KOUDE WEER DOET HANDEL GEEN GOED Britse regering in noi moei PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 8 APRIL 1967 Leidse Veemarkt President Johnson staat volgende week, tijdens het overleg in Pun- ta del Este (Uruguay) met twin tig Latij nsam enkaanse collega's, voor een moeilijke taak. Punta del Este is een lustoord voor miljardairs en 't ontbreekt de Midden- en Zuid. amerikaanse staten zeker niet aan grotere en kleinere paradijzen. Maar Latijns-Amerika als geheel is een van de probleemgebieden dezer aarde Naast een betrekkelijk klein getal van bevoorrechten, die zich veel en misschien wel alles kunnen veroor loven, zijn er ontelbare miljoenen, die in uitzichtloze armoede leven. En het ziet er niet naar uit, dat in die tra giek spoedig een algehele ommekeer zal intreden, al was het alleen maar tengevolge van de enorme groei der bevolking. Volgens deskundige schat tingen zal Latijns-Amerika in 1980 over nog maar dertien jaar! 300 miljoen inwoners tellen, méér dan de Verenigde Staten of de Sowjet- Unie. President Kennedy heeft destijds ter- dege begrepen, dat men dit prooieem- gebied niet aan zijn lot zou kunnen overlaten en in 1961 kwam het tot de oprichting van de .Alliance for Progress", de Alliantie voor de voor uitgang. De Verenigde Staten zijn sindsdien, zowel onder Kennedy als onder Johnson, niet krenterig ge weest bij het verlenen van financiële hulp, al rekenen zij erop, dat de La- tij nsamerikaanse staten zelf ook in de buidel tasten om de armoede te bestrijden. Johnson is thans voorne mens deze staten op te wekken tot het vormen van een gemeenschappe lijke markt. Het doel is duidelijk: naar het voorbeeld van de EEG en de EVA (resp. de Zes en de Zeven) in Europa dienen de Latijnsaraeri- kaanse landen hun economische sa menwerking te vergroten om op die wijze een dam op te werpen tegen verdergaande verpaupering. Amerika grijpt dit voorstel niet alleen aan om daarmede de welvaart te bevorderen, maar tevens om een alternatief te vinden voor het vraagstuk van de collectieve veiligheid. In tal van La- tij nsamerikaanse staten heerst onrust van door Cuba geleide guerrillaben den. Om de hieraan verbonden geva ren te keren kwam twee jaar gele den. ten tijde van de Dominicaanse crisis, het denkbeeld naar voren van de vorming van een Interamerikaans leger, dat zou kunnen optreden in bedreigde gebieden. Chili, Mexico en Venezuela waren echter tegen. Dit punt kwam in februari j.l. voor de tweede maal aan de orde, toen de ministers van Buitenlandse Zaken van de OAS-landen in Buenos Aires vergaderden, maar werd toen op nieuw van de hand gewezen, voor namelijk omdat het onderlinge wan trouwen te groot is. Om dit moei lijke punt te vermijden schuiven de Verenigde Staten straks met nadruk het plan voor een gemeenschappelij ke markt naar voren, in de hoop dat economische samenwerking meer sue-■hebben dan militaire. f190.Fokschapen en 2 lammeren van f200.tot f290. Varkens (buiten de markt om) Van de handel in varkens is nog weinig zinnigs te melden. Het is voor Trieste situatie in Aden Het algemeen beeld en de stemming in de handel op de gis teren gehouden veemarkt waren iets minder dan voorgaande weken. Hoewel de aanvoeren in de meeste rubrieken bepaald niet slecht waren, was deze in de sector wolvee toch behoorlijk minder. Ook de handel in deze sector was maar stug en de prijzen liepen terug. Vette koeien bleven lui duur. Er was in deze afdeling ook een lichte teruggang te bemerken. Export van vette kalveren naar Italië? Afgaande op de berichten van een mogelijk herstel van de export van vette kalveren naar Italië gaf dit de mesters weer enige hoop. De handel in alle andere rubrieken had meer of minder te lijden onder de koude weersomstandigheden, waardoor de voorjaarsbedrijvigheid op de boerde rij wordt opgeschort en het betere weer wordt afgewacht. De aanvoer bedroeg in totaal 1519 dieren. Gebruiksvee In deze afdeling weer een grote aanvoer. De handel af echter nog weinig verandering e zien. Hoewel het. nog vroeg ge noeg in het voorjaar is zit het koude „'eer de handel in gebruiksvee wel tegen. Bij een rustige handel bleven de melkkoeien toch goed prijshou dend en waren deze dn eren zeker niet goedkoper. Ook de topkwalite;ten varekoeien, waarvan er niet veel waren, bleven behoorlijk aan de prijs. De mindere soorten waren moeilijk te plaatsen en lager in prijs. De handel verliep kalm. Notering: melk- en kalf- koeien van f925— tot f1285— en f 1500.varekoe'en van f 575.tot servatieve kritiek in het Lagerhuis f 1000.en f 1400.I verdedigd. Het Britse doel is zich zo snel mogelijk uit dit wespennest terug Jongvee De aanvoer in deze af- trekken zowel uit politieke als uit ling was niet slecht maar het ont- financiële overwegingen. Weliswaar brak nog wel aan de nodige belang- i weigert de Labour-regering te zwich- stelling. Het weer is nog te koud en fen voor de aandrang van de linker- te nat om de jonee dieren in het J vleugel en ook van enkele belangrijke land te zetten waardoor de boer geen centrum-figuren, om de frontlinie haast maakt. De handel bleef dan fen oosten van Suez volkomen op te Ht is duidelijk, dat van commu nistische zijde gepoogd wordt het streven naar grotere econo mische kracht en meer welvaart te doorkruisen: de afgelopen weken ven een sterke activiteit van diverse groepen guerrillastrijders te zien. En het bleek ook uit een uitzending van radio-Havanna (Cuba), waarin alle geestverwante groepen in de Latij ns amerikaanse landen werden opgeroe pen tot „een geconcentreerde opposi tie" Legen de presidentiële plannen in Punta del Este. Dit geschiedde onder verwijzing naar de in juli te houden conferentie van de „Organi satie der Latij nsamerikaanse solida riteit", waarin alle linksextremisten zijn verenigd en die door Fidel Cas tro wordt geleid. Want Castro be grijpt terdege, dat een succes van de ..Alliantie voor vooruitgang" hem de wind uit de zeilen neemt. Tot nu toe zijn de resultaten van die Alliantie nog niet indrukwekkend, al zijn er in vele landen programma's in uit voering, die al heel wat meer wel vaart hebben gebracht. In elk geval is de „Alliance" een inspirerende kracht en zonder haar zou er weinig hoop op de toekomst zijn. Vooral Ve nezuela, Bolivië en Argentinië wor den geplaagd door terroristische ac tie. Het vermoeden is gewettigd, dat Fidel Castro's medewerker Ernesto „Che" Guevara daarbij een belang rijke rol speelt. Volgens een verkla ring van de commandant van de Bo liviaanse strijdkrachten, generaal Belmonte, zou Guevara herhaaldelijk zijn waargenomen in de grensgebie den tussen Bolivië, Argentinië, Bra zilië en Paraguay, waar hij optrad als militair adviseur. Hoe dit zy, de terroristen aarzelen niet alle metho den van een schrikbewind toe te pas sen om de bevolking te intimideren. Toch betreft het slechts kleine groe pen. van ten hoogste honderd man. In Venezuela wordt hun totale aan tal op niet meer aan duizend gela xeerd. De meningen over deze guer rillastrijders lopen nogal uiteen: som migen beschouwen hen als gehuurde misdadigers, anderen geloven, dai er zeker ware nationalisten onder nen zijn, die in opstand zijn gekomen te gen gemis aan sociale rechtvaardig heid, waaronder de Latijnsamerikaan- se staten gebukt gaan. Merkwaardig is dat het de guerilla-leiders aan eens gezindheid ontbreekt, verdeeld als zij zijn in hun sympathieën voor resp. Moskou, Peking en Castro. Laatsige- noemde verwijt het Kremlin, dat liet hulp verleent aan de regeringen van Latijns-Amerika, vooral door handels contacten. Inderdaad schijnt Moskou van mening te zijn, dat het meer vertrouwen kan winnen door handel te drijven dan door steun aan guer rillabenden. Castro is daarover zeer gebelgd en steekt dit van tijd tot tijd niet onder stoelen en banken. Maar verder kan hij niet gaan, om dat hU daarvoor te zeer afhankelijk is van de steun van de Sowjet-Unie. Bij alle onderlinge verdeeldheid van de terroristen ls hun gevaarlijke aan wezigheid intussen een prikkel voor de regeringen om niet nalatig te zijn bij het streven naar beter-verdeelde welvaart. Het is te hopen, dat de conferentie in Punta dQl Este eve- eens een aanmoediging in die nood zakelijke richting zal zijn. velen moeilijk zich een juist prijs- beeld te vormen. Bij een vrij behoor lijke vraag bleven de varkens voor het leven duur. Men is nog wat te rughoudend in verband met de slech te prijzen voor slachtvarkens waar door de handel nog moeilijker is. De prijzen voor slachtvarkens lie pen in de achter ons liggende week weer iets terug terwijl zware varkens niet ofwel moeilijk te plaatsen zijn. Prijzen per kg. levend gewicht: lich te slachtvarkens van plm. f2.10 tot f2.15. Lichte slachtzeugen van plm. f 1.80 tot f 1.85. Drs. Nederhorst pleit voor sociale commissarissen (Van onze Arnhemse correspondent) Drs. G. M. Nederhorst, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. heeft gistermiddag op de landelijke leden vergadering van de contactgroep van werkgevers in de metaalindustrie in Arnhem gepleit voor zogenaamde so ciale commissarissen bij grote onder nemingen. Kapitaalverschaffers heb ben in de commissarissen hun ver trouwensmannen, maar de arbeiders groep mist vertrouwenslieden, zei hij. De heer Nederhorst bepleitte ook het door middel van accountants-on derzoek periodiek of in elk geval in cidenteel ter inzage geven van de on dernemingsstukken aan de vakbewe ging. (Van onze Londense correspondent) Het haastige vertrek van de VN-commissie uit Aden betekent een nieuwe complicatie voor de toch al moeilijke situatie waar in de Britse regering ten opzichte van dit explosieve gebied verkeert en een tragische mislukking van een poging tot vre desbemiddeling door de Verengide Naties. VN-missie de toestand niet zou be- 'studeren voordat zij de zekerheid had vrijelijk met de bevolking van Aden in contact te kunnen komen. Deze zekerheid zou door Engeland ver schaft moeten worden. Hoe dan ook. de gebeurtenissen be tekenen voor Engeland een verlies van kostbare tijd. De missie was, hoofdzaklijk tot stand gekomen onder invloed van de VN-coanmissie inzake Wespennest ook nog kalm tot zpfr kalm. Note ring Pinken van f 400.tot f 550. en f 700.Graskalveren van f 275. tot f425.—. Vette koeien Bij een redelijke aanvoer en vraag had de handel een lui duur verloop. Ook in de vleechan- del ging het de afgelopen week wil lui toe. Duurte en schoonmaaktijd zullen wel van invloed zijn. Toch wa ren de goede vleesdieren nog goed te plaatsen maar er was voor de min dere kwaliteiten weinig belangstel ling. die dan ook moeiliik te verko pen waren tegen gedrukte priizen. De slacht-otieren bleven gewild en goed prijshoudend. Notering per kg. geslacht gewicht: Vette koeien van f3.70 tot f4.30 en f4.80 Slachtst'e- ren van f 4.10 tot f 4.30 en f 4.60. Worstkoeien van f3.10 tot f3.35. Vette- en nuchtere kalveren - Aan voer en belangstelling op de vette- kalvcrenafdeling bleven ongeani meerd. De prijzen wisten zich echter wel staande te houden. Op de nuch- tere-kalverenafdeling ging het in de handel iets williger toe. Men heeft blijkbaar op de berichten af weer iets meer moed gekregen voor de mes ter ij. Ook voor deze dieren ble ven de prijzen staande. Notering: per kg. levend gewicht, vette kalveren van f2.60 tot f3. slachtnuka's van fl.10 tot fl.25 en fl.50. mestkalveren oer stuk van f60— tot f70.— en f85.—. Wolvee De aanvoer in de sector wolvee was aanmerkelijk minder dan verleden week, hetgeen ook wel te verwachten was. Er zijn weinig over- houders meer. De exportvraag is wel goed doch het, buitenland wil minder betalen hetgeen geen verwondering behoeft te wekken. De kwaliteiten de beste vleeslammeren lopen te rug, waardoor ook de concurrentie van de overzeese lammeren weer gaat meespelen. Ondanks een vrij ge ringe aanvoer van vette schapen wa ren deze dieren, die voor de binnen landse consumptie gauw te vet zijn. moeilijk te plaaitsen. De handel in slachtdieren kreeg door een en ander stug verloop en lagen de prijzen f 10.— k f 15.— lager. In de sector fokschapen was de aanvoer ruim ge noeg voor de vraag en behield de handel een rustig verloop bil zeker nog gpen duurdere prijzen. De koude weersomstandigheden houden ook deze handel nog tegen en blijft het nog wachten oo wat meer groen en milder weer terwijl ook de jonge lammeren in verhouding tot de slfchtlammeren erg duur ziin. No tering: vett» schao»"1 van f90.- tot f115 en f130—. Vette lamme ren van f 100tot f130.en fl40._ Fokschapen en 1 lam van f 165.tot Zinloos verzamelen „De spin- dop", personeelsblad van de AKU, vestigt er de aandacht op dat thans, o.a. in het bedrijf van de AKU, lege pakjes van een bepaald merk siga- rettenvloei worden verzameld die. naar geruchten willen, in grote hoe veelheden Ingeleverd bij importeur of fabrikant een door deze(n) be schikbaar gesteld invalidenwagentje zouden opleveren. Het is „De spin- dop" gebleken dat deze geruchten al le grond missen. Het blad herinnert er aan dat begin vorig jaar een soortgelijke verzamelactie aan de gang was. maar toen betrof het le ge pakjes van een bepaald sigaret tenmerk. Ook die actie was ontstaan op grond van geruchten die by on derzoek geen steun vonden in de feiten. geven, maar aan de andere kant is het doel de militaire verbintenissen in het Midden-Oosten en ook in het gebied van Singapore tot een mini mum te beperken. Om de defensie uitgaven zo laag mogelijk te houden. De regering had daarbijal haar kaarten gezet op de bemiddeling door de Verenigde Naties, in de hoop dat de commissie een compromisoplossing zou vinden om in de kortst mogelijke tijd het gebied onafhankelijk te ma ken. Volgens de conservatieve oppositie was het een grove fout dat de rege ring zich tevoren aan een vaste da tum voor de ontruiming einde van dit jaar heeft verbonden, daardoor de onrust vergrotend. Want de felste nationalisten, vanuit Jemen gesteund door Nasser, beschouwen de federale regering die de Engelsen willen ach terlaten als een marionet van Lon den. Het doei van deze nationalisten' is een chaos te verwekken, om ten slotte de feodale elementen ten val te brengen. Langer kolonialisme. Hierdoor was het vrij wel uitgesloten dat de hoogst delicate toestand op objectieve manier zou worden benaderd. Zeker twee van de commissieleden staan als fel anti- Brits bekend, namelijk Moussa Leo Keita uit Malie en Abdoel Satar Sja- lizi, een vroegere vice-premier van Afghanistan. ADVERTENTIE tfifcrfatoOO - 'Vaad'-JUóu^ janj^ün ZATERDAG Rapenburg 10: Bingo-avond. Tiener sociëteit ,,'t Roefje". 8 uur nam. Schouwburg: Gymn.bond USA voert cp „De draad in het donker". 8 uur Den Burcht: Toneelavond D.O.B.- D.O.S.-combinatie Opv. van Ghetto. 8 uur nam. nam.; Openbare lezing 2.30 en 5.15 uur Pinkstergemeente (Oude Rijn 5) Spr. dhr. F. A. L. Poeteray, 2 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Evangelist G. Klumper 10 uur voorm. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Evangelist J. Zijlstra 7.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam.; Openbare lezing 2.30 en 5.15 uur nam. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Synagoge LevendaalRondleiding Expogé. 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector", 7.309.30 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B. H. Strieker over Tanis, 8 uur nam. StadsgehoorzaalModeshow „Mar griet". 2.30 uur nam. ADVERTENTIE MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Frans Beeren Voor de 51 vrou wen en 5 van de 9 mannen van de Nieuw- vossemeerse fabriek van Frans Beeren is op tijd redding ge komen. Per maandag 10 april is de onderneming in het west-Noordbra bantse dorp overgenomen door N.V. Tricotagefabrieken Rio ih Gouda. Curator mr. Jacobs in Breda van de sinds 2 maart in een faillissement gedompelde onderneming Frans Bee ren zoekt ook nog koortsachtig naar een oplossing voor de bedrijven in Weert en Venray. Op 21 april komt het voltallige personeel (ruim 950 personen) op straat te staan. Truckstellen ontspoord Bij het binnenrijden van het station in Aal ten zyn gisteravond twee truckstel len van de personendieseltrein Arn hem- Winterswijk ontspoord. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar treinverkeer tussen Aal ten en Varsseveld was 's avonds in beide richtingen niet meer mogelijk. Oorzaak van de treinontsporing vlak voor het perron van het station in Aalten was een voortijdige wissel bediening. Het lijkt er op, dat evenals in cen- traal-Afrika en in Malakka het fede rale systeem tot mislukking is ge doemd. Gevreesd wordt dat de ter reur tot het gevolg zal leiden, dat de Engelsen langer in Aden zullen moe-1 Lawine Twee Britse studenten ten blijven dan zij van plan waren.1 Zjjn door een lawine op de Flexen- In elk geval moeten zij door geld-, j strasse tussen Lech en Zürs in BUITENLAND wapen- en opleidingsfaciliteiten er voor zorgen dat de federatie zich na hun vertrek staande zal kunnen hou den tegenover de druk die Egypte via Jemen uitoefent. Het doel van de VN-commissie vas, aan de secretaris-generaal rap port uit te brengen over de voorbe reiding van en het toezicht op de kómende verkiezingen en de vorming van een interim-regering. Het heeft er thans alles van weg dat de missie is mislukt. Het Britse kabinet heeft zich bovendien geërgerd over de inhoud van een inmiddels in getrokken televisie-rede die de voor zitter van de commissie, dr. Perez Guerrero, van plan was te houden. Guerrero had willen zeggen dat de Oostenrijk gedood, een derde ligt in een ziekenhuis. De drie waren woens dag ondanks de waarschuwings borden de weg opgegaan. Opvolger Nordhoff Prof. Nord- hoff zal als algemeen directeur van het Volkswagenconcern worden op gevolgd door dr. Kurt Lotz. Diens benoeming in de directie van Volks wagen is binnenkort te verwachten, zo heeft prof. Nordhoff op een pers conferentie in Berlijn meegedeeld. Prof. Nordhoff blijft aan tot 31 de cember 1968. Demonstraties In de Madri- leense arbeiderswijk Villaverde ehb- ben gisteravond 3000 arbeiders in de metaalindustrie gedemonstreerd om te protesteren tegen de arrestatie van Marcelino Camacho, leider van de „arbeiderscommissies". Zij eisten voorts dat geen vervolging zal wor den ingesteld tegen 20 arbeiders die hadden deelgenomen aan een ver boden bijeenkomst. Geplunderd De kantoren van het progressieve tijdschrift „Ram parts" in San Francisco zijn donder dag geplunderd en talrijke documen ten zijn verdwenen. Gestolen zijn o.a. stukken over het rapport-War ren en over de mocfrd op president Kennedy. „Ramparts" heeft onlangs onthul lingen gepubliceerd over de finan ciering van groepen studenten en vakverenigingen door de CIA. Grondwet President Moboetoe van Kongo heeft meegedeeld dat volgens het ontwerp voor een nieu we grondwet dit jaar het Huis van Afgevaardigden en de Senaat wor de ontbonden. Zij worden volgend jaar vervangen door een nationale vergadering. Op 4 juni zal over het ontwerp een volksstemming worden gehou den. In 1970 zyn er presidentsver kiezingen, waarbij ook de vrouwen stemrecht hebben. De ontwerp- grondwet beperkt het aantal politie ke partijen tot twee. Zodra het ontwerp is goedgekeurd, zal het parlement worden ontbonden. Tot de nieuwe verkiezingen zal de president dan bij decreet regeren. Olie Een Frahs marinevaartuig is met een nieuw wapen tegen olie verontreiniging uitgevaren. Het is 'n lading poeder, die 'n olievlek van de Torrey Canyon moet wegwerken. Deze vlek meet 48 by 19 km en be dreigt de stranden bij Cherbourg. Het poeder doet de olie samenklonte ren en zorgt ervoor dat er een klei nere hoeveelheid afsplitst. Daarna kan de olie gemakkelijk worden weg geveegd van het zee-oppervlak. Prof. Linnemann Twee procent in 1970 voor hulp aan arme landen Prof. dr. H. Linnemann, die gister middag in Scheveningen heeft ge sproken op de jaarvergadering van de NOVIB (Stichting Nederlandse Organisatie voor Internationale Bij stand) is van oordeel, dat een snelle en aanzienlijke vergroting van de hulpverlening aan ontwikkelingslan den economisch zeker mogelijk is. Een opvoering van de hulp tot het niveau van twee procent in 1970 lijkt ambitieuzer dan het in wezen is. Het zou volgens hem bijzonder toe te juichen zyn, als de regering op dracht zou willen geven aan het Cen traal Planbureau om de implicaties van een snelle verhoging van de ont wikkelingshulp in detail na te gaan. Een Nederlands initiatief op dit ter rein niet met het woord maar met de daad zou wellicht de im passe kunnen doorbreken, waarin met name de kapitaalhulpverlening nu al jarenlang verkeert. Prof. Linnemann legde de verga dering een plan voor in ronde cijfers: de hulpverlening, die voor dit jaar wordt begroot op 450 miljoen gul den, dient te worden opgevoerd tot 800 miljoen in 1968, 1.300 min. in 1969 en 1.900 min. in 1970. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Olga Mariëtte Wilhel- mina, dochter van De Haan—Chail- let, Scheveningen; Laetitia Renske Marguerite, dochter van Hidding Oarolus Barrié, Haren (Gr), Jan Jo ris, zoon van KeijzerLambooy, Aal ten; Yvonne Jolanda, dochter van GasauKoster, Den Haag; Diewerke, dochter van De BoerJonker, Uit- huizermeedenHendrik Gerard Lu- dolph, zoon van WentholtBres, Doorn; Michel Yves Jacques Ghis- lain, zoon van FanoyPairoux, Vil- Getrouwd: Robert J. Luttmer Gros en Carolyn R. Nielson, Maryland, VS; J. C. W. Fenijn en E. Borrie, Rotter dam; A. M. van Peski en K. A. van der Hucht, Bergen-Soest. Overleden: Willem de Bruin, 66 j., Amsterdam; B. VischschraperRoo- zelaar, Amsterdam; Rein Derk Me melink. 77 j„ Utrecht; Wilhelmina Alijda VeenMulder, 86 j., Utrecht; IJnze de Jager, 64 j., Wagenbort; Johanna Adriana Boeser, 85 j„ Er- melo; Wouter Arie Vaandrager, 62 j., Rotterdam; Janis Corbijn, 72 j., Zou- telande; Johan Jongkoen, 45 j., Goe dereede. Raadsleden uit het Achter- 'loekse plaatse Didam hebben een 16 kg zwaar krentebrood laten akken en dit met nog wat ver mageringen gisteren aangeboden an de marinemensen, die enkele 'agen geleden het Amsterdamse Jentraal Station hebben ont ruimd van langharigen. Op de foto: enkele matrozen met het ll/2 meter lange gevaarte. St. Antonlus Clubhuls: Selsklp F; lftn. Toneelavond: „Koekoek op Petrakerk (Surlnamestraat)Bt klngsonderzoek T.B.C. 912 u voo en 24.30 uur nam. De Lakenhal: Receptie 40-Jarl® bileum lr. Y. Ykema, 3.50-5.30 DONDERDAG Stadsgehoorzaal: Ned. Ver. v vrouwen. Show „Uw wereld mevro: 2 uur nam. Stadsgehoorzaal: K. en O. ResU tie-Orkest o.l.v. W. van Otterloo. list Arthur Rubinstein, 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal spreksavond, 8 uur nam. Petrakerk (Surlnamestraat) kingsonderzoek T.B.C. 912 u en 24.30 uur nam. Hogewoerd 175Dienstvergade van Jehovah's getuigen, 7.25 uur VRIJDAG Zomerzorg: Open drive. Bridge eniglng Sans Atout, 7.45 uur nam. Petrakerk (Surlnamestraat): B« klngsonderzoek T.B.C. 2 Trianon: „Nattlek", 18 Jaar. We 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, i 7 en 9.15 uur. Rex: „Opdracht: dood agent don". 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Camera: „De 1'amour", 18 J Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Morgan", 18 Jaar. Dagt 7 en 9.15 uur. „Merlln de tovew alle leeft. Dagelijks 2. ook 4.45 uur. Luxor: „Versleren op 18 Jaar. Werkd. 2"" zondag 2."" Lldo: „De 13 slavinnen van Fu chu", 14 laar. Werd. 2.30, 7 e: chu", 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 e WASSENAAR Astra: vrljdaj zaterd. 6.45 en 9.15 u; zondag 6 9.15 uur: „De helden van Telemi 14 Jaar. Zondagmiddag 2.30 uur: wraak der Saracenen". TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kt centrum. Tentoonstelling Deense flek. Maandag t/m vrijdag 9 uur vo 6 uur nam. (t/m 3 mei). Bedrijfskantine Koningsveld (J. Campenlaan la)Expositie A Francois. Werkd. 1011.30 uur vo en 35 uur nam. (tot 19 mei). Lakenhal: Tentoonstelling: he daagse Nederlandse grafiek. Wi 10 uur voorm. 5 uur nam; i 1 5 nam. (tot 23 april). Italia* 7 en 9.15 0, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Picas recente grafiek. Werkd. 10 5 uur; zondag 16 uur nam. 21 mei). Legermuseum Peathulslaan) uitzondering van zaterdag van 10 (zondag 1-6 uur) Rijksmuseum voor Volkenkt Tentoonstelling: ..Ball. beeld droombeeld". Geopend dagelijks 17 uur: 's zondags 1317 oktober). Rijksmuseum voor Volkenls Tentoonstelling van Japanse pre van Kyösaï Dagelijks 10 17 'e Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voor Volkenkt (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: *i 13-17 Rijksmuseum voot de geechlet der natuurwetenschappen nu zond 1-4 uur Galerie Walenkamp: Rob gi Here Clous. Dagel. van 26 uur nar ultz. van Zondag en maandag) 27 april. Avond- en nachtdienst der apot) Bloe: Geopend voor spoedeisende gevi sti Centraal Apotheek. Breeetraat 71 i 20552. Apotheek R. v. Breest Smallen ls de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek ls op dag 9 april van 8 tot 24 uur geil Para UeeketndedleLSt der boleartaé^6 Zaterdagmorgen vOOr 12 uui i «M*. plege men de eigen bulsarte Coen ne A f;eeo geboot van uw bulsaiifconh 1st (of diens waarnemers) na men voor spoedgevallen dokte foon 2 2 2 2 2. w' ADVERTENTIE 24 uurs auïohulpdiens Tel. 21496? - b.g.g. 20f HAAGS A G E N D ZATERDAG 8 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 u, dans van Sergeant Musgrave". Kurzaal. 20.30 uur: Galasoirc de overstromingsramp te Florenc ZONDAG 9 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 sche Comedie: „Lied ln de ring". MAANDAG 10 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur: derlands Dans Theater. Circustheater, 20.00 uur: „Der telstudent". DINSDAG 11 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur: "i Rotterdams Toneel: „Oom WanjM Diligentla, 20.15 uur: Het Refr tJe Kamerorkest, man. fagot. WOENSDAG 12 APRIL Kon Schouwburg. 20.15 uur:l Comedie: „In wankel evenwicht? Kurzaal, 20.15 uur: Het Reslll Orkest m.m.v. Willem Noske.J Jolle de Wit, fluit en Corry claveclmbel.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2