„Therese, nur du allein" Harde verkeersmaatregelen in en rondom Lage Vuursehe EASït Prognoses \\;i de geboorte van prinselijke baby 1 Prins Claus maakt zelf eerste foto's rr VRIJDAG 7 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Een unicum in de kortstondige ge schiedenis van het Eurovisiesongfes tival: van de 17 deelnemers zijn er ^ditmaal 9 mannelyk en 8 vrouwe lijk. Tot nu toe beheersten de vrou welijke afgevaardigden steeds het (Ffestival. In Wenen is men druk bezig niet i het maken van prognoses. Algemeen l wordt aangenomen dat Sandie |6haw met „Puppet on a string" gaat maar men moet ook Inge |Brück (Duitsland) met „Anouschka" i Raphael (Spanje, vorig jaar ook jran de partij in Luxemburg) met Habemos del amor" niet uit het oog Verliezen. Hoewel en dan vol- direct daarna Ierland, Zuid-Sla- en Luxemburg. Udo Jurgens, die vorig jaar met ËMerci cherie" eindelijk zegevierde, Overhandigt de songfestival-trofee aan de winnaar van dit jaar. Even daarvoor zal hij het orkest van Jo hannes Fehring dirigeren. Tenslotte nog dit: Thérèse heeft verzekerd dat zij volledig achter II,ring dinge ding" staat. „Het is hier |feest", zegt ze, „en dan kun je best gezellig meezingertje gebruiken. (Bovendien worden liedjes, die hele maal achteraan eindigen dikwijls hits .Johnny Kraaykamp nlelJ bij Boltini 145.. (Van R'damse correspondent) Na het bij Sleeswijk te hebben ver bruid krygt Johnny Kraaykamp een nieuwe kans. nu bij circus Boltini. Gisteren heeft de kleine komiek in Rotterdam een langdurig gesprek ge had met Toni Boltini. De circus-di- jiecteur zei, dat hij met Kraaykamp tot een overeenkomst was gekomen. Maandag zou de zaak geheel rond rjjn. Het is uiteraard de bedoeling om Johnny een clowneske rol toe te bedelen. (Van onze speciale verslaggever) Een voor de hand liggend variant op een beproefd lied in driekwarts maat dat de aantrekkingskracht be zingt van de thans in natte sneeuw en duistere motregens schuil gaande metropole Wenen, is beslist de vol gende: „Hhérèse, Thérèse, nur du allein". Het zou bovendien de hartewens kunnen zijn van de Nederlandse equi pe, welke de donker-ogige vertolkster van het schone „Ring dinge ding" (tekst Gerrit den Braber, muziek Johnny Holshuysen) met grote lief de omringt. Dinsdag is de ploeg al neergestre ken in het nog naar vers beton rui kende Savoy-hotel aan de smalle Lindengasse. Deze wens echter dreigt by een wens te blijven. Want hoe verleidelijk de Nederlandse afgevaar- digde zich ook beweegt langs de in- j drukwekkende beeldengroepen in de eeuwenoude Hofburg. alwaar het 1 twaalfde Eurovisie-songfestival een keizerlijk onderkomen heeft gevon den. slechts weinigen hebben tot nu toe aandacht besteed aan de verde digster van Neerlands driekleur. De schijnwerpers van de publici teit zijn voorlopig op anderen gericht. Veel gelezen Oostenrijkse dagbladen als „Die Presse", „Kurier" en „Ex press" staan in hun show-pagina's stil bij gevestigde sterren als Sandie Shaw - met - de - blote - voeten, Raphael - met - de - zwarte - Spaan- - lokken, of de hooghartige Pari- sienne Geraldine, die in oranje jurk met oranje haar de eer van Zwit serland hoog houdt. Over onze bloed eigen Thérèse Steinmetz geen letter. Maar wat niet is. kan komen. Voor haar plezier Hoe het zy: Thérèse heeft nelijk vrede mee en gaat onder het gebrek aan belangstelling niet gebukt. Integendeel. Zij is, in gezelschap van haar vriendin en zang-pedagoge Eli sabeth Ooms („we werken het re pertoire samen door en ik geef haar ocale raadgevingen, meer hoef ik toch niet te zeggen, Thérèse?") vnor- >or haar plezier in de stad van de operette en schrammelmuziek. Ze vertelt: „Het begon al zo leuk. Bij ons vertrek op Schiphol wenste iedereen ons vanachter de balie ces toe. En toen we arriveerden op het Weense vliegveld, stapte een Oos tenrijks meisje op ons af, dat bloe men overhandigde eh voortreffelijk Nederlands spreekt. Alle festival- deelnemers krijgen zo'n juffrouw toe gewezen. Dat is erg gemakkelijk. Voor onverstaanbare dirigenten bijvoor beeld, die dan via zo'n meisje duide lijk kunnen maken wat zij wensen." In de onmiddellijke nabijheid van Thérèse vertoeft voortdurend grijn zende Benny Vreden (54). die de ban den met „Barend Bluf" definitief zegt te hebben verbroken en sinds 6 jaar het Hilversumse organisatie bureau „Benny Vreden Produkties NV" aanvoert, waarvan onder meer Karei Prior deel uitmaakt. Ook deze Benny Vreden. die de zakelijke be langen van Thérèse ijverig behartigt, stelt graag op de voorgrond dat het hem om een genoeglijk aantal daag jes gaal. Relaties tjes boven in de hoeken geschrokken over schijnwerpers heen naar bene den, waar alles in gereedheid wordt gebracht voor het naderende liedjes evenement. De vele kroonluchters, de argwanende ogen van keizerlijke lie den op wand- en plafondschilderin gen, de glimmende parketvloer en de massieve marmeren pilaren, ade- THÉRÈSE STEINMETZ nog geen letter men een atmosfeer uit een voorbije tyd, die botst met televisiekabels, met camera's en mini-rokken. Zelfs Franz-Joseph's voormalig domein blijkt niet bestand tegen het geweld van de hitparade. ADVERTENTIE Vreden is ervan overtuigd, dat een eventueel slecht resultaat haar repu tatie geen kwaad berokkent. Hij meent dat Thérèse niets te verliezen heeft. Hij vervolgt: „Als ze sucfces zou hebben is het meegenomen. Als 't niet lukt. dan houdt ze aan Wenen in ieder geval toch relaties over. Ze is internationaal gewoon nog té on bekend den". Een in het oog springende eigen schap van de Weners is, om de pro blemen des levens gemoedelijk te be naderen. Zij maken zich zelden druk, In deze stad, die circa 1,7 miljoen inwoners herbergt. heerst vreemd soort landelijkheid. Die sfeer vindt men terug in de feestzaal de Hofburg, waarmee zaterdagavond 200 miljoen televisiekijkers in Oost en W.-Europa verbonden zullen zijn Deze feestzaal is een miniscuul deel van een onafzienbaar complex gebouwen, waarin onder andere het museum voor volkenkunde, de reus achtige nationale bibliotheek, de ambtsruimten van de Oostenrijkse president en de Burg-Kapelle het „repetitielokaal" van de Wiener San- gerknaben gevestigd zyn. En dat is dan nog lang niet alles. In voornoemde feestzaal kijken nu flink uit de kluiten gewassen engel- Twee van de drie verkochte gei Fastomet de unieke patent-kn water in de keuken en veilig-ic< de douche. Discoutoverlaging in V.S. en Canada De Federal Reserve Board heeft gisteravond bekend gemaakt dat het Amerikaanse bankdisconto met in gang van 7 april van tot 4% is verlaagd. In december 1965 werd het van 4 tot 414% verhoogd. De Federal Reserve Board liet we ten dat de discontoverlaging In over eenstemming Ls met de daling van de rentevoet op de geldmarkt in de V.S. en met het streven van de Board het aanbod van krediet voldoende te laten zijn om een ordelijke sche groei mogelijk te maken. De bank van Canada heeft ee) laging van het bankd» sconto naar bekendgemaakt. Als in Drakensteyn de prinselijke baby is geboren, zullen gemotoriseer de Nederlanders in de omgeving in 'een twee rijon dikke non-stop file een eenrichtingverkeer moeten volgen. Parkeren en stoppen in Lage Vuur sehe is verboden. Ook is het uitgeslo ten een der plaatselijke restaurants te bezoeken, tenzij men bereid is een eind van Drakensteyn af zjjn auto bet bos in te rijden (zo ver de par keerruimte rijkt) en naar het kas- I teelt je te lopen. De drie bedrijven zullen van de maatregelen dan ook wel schade ondervinden. Zelfs de in ritten naar hun parkeerterreinen Worden afgesloten. Wellicht zullen zij de maatregelen niet voetstoots ne men. Maar op wie zullen zij de scha de moeten afwentelen. Men zal ook niet op eigen Drakensteyn kunnen bereiken. Er is een eénrichtingverkeer ingevoerd met pl g een bepaald circuit. in Lage Vuursehe worden de dorps- wegen en -weggetjes voor alle ver keer afgesloten. Ze zijn alleen toe gankelijk voor voetgangers. Ook op de wegen, waarop een éénrichtings verkeer is ingevoerd zullen wel voet gangers worden toegelaten. Deze maatregelen, die door de Baarnse politie in samenwerking met de de politiekorpsen van de omliggende gemeente zijn ontworpen, zullen niet alleen gelden op de geboortedag, doch ook eerder als zulks noodzakelijk pril blijkt. Indien de verkeersintensiviteit je- dit noodzakelijk maakt staan nog jtQ hardere maatregelen te wachten. Dit ica ^lee^ de Baarnse korpschef, hoofd- inspecteur G. J. Backer, gisteren meegedeeld. ..Lopen we helemaal muurvast, dan !n" zal het circuit rondom Drakensteyn I te helemaal afgesloten worden en geen verkeer toegelaten worden", zei de heer Backer. Rondom Lage Vuursehe zullen veel wegenwachters op pad zijn met mobilofoonverbtndang naar een centrale, die in Lage Vuursehe i wordt Ingericht. De oude weg Amers- JfoortAmsterdam (via Soest en A Baarn) loopt de kans ook een een- richtingsweg te worden. Het verkeer AmersfoortAmsterdam wordt aan- geraden op deze dagen rijksweg 1 er Hoevelaken te nemen. Mocht de bevalling in Utrecht ge beuren, dan zal de Caterijnesingel bij de Nicolaas Beetsstraat en bij de Pas teurstraat worden afgesloten. De be-Vuunsche-Bunnik) zal Lage Vuursehe woners van de rondom het ziekenhuis niet aandoen, en via de Hilversumse liggende straten krijgen per stencil Straatweg het éénrichtingsverkeer en per geluidswagen het verzoek hun volgen. Vanaf Bunnik wil de N.B.M. auto's niet voor hun huisdeur te par-door Lage Vuursehe rijden, maar dan keren en hum parkeerruimte vrij te komen de bussen terecht in de bum- IIP1»»»!!1 geven. De Utrechtse politie overweegt zelfs om de bewoners van deze stra ten te waarschuwen, dat de beval ling aanstaande is om parkeerruimte te krijgen. De busdiensten Hilversum-Baarn - Hilversum zullen normaal doorgang vimden bij welke verkeersregeling dan ook. De lijn 14 (Hilversum-via Lage per- aan -bumper- file waardoor met grote vertragingen rekening moet worden gehouden. Een honderdtal politiemannen zal ingeschakeld worden om de verkeers regeling eerste, tweede of derde graad uit te voeren. Indien het beslissende uur nadert, zullen zij een twaalf- tot veertienurige dagdienst krijgen. Hoe de Baarnse Oranjevereniging in het zicht van een te verwachten enorme verkeersdrukte een natio nale sterrit op de geboortedag wil or ganiseren. blijft een raadsel. Of men moet echt willen geloven in de opzet: rijden naar de versierde Brink in Baarn, auto's laten staan en per autobus (in de file) langs Draken steyn rijden. Wie gelooft daarin? De belangstelling vanuit het bui tenland is blijkens de afwezigheid van publ ic it ei ts vertegen woo rdi gers gering. Slechts het Duitse weekblad Quick heeft een verslaggever ge stuurd. Gisteren kwam een camera ploeg van de televisie uit Keulen op namen maken van Lage Vuursehe. Naar wij vernemen zal Prins Claus eigenhandig de eerste foto's van de baby maken, nadat hij geïnstrueerd is door een beroepsfotograaf. Hij zal daarbij het voorbeeld volgen van zijn schoonvader Prins Bemhard, die in 1939, eveneens geïnstrueerd, de eerste foto's van Prinses Beatrix heeft ge- Door fusie Imet AVRO Plaatsvervangend hoofdredacteur weg bij Televizier De heer W. Hij mans, verbonden aan het weekblad Televizier, neemt per 13 mei ontslag als chef van de re dactie en plaatsvervanger van de hoofdredacteur bij diens afwezigheid. De 13de mei is geen toevallig gekozen datum: dan komt het eerste gecom bineerde Televizier-iAVRO- bode nummer uit. De heer Hijmans noemt als reden van zijn ontslag het feit dat hy het oneens is met de gang van zaken, zo als die zich de laatste tijd heeft voor gedaan; het zit hem vooral in het verschil van opvatting over het be leid. De Televizierstaf en de hoofd redactie is geschokt door dit plotse linge vertrek van de heer Hijmans. Wat de heer Hijmans na 13 mei gaat doen is nog onbekend. Kamerdebat begint dinsdag om 11 uur Minister-president De Jong zal zijn regeringsverklaring in de Tweede Kamer afleggen op dinsdag 18 april des ochtends om elf uur. Na een schorsing om de fracties de gelegenheid te geven zich over de in houd van deze verklaring te beraden zal van de zijde van de Kamer wor den geantwoord. Het debat zal pas 's avonds (om ongeveer 19.30 uur) beginnen en op woensdag 19 april (van U.00 tot 16.00 uur) worden voortgezet. Op donderdag 20 april zal namens de regering worden geant- gl Onwillige olifanten •k Vier olifanten van het circus Boltini waren in Den Huig gis ter en bijzonder onwillig. Tiet re sultaat was dat de circustrans- portauto half iverd afgebroken, waarbij stukken van planken werden opgevreten, dat drie ge- Parkeerde auto's werden bescha digd op het Malieveld en dat het drie uur in de middag werd voor de motorescorte van de politie de vier kolossen, hun verzorger en hun dompteur kon nawuiven. Uren achtereen probeerde men op het Malieveld de vier olifanten in een veetransportwagen te krij gen. De dieren plukten intussen de polsdikke bottende kastanje- takken van de bomen, die zij zich kennelijk lieten smaken. Van tijd tot tijd ontsnapte een van de dik huiden en kuierde het Malieveld op. Het toekijkend publiek uitte herhaaldelijk zijn ergernis over de behandeling die de dieren van dompteur Bouby Althoff kregen. Althoff sloeg de kromme haak aan een stok van tijd en icijle een Paar centimeter diep in de kop van een onwillige olifant. Uitein delijk xoerden de onwillige olifan ten met kettingen in de veewagen gesjord. De olifant die het hef tigst tegenstribbelde, liep hierbij een tamelijk ernstige verwonding aan en van zijn poten op. NEDERLAND 1 VPRO: 6.45 uur 6.50 uur 7.00 uur 7.25 uur 8.00 uur 10.50 uur Pipo NTS-journaal Hollywood ~n de sterren Russisch circus NTS-journaal De oude draaidoos Ja. nee, geen mening stukken Jazz uit de States Bergtoppen in de oceaan NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 NCR\': 8.00 uur Nieuws in het kort 8.05 uurSarah Churchill in Mickery 8.45 uur Overal en ergens; mensen, dieren en dingen 9.35 uur Saul en David; wajangvoorstelling 9.45 uur Attentie 10.15 uur NTS-journaal 10.30 uur Kernfysica (25) 11.00 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: HILVERSUM 2; Het Zuiden" 57 Na de toneelspelers de kun stenaar: zo zou men de televi sieavond van gisteren kunnen karakteriseren. Eerst kwam Walter van der Kamp (één van de weinige regisseurs die er nog in slaagt grote rolbezettin gen op het scherm te krijgen) met het stuk „Het Zuiden" van Julien Green en daarna maak te Pierre Janssen zijn half jaar lijkse uitzending over Egypte, zonder nochtans in te haken op de actualiteit, t.w. de Toet- Anch-Amon-tentoons telling in Parijs. Julien Green is. in de eerste plaats een romanschrijver, be kend om zijn „sombere psycho logische realistische romans over de mens in zijn levens angst", met als thema's: „De aardse zonden, sexuele verdrin ging, moord, verlangen naar een metafisische verlossing". Deze omschrijving ontleen ik aan Jan van Geelens' boek .Auteurs van de 20ste eeuw". Hy weet ook nog te melden dat Green wel een Frans schrijver is. maar zoon van protestantse Amerikaanse ouders, en dat hij zowel in 1915 als in 1939 tot het r.-k. geloof overging. Al deze gegevens kloppen aar dig met de indruk die we van zyn eerste stuk, „Het Zuiden" (1953) kregen. Het staat bekend als een vrij goed stuk. maar als zodanig kwam het toch niet he lemaal over. De scène met Otto Sterman was niet bijster sterk (Sterman bofte niet, nu hy als neger eindelijk weer eens 'n rol mocht spelen, en nu moest het weer een blinde zyn). Er werd over vrijwel de gehele linie wel iswaar goed toneelgespeeld, maar ook wel erg toneel -ge speeld met de klemtoon de twee de keer op toneel. Carol Linssen en ook wel Pe tra Laseur wisten zich nog het oest aan deze neiging te ont trekken. Eric Schneider en Ina van Faassen (onze succesvolle cabaretière) speelden uitste kend, maar het bleef „toneel spelen". en dat kwam om de één of andere reden juist in dit stuk meer tot uiting dan ge- gewoonlijk, misschien omdat de camera er vaak dicht bovenop zat, misschien omdat het stuk op zichzelf al iets toneelmatigs had. Een kleine tegenvaller was de onhandige schermscène tussen Eric Schneider en Carol Lins sen, nadat zy eerst al een moei zame tweespraak hadden gehad, waarin het Eric maar niet wil de gelukken zyn homofiele lief de voor Carol te verwoorden (dit uiteraard op advies van de schryver). Dat de schermscène wat te genviel mocht overigens ver bazing wekken, want Eric Schneider moet als Hamlet nog regelmatig duelleren, terwijl Carol Linssen als Romeo toch ook fiks geschermd moet heb ben. Van de schilder Jeroen Bosch is bekend dat hij op ieder schil derij een uiltje schilderde. Wal ter van der Kamp had daar een aardige variatie op bedacht, hij liet ons in iedere scène even kennis nemen van de microfoon. informatie. 19.0 schrij- progr. VARA: 21.00 Ste- omroepkoor, omroeporkest solisten: Simon Boccanegra. opera In de pauze: 22.30-22.40 Nws. 22.40-2250 Act. 23.55-24.00 Nw Hllversur KRO: 18.20 Uitzending 18.30 Voor de 19.00 Nws. 19.10 isicals. 21.00 Klai olksmuz. 21.35 St jr. 22.05 Parlemer zicht. 22.25 Humanistisch Kort commentaar, onder redactie van en uitgesproken door Th. Polet. 22.30 Nws 22.40 Profiel van Willem Pijper, klankbeeld. 23.15 Klass. koorwerken en 23.55-24.00 Nws GRAMMOFOON P PROGRAM er tic 4e lijn) va r vrijdag 7 april Nel di della vit- spirito tu sei (7 min.), b. La luce Berlijn o.l.v. Hans 1 II. Uit .Xulsa Miller". Oh! negar potessi agll occhi m« al placldo (5 min.) III. Uit „Aida" Se quel guerrier scagliar (4 min. Dio! mi potev Niun ml tem; Giuseppe di Stefano. V. Uit „Nabucco". opera in 4 bedrij ven op tekst van Temistocle Solera. le bedrijf (42 min.). 2e bedrijf (29 VOOR ZATERDAG 8 APRIL Hilversum 1, 402 m VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.23 Lichte ze dag: voor 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. 9.15 (9.35 Water program- Stereo: Kla.' standen). 10.00 ZO. 135, tuinbouw. 12.30 J 13.00 Nws. 13.10 irarda. 13.15 Voor de jeugd. 14.15 Voor liederen en moderne smartlappen. 16.00 Nws. 16.02 Oosteuropese kroniek. 16.20 zing. 17.15 Licht orgelspel, (gr.). 17.30 .00 Nws. 8.10 DJln .32 Nws.) delingen t 7.55 Overweging. 2.40 Overheidsvoorlichting De familie VAN Buii- het verkeer. 12.50 ca: radio 1 Hilversum 3, FM en 240 m NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte orkest- muz. (gr 9.30 Leger des Hells-muz. 10.00 Nws. 10.02 Operettemuz. 10.30 Licht gev. muz.progr. (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., repor tages, stripverhaal en lichte muziek. 13.00 Nws. 13.02 Platenshow voor tie ners. 14.00 Nws., 14.02 Velvet voices. 14.30 Op toener toeren: serie Ramblers Radio reprises. 15.00 Nws. 15.02 Kiosk. 15.30 Licht platenprogr. 16.00 Nws. TKLEYISIEPROGRA.MM Abdallo ;er): Koo Weense Staatsopera (o.l.v. Roberto 1 naglio); Orkest van de Weense Opera; Dirigent: Lamberto Gadelli. ADVERTENTIE m water in de douche. Tic iQ_ verkochte geisert zijn een Fas kort. NTSI slechthorenden. KRO: 16~ÓÓ gazlne. 16.50- titels Klokke Vier: familie- 17.30 Voor de kinderen. NTS patent- •nreUig- B-50 Journaal. KRO: j runstor Mensen 1 BlHI lucht-Circus. 19.50 Une femme du vent fllmreportage. NTS: 20.00 Journaal KRO: 20.20 Het Gulden Schot. 2120 Brandpunt. NTS: 22.00 Eurovisie- Eurovisie-Songfestival 1967 te Wenen. in 't kort. AVRO: 20.03 Wie Drie. quiz. 20.35 AVROs Televizier. I 20.55 Run. Buddy, run. TV-film. 21.20 tlïe Savoy: Uedjesprogr.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5