Leiden viert 2 koninklijke in april feesten Spoedig reconstructie van de Rijnzichtweg Vrienden profiteerden van gestolen geld en werden veroordeeld (10) stal geld voor mama Nog geen samengaan met COV P. Benning 25 jaar bij V.T.-Leiderdorp VRIJDAG 31 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 Koos uit Leiden is niet zo royaal Waldeck-Rochet j Verjaardag Koningin en geboorte prins(es) „Koos is niet zo royaal. Als hy de kans krijgt laat hij een ander nog z'n kopje koffie betalen. Dan gaat hti jullie beslist geen geld geven". Aldus de officier van Justitie by de Haagse politierechter, die Koos uit Leiden blijkbaar van binnen en van buiten kent. En dat speelde de twee verdach ten parten. Want zy probeerden het aan de rechter voor te stellen, dat Koos een heel royale bui had en zijn twee jjyrienden daarom mee had genomen naar diverse café's. „Jullie weten best, dat Koos gewoon lijk geen geld bij zich heeft", stelde de rechter vast. Dat hij met een bundeltje bank papier had gezwaaid, moest dus wel een bijzondere reden hebben. Die was er ook: Koos had het geid gestolen en de beide vrienden profi teerden er van mee. Heling, subs, schuldheling dus. „We dachten dat Koos z'n kleding- geld had gekregen van de steun", aldus het verweer, maar daar ge loofde de rechter niet in. „Daar gaat hij jullie niet van trac- teren", meende hij. Ook Koos had kennelijk zijn por tie tijdens het café-bezoek genoten. Hij wist alleen, dat toen hij des mor gens ontwaakte bijna al het geld uit zijn zakken was verdwenen. Er was een ritje Leiden- Den Haag van betaald om ook daar het feest van de gestolen centen te kun nen vieren. De officier van Justitie eiste tegen één verdachte drie weken en tegen de andere 2 weken gevangenisstraf. De rechter vond dat de verdach ten een gelyke straf verdienden en veroordeelde ieder tot twee weken ge vangenisstraf. Griekse regering afgetreden De Griekse interim-regering van Paraskevopoelos is afgetreden. De premier bood Koning ConstantiJn gisteren het ontslag van zijn rege ring aan tijdens een audiëntie. Oorzaak van de val van het inte rim-kabinet. dat de algemene verkiezingen moest voorbereiden, was een geschil tussen de twee be langrijkste leden van de coalitie, de rechtse Nationale Radicale Unie en de centraal-linkse Unie van het cen trum. LEIDERDORP Alliance Gastronomique 1 Tene nde de gastronomie te bevor- jderem hebben negentien restaura teurs o.w. de eigenaars van Oudt iLeyden en de Beukenhof in Oegst- geest. de „Alliance Gastronomique Neerlandaise" opgericht. Gezamenlijk wil men de verfijnde keuken gaan propageren, hetgeen men denkt te ibereiken door het uitwisselen van [recepten en het aan elkaar „uitle- inen" van koks. Ook zal aandacht worden besteed aan het naar de me ning der oprichters steeds meer in I de verdrukking komende .rustig en ue neer M. L. van der Kwaak, ontspannen tafellen". Eenmaal per Ookenrode 5, in Leiderdorp hoopt jaar zal een Weremeus Buningprijs morgen zijn zilveren jubileum als f 1000 worden toegekend voor bode van het ziekenfonds Haarlem- journalistieke bijdrage op culi- mermeer en Omstreken te vieren. Jubileum van M. L. v. d. Kwaak nair gebied. Tot voorzitter Alliance Gastronomique is benoemd de heer J. Hastriok van restaurant „De Witte" in Amersfoort. Medische diensten Oegstgeest dokter Meissner, tel. 1865. Wassenaar dokter E. M. N. Oos- [terbaan. Prinses Marielaan 14a, tel. 8056; dokter J. H. Jaarsma, Witten- [burgerweg 106, tel. 9676; Wassenaar- apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; landarts, za. en zo. van 18.00-18.30 luur B. P. Hazenberg, van Z. van fïyeveltstraat 108, tel. 5535. Voorschoten dokter J. M. Abar- inel, Chopinlaan 32, tel. 3875; tand arts G. M. Manschot, Pauwenstraat melden 9.30 uur; za. Voorschoten- apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525;. i. apotheek Centraal, Breestraat l. Leiden, tel. 20552; wykverpl Warmond dokter Bots. Voorhout, tel. 02532-7393; zuster Muhlhaus. Dr Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 8122. rnster ter Molleman, Wijngaarden laan 2, tel. 2177. Vorderingen van Warinonds Fanfare Voor de tweede maal in het win- erseizoen trad „Warmonds Fanfare" n 't Trefpunt in Warmond voor het voetlicht. Helaas was er dit keer liet zo'n grote belangstelling. Diri- fent Jlondong had gestreefd naar luchtig en populair programma, na de pauze gevolgd werd door blyspel van de afdeling toneel Indcr de aanwezigen bevonden zich en W. van Warmond, benevens i ere-yoorzitter. Behalve een drietal beknde mar- in van Ney, Sousa en Panella. aarvan bij de eerste mars „Saint Siphoneen viertal kleine tam- ourtjes voor het korps was opge teld (zy sloegen hun partij heel cor- pkt en geroutineerd!) bevatte het rogramma nog drie andere werken. )e ouverture Chicago van Fernand [üelle is wel sterk onsamenhangend, letgeen meerdere stukken van dit port kenmert. Misschien zou het ge- peel boeiender geweest zijn, als de componist zijn thematische gegevens beknopter had uitgewerkt. Ondanks ierne componenten ontkwamen niet aan het gevoel van langdra digheid. Het is verheugend, dat het Ensemble gestadig in betekenis groeit. Iet totale klankbeeld wordt onmis- tenbaar gaver in vergelijking met 'orige uitvoeringen. Dit kwam vooral ot uiting in de selectie van de Musical sound of music' van Ri- ihard/Rodgers. De instrumentatie 'an deze in het gehoor liggende me- odiën biedt aan alle instrumenten- Toepen, vooral die der saxofoons en welkome kans uit te blinken, letgeen metterdaad goed is benut. )e fanfare was hier goed op dreef. Hetzelfde kan gezegd worden van Ie xylofonist. in het programmati- che stuk „Souvenir de cirque Renz" an Gustav Peter, dat de sfeer van iet circus verbeeldde. De vorderin- en die dirigent Hondong bereikt Un onmiskenbaar. Daarom heeft ït publiek dan ook echt kunnen irieten. Na de pauze zorgde de toneelgroep bet het blyspel „Als een kwartel" 'oor de nodige hilariteit. ad. int. Zijn arbeidsterrein is uitgebreid en beslaat de gemeenten Leiderdorp, Zoeterwoude en een groot deel van Voorschoten, 's Morgens zal hij in zijn woning door de directie gehul digd worden. Velen zulten hem on- getwflfeld op deze dag hun geluk wensen komen aanbieden, 's Avonds viert de heer Van der Kwaak zijn zilveren jub'teum in familiekring. In Leids café Hier moeder, dat heb ik verdiend .net oude kranten, zou het tienjarige dochtertje van een huismoeder uit Leiden hebben gezegd telkens wan neer ze haar wat geld gaf. Het dochtertje ging namelyk mee naar het café, dat moeder 's ochtends schoonmaakte. Dat het geld uit de toonbanklade kwam, zou de moeder niet hebben geweten. De officier van justitie by de Haagse politierechter trok dit evenwel sterk in twijfel, want het kind zou wel twintig keer enkele guldens aan moeder hebben gegeven. „Als u het zelf niet wist, dan had u het wel kunnen begrijpen, vond de officier, die het een heel bedenke lijk geval vond. Aanvankelijk werd de vrouw van de diefstal verdacht, maar toen een val werd opgezet, liep het kind daar In. Omdat de officier rekening wilde houden met het gezin, volstond hij met een eis van f 75 en drie weken gevangenisstraf voorwaardelijk. De rechter veroordeelde tot f 75 boete en een week gevangenisstraf voorwaardelijk. doet weer beroep op Mitterrand Tot besluit van een tweedaags con gres van zijn partij heeft de commu nistische secretaris-generaal Wal deck-Rochet, gisteren in Parys een hernieuwd beroep gedaan op de voor zitter van de linkse federatie, Fran cois Mitterrand, om haast te maken met een verdere uitbouw van het volksfront. Hi) zag in de winst, die de linkse partijen by de laatste verkiezingen hadden geboekt, een eerste bewijs voor de juistheid en de noodzaak sa men consequent één lijn te blijven trekken. Een volgende stap zou in zyn ogen moeten zijn, de opstelling van een gezamenlijk regeringsprogramma, om dat het volgens hem uitgesloten is, dat de huidige, Gaullistische schijn- meerderheid het land nog heel lang zou kunnen blijven regeren. Rochet drong bij Mitterrand dan ook krach tig aan op een spoedig antwoord op een brief, die hij hem een maand ge leden zond, om hem uit te nodigen over dat regeringsprogramma te overleggen. De haast die de communisten nu zetten achter de voorbereiding van een volksfront, om zo hun versterkte positie te kunnen consolideren, wordt door de federatie nu niet bepaald ge deeld. Mitterrand verschuilt zich achter het voorwendsel, dat de lei ding van de federatie pas op 13 april bijeen komt om een nader standpunt te bepalen. Maar dat hy in een gede tailleerde discussie met de commu nisten over de binnen- en vooral bui tenlandse politiek op het ogenblik weinig heil ziet, is wel zeker. Voor de federatie is verdere toena dering tot de communisten een pro ces dat zijn tyd zal moeten hebben. Meeleven met het overlijden mgr. De Vet Namens Paus Paulus heeft kardi naal Cicognani een telegram van deelneming gezonden by het over- ïyden van mgr. De Vet van Breda. Het gemenetebestuur van Gilze- Ryen, waar mgr. De Vet geboren is, wil een straat naar hem vernoemen: Bisschop van de Vet-straat. Het pas toraal beraad der kerken in Noord- Brabant en Limburg heeft zyn ge voelens van meeleven betuigd. Namens het bestuur van de P.v.d.A. schreef dr. J. G. Tams, voorzitter. „wy hebben het voorrecht gehad 1 Siailg OVeF Ma OI mgr. De Vet van nabij te leren ken- nen. Het grote begrip voor de mo derne wereld dat hy daarby toonde naast zyn grote openheid en zyn op recht verlangen een bruggen-bouwer te kunnen zyn tussen de verschillen de groeperingen in ons volk hebben ons daarbij diep getroffen". De Leidse vereniging „Koninginne dag", heeft een programma samen gesteld voor de viering van de ver jaardag van de Koningin, die dit jaar op maandag 1 mei plaats heeft. Daarnaast is zy bezig met de voor bereiding van feestelykheden in het kader van de aanstaande geboorte van een prins of prinses op Draken- steyn. Programma Het programma voor de vieimg van het Koninginnefeest op 1 mei draagt een traditioneel karakter. De kerk dienst is vervallen, omdat op de voor afgaande zondag in de kerken aan dacht aan de verjaardag van de Ko ningin zal worden geschonken. Het programma voor maandag 1 mei luidt als volgt: 7 uur reveille door drumbands 8.15 uur aubade met muziek van het Leidsch Politie Muziekgezelschap op het Stadhuisplein 9 uur kinderfees ten in de bioscopen, in het St. An- toniusclubhuis en in de buitenwy- ken 9-10 uur carillonmuziek van de Lodewykskerk 9.30-11.30 uur pop penkastvoorstellingen in Den Burcht 10 uur kinderspelen op het terrein van de Zoeterwoudsesingel 10-11.30 uur gymnastiekdemonstratie op het Stadhuisplein 11.30-12.30 uur caril lonmuziek van het Stadhuis 12 urn- ontvangst door de burgemeester in de burgerzaal 1.30-2.30 uur start van de Oranjewandeltochten op het terrein van „Den Burcht" 2.30 uur voetbal- wedstryd in de Kikkerpolder ten ba te van het Poliofonds (KNVB-Zwa- luwen) 3-4 uur judo- en jiu-jitsu- demonstratie op het Stadhuisplein 4 uur openluchtconcert in Van der Werfpark 4 uur muzikale rondgan gen door Nieuw Leven en R.-K. Harmonie 4.45 uur défilé wandelaars voor Stadhuis 5 uur uitreiken pry zen aan wandelaars in „Den Burcht" 8.30 uur muzikale demonstratie en taptoe op het Pieterskerkplein. Om 8 uur 's avonds wordt in de Stadsgehoor zaal onder auspiciën van K. en O. een f eestconcert gegeven. Oranjebal Wat de komende gebouit .n Dra- kensteyn betreft, de Leidse kinderen zullen ter gelegenheid van deze ge boorte op school beschuit met muis jes krygen. Personeel van de Koks- I school zal zorg dragen voor 't klaar maken van de beschuiten en het ver- I voer ervan naar de scholen. Voorts zullen op die dag indien mogelijk muziekkorpsen een rond gang maken. Ook zyn voorbereidin gen getroffen voor een Oranjebal, waarvoor in principe al drie orkes ten zyn gecontracteerd. Het pro- I bleem is echter: welke dag wordt het, I want de Stadsgehoorzaal is niet elke j avond beschikbaar. Een uitwyk mo gelijkheid wordt dan misschien de sociëteit Minerva. Edy ontslaat 70 man De N.V. emaillefabriek „De IJsel" (Edy) zal zeventig werknemers ont slaan. De directie van de Dierense fabriek zegt, dat zy door structurele invloeden was gedwongen zich te be zinnen op maatregelen om de conti nuïteit van het bedryf veilig te stel len. Het produktie-apparaat wordt ge reorganiseerd. Het resultaat van de genomen maatregelen houdt in, dat by een totale personeelsbezetting van 550 mensen aan 70 werknemers uit een eenheid van 140 man ontslag j zal moeten worden aangezegd. Voor de 70 werknemers, waarvoor de ontslagvergunningen zyn aange vraagd, is met de vakbonden eenstemming bereikt, afvloeiingsregeling. „krankzinnig monster" President Tsjang Kai-sjek van Nationalistisch-China heeft opgeroe pen tot opstanden op het Chi nese vasteland om voorzitter Mao Tse-toeng, die hij een krankzinnig monster" noemde, af te zetten. Tsjang sprak, steeds onderbroken door applaus, op een byeenkomst ter gelegenheid van de dag der jeugd. Op deze nationale feestdag wordt een mislukte opstand in Kanton her dacht. waarby (op 29 maart 1911) 72 rebellen, die in verzet kwamen tegen de Mantsjoe-dynastie, om het leven kwamen. „Zyn optreden", zei Tsjang van zyn aartsvyand. „is dat van een ti ran. een duivel, een verrader, een verraderlyke staatsman een bandiet en een dief". Pamfletten met de volledige tekst van deze rede werden aan ballonnen I op Quemoy en Matsoe opgelaten in t betreft de de hoop dat communistisch-China UC Iiuuy UOl I ervan onder de indruk zou komen. In de Rijnsburgse jeugdhaveii WONINGBOUWVERENIGING „SPINOZA" VERGADERT Oktober 1965 zette het bestuur van de Rynsburgse woningbouwvereni ging Spinoza' een plan tot het bou wen van 124 woningen op stapel. Af gelopen zomer kon dit plan met de kostprys aan de aannemer, de heer Van den Marei, worden doorgege ven, maar er ls nog steeds geen goed keuring voor de bouw. Dit noemde de voorzitter van Spinoza de heer C. Noort tijdens de gisteravond in de jeugdhaven gehouden vergadering, een nare zaak. Temeer daar er dit jaar slechts 49 woningen klaar ko men hetgeen hij niet te veel noemde gezien de huidige woningnood. De voorzitter deelde voorts mee dat het bestuur reeds met het col lege van burgemeester en wethouders contacten heeft opgenomen over de bouw in het uitbreidingsplan „Fre- deriksoord". Voortaan zal een administrateur in vaste dienst worden genomen om de omvangrijke administratie by te houden. De heer Noort bracht aan allen die zich weer voor de vereniging hebben ingespannen dank, in het by- zonder noemde hy de ere-voorzit- ter. de heer K. Zandbergen, die als toezichtvoogd voor de vereniging werkte. Tot slot overhandigde hy een boek en een boekenbon aan de heer W. Heemskerk, die na elf jaar als in casseerder van de huishuur te zyn opgetreden, voor deze functie be dankte. de voorzitter zei dit vertrek met spijt te moeten aanvaarden. Hem werd een grote kist sigaren overhandigd. De heer D. v. d. Mey noemde hem namens de leden van de raad iemand die veel en goede propagan da voor Spinoza maakte uit sociale bewogenheid. Mevr. Van Egmond werd een bak planten overhandigd. Nadat de heer Van den Marei het scheidende raadslid had toegespro ken en hem een geschenk had over handigd, sprak de heer Van Egmond woorden van dank voor deze huldi ging. nog een Verbetering van rijkswg 12 Vanaf 3 april zal een 5,5 km. lang gedeelte van Ryksweg nr. 12, dat loopt door de gemeenten Waddinx- veen, ReeuwUk en Bodegraven wor den verbeterd. De werken zullen achtereenvolgens op de noordeiyke en de zuidelijke rij baan worden uitgevoerd; er zullen over nog nader te bepalen afstanden snelheidsbeperkingen van 90, 70 en 50 km/uur worden vastgesteld. Tevens zal het verboden zyn in te halen. Ty- dens de verbetering van de zuidelijke Het bestuursvoorstel om de contri- rijbaan by de brug over de Gouwe butie van niet-Spinoza woningen te j zal het verkeer op het punt van sa- verhogen van f. 2,50 tot f5,- en het menkomst van de Rykswegen 3 en 12 lnschryfgeld van f. 1,40 tot f. 3.-, met verkeerslichten worden geregeld, werd goedgekeurd. De heer K. Zandbergen bracht dank aan de aannemer Van der Marei, die de vereniging in moeily- ke tyden heeft willen helpen. Ver volgens werd afscheid genomen van de heer C. v. Egmond die deel uit maakte van de raad van commissa rissen. Ruim 20 jaar heeft hy in deze functie zyn werk voor de ver eniging gedaan, reden „Kon i nginnedag" De vereniging „Koninginnedag" hield gisteravond in restaurant Van der Heyden haar jaarvergadering, tydens welke onder meer de plannen voor de viering van de verjaardag van de Koningin en die van de ge boorte van een prinsenkind bekend werden gemaakt. Ten aanzien van de plannen om de vereniging samen te voegen met de Chr. Oranjever eniging kon „Koninginnedag" voorzitter W. de Gast nog geen posi tieve mededelingen doen. Hy deelde mee dat de Chr. Oran jevereniging wat moedeloos is ge worden ten aanzien van haar be staansrecht en dat zy daarom had voorgesteld tot opheffing van belde verenigingen over te gaan om di rect daarop een nieuwe vereniging op te richten met als naam bij voorbeeld „Leidse Oranjevereniging". Het bestuur van de Chr. Oranjever eniging kwam volgens de heer De Gast echter met bepaalde verlan gens, die het bestuur van de vereni ging „Koninginnedag" niet zoi kon inwilligen. Waarschijn lyk den de besprekingen binnenkort voortgezet. In zyn openingswoord herdacht de voorzitter het overlyden van de heer J. F. Voorby, die als penningmees ter de vereniging jarenlang heeft ge diend. Penningmeester J. C. Crab- bendam liet weten, dat het saldo van de vereniging is gestegen tot 'f 2.480; er staan 370 leden ingeschre ven. De heren C, F. Meerpoel en G. van £ïer vliet werden herkozen als bestuurslid; in de vacature-A. v. d. Neut Wérd de heer W. A. Kosten ge kozen. Na de pauze werden door de Ryks- voorlichtingsdienst beschikbaar ge stelde films over het Konlnkiyk Huls vertoond. Oegstgeester raad bijeen De gemeenteraad van Oegstgeest heeft zich gisteravond onder meer beziggehouden met het voorstel tot de reconstructie van de RUnzichtweg vanaf het viaduct. Hiervoor is een bedrag nodig van f 1.Ü15.000— Eer der was al een krediet van ruim 7 ton De heer P. Benning herdacht gis teren, dat hö 25 jaren werkzaam was bij de N.V. Ver. Touwfabrieken in Leiderdorp. Na verwelkomd te zijn door de maatschappeiyk werk ster werd de Jubilaris in de kantine van het administratiekantoor fees telijk ontvangen en werden onder het genot van een kopje koffie herinne ringen uit het verleden opgehaald. Was de spinnery de eerste afde ling, waar de heer Benning zyn werkkring vond, de staalkabelfabriek werd de afdeling, waar hy zich hele maal op zyn plaats voelde. Nooit zal de jubilaris de werkkampen in Duits land vergeten; noch minder zyn tocht van Beriyn naar Odessa, na dat hy door de Russen was bevryd. Vervolgens bracht de directeur, de heer H. B. Haanappel de jubilaris dank voor de wyze, waarop hy zyn werk had verricht Het verheugde hem te hebben vernomen, dat de heer Benning zyn werk steeds met zoveel plezier doet. Hy overhandigde de jubilaris de zilveren V.T.-legpen- ning. alsmede de zilveren V.T.-draag- speld en een enveloppe met inhoud. Hierna boden ook de heren I. Vo gelenzang. J. Vink en H. J. Dingjan hun gelukwensen aan, alsmede de heer J. H. N. Bakker, waarna ten slotte de heer P. Hillebrand de ju bilaris niet alleen als vertegenwoor diger van de Ondernemingsraad, maar ook als „medevisser" toesprak. „Zwygen" was onder alle omstandig heden het kenmerkende van de jubi laris. aldus de heer Hillebrand die zyn harteiyke woorden vergezeld deed gaan van een fleurige bloemen hulde. De Jubilaris dankte voor de tot hem gesproken woorden, de ontvangen ge schenken en vooral voor het prachtig bloemstukje, dat zyn echtgenote thuis had ontvangen. Voordat de heer Benning huiswaarts keerde, maakten vele collega's van de gele genheid gebruik hem hartelyk geluk te wensen. beschikbaar gesteld. Het werk wordt volgende maand aanbesteed. Betreurd werd, dat een groot deel van de werkzaamheden moet geschie den in de zomermaanden hetgeen verkeersproblemen met zich mee brengt. Verwacht wordt, dat het hele werk een klein jaar zal duren. Voor het verkeer naar de badplaatsen is deze reconstructie van groot belang. Het voorstel om de bunker in het bos van Wyckerslooth af te dekken en de heuvel te voorzien van een rhododendron-beplanting werd aan genomen, hoewel het daarvoor beno digde bedrag van f4.500 nogal hoog werd gevonden. Tegen het voorstel tot verbetering van bouwplan II in Buitenlust bestond geen bezwaar. Subsidies De afhandeling van de by de be groting 1967 aangehouden subsidie verzoeken had tot resultaat, dat aan het verzoek van de afd. Oegstgeest van de EHBO werd voldaan en f 800 beschikbaar werd gesteld. Het zoek om subsidie van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie werd afgewezen. De subsidie ten be hoeve van het Dienstverleningscen trum werd voor 1967 bepaald op f12000. De raad ging voorts akkoord met de instelling van een ouderraad het openbaar lager onderwys. Ten aanzien van de voorzieningen byeenkomsten toe te laten, hetgeen de vraag opwierp welke ruimte dan wel geschikt gemaakt kan worden. Daar kwam men niet uit. Het gebouw is oud en verbouwingen zyn of te duur of te ondoelmatig KNAAPJE IN DE GOUWE VERDRONKEN Lucht- Twee kinderen van de familie Pool waren gistermiddag omstreeks half twee met de zesjarige Mattheus Lam, wonende aan de J. Willem Frisoweg in Waddinxveen aan het spelen op de zandhoop aan de loswal aan de Noordkade. De kinderen vermaakten zich met kopje-duikelen. Op een ongelukkig moment belandde Mattheus Lam in de Gouwe, zyn vriendjes zagen hem tweemaal bovenkomen. In plaats van om hulp te roepen renden de knaap jes naar huis en vertelde daar wat er gebeurd was. Onmiddeiyk begaf de heer Pool zich per auto naar de Gouwe doch hy was helaas te* laat. Door de rykspolitie en rijkspolitie te water werd de omtrek afgedregd. Na een half uur dreggen vond men het ïykje van Mattheas. Zuster Theodiiia jubileerde Schrijver van boek over Ruby onder vuur Norman Hooten, die beweert dat hy een boek schryft over zyn ge sprekken met Jack Ruby.de man die Harvey Oswald vermoord de, is woensdagavond onder vuur genomen terwyi hy zich bevond in de omgeving van League City, on geveer 42 km ten zuiden van Houston. Hooten, van wiens auto het venster verbrijzeld werd, is zelf niet gewond, maar was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Hooten was waarnemend sheriff in Dallas gedurende enige tyd dat Ruby daar in de gevangenis zat we gens moord op Oswald. Hooten is nu jachtopziener in Gal veston Park. De onder-sheriff van Galveston County, Philipps, heeft bevestigd dat men op Hooten heeft geschoten. Doortocht van Olympia's Tour i bisteren vierae verontreiniging moeder-overste V o Sint-Jozef aan de Katwijkse gemeentebestuur om daar aan iets te doen. Vastgesteld werd, dat de nieuwe vuilpersauto in een behoefte voorziet. Drs. de Graaf in formeerde naar de sportdagen voor de scholen. Wethouder Thorn deelde mede dat de kostenbegroting daarvan wordt verwacht. Mevrouw Munting (VVD) bracht nog eens naar voren, dat zy het be- zwaariyk vindt dat de kantine van „De Voscuyl" niet mag worden ge bruikt voor politieke vergaderingen. Het verbod van B. en W. achtte zy onjuist. De voorzitter ging daarop uitvoerig in en zette uiteen waarom het verbod onlangs voor de verkie zingen werd ingesteld. Ir. Dorgelo vroeg B. en W. om binnenkort te ko men met de toegezegde richtiynen betreffende het subsidiebeleid. Ge antwoord werd, dat hieraan met de Terweeschool werd uitvoerig in- voortvarendheid werd gewerkt, gegaan op het gebruik van de gym-1 Hierna ging de raad in besloten nastiekz"al byvoorbeeld voor byeen-fitting om te spreken met de ontwer- komsten door de oudm< 'missie. De per van het uitbreidingsplan over de vloer is te kwetsbaar om dergeiyke bestemming van de Morgebelpolder. In de eerste etappe, die leidt van Amsterdam naar Den Haag zal de Gisteren vierde zuster Teodlna, I Olympia's Tour op 24 mei door Bos- i het pension koop komen. De karavaan zal circa Callaoweg, in Kat- kwart vóór zes 's middags Boskoop Bu de rondvraac bracht mevrouw I "V* *an den Ryn haar zilveren Passeren en komt vanaf de Henegou- Gmiverneur t*r sprake de iuchtvT I als 'Waddinxveen, door de tun- ontreiniging die afkomstig is van een De feestdag werd Ingezet met een nel. de oprit Hefbrug Zyde en be- grasdrogery In KatwUk. B. en W. feestelijke Heilige Mis tot intentie ^een zjch via de Hoogeveenseweg hadden zich reeds gewend tot het de jubilaresse in de parochie- j naar Benthuizen. De route is dezelfde kerk, die werd opgedragen door ka- als vorig jaar. pelaan F. J. Wust met assistentie van pater Jesse O.FM. uitLeiden en kapelaan P. W, J. Noordermeer van de universiteit te Tilburg. Kapelaan Noordermeer hield de predikatie, waarin hy de aandacht vestigde op de vete kwaliteiten van moeder-overste Theodina en de onder haar leiding werkende zus ters van pension Sint-Jozef. De pre dikant wenste haar geluk met dit zilveren jubileum en sprak de hoop uit, dat zy nog vele jaren haar ze- genryke arbeid zal mogen voortzet ten. Voor deze bijzondere gelegenheid zong het zusterkoor een meerstem mige mis. Om half twaalf was er in de grote hal van het pensioen gelegenheid om zuster Theodina geluk te wensen Hiervan werd een druk gebruik ge maakt, niet alleen door de zuster en gasten, doch ook een groot aan tal parochianen deed zyn belangstel ling biyken. In het pensioen Sint- Jozef werd ook gedurede de rest van de dag het feest nog voortgezet. Nieuwe uitgaven Indonesië, wat nu?, door prof mr. M. Slamet. uitg. AE. E. Kluwer. De venter Van 1945 af heeft de In donesische jurist en hoogleraar Sla- met gewaarschuwd tegen Soekarno. omdat hy er diep van overtuigd was, dat deze een gevaar voor Indonesië vormde. De feiten hebben hem ten volte geiyk gegeven. Tegenover het begrypeiyke stilzwygen. waarin Soe- karno's promotors in Nederland en daarbuiten zich thans hullen, mag de ware democraat prof. Slamet thans met gezag spreken. In deze brochure schetst hy met opmerkeiyke ken nis van zaken de maatregelen, welke zyn land mogelyk uit de bestaande moeilykheden kunnen helpen. Een boekje als dit (30 bladzyden groot) dient gelezen te worden door ieder, die zich over Indonesië een oordeel moet of wil vormen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17