Synode stuurt predikant weg t^^eidóe C^cjendaM Miljoen Aardgas reserves Nieuwe voorzitter Duits Evang. Kerk Dietzfalbinger Dienstencentra: nieuwe steun voor bejaarden Onderzoek behoeften bevolking benoemd Nog te weinig zon SCHUDEI's CITROEN MET EEN ENKEL WOORD EL-MIOR PAGINA 2' LEIDSCH DAGBLAD rRIj: VRIJDAG 7 APRIL In de generale synode van de Geref. Kerken (vrijgemaakt) te Amersfoort is het, zoals bekend, na de opening al direct tot moeilijkheden gekomen, want de particuliere synode van Drenthe had bij de geloofsbrieven van haar afgevaardigden een instructie gevoegd waarin bezwaren werden geuit tegen het synodelid dominee J. B. F. Schoep te Amstelveen. Moeilijkheden rond ds. Schoep Ds. Schoep had de open brief, die een 25-tal vrijgemaakten, meest pre dikanten, in verband met het conflict in de kerk van Groningen-Zuid, dat tot afzetting van domirie A. van der Ziel leidde, mede ondertekend. Hij had ook in een periodiek een arti kel rondom deze open brief gepu bliceerd, waartegen Drenthe confes sionele bezwaren had. Zij oordeelde dat dominee daardoor in strijd was gekomen met de belijdenis en dat de particuliere synode voor Noord-Hol land, door hem af te vaardigden, een nadere verklaring van gevoelen van hem had behoren te eisen. Drenthe wil dominee Schoep niet zien toege laten als lid van de generale syno de voor h() zich nader zal hebben ver klaard en zijn handtekening onder de open brief zal hebben ingetrokken. De synode heeft urenlang over deze materie beraadslaagd. De synode be sloot de klacht van Drenthe op haar waarde nader te toetsen. Slechts drie van de 36 leden stemden tegen. De synode was van gevoelen, dat er tus sen het betuigen van instemming met de belijdenis door dominee Schoep en het ondertekenen van de open brief tegenstrijdigheid bestaat. Zij droeg aan een commissie van vier op de naar voren gebrachte argumenten en bedenkingen nader ln een rapport te verwerken en met een conceptbesluit te komen. De commis sie diende by de generale synode een voorstel in waarop tal van amendementen van synodeleden kwamen. Ook deze vormden onderwerp van een utigebreide bespreking waaraan een groot aantal leden deelnam. Al gemeen keerde men zich tegen de opvatting van dominee Schoep. De ze nam ook zelf aan de discussie deel en deelde mede niet te zullen mede werken aan het totstandkomen van een aanklacht noch door verdediging noch door interpretatie. Hij zal eerst spreken als een kerkelijke verga dering hem roept tot een nade re verklaring. Zyn voorstel om ook de drie afwezige hoogleraren te verzoeken ter synode te komen om advies te dienen, werd verworpen. Naar huis Tenslotte heeft de synode zich met 32 tegen twee stemmen en twee ont houdingen uitgesproken overeenkom stig het voorstel van Drenthe, dat dominee Schoep geen lid van de ge nerale synode kan zijn. Dominee Schoep verliet de synode voor het slotgebed. Het was hem niet mogeiyk daarbij te blüven. Dominee H. van Ommen uit Zaandam ging met hem mee. Het heenzenden van een afgevaardigde is zonder pre cedent. De vrijgemaakte kerken vormen, met hun ruim honderddui zend leden, d e derde protestantse kerkgemeenschap in grootte in ons land. De eerste drie maanden van dit jaar hebben de geref. kerken al meer dan een miljoen gulden byeenge- bracht voor het werelddiakonaat kerkcollecten en giften voor algeme ne doeleinden brachten 850.000 gul den op en voor speciale bestemmin gen werd ruim 310.000 gulden ont vangen (of toegezegd). Het werelddiakonaat gaat zijn ac tiviteiten in Pakistan, Indonesië, Perzië en Curacao belangrijk uitbrei den. Er zyn in deze landen nu 16 geref. kerken werkzaam. Vervolg van pag. I Voor het eerst sinds in 1963 de Slochterense gasvoorraad op 1000 mil jard werd gesteld, heeft de NAM nu nieuwe cyfers gegeven. Volgens de maatschappy is de meting de helft hoger uitgevallen doordat na 1963 na dere boringen aan de grenzen van het gasveld, by Midwolda, Uithuizermee- den en Stedum zyn verricht, alsme de seismisch onderzoek door echo peilingen en een waterstand-boring by Ryswyk. Het Slochteren-veld, dat bestaat uit poreuze gashoudende gesteentelagen, kilometers diep in de aarde, is nu verreweg het grootste ter wereld. Re cordhouder was voorheen het Pan- handle-veld in Texas, met 2000 mil jard kubieke meter, waarvan nu on geveer de helft is verbruikt. Het be kende gasveld in de Sahara bevat „slechts" 900 miljard kubieke meter. De directeur van de NAM zegt, dat Groningen nu wel volledig is afge tast. Wat er nu nog by komt, zullen volgens hem slechts kleine hoeveel heden zyn van enkele tientallen mil jarden. Rapport Op het moment, dat de NAM op een persbyeenkomst de nieuwe cy fers bekendmaakte, verscheen ter in formatie van het parlement een rap port van de Geologische Stichting over de Groningse gasreserves. In het rapport gaan de geologen uit van twee verschillende berekeningsmetho den. Volgens de ene methode komt men met zekerheden, mogelykheden en waarschyniykheden op circa 1750 miljard, volgens de andere op circa 2160 miljard. De ene berekening zou berusten op het laten „leeglopen" van de gasput- ten, de andere op het invoeren van water in het gashoudend gesteente. De NAM-werkwyze en daarmee de totale produktie zou op een com binatie van beide methoden berusten. (Van onze R'damse correspondent) gedachte, dat de gepensioneerde In het departement van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk wordt gewerkt aan een nieuwe sub sidieregeling voor de bejaardenzorg. Speciale aandacht hierin krygt de exploitatie van zogenaamde dien stencentra. Een nieuw instituut, dat al zes jaar geleden zUn intrede deed, maar waarvoor steeds meer belang stelling komt. Dat vertelde het hoofd van de af deling bejaardenzorg van het minis terie van C.RM., mr. H. J. P. J. Goedmakers, op een studiedag over zelfstandige huisvesting van be jaarden, gisteren ln Rotterdam. By het experiment van het dien stencentrum gaat men uit van de Sociaal-economisch rapport op komst De gisteravond door het college van B. en W. aan de Katwijkse raad voorgelegde prioriteitslijsten werden, nadat enige raadsleden er inlichtin gen over hadden gevraagd, zonder hoofdelyke stemming voor kennisge ving aangenomen. De prioriteitslyst A omvat een aantal werken, waar van de uitvoering in 1967 en volgen de jaren dringend noodzakelyk is. Lijst B bevat een aantal minder dringende zaken, waarmee lijst A zo nodig kan worden aangevuld. De heer Haasnoot vroeg enige in lichtingen omtrent de fasering van de sanering van Katwyk aan Zee. Op lyst A staat namelyk aangegeven fase I van dit werk. Hij wilde weten welk dorpsgedeelten deze fase omvat. Voorts toonde de heer Haasnoot zich teleurgesteld, dat de aanleg van het buitenbad bij het overdekte zwem bad niet op de lijsten voorkomt. Uit voerig betoonde hy het grote belang van de aanleg van dit bad. Verschillende andere leden beperk ten zich tot enkele opmerkingen over verschillende op de ïyst voorkomen de werken. Waarnemend-burgemeester C. v Plas verklaarde op dit ogenblik niet te willen ingaan op de fasering van het saneringsplan, omdat deze zaak zeer binnenkort aan de raad zal wor den voorgelegd. Wethouder J. Bergman meende, dat niet te diep op de verschillende onderdelen van de prioriteitenlijsten moet worden ingegaan. Het gaat er slechts om een leidraad te hebben als hulpmiddel bij het te voeren be leid. Wanneer de betreffende werken in de raad aan de orde komen kan hierover altyd nog worden gediscus sieerd en kan de belangrykheid van de verschillende plannen tegen el kaar worden afgewogen, wyziging of aanvulling van de lysten blyft altijd mogeiyk. Het ligt in de bedoeling om op de duur te komen tot een investerings programma. Naar de toekomstige behoeften van de gemeenschap zal een onderzoek worden ingesteld, in welk verband opdracht is gegeven tot het uitbrengen van een sociaal-eco nomisch rapport. De 58-jarige Beierse lands- bisschop Hermann Dietzfalbin- ger is met grote meerderheid tot voorzitter van de Raad van de Duitse Evangelische Kerk gekozen door de in Fürsten- welde (O.-Dld) en in West- Berlijn tegelijkertijd bijeenge komen synode. Oorspronkelyk 'stond de 64-jarige Beriynse bisschop Kurt Scharf, die zes jaar geleden de inmiddels overle den Otto Dibelius als raadsvoorzit ter opvolgde, kandidaat voor herver kiezing. Hy had later verklaard zyn kandidatuur te willen opgeven ten gunste van de landsbisschop van Hannover Hanns Lilje die toen te zamen met Scharf kandidaat gesteld werd. De uitoefening van zyn func tie werd Scharf in de afgelopen ja ren bemoeiiykt doordat hy uit Oost- Berlyn, zyn eigeniyke domicilie, was gewezen. Tegen Lil je werd in de kring van de synode het bezwaar in gebracht, dat hy zich door zyn anti communistische uitlatingen te zeer bloot had gegeven hetgeen tot nieu we pogingen van de kant van de Oostberiynse autoriteiten om de een- Angst en vreze By de stemming werden in beide gedeelten van de synode tezamen dan ook slechts twee stemmen op Lilje uitgebracht en op Scharf tien stemmen terwyi vyf afgevaardigden zich van stemmen onthielden. Bisschop Dietzfelbinger, die 129 van de 146 uitgebrachte stemmen kreeg, zei zyn verkiezing „met angst en vreze" te hebben aanvaard. Hy bracht zyn verbondenheid met Scharf en Lilje tot uiting en vroeg de synode haar steun by de uitoefe ning van zyn nieuwe ambt. Kerkeliik Leven Ned. Herv. Kerk Beroepen te Klundert (toez.) P. M. Galen te Hilversum te Oost- zaan (toez.) G. G. C. v. Hoogstraten te Hoogezand. Aangenomen naar Wierden (3de pred. pl.) B. A. v. Donkersgoed te St.-Philipsland. Geref. Kerken Beroepen te Emmen-Zuid G. Heyerman te Kampen te Lemmer G. J. Terlaak te Krimpen aan de IJssel. Geref. Kerken Vrygemaakt Bedankt voor AlkmaarBroek op Langedyk J. J. Wildeboer te Drie- sum. ADVERTENTIE Goed voor de huid het gehele jaar door Oe Tliant bij Paus George Stout Tussen Schotland en Noor wegen liggen in de Atlantische Oce aan de Shetland Eilanden. De hoofdstad van die kleine archipel heet Lerwick. Lerwick is een schil derachtige vissershaven. De Hol landse vissers hebben stellig byge- dragen tot de bouw en de bloei van Lerwick, zy waren daar vroeger ge ziene en gevreesde gasten. Gezien, omdat zy de Lerwickers geld lieten verdienen. Gevreesd, omdat zij soms met hun Shetlandse collega-vissers aan het bakkeleien sloegen. Wie in Lerwick komt. zal het op vallen, dat er veel mensen zyn met dezelfde familienaam. De inwoners van het stadje noemen elkaar me de daarom vaak met de voor naam- plus-een- toevoeging. Dit werkt voor vreemdelingen wel eens verwarrend. Hoe verwarrend, onder vond een nieuw benoemde magi straat, die uit Engeland afkomstig was. Op een goede dag hy was nog maar pas in Lerwick kreeg hy een strafzaak te behandelen. De ver dachte was een man van Fair Isle, een der kleinste Shetland Eilanden, en beroemd om zyn vogelstand. De verdachte verscheen ter zitting Lerwick en de getuigen eveneens. Deze laatsten waren zes in getal. Zy heetten stuk voor stuk George Stout, Zo zy al familie van elkaar waren, dan waren zij verre vewanten. De magistraat begreep het geval niet dadeiyk. De deurwaarder wilde hem een handje helpen en zei: Edel achtbare, deze George Stout is Geor- George; die daar is Mag gie's George: nummer drie, dat is, laat eens kijken, Ann's George's George; nummer vier, dat is Old George; nummer vyf, die heet Geor- es Maggies Georgeen dan is er nog nummer zes. die heetYoung George De Magistraat knikte van „dank U wel", ordende zyn papieren en zet te de zitting voort. la ngzamerhand geheel naast het le ven dreigde te gaan staan en in de gelegenheid moest worden gesteld anderen te ontmoeten. Gesteld werd daarom, dat een dienstencentrum. a) activiteiten moet organiseren die zyn gericht op bevordering van contact tussen bejaarden onderling en tussen de samenleving, b) vormende en ontspannende ac tiviteiten moet organiseren en uit voeren ten behoeve van en door be jaarden, c) voorlichting en adviezen geven op maatschappelyk terrein. d) verschillende vormen van hulp en dienst aan bejaarden verschaf- in overeenstemming met de plaatselyke behoefte. De bejaarde biyft dus geheel zelf standig wonen, doch weet zich by moeilijke problemen gesteund door het centrum. Tien procent van de bevolking is bejaard. Dr. R. J. van Zonneveld van het Instituut van Sociale Ge neeskunde aan de Leidse universi teit sprak over welke invloed de zelf standige huisvesting op het gevoel van de bejaarden zal hebben. Hy vroeg zich af of deze huisves ting gunstig, ongunstig of niet in het belang van hun welzyn ligt. Hy ging by zyn inleiding dieper in op de inrichting van een bejaarden wo ning en noemde enkele voorzienin gen op, die in een dergeiyke woning zouden moeten zyn aangebracht met het oog op de minder validiteit de bejaarde in het algemeen. ADVERTENTIE Eenheid Met daverend applaus had de wes telijke afdeling van de synode aai het begin van de zitting van giste ren een verklaring van de Oostduitse afgevaardigden begroet waarin de eenheid van de kerk werd bevestigd. Zy namen de kerk in de Bondsre publiek in bescherming tegen de be schuldiging van Oost-Duitsland, dat zy zo aan de leiband van Bonn liep dat het niet meer mogelyk haar met de vrije en onafhankelyke kerk in de DDR in één adem te noemen. „Zo'n oordeel is onrecht vaardig", aldus de Oostduitse afge vaardigden. De kerk in de Bondsre^ publiek had vaak genoeg blijk gege ven van onafhankelyk denken ei handelen, zo werd gezegd. GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Constant - Love - Anjer Desiree Ook met briljant. JUWELIER v. d. WATER HEEFT ZE HAARLEMMERSTRAAT 181 Zeer grote keuze. Op het gra veren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. Aula Openbare school Du Rleustraat Bevolkingsonderzoek T.B.C. 24.30 en 79.30 uur nam. Konlngskerk: Ruilclub. 7.3010 u. nam. Lidwinasohoo 1 (Lammenschansweg Contactcommissie Kinderbescher ming. Spr. de heer Z. Hartog over „Vragen rond de psycho-hygiëne van de groepsopvoeder". 8 uur nam.. 5 Pebruszaaltje (Lammenschansweg Ledenvergadering „De Natuurvriend". Spr. de heer J. Schouten over „Zwart -Wit". 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit „'t Venster" Beatfeest mm.v. „Total Loss" ir nam. ZATERDAG ipenburg 10: Bingo-avond. Tiener sociëteit ,,'t Roefje". 8 uur nam. Adventkerk (Doopsgezinde Kerk) 1011 uur voorm. bijbelstudie; 1112 ds. V. Kooren van Maassluis. ..assenaar (Kunstzaal Heuff): Opening tentoonstelling Sierk Schro der. 3 uur nam. Schouwburg: Gymn.bond USA voert cp „De draad in het donker". 8 uur Den Burcht: Toneelavond D.O.B.- D.O.S.-combinatie Opv. van Ghetto, 8 uur nam. ZONDAG Rapenburg 10: Open Huls Tiencr- ciëteit. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam.; Openbare lezing 2.30 en 5.15 uur Pinkstergemeente (Oude Rijn 5) Spr. dhr. P. A. L. Poeteray, 2 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen, Spr. dhr. Diender, 10.30 uur voorm. Galerie Walenkamp (Nieuwste Tentoonstelling van werk van Geraedts. Geopend van 2-6 uu zondag en maandag gesloten i april). Lakenhal: Tentoonstelling: daagse Nederlandse grafiek. 10 uur voorm. 5 uur nam; i nam. (tot 23 april). 21 mei). Legermuseum (Pesthuis! aan) uitzondering van zaterdag van zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volken] Tentoonstelling: „Ball, beeli droombeeld". Geopend dageiyfc 17 uur: *s zondags 1317 uur oktober), J Rijksmuseum voor Vólkern Tentoonstelling van Japanse p van Kyösaï Dagelijks 10 1»-. 9 Zondags 13 17 uur. De Ryksmuseum voor Volkeniheic Steenstraat 1): Dag 10-17 u; lags 13-17 «ut iei& Rllksmuseum voor de geecüjVan der natuurwetenschappen: Dao,;;7l zond 1-4 uur assenaar (Kunstzaal I De Tentoonstelling van aquarellen f keningen van Matthleu Wlegmdeugc Werkd. 10 uur voorm.—5 uur nt dinsdag bovendien van 8 10 uu^ank lags (Van onze weerkundige medewerker) Al mogen wy tot heden enthousiast zijn over het vroege voorjaar, toch is er een schaduwzyde. Na melijk, dat wij zowel in maart als ook begin april teveel in de kort van ruim 40 uren zon. In de schaduw van de wolkenvelden doorbrengen. Maart gaf in De Bilt een tekort van ruim 40 uren zon. In de laatste negen jaar gaf ai- leen 1965 drie uren zon meer dan normaal. Ook een terugblik op de aprilmaanden is in mineur gesteld. Sinds 1958 zyn alle aprilmaanden beneden "het normale aantal uren zon van 164 gebleven in De Bilt. Door de grote depressieactiviteit dan ken wij als pluspunt de gemiddel de hoge temperatuur vanaf half februari met als keerzijde van de medaille het tekort aan zon. Daar voor hebben wy hogedrukgebieden nodig met, zoals in het voorjaar vaak voorkomt, wat schrale oos tenwinden 's nachts nachtvorsten en overdag zonnig weer. Een grote byzonderheid van maart was ook het onstuimige karakter. Dat in één maand het KNMI op twintig dagen voor windkracht 7 of meer moet waarschuwen zo als in maart noodzakelyk bleek komt hoogst zelden voor. Als den de byzonderheid, typerend ^ooi het vaak buiige weer was het aantal dagen (elf tegen normaal vyf), waarop ln maart in ons land onweer werd gehoord. Tot heden (begin april) een gunstig voorjaar, dat nu om zon gaat vra gen en voorlopig geen regen meer nodig heeft. Want vooral na paas zondag is het te nat geworden, waardoor maart op de meeste plaatsen boven de normale regen som kwam, die 40-45 mm bedraagt. Leiden 42, Noordwyk 39, Koudekerk 39, Hazerswoude 42, Katwyk 42, Wassenaar 49 mm. ADVERTENTIE DINSDAG Levendaal: Rondleiding Expogér 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector", 7.309.30 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B. H. Strieker over Tanis, 8 uui Stadsgehoorzaal: Modeshow „Mar griet", 2.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenter 78 uur nam. WOENSDAG StadsgehoorzaalModeshow „Mar griet". 2.30 uur nam. St. Antonlus Clubhuls: Selskip Frys- l&n. Toneelavond: „Koekoek op het nest", 8 uur nam. Steenschuur 6: Jaarvergadering afd. Leiden Ned. Ver. van Suikerzieken, 8 Spreekuur nam. De Lakenhal: Receptie 40-jarig Ju bileum lr. Y. Ykema, 3.50-5.30 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Show „Uw wereld mevrouw' r nam. idsgehoorzaalK. en O. Rreslden- tle-Orkest o.l.v. W. van Otterloo. So list Arthur Rubinstein, 8 W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond, 8 uur nam. BIOSCOPEN. lanon: „Nattlek", 18 Jaar. Werkd 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, en 9.15 uur. Rex: „Opdracht: dood agent Gor don", 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur: zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 Camera: „De l'amour", 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Morgan", 18 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. „Merlin de tovenaar", alle leeft. Dagelijks 2.30 uur; zondag ook 4.45 uur. Luxor: „Versleren op z'n Italiaans", 18 jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „De 13 slavinnen van Fu Man- chu". 14 Jaar. Werd. 2.30. 7 en 9.15 chu", 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 WASSENAAR Astra: vrijdag 8 u: zaterd. 6.45 en 9.15 u; zondag 6.45 cn 9.15 uur: „De helden van Telemark". 14 jaar. Zondagmiddag 2.30 uur: „De wraak der Saracenen". Studio „Morgan", 18 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. 's Middags 2.30 uur (Zondags ook 4.45 uur) Merlin de tovenaar", a. 1. Camera „Succes ln nachtelijke za NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties brengt vandaag een bezoek aan Paus Paulus. Hij zou ook spreken met president Saragat en met de minister van Buitenlandse Zaken Amintore Fanfani. Officieus is in New York meege deeld. dat het gesprek tussen de Paus en Thant plaats vindt op ver- i der zoek van de Paus. Beiden hebben el- j lamp. Door een windvl kaar voor het laatst gesproken ty- ladder om en sleurde de heer Bake- dens het bezoek van de Paus aan het ma, die er onder stond, mee de Voor hoofdkwartier van de VN op 4 ok- I haven in. Alles ging zo snel in zyn <r»ber 1555. werk, dat reddingspogingen faalden. BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlyk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Waterland" (12/4); Australië: „Wonosari" (10/4); Bra zilië: „Athewa" (9/4), (Cap San An tonio" (12/4); Canada: „Prariver" (12/4); Chili: „Buntenstein" (9/4); Indonesië: 'Düsseldorf' (9/4; „Victo- nya, Oeganda, Tanganjika: „Victo ria" (12/4); Ned. Antillen: „Theron" 11 %4; Suriname „Oranje Nas sau" (12/4); Verenigde Staten van Amerika: „American Rover" (14/4); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.- Afri ka: „Kalahari" (11/4). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Slachtoffer van windstoot Op de Prins Bernhardsluis in Tiel is gis teren geen ongeluk gebeurd, dat aan de 55-jarige heer Bakema uit Gro ningen het leven heeft gekost. De heer Bakema was met een collega bezig met het plaatsen van een lad- •oor het herstellen van een viel de Hormoonpreparaten De minis ter van Landbouw en Vissery be schikt niet over gegevens, waaruit de juiste omvang zou biyken van het aantal veehouders, dat stoffen met oestrogene werking aan slacht dieren toedient. Hy zegt dit in antwoord op schrif- telyke vragen van de tweede-kamer leden Lamberts en S. van der Ploeg, beiden P.v.d.A. Beloning voor aanhouding Bur gemeester mr. J. van der Meer uit het Brabantse Steenbergen heeft namens drie verzekeringsmaat- schappyen f 2000.- in het vooruit zicht gesteld van degene, die aan- wyzingen kan geven welke ertoe lei den dat een pyromaan wordt gear resteerd. De pyromaan wordt ervan verdacht gedurende de laatste drie maanden acht boerderyen in het kerkdorp Kruisland (gemeente Steenbergen) in brand te hebben gestoken. BUITENLAND De Harewoods gescheiden De rechter heeft gisteren het huweiyk van lord en lady Harewood ontbon den. Lord Harewood, die een volle neef is van Koningin Elizabeth en dertiende op de lijst van troonopvol gers, was niet ter rechtzitting aan wezig. Hy wordt als de schuldige partij beschouwd wegens betrekkin zen met Patricia Tuckwell. Volgens de nog steeds voor het hof geldende opvatting is echtscheiding een zo ernstig vergrijp dat degenen die daaraan schuldig worden bevonden de toegang tot het hof wordt ont zegd. Vertrouwen krijgt overhand De Engelse regering heeft gisteren be kend gemaakt, dat de periode van industriële stilstand tengevolge van het soberheids-programma van regering haar diepste punt bereikt heeft en dat „Het vertrouwen in de economische situatie weer de over hand krygt". „Geweld nodig" Een conferen tie van Egypte, Tanzanië, Algerije, Mauretanië en Guinee, die in Cairo is gehouden, heeft de Britse politiek ten aanzien van Rhodesië veroor deeld. zy was van oordeel dat bruik van geweld de enige manier is om het racistische bewind in SaliS' bury te doen verdwynen". De con ferentie verzoekt Engeland zyn troepen uit Zuid-Arabië terug te trekken. Verrykt uranium Frankryk heeft een belangrijke stap gedaan naar de vervaardiging van een wa terstofbom. In Parys werd gisteren bekendgemaakt, dat sinds 29 maart in de isotopenfabriek in de Zuid- franse stad Puerrelatte ver rykt uranium van meer dan 90 pro cent wordt geproduceerd. Over twee of drie weken zal het kerncentrum volledig in bedryf zijn, hetgeen twee a drie maanden eerder zou zijn dan een jaar geleden werd verwacht 1—5 (t/m. 6 april). Avond- en nachtdienst der apofTI spoedeisende gevend1 iek, Breestraat f n; Geopend voor e Centraal Apotheek, 20552. Op zaterdag 8 april is in Lelde*em3 spoedeisende gevallen, 's morget 8 tot 12 uur bovendien geopendie V za Apotheek, Doezastraat 31, tel.png Apotheek R. v. Breest Smaller; is de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is c Apotheek Voorschoten is 9 april van 8 tot 22 uur g( WeekeindedleLSt der Qulsart Zaterdagmorgen vóór 12 urn plege men de eigen hulsarte. Na zaterdagmiddag 12 uui '»p dokterstelerooD 22222. Ev BH geen gehoor van uw tmlsJen speclaDst (of diens waarnemetfnak: HAAGS' A G E N D L15 9.15 Zondag 4.45, 's Middags 2.30 uur „Pietje Bell. a. 1. Rex „Witte buffel valt aan". 14 J. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Supersexy 1966", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30 4,45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Spion met mijn gezicht", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Goed geschoten Matt Helm!", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kunst centrum. Tentoonstelling Deense gra fiek. Maandag t/m vrijdag 9 uur voorm 5 uur nam. (t/m 3 mei). Bedrijfskantine Koningsveld (J. van Campenlaan la)Expositie André Frangois. Werkd. 1011.30 uur voorm. «m 35 uur nam. (tot 19 mei). april Ï2 april) VRIJDAG 7 APRIL Dlligentia, 20.1 B uur: De Nieu? medie: „Een huweiyk onder Lv XV". Theater in de steeg, 21.00 uit baret „Salvo". ZATERDAG 8 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur dans van Sergeant Musgrave". Kurzaal, 20.30 uur: Galasolrée de overstromingsramp te Florene Gebouw „De drie stoepen", 20.1! Black point festival. ZONDAG 9 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur: sche Comedie: „Lied in de sc. MAANDAG 10 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur derlands Dans Theater. Circustheater, 20.00 uur: „D telstudent". DINSDAG 11 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Rotterdams Toneel: „Oom Wan Dlligentia, 20.15 uur: Het Ri tie Kamerorkest, m.m.v. Norma man. fagot. WOENjSDAG 12 APRIL Kon. Schouwburg, 20.15 uur Comedie: „In wankel evenwicht Kurzaal, 20.15 uur: Het Resli Orkest m.m.v. Willem Noske, Jolle de Wit, fluit en Corry V) clavecimbel. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: Het Intieme leven vai 6trip-danseres, 18 j. Asta, Dokter Zjivago, 14 J. Bijou: Fahrenheit 451, 14 J. Camera: Un homme et une 14 J. Cineac: Liefde-leven der dieren City: The night of the generals Corso: Zo gaat- dat in Texas, a. Du Midi: How to steal a million Euro Cinema: Sound of music, Flora: De man van Rio, 14 J. Hollywood, Adios Gringo, 14 1. 1 Krlterion: Les creatures, 18 J. Metropole-Tuschlnski: Irma la I 18 Odeon: Vuurdoop op de Yangtse 14 J. Olvmpla: De lokvogels, 14 J. Passage: Samen uit, samen thui Rex: Triple cross X X X. 14 J. Roxy: Een pistool voor Ringo, 1 Seinpost: Dracula, prins der d( nis. 18 J. Studio de Luxe, Nattlek, 18 J. Thalia: De volgelingen van Dn 18 J. West-End: Goldfinger, 18 J. ADVERTENTIE vanaf f 15,90 herenmode confektie Booreiland gezonken De poten van een 9.200 ton wegend booreiland voor de Engelse oostkust hebben het gisteren begeven, toen het eiland werd ontmanteld om overgebracht te worden naar een andere plaats. Het eiland, Conoco-1, is eigendom van een Amerikaanse maatschappy. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mailorca Lissabon licht bew. licht bew. half bew. regenbul sneeuw licht bew. geh. bew. ge'h. bew. 6 regenbui 6 zw. bew. 6 licht bew. 6 motsneeuw 4 onbewolkt 10 half bew. zw. bew. 13 licht bew. 22 mist 9 j 4 S 14 I zw. bew. 6 zw. bew. 9 f onbewolkt 17 -j' zw. bew. 11 5 licht bew. 7 I licht bew. 7 1 onbewolkt 17 licht bew. 16 1- geh. bew. 17 1- half bew. 26 zw. bew. 20 zw. bew. 29

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2