hinese musicus vlucht uit China, nu in Y.S. liefstallen ugs de weg Zestig jaar N.K.O.V. J)e Does5 zaterdag open PRINS CLAUS OP BEZOEK BIJ DAGBLADEN Adenauers krachten af nemen ORANJEFEESTEN IN LEIDERDORP Nog geen licht in gouddiefstallen Koninklijk zilver voor I. J. J. Werk Gespreksavond over toekomst van gemeente GRETSJKO IS OPVOLGER V AN MALINOWSKI Commissie van Raad van Europa in Leiden Tweedaags congres BRDAG 13 APRIL 1967 LE1DSCH DAGBLAD China is schuilplaats an duivels en demonen directeur van het conser- im in Peking, Ma Szoe- een van de knapste vio- en componisten van com- stisch-China, is erin ge lmet zijn vrouw en twee ren uit het land van Mao tsnappen. Hij heeft poli- siel in de Verenigde Sta- 'kregen- Hij woont thans ijn gezin bij een broer in York. Ma Szoe-toeng, die r is en in 1928 in Parijs >rde, verklaarde in New aan de pers, dat hij ge was om te ontsnappen „een verschrikkelijke jlaats voor duivels en en''. Szoe-toeng, die president was Centrale Academie voor mu- vice-president van de Bond ïinese musici, is er reeds ver- Jaar december in geslaagd and te verlaten. Hij vrees zijn leven tengevolge van het het gehele personeel van het minis- sme van de Rode Garde. In 1 ^rie van Cultuur en van het conser- jrig jaar. aldus Ma (die op iferentie was vergezeld door echtgenote, zijn dochter van rijn zoon van 20) werden meer Ifhonderd personen, d.w.z. byna vatorium, in een soort concentratie kamp ondergebracht om een her- senspoedling te ondergaan. Het verblijf in dat kamp duurde vijftig dagen. de Leidse politie is aangifte van diefstal, in de nacht van op woensdag, van een muis- bestelauto uit de Langestraat. [estolen wagen bevond zich een schapskist met gereelschap ter van vierhonderd gulden. De uto was gekentekend RN 59-29. j een auto, die in de Pasteur- geparkeerd stond, is in de- j nacht een radio-antenne weg-1 van een wagentje op de Rijn werden de koplampen ge- i Corantynstraat werd. even nachts, een aanhangwagentje S.L.F. opengebroken, waarna ch meester maakte van een beid gereedschap. zenslag aan Rivièra iridse mevrouw Nell-Poot is dagen teruggekeerd van de waar zij heeft deelgenomen tt kinologlsche week. Volgens ?oot heeft zy met haar poe- rerse successen geboekt, zowel Remo als in Monte Carlo en l Op de tentoonstelling in imo was Caroline van Rozen- beste dwergpoedel en op de beste hond van de show. xf daarmee de Trofeo Ri- lel Fiori. een wisselbeker en ille. Nicole van Rozensteyn deze internationale show de zwarte dwergpoedel, waar medaille werd uitgereikt, beste middelslag poedel werd ini uitgeroepen. Zij verkreeg ledailles. Beritas Beverly was de jeugdklasse. Op lationale show in Monaco Caroline van Rozensteyn als de beste dwergpoedel dag, terwyi zij werd uitge- tot de op twee na beste hond tentoonstelling. Zij verwierf een verkleind in goud van de kroon van en de beker voor de beste idse hond. Nicole van Ro- werd in Monaco eveneens lonaal kampioen, zy ver- de beker van Monaco. Little ■werd in Monaco reservekam- I welk kampioenschap werd ld met de V.V.V.-prys van Mo- Ook in Menton werd Caroline ozensteyn internationaal kam- evenals Little Loni. Hier be- n zij gouden en zilveren me- Nicole en Beritas werden op >w in Menton tweede en der- van J nslan' Toneelavond De vereniging Fryslan, afde ling Leiden en omstreken, hield gisteravond in het Antonius Club huis een gezellige byeenkomst, waar van de hoofdschotel werd gevormd door een komisch toneelstuk, dat werd opgevoerd door de toneelvereni ging „Lyts Bigjin" uit Vlaardingen. Al aan het begin van de avond voel de men zich helemaal in de Friese sfeer. Iedereen zong uit volle borst de uiteraard Friese lied jes mee. die werden gespeeld. Hierna werd „Koekoek op het nest" opgevoerd, een toneelstuk van Ben Travers in het Fries bewerkt door B. Westra. Het verhaal gaat over een pas ge trouwd echtpaar, waarvan de manne lijke helft op stap is met de vrouw- lyke helft van een ander echtpaar. Zyn vrouwtje belt snikkend haar moeder op. die zich met de zaak bemoeit en daarby flink afgeeft op haar schoonzoon. Uiteindelijk blykt de vrouw, met wie de man in een hotelletje is beland, waar maar één tweepersoonskamer vry is met alle problemen van dien, slechts een oude kennis van hem te zyn, die heel toe vallig dezelfde trein heeft gemist. Doordat de auto, die zy hebben ge huurd, panne kreeg, belandden zy in het dorpshotelletje. Natuuriyk liep alles goed af, zodat het slot van het stuk heel vrolyk was, evenals het slot van de avond, dat bestond uit een grote verloting met fraaie pryzen. LEIDERDORP oorzitter V.V.V. algemeen bestuur van de VVV en Omstreken heeft de heer de Koppel benoemd tot voor van de Vereniging, leer van de Koppel volgt de A. Harteloh op, die zich door van zyn huidige werkzaam- genoodzaakt heeft gezien zyn als voorzitter neer te leggen. Harteloh zal wel lid biyven V W-bestuur. filnsdag 25 april wordt in Lei- et zestig-jarig bestaan gevierd het Nederlands Kath. Ondeme- ibond (voorheen N.RK.M.) In dommen Haarlem en Rotter- De viering begint 's middags ?n pontificale hoogmis in de Ukskerk opgedragen door de °P van Haarlem, mgr. Zwart- Om half vyf volgt een ont- 1 door het gemeentebestuur ln rgerzaal van het Stadhuis. Van 1 uur recipieert het hoofdbe- hi „De Lakenhal", waarna de Leering wordt besloten met een in de Stadsgehoorzaal. De voor- 'ig van deze dag ls in handen van de Leidse afdeling van 'K.O.V. „De Does" in Leiderdorp zal zater dagmorgen om tien uur voor de zwemlustigen geopend worden. Het water zal een gemiddelde tempera tuur van 21 a 22 graden hebben. De opening geschiedt veertien dagen eerder dan aanvankelyk in de be doeling lag. VOORSCHOTEN De gouddelver Het was voor een 23-jarige inwo ner van Voorschoten niet zo moei- lijk geweest om goud te delven, hy werkte er, om zo te zeggen, midden in. Uiteraard wordt er niet royaal met goud omgesprongen, zelfs niet in een fabriek en zo had de jonge man zich tevreden moeten stellen met wat afvalstoffen, die echter ook waarde bezitten. Over enkele jaren uitgestrekt, had hij dan wat snippertjes goud verza meld in de fabriek en ten eigen bate verkocht. Hy had zelfs kans gezien er een ring van samen te stellen. Doch ook in dit geval ging de kruik zolang te water, totdat deze barst. Dat wil zeggen, de „stofdiefstallen" werden ontdekt. Daardoor had de jongeman zich nu voor de Haagse politierechter te verantwoorden en hy bekende de feiten grif. De controle op de fabriek zou niet al te scherp zyn geweest, hetgeen echter geen vrybrief betekende om maar te stelen. Doch de officier van justitie wilde rekening houden met de gunstige informaties over verdachte en daarom geen onvoorwaardelyke gevangenisstraf eisen. Hy vorderde f 100 boete en voorwaardelyk vier maanden gevangenisstraf. De rechter veroordeelde tot f 100 boete en twee maanden gevangenis straf voorwaardelyk. Nadat Ma op 9 augustus meit achttien anderen was ontslagen, keerde hy naar het conservatorium terug, waar hy allerlei vernederin gen van de zyde van de rode gar disten moest verduren. Revolutionai re leraten en leerlingen smeerden plaksel over zyn gehele lichaam en kleefden er stukken papier op met misleidende leuzen. Ma moest ook 'n papieren muts dragen en werd vervolgens naar de voorzyde van het gebouw gesleept, waar hem door le raren en leerlingen werd medege deeld, dat hy rekenschap moest af leggen van zyn „vergrypen". Hy werd uitgescholden en moest elke ochtend zwaar werk doen 's Middags moest hy zich voorbereiden op be kentenissen. „Ruim honderd dagen heb ik doorgebracht in deze vrese- lyke schuilplaats van duivels en de monen en een behandeling onder gaan, die te pynlyk is om te be schrijven". Prinses Beatrix heeft gisteren de hele dag in kasteel Drakensteyn doorgebracht, zo heeft de Ryksvoor- lichtingsdienst bekendgemaakt, zy maakte ook een wandelingetje in de kasteeltuin. Prins Claus woonde een vergadering by van de Ryksplanolo- gische commissie in Assen om ken nis te nemen van het streekplan Drenthe. Daarna bracht hij een be zoek aan zyn schoonzuster Prinses Christina in Groningen. Vervolgens bezocht hy prof. Orie in Groningen, met wie hy enkele weken geleden een afspraak maakte voor een routi ne-onderzoek, dat hy vandaag heeft ondergaan. In het kader van zyn oriëntatie- bezoeken aan het bedrijfsleven brengt Prins Claus vandaag op uit nodiging van de Vereniging der Ne derlandse Dagbladpers een bezoek aan enkele dagbladbedrijven. In Rot terdam zal de Prins het modern ge outilleerde avondblad ..De Nieuwe Rotterdamse Courant" bezoeken. Jn Amsterdam wordt het nieuwe gebouw en de rotatiepers van het ochtend blad ..De Volkskrant" bezichtigd. De voorzitter van de Vereniging der Ne derlandse Dagbladpers mr. W. A. M. van der Kallen zal Prins Claus een uiteenzetting geven van de sociale en economische betekenis van het Nederlandse dagbladbedrijf. De Oranjevereniging uit Leider dorp heeft voor de jaarlijkse viering van koninginnendag dit jaar maan dag 1 mei het accent van de fees telijkheden gelegd by de jeugd. 's Morgens om 8.45 uur is er een aubade by het gemeentehuis aan de kant van de Berkenkade. Kinder feesten volgen in het Dorpshuis en Irene voor de lagere klassen, en voor de leerlingen van de klassen 5 en 6 worden kinderspelen gehouden op het sportterrein aan de Hoogmadeseweg. Voor jongens en meisjes van 12 t/m 15 jaar worden te beginnen 's morgens om 10 uur in het ver warmd zwembad „De Does" aan de Leidse r.k. vakschool voor meisjes te klein „Met 580 leerlingen in een gebouw j voor circa 350 wordt nu toch langza merhand wel onmogelyk, zeker nu straks by het inwerkingtreden van de Mammoetwet het aant al theorie- uren toeneemt en het huidige ge bouw slechts over twee theorieloka len beschikt". Deze verzuchting slaakt het bestuur van de Leidse R.-K.- Vakschool voor meisjes in het van daag verschenen jaarverslag-1966. Met het oog op dit ruimtegebrek plannen voor een tweede school zyn reeds lang in de maak moest ook in 1966 weer een beroep worden ge daan op schoolbesturen van elf in Leiden en omstreken gevestigde on- derwysinstellingen. De Vakschool werd vorig Jaar door 902 leerlingen bezocht, t.w. 580 voor de opleidingen en 322 voor de cursus sen. Totaal waren 522 leerlingen af komstig van buiten Leiden. Ericalaan zwemwedstrijden gehou den: 50 m. schoolslag en 50 m. vf\je slag. Aanmelden 's morgens vanaf 9.30 uur in het zwembad. 's Middags om 5 uur wordt er voor kinderen van 4 t/m 14 jaar een ge- costumeerde kinderoptocht gehouden. Om kwart vóór acht 's avonds be gint een bridge-drive. Er wordt ge speeld in 4 groepen, naar gelang van de sterkte der spelers. Aanmelden by de heer A. Kruidenier Acacialaan 4. De schoolkinderen worden op de scholen volledig ingelicht wanneer en waar zy moeten verschijnen voor de feestelykheden. Leerlingen der lage re scholen, woonachtig in Leiderdorp maar schoolgaand in Leiden of aan liggende gemeenten kunnen een toe gangskaart afhalen van 24 t/m 27 april by de volgende adressenA. Kruidenier Acacialaan 4, L. v.d. Hoo- gen, Spanjaardslaan 5 en J. v. d. Zwart, Patrimoniumpark 16. De krachten van oud-bondskanse lier Adenauer nemen af. Zyn artsen hebben vanochtend kort na elf uur meegedeeld, dat de hartwerking van de 91-jarige patiënt zwakker wordt. Het bulletin luidde: „De weer stand van het organisme vermin dert. Hart en werking van de stof wisseling worden zwakker. Zijn lijf arts en artsen van de universiteit van Bonn onder leiding van professor Adolf Heymer blijven met de zorg voor de patiën belast". Prof. Heymer ls directeur van het Academisch Ziekenhuis. Vanochtend verliet hij Adenauers huis door de achterdeur, waarbij hi1 op vragen van verslaggevers slechts het hoofd schudde. Aan het z'ekbed verscheen vandaag ook de oudste zoon van de oud-kan selier. d'e een leidinggevende func tie bij een kol en maatschappij in Keu len bekleedt Ziin vrouw en hy za- 5en er zorgelyk uit. Vanmorgen is te Zoetenooude de bakende wielrenner Cock van der Hulst in het huwelijk getre den met mei. Niesie PietHet bruidsnaar bii het betreden van het gemeentehuis. (Foto LD/Holvast). Er is nog geen licht gekomen in de gouddiefstallen. Twee kisten met goud die met KLM-toestellen vervoerd moesten worden, zijn naar gemeld binnen een tijdsbestek van een week verdwenen: de eerste vorige week op reis van de kluis op een Londens vliegveld naar de kluis op Schiphol, de andere afge lopen zondag op weg van New York naar Aruba. Deze zaken zijn in onderzoek bij de Rijkspolitie op Schiphol, bij Schotland Yard in Londen, bij de F.B.I, in New York en bij de plaat selijke politie op Schiphol. De Rykspolitie op Schiphol heeft alle betrokkenen aan de tand gevoeld, maar er is nog geen enkel spoor ont dekt. De'zending uit Londen bestond volgens de documenten uit tien kis ten met elk 51 kg goud. Drie leden van de KLM-bedrijfsbeveiliging ston- Verenigde Touwfabrieken WARMON O Zal er in Warmonds Zwanburger- polder worden gebouwd? Over deze en andere zaken de toekomstige ont wikkeling van Warmond betreffende, wil de VVV Warmond de mening van de Inwoners graag weten. De Nederlandsche Heidemaatschap- py ontwerpt in opdracht van de ge meente een algeheel recreatieplan Bekend is. dat in het kader van dit recreatieplan o.a. gedacht wordt aan een vergroting van het Kagerplas- sengebied en wel door het graven van een meer ln de Zwanburgerpol- aer „Het is van groot belang", aldus het bestuur van de VW, dat de in woners zoveel mogelyk hun mening kenbaar maken over de recreatieve toekomst van de Kagerplassen. En dat niet alleen. Het gehele complex van verlangens voor werk, wonen, verkeer en ontspanning in de ge meente dient bekend te worden. De VW heeft daarom een bijeenkomst belegd ln de vorm van een z.g. ge spreksavond op maandag 17 aDril om 8 uur 's avonds in hotel De Zon. De vereniging is van mening, dat bouwen (in welke vorm ook) in de Zwanburgerpolder en ook het ma ken van een brug naar deze polder, onjuist ls. Er zijn voldoende moep- Hlkheden om én het wonen én de recreatie te dienen, zonder deze mooie polder aan te testen Deze mo gelijkheden toont de VVV in een ten toonstelling in hotel De Zon en wel zaterdag van 14.0017.00 uur en van 20.0022.00 uur en zondag van 14.00 17.00 uur. Er zullen tekeningen, foto's, maouefctes e.d. te zien ziin. Tevens wordt een film gedraaid, waarin de gemeente wordt getoond hoe het nu is wat. er kan worden verbeterd en ook wat naar dp mening van de VW moet worden voorko men by de toekomstige ontwikke ling. Na ontvangst door de directie, de bedryfsleiding en de maatschappe lijk werkster, bij wie zich burgemees ter mr. R. M. Gallas had gevoegd, werd de heer I. J. J. Werk gisteren gehuldigd in de kantine van het cen traal administratiekantoor van de NV Ver. Touwfabrieken in Leider dorp. De directeur, de heer H. B. Haan appel, heette de jubilaris welkofn en feliciteerde de heer Werk met zijn 40-jarig dienstverband. De directeur memoreerde, hoe de jubilaris het van klossenjongen tot baas in de hennep- loods had gebracht. Wat de activiteiten buiten en ten dele voor het bedrijf betreft her innerde hy aan zijn bestuursfunc ties sedert de oprichting van de Volkstuinvereniging VTL en aan zyn werkzaamheden als contactper soon van de Leidse Volksuniversiteit K. en O Aan,het eind van zyn toespraak overhandigde de directeur de jubila- I ris het ..Vererend Getuigschrift" van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del met het daarby behorende zilve ren draaginsigne, de gouten VT- speld met briljant, een gouden arm bandhorloge, en een geschenk onder couvert. Hierop nam de burgemeester van Leiderdorp het woord en zei dat ge zien de woorden van de directeur, de jubilaris een steunpilaar, zo niet een hoeksteen van het bedrijf is, die zich kenmerkte door leergierigheid. Het deed de burgemeester dan ook bijzonder veel genoegen de heer Werk te kunnen meedelen, dat het Koningin Juliana had behaagd hem te onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hierna speldde bur gemeester Gallas de versierselen op en feliciteerde de jubilaris hartelijk met deze onderscheiding. De heer I. Vogelenzang, oedrijfs- leider der Vezelafdeling, onderstreep te de gesproken woorden en accen tueerde de steun van mevr. Werk. Vervolgens sprak als chef de heer J. H. Witkamp, die 33 jaar met de heer Werk heeft samengewerkt. Hy schetste de levensloop van de jubila ris by de VT en bood hem een kist sigaren aan en ontving mevr. Werk een „snoepje van de week". Hierop feliciteerde de heer Schalkers dc ju bilaris. gevolgd door de heer W. Koo ien. die namens de beide jubileum- fondsen een 23-delig tafelservies ten geschenke gaf. De heer D. Houps volgde zijn voorbeeld namens bestuur en leden van de Volkstuinvereniging VTL en overhandigde de heer Werk een schop om hem ook in zijn vrije uren aan het werk te houden. Na mens de O. R. complimenteerde de heer J. H. N. Bakker de jubilaris. Deze dankte op zyn beurt voor de tot hem gesproken woorden en voor de door hem en zyn echtgenote ont vangen geschenken. Velen maakten tenslotte van de gelegenheid gebruik om de heer Werk hartelijk geluk te wensen op deze gedenkwaardige dag. Maarschalk Andrei A. Gretsjko is gisteren benoemd tot minister van Defensie van de Sowjet-Unië. Hy is de opvolger van wijlen maarschalk Malinowski, die kort geleden aan kanker is gestorven. De nieuwe minister is 63 jaar oud. Hy stamt uit een boerengezin uit de Oekraïne. Nauwelyks zestien jaar oud, sloot hij zich aan by het Rode Leger, waarna hy meevocht in de burgeroorlog van 1918 tot 1921. Tijdens zijn militaire loopbaan steeg hy snel in rang. In de tweede wereldoorlog voerde hy de Russische legers ln de Kaukasus en de Oekraï ne aan. Vanaf 1953 had hy geduren de 4 jaar het bevel over de Russische troepen in Oost-Duitsland om ten slotte naar Moskou te gaan als vice- minister van Defensie. Gretsjko bezit de hoogste militaire onderscheiding: Held van de Sowjet-Unie. De Russische regering heeft haar ambassadeur in China, Lapin, tot president-directeur van het pers bureau Tass benoemd. Hy was vroe ger bij pers en radio werkzaam. den naar zy verklaarden by de aan komst diep in de nacht by het toe stel en hielden gedurende het uitla den en daarna gedurende het trans port naar de kluis een oogje in het zeil. Ander personeel, dat die nacht dienst deed op het platform, heeft dit bevestigd. In de kluis kwamen de leden van de bedryfsbeveiliging tot de ontdekking dat er maar negen kisten waren. Maar in Londen, zo ls vastgesteld, zyn de tien kisten onder nauwgezette controle uit de kluis gehaald en op een karretje geladen, dat daarna naar buiten is gereden. Op het karre tje bevond zich zoals gebruikelyk ook andere vracht. Over alles heen was een net gespannen. Het karretje is in zyn geheel in de DC-7 geschoven en ogenschynlijk is de zaak water dicht. Toch is er een kist verdwe nen en dat kan niet tydens de vlucht zyn geschied. Rechercheurs achten het waar- schynlyk dat insiders een rol heb ben gespeeld, hetzy een informatieve hetzy een daadwerkelyke. De waarde van de verdwenen kist in Londen (of op Schiphol?) bedroeg 2Vt ton. In Aruba werd een kistje met 27 kg goud vermist: waarde f 100.000. In beide gevallen is de schade voor rekening van assuradeu ren. „Jaarlyks vervoeren wy tiendui zenden hoogwaardige zendingen tgoud, diamant, briljant, bankpapier horloges e.d.). Het aantal vermissin gen is relatief bezien dan ook zeer klein". Dit zegt het hoofd van de afdeling bedryfsbeveiling van de K1.M. .de heer G. D. F. Coutinho op Schiphol. Een zending wordt hoogwaardig genoemd als de inhoud een waarde van 500 dollar per kilo te boven gaat. Elke hoogwaardige zending krijgt speciale aandacht en afhankeiyk van de waarde extra be veiliging. WASSENAAR D'66 richt een afdeling op Ook in Wassenaar is een afdeling van D '66 opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld: E.H.Schuyer voorzitter, mevrouw M. H. Schrij versLans, secretaresse-penning meester esse, Klingenlaan 30, telef. 8145, ir. F. K. G. Ouwerschuur. lid en speciaal belast met het volgen van de gemeentepolitiek in de raad. Leidse kapperselub De Leidse Technische club tot Vakverbetering voor dames en he renkappers heeft met de afdeling he- renval deelgenomen aan het kapcon- cours georganiseerd door de Chr. Kapperspatioonsbond in Alphen a d Ryn. In de A-klasse l.-ehaa de men de eerste en derde prijs, resp. de heren Duyndam en Smid. In de B-klasse behaalde de heer Elstgeest, zoals reeds gemeld, het be nodigde aantal punten om het diplo ma in ontvangst te mogen nemen. Deze successen werden behaald door regelmatige vakontwikkeling in de Technische club. Zy zyn mede te danken aan de arbeid en leiding van de trainer de heer P. Kruizinga uit Amsterdam. WASSENAAR ,Draf- en rensport vroeger en nu Voor leden van de historische ver eniging „Oud Wassenaer" heeft gis teravond in het Deulerhuis de heer C. Berg, chef van de afdeling publie relations van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport een cause rie gehouden over de draf- en ren sport vroeger en nu. De heer Berg vertelde in grote lij nen over het paard ln de loop der eeuwen. Het is zeer waarschynlyk, dat de bakermat van de drafsport in Nederland ligt. Rond 1500 werden in ons land al draverijen gehouden, een sport die byzonder populair was. De heer Berg schetste hoe ln Amerika en Rusland al in vroeger eeuwen veel aandacht werd besteed aan het fok ken van paarden voor de draverij. Merkwaardig is eigeniyk dat men daartoe in Nederland, dat over voor tref felyke paarden beschikte in die tijd niet is gekomen. In ons land werden de eerste pogingen gedaan in 1879 door de Kon. Ned. Harddravery en Rensportverenlging, die een stamboek ging aanleggen. Behalve draveryen kent men in de paardesport ook de rennen. Ko ning Karei III van Engeland heeft veel gedaan voor het fokken van het volbloed-ras. In Nederland was het Lodewyk Napoleon die in Borculo een volbloed-fokkerij stichtte. In ons land ls de draverij altyd meer popu lair gebleven dan de rennen. Op het ogenblik worden per jaar naast 1200 harddravers 140 volbloeds voor de rennen getraind. De heer Berg stond vervolgens stil by de betekenis van de totalisator. De renbaan Dulndigt, waarin en kele jaren geleden f2 miljoen werd geinvesteerd is wat accommodatie betreft het visitekaartje van de Ne derlandse draf- en rensport. Twee dingen op Duindigt slechts herinne ren nog aan de toestand van een 50- tal jaren geleden: de oude bel en de primitieve toegangsweg. Er werden na zyn causerie aan de heer Berg diverse vragen gesteld. De Leidse Universiteit heeft van daag en morgen het Groot Audito rium in de Academie ter beschikking gesteld van de Commissie Weten- schappelyk Onderwys en Onderzoek van de Raad van Europa, die voor de 15de maal haar jaarlyks congres houdt. Aan dit congres nemen ver tegenwoordigers van 18 landen deel, terwyl Finland en Joegoslavië waar nemers hebben gezonden. Bovendien zyn er waarnemers aanwezig van I The International Association of i Universities, Unesco, Euratom en de I Raadgevende Vergadering van de j Raad van Europa. De commissie We- tenschappeiyk Onderwys en Onder zoek is in zoverre uniek, dat zowel vertegenwoordigers van de regeringen als van de universiteiten er zitting ln hebben. Voorzitter van het congres is mr. H. J. Reinik, oud directeur-generaal voor de kunsten en buitenlandse be trekkingen. Het congres is hedenochtend geopend nadat de deelnemers door de rector magnificus van de Leidse Uni versiteit, prof. dr. K. A. H. Hidding zyn verwelkomd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15