mevemngen wordt o remoderniseerd op de planken Nederlands eerste drive-in-restaurant Demonstraties tegen Humphrey in Berlijn Jacomina5 te water „Vollendam is wel de zindelijkste stad" SCHEPEN LIEPEN DOOR STORM IJMUIDEN BINNEN Vrouwenbond PvdA geen theekransje meer 7 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 1 "I - WARMOND „St. Matthias" van voorzieningen zullen .ffen in verband met de ontwikkeling van de Icheveningen. De strand- worden uitge- ■egennet op en bij het Ge itplein wordt gereconstru- de nieuwe wegen komen [lissementen. Op het plein voetgangersplateau, dat de Palacestraat naar de [De trams en bussen krij- routes, die de badgasten het noorderstrand bren- randhotel zal worden op- irenals de gevel van het is nodig. Anders wor- uitgeprijsd", aldus de houder mr. A. J. Dankel- n persconferentie, bedoeling, dat de gehele ng van de badplaats in feit wordt. Er wordt ook gedacht gelijktijdig een ewaterbad tot stand te smede gelegenheden voor en. De opzet is, dat als ands congresgebouw in r van 1969 in zijn geheel zal zijn genomen, in zo- iter de badplaats de dui- gresgangers kan trekken, eningse pier zal dan min- loeten zijn. Op de prome- i de mensen vertier moe- vinden, zelfs bij slecht schermen, luifels en even- e luchtsluizen kunnen de irsomstandigheden uit- n verplaatst zich het i in noordelijke richting, WASSENAAR eat-verkiezing Schaapskooi [avond organiseren Cees •even en Theo van der aurant .De Schaapskooi' in Wassenaar een Miss ;zing, waaraan enige Was- heisjes zullen deelnemen, [jury samengesteld uit be- Jen uit het beat-wezen. Er beschikbaar gesteld door c-maandblad en door een |>rt- en teenerkleding. Deze pk een korte show verzor- >ort- en teenerkleding. De deze beat-avond wordt ior de Wassenaarse band VOORSCHOTEN Ede optreden „De Jonge hterkring" Letterkrlng in v„orscho- april de tweede „walk in fond houden en wel In het Christelijke Belangen, pauze zal Jan Paul ten première brengen van |ran een gestorven jongen", door de jonge dichter/ [aul Rockanje. Na de pau- [ur de charme", bestaande voordrachten, muzikale en het muzikale drama mm de liefde", worden uitge- ESTAAT i^p JAAR DePr" *932 kwamen ^eveer hotenaren bijeen in het van de heer J. van Dam- ehoorde tot de bezittingen isteel „Roucoop", en sticht- oetbalvereniging. De naam p", als hommage aan de •rzitter. dertig jaar is voor een niet uitzonderlijk tr toch behoort de sport- C f|J „Rouwkoop" bij de eerste J^ljen, die de jeugd en ook n (al ging dat moeilijker) ARLA1 bij te brengen dat voet- DEN 5 anders betekende dan „je pot te laten trappen en r a bal aan te hollen en bij IK te schieten*'. tvereniging „Rouwkoop" is ril 19hde vereniging met veel i en een goede financiële d. Samen met de zuster- f SVLV worden de velden ngemeester Van der Hoe ark aan de Juliana van an bespeeld. De twee vere zijn goede buren en be- feder over twee speelvelden de accommodatie, waar menig klasseerde vereniging met ers op mag zijn aorw °°P der Jaren is -Rouw- •gegroeid van een voetbal- portvereniging. De indertijd n& nof tiandbalafdeling is „dood- In 1947 fuseerde de voet- Jing „Woelwijkers" met •an 2- en sedert dIe tJJd bestaat uit een zaterdag- en een i 196^ellng' aanr"Jang bestaan zal vandaag jevierd met een feestavond ultureel Centrum. In Warmond gehouden col- bate van het Ned. Rheuma- sft f 834.59 opgebracht. Het tal zo veel als het vorige hereniging tot medische hulp fSima-vi*" houdt in Warmond haar jaarlijk- waar de stranden breder worden, terwijl zij zuidelijk, in de richting van de haven, smaller worden. In verband hiermee zijn de lijnen voor trams en de bussen naar het noor den tot buiten de bebouwing van Scheveningen doorgetrokken. VOORSCHOTEN Bouwrijpmakers Noord-Hofland Volgende week wordt begonnen met bouwrijp maken van een deel van het bestemmingsplan „Noord- Hofland" in Voorschoten. Op 1 maart vond de inschrijving plaats, de laag ste inschrijver was de firma J. A. Th. Stuifzand te Leiden voor een bedrag f 588.700. De toneelvereniging „St.-Matthias" geeft op zaterdag 8 en zaterdag 15 april in 't Trefpunt, haar derde win- teruitvoering, waarbij onder regie van Jan. Duynhoven zal worden op gevoerd het vrolijke spel in drie be drijven getiteld „Het spook van de Vrijburcht", geschreven door M. Jansen en G. Nielen. De vereniging zal het volgende jaar haar vijftigjarig bestaan herdenken aan welk feit bijzondere aandacht zal worden geschonken. Er zullen enige comité's worden gevormd om de feestelijkheden voor te bereiden. Er zal ook een tentoonstelling wor den gehouden waar oude documen ten en bijzonderheden van de ver eniging bezichtigd kunnen worden. Wie nog zeer oude programma's in zijn bezit heeft wordt verzocht deze tijdelijk af te staan aan de vereni ging.- Deze bescheiden kunnen wor den bezorgd bij de heer G. van El- burg, Kerpsdam la. IN JUTPHAAS (Van onze Utrechtse correspondent) Het nieuwe wegrestaurant Rick aan de afrit Jutphaas van de rijks weg Utrecht-Den Bosch is gisteren geopend. Over vier weken zal de „dri- ve-in" van dit horecabedrijf gereed zijn. En dat betekent een primeur voor Nederland. Tweeëndertig auto mobilisten tegelijk kunnen straks in hun wagens genieten van eenvoudige hartige hapjes en verfrissingen. Minder gehaaste weggebruikers kunnen in 't restaurant terecht. Aan twee toonbanken bedienen zestien stewardessen de gasten. Geen fooien, afrekening aan de centrale kassa bij de uitgang. Directeur is de heer G.J. Verveld uit Bloemendaal. De bouw werkzaamheden moeten binnen een half jaar zijn voltooid. De Amerikaanse vice - presi dent, Humphrey, heeft donderdag een kort bezoek aan West-Berlijn ge bracht. Op het vliegveld werd hij verwelkomd door het stadsbestuur en de drie geallieerde stadscommandan- ten. De politie had uitgebreide vei ligheidsmaatregelen genomen, na dat woensdag een „samenzwering" van een groepje studenten was ont dekt, die een aanslag op Humphrey van plan zouden zijn geweest. Vol gens hun advocaat ging het echter Medische diensten Leiderdorp zuster Van der Holst Rijndijk 200, Hazerswoude (Rijn dijk 200, Hazerswoude (Rijndijk), tel. 01714—255. Voorschoten dokter W. L. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960: tandarts Ch. Kengen, 2525; zo. apotheek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel. 20552; wijkverpl. zuster Molleman, Wijngaardenlaan 2, telef. 2177. Wassenaar dokter J. A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501, dokter K. de Wit. Jonkerlaan 83. tel. 2460; apotheek Langstraat 86, tel. 2141; tandarts E. E. van Bommel, Lange Kerkdam 29, tel. 4312 van 18.00 tot 18.30 uur. B. G. Cortslaan 34. tel. 23109. slechts om een betoging, waar bij rookbommen zouden worden ge bruikt. Op een persconferentie heeft Humphrey verklaard, dat de in Duitsland levende vrees voor Rus sisch- Amerikaanse toenadering ten koste van Duitsland ongegrond is. De V.S. zullen geen overeenkomsten sluiten, welke de veiligheid van de Bondsrepubliek in het geding bren gen. De herenigingsplannen van de Duitsers vormen, zo zei hij. een deel van de Amerikaanse buitenland se politiek. Een stapsgewijze verbe tering in de betrekkingen tussen Oost en West vond hij de beste w?g naar hereniging. De verdediging van de stad Ber lijn vergeleek hij met de rol, welke de Amerikanen in Vietnam spelen. Tydens het bezoek van Humphrey werd fel tegen hem gedemonstreerd. In Charlottenburg werd hij begroet met gejoel en de kreet „Amerika nen uit Vietnam" was niet van de lucht. De menigte werd met drang hekken en door bereden politie in bedwang gehouden. Er waren echter ook sympathisanten, die borden droe gen met „Welkom Mr. Humphrey" en „Vrijheid is niet kosteloos". De politie verrichtte een twintig tal arrestaties van betogers. Borsumi j W ehry hervat dividendbetaling In de heden gehouden vergadering van de raad van advies en van de raad van bestuur van de N.V. Bor- sumy Wehry in Den Haag en Leiden is besloten aan de op medio juni te houden algemene ledenvergadering van aandeelhouders voor te stellen na afschrijvingen ad f 1.825.000.— van het winstsaldo ad f 1.560.000— een contant dividend van 5uit te keren en het resterend saldo ad f 976.000.— te reserveren. De bedrijfsresultaten over het eer ste kwartaal 1967 en de verwachtin gen voor de komende maanden zijn bevredigend. Voorlopig kunnen weggebruikers er terecht van 's morgens zeven uur tot 's avonds elf uur. Maar het is niet uitgesloten dat in de toekomst het bedrijf met een vergunning voor zwak-alcoholische dranken dag en nacht kan worden openge steld. En is een royaal parkeerter rein. Vooral gehaaste automobilisten kunnen in Jutphaas straks profiteren van de mogelijkheden om in de auto bediend te worden. De bestuurders rijden naar één van de z.g. praatpalen op het terrein. Vandaar geven zij hun bestelling op aan één van de koks in t restaurant. Dadelijk gaat deze aan de slag om het gevraagde klaar te maken. Een stewardess, brengt het hartige hapje of de verfrissing op een speciaal ser veerblad naar de wachtende automo bilist. Aan de binnenkant van de auto of aan het stuur kan dit blad worden bevestigd en ongestoord kan de be stuurder of een van zijn inzittenden de maaltijd nuttigen. Even het blad afgeven, afrekenen en de reis kan worden voortgezet. Ricks restaurant in Jutphaas is de eerste van een reeks vestigingen op horecabedrijf gebied onder deze naam. In voorbereiding is ondermeer nog de bouw van een vakantie- en conferen tiemotel in het Drentse plaatsje Norg. WASSENAAR Bevorderingen bij de brandweer De heer J. A. Jansen, onder- brandmeester bij de Wassenaarse beroepsbrandweer, is met ingang van 1 april jl. aangesteld als onder-com mandant en bevorderd tot brand meester. De vacature van onder commandant ontstond enige tijd ge leden door het vertrek naar Apel doorn van de heer A. Bloem. Tegelijkertijd is de heer J. Zonne veld, hoofdbrandwacht, bevorderd tot onder-brandmeester; hij zal als ploegchef fungeren. OEGSTGÉEST Rijnlands Lyceum organiseert: Oliebollenactie /oor Vietnamese vluchtelingen Onder het motto „Voor vluchte lingen ln Vietnam oliebollen in de pan" houdt het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest een oliebollenactie. De eindexamenkandidaten hebben giste ren en vandaag ongeveer 1000 bollen gebakken, die zij reeds aan leerlin gen van andere scholen hebben ver kocht. Men kon de lekkernijen klaarmaken in de keuken van cam ping „Koningshof" in Rijnsburg. De opbrengst komt ten bate van Viet namese vluchtelingen. In Alplien aan dsn Rijn Bestolen antiquair overleden (Van onze Haarlemse correspondent) In een rusthuis in Haarlem is gis teren op 86-jarige leeftijd overleden de heer G. Geerdlnk. Op de avond van de 20ste december van verleden jaar raakte de heer Geerdink. die toen nog als antiquair aan de Oude Groenmarkt in Haarlem gevestigd was, door een brutale diefstal zijn hele bezit van f 180.000 kwijt. Het geld bevond zich destijds in de vorm van bankbiljetten van honderd en duizend gulden in een oude orand- kast. die in een antiek dressoir was ingebouwd. Terwijl de heer Geerdink op de bovenverdieping sliep hebben onbekenden de brandkast wegge haald. Tot nu toe zijn de daders niet gevonden. Zijn vrouw werd destijds in een ziekenhuis verpleegd. Ze is enkele weken geleden overleden. De bejaar de antiquair was bijzonder aangegre pen door de diefstal die hem tot een berooid man maakte. Hij heeft nog op de dag, dat hij de diefstal ont dekte zijn huis verlaten en zijn in trek genomen in een bejaardentehuis. Hij bleek echter dermate door de diefstal te zijn aangegrepen dat zijn gezondheid met de dag verslechterde. Gisteren is hij overleden. Demonstratrice veroordeeld wegens diefstal Tijdens haar werk had een 31- jarige demonstratrice in een groot warenhuis in Alphen aan den Rijn goederen gestolen. Dat werd haar al thans door de officier van justitie bjj de Haagse politierechter verweten, doch verdachte betoogde nadrukke lijk dat zij zaterdags alles zou beta len. „Daar hebt u anders bij de politie helemaal niets over gezegd',' zo con stateerde de rechter. Het ging over enkele slips, een paar pakjes bief stuk, knotten wol en nog enkele an dere goederen. Dit alles verborg zij onder de demonstratietafel. Ze was naar de verkoopsters gegaan en had de diverse artikelen laten inpakken. Maar ze zou de slipjes zonder meer hebben weggenomen. „Ik zou het zaterdag hebben be taald", hield verdachte vol. „Het kost ons moeite om die ver klaring te geloven", vond de rechter. Temeer, omdat u bij de politie in Alphen aan den Rijn ook hebt toe gegeven van plan te zijn geweest al les zo mee te nemen". „Dat was echt niet nodig, ik had geld genoeg", zei verdachte. Maar de officier van justitie hield zich toch aan de eerste verklarin gen van verdachte. Juist doordat zij werkzaam was in het magazijn, kon ze gemakkelijk overal bij en bezat vertrouwen. Daarom eiste de officier 26 dagen gevangenisstraf waarvan 20 dagen voorwaardelijk. De rechter wilde verdachte nog een Ook is de mogelijkheid niet uitgeslo- kans geven buiten de gevangenis te tor, «„„.f u. blijven en veroordeelde haar tot f 100 ten, dat naast de huidige vestiging .j*. 6 I boete en twee weken gevangenisstraf in Jutphaas nog een motel verrijst, voorwaardelijk. Belgisch meisje le gast in Katwijk In het kader van de actie „Belgi sche jeugd de grenzen over" is een groep Belgische studenten enige tijd de gast geweest van Nederlandse ge zinnen in de Duin- en Bollenstreek. Jaarlijks komen Belgische jongelui naar deze streek voor studie van onze taal. De resultaten van deze studie toont het, evenals de anderen van huis uit Franstalige, 16-jarige meisje Marti- ne Liesse uit Brussel. Zij was gast vrij opgenomen in het gezin van as. E. Pijlman, wonende Parklaan 104 in Katwijk aan Zee. Het onderstaan de verslag van een door haar ge maakte excursie luidt (ongecorri geerd) als volgt: „Een eohte Belg moet de Franse en de Nederlandse taal beheersen. Daarom kwamen wij, vierentwintig Belgische scholieren, in de buurt van Sassenheim om Nederlands te leren. Vriendelijke families hadden ons uit genodigd door bemiddeling van het AAH. Zaterdag 1 april was een grote dag voor ons; we moesten een tocht door Noord-Holland maken, onder leiding van onze leeraar Mr. De Zeeuw. Vro lijk en zingend vertrokken wij van Sassenheim ln een speciale bus die ons naar Marken, Zaandam. Am sterdam en het nieuwe schiphol moest brengen. Het was heel mooi weer en de zon scheen aan de blauwe hemel. Eerst reden we door het plat teland naar Marken. Veel dingen zijn indrukwekkend voor ons, Belgen, als we door het Hollandse land rijden; eerst, natuur lijk, de molens en de mooie bloem velden, maar ook de talrijke autowe gen en de ontelbare kanalen. We re den door Vollendam waar we zagen, in alle straten, mensen die het trot toir, of autos, of vensers. waren aan 't- wassen. Vollendam is wel de zinde lijkste stad die we ooit hebben ge zien! Dan bezochten we in Marken een binnenhuisje waar een oude vrouw verklaarde ons dat de Neder landers. vroeger, al hun gouderen aan hun muren hingen. Na het middagmaal gingen we naar het Czaar Peterhuis, en dan Bij scheepswerven D. Boot N.V. in Alphen aan den Rijn is gisterochtend het bergings schip „Jacomina" te water ge laten. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw N. D. Roskamp-Bergman, echt genote van een van de commis sarissen van N.V. Bergings- en transportbedrijf Van den Ak ker (opdrachtgeefster) uit Vlissingen. Ten behoeve van de ber gingswerkzaamheden wordt het schip (lengte 30 m, breedte 7.75 m, en holte 3 m) voorzien van een zeer gespecialiseerde uitrusting, waardoor onder meer de overslagmogelijkhe den zeer ruim zijn. De uitrus ting omvat onder andere dui ker-, snij- en lasapparatuur. Op de voorzijde van het schip zal ten behoeve van de overslag van lading uit gezonken sche pen een grijperkraan, ook te gebruiken als hijskraan, wor den gemonteerd. De „Jacomina" zal in juli in de vaart worden gebracht. (Foto Leidsch Dagblad) Vietcong bevrijdt 300 gevangenen Vietcong- en Noord Vietnamese sol daten hebben gisteren bjj de aanval op de provinciale hoofdstad Goeang Tri ten noorden van Hoeé de toegang tot de gevangenis geforceerd en meer dan 300 gevangenen, onder wie veel Vietcong-functionarissen, bevrijd,2( is in Saigon in militaire kringen ge zegd. Tachtig Zuidivetnamese en ze ven Amerikaanse militairen sneuvel den bij de overval op de stad, ter wijl aan de zijde van de opstande lingen zeker 47 doden vielen. President Johnson heeft gisteren opnieuw alle eisen voor onvoorwaar delijk stopzetten van het bombarde ren van Noord-Vietnam verworpen. Zijn opmerkingen bleken bestemd voor degenen die kritek hebben op zijn politiek ten aanzien van Vietnam, tegen de eisen van Congresleden en secretaris-generaal Or Thant. en voor Hanoi zelf. De President heeft de benoeming bekend gemaakt van de 52-jarige ge neraal Creighton W. Abrams Jr., plv, chef-staf van het leger, tot tweede man onder generaal Westmoreland, in Vietnam. Generaal Abrams kreeg vele onderscheidingen voor zijn op treden in de tweede wereldoorlog en in Korea. Westmoreland vroeegre plaatsvervanger lr. generaal John Heintges is benoemd tot plv. chef van het Amerikaanse leger in Euro pa. naar Amsterdam, de hoofdstad we reldbekend om haar haven, haar musea en haar universiteit, maar ook om haar drukte en haar provos! In het rijksmuseum zagen we schil derijen van Rembrandt (o.a. de be roemde Nachtwacht), van Frans Hals, van Breugel, van Van Dijck en zelfs van Goya. Maar één schilderij heeft onze groep vooral getroffen: „De bedreigde zwaan" van Jan Asse- lijn, die zo levens is dat men denkt dat hij bewegen of schreeuwen zal. We gingen nog naar het nieuwe schiphol, waar we de machtige vlieg tuigen van de KLM konden bewon deren en zien optijgen, en om zes uur waren we terug ln Sassenheim. Vandaan keerden we terug naar onze gezinnenonze tocht was geëin digd. Maar ik zou nog een wens willen uitdrukken: mogen de betrekkingen tussen onze twee landen steeds zo hartelijk zijn als deze die tussen ons en onze „Hollandse ouders" bestaan". Etalageruiten vernield Na intensief speurwerk heeft de recherche een Noordwijkse jongeman opgespoord, die zich blijkt te hebben schuldig gemaakt aan het vernielen van verschillende etalageruiten. Sinds de vorige zomer werd tot driemaal toe 's nachts een grote ruit van een manufacturenzaak in Noord- wijk aan Zee ingegooid en ook in Noordwijk-Binnen sneuvelde twee keer een winkelruit. Toen de jongeman vorige week in de Hoofdstraat weer een steen door een etalageruit wierp, kreeg de re cherche een signalement in handen zodat de dader kon worden opge spoord. De door hem aangerichte schade loopt in de honderden gul dens. Vier en dertig vaartuigen zorgden donderdag in IJmuiden voor een aanvor van 6.090 kisten vis, 1.612 kL kistjes vis en 310 stuks stijve ka beljauwen. Er waren 250 kisten en 312 kl. kistjes schelvis. 90 kisten wijting, 380 kisten gul en kabeljauw, 1.600 kisten koolvis, 20 kisten en 100 kl. kistjes haring, 2.000 kisten en 1.200 kl. kistjes makreel. 900 kisten schol, 30 kisten heek, 30.000 kilo tong en 220 kisten diversen De rondvis bleef over het algemeen goedkoop. De kleinste schelvis was het duurst met een prijs tot f 45 per kist, terwijl voor gestripte wij ting tot f 43 werd betaald. Gul kwam tot f 36 en voor kabeljauw liepen de prijzen tot f 100 per regel van tien stuks en tot f 98 per 125 kg. De heek deed tot f 370 per 125 kg. Haring noteerde tot f 28 pér kist. makreel tot f 67, maar er was ook makreel, die met f 11,50 per kist. genoegen moest nemen. Voor schol liepen de prijzen tot f 70 per kist. Tarbot varieerde van f 6,04 tot f 5,30 per kg, tong van f 4,91 tot f 3.36 per kg. Voor de vrijdagmarkt stonden on der andere genoteerd de Anita VL 34 met 1.050 kisten vis en de Koraal bank KW 3 met 830 kisten en 288 kl. kistjes vis. Overal werd slecht weer gemeld. Het gevolg was, dat de kleine kot ters en loggers allemaal binnenlie pen, in IJmuiden een zestigtal. De grotere loggers en kotters hadden nog tot woensdagavond bij de P- boeien gevist. Zij deden soms trek ken van 60 kg tong, maar over bij vangst werd niet gesproken. Donder dagmorgen moesten ook deze schepen echter gaan liggen steken. In de Noord werd helemaal niet gevist vanwege het slechte weer. En de treilers, die donderdag klaar wa ren om naar zee te gaan, bleven in verband met het slechte weer bin nen. RIJNSBURG Kindervreugd' koos nieuw bestuur Onder voorzitterschap van de af- trendende voorzitter, de heer G. v. d. Eykel, vergaderde gisteravond in de Beatrixschool de Rijnsburgse speel- Het belangrijkste punt op de agen da was het vaststellen van het con cept statuten en huishoudelijk reglement. Daardoor zal de vereni ging na 10 jaar jaar eindelijk de zo noodzakelijke rechtspersoonij Ikheid verkrijgen. Behoudens een kleine wij ziging werden ze goed gekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de heren Van den Eykel, Den Boer en Van der Ploeg, die niet herkiesbaar waren, gekozen de heren A. v. Bezouw (voorzitter), Breedijk, H. Veldman, Vis en mevr. Veldman. Mevr. Schild, die herkies baar was werd herkozen. Het eerste werk van de nieuwe voorzitter, die deze avond direct in functie trad, was het vormen van een werkcommissie. Toen dit voorstel echter aan de orde kwam meenden de aanwezige mannelijke leden zich als een man beschikbaar te moeten stellen om onderhoudswerkzaamhe den in de speeltuin te verrichten. De heren wilden zeker niet achter blij ven bij de dames, die bereid werden gevonden om de contributie en do- nateursgelden op te halen. Men hoopt de speeltuin eind april open te kun nen stellen. Voor congres 30 voorstellen (Van onze Haagse correspondent) „De vrouwenbond van de Partij van de Arbeid wil niet langer een theekransje van onder elkaar keuve lende dames zijn, maar als organi satie door voorlichting en menings vorming streven naar de volledige in schakeling van de vrouw in het po litieke en maatschappelijke leven". Dit zei gistermiddag, de bondsvoor- zitster en het tweede kamerlid van de PvdA, mevrouw H. Singer-Dekker, tijdens een persconferentie. Op het tweejaarlijkse congres van de vrouwenbond dat op 13 april in Utrecht wordt gehouden zullen 110Ö vrouwelijke partijleden ruim 30 voor stellen ter verbetering van de meest uiteenlopende sociale misstanden be spreken. Het geld dat wordt uitgegeven voor militaire parades, taptoes en vlieg- feesten zou men beter voor andere doeleinden kunnen gebruiken, bijvoor beeld door meer subsidies aan mili taire tehuizen te geven, aldus één der voorstellen. De vrouwenbond vindt dat er op het ogenblik nog in onvoldoende mate wordt tegemoet gekomen aan de be hoefte aan voorlichting en advies op het terrein van de sexualiteit en de geboorteregeling. Bijna tachtig studiegroepen van de vrouwenbond hebben het afgelopen half jaar in de eerste plaats de vrije keuze van de gezinsgrootte bestu deerd. Zij zijn daarbij eensgezind tot de conculsie gekomen, dat het wen selijk is dat er reeds op de lagere school sexuele voorlichting wordt ge geven. De meeste vrouwen van de partij, die zitting in de studiecommissies hadden, zijn er voorstandsters van dat er bij de exuele voorlichting op scholen gelijktijdig op methoden wordt gewezen om de zwangerschap te voorkomen. Daarnaast, zo zegt men, zou ook voorlichting over ge- slachtziekten, zwangerschapsbevor dering en homosexualiteit wenselijk zijn. Verreweg de meeste vrouwen van de partij van de Arbeid vinden, dat niet alleen artsen maar ook bureaus bevoegd moeten zijn om de pil te verstrekken. De pil, zo zeggen zij, voltooit de emancipatie van de vrouw.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7