Tekort Cultureel Centrum Voorschoten ƒ26.500 per jaar Jongens gewond bij brand in Den Haag EUP Snelle rit met zieke J. Landman jubileert bij Huize Offem" GROFVUIL- OPHAALDIENST. KDAG 1 APRIL 1967 PAGINA 15 Medio volgend jaar gaat het gehele tarievenstelsel van het Cultureel Centrum te Voorschoten op de helling. Met deze toe zegging door wethouder Iestra (P.C.) ging de gehele Voor- schotense raad akkoord. De door het College voorgestelde ta riefswijziging werd voor één jaar aangenomen. Onderzoek naar tarieven de afkeer duizend jeugdige com-r isten en socialisten hebben j in de binnenstad van e een rumoerige anti-Ameri- j .se demonstratie gehouden. I >.ht tegen vice-president phrey, die toen juist beraad de met de socialistische vice- *mier Neimi. Honderden poli- unnen, die het Chigi-paleis lakten, grepen krachtig in en den driehonderd demon- hsiten weg. -A.L. ontslaat 80 rsoneelsleden n 80 personeelsleden van de Hol- -Amerika Lijn is ontslag aange- volgens de directie tengevolge vermindering van het aantal ,gen van de H.A.L.-schepen in erdam, de werkzaamheden in het Hik .gebouw van de H.A.L. en in zogenaamde buitendiensten zo- g zijn afgenomen, dat het per- elsbestand in deze bedrijf sonder- i in de loop van dit jaar zal moe- ^Tvorden teruggebracht. ;t de vakorganisaties is volledi- vereeri6temming bereikt. Zaanse haven isprekingen over de werkgelegen- in de Zaandamse haven heb- ertoe geleid dat overeenstem- ng vg is bereikt tussen werkgever en tie b,ond over de afvloeiing van veer- perknemers. Het betreft in hoofd- q losse krachten en jongeren. De ïtie van het gewestelijk arbeids- IAAR.au is niet pessimistisch ten aan- van de herplaatsing van de ont- enene. De afvloeiing was nood- •lijk doordat de houtaanvoer in Zaandamse haven sterk terug is pen. WASSENAAR 11 ^Herbenoeming burgemeester alsi_ Kon. besluit van 7 maart j.l. is aderii W. J. Geertsema opnieuw be- md tot burgemeester van Was- aar. ige s ;cural LEIDERDORP lerv. Gemeente: 10 uur ds. J. P. inef. Bediening H. Doop; 6.30 u. opleid heer J- v- d- Hoek- Kerkzijl- - Irtier 10.30 uur eerw. heer J. v. er'faoek. Gebouw10 uur Jeugd- k. Geref. Kerk: 10 uur ds. F. inema. Belijdenis des Geloof; 6.30 1 ds. C. A. Verhoog van Oude We- 9 meng. Kerkzaal Zijlkwartier: 9 uur H. Heiner van Ter Aar; 5 uur ds. inema; Ver. Vrijz. Herv.: Ge- iw Lindelaan 12a, 10.30 uur ds. C. Thomsen van Hattem. Omstreeks half vijf vanmorgen is brand uitgebroken in een villa aan het Bloklandenplein in Marlot. De bewoners waren afwezig. Drie van hun kinderen, een meisje van 11 jaar en twee jongens van respectievelijk 13 en 15 waren thuis met een 15- jarig buurjongetje. De 15-jarige zoon des huizes Ste ven Cieremans, die op de twee de etage van de villa sliep, ontdekte de brand het eerst. Hij maakte zijn broertje en het buurjongetje wak ker. Tezamen wiste zij via de dakgoot het huis van de buren te bereiken. Het elfjarig meisje dat op de eerste i etage haar slaapkamer had. werd j door buren gered. Een hond kwam in de vlammen om. Twee jongens liepen eerstegraads brandwonden op en werden naar het ziekenhuis gebracht. De buurjongen bleek bovendien een shock te hebben opgelopen. De brandweer, die met groot ma terieel in totaal zeven wagens was uitgedrukt, kon niet voorkomen dat de 2e etage en de zolder uitbrand den. Tydens de blussingswerkzaam- heden kwamen de bewoners, die met hun oudste zoon uit waren, thuis. De eigenaar is tegen brand verze kerd. Toen de brand in Marlot vrijwel bedwongen was met de nablussing is men nog bezig kwam de mel ding, dat er een uitslaande brand was in de manege Van der Velde aan de Alkmaarsestraat in Scheveningen. Toen de brandweer arriveerde laai den de vlammen hoog boven het dak uit, mede veroorzaakt door balen stro, die op de zolder lagen opgeslagen. Twee agenten, die het eerst ter plaat sen waren, wekte de 27-jarige kan tinehouder Rien Olree, die in een ka mertje bij de hooizolder sliep. De ze bracht samen met politie en brandweer de in totaal zestig paar den in veiligheid. Een brandweerman liep hierbij een trap van een paard op. Geen van de paarden liep letsel op. Van de manege zijn twee stal len geheel uitgebrand.met de na blussing is men nog bezig. BEN PON heer Ben Pon, beschermheer en ^^irnaamste financier van de twee- HVC, heeft onderhan- ingen geopend met de geldschie- 1|£ van het reeds geruime tijd in Ijeilijkheden verkerende Holland- ort. Opzet van deze onderhande- -ATIffen is de overname van het spe- P 025?bezit en de eerste divisie-status i de Haagse vereniging, waardoor eventueel niet promoveren ii HVC de Amersfoorters alsnog klasse hoger zouden komen te 7aar verluidt zou de heer Pon een 3 van ongeveer f 250.000 aan de ide financiers van Holland-Soprt, ren Kroesemeyer en Van der Laan. bben gedaan. Zoals bekend is er Ige weken geleden sprake geweest n een dergelijke overname door ,....)0, waarbij zich echter zoveel u Seilijkheden openbaarden, dat deze en t(feciivisie-club zich weer snel terug- 5bedri>k. Welworden er in Den Haag Dmenteel acties gevoerd om Hol- c-nd-Sport ook voor de toekomst als onteUfstandige vereniging te behouden, aar de schuldenlast is zo hoog VALKENBURG Jaarvergadering herv- mannenver. In de zaal van de herv. kerk in Valkenburg heeft de hervormde mannenvereniging het vergaderrei- zoen besloten met de jaarvergadering. Door de aanwezigheid op deze ver gadering van de dames der leden wordt aan een dergelijke avond aan aparte sfeer gegeven. Deze avond onder leiding van de tweede voorzit ter, de heer J. Bol, die een wel komstwoord sprak. De secretaris, de heer Joh. Imt- horn, gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de werkzaamheden van het afgelopen jaar. Ook voor een mannenvereniging is het niet altijd even gemakkelijk de zaak draaiende te houden. Er zijn momenteel in Val kenburg 15 personen lid van de man nenvereniging, maar dit aantal kon veel groter zijn. Door het vertrek van ds. Lekkerkerker zit men thans zon der voorzitter, maar met de komst van ds. Zonneveld hoopt men, dat dit probleem ook weer tot oplossing zal gebracht kunnen worden. De pen ningmeester. de heer Chris, van Dijk. kon een batig saldo van f38,62 vermelden. Nadat de koffie was gebruikt hield de heer W. H. B. Koelewyn uit Kat wijk aan de Rijn een interessante le zing over zijn reis naar Israël weer hij enige jaren geleden enige weken met zijn vrouw heeft mogen vertoe ven. OEGSTGEEST Aanbesteding van zwembad Gisterochtend is in Hotel „Het Witte Huis" de bouw van een zwem bad in de Overveerpolder aanbe steed. Voor dit projeot, dat onder directie zal staan van het architec tenbureau Wesselo en Van Voorst in Naarden (begroting f 991,764,11) werden vijftig inschrijvingen inge diend. De laagste inschrijver was derdfjkstraat. Haarlemse Firma Noord Holland Donderdag: Breestraat, N.V. voor f849.000.de hoogste j Langebrug, Ketelboetersteeg, School- im 300.000 gulden, dat succes uitge-was J. de Water te Leiden voor isteeg, Wolsteeg, Gangetje. Boter- 156. )ten lijkt. f 1.282.394,—'markt, Vismarkt, Stadhuisplein, Het beademingscentrum van het Academisch Ziekenhuis in Leiden kreeg gistermiddag bericht, dat bij een verkeersongeval in Apeldoorn een Amsterdammer zo ernstig was ge wond, dat opneming in het Lcidse beademingscentrum noodzakelijk was. Direct werden allerlei maatrege len getroffen om het vervoer moge lijk te maken. Met een daartoe spe ciaal uitgeruste ziekenauto van Van Nieuwkoop-Beuk uit Oegstgeest werd dank zij de medewerking van de rijks- en gemeentepolitie, die voor de begeleiding zorgde van gemeen tegrens tot gemeentegrens, in een uur en een kwartier Apeldoorn te- reikt. Daar nam dr. J. J. van Zanten van het Leidse beademingscentrum, die met de ziekenauto was meegegaan om de zieke bij te staan, de patiënt over. In dezelfde tijd als de heenreis werd de terugtocht gemaakt. De pa tiënt maakt het naar omstandighe- heden redelijk wel. Het Cultureel Cetrum levert de ge meente Voorschoten jaarlijks een te kort op van f 26.500. Volgens bereke ning door de gemeente bedragen de werkelijke kosten per dag voor het gehele Culturele Centrum f 336. Thans wordt in rekening gebracht f 105. Ai le sprekers noemden de huur van het Cultureel Centrum een verkapte su- sidie-verlening. De heer Scheps <BP) zag liever, dat de gemeente het Cen trum zou gaan verpachten, daar de gemeente voor niet-culturele evene menten. de volle prijs in rekening gaat brengen. De voorgestelde ta riefswijziging kon in de ogen van de Boerenfractie geen genade vinden. Ook het verhuur van het Centrum voor een midénstandsbeurs dient niet meer door de gemeente gesubsidieerd te worden, daar dit een commerciële aangelegenheid is. De heer De Klerk Wolters 'PC.) begroette met vreugde de tarif fswijzi gingen als proef voor één jaar. Mr. Westermann (WD) zag een tekort op de exploitatie niet als een bezwaar, maar wilde dit tekort plaat sen onder het hoofd subsidie. Ju st vond de VVD dat manifestaties zoals middenstandsbeurs e.d. wel gesub sidieerd worden, daar dit als een al gemeen plaatselijk belang aange merkt kan worden. De heer Schuurman (KVP) kon zich eveneens verenigen met de voor gestelde tariefswijzigingen als proef, terwijl drs. Stoker (PvdA) wees op de speciale taak van het Centrum, een centrum dat verbonden is aan een schoolgebouw. Wethouder Iestra (PC) zeide dat voor het Cultureel Centrum steeds zal blijven gelden, dat voorrang ge geven dient te worden aan de school en aan culturele evenementen, die steeds voor gaan voor niet culturele bijeenkomsten. Daarom zal het Cul tureel Centrum moeilijk een sluiten de begroting kunnen krijgen. Het in het leven roepen van een doorstro mingsregeling woningvoorraad noem de de heer- Schuurman (KVP) met kunstgrepen naar een evenwicht zoe ken". De gehele raad zag weinig re sultaat van deze regeling in zicht. De voorgestelde ruil van het pand Leidseweg 349 en Prins Mauritslaan 16 verkreeg de goekeuring van de raad. Doorbraken Van der Laan (KVP) stelde dat de gemeente officieel nooit had medege deeld, dat de afbraak voorlopig niet door zou gaan. Met de eigenaren wordt thans overleg gevoerd omirer.t de verkoop. De huurders kunnen geen enkele finamciële claim, juridisch be zien, laten gelden. Deze uitspraak van de wethouder ontlokte de heer Schuurman de uitroep: „Dan komen die mensen goed in de boot te zitten". Nadat de raad zich zeer kritisch had uitgelaten over de voorgestelde ver koop aan het bouwteam Voorschoten ..Crescendo"' vierde 70 jarig bestaan De in 1897 opgerichte harmonie kapel „Crescendo" te Noordwijk aan Zee herdacht, zij het niet officieel, gisteren met een concert in het volle Lido-theater haar 70-Jarig jubileum. I Er zfjn zelfs leden die reeds "5 en 40 jaar hun krachten aan deze ver eniging gaven. Een complete familie van vader, moeder en drie kleine jongens maakt er o.a. deel van uit. Ma, die haar man en drie telgen tot deelname wist te inspireren werd door de wethouder van Culturele Zaken in de bloemetjes gezet. Alle lubilarissen kregen een onderschei ding in het vooruitzicht gesteld. Dirigent Alb. Meij heeft zijn orkest tot een lofwaardig ensemble weten te vormen. Zijn programma gaf daar voldoende blijken van, in het bijzon der die werken, waar instrumenten groepen naar voren treden. De Trumpet Fiesta van Philips, en. Trombones to the foro van H. T. Soull in de bewerking van Pope on derstreepten dit. Het koper werd kundig geblazen. Van Boedijn hoor den wij de ouverture „Caesar en Cleopatra" en „A chain of British songs", die vol kleur werden uitge- van bouwgrond in „Noord-Hofland" voerd. Toch waren het eerstgenoem- deelde de burgemeester mede, dat het de twee werken van Philips en Soull, College er met veel moeite in geslaagd was dit voorstel rond te krijgen, waardoor er thans 67 premiewonin gen gebouwd gaan worden en tevens 22 woningwetwoningen en 20 bejaar denwoningen. De verkoop van deize grond levert de gemeente financiën op voor het bouwrijp maken van weer een deel van het uitbreidingsplan Noord-Hof land. Sneller dan vorig jaar verwacht kon worden, staan thans in „Noord- Hofland" 72 woningen vrijwel gereed, zijn er 84 in aanbouw en worden er zeer spoedig weer 109 in aanbouw ge nomen. Verheugd stemde de raad in met het initiatief geniomen door de gym nastiekleraren om in die toekomst in de vakanties meerdere schoolsportda- gen te gaan organiseen. De raad stel- die naar ons gevoel het meest aan spraken voor deze tijd. In pittig marsmuziek is „Crescendo" natuur lijk geheel op veilig terrein. Deze klonk uitstekend. Tijdens de rapsodie „Yanka" van Rooser tikte de dirigent af. Hij on dervond hinder van gepraat op de galerij. Een blamage voor Noord- wijk, dat zijn erkentelijkheid voor het overige toch deed blijken. Een aardige afwisseling is steeds j het optreden van de drumband, be staande uit jeugdige spelers. Alleen al de emst, waarmee zij zich van hun taak kwijten is plezierig om naar te kijken. Ook het oor krijgt zijn deel, zij het binnenshuis mis schien iets te veel van het goede. Maar een vlot geslagen syncopisch ï-itme van een jeugdige tamboer de een krediet van f 1.000.— beschik- toch wel zeer leuk. Dat zullen de baar voor de aanschaffing van prij- i film „Graaf Bobby" en het „dansje" zen en voor het verstrekken van een 1 na de pauze stellig ook geweest zijn. verversing aan de leerlingen. Ad Int. Veertig jaar in dienst in Noordwijk van graaf Van Limburg Stirum Een markante figuur in de Noord- j wijkse dorpsgemeenschap, de heer J. Landman gaat jubileren. 8 april, veertig jaar geleden, trad hy in dienst van de familie Van Limburg Stirum, die het landgoed „Offem" in eigendom heeft. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt hem op zaterdag 8 april door de graaf en gravin Van Limburg Sti rum in hotel-restaurant De Beurs een receptie aangeboden. Van 5 tot 6.30 uur zal men daar de jubilaris rust welke bestaat onder de bewoners 1 kunnen gelukwensen. van de Leidseweg-Noord in verband met doorbraken, welke gepland zijn, maar niet bekend bij de bewoners. Tevens wees de heer Franken op het feit, dat vorig jaar de bewoners van de panden Leidseweg 349, 351, 353, 355 en 357 na een taxatie gemeend had den dat hun woningen nog wel enige tijd zouden blijven staan. Wethouder Maandag: Oude Heren- Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrug- gracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost i steeg, Maarsmansteeg, Mandema- Havenstraat, Dwars Havenstraat, kersteeg. Vrouwensteeg (geheel). West Havenstraat, Verversplein, Ha- Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn ven Havenkade Kalvermarkt, Kijf- (geheel). Den Burcht, Burchtsteeg, gelHerengracht (beide zijden)Nieuwstraat, Hartesteeg. Beschuit- Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstr steeg. Moriaansteeg. Hooglandsekerk- Waardkerkplein, Waardkerksteeg. gracht, Koppenhinksteeg, Hoogland- Oranjegracht, Kaarsemakersstraat,sekerkkoorsteeg. Middelweg. Oude Looyerstraat, Wewerstraat, Veste- Rijn (beide zijden). Hoogstraat, straat Groenestegen, üiterstegracht. Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pancras- Kerksteeg, Waaxdgracht. steeg. Van Driesenstraat. Middelste gracht. Maandag: Vrijdag: Korevaarstraat, Zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwars- Plantsoen. 4e Binnenvestgracht, Rijn straat, Munnikenstraat, van Galen- straat, Kraaierstraat, Havenstraten straat,' Waardstraat, Hermanstraat.12e en 3e, 1, 2e en 3e Gortestraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evert- Geregracht, Levendaal, Oranjeboom- senstraat, Oosterstraat, van Spyk- straat. Cathrijnestraat, Barbarasteeg, straat, Kortenaerstraat, Tasman- St. Jorissteeg, Koenesteeg, Nieuwe straat, Overran, Heemskerkstraat, Brugsteeg. Wielmakersteeg. Veer- straat, Hogewoerd, Watersteeg, Plan- Dinsdag: Hoge Rijndijktage, Utrechtse Veer. (van Wilhelminabrug tot Ryn- Vrijdag: vreugd), Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd.. Kort Rapenburg. Kabeljauwsteeg. Rijnvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan. iRapenburg, Doelensteeg, Nonnen- Park „Die Leythe", Roomburgerweg, j Kolfmakersteeg, Zegersteeg, ^5e Aarstraat, Meerburgerkade, Meer bur- De heer Landman begon zijn loop baan op het bekende Noordwijkse landgoed als bosarbeider. Door zijn grote activiteit wist hy zich in de loop der jaren op te werken tot Iemand met een veelomvattende functie, die men het best met „hoofd van de huishouding' zou kunnen om schrijven. Zo onderhoudt de jubilaris, geassisteerd door zijn medewerker, de sier- en moestuin van „Offem", hij draagt de zorg voor de instandhou ding van de bossages van het fraaie landgoed, verzorgt de paarden en pony's, oefent toezicht uit op de jacht, kortom de jubilaris is de man, die voor de dagelijkse gang van zaken op „Offem" nagenoeg onmisbaar ls geworden. Zijn verbondenheid en trouw aan V isserij-varia Vragen over liet vergaan van de ..Maartje" Het Eerste-Kamerlid, de heer Van Wijk (PSP) heeft de ministers van Landbouw en Visserij en van Ver keer en Waterstaat schriftelijk ge vraagd, of zij nadere mededelingen kunnen doen over het vergaan van de kotter UK 223 „Maartje". Ook wil hij weten of het waar is, dat de scheepvaartinspectie de kot ters UK 37, UK 70 en UK 111 uit de vaart heeft doen nemen en op welke gronden deze kotters thans in te genstelling tot een eerder terzake in genomen standpunt onzeewaardig worden verklaard, althans onzee waardig worden geacht. de grafelijke familie is bijzonder groot. Volgend Jaar. in januari hoopt de Jubilaris 65 te worden, maar dat de heer Landman dan van rust zal gaan genieten, zit er nog niet in. De heer Landman is Voorhouter van geboorte, daarna was hij nog enige tyd Hagenaar, verhuisde toen naar Bodegraven om zich tot slot in Noordwijk te vestigen. Reeds dertig jaar is de heer Land man bestuurslid van de Oranjever eniging Noordwijk-Binnen en er al vele jaren secretaris van. Ter gele genheid van het 25-jarig bestuurslid maatschap ontving hij een onder scheiding van de Ned. Bond van Oranjeverenigingen. In 1945 behoorde de heer Landman tot de oprichters van de Harddrave rijvereniging „Prinses Irene". Sedert jaren vervult hy hier de functie van penningmeesterr. Hoezeer het werk van de jubilaris door de Noordwijkse gemeenschap gewaardeerd wordt zal op de receptie wel blijken. Benoeming bij Samsom N.V. Als directeur van de sector Bureau - efficiency van N. Samsom N.V. is in gaande 1 april benoemd drs. E. M. Samsom. Samsom Bureau-efficiency is leve rancier van administratieve systemen en hulpmiddelen op het gebied van bedrijfsbeheer, visuele instructiemid delen, kantoormeubilair, bedrijfseco nomische literatuur en losbladige documentaire uitgaven. Van Oordt en Co. moderniseert In opdracht van de directie van de N.V. Dakpannenfabriek Van Oordt en Co. wordt achter het bestaande fabrieksebouw aan de 's-Molenaars- buurt in Alphen aan den Rijn een produktiehal gebouwd. Volgende maand zullen in deze hal uit Duitsland geïmporteerde machi nes worden geplaatst. De hypermo derne pers zal 3000 dakpannen per uur kunnen afleveren, die in vier nieuwe ovens worden gedroogd. Met deze vernieuwing is een berd a g van rond 2M miljoen gulden gemoeid. De nieuwe fabriek zal medio augus tus van dit jaar in bedrijf worden gesteld. VOORHOUT Niewe duiker voor Boekhorstpolder Voor de jaarvergadering van de Boekhorst polder bestond meer be langstelling dan gewoonlyk. De oor zaak hiervan was te zoeken in het feit, dat het bestuur een krediet van f 1500 verzocht voor het vernieuwen van een duiker, af te schrijven in 10 jaar van de kapitaalrekening. Meerdere leden waren van mening, dat dit bedrag te hoog was. Voorzitter Adr. Jansze moest wel alle zeilen bij zetten om het voor stel van het bestuur te verdedigen. De enige hiervoor geraadpleegde aannemer, de heer J. Zwetsloot uit Voorhout, was volgens het bestuur capabel genoeg om te garanderen, dat de nieuwe duiker goed aange bracht zóu worden. De opposanten zagen graag dat ook andere aanne mers om prijsopgaaf gevraagd zou den worden. Er moest uiteindelijk over het voorstel worden gestemd. De uitslag was 30 voor en 21 tegen. De duiker zal nu een gemetselde worden. Voorzitter Jansze roemde de wa terhuishouding in het afgelopen jaar. Ook de molenaar werkte zeer bevre digend. Ondanks een zeer natte pe riode in het najaar van 1965, hadden boeren en bollenkwekers niet te kla gen gehad hetgeen tot tevredenheid stemde. De secretaris-penningmeester, de heer H. P. L. Standaert, kon een netto batig slot melden van f 700 tegenover nadelig slot in het vorig jaar van f 293. De begroting voor 1967 werd vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 5285. Ook stemde de vergadering in met een verhoging van de pol- derlasten avn f 14 naar f 16. By de rondvraag bleken sommige leden het weer eens onbehoorlijk te vinden, dat bollenkwekers niet meer polderlasten moesten betalen dan veehouders. Het bestuur heeft hier al eens naar geïnformeerd en het blijkt dat dit alleen van toepassing is bij kassenopstand. Voor de Boekhorst- polder werd dit nog van geen waar de geacht, om dit toe te passen. Morgenochtend om tien urn- wordt het startschot gegeven voor de clubkampioenschappen van de Leid se „Swift-combinatie". Bij de ama teurs, die een afstand van 100 km moeten afleggen, verdedigt de Leide- naar Wim v. d. Berg zijn titel. De nieuwelingen rijden 60 km, ter wijl zowel de adspiranten als de da mes 25 km zullen fietsen. De start is in Oud-Ade. NIEUW-VENNEP gerstraat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestraat, Wierickestraat, IJssel- kade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaan- straat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaarne straat, Lekstraat. Binnenvestgracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molen- steeg, Boisotkade, Kampersteeg, Con- ciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, St. f®. wiJye D125715,0Vn S^ft T?a,ri^?nle I 250 275- Pnrn/ip 140— 175- PnAlnritnim Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan Dinsdag: Galgewater, Noordeinde Rembrandtstraat Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel Groenh ovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis. Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vree- wijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bil- van Houtkade, Hoefstraat, Raam- i steeg, Garenmarkt, Steenschuur. iNieuwsteeg. Herensteeg, Salomon- steeg. Kloksteeg, Scheepmakersteeg. Houtstraat, Gerecht, Lokhorststraat, plein,Zonneveldstraat, Pieterskerkkoor- steeg, Diefsteeg, Berkeldaelstraat. Pieterskerkgracht Pieterskerkhof, Papengracht, Pieterskerkstraat, Doe lengracht. Op 11 april zal in de kantine van de landbouwwerktuigen- en machinefabriek Vicon, weer een bloedafname-avond worden gehou den voor het Rode Kruis. Inwoners uit Nieuw-Vennep, Abbenes en De Kaag. kunnen daar terecht van 19.00 tot 21.00 uur. RIJNSBURG. 31 maart - Bloemen veiling Flora: Tulpen: Bellona 100 130; White Virginian 160—180; Lusti ge Witwe 125 150; Sweet Harmonie 250-275: Parade 140-175; Preludium 115-135; Prunes 180 - 200; Piccadilly 90 115: Hollands Glory 180—210; Bo nanza 130-155; v. d. Eerde 130-150; Aladin 300 325: Oxford 140 155; Kennedy 100—125; Red Grant 120— 150: Fresia's Pimpernel 65 100; Fan tasy 400-425: Golden Yellow 45-100; Diana 300-315; White Swan 85-125; Hyacinten gemengd 90 120; per bos; Am. anjers Carry Sim 30—37; roze 29 35; witte 50 57; rode 30 36; Crow- ly 28 36; Arthur 26 35; Dusty 30 36; Gerbera 15 35; Anthurlum 185 215; Irissen 18 25 per stuk; Amaryl lis 25 30; Cybidlum 100 140 per kelk; Narcissen: Carlton 200 290; Un- serpasslble 250-350; Golden Harvest 250-300: Anemonen 450 - 650 per 100. RIJNSBURG. 31 maar Groente- velling: waspeen 280 - 560; Al 820- 900; BI 920 990 per kist; rode kool 800 per 100 kg; prei 66 per kg; ker vel 14; radijs 21-30; peterselie 17- 19 per bos; knolselderle 9 29 per st. Gevangenisstraf voor inbrekers Eigenlyk was het plan van een drietal jeugdige Hagenaars geweest in te breken in een bejaarden-zie kenhuis in Katwijk, waar de brand kast zou worden geforceerd en een aanzienlijk bedrag gestolen. Doch de berekeningen van de jongeman, die in het gebouw had gewerkt, klopten niet en de brandkast kon niet wor den geopend. Eenmaal op pad zijnde, werd wel ingebroken in de chr. ulo-school aan de Kon. Julianalaan en in een bios coop in Katwijk, waar o.a, de Bio- collectebus met inhoud werd gesto len. De Haagse rechtbank heeft in deze zaak uitspraak gedaan en de drie verdachten veroordeeld tot gevange nisstraf ieder van zes maanden, waarvan drie maanden voorwaarde lijk en aftrek van voorarrest. Parkeerplaats bij gereformeerde kerk Aan de gemeenteraad van Haarlem mermeer zal worden voorgesteld ak koord te gaan met de aanleg van een parkeerplaats by het kerkgebouw van de gereformeerde kerk aan de Eugenie Previnaireweg In Nw.-Ven nep. De commissie van beheer van de gereformeerde kerk had gevraagd een parkeergelegenheid te scheppen aan de Eugenie Previnaireweg zelf, ten behoeve van de kerkgangers die per auto naar de kerk komen. Volgens B. en W. is dit echter uit esthetisch oogpunt gezien niet verantwoord. Daarom zal worden voorgesteld een parkeerterrein te creëren in de onmiddellijke nabyheid van de kerk, maar dan aan het Dr. Van Haerin- genplantsoen. Door de gemeentelijke dienst openbare werken is daarvoor een plan ontworpen. De kosten wor den begroot op f. 10.650.—. Britten in Aden in staat van alarm De Britse troepen in Aden zijn gis teren in staat van paraatheid ge bracht om het hoofd te kunnen bie den aan gewelddaden die men ver wacht na bedreigingen door terro risten. zo heeft een militaire woord voerder gezegd. Ongeveer 2500 man staan klaar om ongeregeldheden te onderdrukken. Enkele uren eerder was een grote hoeveelheid wapens en munitie ontdekt, waaronder 4000 ko gels. Amerikaanse mortiergranaten. Russische granaten, landmijnen etc.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15