoering. Ook de in Katwijk aan Zee wonende ar tiest Geraldini eiste een groot deel van de middag voor zich op met zijn ongeëvenaarde goo cheltoeren, buikspreken etc. Hij vermaakte de jeugd van twee tot drie uur op bijzonder aan gename wijze. De spanning stond op de gezichten van de kinderen te lezen. Aiaat hoe Kan het ook ander toen Pipo in zijn clownspak in de zaal verscheen barstte een stormachtig applaus los. Er kwam bijna geen einde aan. Pi po aeeft de kleintjes heel gezel lig bezig gehouden. Ze „zaten aan zijn lip" toen hij begon te vertellen en verschillende grapjes uithaalde. „Petra en Mammeloe zijn er niet bij" hoorden we een kleintje naast ons tegen haar moeder zeggen, „maar Pipo al leen is ook leuk". „Princestr aat-Aktief' heelt bijzonder veel succes geoogst met het laten optreden van Pi po cn Geraldini voor de Kat wijkse jeugd. En toen Pipo met een „Dag vogels, dag bloemen, dag kinderen, welterusten" de zaal verliet kwam aan het handgeklap geen einde. Pipo ging echter nog niet naar huis. Neen hoor, hij reed met enige bestuursleden van „Princestraat-Aktief" naar het Rotterdamsch Zeehospitium om een bezoek te brengen aan de spastische kinderen, die daar verpleegd worden. Ook daar heeft men zeer ge noten. Pipo de clown gaf al zijn zieke vriendjes en vriendinne tjes een hand. vertelde enige aardige voorvallen en deelde aan al de kinderen, zoals hij dat ook in de kapel had ge daan, een kaart met zijn beel tenis als clown uit en een zakje met snoep. Het was een ogen blik om nooit te vergeten. Toen Pipo het „Zeehos" ver liet klonk er een langdurig ap plaus ten afscheid. Een af scheid, dat ook nu weer ge paard ging met de welbeken de t.v.-groet. Op de foto's: Pipo, zittend ie midden van de „Zeehos"-jeugd, en de clown op het podium van de kapel. Foto's L.D.f Jaap van Duijn, Katwijk aan Zee. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en O. Resldtn- tie-Orkest o.l.v. W. van Otterloo. So list Arthur Rubinstein. 8 uur nam. L.H.J.-gebouw (Levendaal 101)Klas sieke avond Interscholalre Contact Commissie. 7.30 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Petrakerk (Surlnamestraat)Bevol kingsonderzoek T.B.C. 24.30 uur en 7-9.30 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,.'t Venster". 8 uur nam. ZATERDAG. Adventkerk: Doopsgezinde Kerk: 10 10.30 uur voorm.. bijbelstudie; 10.30 —11.30 ds K. C. van Oossanen; 11.30 12 uur avondmaal. Rapenburg 10: Sociëteit ,,'t Roefje". Lezing de heer J. de Haas over gra fologie. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Toogdag Bond van Geref. Jeugdver. Zuid-Holland-Noord. ZONDAG nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v d. Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): Spr. de hr. R. Mehlbaum van Den Haag. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ex perimenteel Kerkewerk Herv. gemeen te. 10.45 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr Diender. 10.30 uur MAANDAG DINSDAG. Bijzaal Petrakerk N.C.V.B. afd. Noord Spr. de heer A. Spaargaren over „Om gang met zieken". 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector". 7.30—9.30 uur nam. De Lakenhal: Ver. „Oud Leiden". - Spr. dr. J. G. N. Renaud over „En gelse kastelen uit de tijd van Koning Eduard I". 8 uur nam. Den Burcht: Filmavond Leids On derling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. „De Nieuwe Komedie" „Het treurig lied van het triest café". 8 uur nam. StadsgehoorzaalInspectievergade ring Ver. van onderwijzersessen9.30 Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 u ur nam WOENSDAG BIOSCOPEN, jtex „De wraak van El Tlgro", 14 J. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Samen uitsamen thuis", a l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Het einde van een gent leman", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.3Ó. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor -„Angellque en de koning 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Studio ..Darling". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Nattlek". 18 jaar. Dage lijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15 DIRECTIE HEEFT BESLOTEN OM TE GAAN BEZUINIGEN De directie van de Koninklijke Nederlandse Papierfabriek in Maas tricht weigert het 2500 personen tellende personeel de door de rege- ring-Zylstra voor dit jaar vastgestel de loonsverhogingen van respectieve lijk 4 en 1.5 procent uit te betalen. Zodoende aldus „Industria" het blad van de katholieke bond van werknemers in industriële bedrijven „Sint Willibrordus" kan er geen c.a.o. worden afgesloten.. De directie heeft volgens het blad besloten om te bezuinigen. Dit in ver band met de sterk aangetaste winst capaciteit van de onderneming. Zij heeft de vakbonden laten weten, dat dank zij de ontspannen arbeidsmarkt van dit ogenblik de mogelijkheden zijn geschapen om het personeel dit jaar de loon- en salarisverhoging te onthouden. Geen plicht De directie beroept zioh erop, dat de loonmaatregel de vorm van een vergunning heeft aangenomen en niet van een verplichting. Zij heeft de vakbonden voorts laten weten dat het loonniveau in de Maastrichtse fabriek, vergeleken met de lonen in de overige regionale indusstieën, hoog genoeg is om zich een loonstop te kunnen veroorloven. „Sint Willibror- dus" stelt daar tegenover, dat de functie-eisen bij de K.N.P. heel wat hoger zijn dan in andere bedrijven. De katholieke bond vindt het voorts niet juist, dat wordt voorge steld om aan de aandeelhouders dit jaar een dividend uit te keren van 12 procent, hetzelfde als in 1965. Zij wijst er verder op, dat het bedrijf bezig is met de opbouw van een nieuwe fabriek in Lanaken in België, waarmee een investering van onge veer 3.8 miljoen gulden is gemoeid. Het bestuur van „Sint Willibror- dus" hoopt dat de K.N.P.-directie nog tijdig gaat beseffen, dat alleen in uiterste noodzaak en als laatste redmiddel voor een onderneming aan de werknemers de loonsverhoging mag worden onthouden, die de re gering-Zijlstra voor het hele Neder landse bedrijfsleven toelaatbaar acht te. Oudere priesters Het is de bisschop van Haarlem ge bleken, dat oudere priesters menen verplicht te zijn in de bediening V3n hun ambt te blijven omdat zij niet weten hoe zij anders door het leven moeten gaan. Daarom heeft hij be sloten zeer binnenkort een onderzoek in te stellen naar de wensen van priesters, die met emiritaat gaan Daarbij zullen wensen als mogelijke werkzaamheden, behuizing, finan ciën enz. aan de orde komen. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND 1 Toerwagen-cao De protestants- christelijke bond van vervoersperso- neel is niet akkoord gegaan met de herziening van de cao-toerwagenrit- ten, ongeregeld personenvervoer en groepsvervoer, waaronder In totaal i.OOO werknemers vallen. De katho lieke en de Nederlandse bond van vervoerspersoneel hebben, hoewel zij de bezwaren van de PCB delen, hun fiat wel gegeven uit vrees voor een contractloze periode. De PCB meent, dat het nieuwe contract het verschil in inkomen voor groepen chauffeurs die dezelfde functie hebben, nog groter maakt. Betogingen in Rome Gister avond is het in Rome tot botsingen gekomen tussen enkele honderden betogers voor vrede in Vietnam en de politie. Toen de demonstranten zich naar het gebouw van de Amerikaan se ambassade wilden begeven, greep de politie in. Zij werd aangevallen met stoelen van café's aan de Via Veneto. Verscheidene mensen werden gewond. De politie verrichtte ruim dertig arrestaties. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië „Rio Tunuyan" (21/4). Australië „Oronsay" (18/4). Brazilië „Rio Tunuyan" (21/4). Canada „Si- refJell" (19/4). Chili „Ceres" (18/). Kenya, Oeganda, Tanganjika „Ferd. de Lesseps" (21/4). Ned. Antillen „Chiron" (18 4». Nieuw-Zeeland „Seine Lloyd" (17/4). Suriname „So crates" (18/4). Ver. Staten van Ame rika „Schiedijk" (18/4). „American Racer" (21 4>. Zuid-Afrika (Rep), m.i.v. Z.-W.-Afrika „Serooskerk" (18/4). Inlichtingen betreffende de Raad Wetenschapsbeleid Gere kend van 22 november j.l. 1966 is aan prof. dr. J. Zylstra by K.B. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad van Advies voor het Wetenschapsbeleid. Ontsnapte gevangene gegrepen Door toeval is de politie een 30-jarige man die op 13 maart uit het Huis van Bewaring in Arnhem ontsnapte, op het spoor gekomen. Bij een con trole van zyn in slechte staat verke rende auto op Rijksweg 12 kon hy namelyk geen papieren tonen. De po- bureau, waar bleek dat men met de litie bracht hem over naar het ontsnapte gevangene te doen had. Kind in lift omgekomen Tijdens de schafttijd is bij een aantal in aanbouw zijnde woningen het drie jarige kind van een familie uit Hui bergen bij een ongeval om het leven gekomen. Het kind wist door te dringen bij een lift, waarmee men stenen en dergelijke op de steigers hijst. Het heeft daarbij op één van de bedieningsknoppen gedrukt en is daardoor tussen de draaiende ramen terecht gekomen. Turks restaurant De hoofdstad is opnieuw iets kosmopolitischer ge worden. In het hart van de Jordaan, aan de Goudsbloemstraat, is gister middag Nederlands eerste Turkse restaurant geopend: Topkapi Lokasi ofwel Restaurant Topkapi. De ope ningsplechtigheid werd verricht dooi de Turkse ambassadeur in ons land, Vahit Halefoglu. Het restaurant is opgezet door de I directeur van de boodschappendienst j TSO John Lantermans. Havenarbeider verongelukt Tij dens werzaamheden op het terrein I van Pakhuis Meesteren aan de Waal- 1 haven ln Rotterdam heeft gisteren de 32-jarige havenarbeider A. Wildha- gen uit Breda ernstige verwondingen opgelopen, waaraan hy later in een ziekenhuis is overleden. De man was met behulp van een vorktruck bezig balen jute op zogenaamde klampen te zetten, toen de truck plotseling met het rechtervoorwiel in een weg- verzakking kwam. Het gevolg was dat enige balen van 450 kg elk van de truck vielen. De heer Wildhagen werd door één ervan getroffen. BUITENLAND Landingsverbod By wijze van vergelding heeft de Kongolese rege ring aan de Belgische luchtvaart maatschappij Sabena een landings verbod in Kongo opgelegd. In ver band met plaatselijke omstandighe den wilde vliegend personeel van de Belgische commissie voor technische bijstand in Kongo zyn diensten niet uitvoeren, waardoor het verkeer van Air-Kongo verlamd werd. Kritiek De subcommissie voor militaire paraatheid in de VS heeft kritiek op de Amerikaanse Atlanti sche vloot, die volgens haar niet vol doende gevechtsgereed is. Vonnis voltrokken In de gevan genis van San Quentin in Califomië is de 37-jarige neger Aaron Mitchell wegens het doden van een politieman in 1963 terechtgesteld. Dank zy het feit, dat de vorige gouverneur tegen de doodstraf gekant was. nebben Mit chells advocaten zijn leven kunnen rekken. De voormalige filmster Ro nald Reagan, thans gouverneur, handhaaft deze straf als afschrik wekkend middel. Uitgewezen De Moskouse verte genwoordiger van de Sabena, Lucien Thoye is door de Russische regering uitgewezen wegens „ontoelaatbare ac tiviteiten". Geen militaire steun De Ameri kaanse regering heeft bekend ge maakt, dat zij de militaire hulpver lening aan India en Pakistan niet zal hervatten. De Amerikaanse mili taire missies in beide landen zullen gesloten worden. Frans protest De Franse rege ring heeft by de Amerikaanse rege ring geprotesteerd tegen het verbran den van een Franse vlag door stu denten in Boston. Dit was bedoeld als vergelding voor de verbranding van een Amerikaanse vlag bij het be zoek van Humphrey aan Parijs. Botsingen in Madrid Na talrij ke botsingen tussen studenten en po litie in de Spaanse hoofdstad zyn on geveer 50 arrestaties verricht. Het studentenprotest was .;ericnt tegen publikaties in de bladen over het pro ces waarin elf studenten in Barce lona terechtstaan Grote brand In een giote kip penfokkerij in Ankum (Neder- Saksen) is door een brand een scha de van 3 miljoen Mark aangericht. Behalve broedmachines gingen meer dan een miljoen eieren verloren. De getroffen onderneming gold als één der grootste leveranciers van kuikens in Europa. Grensgeschil China heeft bij India geprotesteerd tegen pogingen van de regering in New Delhi om de grens tussen Rood-China en het In diase protectoraat Sikkim te wijzigen. Verduistering Twee van de be langrijkste raadgevers van ex-presi dent Nkroemah van Ghana zijn we gens verduistering van 1.169.000 gul den tot zeven jaar dwangarbeid ver oordeeld. Het verduisterde geld zullen ze moeten terug betalen. Proces In Stuttgart is net pro ces begonnen tegen de 26-jarige Joe goslaaf Franjo Goreta. die in deze stad een landgenoot, de 41-jarige consulaire ambtenaar Milonanowitsj doodde. Staking Ongeveer 150.000 Griekse bouwvakarbeiders zyn woensdag voor 24 uur in staking ge gaan om hun looneisen en verbete ring van secundaire arbeidsvoorwaar den kracht bij te zetten. In Athene kwam het tot gevechten tussen sta kers en politie, waarbij aan beide kanten verscheidene personen ge wond werden. Analfabeten Ondanks cursussen voor de televisie en andere '.essen in de dorpen, kunnen nog steeds 2.5 van de 53 miljoen Italianen niet le zen. De regering poogt de analfa beten nu in de zomermaanden in de schoolbanken te krijgen. Er ko men gedurende de rest van het jaar speciale cursussen op zondagen. Guttenberg benoemd Bondskan selier Kiesinger heeft een vooraan staande Westduitse Gaullist als zyn voornaamste medewerker benoemd Het is baron Karl Theodor von und zu Guttenberg (45), die benoemd is tot parlementair staatssecretaris van de kanselier. Hy behoort tot de Beier se Christen-socialiste nvan Strafs, de huidige minister van Finan 1. die de toenadering tot Frankrijk wil. 4.30, 7 en 9.15 uur. Astra Wassenaar Vrijdag 8 uu.1 terdag 7 en 9.15 uur, zondag! 7 en 9.15 uur „Derek Flint", TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch g centrum. Tentoonstelling Deen* flek. Maandag t/m vrijdag 9 uur —5 uur nam. (t/m 3 mei) Bedrijfskantine Koningsveld Campenlaan la): Expositie Francois. Werkd. 1011.30 uur 1 en 35 uur nam. (tot 19 mel| Galerie Walenkamp. Rob Clous. Dag. van 26 uur nam, uitz. van zondag en maandag) 27 april. Lakenhal: Tentoonstelling: daagse Nederlandse grafiek. 10 uur voorm. 5 uur nam; 1 5 nam. (tot 23 april). De Lakenhal Dag 10-ft uur: 1-6 urn- Lakenhal Tentoonstelling Piq recente grafiek. Werkd. 10 uur 5 uur; zondag 15 21 mei). Pesthulsla*ui (zondag 1-1? uur) Rijksmuseum voor f Tentoonstelling: ..Ball, droombeeld". Geopend dageU|k> 17 uur: 's zondags 1317 uur oktober). Rijksmuseum voor Vol kent Tentoonstelling van Japanse p: van Kyösaï Dagelijks 10 - 11 "e Zondags 13 17 uur Wassenaar (Kunstzaaü Tentoonstelling werk van Sierk 1 der. Geopend maandag t/m. a t 10 uur voorm5 uur nam.; bon dinsdagavond 810 april). Rijksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: dags 13-17 «ur Rllksmuseum voor de der natuurwetenschappen Dai •iu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apo Geopend voor spoedeisende gc Centraal Apotheek, Breestraat1 20552. Weekelndedlt-LBt der üalsart^ Zaterdagmorgen vóór 12 uur plege men de eigen hulsarte specialist (of diens waarnemei men voor spoedgevallen dokt foon 2 2 2 2 2. HAAGS AG E N D DONDERDAG 13 APRIL Dlllgentia, 20.00 uur: Ver. vi mermuzlek: Wareohau Kwintet Joseph's Place, 22.30 uur; r„ „Zimzalebim" van Jan Edgar. VRIJDAG 14 APRIL als3 aieeó Musgrave". aan Dillgenitia, 20.15 uur: De Nleu j)edr medle: „Het treurig lied van he café". een ZATERDAG 15 APRIL Ir. tektl Circustheater, 19.30 uur: „Opfen l Houtrusthallen, 20.00 uur: fllitei Stones show. em Kurzaal, 20.15 uur: Het Ree! Orkest o.l.v. Willem v. Otterlof311^ ZONDAG 16 APRIL eptic Bui het gi York". Dlllgentia: 20.00 t Orkest. MAANDAG 17 APRIL, j Kunstcentrum „De zingende «eeft Prima ManiniitöLaam 36. 20.15 uiïi Zuid-Nederlands Trio. r «root DINSDAG 18 APRIL. l£on. Schouwburg 20.15 ui neelgroep Centrum'„Man la 1 Kurhau8 Paviljoen, 20.00 ui ra Studio: „Chambre Séparée".! WOENSDAG 19 APRIL ma i) Kon. Schouwburg: 20.15 uiUj|n 1, neelgroep Theater: „Trommeler1 nacht". po ki Dlllgentia, 20.15 uur: Wendmo go nan. cello en Ina Overkamp, HAAGSE BIOSCOPEN.(gehad ApolloAngellque, marid< engelen, 18 J. Asta: Dokter ZJlvago, 14 J. Bijou: Huweiyk, Zweedse st!JPrÏJst Camera: Urn homme et umefoet t J als b( Cineac: Liefde-leven der dleta. hr Jaar. e Cl/ty: The night of the genedna in Jaar. Corso: De liefdesgodinnen, 1 Du Midi: De klokkenluider Notre Dame, 14 J. Euro-Cinema: Sound of nu P'ren. SN.jgehac kleide di; Het eraan fectei; ninklj ^Hollywood: Liefde zonder handt In} Kriteriom: Les creatures. 18 Metropole Tuschlnskl: Douce, 18 J. Odeon: Vuurdoop op de Klang, 14 j. Olym.pla: Arabesque, 14 J. Passage: Samen uit, same: Rex: Triple oross XXX, 14 J. Roxy: De boekaniers, 14 J. Seinpost: La dolce vita, 18 Studio de Luxe: Nattlek, 18 Thal'laJames Font, operatie 14 J. West-End: En eeuwig zingen sen. 14 j. mjjn 1 WEERRAPPORTEI <we onbeki (Van hedenmorgen 7 uuri 25 jai Grivas* ontslag niet aanvaard De Griekse regering heeft het in gediende ontslag van generaal Gri vas, opperbevelhebber van de stryd- krachten op Cyprus, niet willen aan vaarden. De 69-jarige generaal, die destijds de ondergrondse organisatie tegen de Britten op Cyprus aanvoer de. wilde aftreden nadat de Griekse generale staf bezwaar had gemaakt tegen zijn plan om posten bij het Turkse dorp Mari op zuidwest-Cyprus te bezetten. Zaterdag was daar ge vochten. Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado A thene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon liohtb ew. 15 zw. bew. 12 milst 13 mist 11 halm bew. 17 half bew. 15 licht bew. 18 zw. bew. 15 15 11 zw. bew. 11 zw. bew. 6 mLst 9 Zw. bew. 9 zw. bew. 15 liohtb ew. 10 liohtb ew. 14 lioht bew. 17 zw. bew. 19 geh. bew. 15 lioht bew. 18 half bew. 16 onbewolkt 16 licht bew. 15 half bew. 18 zw. bew. 21 onbewolkt 17 onbewolkt 20 licht bew. 25 onbewolkt 22 geh. bew. 17 regen 15 zw bew. 20 licht bew. 17 Hier ontvre

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2