Koninklijk zilver voor J. Landman Valkenburg beschikt over eigen Raiffeisenbank W. G. Meijering in het zilver Belangrijke winst voor Hillegom Bodegraafse jongeman zeer ernstig gewond HDAG 10 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD rvormd predikant in Voorschoten |gj vierde Voorschoten het zil- Êbtsjubileum van ds. W. G. hervormd predikant. Na telyke kerkdienst in de jjrk, volgde een zeer drukke ie in het gebouw voor Christe- lelangen. i-jarige Henriëtte Putter bood fotpaar Meijering-Visser een boeket bloemen aan, en een 1 kinderen van de zondags- vormde een blokfuitensemble igde voor het feestelijk ont bering, in en buiten Voor- j een heel bekend amateur- jaf, was een dankbaar object |e vele sprekers. Namens de fide gemeente werd hem naast [velop met inhoud een ver- jparaat aangeboden benevens [sinstallatie met de woorden: |God u de wijsheid, de liefde volharding blijven geven om ider de snel veranderende tijden Hgenis te blijven geven". „Ver- j de waarheid maar en brengt f extra glans aan uw Evange- ondiging," sprak drs. Putter, louder A. F. van der Laan als loco-burgemeester. „De jtn burgerlijke gemeente en fee gemeente zjjn niet byzon- (ensief, maar wel bijzonder fc" zei hij. Saraber feliciteerde zijn en verheugde zich bijna vijf- fcr met de zilveren predikant (schoten te hebben mogen sa- (ken. „We lijken wel broers [sommigen, terwijl wij totaal [lend zijn van uiterlijk en in fee. In de loop van de afgelo- naar is er veel veranderd. Van feiinees kerk is men gegroeid |n gemeente, die het werk zelf [eel veel is er veranderd, ge- js de vriendschap en de ijver VOORSCHOTEN van het echtpaar Meijering", aldus ds. Saraber. Namens de pastores van alle Voor- schotense kerken sprak ds. D. J. Modderaar, geref. predikant: „Wat ons zielzorgers in Voorschoten steeds verheugde is dat u zo anders bent dan uw collega ds. Saraber. Naast de enthousiaste Saraber, voor wie alles te lang duurt en die met een vaart alles wil brengen tot het einddoel staat de denker en voorzichtige Meijering". In zijn dankwoord merkte ds. Meijering op dat wij in ons huis kun nen concurreren met de grootste bloemenzaken van Voorschoten. Uw medeleven met onze vreugde is voor ons een grote steun in het voortzet ten van onze moeilijke taak, waar bij successen niet altijd aantoonbaar zijn. Tussen de aanwezigen bevonden zich de wethouders A. F. van der Laan en W. Iestra, pastoor M. M. Out, ds. G. de Zeeuw, ds. D. Modde raar en vele afgevaardigden van het verenigingsleven. tOUWKOOP iRT FEEST portvereniging „Rouwkoop" jjdag en zaterdag haar 35- jstaan. Vrijdagavond kwamen loren bijeen voor een grote jnd in het Cultureel Centrum lagmiddag was het de jeugd jouwkoop", die het Cultureel fe bevolkte. P. Weduwer opende j ;ond met een welkom aan de PHÖester. de leden van de1 en de zusterverenigingen it daarna onder de aandacht I betekenis van een goede i liging voor de jeugd. „Een j jeugd met idealen en bezield j goede sportieve geest is in •nschap heel wat waard", al- i voorzitter, j leden van „Rouwkoop" wer- ecoreerd in verband met hetj lidmaatschap. Het waren de p; van Biemen, S. Boender- UVG. Focke, A. M. de Graaf, ,"'p. A. S. Keizer en G. Schelle- i-k^jeugd onder leiding van de I :Hans Alblas had zich inge- I f de vereniging door het inza- jan oud-papier en overhandig- j j het bestuur een mooie prij- j ifdschotel van het vrijdag- (.aid'fcgramma werd verzorgd door 'iterbureau Zwanooy uit Am- Onder de titel „Hoe maller, ier" kreeg de zaal een rede- :etprogramma voorgezet met idere een optreden van de Ted de Braak, die natuur- „glasje madeira" liet horen, cabaretgezelschap werd het ingenomen door een band Koninkjjlke Militaire Kapel loonjg iedereen gelegenheid een maken. Rouwkooppony vond dit i eigenaar. Het kleine hoofdprijs van de jubileum- naar de eigenaar van ier 3156, dit alles onder toe notaris G. J. Boom. ZOETERWOUDE Goede uitvoering van „St. Matthias" In 't Trefpunt gaf de Warmond- se toneelvereniging „St. Matthias" haar derde en laatste uitvoering van dit seizoen. De voorzitter, de hr. Th. de Vroomen, wees er in zjjn ope ningswoord op, dat de twee vorige uitvoeringen een groot succes gewor den zijn, dank zij de kwaliteit van de uitgevoerde stukken en het goe de spel van de leden. „Het blijspel", aldus dev oorzitter, „dat thans zal worden gebracht („Het spook van de Vrijburcht" heeft ook zeer goede kwaliteiten". Het is inderdaad een mooie avond geworden, met over het algemeen goed spel. Siene Schavenmaker heeft door de goede en frisse weergave van haar rol bewezen, dat, al is een rol ook klein, deze niet onbelangrijk is in het geheel en er veel toe kan bijdragen om het stuk tot een succes te maken. Zaterdag zal het stuk voor de tweede maal worden opgevoerd. Lyceïsten in Oost-Berlijn Onder leiding van de leraren Duits, de heren H. C. Djjksma en D. M. Friellnk, heeft een groep leerlingen van het lyceum in Alphen een bezoek van een week aan Oost-BerlUn ge> bracht. Zaterdagavond kwam het uit 65 personen bestaande gezelschap te rug met veel nieuwe indrukken. De bedoeling van deze reis, die door plaatsgebrek in hotels en jeugd herbergen twee jaar moest worden uitgesteld, was de leerlingen het ver schil te laten zien met het vrye Ne derland. De leerlingen hebben met eigen ogen de strenge controle door Oostberlijnse vopo's kunnen zien. Onder meer de bus, die het gezel schap vervoerde, werd aan de onder kant met spiegels bekeken. Op het programma stond onder andere een bezoek aan een museum in de wijk Dahlen en het bijwonen van een uitvoering van de bekende operette „lm weissen Rössel". Regionale jeugdcompetitie Moeilijke zege van Quick Boys Met het in ernstig degradatiege vaar verkerende HDVS heeft de re gionale jeugd van Quick Boys zater dagmiddag de handen vol gehad. Uit eindelijk werd het 31 voor Quick Boys. In de eerste helft zag het er niet naar uit, dat Quick.. Boys zou win nen. De gastheren hadden een sterk overwicht, maar tegen de verhou ding in, bleef het tot aan de rust dubbelblank. Na de rust werden de bordjes verhangen en was Quick Boys sterker. Een strafschop, goed genomen door Haasnoot, bracht Quick Boys aan de leiding, maar na vijf minuten was de stand, na een vlotte actie van de gasten, weer ge lijk. Quick Boys bleef wel sterker, maar het duurde toch tot tien mi nuten voor het einde, voordat Cor Pronk de Katwijkers weer de leiding kon geven: 12. En toen vijf minu ten voor het einde Varkevisser de score opvoerde tot 13 was de wed strijd ten gunste van Quick Boys Grootse huldiging voor markante Noordwijker in „De Beurs" TALRIJKE GESCHENKEN De heer J. Landman is zaterdag middag op grootse wjjze gehuldigd. Op de dag af was deze markante Noordwijker veertig jaar werkzaam op het landgoed „Offem" en dit was voor de Graaf en Gravin van Lim burg Stirum aanleiding om deze zeld zaam trouwe dienst te eren door de jubilaris in hotel-restaurant „De Beurs" een receptie aan te bieden. Behalve de heer en mevrouw Van Limburg Stirum, waren ook Baron en Baronesse Van Tuyl van Seroos- kerken-Van Limburg Stirum en ver schillende andere leden van de gra felijke familie aanwezig. Van deze gelegenheid hebben zeer velen uit de burgerij gebruik ge maakt om de jubilaris wegens zijn vele verdiensten een spontane en bij zonder hartelijke hulde te bereiden. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door burgemeester mr. J. M. Bonnike en wethouder P. den Otter. De burgemeester zwaaide de heer Landman lof toe voor diens veertig jarige trouw. Hij merkte in zijn toe spraak op, dat de jubilaris niet al leen landman was. doch ook paar- deman, paarderennenman en oran jeman. Bij alle festiviteiten is het de heer Landman, die weet hoe het moet en die dit kort en zakelijk zegt. Geestig gewaagde mr. Bonnike van de zorgen over de geboorte van het koningskind en de daarmede gepaard gaande feestelijkheden. Elk tijdstip brengt een ander schema mee, het een nog ingewikkelder dan het ander. Er is soms geen uitzoeken aan, maar Landman kent ze uit het hoofd. De burgemeester dankte mevr. Land man voor het afstaan van haar man voor veel werk ten behoeve van de gemeenschap. Grote waardering had het gemeen tebestuur voor alles wat de heer Landman had gepresteerd en daarom was het burgemeester Bon nike een groot genoegen mede te kunnen delen, dat H. M. de Konin gin de jubilaris had onderscheiden met de zilveren eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Onder daverend applaus van de tal rijke receptiegangers speldde mr. Bonnike de onderscheiding op. Zeer velen kwamen de heer en me vrouw Landman gelukwensen. Onder de receptiegangers bevonden zich de besturen van de Oranjeverenigingen Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee, vele leden en commissieleden van de beide O.V.'s, het bestuur van de harddraverijevreniging „Prinses Irene", vertegenwoordigers van O.V.'s uit de omgeving, van de k.n.z.h.r.m. en tal van andere Mr. Bonnike, burgemeester van Noordwijk (rechts) s-peldt de heer Landman de eremedaille op. (Foto L.D./Holvast) plaatselijke organisaties. Vaak gin gen de gelukwensen vergezeld van bloemen en geschenken. Ook de harmoniekapel „Cres cendo", Noordwijks oudste muziek- korpp, kwam de heer Landman, die zich destijds zeer had beijverd voor het uniformfonds van de kapel, hul de betuigen. Het korps bracht de jubilaris een enthousiaste serenade. Eerste lustrum van „Madjoe" De Rijnsburgse korfbalvereniging „Madjoe" heeft haar eerste lustrum feestelijk gevierd. Burgemeester B. H. Koomans kon door omstandighe den de feestavond niet bijwonen, maar had de vereniging schriftelijk gelukgewenst. De heer Vink uit Noordwijk en de accordeonist Schaap zorgden voor een leuk pro gramma. De huidige junioren speel den zaterdagmiddag tegen de junio ren van het eerste seizoen. Ze won nen met 53. Er volgde een lunch voor de spelers en speelsters, het be stuur en genodigden en daarna was er feest voor senioren en junioren. De Beatgroep Relays uit Leiden ver zorgde de dansmuziek. Groot succes voor r.k. harmonie Wegens ziekte van de heer A. Glotz- bach moest de Noordwijkerhoutse r.k. harmonie St. Jeanne D'Arc haar jaarlijkse win teruitvoeringen enkele maanden uitstellen maar vrijdag- en zaterdagavond, was het dan zover. In hotel Van der Geest kwamen de belangstellenden bijeen. Het programma was aangekondigd als „licht populair", maar die kwali ficatie was beslist niet op het gehele programma van toepassing. Num mers als de Suite-Miniature van Guy Duijck (het verplichte concours- nummer 1966) en de ouverture „Am- phion" van Cerfontaine, die voor de pauze werden gebracht, kan men licht noch populair noemen. Na de pauze bewezen de dirigent en de mu zikanten veelzijdigheid en voorliefde voor meer eigentijdse muziek in de American Folk Suite van Walters, de zuid-Amerikaanse Trumpet Fiësta van Donald Philips en in het succes nummer van de avond „Hava Nagj- la". St. Jeanne D'Arc heeft naar onze mening haar oude glorie weer ge heel herwonnen: beide avonden werd op hoog peil gemusiceerd. Na de pauze liet een groep van 13 leerlingen onder leiding van de heer J. Boelhouwer horen tot welke pres taties men door ijverig studeren in vrij korte tijd al komen kan. Ook de drumband liet zich bij de beginmar- sen niet onbetuigd. Meerburg al kampioen leen 40 overwinning tegen al hebben de Meerburg al- 3 ongeslagen het kampioen- behaald. Ook vorig seizoen Le Hoge Ryndykers ongesla- was een goede wedstrijd. ale plaatsen c'e4oor Victorie Groen Wit gisteren in Amersfoort ge- halve finales v. d. Ned. Kath. tiek Bond heeft de Victorie- Ria Doove-Prins zich ge- Ivoor de eindstryd door als k eindigen met 35.05 pnt. Eer- Ulf1 gisteren de nationale kam- Lies Feringa die tot 36.90 pnt en hoogswaarschyniyk haar zal prolongeren. Tweede lelies Verkerk met 36.55 pnt, nelies Tervoort (35.80), vier de Jansen 35.35. dames-jeugd bereikte Cor- (Victorie) eveneens de door in de halve finale als je eindigen. öe meisjes drong Clariet Ver in elf® Groen Wit tot de slotron- jh Met 30.95 pnt legde zy in de gMpnale beslag op de elfde plaats. Een reeds lang gekoesterde wens, Valkenburg een eigen bankgebouw, is in vervulling gegaan. De steeds toe nemende inschakeling van de bank in het geld- en handelsverkeer, is wel de drijfveer voor een bankgebouw in de gemeente geweest. Als we zien dat de Coöperatieve Raiffeisenbank Valkenburg over 1966 een omzet van ruim f 78 miljoen had, is het toch wel te verklaren, dat de behoefte aan een bankgebouw in dit dorp steeds sterker werd gevoeld. Hoewel het gebouw reeds enige tyd in gebruik was. had men met de of ficiële opening gewacht tot alle voor zieningen waren getroffen. Zaterdag was het zo ver, en vond door burge meester M.A. v.d. Have deze ope ning plaats tydens een receptie in het dorpshuis. Tussen de aanwezigen wa ren onder andere de beide wethou ders, de heren P.Langeler en G. Vis, de heer Wilschut, inspecteur van de Centrale Raiffeisenbank Utrecht, dr. Verhage van de ring van Raiffeisen- banken, bestuursdelegaties van de Raiffeisenbanken in Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Ryn, de archi tect de heer P. v.d. Sterre uit Lei derdorp, die de ontwerper van het nieuwe gebouw is geweest, de aanne mer de heer W. Oosterlee, die de bouw heeft verrricht. de heer C. de Bruin, voorzitter van de plaatselijke middenstandsvereniging en de heer G. Zandbergen, die een der eerste voorzitters van de bank is geweest. De heer C. Meurs sprak namens het comité van ontvangst het wel komstwoord. Hy memoreerde dat de Raiffeisenbank in Valkenburg 53 jaar lang ergens is ondergebracht maar dat zy thans op eigen bodem mag vertoeven. In vogelvlucht werd door de heer Meurs, de voorgeschiedenis van de bank geschetst'. In 1914 opge richt. had men het eerste jaar een omzet van f 577. De eerste kassier van de bank was meester F. Kool. hoofd van de school. Er is de af ge- Sprak •k Het kleindochtertje van de heer S. M. Poot, voorzitter van de Raiffeisenbank-Valkenburg (midden), houdt het kussen vast ivaarop de „sleutel" van het nieuwe bankgebouw ligt. Burge meester M. A. van der Have rechtsverrichtte de officiële opening. (Foto L.D./Holvast) Mevrouw Poot-Kalisvaart, bood na mens de dames van de bestuursle den. een paraplubak aan. die zal wor den geplaatst in de hal van het ge bouw. Burgemeester M.A. v.d. Have lopen 53 jaar veel gebeurd. Enkele hoogtepunten'uit de geschie denis van de bank werden naai vo ren gebracht. Vele jaren heeft de hr. P. Piers de kassiers functie vervuld. Pas kort geleden is zjjn taak over gedragen aan zyn zoon. de heer R. Piers. De heer Meurs noemde de heer Piers een eminente kassier, die voor de bank van grote waarde is geweest. De heer R. Piers, kon wegens ver blijf in een ziekenhuis de opening niet bijwonen. het gemeentebestuur zijn gelukwensen uit by de tot stand koming van dit fraaie gebouw. Toen mij. aldus de heer Van der Have, eni ge weken geleden werd gevraagd de ze opening te verrichten, was ik wel enigzins verwonderd, omdat, ik de ge dachte had. dat de een of andere „hoge oom" uit Utrecht de plechtig heid zou verrichten. De burgemees ter zei dat dit de eerste keer was dat hij de opening van een bankge bouw moest verrichten en hier dus geen ervaring in had. We hebben het, zei de burgemeester, altyd als een groot gemis gevoeld, dat we voor bankzaken naar een andere gemeen te moesten gaan. Ook hy herinner de aan hetgeen aan de bouw van de bank was vooraf gegaan. De burger-va der besloot met de wens dat de Raiffeisenbank Valken burg in de toekomst nog veel voor de gemeenschal zal kunnen doen. Dr. Verhage sprak namens de ring van Raiffeisenbanken en ook namens de centrale bank in zutrecht. Een eerste burger der gemeente, aldus de heer Verhage, is wel degelyk bevoegd de opening van een bank te verrich ten. Het is zeker belangryk dat in Valkenburg een zo fraai gebouw kan worden geopend: maar dat is het ook voor de gehele organisatie. Want hoe beter het gebouw is. hoe beter is het dienstbetoon. Namens de cen trale bank bood de heer Wilschut een fraai uitgevoerde gevelsteen voor het Valkenburgse kantoor aan. De acrhitect. ir. P. van der Sterre. bracht dank aan allen die by de bouw betrokken zyn geweest. Ook de aan nemer de heer W. Oosterlee. sprak enige worden van dank tot de archi tect en het bestuur van de bank. Na mens de Raiffeisenbank Katwijk sprak nog de heer D.J. Kleen, die wees op de grote noodzaak van een goede huisvesting. De heer C. de Bruin vertegenwoordigde de plaatse lijke middenstandsvereniging. Hy vond het een mooi staaltje van ar chitectuur van de heer v.d. Sterre en roemde in een humoristische toe spraak het vakmanschap van het aannemersbedrijf van W. Oosterlee en Zonen. Na zyn gelukwensen aan het bestuur en raad van toezicht, bood de heer de Bruin namens de Mid denstandsvereniging een uit hout ge sneden bloementafeltje aan. De laatste spreker was de heer B. Oostdam, die sprak namens de in Katwijk wonende leden. De voorzit ter van de Raiffeisenbank Valkenbu de heer S.M. Poot, sprak tot slot woorden van dank. voor de harteiyke woorden en vela geschenken die de- ze middag waren overhandigd. „U i hebt ons", aldus de heer Poot „een j hart onder de riem gestoken, en we j zyn veel dank verschuldigd aan al len die aan de totstandkoming van het bankgebouw hebben meege werkt". De heer Poot richtte zich in het byzonder tot de oud-voorzitter, de heer G. Zandbergen, die de eerste moeilijke jaren heeft meegemaakt. Ook architect en aannemer werd dank gebracht. Intussen was Valkenburgs Harmo nie met de drumband aangetreden voor het brengen van een serenade. Een geste die bijzonder op prys werd gesteld. Hierna ging met naar het nieuwe bankgebouw, waar burge meester Van der Have de opening verrichtte. Tot slot kon men het ge bouw. waarover reeds uitvoerig is gepubliceerd bezichtigen. Twee belangryke winstpunten voor Hillegom in de stryd tegen het Zaan - damse Zilvermeeuwen (1—0), is het resultaat van een door beide partijen goed gespeelde ontmoeting. De ver dediging van de gasten maakte een sterke indruk. Met stopper Plooyer als centrale figuur, was het voor Hil legom een moeilijke opgave om tot doelpunten te komen. Hillegom had het beste van het spel. Byna zou Arnoldie met een ge vaarlijke kopstoot succes hebben ge boekt., als Plooyer de bal niet van de doellyn had weggetrapt. De betrekkehjk weinige aanvalssto- ten van Zilvermeeuwen werden door Dorst en Arnoldie in de kiem ge smoord. Linksbinnen de Jong had met individueel spel evenmin succes. Hillegom moest eveneens enkele hoekschoppen toestaan, maar doel man Vlug wist deze gevaarhjk in de doelmond draaiende ballen bekwaam bekwaam te onderscheppen. Een slot- offensief van Hillegom voor de rust bracht niet het gewenste succes, Zil vermeeuwen bleef overeind. Acht minuten was de tweede helft oud, toen Hillegom de leiding nam. Uit de zoveelste hoekschop belandde de bal hoog voor het Zaandamse doel, waar Groot klaarstond om met een strak schot doelman Hoevers een vergeefse buiklanding te laten ma ken: 10. Hillegom bleef aandringen, maar kon toch niet meer scoren. De laatste minuten bleven byzon der spannend. Hillegom moest lutein - deiyk met een magere, maar overi gens zeer verdiende 10 voorsprong genoegen nemen. Koninklijke onderscheiding politiecommissaris H.M. de Koningin heeft de heer J. Dreeuws, commissaris van politie te Leiden, aan wie met ingang van 1 mei as. eervol ontslag is verleend, benoemd tot officier in de Huisorde van Oranje. Auto-ongeluk in Alphen Een 23-jarige inwoner van Bode graven is in de nacht van zaterdag op zondag zwaar gewond by een au to-ongeluk. De jongeman reed die nacht omstreeks 3 uur in een Volks wagen over de Steektenveg in Alphen aan den Ryn in de richting van zyn woonplaats. Ter hoogte van 't Goud se Rypad raakte hy, door tot op he den nog niet bekende oorzaak, de macht over het stuur kwyt en botste met zyn auto tegen een vrachtwagen, die aan de linkerkant van dc weg op een parkeerstrook stond. De Volkswagen schoof tot halver wege onder deze vrachtauto. Omwo nenden, gewekt door de klap van de De foto toont de totaal ver nielde auto van de 23-jarige in woner van Bodegraven. (Foto Leidsch Dagblad) botsing, slaagden er met behulp van een andere vrachtwagen in de totaal vernielde Volkswagen onder de vrachtauto uit te halen. Dr. Pilon verleende eerste hulp aan het zwaar gewonde slachtoffer, dat vervolgens naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden werd vervoerd. De jonge inwoner van Bodegravin was op de terugweg van een dans avond in Noordwyk. De vermoede'.y- ke oorzaak van het ongeluk zou drankmisbruik zyn.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13