OMMEN Oud-burgemeester van Wassenaar overleden Enorme olievlek in het Engelse Kanaal T&dmlm <tA Nieuwe grondwet in Saigon afgekondigd PAGINA 2.' LEID SC H DAGBLAD ZATERDAG 1 APRIL 1967 frika houdt niet op de aan- A dacht te trekken: in Freetown, de hoofdstad van de West- afrikaanse staat Sierra Leone, voltrok zich dezer dagen de tiende militaire staatsgreep in het zwarte werelddeel gedurende de laatste twee jaar. En dat nog wel in een land, waarvan men dacht, dat het als eer? ste Afrikaanse staat een regerings verandering te zien zou geven op grond van de uitslagen van een ver kiezing. Elders hebben zich ook rege ringswijzigingen voltrokken, maar dat geschiedde dan door een omwente ling, niet na een verkiezing. Helaas, juist die verkiezingsuitslag in Sierra Leone was aanleiding om die ver wachte regeringsverandering teniet te doen. Dit toevluchtsoord van vrij gekochte slaven, in 1787 gesticht, is namelijk sinds het verkrijgen van de onafhankelijkheid in april 1961 be stuurd door de Volkspartij. Eerst on der de zeer bekwame Sir Milton Mar- gai en na diens dood in 1964 onder diens broeder Sir Albert, veel minder begaafd en nogal onevenwichtig. Al- bert Margai wilde, zo bleek na de af gelopen jaren, van Sierra Leone «ruim tweemaal zo groot als Neder land, doch met slechts iets meer dan twee miljoen inwoners) onafhan kelijke republiek maken en dus de banden met de Britse monarchie ver breken. Koningin Elizabeth zou al léén erkend blijven als hoofd van het Gemenebest. Maar toen het tot hem doordrong, dat hij de daarvoor nood zakelijke meerderheid van tweederde niet zou halen, liet hij dit denkbeeld varen. Voordien had hij al eens 0 wogen een één-partijregering in te voeren, naar het voorbeeld van intussen weggejaagde Nkroemah Ghana. Deze zucht mar verande ring had hem nogal wat sympathie onder de kiezers doen verliezen. En zo leverden de recente verkiezingen een teleurstellende uitslag op: Mar- gai's Volkspartij kreeg slechts 27 ze tels tegenover 31 voor het Volkscon gres van de linksgeoriënteerde Siaka Stevens. Op dat ogenblik beging de 68-jarige Britse gouverneur-generaal Sir Henry Lightfoot Boston zoal geen fout dan toch een onvoorzichtigheid door Stevens tot premier te benoe^ men. Margai beriep er zich toen op, dat zijn partij ook nog kon rekenen op de steun van vijf van de zei onafhankelijken, waardoor dus hij niet Stevens de meerderheid zou v krijgen. Bovendien zou hem dan ook nog de steun toevallen van de twaalf benoemde stamhoofden, die automa tisch ten gunste van de grootste par tij stemmen. Bostons voorbarige re actie hij had op een stemming in het parlement kunnen wachten kostte hem zijn vrijheid, want de op perbevelhebber van het 1500 man tel lende legertje, brigadier David Lan- sana, snelde Margai te hulp en legde zowel de gouverneur-generaal als Stevens huisarrest op. Maar daar mee was deze operette nog niet ten einde. Want op hun beurt ging aantal Jonge majoors onder leiding van Joemoe eveneens tot een staats greep over: zij arresteerden hun chef Lansana, kondigden de staat van leg af, stelden de grondwet bulten werking en ontbonden de partijen Ook dat was het einde van dez< politieke tragedie-in-zakfor maat nog niet. Intussen wai namelijk een Nationale Her- vormingsraad tot stand gekomen, die aanvankelijk luitenant-kolonel Gen- da, vertegenwoordiger van zijn land bij de Verenigde Naties in New York. tot zijn voorzitter en daarmee tot hoofd van de regering benoemde. Maar Genda voelde er weinig voor zijn positie in Amerika op te geven en zo werd hij tenslotte opgevolgd door luitenant-kolonel Andrew T. Juxon-Smith, een 35-jarige militair, die begon met te verklaren, dat hij omkoperij en onderlinge, bevoordeling met wortel en tak zal uitroeien. Hij vroeg tegeelijkertijd de wereld om fi nanciële steun en technische hulp onder het uitspreken van de belofte, dat elke cent zal worden gesteed aan het welzijn van het land". „Wij Zul len onze beurzen niet spekken", zei hij, en ook zullen hij en zijn mede leden van de hervormingsraad zich zelf niet naar een hogere, rang pro moveren. „De raad zal trachten de verschillen tussen arm en rijk in Sierra Leone gelijk te trekken". Vol gens de jongste berichten gaat gou verneur-generaal Boston binnen een maand in ballingschap, een fraaie oplossing waarmee zijn gezag als Brits ambtsdrager niet al te zee de verdrukking zal komen en tevens de banden van Sierra Leone met Londen althans voorlopig worden ge handhaafd. Het is wel zeker, dat bij deze staatsgreep ook stamtegenstel- lingen een rol hebben gespeeld. Sinds de onafhankelijkheid in 1961 waren, onder leiding van de gebroeders Mar gai, de Mendes de baas, een stam uit het zuiden. In het noorden wo nen de Temnes en het staat wel vast, dat Stevens, iemand van de Lima- stam, de steun van die Temnes ge noot. Opmerkelijk is nu, dat by deze strijd tussen Mendes en Temnes een derde grjoepering met het been is weggelopen. Want zowel luitenant kolonel Juxon-Smith, die de voor naamste binnenlandse verantwoorde lijkheid voor zijn rekening heeft ge nomen, als de politiechef William Leigh, wie het beheer van Buiten landse Zaken is toebedeeld, zijn Creo len, d.w.z. afstammelingen van de hierboven genoemde vrijgekochte ne gerslaven, die vooral aan de kust wo nen. Zo is dus weer een Afrikaanse staat onder militaire leiding komen te staan. Enigermate geruststellend is, dat Juxon-Smith al dadelijk ver klaard heeft, dat hij een adviesraad van burgers zal vormen, die het mi litaire bewind moet bijstaan. Dit neemt niet weg, dat het bestuur thans geheel in handen van top- militairen is gelegen. Het zou niet juist zijn een vergelijking te trek ken met Latijns-Amerika. Want de Afrikaanse militairen behoren niet tot een oude gevestigde kaste, maar zijn bijna zonder uitzondering nieu welingen. die mogelijk het beste met hun staten voorhebben. Nederland en Engeland willen maatregelen Het Britse ministerie van Buiten- Onze Londense correspondent meldde landse Zaken heeft de eerste stap ge zet op de weg naar wereldomspan nende richtlijnen voor olietankers. Minister Brown heeft contact opge nomen met de Internationale Marl- time raadgevende organisatie, de Im- co. Ook de Nederlandse rege ring heeft zich tot de Imco gewend en de secretaris-generaal gevraagd de Raad op de kortst mogelijke ter mijn bijeen te roepen ter bespreking van de problemen, voortvloeiende uit de ramp van de Torrey Canyon. Ook in Rotterdam Arrestaties na manipulaties met hormoon- preparaten (Van onze R'damse correspondent) Een gerechtelijk vooronderzoek is geopend tegen twee Vlaardingers en een Rotterdammer Het drietal wordt verdacht van overtreding van de an ti-bioticawet. De beide Vlaardingers zouden hor moonpreparaten (stilboestrol en Hexostrol) in strijd met de wettelijke bepalingen hebben verkocht aan an deren dan dierenartsen, apothekers en diergeneeskundige Instellingen. Bovendien zou een van hen deze pre paraten aan vee, vermoedelijk mest- kalveren, hebben toegediend. Stilboestrol en Hexostrol kunnen het groeiproces bij mestkalveren aanzienlijk versnellen en intensive ren. Er bestaan echter aanwijzingen dat het nuttigen van vlees van die ren, dié er mee zijn behandeld, kan leiden tot vervroegde puberteit bij meisjes. Bovendien wordt het niet uitgesloten geacht, dat zij kanker- stimulerend (dus niet kankerverwek kend) zijn. Het genezingsproces bij 'patiënten, die aan kankei- lijden, kan worden vertraagd. Men noemt de actie in Rotterdam en Vlaardingen nog maar als het be gin van een intensieve bestrijding van de praktijken van lieden, die niet alleen de volksgezondheid scha den, maar ook de Uniforme melkprijzen De miinster van Economische Za ken en van Landbouw en Visserij hebben na overleg met het produkt- schap voor zuivel in het gehele land de volgende maximumprijzen voor consumptiemelk en consumptiemelk- produkten vastgesteld. Deze prijzen gelden voor het tijdvak 2 april 1967 tot en met 30 maart 1968. p. 1. p. 1/11. Gepasteuriseerd, los f02.27 f 0.53 Gepasteuriseerd, fles f 0.33 f 0.58 Hooggepasteuris. fles f 0.34 f 0.59 Gesteriliseerd, fles f 0.34 f 0.61 Taptemelk, fles f 0.25 Karnemelk, los f 0.20 f 0.40 Karnemelk, fles f 0.25 f 0.45 Yoghurt, fles f0.38 f0.69 Taptemelkyoghurt, fl. f 0.30 Vanillevla, fles f 0.49 f 0.92 Chocoladevla, fles f 0.52 f 0.98 Havermoutpap, fles f 0.39 f 0.70 Gort- en bloempap, fl. f 0.31 f 0.55 Bovenstaande prijzen voor verpakte melk en melkprodukten gelden zowel voor glas. als voor plastic-verpak king.. In kart on verpakking mogen deze prijzen met ten hoogste twee cent per halve liter, en drie cent per literverpakking worden verhoogd. Deze beslissing betekent, dat in het grootste gedeelte van het land de thans geldende verbruikersprijzen gehandhaafd blijven. vanochtend In Penzance hebben de eerste dapperen zich gisteren in zee ge waagd. Het was een groepje vrolijke meisjes, die geen spoor van olie konden constateren. Dit gebeurde toen de burgemeester de nieuwe bou levard officieel had geopend. Op enkele stranden, die vorige week nog hopeloos onder de dikke olie zaten is intussen een fantastische verbete ring ingetreden. Ze zijn nu weer nor maal te gebruiken. Tweederde van de kust van west-Cornwall is thans olievrij. Maar een grote olievlek van 18 mijl lang en 6 mijl breed en met een dikte van bijna 10 centimeter, welke zich nu midden in het En- glse Kanaal bevindt, is een bedrei ging zowel voor de Franse als de En gelse Kanaal bevindt, is een bedrei- er doorheen om de oliemassa op te breken en met chemicaliën te bewer ken. Het aantal omgekomen zeevogels wordt intussen geschat op 50.C00. Biologen maken zich ongerust over uitsterving van bepaalde vogelkolo nies en een versnelde achteruitgang van bepaalde soorten, welke al Jartn aan de gang is. NKVoverheid moet onrendabele NS-lijnen steunen Het Nederlands Katholiek Vakver bond is er voorstander van, dat de overheid de kosten van de onrenda bele lynen van de Nederlandse Spoorwegen overneemt. Dit zei dé voorzitter van het NKV, de heer P. J. J. Mertens, gisteravond in Gro ningen. Zoals bekend hebben de Spoorwegen onlangs een verzoek ingediend om enkele onrendabele lijnen te mo gen opheffen. Op de lijst staan onder meer de lijnen Sauwerd-Roodeschool, Winterswijk-Zutphen en Heerlen- Simpelveld, het zogenaamde miljoe nenlijntje. Het vakverbond acht het onjuist, dat in deze gebieden, waar de werkgelegenheid noodzakelijk ge stimuleerd moet worden en waar een goed industriëel klimaat dient te worden geschapen, spoorlijnen op te heffen. Paasverkoop van textiel overtrof verwachtingen De verkopen in de week voor Pasen zijn in bijna alle sectoren van de tex tielbranche met succes verlopen. De algemene indruk van de Mitex, het overkoepelend orgaan van de or ganisaties van textieldetaillisten, is, dat de paasverkopen van 1966 dit jaar zijn overtroffen. Of er sprake is van een belangrijke omzetstijging is niet met zekerheid vast te stellen. Wel ls gebleken, dat de gunstige ver koopcijfers mede zijn bepaald door de vroegere leveringen van de confectie bedrijven. De meeste textieldetaillis ten hadden een maand eerdei- dan andere jaren a-1 90 procent van hun collecties in huis. Zodoende konden zy hun klanten een gevarieerd en uitgebreid aanbod tonen, waardoor de kooplust aanzienlijk werd bevor derd. De verkoop van regenkleding is vrij plotseling sterk van de grond ge komen. Bloedvergieten in Tsjekian Radio-Moskou heeft gisteren mel ding gemaakt van bloedvergieten, sa botage en stakingen in de Oostchi- nese provincie Tsjekian, waar tegen standers van partijleider Mao Tse- Toeng het heft stevig in handen hebben. De Chinese pers kwam gisteren voor de eerste maal met kritiek op de werken van president Lioe Sjao-Tsji, waarmee wellicht een meeer open lijke campagne tegen de president werd ingeluid. Zonder Lioe met n te noemen, schreef het Volksdagblad, het officiële partijorgaan, dat Lioe' boek „Hoe een goed communist te zijn" tegen de gedachten van Mao Tse-Toeng ingaat en „bourgois-indi- vidualisme" bepleit. Kennedy roept op tot steun aan president Johnson Senator Robert F. Kennedy heeft gisteren, vrydag, opgeroepen tot eenheid van de Democraten achter Johnson en Humphrey teneinde een overwinning van de Democratische partij in 1968 te verzekeren. ,.Ik ben ervan overtuigd dat u aUen pre cies zoals ikzelf voor hen zult wer ken in 1968", aldus Kennedy op een vergadering van de Democratische party in New York. Kennedy verklaarde: „Wij zijn het met elkaar eens, dan moeten we ook kunnen samenwerken". Hij vervolg de: „Met president Johnson en vice- president Humphrey hebben wij een sterk team. Het belangrijkste is dat wij een democratische regering hou den in Washington". Senator Kennedy gaf toe dat er „afwijkende meningen" binnen de Democratische partij heersen, maar voegde daar direct aan toe: „Dat is juist onze kracht". De vergadering van de partij is donderdag jj. door president John son toegesproken. Johnson kreeg de zaal tot tweemaal toe overeind bij Leven iets duurder Het landelijke prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor hand- en hoofdarbeidersgezinnen, zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek (CJ3.S.) dat maandelijks samenstelt op basis 1959/'60 100, gaf van me dio januari tot medio februari een stijging te zien van 128 tot 129. Voor de seotor „voeding" steeg het indexcijfer van 127 tot 128. Dit werd veroorzaakt door een stijging van de indexcijfers voor groenten en fruit, terwijl verder voor brood en voor suiker een prijsstijging werd gere gistreerd. In de ouderdom van 69 jaar is overleden dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, oud-burgemeester van Lisse en Wassenaar. De begrafe nis zal dinsdag geschieden in Wasse- ADVERTENTIE willen niet kreuken, willen niet lubberen, willen niet krimpen, willen maar heel héél zelden in het lauwe sop, willen eigenlijk alleen maar de allermooiste gordijnen zijn. En dat zijn ze ook! W. J. ZIRKZEE VAN 'T HOFFSTRAAT 7 - LEIDEN TEL, 01710—24610 naar, na de uitvaartdienst, die om elf uur begint in de Goede Herderkerk. Baron van Wassenaar, die in 1926 aan de Gregoriaanse Universiteit in Rome promoveerde tot doctor in de wijsbegeerte en zich daarna toelegde op de gemeente-administratie, werd in februari 1928 benoemd tot burge meester van Waalre. Op 15 maart 1931 werd hy eerste burger van Lisse en op 1 oktober 1938 volgde zijn benoeming in Wassenaar. Deze gemeente heeft hij, met een on derbreking van twee jaar tijdens de bezetting, gediend tot 1 januari 1961 toen hem op eigen verzoek om ge zondheidsredenen eervol ontslag werd verleend. Baron van Wassenaar was vele ja ren hoofdbestuurslid van de Coöp. Raiffeisenbank in Utrecht. Voor de gemeenten, die hij als eerste burger heeft gediend heeft hij bijzonder grote verdiensten gehad. Hij was of- ficier in de-Orde van Oranje Nassau. n^_' s ADVERTENTIE U faie/L'! jan janssc cfencla Kantine park Roomburg. Jazz So ciety Folh Beat 14. Quartet Dick Ven- optreden van Henny Vonk Rapenburg 10: Roefje" Schouwburg: Voorstellingen World- cup 1966 voetbalfilm. 1.30, 3.30, 5.30 Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Schouwburg: Voorstellingen World - (O. Rijn 5): spr. de hr. W. Meyer van Dordrecht. 2 tiur Rapenburg 10: Klaverjastournool. 2 uur nam. Open Huls te 8 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Bruggen. 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Christus van de dagen. Spr. de hr. Diender, 10.3 Volle Evangelie-zending o<a'Li<g. o. Zijlstra. 10 uur voorm. Billy Grahamfllm. 8 uur nam. Aula Openbare school Du Rleustrs Bevolkingsonderzoek r_ Jeugdhui monstratie Leidse Techn. club dames, en herenkappers. 7.45 uur nam SchouwburgAbonnementsvoorstel - ling. Toneelgroep „Centrum". „De thuiskomst". 8 uur nam. „De middenstand heeft Spr. mevr. ^L. demaker Kynologenrer. Rijnland. Peereboom V „Nestcontrole. VollerRa- Aula Openbare school Du Rieustraat Bevolkingsonderzoek T.B.C. 24.30 en 7—9.30 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaolub „De detector". 7.309.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergiaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. StadsgehoorzaalAbonnementscon cert Residentie-Orkest nl.v w nam Otterloo. Solisten José Strodlau. 8 li thuiskomst" Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending Voorschoten Jeugdgebouw de Werf)Ledenverg. Coöp. Raiffeisen bank. 8 uur nam. WOENSDAG. Aula Openbare school Du Rieustraat Bevolkingsonderzoek T.B.C. 912 uur Schouwburg: K. en O. Nieuw R'dams Toneel „Strikt geheim" 8 uur nam. StadsgehoorzaalToonkunstkoor zingt Handels .Messiah". 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur Het Zuidvietnamese staats hoofd, luitenant-generaal Ngoejen Van Thieoe, heeft vandaag officieel de nieuwe grondwet afgekondigd, die voorziet in een burgcrbestuur binnen zes maanden. In een toespraak ver klaarde de generaal, dat de snelle overgang naar een burgerbewind „eens te meer onze onpartijdigheid en onbaatzuchtigheid aantoont, want wjj zijn niet uit op behoud van de macht". MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Europazegels 1967 Van 2 mei tot en met 2 juni 1967 of zoveel langer als de voorraad strekt zul len op alle Nederlandse postinrich- tingen de Nederlandse europazeeels 1967 verkrijgbaar zijn in de waar den van 20 en 45 cent zonder toe slag. De zegels zullen zowel op papier zon der watermerk als op fosforescerend papier met watermerk worden aange maakt. De fosfoscerende zegels zul len uitsluitend op de postinrichtingen in de districten Rotterdam en 's- Gravenhage worden verkocht en voorts aan alle filatelistenloket ten in den lande „Steun aan stakend Spanje Het cometé „Steun aan stakend Spanje", dat in 1962 geld inzamelde voor sta kende Spaanse arbeiders en studen ten, heeft zijn activiteiten her vat. Het is uitgebreid met vertegen woordigers van de algemene studen- vereniging Amsterdam, Politeia, Socialistische Jeugd, Provo en „De Vrije". De naam is veranderd in comité „Steun aan strijdend Span je". Dit. omdat het zich behalve met steun aan stakers ook bezig wil gaan houden met het verzorgen van juri dische bijstand voor politieke slacht offers van het Franco-regime. H. Groemans overleden In de afgelopen nacht is in zyn woning in Tanger overleden de heer H. Goe- mans, oud-ambassadeur van Neder land in Marokko. In hoger beroep De officier van Justitie bij de rechtbank in Alk maar, mr. A. B. van Slooterdijk, heeft beroep aangetekend tegen een vonnis van de rechtbank in Alk maar, waarbij een 34-jarige vee houder uit Heerhugowaard is ver oordeeld wegens mishandeling en het plegen van een zedenmisdrijf tot 1-Vn Jaar gevangenisstraf. De officier had twee jaar geëist. Verdachte werd in september '66 gearresteerd wegens mishandeling en het plegen van een zedenmisdrijf met een Duits pleegkind. Veertig inbraken Met de arres tatie van de drie jongelui, die op he terdaad werden betrapt by een in braak in een garagebedrijf in Am sterdam-west, blijkt de hoofdstedelij ke politie een goede vangst te heb ben gedaan. De verdachten, een 23- jarige schilder een 22-jarige mon teur en zijn 19-jarige collega heb ben bekend in de afgelopen twee maanden in Amsterdam 30 tot 40 inbraken te hebben gepleegd, waar bij zij voor een waarde van ca. C.a.o. - kapperspersoneel Na langdurige onderhandelingen hebben de vertegenwoordigers van werkge vers- en werknemersorganisaties in het kappersbedrijf overeenstemming bereikt over de nieuwe c.a.o. voor het kapperspersoneel, die na goedkeu ring op 3 april zal ingaan en een looptijd zal hebben tot 31 maart 1968. De lonen worden met ingang van 3 april met vier procent verhoogd en per 1 juli met 1.5 procent. De afspraken met betrekking tot de va kantietoeslagen worden per 1 ja nuari 1967 gerealiseerd. Bij deze c.a.o. zijn 16.000 werknemers betrokken. BUITENLAND Pokken in India In de Indiase staat Maharasjtra zijn sinds het be gin van dit jaar ongeveer 1.500 per sonen aan pokken overleden. De mi nister van Volksgezondheid ver klaarde, dat tot dusver 7.813 geval len zijn geristreerd. Alleen in Bom bay hebben zich 634 gevallen voorge daan, waarvan 244 met dodelijke af loop. Ontmoedigend De voorzitter van de Amerikaanse vereniging voor kan kerbestrijding zegt, dat steeds meer Amerikaanse volwassenen het roken staken, maar dat voortdurend ro kende jongemensen een ontmoe digend en gevaarlijk beeld vormen. Arabische verontwaardiging De ambassadeurs van tien Arabische staten in Algiers hebben gisteren de Algerijnse minister van Buitenland- de Oosteuropese landen hun misnoe gen kenbaar te maken over 't bezoek van de oorzdtter van het Joodse We reldcongres, dr. Nahum Goldman,n, aan O.-Europa. De Arabische landen vinden, dat het socialistische Algerije in een goede positie verkeert om hun standpunt duidelijk te maken bij de communistische staten van Oost- Europa. Dagblad wordt weekblad Het orgaan van de Noorse communisti sche partij „Friheten" is gisteren voor het laatst als dagblad uitge komen. Voortaan zal het eens per week verschijnen. Kort na de oorlog was de oplaag met 120.000 exempla ren het hoogste. Nu was dit aantal tot 7000 gedaald. Lijfstraffen gehandhaafd De Engelse vereniging van onderwijzers heeft met een overweldigende meer derheid een voorstel afgestemd om lijfstraffen voor lagere scholieren te verbieden. Zij tekenden bij hun be sluit aan, dat zij het rietje liever niet gebruiken, maar het soms on vermijdelijk achten. Het komt ech ter steeds minder voor dat lijfstraf fen worden uitgedeeld. Hij verzocht de grondwetgevende vergadering, die in de overgangsperio de zal blijven bestaan, tegen eind april de laatste hand te leggen aan de kieswet. Dit zou de regering voldoende tijd geven om de verkie zingen op zo groot mogelijke schaal te organiseren en „even doeltreffend, onpartijdig en democratisch als de verkiezingen van vorig jaar septem ber". Op I september zullen een pre sident en een vice-president worden gekozen. Diezelfde dag worden se naatsverkiezingen gehouden. Een maand later volgen verkiezingen voor de Kamer van afgevaardigden. Meer dan 2.000 Amerikaanse in fanteristen en onderdelen van een Vietcong-elietecorps zyn (n het oer woud by de Cambodjaanse grens venvikkeld in een bloedige slag om een waarschijnlijk belangrijk com munistisch hoofdkwartier. De slag wordt geleverd in oorlogs zone C, waar de hoogste leiders van de Zuidvietnamese guerrillastrijders verblijven. De Amerikanen bestoken met bombardementen en artillerie vuur, beantwoord door mortieren, ba zooka's en machinebuur. De slag begon toen een verken ningseenheid van ongeveer 50 in het oerwoud onder spervuur nomen werd Een compagnie die de mannen moest ontzetten kwam ook in moeilijkheden, waarop Ameri kaanse bommenwerpers het oerwoud openreten zodat een uitgebreid co plex van veste bunkers, schansen loopgraven zichtbaar werd. Guerrillastrijders van de Vietcong hebben vanochtend vroeg een Ame rikaans kamp op 100 km van Saigon met 75 mm-geschut bestookt. Volgens een Amerikaanse woordvoerder i; de eerste maal enkele beschietin gen bij de gedemilitariseerde zone ii het uiterste noorden uitgezonderd - dat de Vietcong artillerie tegen Ame rikaanse troepen heeft gebruikt. Van slachtoffers ls geen melding gemaakt, met oude Franse houwitsers, door de Vietcong buitgemaakt bij een val op een regeringskamp in de Me kong-delta, een maand geleden. Toneel .Strikt l O.-demon straties weven annex tentoonstelling. 3—5 en 7—10 uur nam. W. de Zwijgerlaan: Bahal-gespreke- avond. 8 uur nam. Instituut voor Praeventlevo Genees kunde V.I-R.O. Wereldgezondiheido- dag. Spr. drs. J. H. W. Hoogwater. L.KK. „Voor Al ible Quadro A Frans Brüggen. 8 i len". Concert Ensemble Quadro Am- Aula Openbare school Du Rieustraat Bevolkingsonderzoek TJ3.G. 24.30 en Koningskerk: Ruillolub. 7.3010 u. BIOSCOPEN. Studio .Morgan", J8 Jaar. Dadelijks (Zondags ook 4.45 uur) Merlin de ken", uur. Zondag 4. 's Middags 2.30 .45, 1 3.15 3.15 „Pietje Bell, a. 1. Rex „Witte buffel valt aan", 14 J. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Supersexy 1966", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Spion met mijn gezicht", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 Trianon „Goed Helm!' 9.15 Zondag geschoten Mai Dagelijks 2.30, ig 2.15, 4.30, 7 e Astra, Wassenaar Vrijdag 8 uur. za terdag 7 en 9.15 uur. zondag 7 en 9.15 uur Judith". Zondagmiddag 2.30 uur „Sandy de zeehond". A.l. Academie: Lelds Academisch Kunst centrum. Tentoonstelling Deense gra fiek. Maandag t/m vrijdag 9 uur voorm —5 uur nam. (t/m 3 mei). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Tentoonstelling van werk van Gebrs. Geraedts Geopend van 2 6 uur nam.; zondag en maandag gesloten (t/m. 7 april). De Lakenhal: Dag 10-8 uur: «oud. 1-5 i Legermuseum (Pesthulalaan)Mei uitzondering van zaterdag van 10-4 a (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling: „Ball, beeld en droombeeld". Geopend dagelijks 10 17 uur: 'b zondags 1317 uur (tot 1 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Japanse prenten 0 17 de geschiedenis natuurwetenschappen: Dag 10-4 iatthleu Wiegman. 5 uur nam. 8 10 uur n Ten toonstelling van Kyösaï. Dagt 's Zondags 13 17 Rijksmuseum (Steenstraat 1): dags 13-17 nux Rllksmu natut Wassenaar (Kunsteaal Heuff Tentoonstelling van aquarellen keningen van Matl" Werkd. 10 dinsdag bovendien (t/m. 6 april). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 7, tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R. v. Breeat Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apo- De dienst van Apotheek Voorscho ten wordt op zondag 2 april, van des morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apo theek. De Oegstgeestse Apotheek ia ge opend. WeeketndedleLSt der huisartsen Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege men de eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag 12 uui belle sis® foon 2 2 2 2 2. ADVERTENTIE 24 uurs autohulpdienst HAAGSE AGENDA sche Comedle .wburg, 2 „Lied ip de scheme- De Nieuwe „EUn abend In Wien" operettefestdval. Comedle: „Voorja Circustheater, 20.15 uur: „Fleste Gltana". Dlligentla, 20.15 uur: De Nieuwe Komedie: „Het treurig lied van het triest café". Kurzaal, 20.15 uur: Het Concertge bouworkest ol.v. Bernard. Hattlnk. BONDAG 2 APRIL. Schouwburg, 2 uur: Haagsche 20.15 Comedle„Tussen "paard ir: Haagsche C Sergeant ^Musgrave Gitaaaa". MAANDAG 3 APRIL. Kon. Schouwburg. 20.15 uiu landse Comedle: „De idioot". DINSDAG 4 APRIL. Kon. Schouwburg, 20.15 ui „Man ls tla, 20.00 Jeugden; Haags Instru- e oJ.v. Hane 3ijlaard. WOENSDAG 5 APRIL. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: De •Jleuwe Komedie: „Een huwelijk onder ^odewijk XV". Kurzaal 20.15 uur: Het Residentie

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2