De Jong:,For meren boeiende bezigheid' I „ER ZITTEN OOK OUWE ROTTEN IN KABINET Vriendelijk makkelijk en soepel Kinderpost zegelactie: 4. Tmiljoen Extremisten in Aden bestrijden elkaar* 578ste STAATSLOTERIJ vierde klasse Bronchi letten dóe CïQcjendci HAAGS A G E N H LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 5 APR] van de dag: „Intussen was ik vrij ver gevorderd met mjjn tableau, waarop de sociaal-economische drie hoog (Sociale Zaken. Financiën,Eco nomische Zaken) al begon uit te kristalliseren". „Intussen rolde het zo voort en begon er aardig tekening in te komen". Alles vriendelijk, makkelijk en soe- Problemen zijn er om opgelost of omzeild te worden. Daarbij gaat kapitein (ter zee) De Jong geen zee te hoog. (Van onze parlementaire redactie Geschrokken deinsde de prille premier De Jong terug. „Ik zit de zaak aardig kapot te maken," riep hij. „Nu al?", werd er gevraagd. Dit dialoogje leidde gisteravond in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag tot een licht tumult. Na de constituerende vergade ring zat de heer De Jong, juist zeker van zijn premierschap, uit te leggen op ivelke problemen hij was gestuit bij de vorming van zijn regering. Hij zat daarbij ner veus met één van de microfoons te spelen, die op zijn bureau wa ren opgesteld. Daarbij viel het apparaatje tot zijn schrik in stukken. Met zijn splinternieuwe kabinet was hij voorzichtiger. Hij noemde het een parlementair kabinet. „Het is duidelijk", liet hij erop volgen. „Dat ik hoop en verwacht, dat het vier jaar zal bestaan". W eddenscliappeu Of hij wist dat er weddenschappen op de levensduur van zijn kabinet werden afgesloten en of hij eraan mee wilde doen? Hij omzeilde de vraag, zoals hij veel problemen altijd vriendelijk lac hend uit de weg wist te gaan. „Ik zie geen directe aanleiding om te zeggen: dit is geen blijvertje", i zei hij. Hij voelde wel voor een wed- HÜ gelooft niet, dat hij tweederangs denschap, „Maar", zei hij, „Het lijkt mensen in zÜn kabinet heeft. „Dat me vreemd, dat ik juist hierover zou iemand op de tweede plaats wordt wedden". gevraagd, is vaak louter toeval. Soms Hij was er niet van ondersteboven. het zelfs alfabetisch", zo legt hij dat zijn kabinet met zo weinig geest- uit- Ook aan de omstandigheid, dat 1 een aantal nieuwe ministers geen of weinig parlementaire ervaring heeft, tilt hij niet te zwaar. „Parlementaire ervaring is een voordeel", doceert hij vriendelijk, „Het is meegenomen. Vergeet evenwel niet, dat er ook een aantal ouwe rotten in de nieuwe re gering zitten". Procedure De procedure zint hem evenwel niet helemaal. „Ik ben op veel din gen gestoten waarvan ik dacht: moet dat nu zo?" Hij heeft evenwel nog geen andere oplossingen omdat, „de zaak nog niet voldoende bezonken is". Oud-marineman De Jong, die zijn vertogen als minister van Defensie met ferme marinetermen placht te kruiden, probeerde on die perscon- Ull bekend ferentie gisteravond dTl zeemansver leden behoedzaam naar de achter grond te dirigeren. Hij lanceerde wel kwinkslagen, maar de haven- en zee- vaartgrappen bleven achterwege. Hij aarzelde zelfs, toen hij verklaarde, dat hij rustig met zijn kabinet in zee durfde gaan. Hij zocht naarstig naar een term van de vaste wal toen hij voor de tweede keer voor die uit drukking stond, maar kon zo gauw- geen ander gezegde vinden. Zo ging hij nogmaals in zee. Het is duidelijk dat hij zich thuis begint te voelen tussen de „ouwe rotten" van zijn ka binet. En dat zijn landrotten. Onbekende mensen in zijn kabinet? „Ja", geeft hij volmondig toe", „Er zijn er verscheidene bij, die ik de afgelopen dagen voor het eerst heb gezien". Maar dat zegt niets, vindt hij. „Ze zijn gedeeltelijk op aanbe veling. gedeeltelijk op reputatie ge vraagd." Illlllllllllllillllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ I iliiiilillilliliillllliilliliillllliillillilllllllliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii drift was ontvangen. „Dergelijke kri tiek volgt een golfbeweging in de tyd," zei hij „Daar kan men zich niet door laten ontmoedigen". Alsof hij niet wilde laten blijken dat het hem eigenlijk niets kon schelen voeg de hij er haastig aan toe: „Het is niet leuk, hoor. het is leuker als men enhousiast is". Onthaal Welig Tegenslagen schijnen hem niet te raken. Zo vertelt hij hoe hij dagen lang aan de gedachte had gewerkt om de zaken van de west, gecombi neerd met grondwetszaken en herzie ning van het kiesstelsel op te dra gen aan een vice-premier. Dat plan ketste af op de fractievoorzitters, om dat de verdeelsleutel van de porte feuilles over de partijen erbij in het gedrang kwam. „Dat idee bleek niet overal hetzelfde enthousiaste onthaal te krijgen", zegt de heer De Jong dan om over te gaan tot de orde ADVERTENTIE televisie radio magnetophons afspeel-apparatuur alles pleit voor TELEFUNKEN Humphrey in liet Britse Lagerhuis De Amerikaanse vice-president Humphrey was gisteren persoonlijk in het Lagerhuis aanwezig, toen de Britse regering bij monde van pre mier Wilson steun aan de Ameri kaanse positie in Zuid-Vietnam toe zegde. Humphrey had plaats genomen op de tribune voor hoge gasten op het moment dat Labour-afgevaardlgden die weinig Ingenomen zijn met het Amerikaanse standpunt in de oorlog in Vietnam, vragen stelden aan de premier. y Afgevaardigde Winnick scheen zich haast rechtstreeks tot de „gast" van het Lagerhuis te richten toen hij tot Wilson zei: „Kunt u de president of de vice- president van de Ver. Staten zeggen hoe bezorgd men in ons land is over wat de Amerikanen in Vietnam doen en hoe weinig enthousiasme er in Engeland heerst voor deze Ame rikaanse oorlog?" De eerste minister antwoordde dat het Britse beleid gericht is „op een blijvende, eervolle en rechtvaardige vrede in Vietnam" en voegde daar aan toe, dat hy er van overtuigd was dat de Amerikaanse regering vastbesloten was een ware vrede in Vietnam te bewerkstelligen. Dinsdagochtend heeft Humphrey een gesprek van een uur gehad met Edward Heath, de leider van de op positie. Volgens deze werd gesproken over internationale problemen en de ontwikkeling in Europa: niet over Vietnam. Dinsdagavond dineerde de vice-president met Koningin Eliza beth in het kasteel Windsor. Van daar vloog hy naar Bonn. Hij neemt zichzelf als voorbeeld. „Mijn gebrek aan diepgaand finan- cieel-economisch inzicht hindert me niet overmatig" zegt hy, „Ik heb myn levenlang leiding gegeven aan zaken, waarvan ik niet alle facetten tot in de puntjes kende. Wat je niet weet. kun je aan anderen overlaten. Dan biyf je bovendien boven de ma terie. Het is nu eenmaal zo: wat by de één wat minder tot ontplooiing is gekomen, bloeit by de ander welig". HU vertelt genoegen te hebben be leefd aan het formeren. Hij voelt zich weliswaar vermoeid („formeren is moeilyker dan u denkt", zegt hy), maar het was erg leerzaam. „Een boeiende bezigheid. Het is Interessant Felle aanval van ds. Luther King op Vietnam-politiek De negerleider ds. Martin Luther King heeft op een bijeenkomst in New York een scherpe aanval ge daan op de Amerikaanse politiek ten aanzien van Vietnam. Hij vond dat Amerika onmiddel- lyk de bombardementen in Noord en Zuid-Vietnam moet beëindigen en eenzydig het vuren moet staken in de hoop dat er een gunstige sfeer voor onderhandelingen zal ontstaan. Hij verweet de regering dat de oor log in Vietnam geld en energie op slokt, die ten goede zouden moeten komen aan de strijd tegen de ar moede en de achterstelling van be volkingsgroepen. „Myn verzet tegen deze oor'og vloeit voort uit myn liefde voor Amerika", aldus ds. King. Onrust in Athene By vechtpartyen tussen linkse en rechtse studenten voor de uni/erri- teit van Athene zyn gisteren veel ge wonden gevallen. De politie heelt verscheidene arrestaties verricht. De moeiiykheden waren ontstaan tij dens een betoging van linkse stu denten tegen „de coup die de rege- ring-Kanellopoelos aan de macht bracht". De politie, die een einde maakte aan de vechtpartyen, deelde mee dat zeven studenten werden gewond, van wie twee zwaar. Er werden enige arrestaties verricht. De gevechten duurden drie uur. Twee linkse par lementsleden. die zich bij de beto- wie twee zwaar. Er werden door rechtse studenten fgeranseld. De demonstranten die het aftreden van de nieuwe regering eisten, be hoorden tot de pro-communistische Nationale Studentenbond. (Van onze Utrechtse correspondent) De kinderpostzegelverkopers met de Nederlandse schooljeugd voor op hebben het alweer gepresteerd. De kinderpostzegelactie 1966 heeft f 4.700.00 opgeleverd. Dat is 2 ton meer dan het voorafgaande jaar. En dat ondanks de tevoren al vaststaan de strop, dat de velletjes zegels waar van de schooljeugd er ruim 2 mil joen verkoopt, per stuk 12 cent min der opleverden dan in 1965. Bij ge lijkblijvende omzet moest dat een tegenvaller van een kwart miljoen gaan opleveren. Maar de jongens en meisjes verkochten zoveel honderd duizend velletjes meer dan het jaar tevoren, dat het verlies werd inge lopen en de opbrengst van de scho lenactie geiyk bleef. De verkoop door plaatseiyke comité's en PTT kon dus met een schone lei beginnen. ai in rep en roer brachten, was het gisteren vry rustig in de stad. „Het lykt wel of hun agressieve geest is verdwenen", zo merkte een Brit se officier op naar aanleiding van de actie van de Arabische nationa listen. Het bleef dinsdag by spora dische aanslagen. De Britten waren echter op alle svoorbereid en had den alle strategische punten bezet. De commissie van de Ver. Na ties, welke een vreedzame oplossing voor de onafhankeiykheid van Zuid- Arabië tracht te vinden, heeft een moeiiyke taak. zy dient lastige klip pen te omzeilen, omdat er twee el kaar bestrydende extremistische groeperingen zyn. De een is het Na tionale Bevrydingsfront, de ander het door Egypte gesteunde front voor de bevryding van zuid-Jemen. Dins dag ontbrandde een hevige stryd tussen beide fronten. Eén der leiders van het Nationale Bevrydingsfront, Haider Shameshair, werd door een sluipschutter van het Nasser-front neergeschoten. Voorspeld werd, dat er wraak zou worden genomen. In Dhala, naby de grens met Je men, gooide een demonstrant van het Bevrydingsfront by een beto- een analyse te maken van de proble men en de toestand waarin het land zich bevindt. Aan de oplossing daar van vorm te geven en als je een beetje mathematisch bent aangelegd ging een granaat naar de tegenpar- Weer bespreking over Gibraltar De Brits-Spaanse besprekingen over Gibraltar zullen op 18 april in Lon- I den worden hervat, zo heeft een woordvoerder van het Britse mi- j nister ie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. De besprekingen werden vorig jaar j oktober afgebroken, maar Spanje heeft een Brits voorstel tot voortzet ting van de besprekingen over Gi braltar aanvaard. Spanje wenst te ruggave van de rots, maar Engeland wil zijn soevereiniteit handhaven. ty. Het projectiel kwam echter bin nen de eigen ryen terecht, doodde Splitsing meteoor op amateurfoto De heer J. Nauta te Bolsward, amateurfotograaf, heeft zonder dat hy dat wist in de nacht van 25 op 26 maart, om tien minuten na het middernachtelyk uur, de foto van zyn leven geipaakt. De heer Nauta trachtte in de maanheldere nacht de lichthelderheid van de maan terne- ten. Hy maakte verschillende foto's waarby een van 1 '8ste seconde fo cus 2.8. By de ontwikkeling van de filmblykt nu dat hy de splitsing gefotografeerd heeft van een bolide, een reuzenmeteoor. Het is slechts zel den gelukt een dergelyke foto te maken. ADVERTENTIE Woensdag 5 april 196" Grijzen van: f. 20 zijn gevallen op de nummers eindigend op 2 f. 50 zijn gevallen op de nummers eindigend op 92* f. 100 zijn gevallen op de nummers eindigend op 67 f. 200 zijn gevallen op de nummers eindigend op 47 f. 400 zijn gevallen op de nummers eindigend op 943 f. 1000 zijn gevallen op de nummers eindigend op 417 f. 2000 zijn gevallen op de nummers eindigend op 3367* een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 066262* een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 065917 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 074327 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 028006 een prijs van f. 5000 Is gevallen op het nummer 062293 de prijs van f. 10000 is gevallen op het nummer 087551 de prijs van f. 20000 is gevallen op het nummer 060512* de prijs van f. 25000 is gevallen op het nummer 035392** de prijs van f. 50000 is gevallen op het nummer 006495 de prijs van f. 100000 is gevallen op het nummer 012813 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Daarop vouwden de demonstran ten hun spandoeken met anti-Britse leuzen op en vroegen aan het plaat- selyk garnizoen medische hulp. Twee ernstig gewonden werden naar Aden gevlogen; de anderen werden ter plaatse behandeld door Britse leger- doktoren. De algemene staking duurt nog voort. Vandaag hebben Britse soldaten nationalistische sluipschutters, die zich in de Cratarwijk op de daken verscholen hadden, bestookt. Een der schutters werd neergeschoten, een ander werd gewond. Men tracht de omsingelde rebellen gevangen te nemen. In andere delen van de stad wer den enkele bommen geworpen; er vielen echter geen slachtoffers. Bij de gevechtei gedurende de laatste dagen werden 15 mannen van de veiligheidstroepen gewond, onder wie 12 Britten. In totaal zijn vijf Arabieren om het leven gekomen en werden 15 gewond. ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm.95ct Kostenstijging baart S. M. „Nederland" zorg De voortdurende styging van de kosten, en dan vooral de loonkosten, vervult de directie van de N-V- Stoomvaart Maatschappij „Neder land" met steeds meer zorg. De con currentiepositie van de Nederlandse scheepvaart is vooral daardoor, vol gens het verslag, zwakker geworden. In verband met het kostenprobleem werd het onderzoek naar een meer rationele vervoerstechniek met kracht voortgezet. Daar het toepas sen van nieuwe transportmethodie ken. zoals containervervoer, zeer gro te investeringen zal vergen, is samen werking tussen verschillende redery- en zowel in nationaal als internatio naal verband een dwingende eis, al dus de directie van de S.M.N. De samenstelling van de vloot per 31 december 1966 was: 35 vracht schepen met 295-396 brt, een tanker en twee bulkcarriers tezamen 46.116 brt-. In aanbouw zyn met 1967 als jaar van opelevering twee schepen elk groot 9.700 brt. Weer grote actie „Eten voor India" (Van onze Haagse correspondent) Tussen de „Nederlandse organisa tie voor internationale bijstand" (NOVIB), de N.T.S. en N.R.U. wor den op het ogenblik besprekingen ge voerd over een mogelijk tweede lan delijke inzamelingsactie „Eten voor India". In welke vorm radio- en tv aan deze actie, die vermoedelijk in mei komt. zullen medewerken, is nog niet bekend. WOENSDAG. Schouwburg: K. en O. Nieuw R'dams Toneel „Strikt geheim" 8 uur nam. StadsgehoorzaalToonkunstkoor zingt Handels .Messiah". 8 uur nam. Steenschuur 6Ledenvergadering Leidsche Ver. van Postzegelverzame laars. 8 uur nam. Universiteit: Centre cultural fran cals. Lezing over Jules Romains. 8 uur Aula Openbare school Du Rieustraat Bevolkingsonderzoek TB.C. 912 uur voorm. en 24.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstver ga/dering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Schouwburg: K. en O. Nieuw R'dams Toneel „Strikt geheim" 8 uur nam. Pieterskerkhof 6a: K. en O.-demon- stra-tles weven annex tentoonstelling. 35 en 710 uur nam. Instituut voor Praeventleve Genees kunde: VJ.R.O. Wereldgezondhelds- dag. Spr. drs. J. H. W. Hoogwater. L.K.K. „Voor Al len". Concert Ensemble Quadro Am sterdam, m.m.v. Frans Brüggen. 8 uur VRIJDAG Au berge francalse: Café-chantant Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. Aula Openbare school Du Rieustraat Bevolkingsonderzoek T.B.C. 24.30 en 7—9.30 uur nam Konlngskerk: Rullclub. 7.3010 u. nam Lldwinaschoo 1 (Lammenschansweg 6): Contactcommissie Kinderbescher ming. Spr. de heer Z. Har tog over „Vragen rond de psycho-hygïëne van de groepsopvoeder". 8 uur nam. Petruszaaltje (Lammenschansweg): Ledenvergadering „De Natuurvriend". Spr. de heer J. Schouten over „Zwart -Wit". 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersoolëtelt ,,'t Venster" Beatfeest m.m.v. „Total Loss" 8 uur nam. ZATERDAG Rapenburg 10: Bingo-avond. Tiener sociëteit ,.'t Roefje". 8 uur nam. Adventkerk (Doopsgezinde Kerk): 1011 uur voorm. bijbelstudie; 1112 uur. ds. V. Kooren van Maassluis. Wassenaar (Kunstzaal Heuff Opening tentoonstelling Slerk Schro der. 3 uur nam. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Patrick Saul, zoon van AbarmoffLundqvist, Rotterdam; Karen, dochter van FreyerSnoek, Amstelveen; Hemmo Maurits, zoon van Pick-Hansen, Uithoorn. Getrouwd: F. J. Beunke en M. de Bas, Den Haag; P. Polderman en Hendrien C. du Fossé, Breskens. Overleden: Jaap J. A. Buise, 81 j., Jeronimo Gunning, 78 j., Den Haag Willem Frederik Klopper, 73 j., Rot terdam; Julius Martin Johannes Schepper, 79 j., Den Haag; Jeanne Gerarda Cornelia Ellenberger. 61 j., Schiedam: Tiemon Galt Grool, 95 j., Amsterdam; Johannes Stephanus Bax. 65 j„ Amsterdam: Frederik IJspeert. 59 j.. Den Haag; Cornelis Gerrit Mooy, 77 j„ Doorn; Johanna Leonora van RuggeSlavenburg, 74 j., Den Haag. MET EEN ENKEL WOORD Kinderlykje in afvalbak In een afvalbak, die voor een te verbou wen pand aan de Riederlaan in Rot terdam-zuid staat, is gistermiddag het ïykje van een pas geboren kind aangetroffen. Het lykje, dat in een plastic zak zat. vertoonde geen spo ren van geweld. Eerste Fellowship Fokkers eer ste straalvliegtuig voor de burger luchtvaart. die F 28 Fellowship, is thans gereed. Gistermiddag is het toestel uit de produktiehal gerold, teneinde met proefdraaien van de twee straalmotoren te beginnen. Vrydagmiddag zal de directie van de Fokker fabrieken de nieuwe ma chine aan pers. radio en televisie presenteren. Vrouw van balkon gevallen Ten gevolge van een val van een vier meter hoog balkon is gistermiddag in Zierikzee de 52-jarige mevrouw J. Feyen- van der Velde in het Roo- dekruisziekenhuis aldaar overle den. Mevrouw Feyen stond met een trapleer op het balkon de ramen te lappen, toen de trap omsloeg, waar door ze op een vier meter lager ge legen betonnen vloer viel. In ernsti ge toestand werd zy naar het zie kenhuis vervoerd, waar zy later is overleden. Industrie in Kerkrade Tien Ne derlandse, Duitse en Amerikaanse on dernemingen hebben besloten samen een industriepark te stichting op het industrieterrein „Spekholzerheide" by Kerkrade. Daartoe is gisteren in Den Bosch opgericht de „n.v. indus triebouw Kerkrade". De gemeente Kerkrade is nauw bij de industrie plannen betrokken. Het industrie park zal 1500 man werk kunnen ver schaffen. Den Toom naar Washington Minister W. den Toom is vanmid dag enkele uren na zyn beëdiging tot minister van Defensie, van Schiphol naar Washington vertrok ken om daar deel te nemen aan de vergadering van de permanente nu cleaire planning group van de NAVO, die bestaat uit de ministers van Defensie van zeven NAVO-landen. Leden ervan zyn Amerika, Enge land, West-Duitsland en Italië. Ca nada, Turkye en Nederland zyn ty- deiyke leden voor een periode van an derhalf jaar. BINNENLAND gewezen tegen drie Edenaren, die on- der meer op 1 oktober van het vorig jaar in Dordrecht een overval heb ben gepleegd op het bejaarde echt paar Romeyn. Een 22-jarige mon teur werd veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek, een 20-jarige monteur en een 19-jarige bosarbeider beiden tot twee jaar jeugdgevangenisstraf. Het drietal zou voorts nog 19 in braken hebben gepleegd in verschil lende delen van het land. Graan Elevator Maatschappy Een kleine duizend gasten uit bin nen- en buitenland (één kwam er even voor heen en weer uit New York) hebben in de Botlek luister gegeven aan de officiële opening van het nieuwe overslagbedryf van de Graan Elevator Maatschappij en de Graan Silo Maatschappy. Met een investering van 45 miljoen is het complex van pieren, pneumaten, transportbanden en silo's één van de modernste ter wereld geworden en zeker het grootste in Europa. Voor Prins Bernhard reden genoeg om met de helikopter naar de Bot lek te wieken om de officiële opening te verrichten. BUITENLAND Modernisering Ongeveer 600 Birmaanse „giraf-vrouwen", die naar oud gebruik ringen om hun hals dra gen en dit aantal elk jaar ver groten om lengte en schoonheid van de hals te verhogen, gaan op aan raden van hun godsdienstige leiders met de tijd mee. De zware koperen ringen zullen worden vervangen d'>or plastic ringen, die weliswaar minder fraai, maar voordeliger in aansc/iaf en minder zwaar zijn. Het Bir maanse dagblad „Working People" weet te vertellen dat de halssieraden soms wel 12,5 kilo wogen. Nieuwe London Bridge De Lon don Bridge, daterend uit 1825. zal in oktober vervangen worden door een nieuwe die 33 miljoen gulden zal gaan kosten, aldus is gisteren van officiële zyde meegedeeld. De nieuwe betonnen brug zal 45 meter breed (de huidige is 22,5 meter breeci) worden met zes rystroken. De cen trale overspanning van de 270 me ter lange brug zal 60 centimeter ho ger worden dan de huidige. Ontslag vliegtuigindustrie On geveer 1200 man personeel van de Westduitse luchtvaartindustrie, in het bijzonder uit de sector van de vliegtuigbouw, zyn eind maart ont slagen. Het ontslag geldt zowel voor Den Burcht: Toneelavond 1 D.O.S.-combinatle Opv. van G uur nam. ZONDAG tapenburg :elt, 8 uur logewoerd 175: Wachttor i Jehovah's getuigen, 4 en n.; Openbare lezing 2.30 en Oude Rijn 5: Gem. voor o kelijk christendom. Spr. evan d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 0: Kerk van Jezu tus van de heiligen der laatst Spr. dhr. Diender, 10.30 uur y MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 2 u DINSDAG Synagoge Levendaal: Ron Expogé, 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektro: „De detector", 7.309.30 uur n Stadhuis (wachtkamer troi Zitting Bouwfonds Ned. Gen 78 uur nam. BIOSCOPEN. Studio „Morgan", 18 Jaar. I 7 en 9.15 uur. 's Middags 2 (Zondags ook 4.45 uur) „M. tovenaar", a. 1. Camera „Succes ln naohtel keu". 14 Jaar. Dagelijks 7 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 t 's Middags 2.30 uur „Pietje j Re\ „Witte buffel valt aax Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uu dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uuj Luvor „Supersexy 1966", Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uw dag 2.30 4.45, 7 en 9.15 uu! Llclo „Spion met mijn gezic jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9. Zondag 2.30 4.45, 7 en 9.15 Trianon „Goed geschoter Helm!", 14 Jaar. Dagelijks -sg en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.j «s 9.15 uur. TENTOONSTELLINGES I Academie: Lelds Academisch centrum. Tentoonstelling Deen ij fiek. Maandag t/m vrijdag 9 uw g —5 uur nam. (t/m 3 mei). Bedrijfskantine Koningsveld Campenlaan la): Expositie Frangois. Werkd. 10—11.30 uur 1 en 35 uur nam. (tot 19 me y Galerie Walenkamp (Nieuwst* Tentoonstelling van werk van Geraedts Geopend van 2 6 uu zondag en maandag gesloten april). Lakenhal: Tentoonstelling: daagse Nederlandse grafiek. 10 uur voorm. 5 uur nam^ 1 5 nam. (tot 23 april). De Lakenhal: Dag 10-5 uurI 1-5 uur -*-J Legermuseum Pesthnlalaan uitzondering van zaterdag van D( (zondag 1-5 uur) ejjj Rijksmuseum voor Volken - Tentoonstelling: .Ball. beef1 1 droombeeld". Geopend dageiyK,ni 17 uur: 's zondags 13—17 uur oktober). i u Rijksmuseum voor Volkesedi Ten toonstelling van Japanae t van Kyösaï Dageiyka 10 l"d< '8 Zondag» 13 17 uur Rilksmuseum voor Volken T (8t«enstradt 1): Dag 10-17 u: I aage 13-17 uur Rijksmuseum voor de geect deT natuurwetenschappen: Da •ïu zond 1-4 uur f, Wassenaar (Kunstzaal Tentoonstelling van aquarelle^ keningen geschoolden als voor minder ge schoolden en geschiedt om finan ciële redenen, aldus is uit kringen van de Westduitse lucht- en ruimte- vaartindustrie vernomen. Ongeveer 300 van de ontslagen technici zuilen emigreren. Uitlevering gevraagd De Oos- tenrykse regering heeft nu formeel uitlevering verzocht van Stangl, die beschuldigd wordt van oorlogsmisda den, bedreven toen hy in de tweede wereldoorlog kampcommandant van de vernietingskampen Treblinka en Sobibor was. Het officiële verzoek is maandag uit Wenen op de Oosten- rykse ambassade in Rio de Janeiro (Brazilië) ontvangen en nog diezelf de avond overhandigd aan het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. De pers in Spanje het Spaan se parlement heeft gisteravond maat regelen goedgekeurd tegen journa listen die „valse of onjuiste berich ten publiceren of zonder de vereiste eerbied kritiek oefenen op de rege ring". De maximum straf is zes Jaar er kunnen boetes van 5.000 tot 100.000 pesetas worden opgelegd. Jn een brief aan het parlement hebben 180 journalisten uit Madrid de maat regelen een „ernstige bedreiging" van hun beroep genoemd. Actie in Venezuela Hefschroef- vliegtuigen en bommenwerpers van de Venezolaanse luchtmacht hebben gisteren aanvallen uitgevoerd op de dichtbeboste gebieden langs de gren zen van de staten Lara, Portuguesa en Trujillo. waar groepen gewapen de opstandelingen opereren. Griffiers in staking De onge veer 7000 griffiers bij de rechtban ken in Italië hebben gisteren het werk voor vier dagen neergelegd. Zy eisen reorganisatie van hun beroep en betaling van alle overuren. In februari staakten de griffiers drie dagen. Betoging in Bilbao In Bilbao hebben gisteren 5.000 personen hun solidariteit betuigd met de 650 ar beiders van een staalfabriek die al vier maanden in staking zyn. Er zyn twintig personen aangehouden, onder wie een leidende vakbonds functionaris. In Madrid betoogde een duizendtal jonge arbeiders voor het ministerie van Arbeid. Staking in Lotharingen In Lo tharingen staken nu 1.3000 arbeiders van de ijzermijnen als protest tegen het ontslag van collega's. In 41 mij nen ligt het werk stil. In slechts drie mynen wordt nog gewerkt. Vak bonden, hebben besloten hun actie voort te zetten totdat de directies bereid zyn tot besprekingen. Matthleu Wiegm£o; Werkd. 10 uur voorm.—5 uur n dinsdag bovendien van 8—10 uy0], (t/m. 6 april). ëin AVOND- EN NACHTDIENLftf DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende^ len: Zulder Apotheek, Laue schansweg 7, tel. 23553, ïke: De zaterdag-, zondag-, avoior nachtdienst van Apotheek R. v Al Smallenburg te Leiderdorp ne waargenomen door de Zuld< 6 theek. !n •iel WeekelndedleLst der bulsarjje( Zaterdagmorgen vóór 12 uufcm plege men de eigen hulsarte ,ga Na zaterdagmiddag 12 uuk,jr op dokterstelefoon 22222. DINSDAG 4 APRIL. Kon. Schouwburg. 20.15 uui D trum: „Man ls man". inc Dillgentia, 20.00 uur: Haag» mentaal Jeugdensemble oJ.v.e van den Bijlaard. ïet WOENSDAG 5 APRIL. e Kon. Schouwburg, 20.15 uiPS' Nieuwe Komedie: „Een huweWPae Lodewljk XV". na< Kuxzaal 20.15 uur: Het Re*, - Orkest o.l.v. Willem van Otterlei weerrapporteL: (Van hedenmorgen 7 nor11 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztirlch Genève Locarno Wenen Innsbrück Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. geh. bew. motregen motregen geh. bew. geh. bew half bew. geh. bew. regen regen sneeuwbui geh. bew. geh. bew. zw. bew. half bew. geh. bew. regen regen regen onbew. zw. bew. onbew. licht bew. onbew. licht bew. licht bew.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2