Radio en televisie paraat Landsteinerplaquette en -penning aan donors Rijnsburgse bloemen in Parij se winkelstraat ACTIVITEITEN ROND GEBOORTE PRINSENKIND en qióteren In etalages en aan gevels DINSDAG 4 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 NEDERLAND 1 KRO: (Van onze correspondent) De NTS verzorgt sinds gisteren uit Lage Vuursche directe uitzendingen in verband met de te verwachten blijde gebeur tenis in Drakensteyn. De voorbereiding van enige weken werd zondag afgesloten met een proefuitzending in het programma „Monitor". Sinds gisteren heeft de NTS een hulpstudio een caravan met 1 camera naast Kastanjehof opgesteld. Daarmee is de paraatheid tot honderd procent opgevoerd, want bij een onverwachte geboorte kan men in enkele minuten aan een directe uitzending beginnen. De caravan zendt de beelden naar de straalzender achter het restaurant en vandaar via Bussum naar Lopik. - TVTrrto rel zin8en wiegeliedjes met mede- rarool van IN la: «rkmg van het ensemble van Ru van Veen. Dank zij een aantal kin- j-m I 1**1 derliedjes van Milton Schater, zal AriCklIPl llinffPIllk Danny Kaye zich verplaatsen in de gedachtensfeer van een vijfjarige kleuter. Freule Wttevvaal van Stoet wegen beantwoordt vragen van leer lingen van het Baarns lyceum: in het onderdeel „Belichting" zullen de maatschappelijke activiteiten van Prinses Beatrix worden behandeld. „Hoera het is feest" heet het spel van Hans Peters in een jeugdpro gramma. waarna een gesprek met enkele jongeren naar aanleiding van de N.C.R.V.-cantate, uitgezonden bij gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix, volgt. E. Kelle- naers leest voor uit „Boodschappen van blijde tijding voor vorstenhuis en de lucht in In Bussum wordt één van de grote reportagewagens van de N.T.S. voort durend in gereedheid gehouden. Met deze wagen beschikt men over vier camera's. De regie in Lage Vuursche heeft Ger Roos; verslaggevers zijn Joop van Zijl en Ageeth Scherphuis. Zo snel mogelijk de lucht in. is het parool van de N.T.S., die sinds gisteren over een uitgebreid alarme ringssysteem beschikt speciale tele foonlijnen, telex, semafoon en mobi lofoon, waardoor ook de dertig tech nici die nodig, zijn snel ingeschakeld worden. Er zijn tal van problemen opgelost, problemen die ontstonden doordat het tijdstip van de uitzen ding niet vast staat. Indien de gebeurtenis 's nachts plaats heeft tussen 23.00 uur en de volgende morgen 7 uur, zal de N.T.S. om zeven uur 's ochtenrs via Ne derland 1 uitzenden met een herha ling om 08.30 uur. Is de geboorte overdag tussen 7 uur 's morgens en 18.45 uur, dan zal worden uitgezon den zodra daartoe aanleiding be staat. In beide gevallen op ogenblik ken dat de tv normaal niet in de lucht is. Aan de radio is verzocht het publiek op de tv-uitzendingen te attenderen. Mocht de baby geboren worden tijdens het avondprogramma dan zullen de programma's van Ne derland 1 en 2 worden onderbroken. Nederland 1 kan zich dan aanpas sen, de zendgemachtigde van het tweede net moet maar zien wat hy wil doen. De N.T.S. heeft speciale program- rna.s voorbereid voor op de geboor tedag. Indien de geboorte .s nachts of in de voormiddag bekend wordt, dan zal ,s middags om 14.00 uur een ontspanningsprogramma worden uit gezonden, speciaal voor de jeugd die dan vermoedelijk vrij zal zijn van school. Dit programma wordt onder broken voor nieuws en uitzendingen uit Lage Vuursche. Ook wordt reke ning gehouden met een speciaal avondprogramma via Nederland 1 met directe feestreportages, o.a. uit Groningen. In zo'n avondprogramma zal een documentaire over de Oranje kinderen worden vertoond. Aan Prins Claus is verzocht zelf de geboorte van de baby voor de tv bekend te maken. Alle voorzieningen die de N.T.S. in Lage Vuursche heeft ge troffen, zijn ook in Utrecht genomen, ook daar is een caravar "instudio. 6.45 uur 6.50 uur 7.00 uur 8.00 uur 10.00 i 10.30 i 10.35 i 11.00 11.30 i De detaillist als ondernemer (8) Sluiting Voor de kleuters: Pipo NTS-journaal Palóc Fantazia, Hongaarse volksdans Batman NTS-journaal Silhouet, gesprekken met tijdgenoten Moord op de walletjes, t.v.-spel Vanavond in Nieuwspoort NTS-journaal Westeuropese kampioenschappen volleybal Kernfysica (25) Sluiting. NEDERLAND 2 VPRO: 9.15 uur Randfiguren; Ogden Nash 10.00 uur NTS-journaal 10.15 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: dit keer als middelpunt vaderland". Aan een amusements programma w erken veel artiesten mee. onder wie de Damrakkertjes, het Metropole Orkest en het Sea Side Kwartet. Drs. G. Warmenhoven houdt een praatje over de vraag hoe de wereld er volgens de futurologen uit zal zien tot aan het tijdstip waar op het nieuwe kind volwassen zal Niet alleen de radio en televisie, maar ook de fotopers is paraat bij kasteel Drakensteyn. Het wachten is begonnen. Hoe lang??? Radio Ned. Roode Kruis reikt onderscheidingen uit Ook de radio zit niet stil. Vanaf het tijdstip van de geboorte zal geduren de een uur via Hilversum 1 en 2 een nationaal programma worden uitgezonden, met o.a. gelukwensen en reportages van de gebeurtenissen rondom Drakensteyn of bij het Aca demisch Ziekenhuis in Utrecht. Het programma wordt dan tot midder nacht voortgezet met een feestelijk N.R.U.-programma via Hilversum 1, met oa.. vele reportages vanuit het gehele land. Vanaf gisteren is Bert de Winter aanwezig in de radiopost die in de tweede perstent bij Kastanjehof is Ingericht. Daar het tijdstip van de geboorte onzeker is, is het niet mo gelijk een programma samen te stel len. De N.R.U. heeft wel reeds een aantal programma-punten voorbereid Hiervan noemen wij een klankbeeld <"20 minuten) over de geboorte van Prinses Beatrix onder de titel ..De laatste dag in januari 1938", samen gesteld door Paul de Waard. Een speciaal vrouwenprogramma (40 mi nuten) samengesteld door Mia Smelt en Mien Holthuysen en een program ma geboorteklock. Johan Schmitz en An Hasekamp dragen gedichten rond om geboorten in het Oranjehuis voor. Marie Cecile Moerdijk en Henk Do- „Gangstermeis j e" naar Berlijn Het ministerie van C.R.M. heeft besloten de Nederlandse speelfilm „Het gangstermeisje" van Frans Weisz in te zenden voor het filmfes tival van Berlijn, dat van 23 juni tot 4 juli in Berlijn wordt gehouden. Het zal de eerste keer zijn, dat deze film, gebaseerd op de roman van Remco Camperi .vaarin wordt ken nisgemaakt met ^en schrijver die tij dens een crisis in zijn leven aan een filmscenario werkt, in het buitenland be zien is. In deze Jan Vrijman-pro- duktie spelen de Italiaan Paolo Gra- ziosi, de Nederlandse aotrice Kitty Courbois en Asta Weyne de hoofd rollen. „Het gangstermeisje" zal worden voorzien van Duitse ondertitels. Men hoopt dat deze speelfilm na de Ber- lijnse vertoning zal word'en aange kocht door andere landen. Het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis heeft weder om aan een aantal donors van de Bloedtransfusiedienst van de afde ling Leiden en Omstreken van het Ned. Roode Kruis de Landsteiner plaquette dan wel de Landsteiner- penning toegekend. De Landsteiner plaquette (20 maal bloed geven) ontvingen de volgende donors: Aalsmeer: C. Rinkel. Ter Aar: E. Slof. Alphen aan den Ryn: L. J. C. Vervaet. Benthuizen: A. Bregman. Boskoop: Mej. A. Buiten huis. Hazerswoude: P. Harkes, C. Matze, J. D. Schreuder. Katwijk: A. van Beelen, C. van Duijn, J. Th. v. d. Horst, A. Scherpenzeel. Koudekerk aan den Rijn: R. Chr. Schellinger hout. W. van Veen. Leiden: B. J. v. Abswoude. J. J. A. v. Berge Hene gouwen. mevr. J. A. Beij-De Nie, P. Blansjaar, J. C. Blom. A. v. Duy- venbode. Ph. F. v. Gijzen, J. H. Ho- geling. L X. Hogeveen. A. C. J. Kraakman. J. A. Lambooy sr., mevr. E. J. Langezaal-V. Dijk, W. M. M. Noordman, mevr. A. v. Oosten-v. Schaick, C. A. Plug, J. J. v. d. Pot, C. Rodenburg, J. J. de Romyn, K. Sanders, J. H. A. Schrammeyer, mej. L. A. Veerman, W. A. Verhoogt, S. Verlint, H. Verder Jr., H. Viele, J. v. d. Vlist. Lisse: mej. B. v. Rijssel, G. Sonius, C. J. v. d. Zon. Nieuwe- wetering: G. P. v. Seggelen. Noord- wyk: J. Duindam, W. C. v. Graas, J. H. B. Haman, A. Resteren, J. P. Olijerhoek. Noordwijkerhout: mej. A. A. v. d. Werf. Oegstgecst: L. Wyts- ma. Roelofarendsveen: P. de Jeu, Th. van Klink, mej Meer. RynsaterwoudeM. A. Vink. Rynsburg: J. C. van Santen. Ryp- wetering: mevr. M. G. Hogehoom-v, Kins. Sassenheim: P. J. Kaptyn, W. E. v. d. Lans, W. Th. Salihan, G. Vermeij. Voorhout: C. H. van Dam, L. J. van Emmerik, Th. W. War merdam, G. L. de Zwart. Voorscho ten: mej. A. J. v. d. Hulsfefrmëvr. >Q. skmi Korswagen-Koelewyn, A. Rfc-.Lip pens, K. Oosthoek. Warmond* ïjt. H. J. Haverkort, C. C. Landman;^ J. M. v. Stijn, A. A. Willemsen. Was senaar: J. v. d. Marei, E. J. Schipper. Woubrugge: C. A. Langeslag, M. A. Luiing. Zoeterwoude: P. J. van Vel- Voor de Landsteiner penning king: Aalsmeer: J. Vonk, C. Vree ken. Ter Aar: J. C. M. Koeleman. Xi^v.Palem: P. J. Blokzijl. Hazerswoude: J. M. Captein, C. v. Driel Jr. Hille- gom: L. Hey, mevr. A. D. J. Pieters- V. Ruiten, G. C. M. Schreurs. Kat wijk: A, B. v. Alphen. G. Krijgs man. D. de Mol. G. Paap, L. v. d. Plad: Leiden: P. J. Bik, Th. N. Brou wer. mevr. P. M. Bruines-De Gunst. J# Chaudron, J. E. G. P. C. Damen. I P pickfcoff, J. A. v. d. Does. J. tt. 'Jïlkerbout, A. S. J. Flapper, t F. C. V. de Groot, Chr. mMSémeester, Th. M. Gybels, mej. ■a'c' M. Hendriks, S. P. A. Hermsen, Chr. E. J. Hillebrand, mej. M. J. Kalsbeek, mej. C. A. M. van Latum, F. v. d. Meer, mej. S. T. Meulen- dijk, L. Mieremet, B. J Mooijaart, C. Noorlander, B. Ouwerkerk. mej. •-1M. Pennenburg. H. Philippo. E. N. C. Ruitenburg, A. Rutgers van der Loeff. H. de Ruyter de Wildt, J. W. Schouten, mevr. J. Strijk-V. d. Meer, T. Timmermans, D. Trip, C. W. van Venetiën, J. Voetberg. Leiderdorp: H. J. Bakker, mevr. V. d. Hoek- Borreman. W. J. Keuning. M. Polak, mevr. W. Rodenburg-Lodder, H. H. Slegtenhorst. Leimuiden: Th. J. A. J. v. d. Broek. Lisse: J. M. A. Be- melman, W. P. Koeman, C. v. d. lauw. Nieuwewetering: mevr. A. C. v. Hameren-Verhaar. Noordwjjk: mevr. M. N. Buwalda-Lévèke, A. v. Duyn, F. P. J. Mooijekind, J. L. A. Steen voorde, C. H. Verkade. Noordwijker hout: L. V. de Groot, D. v. d. Lin den, P. W. E Muilwijk, mej. E. L. M. Wösten. Óegstgeest: mej. W. E. M. van Abswoude. mej. A. J. M. v. d. Brink, P. E. Ch. M. Dahmen, A. P. G. de Gijzel. Oudewetering: mej. H. M. Bouwmeester. Roelofarendsveen: C. W. v. d. Geest. S. v. d. Meer. Rynsburg: G. W. Kuurman, N. G. Noort. Sassenheim: J. Bergman. N. van Hage, L. Tewes, F. M. Wiering. Valkenburg (Z.H.)M. de Mooij Jr. H. J. D. Visser. Voorhout: L. N. van Dijk, L. J. Koomen. Voorschoten: mevr. A. M. Nieboer-Wagenaar. me vrouw M. Reyman-V. d. Marei, H. D. M. v. d. Valk, mevr. M. Visscher- Köster. Warmond: J. L. Bus, J. C. Huifceshoven, Th. R. Meta mej. L. J. v. d. Ploeg. W. Q. M. de Vreede. Wassenaar: J. D. van Santen. Zoe terwoude: A. M. Ammerlaan, mej. C. C. W. van Leeuwen, Q. F. Oltshoorn, C. W. Th. Schuur. Internationaal gevecht tegen liet weer Het eerste wereld weer-station is maandag officieel gestart. Meer dan 300 internationale experts zullen uit gerust met de modernste middelen het gevecht tegen het weer gaan voe ren. De voornaamste drie stations zijn gevestigd in Moskou, Washing ton en Melbourne. Weersatelieten, ra ketten, telex-verbindingen en een heel netwerk stations op schepen en vlieg tuigen zijn de wapens van de mete- reologische wereldorganisatie, waar van 100 staten lid zijn, en die een besparing van miljarden guldens kan opleveren. De experts wonen de bij eenkomst bij van het vijfde metereo- logisch wereldcongres in Genève dat de laatste hand zal leggen aan de plannen. De boeren zullen nog het meest van de plannen profiteren. Zij zullen voortaan kunnen rekenen op accurate weersvoorspellingen op lan ge termijn. Aan de hand daarvan zullen zij hun zaai, en oogsttijden kunnen plannen. De nieuwe organisatie zal zelfs zijn diensten kunnen bewijzen bij het bestrijden van de gevreesde woestijn sprinkhanen, die enorme schade aan de oogst aanrichten regen en voch tige temperaturen bevorderen de voortplanting en de zwermen volgen de richting waarin de wind waait. Voorspellingen van hun bewegingen zullen de autoriteiten in staat stel len de bestrijding beter te plannen. De lid-stat en zal worden gevraagd in de extra-kosten bij te dragen, on geveer 300 miljoen gulden per jaar. De volledige wereldorganisatie moet in 1968 al zijn stations uitgerust en bezet hebben. Men heeft reeds be rekend dat de wereld-economie in de komende vijf jaar tot een bedrag van meer dan 50 miljard gulden voor deel zou kunnen hebben van de nieu we situatie. 10.00 uur HILVERSUM 2: „Jonge onderzoekers" „Achter het nieuws" kreeg gis teren zijn programma opgedron gen: een flink aantal fractielei ders en plaatsvervangers gaf zijn oordeel over het nieuwe kabinet, waarbij de meningen verschilden al naar gelang er partijgenoten in de regering vertegenwoordigd waren of niet. Daarna kwamen de „jonge onderzoekers" aan bod. Jongeren van 16 tot 21 jaar die met wetenschappelijke on derzoekingen bezig zijn, werden door de VARA uitgenodigd zich bekend te maken en als resul taat hiervan kregen we zes kan didaten te zien. Presentatie Aat Kosto, en een jury van vier bol lebozen. De meeste punten gin gen naar een Jongen die lof waardig tegeltjes e.d. verzamelde uit een bepaalde periode, terwijl een Nijmeegse jongen die naar romeins aardewerk had gezocht, op de derde plaats belandde. Voor ons gevoel hoorden beiden in dit gezelschap niet thuis, hoe wetenschappelijk gefundeerd hun graaf- en speurwerk mis schien ook was. Liever zo'n jon gen die een automatische werp- dobber heeft uitgevonden (met gebruikmaking van eenvoudig materiaal), waarmee hij echter op een schamele vijfde plaats eindigde. Als ik als dictatoriale jury had mogen fungeren, zou de dobber als eerste, het Griek se rekenprobleem als tweede en het beeldweergave - onderzoek als derde zijn geëindigd. „Op commando" De VARA was begonnen met Theo Eerdmans (de Indianen- kenner won f 1000,en ein digde met Lurelei. dat sterke nummers had in .Lelyk en mooi' en „Demonstratie bij de Bergeg- ges" maar met de overige num mers iets onder het eigen Am sterdams peil bleef. Het beste programma van de avond werd daardoor „Op commando: kerel worden", een documentaire van Gabri de Wagt over de dienst plichtige soldaat en enkele be- soignes daaromheen. Vooral het begin (een exercitie-oefening, waarbij de soldaten in close-up werden getoond" was meester lijk. De trefzekere filmer was hier Mat van Hensbergen, die ook „Liefdesbekentenissen" van Ver stappen en Pim de la Parra heeft gefilmd. Dat er langza merhand toch een mentaliteits verandering ten goede in het leger te bespeuren is, kwam in deze een half uur durende docu mentaire evenzeer tot uiting als de onuitroeibaarheid van enkele militaire oervormen, zoals het exerceren op de beproefde ma nier. en de „spreektaal van de militair", die enkele uitdrukkin gen opleverde die we al te zelden te horen krijgen op de televisie. Rynsburgse bolbloemen voor namelijk narcissen en tulpen fleu ren de etalages en de gevels van de grote winkelpanden in de Parij se Rue d'Amsterdam op. Er wordt in deze straat, die gelegen is in de Europawijk van de Lichtstad, een Holland-week (die overigens veertien dagen duurt) gehouden. Over de ope ning berichtte het L.D. gisteren reeds uitvoerig. De Rijnsburgers doen veel zaken in Parijs. Dagelijks worden grote zendingen bloemen per vliegtuig naar deze wereldstad verzonden. Nu zyn het nog de narcissen en tulpen, maar binnenkort worden het de anjers. Er bestaat daar grote belangstelling voor het Rijnsburgse produkt, dat in de „Hallen" gretige afnemers vindt. Toen het bestuur van de Rijns burgse bloemenveiling „Flora" hoor de. dat er in de Rue d'Amsterdam veertien dagen lang bijzondere aan dacht zou worden geschonken aan de Nederlandse produkten, nam men het besluit bloemen aan te bieden om deze Parijse straat een nog fees telijker aanzicht te geven door veel kleurige versieringen aan de gevels en in de etalages. Dankbaar De heer N. H. Hemmes, de alge meen vertegenwoordiger van het be stuur van de Rynsburgse veiling, nam contact op met de Parijse rela ties van „Flora". Het aanbod werd door de zakenlieden uit de Rue d'Amsterdam, die het initiatief voor deze „Holland-manifestatie" zelf na men in de hoop. dat men in een van de grote steden van ons land (men denkt aan Amsterdam) een Paryse week zal organiseren, dank baar aanvaard. Direct werden maatregelen getrof fen en vorige week werden honderd duizenden tulpen en narcissen in allerlei variëteiten van Schiphol door Martin-Air naar het Parijse vliegveld Orly gevlogen. Bekwame (Nederlandse» binders zorgden voor het gereedmaken van de bloem toeven en -versieringen. Niet alleen de winkels in de Rue d'Amsterdam, maar ook het aan deze straat gelegen Gare Saint Lazare met de zich daarin bevindende „boutique- jes" zijn getooid met het produkt van Rijnsburgse bodem. Een fleurig gezicht Veel bloemen De heer Hemmes, die bijzonder veel doet om de bloemen uit Rijnsburg en omgeving In het buitenland po pulair te maken en die daarvoor steeds nieuwe afzetgebieden zoekt, heeft de opening van deze „Holland- week" bygewoond. Hij vertelde, dat men zeer ingenomen was met deze Rijnsburgse geste, waardoor de met vlaggen versierde Rue d'Amsterdam een nog feestelijker aanzicht heeft gekregen. Geld gevonden bij vermoorde man De politie heeft een paar duizend gulden gevonden in de slaapkamer van de 87-jarige G. van Piggelen uit Eist, die in de nacht van zaterdag op zondag is vermoord. Ook in zyn kleding trof men nog een bedrag van enkele honderden gulden aan. Hoe wel in Eist het gerucht ging dat de bejaarde man ergens een „spaar potje" had, waren zyn naaste buren ervan overtuigd, dat hij uitsluitend van de AOW-uitkeringen leefde. De politie, die zegt tot nu toe nog niet over aanwijzingen te beschikken met betrekking tot de identiteit van de moordenaar, zet haar onderzoek voort. De Franse dagbladen schenken bijzonder veel aandacht aan dit .Rol land-festijn" en schrijven zeer waar derend over het aanbod van de Rijns burgse kwekers. Het bestuur van „Flora" en ook de kwekers, de handelaren en de exporteurs zyn van mening, dat men met het produkt zelf naar de mensen moet gaan. Daardoor be reikt men nieuwe afzetgebieden, niet alleen in ons land maar ook in het buitenland. Dat heeft de praktijk tot nu toe bewezen. Overal in Europa weet men, dat zich in Rijnsburg de grootste bolbloemen- veiling van de wereld bevindt. Het bloemkwekersdorp onder de rook van Leiden is in het buitenland een be grip geworden. Dank zij de doortas tendheid van de durf van de Rijns- zurgers zelf! Kabinet maakt plaats voor 7 kamerleden Zeven nieuwe volksvertegenwoordi gers zullen hun intrede doen in de Tweede Kamer als het kabinet-De Jong is beëdigd. Voor minister De Jong, sinds de verkiezingen lid van de Kamer, staat kolonel J. H. Jansen (50) uit Den Haag, werkzaam by de generale staf, op de kandidatenlijst. Minister Luns wordt opgevolgd door di\ W. J. Schuyt (57), voor de verkie zingen reeds lid van de Kamer en lid van het Europese parlement. Voor mej. Klompé komt mej. mr. Th. W. M. Balfoort (34), studenten-decaan in Nijmegen in de plaats en voor ir. Lardinois keert de heer K J. van Laak. wethouder van Waalwijk in de Kamer terug. De plaatsvervangend fractieleider van de AR.P. in de Tweede Kamer, de heer B .Roolvink, wordt vervangen door de rector van het Delfts chr. lyceum, dr. A. Veer man (50) uit Rijswijk. Voor prof. Witteveen (V.VJ5.) doet met de Am sterdamse student H. Wiegel (25) het jongste kamerlid zijn intrede. Mr. Beenmink, de ohr.-historische fractie leider, wordt opgevolgd door mej. mr. A. E. H. Haars (54), advocaat en pro cureur te Breukelen. de kleuters. 19.05 VOOR DINSDAG Hilversum 1, 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Stereo: Licht orkest. 18.55 Paris ES horen: licht muz.progr. 20.45 lsen: cabaretprogr. 21.15 De staat niet naar Volos, hoorspel. 22.00 Wie „Waagt", die zmgt: inter nationale volksliedjes. 22.39 i Act. 22.50 Venster op de he muz, muzikale lezing. 23.30 Licht instrumentaal sextet en zan liste. 23.55-24.00 Nws. ourswerken. 18.20 Üit2 Revolutionaire I ie Kwaadsteniet. Anti Revolutionaire Partij. 18.30 De Springplank: jonge ar tiesten met orkestbegeleiding. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 De zingende kerk, lezing over kerkmuz. 19.45 Zoekend geloven: nieuwe katechi6mus voor volwassenen. 20.00 Stereo: Radio Philharmonisch orkest en cellist: kiass. en mod. muz. voordracht)^ 22.00 de pauze ist: cultureel progr. 22.40 Overweging. 22.45 Dag. Land' I Toeristisch klankbeeld over Israë 23.15 Context: 14-daags magazine waarin op de dingen wordt doorge praat. 23.45 Semi-klass. gramanuziek. 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 5 lilversuni 1, 402 m VARA: 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte Van alle markten thuis, praatje de hulsvrouw). 9.00 Romantische or kestwerken (gr.). 10.45 Voor de kleu ters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw 11.40 Radlodubbelkwartet: oude er mod. liederen. 12.00 Lichte muz. uil Joegoslavië (gr.). 12.22 Voor het plat teland. 12.27 Mededelingen tJ Nws. 13.10 Act. tropole orkest: 15.20 Viool Bijbel vertelling* voor de jeugd. 16.00 Voor de Jeugd. NRU16.55 Reportage voetbalwedstrijd Oost-Duitsland— Nederland te Leipzig. tamlnen (gr.) (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Operettenuiz. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Vrolijk platenprogr (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.02 Lichte muziek, voor een Hollands publiek 16.00 Nws 16.02 Platenprogr. samengesteld door de jeugd. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 Rhythm and Blues. 17.35-18.00 Coun try en Western muz. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I VARA: 16.15-17.00 Voor de jeugd. NTS: 17.00-18.45 Recht streekse reportage voetbalwedstrijd Oost-DuitslandNederland te Leipzig. 18.45 Pipo de Clown 18.50 Jour naal. NTS: 19.00 Mona, TV-fllm. 19.25 Openbaar Kunstbezit. 19.40 Marmot ten in de Alpen, korte film over mar motten. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzlcht. NTS: 20.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. 20.30 Meneer de Baron (Baron de l'Ecluse), speel film (Rijkskeuring: 14 Jaar; KFC18 Jaar). 22.00 Westeuropese kampioen schappen volleybal te Oss 22.40-22 45 Journaal. NTS: 20.00 Nws. in )5 Coronation Street. TV-film. 20.55 VARA: Achter het nieuws. 21.20 Uit Bellevue: Openbaar Debat over de nieuwe spellingsvoorstel len. NTS: 22.15 Journaal. 22.30-23.00 Teleac: De detaillist als ondernemer ADVERTENTIE belkwartet: mod. Jeugd. (16.00-16.02 Nws.) de zieken. 17.30 VARA-dansorkest Hilversum 298 ra NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Klass gram.muz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte gram. muz. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws." 8.10 Gewijde muz. 830 Nws. 8.32 Stereo: grammuz. NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 TEL. 017102S036

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5