Snelle carrière nieuwe directeur V.W.-fabriek eidóe Humphrey vandaag terug naar V.S. Zuster Marcaria terug in ons land Partijvorming dient centraal te staan Opnieuw centrum rumoerig in Amsterdam PAGINA 2! LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 10 APRIL 'cjenda Op zoek naar andere vormgeving Eind volgend jaar zal de leiding putermarkt te veroveren, die werd van de Volkswagenfabrieken door de huidige chef prof. H. Nordhoff wor den overgedragen aan dr. Kurt Lotz, op het ogenblik voorzitter van het bestuur van de Duitse Brown Boveri en Cie. Nordhoff maakte dit nieuws op een persconferentie in Berlijn be kend. Al binnen korte tijd zal Lotz deel van de leiding van de Volkswagen fabriek gaan uitmaken. Hij geeft daarmee een carrière by de Brown Boveri en Cie op, die hij daar kort na de oorlog als controleur van loon briefjes in de fabriek in Dortmund begon. De V.W.-fabrieken in Wolfsburg drijven de laatste tijd op de produktie van de uit zijn as herrezen V.W.- 1200, die hier af-fabriek 4.485 Duitse Mark kost. De produktie van deze, de fabrikant weinig winst opleveren de en eens plechtig ter aarde bestelde luxe-loze Volkswagen, moest zelfs met een aantal van 400 tot 1100 stuks per dag worden verhoogd. Intussen blijkt het V.W.-percentage in de bondsrepubliek toch van 35% in 1961 tot 24,6% in januari van dit jaar te zijn teruggelopen. In Wolfsburg moet men zich er bij neerleggen, dat ook de experi menten met de V.W.-1500/1600 niet tot de gewenste resultaten hebben geleid. Commentatoren wijzen er dan ook op, dat Nordhoff's laatste grote daad zal moeten zijn, een ge heel nieuwe auto te ontwerpen, die een opoche in de Duitse automobiel industrie inluidt en die geen „voort- knutselen" beteeknen mag op be staande vormen. Voor een dergelijke ingrijpende beslissing stond vroeger al eens Nordhoff's opvolger Lotz, als leider van de Brown Boveri en Cie. Hij kocht in 1964 voor 40 miljoen mark de financieel noodlijdende firma voor elektronica van Konrad Zuse. Dit was de enige computer-pionier die Duitsland had en Lotz probeerde voor zy'n concern hiermee de com- Dr. Kurt Lotz, de nieuwe direc teur van de Volksioagenfabriek. en wordt beheerst door de Ameri kaanse firma's. De beslissing van Lotz bleek toen- dertijd niet door de leiding van het Zwitserse moederbedrijf te worden gebillijkt en hij moest de aanval op het Amerikaanse monopolie sta ken. Lotz werd in 1912 geboren en had als middelbare scholier geen ander doel voor ogen dan zich aan politie diensten te wijden. Uit de tweede wereldoorlog keerde hij als majoor van de generale staf van de Wehr- macht terug. Via zijn zuster, die secretaresse was van de toenmalige B.B.C.-chef Hammerbacher, kreeg hij bij deze Zwitserse firma een baantje als controleur van loonzak jes. Na bijf jaar was Lotz chef van de staf van het bedrijf. Zeven jaar later veroverde hij er het „opper commando". Lotz oogstte zijn lauwe ren in het ontwikkelen van produk- tieprogramma's en rationaliserings plannen en het opleiden van een nieuwe generatie in het bedrijf. Als C.D.U.-lid en voorstander van de grote coalitie in Bonn kreeg hij nu zijn kansen in Wolfsburg, waar in de directie de toon (naast ver tegenwoordigers van de deelstaat Ne- der-Saksen) wordt aangegeven door afgevaardigden van de regering. In 1965 sprak Lotz op een C.D.U.- bijeenkomst: „De zekerstelling van de toekomst van ons volk door op leiding en technisch onderzoek moet voorrang hebben boven de vermeer dering van de welstand in het he den". Sluitstuk van Europese reis vol incidenten (Van onze Brusselse correspondent) Na een rondreis door een aantal Europese landen, welke niet zonder incidenten verliep is de Amerikaan se vice president Humphrey vanmorgen vroeg uit Brussel per vliegtuig naar Washington terugge keerd. In Brussel, de laatste hoofdstad die Humphrey bezicht hadden zater dagmiddag ongeveer 400 mannen en vrouwen met spandoeken gewapend, gedemonstreerd tegen zijn komst. Men had de indruk dat hun afkeer meer uitging naar de oorlog in Viet nam dan naar de Amerikaanse vice- president persoonlijk. In de nacht van vrijdag op zaterdag hadden on bekenden al de onderkant van de gevel van het hotel Westbury in het centrum van de Belgische hoofdstad, waar Humphrey en zijn gevolg lo geerden, met rode verf beklad. Zondagochtend heeft de vice-pre sident een krans neergelegd bij het graf van de onbekende Belgische sol daat voor de Congreszuil. Daar heb ben ongeveer 200 man gedemon streerd. Zij wierpen eieren en groen te naar Humphrey. De gehele plech tigheid van het neerleggen van de krans heeft vyf minuten geduurd. Als gevolg van de demonstraties, reed de auto van de vice-president zo snel weg, dat enige leden van zijn lyfwacht niet zo snel mee kon den komen. De politie heeft* onge veer vyftig demonstranten gearres teerd. Onder hen bevond zich de se cretaris van de pro-Chinese com munistische partij in België. Diezelfde dag heeft Humphrey ook de dienst de Amerikaanse protes tantse kerk bezocht. Toen hij het ge bouw verliet, werd hij begroet door (die nier afstond aan zuster) (Van onze Utrechtse correspondent) „Een bezoek uit Nederland aan Amerika l^ad ik me nooit op een der gelijke manier voorgesteld. Maar ik ben toch dolblij, dat ik dit allemaal voor mijn zuster Martha heb kunnen en mogen doen". Dit zegt de 39-ja rige kloosterzuster Marcaria uit Zen deren. die zaterdag na een verblijf van bijna 4 maanden in de V.S. waai- zij één van haar nieren af stond aan haar ernstig zieke zuster weer in Nederland terugkeerde. Het ouderpaar J. G. van Engelen uit Zeist, heeft maanden in spanning gezeten over het lot van hun twee dochters. De heer en mevrouw van Engelen zijn erg gelukkig, dat alles zo goed is afgelopen. Hun oudste en tevens enige ongehuwde dochter van hun in totael tien kinderen, die ja ren geleden in het klooster ging, is weer Hollands welvaren. Ook de 35- jarige mevrouw Martha de Kroon- Van Engelen, is aan de beterende' hand. De beide zieke nieren van laatst- j genoemde werden 17 januari wegge nomen en 8 februari werd één van de nieren van kloosterzuster Marca ria overgeplaatst in haar lichaam, waar zij uitstekend blijkt te functio neren. „Na tien dagen had ik het zieken huis van Boston al weer verlaten", aldus zuster Marcaria. Door de ope ratie had zij tien pond aan gewicht verloren. Een rustkuur van een paar weken deed dit gewichtsverlies echter weer teniet. Haas zuster, die nog tot 11 maart in het ziekenhuis moest blij ven doet het thuis allemaal nog wat rustig aan. Zij moet nog geregeld in 't ziekenhuis terugkomen voor nacon- trole. De doktoren hebben echter alle hoop, dat zl) binnen afzienbare tijd volledig zal zijn hersteld van de grote medische ingreep. Zuster Marcaria, die vandaag uit haar ouderlijke woning in Zeist terugkeerde naar het moederhuis van de „Kleine zusters van de Heilige Jo zef" wil geen enkele ophef maken van deze grote daad van naastenlief de. die het leven van haar zuster redde. ,1k heb het geheel uit vrije wil ge daan en het is heerlijk, nu wij bei den deze moeilijke maanden te bo ven zijn gekomen, te kunnen zeggen dat het niet voor niets is geweest", aldus de kloosterzuster. Medio juni gaat het ouderpaar Van Engelen per vliegtuig naar Amerika om hun dan vast geheel herstelde dochter Martha, haar man en de twee kleinkinderen (Yvonne van 6. en Ronald van 9) te bezoeken. een grote menigte, welke de vice- president heel wat vriendelijker be jegende. Humphrey heeft de dag van giste ren gebruikt voor het samenstellen van een rapport voor president ONZE BEVOLKING Johnson over zijn Europese rondreis welke in een aantal hoofdsteden met incidenten gepaard ging. Over de besprekingen, welke hij in Brussel op het ministerie van Bui tenlandse Zaken met de leden van de uitvoerende commissies van EEG en Euratom heeft gehad, is weinig be kend geworden. Wél is tijdens een diner het verdrag tegen de versprei ding van kernwapens ter sprake gekomen. Het Nederlandse lid van de Euratom-commissie, mr. Sassen, heeft de vice-president het stand punt van Euratom, dat verschilt van het Amerikaanse, uiteengezet. Mr. Cals voor radio Oud-premier Cals zei gisteravond in een radio-interview te hopen en te verwachten, dat het boeiende pro bleem van de ontwikkeling van de partijvorming in de regeringsverkla ring meer centraal zal worden gesteld dan dit tot nu toe was gebeurd. Hij achtte het echter onredelijk te ver wachten, dat dit probleem binnen twee jaar zou kunnen worden opge lost. Mr. Cals ver klaarde. dat hij overtuigd was van de noodzaak van confessionele par tijen in een bepaade vorm in een bepaalde tijd. „Maar in een vorm, zoals zij thans bestaat, hebben zij hun tijd gehad". Gezien de recente ontwikkelingen was er „misschienvtoch nog een kans op samengaan van KVP, ARP en CHU". Maar indien niets tot stand zou komen zouden mensen uit deze partijen iets nieuws moeten opzet ten, waarbij de grootste voorzichtig heid in acht diende te worden geno men om verdere ver' Jjpering tegen te gaan. „Bindende afspraken tussen polijeke partijen voorafgaande aan verkiezin gen", achtte mr. Cals onmogelijk „zonder de kiezer te duvelen" Onder de huidige partijverhoudin gen zou het voor de KVP onmogelijk zijn geweest om bijvoorbeeld te zeg gen, dat zij met de PvdA een keus die de voorkeur had van de oud-premier samen had moeten gaan. De partijen konden slechts verkla ren, dat zij aan bepaalde punten uit hun programma zouden vasthou den. Overigens kon men ook zonder de socialisten een goed sociaal be leid voeren. Dit hing in eerste in- Ditmaal geen arrestaties (Van onze A'damse correspondent.) Tot diep in de nacht is net zater dag rumoerig geweest in de Amster damse binnenstad. Groepen jon geren, onder wie veel langharigen concentreerden zich met een groot aantal nieuwsgierigen op het Spul, het Leldseplein, en bjj het gebouw van De Telegraaf aan de Nieuwe Zijdsvoorburgwal. Tot ernstige bot singen met de politie, die met zeven tig man op de been was, kwam het niet. Slechts enkele keren maakte de politie van de wapenstok gebruik om een eind te maken aan samenscho lingen. Arrestaties werden niet ver richt. Wel moest het verkeer enkele uren worden omgelegd. Het begon zaterdagmiddag om half vier. Bij De Telegraaf moest de po litie toen optreden tegen een groep provo's, die zich niet wilde verwijde ren. Enkele uren later was het wat rumoerig op de Dam. Tegen twaalf uur werd het Lieverdje het centrale punt. Op het verschijnen van de po litie begaven zij zich in de richting van het Leidseplein. De politie sloot dit plein af. Hierop werd het gebouw van De Telegraaf weer het doel van de jongeren. In spreekkoren brachten zij hun misnoegen over de oericht- geving van dit blad tot uiting. Der tig mannen van de mobiele eenheid, die zich in de omgeving van dit ge bouw hadden opgesteld, joegen hen op een afstand. Toen ook nog twin tig marechaussees verschenen, na men de jongeren over het algemeen snel de benen. De voorbereiding, die de politie trof voor een charge, wa ren voldoende om hen het hazepad te doen kiezen. Tot ongeveer half drie bleef het onrustig. Een 27-jarige kelner heeft zater dagnacht op het plein voor het Cen traal Station twee langharige Jonge lui aangevallen. Tegen hem is pro- ces-verbaal wegens mishandeling op gemaakt. De kelner heeft tegenover de politie verklaard, dat hij zich door de jongens, een 16-jarige magazijn bediende en een 17-jarige plaatwer ker, bedreigd voelde. Volgens de jon gens kan hiervan geen sprake zijn geweest. De kelner kreeg ook een proces-verbaal wegens vernieling, omdat hy een tamboerijn, die een van de jongens bij zich had in het water had gegooid. stantie af van het programma, en van de personen, die in het kabi net zitting hadden. BURGERLIJKE STAND WASSENAAR Geboren: Hans. \an P. E. Franken en J. M. Ruls; Pe trus G., z. van C. T. Duivenvoorden en P. C. Hakkeling; Peter, z. van W. van den Berg en M. E. J. Adam. Ondertrouwd: J. P. Weyers (Kat wijk) en C M. T.. Slats; J. A. H. Lem pers (Den Haag) en Y. B. O. M. Vln- ke; J. C. Dyksterhuls en M. Mik; J. N. M. de Grood (Den Haag) en E. J. Bergman; J. H. M. Brouwer en J. H. van den Berg; J. J. H. Blom en C. G. P. M. Knljneniburg; G. F. M. van der Tang (Leidschendam) en P. A. van den Berg; J. H. M. Corel en J. M. Rem merswaal; P. Rijnsburger (Voorscho ten) en H. Slersema. Getrouwd: H. G. J. Huizing en M van Grieken; J. van Duljvenvoorde en J. Feitsma. Overleden: Sara Drielsma. 89 jaar; Gerardiina J. M. Heiligers, 73 Jaar; P. RoosVan der Spek. 72 Jaar; WLlhel- milna C. Bos. 59 Jaar; Petrus Dado. 75 Jaar; Adrlanus A. J. A. H. van Mil. 62 Jaar (Den Haag); Willem A. 't Hoen 64 jaar. Gerard van der Winden uit Be verwijk heeft zondag de Omloop van de Baronie, een amateurklassieker over een afstand van 180 km. gewon nen. Frank Ouwerkerk en Siebke van Dongen eindigden als tweede en venster"" *8 derde. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Synagoge LevendaalRondleiding Expogé, 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector", 7.309.30 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B. H. Strieker over Tanis, 8 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7—8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Evangelist J. Zeegers, 8 uur nam. WOENSDAG St. Antonius Clubhuls: Selskip Frys- I&n. Toneelavond: „Koekoek op het nest". 8 uur nam. Petrakerk SurinamestraatBevol kingsonderzoek TJ.C. 912 u voorm. en 24.30 uur nam. Steenschuur 6: Jaarvergadering afd. Lelden Ned. Ver. van Suikerzieken. 8 DONDERDAG Stadsgehoorzaal: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Show „Uw wereld mevrouw", Stadsgehoorzaal: K. en O. Residen tie-Orkest o.l.v. W. van Otterloo. So list Arthur Rubinstein. 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond, 8 uur nam. Petrakerk (Surinamestraat): Bevol kingsonderzoek T.B.C. 912 u voorm. en 24.30 uur nam. Hogewoerd 175Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. VRIJDAG Auberge Fran^aiseCafè-chantanl Lelde Zoldercabaret. 9 uur nam. L.H.jT-gebouw Levendaal 101)Klas sieke avond Imterscholalre Contact Commissie. 7.30 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Petrakerk (Surinamestraat): Bevol kingsonderzoek T.B.C. 24.30 uui -9.30 uur nam. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Buitenlanders verplaatst Op zeer korte termijn, mogelijk reeds de volgende week zullen de buitenlandse arbeiders van Van Heek en Co Ko ninklijke Textielfabrieken NV gro tendeels elders in het land aan het werk zy'n. Het betreft hier de bui tenlanders, die in pensions en kost huizen verblijf houden. Buitenlan ders, die hier met hun gezinnen wo nen, zullen blijven en als Nederlan ders worden behandeld. Zaterdag zyn groepen buitenlanders voor de keuring verschenen om zo spoedig mogelijk te vertrekken. Korter werken bij Menko Pe directie van N. J. Menko NV in En schede ziet zich genoodzaakt door een stagnatie in de aflevering een tijdelijke werktijdverkorting aan te vragen. Gezien de snelle veranderin gen in het vraagpatroon acht men grote voorraden niet verantwoord. De werktijdverkorting betreft 750 man. De directie zal het wachtgeld tot 90 procent van het inkomen aanvullen. Ontslagen In Boxtel In ver band met de dalende omzet heeft de Boxtelse weverij Van Oerle en Van Dijk 50 werknemers uit haar afde ling damastweverij ontslag aangezegd Naar verwacht wordt zullen de vijf tig in Boxtel en omgeving nog wel ander werk kunnen vinden. Brandschade Vorig jaar werd door brand een directe schade aan gericht van een kleine 120 miljoen gulden. Dit bedrag geeft uitsluitend de schade weer die is ontstaan aan gebouwen, machines, inventaris en goederen. Het totale bedrag, dat door brandschade verloren is gegaan ligt echter hoger, aangezien bedrijven, die door brand worden getroffen, ook worden geconfronteerd met zgn.stil- standsschade die vaak aanzienlijk gro ter is dan de directe materiële scha de. Het totale brandschade-bedrag voor 1966 (directe en indirecte scha de) kan volgens schattingen van des kundigen worden gesteld op vier maal het bedrag van de directe schade, hetgeen voor 1966 neerkomt op meer dan 450 miljoen gulden. Kleuter mishandeld De Wage- ningse gemeentepolitie heeft zater dagnacht een 22-jarige jongeman in gesloten, omdat hij erven wordt ver dacht 's nachts in een dronken bui zijn tweejarig zoontje ernstig te heb ben mishandeld. De arts constateer de ernstige bloeduitstortingen aan hoofd en hals van de kleuter. De Wageninger was uitgegaan en tegen middernacht zwaar onder invloed van sterke drank thuisgekomen, waar hij een kleinigheid zo woedend werd dat hij de kamer vanzijn zoontje binnenrende en het kind uit bed trok. Hij zou het ventje toen een flinke aframmeling hebben gegeven. BUITENLAND Sneeuw in Madrid In Madrid scheen vanmorgen de winter te zijn weergekeerd. Het sneeuwde kort maar hevig in de Spaanse hoofd stad. De sneeuw bleef evenwel niet liggen. Na de sneeuwbui scheen de zon weer helder. Onrust in Kongo Het liberale Brusselse dagblad La Dernière Heu- re meldt dat er onrust is uit gebroken in het district Moesimba- Kapanga in de Kongolese provincie Katanga. Oud-premier Tsjombe is in dit district geboren. Er zouden gevechten zyn uitgebroken tussen de krachten, een aantal personen zou zijn gewond. Onvoldoende Senator Mansfield, leider van de meerderheid in de Amerikaanse senaat, heeft zaterdag gezegd de voorgestelde terugtrek king van 12.000 militairen uit Europa absoluut onvoldoende te achten. Hy hoopt dat dit slechts een eerste stap is en dat verdere verminderingen van de Amerikaanse troepen in' Europa er prompt op zullen volgen. Portugese waarschuwing De Portugese autoriteiten hebben Kon go, Kinsjasa en Zambia gewaar schuwd, dat hun economie ernstige schade kan oplopen, als zij niet ver hinderen dat vanuit hun landen guerillastrijders aanvallen doen op de spoorlijn, die van Katanga in Kongo door het Portugese gebieds deel Angola naar de havenplaats Lo- bito aan de Afrikaanse oostkust loopt. Kongo en Zambia maken van deze lijn gebruik voor de uitvoer van hun koper. Veiligheidsmaatregelen In Uru guay zijn strenge veiligheidsmaatre gelen getroffen met het oog op de topconferentie van staatshoofden het westelijk halfrond, die op 12, 13 en 14 april in Punta del Este (Uru- gua) wordt gehouden. Rondom de ze badplaats zijn luchtdoelbatteryen opgesteld, die op elk vliegtuig moe ten schieten dat zonder toestemming over de stad vliegt. Voor de bewa king op de grond zijn 10.000 mili tairen en politiemannen ingescha keld. In de baai liggen twee torpe- dobootjagers. Wapens voor Cambodja Giste ren zijn in Cambodja vyf Russische Migs, twee transportvliegtuigen, acht batterijen luchtdoelgeschut, dar-installatie en elf vrachtwagens aangekomen. Bij het in ontvangst nemen van deze Russische goederen zei het Cambodjaanse staatshoofd, prins Norodom Sihanoek o.m., dat het zeer geruststellend was, dat drie grote landen. de Sowjet-Unie, China en Frankrijk, Cambadjo spon taan te hulp gekomen waren opdat het zich teweer zou kunnen stellen tegen „de misdadige ondernemingen van de neokolonialistische Amerika nen". Visserijruzie De uit 80 schepen bestaande Japanse vloot, die in de nabijheid van de kust van noord- west-Afrika op inktvissen vist. heeft gerapporteerd, dat zij wordt lastigge vallen door Mauretanië, dat in maart een visserygrens van 19 km heeft ingesteld. Vissers vermist Dertien natio nalistische Chinese vissers worden vermist nadat hun vissersboot in aanvaring was geweest met de 8.351 ton metende Japanse vrachtvaarder „Mizoekawa Maroe" in de nabijheid van Formosa. Slechts een van de vis sers is gered. Verboden De Indonesische mi nister van Gezondheid, dr. Siwabes- sy, heeft buitenlandse artsen verbo den een praktijk te beginnen of in het land medisch werk te verrichten, zo is gisteren bekendgemaakt. Dege nen die reeds toestemming hadden moeten hun praktijken sluiten. Door orden voornamelijk Chi nezen getroffen. Botha in Europa De Zuidafri- kaanse minister van Defensie. Botha, is gisteren in Parijs aangekomen ter plaatselyke bevolking en de strijd-voortzetting van zyn huidige reis langs Europese hoofdsteden. Botha is ook van plan bezoeken te brengen aan West-Duitsland en Engeland ge durende zyn reis van 11 dagen. Arrestaties in Alto Adige Bolzano is zaterdagavond bekendge maakt, dat een groep van elf per sonen is aangehouden, die tussen ok tober 1966 en februari jl. in totaal tien aanslagen zou hebben gepleegd in het gebied van Alto Adige. In deze Noorditaliaanse streek het voor malige Zuid-Tirol woont eer hoofdzakelijk Duitssprekende bevol king die meer autonomie wenst. Spionage in Noorwegen Twee Noren zijn op verdenking van spio nage voor een vreemde mogendheid gearresteerd. Het tweetal behoort niet tot de strijdkrachten en heeft ge deeltelijk bekend. Er zouden nog meer arrestaties te verwachten zijn. De betrokken vreemde mogendheid is naar men aanneemt de Sowjet- Unie. Duitse films toegelaten Het Is raëlische kabinet heeft zondag een volledig verbod van Duitse films in getrokken. Het wordt aan de raad voor de filmkeuring overgelaten, films met een nazistische achter grond of met acteurs die een nazi verleden hebben, te weren. Slangen ln Tanzanië De lang durige regens van de laatste tijd heb ben miljoenen inwoners van Tanza nië met angst vervuld. Tientallen giftige slangen, die door overstroming uit de struiken zijn verdreven, drin gen woningen binnen en de laatste dagen zijn acht personen gebeten. Alle slachtoffers zijn in leven geble ven nadat zij ijlings injecties met serum hadden ontvangen. Mevr. Mandela in arrest De 32- jarige mevrouw Winnie Mandela, echtgenote van de Zuidafrikaanse nationalistenleider Nelson Mandela, is in Johannesburg gearresteerd. Nel son Mandela zit reeds In de gevan genis. Mevr. Mandela zou vandaag voor een rechtbank moeten verschij nen op beschuldiging van overtreding van de wet ter onderdrukking van het communisme. Moordende hyena Een hyena heeft zes personen verscheurd en drie anderen gewond in Goebata, een dorp in het noorden van Somalië. Twee van de doden en alle drie de gewonden waren vrouwen. Politie mannen schoten het dier na een lange speurtocht dood. Vlaamse demonstratie Een groep van 63 Vlamingen heeft zaterdag een demonstratie gehouden voor het Europese Hof voor de rechten van de mens in Straatsburg. Zij betoog den voor wat zij noemden hun cul turele en taalkundige rechten. Quarantaine opgeheven De 51 personen die contact hebben gehad met een met pokken besmette Duitse arts, hebben zaterdag de quarantain- ne-instellingen in Neder-Saksen mo gen verlaten. De arts zelf, die de ziekte in India had opgelopen, moet nog in het ziekenhuis blijven Kubitschek terug in Brazilië De voormalige Braziliaanse president Kubitschek, die het land van 1956 Fr^kfort tot 61 bestuurd heeft, is zondag uit ballingschap in Rio aangekomen. Aangenomen wordt dat hy de auto riteiten heeft moeten beloven zich te onthouden van politieke activiteiten. In april 1964 werd Kubitschek door het bewind van maarschalk Castello Branco van zijn politieke rechten vervallen verklaard en vertrok bij in vrijwillige ballingschap naar Parijs. Zomerzorg: Open drive, Brld eniging Sans Atout, 7.45 uur na^ ZATERDAG. Rapenburg 10: Sociëteit ,,'t {4 Lezing de heer J. de Haaa ovrf fologie. 8 uur nam. Schouwburg: Toneel ver. „Tjjj speelt „Zwijgen uit angst". Adventkerk: Doopsgezinde —10.30 uur voorm., bybelstud* 11.30 ds K. O. van Oossanen; 12 uur avondmaal. ZONDAG Hogewoerdi 170Wachittoreti van Jehovah's getuigen. 4 e nam. Openbare lezing: 2.3 Oude Rijn 5: Gem. voor ocriV kelijk christendom. Spr. evans d. Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rj- Spr. de hr J. Eikerbout van' burg. 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen. Spr. de hr Diender. 10,1 voorm. BIOSCOPEN. Trianon: „Nattlek", 18 Jaar. Rex: „Opdracht: dood ageni don", 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 uur: zondag 2.30, 4.45, 7 en 9. Camera: „De l'amour", 1L Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Morgan", 18 Jaar. Dl 7 en 9.15 uur. „Merlin de to» alle leeft. Dageiyks 2.30 uur; I ook 4.45 uur. Luxor: „Versleren op z'n Ital 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.1 zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uut, Lido: „De 13 slavinnen van Pt u". 14 Jaar. Werd. 2.30. 7 chu", 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch centrum. Tentoonstelling Deern flek. Maandag t/m vrijdag 9 uur 5 uur nam. (t/m 3 mei). Bedryfskantlne Koningsveld 1 Campenlaan la): Expositie Franijols. Werkd. 1011.30 uur "1 35 uur nam. (tot 19 mei) Galerie Walenkamp. Rob Clous. Dag. van 26 uur nam uitz. van zondag en maandag) 27 april. Lakenhal: Tentoonstelling: daagse Nederlandse gTafiek. 10 uur voorm. 5 uur nam; 1 5 nam. (tot 23 april). De Lakenhal: Dag 10-6 uur; LakenhalTentoonstelling Ple voc recente grafiek. Werkd. 10 uur 5 uur; zondag 15 uur nu 21 mei). Legermuseum (Pesthuislaan) "tzonderlng van zaterdag van ondae 1-5 uur) -] Ryksmuseum voor Volken] eer Tentoonstelling: „Ball, beei droombeeld" Geopend dageiyk 1 17 uur: '8 zondags 13—17 uur oktober) Ryksmuseum voor Volkenl vei Tentoonstelling van Japanse p r van Kyösal Dageiyka 10 11 Zondags 13 17 uur gev Ryksmuseum voor Volkenk (Bteenstradt 1): Dag 10-17 u; dags 13-17 uur Ryksmuseum voor de geecbllft der natuurwetenschappenDaj 'iu zond 1-4 uur Galerie Walenkamp: Rob Clous. Dagel. van 26 uur nu ultz. van Zondag en maandag) 27 april. Avond- en nachtdienst der ape Geopend voor spoedeisende gi Centraal Apotheek, Breestraat 20552. WeekelndedleLSt der hnlsart' E Zaterdagmorgen vóór 12 uu: v plege men de eigen huisarts. Na zaterdagmiddag 12 uui y op doktersteleroon 22222. specialist (of diens waarneren men voor spoedgevallen dokt de foon 2 2 2 2 2. HAAGS A G E N D MAANDAG 10 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 ut derlands Dans Theater. Circustheater, 20.00 uur: telstudent". DINSDAG 11 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Rotterdams Toneel: „Oom WM Dlligentla, 20.15 uur; Het 8 tie Kamerorkest, m.m.v. Normal ~.an. fagot. WOENjSDAG 12 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur Comedle: „In wankel evenwlcb Kurzaal, 20.15 uur: Het Resl> Orkest m.m.v. Willem Noske, WEERRAPPORTE) (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Belde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn München Ztirich Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca geh. bew. 12 geh. bew. 11 regen 12 regen. 11 geh. bew. 12 regen 14 regen 15 regen 14 regenbul 13 motregen 4 geh. bew. 4 geh. bew. 9 zwaar bew. 10 regen 12 mist 13 regenbui 19 onbew. 15 onweer 21 half bew. 17 motregen 16 zwaar bew. 19 zwaar bew. 18 zwaar bew. 19 geh. bew. 6 zwaar bew. 16 regenbui 14 zwaar bew. 27 licht bew. 20 half bew. 22 onbew. 16 regen 11 licht bew. 17 onbew. 15

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2