Jeugd slaat aanval af Bobby Moore: „Keihard werken vormt basis voor het succes BUNA HART VERLOREN AAN CRICKET KRANTENBEZORGER Selecties volleybal Sporttoto Damkampioenschap van Nederland [ATERDAG 25 MAART 1967 LETDSCH DAGBLAD ADVERTENTIF gevraagd. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel ILeiden. (Van onze correspondent) I Engeland hoort weer bij de besten en de depressie van nega tief, alleen op verdediging berustend voetbal is voorbij." Dat (chrijft Bobby Moore, de 25 jaar oude Londense voetballer, die jiet Engelse team naar de overwinning voerde in de strijd om World Cup, in zijn boek: „Mijn voetbal-carrière". Bijna was Bobby Moore echter oor koning voetbal verloren •gaan, omdat hij zijn hart had irloren aan die andere beroemde ngelse sport: Cricket. Als jochie ieelde hij in de Londense haven- Ijk Barking voetbal en cricket en as vooral ln de laatste sport een •waardeerde kracht voor vele ams. Hij was goed genoeg om de I ijid-Engelse ploeg aan te voeren in En wedstrijd voor kinderen onder de jftien tegen het noordelijke elf- Op zestienjarige leeftijd was hij "jserve by het Engelse schoolteam, meeste anderen waren twee of ie jaar ouder. Doug Insole, de te- nwoordige keuzeheer van Enge- nds oricketteam, zei hem: „Vol- my belooft je toekomst als icketer heel wat, wat zou je er van ggen bij mi) in Essex te komen?" Moore heeft hier tamelijk serieus gieidacht. Tenslotte waren er tór hem eon aantal sportmannen eweest, die voetbal en cricket met joces hadiden gecombineerd. Uitein- lU'k koos hy toch voor voetbal om eenvoudige reden dat hij heb spel ikier vond dan cricket. nelle vlucht Toen begon de pylsnelle vlucht *4aar roem in Engeland. Eerst werd L g gecoached by West Ham United Malcolm Allison, hoewel zijn ei- idool toendertyd Noel Cantwell iJ&s. de man die weldra captain van Test Ham zou worden. Moore her- inert zich: „Ik heb nooit de kans ihad over het paard getild te wor- sn, ik werkte keihard om de fou- n uit myn spel weg te krijgen. Als die middagen met Noel weer )or de ogen haal, zie ik al die p4uten voor me: ik was niet snel ge- oeg, kon niet goed koppen en tacke- Ik weet eigenlyk niet wat ze aM goed aan me vonden. In zyn schooltyd was Moore nog- ian de mollige kant en kr-eg zo bynaam: „Tubby" Kort nadat by West Ham was gekomen be- hy te veranderen van een ,tub- tot wat hy nu is: 1.80 meter g. In september 1957 begon hij te Delen, dat „Tubby" Moure vooruit 42i ing. In zijn sohooltijd was hij nog ooit voor Engeland uitgekomen en L< ij vond het fantastisch toen hij ga in brief kreeg van Sir Stanley Rous in de English Football Association, hem werd gevraagd mid- .Jjor te spelen voor Engeland in L n r* eer "Hieuw record Aan het eind vestigde hy i '57— ird door 17 maal in internationale ugdwedstryden te zyn uitgekomen evenals het record 7 maal het ngelse jeugblslftal te hebben aan- voerd. In september 1958 speelde oore voor het eerst in het eerste West Ham. Maar pas in 1960 ieeg hij een vaste plaats in het elf- PP il. In datzelfde jaar kwam hij in Engelse elftal onder de 23. Hy eelde zyn laatste wedstrijd voor ig England aan de vooravond de finale van de Engelse voet- ilbeker in 1962, toen hy de ploeg ifl)! anvoerde tegen het echte Engelse Aanooerder Moore kust World Cup-trofee", nadat het Engelse voetbalelftal op zaterdag 30 juli vorig jaar in de eindstrijd ÏÏest-Duitsland met 4-2 had Ver ity 671. elftal in een jaariykse, vriendschap- pelyke wedsbryd. Op 7 mei 1962 werd Bobby Moore gevraagd om mee te gaan met de Engelse voetbalploeg die naar Chili ging (Wereldkampioenschap voet bal) en in juni trouwde de jonge voetbalster met Tina Dean. een Lon dense mannequin. Hy was inmiddels Phil Woosnam opgevolgd als aanvoerder van West Ham. Moore heeft enorme bewondering voor de Engelse manager, Sir Ralph Ramsey: „Als er iemand in de voetbalwereld is die de „geleerden" beschaamd, verbaasd en verstomd heeft doen staan, is dat Alf Ram sey, de man die het lot van het En gelse voetbal in handen heeft". Dan haalt h fjop, hoe hij aanvocder van Engeland is geworden. „Alf Ram- nam ons mee op zijn eerste tour die zomer die begon in Joego slavië, in mei 1963. Ik schrok me net als ieder ander dood toen ik werd benoemd tot aanvoerder met myn tweeëntwintig jaren de jongste die Engeland ooit had aangesteld. Ram sey verzekerde me: „Wat je ook doet op het veld, welke beslissingen je ook nodig acht, ik zal altijd achter je staan". Grote lof In het laatste hoofdstuk van zyn boek. geschreven na de Engelse over winning in de stryd om de Wereld beker vorig jaar juni, zei Moore: nu zyn we wereldkampioen Ik kan het nauwelyks geloven". Hy s zeer edelmoedig in zyn lof voor Zuid-Amerikaanse spelers, vooral Dr die uit Urugay: „Geef hun wat toekomt, het waren bekwame voet ballers. Wereldkampioen of niet, de Engelse profs kunnen nog altyd heel veel leren van de Zuid-Ameri kanen op het gebied van die per- soonlyke bekw„i?mheid". Aan het einde van zyn .soccer sto- orakelt Bobby Moore: Welk ef fect zal Engelands overwinning heb ben op het „gewone" voetbal in En geland? Zullen nieuwe maatstaven gaan gelden, zal er grotere bekwaam heid worden geëist door het publiek, iet er aan gewend geraakt is het van de wereld voorgeschoteld te krygen? Hoe dan ook we zyn terug tussen de voetbalgrootmach ten. Nu moeten we daar blyven door hard werken, vastberadenheid en verbeeldingskracht. Nu het rumoer wat is verstomd denk ik steeds meer aan Alf Ramsey's woorden: „Mexico zal een interessante uitdaging wor den". Bobby Moore als 16-jarig spe lertje van de West Ham United- jeugd ontvangt een prijs na een toernooi. ADVERTENTIE ZILVEREN MOLENTOERNOOI woensdag a.s. 8 uur n.m. LUGDUNUM - FEIJENOGRD De Nederlandse heren- en jeugd- ploeg voor het Westeuropees volley balkampioenschap, dat 30 maart in Leeuwarden, Haarlem en Tilburg begint, zyn als volgt samengesteld: Heren: Kooien (Blokkeer), aan voerder, Veldhuis (AMVJ), Van der Hoek (Orawi), Lodder (Olhaco), Valkenburg (Hevok), Jansen (AMVJ), Aalbers (US), Schreuders (Blokkeer), Vermeulen iHML), On nes (Olhaco), Mulder (Sigi), Van Wynen (Orawi). Jeugd: De Hong (Atak), De Wit (Octopus», Keyer (HML), Mooibroek (Oranje Nassau), De Munnik (Ju liana), Koning (HML). Taekema (HML), Van Schyndel (Sarto), Sub- be (Kateekers), aanvoerder, Valken burg (Bekkersveld). Toernooi VES De Chr. Korfbalvereniging VES organiseert jaarlyks op tweede paas dag seriewedstryden. Maandag trek ken 24 clubs met in totaal 110 twaalftallen naar het sportcomplex aan de Roemer Visscherstraat in Den Haag. Om 9.30 uur vindt de opening plaats, waarna 20 ronden van 20 mi nuten worden gespeeld. De finale om de wisselprys tussen kampioensploe- van de klassen la en lb zal om plm. 16.45 uur beginnen. De indeling der eersteklassers is als volgt: IA: Ons Eibernest. Pernix. VEO, VES 2, De Ysvogels. 1B: DES, Excelsior, Kinderdyk, KVS, VES 1. Het zal beslissend zyn of de KNKB-ploeg van Ons Eibernest op volle sterkte in het veld komt. Is dat het geval dan is zy uitgesproken fa voriet voor de wisselprys. Afscheid Bessem De directeur van het Olympisch Stadion te Amsterdam, Dick Bessem, gaat met ingang van 1 april a.s. met pensioen. Op die dag zal het tevens 20 jaar geleden zyn, dat hy het di recteurschap van het Olympisch Sta dion op zich nam. In verband hier mee bieden de commissarissen van het stadion de heer Bessem een re ceptie aan, die zal worden gehouden op vrydag 31 maart van 16.30 tot 18.30 uur in het restaurant van het stadion. De scheidende directeur zal zich nog wel bezighouden met de or ganisatie van de wereldkampioen schappen wielrennen op de baan, die in augustus van dit jaar in het Olym pisch Stadion worden gehouden. Sporthal-nieuws Hoe staat het met de Actie-Sport hal 1967? Ongetwyfeld zullen vele Leidse sportlieden zich, die vraag stellen. Het Actie-Comité is nu on geveer één maand aan de arbeid. In deze periode is gebleken, dat de Leid se sportgemeenschap de sporthal ge realiseerd wil zien. Vele verenigingen hebben die wil reeds in daden omge zet. Zonder een van deze verenigin gen tekort te doen, zouden als spits- afbyters stellig mogen worden ge noemd de gymnastiekvereniging „Jahn", de volleybalvereniging „VVS", de voetbalvereniging „Roo- denburg", de korfbalvereniging „De Danaiden", de hockeyverenigingen „Zuidwyck" en „Siseo" en de hand balvereniging „HVL". Er zyn echter verenigingen, die hun plannen om aan de realisatie van een sporthal in Leiden mee te werken, nog niet by het comité ken baar hebben gemaakt. De tijd schiet echter voorby. Sportief Leiden: Let op uw Saeck! ADVERTENTIE lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ MAANDAG 27 MAART (2e paasdag) L.F.C. - WESTLANDIA Aanvang 2.30 uur n.m. Terrein Boshuizerkade. IËIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Wagtmans bereidt zicb voor als ploegleider V. -ut V. igtmans g.iat zich nu daadwerkelijk voorbereiden op het ploegleiderschap in de komende Tour de France. Bij drie wegwed strijden zal hy in zyn eigen auto de stryd volgen. Daarna neemt Wagtmans zelf de leiding in handen in Olympia's Toer door Nederland illllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll van 24 tot en met 30 mei a.s. By drie internationale wegwed strijden is Wagtmans aanwezig: Vnpthal 111 F11 fro]a 11rl 3ent" Wevelehem op 29 maart (drie UtlJJctl lil ILIlgeidlia Nederlandse ploegen: Caballero Willem II en Televizier)Parys- Roubaix op 9 april en de Ronde van België voor amateurs van 17 april tot en met 4 mei, waarin twee Ne derlandse teams uitkomen .Een uni cum in deze Ronde is voorts, dat er een Russische amateurploeg aan de start zal verschynen .Het is nog nimmer voorgekomen, dat er aan een wegwedstrijd een voltallige Russische ploeg deelneemt. In Olympia's Toer door Nederland is Wout Wagtmans ploegleider van een nog te formeren Euromast-for matie. Chelsea mist aansluiting Chelsea heeft op goede vrijdag ln de ontmoeting met Blackpool een gouden kans gemist om de aanslui ting bij de leiders in de eerste divi sie te behouden. De 20 nederlaag op Stamford Bridge betekende een zwarte dag voor de Londense ploeg. Het was overigens de tweede maal in dit seizoen dat Chelsea van Black pool verloor. Ray Charnley ga.f Blackpool na 58 minuten de leiding met een onhoud bare kopbal en Alan Skirton scoorde zeven minuten voor het eindsignaal uit een strafschop het tweede doel punt. De strafschop, die na Charn- ley's eerste poging door Skirton werd overgenomen, was aanleiding tot een incident. Enkele jonge heet hoofden stormden het terrein op en joegen achter de scheidsrechter aan. De politie herstelde de orde. Blackpool staat ondanks deze overwinning dicht bij degradatie. Met nog slechts negen wedstryden voor de boeg heeft het achttien punten, drie punten minder dan de voor laatste club. Uitslagen: ChelseaBlackpool 02, Manches ter CityLeicester City 13, New castle UnitedStoke City 31. Sun derlandSheffield Wednesday 20, West Ham United—Aston Villa 2—1. De cijfers van sporttoto 38 van het afgelopen weekeinde luiden: Aantal deelnemers: 617.596. Bruto inleg f852.269.40. Prijzenbedrag: f281.248,31 res tant toto 37: f37.400,69, totaal prfj- zenbedrag f 318.649. Er waren geen meldingen voor de eerste prijs van f 175.256,95, zodat deze voor tweederde naar de tweede en éénderde naar de derde prys ging. Tweede prys: f212.432.67, 41 meldin gen, waarvan 1 met 2 kolommen, bru to f5.058 per kolom. Derde prys: f 106.216,33, 322 meldingen, waarvan 1 met 7 kolommen, bruto per kolom f 331.93. Swift-Conibinatie De hometrainer-wedstryd van Swift wordt niet op tweede paasdag gehou den, maar op de eerste. De tyd (10 uur) en plaats (Kleine Burcht) bly ven gehandhaafd. Volleybalcompetitie Afscheid VVS hoofdklasse met zege Kangeroes I en VVS I hebben gis teravond de competitie besloten met respectievelyk een nederlaag tegen kampioen US (1-3) en een zege op de Zeemeeuwen (1-3). Met deze resultaten werd het ver schil tussen de beide teams in de eindrangschikking maar twee sim pele puntjes. Triest was net voor WS dat dit geringe verschil voor haar degradatie betekende, lerwyl Kangeroes het predikaat hoofdklasse behield. KangeroesUS was een pittige stryd, welke de kampioenen waar- schynlyk verlies zou hebben opge leverd, maar het toch reeds door het niet meespelen van Pieter Bas van Duivenbode gekortwiekte Kangeroes- team zag echter in de derde set aan voerder Coos Taconis (enkelblessure op non-actief gesteld en dat was te veel. US won met 15-10, 11-15, 19-17 en 15-9. VVS wist zich reeds gedegradeerd toen het tegen de zeemeeuwen aan trad. Ook VVS was niet compieet, verre van dat zelfs, want liefst drie vaste spelers van het eerste lean Koolschyn, Sieval en Van der Hav ontbraken op het appèl. Dat verhin derde Kees Monster c.s. niet on verlies van de eerste set. 12-15, met goed doorgevoerde aanvallen en voor al goed verdedigen de gasten duidelyk terug te wyzen, 15-10, 15-12 en 15-2. Een schrale troost voor de pupillen van Van Egmond is. dat zij de hoofd klasse verlieten met een zege! Tennistoernooi Monte Carlo Ada Bakker en Astrid Suurbeek zyn er niet in geslaagd zich te plaat voor de eindstryd van het ten nistoernooi om de „Oliver Duncan"- beker dat in Monte Carlo wordt ge houden. In de halve finales verloor Ada Bakker met 36 36 van de Franqaise de Roubin en moest Astrid Suurbeek haar meerdere erkennen .n de Britse Winnie Shaw (26, 16) Een derde Nederlandse vertegen woordiger, de jeugdspeler Jan Hor- ciyk, moest vrydag eveneens een ne derlaag incasseren. In de achtste fi nales van het toernooi om de .Milica Banac"-beker (voor spelers beneden de achttien jaar) verloor hy met 57, 36 van de Fransman Domin- guez. De Rus Tomas Lejus. zesde ge plaatst. zorgde voor de verrassing van «ie dag. toen hij in de kwarteindstry- den van het heren enkelspel van het hoofdtoernooi de Franse nummer één, Pierre Darmon, uitschakelde. Met 46. 60. 63 plaatste de Rus zich voor de halve finales. Het volgende toernooi om het wereldkampioenschap yshockey zal, na de Olympische Winterspelen van 1968 in Grenoble, in 1969 in de Tsje chische hoofdstad Praag plaatsvin den. De internationale yshockeyfe- deratie besloot vrydag tevens, dat het kampioenschap in 1970 in Canada zal worden gehouden. Rusland zal in het vierde inter nationale damtoernooi van Hooge- zand. dat van 9 t/m 20 mei wordt ge houden. vertegenwoordigd zyn met wereldkampioen Koeperman, oud wereldkampioen Tsjecholev en An- dreiko. de Russische kampioen en de Challenge Mondial Zuster Beusekom die als ver pleegster is uitgezocht om te as sisteren bij de geboorte van een prins of prinses in kasteel Dra- kensteyn. Het bestuur van de Konlnkiyke Nederlandse Zwembond heeft de or ganisatie van de zwem-, waterpolo- en schoonspringinterland Nederland- Hongarye op 22 en 23 juli, toegewe zen aan de Oldenzaalse vereniging oz i PC. In de zesde ronde van de stryd om de Nederlandse damtitel deed de jeugd opnieuw van zich spreken. Zo strafte Weerheym zeer sterk een als zwak bekend staande opening van routinier Bom (in de vorige ronde nog de glorieuze overwinnaar van Wier- sma) af en kwamen Sybrands en Wiersma tegen resp. Van der Sluys en Varkevisser tot ruime remises. Sijbrands blyft door deze resultaten alleen eerste, terwyl Weerheym en Wiersma de tweede plaats delen. De zesde ronde telde een aantal boeiende partijen waarvan die tus sen Wiersma en Varkevisser en die tussen Sybrands en Van der Sluys in de verdediging gedrongen. De Katwijker kreeg een reeks dreigin gen voorgeschoteld, waardoor de ont wikkeling van zyn rechtervleugel da nig werd beknot, hetgeen hem op tempoverlies kwam te staan. De tem poslag, welke hierna ontstond, werd door Varkevisser keurig opgelost met een goed doorberekende remiseva riant. Sybrands had in zyn party tegen Van der Sluys voortdurend het ini tiatief en scheen op een regelmatige overwinning af te gaan. Van der Sluys kreeg, door zyn doorbraak nauwkeurig uit te buiten, echter nog een remise-achtig eindspel, dat sy- taaie Van der Staay, ondanks groot cverwioht, niet tot winst en bleef hierdoor twee punten by Sybrands achter. Van Leeuwen is nog niet inge speeld. Wederom zette de Leidse on derwijzer zyn party zeer sterk op. maar by de overgang van het mid den- naar het eindspel werd zyn overwicht gaandeweg minder. Nadat Van Leeuwen op een gegeven mo ment de winnende variant had ver zuimd, kabbelde het spel rustig naar remise. Wim de Jong herstelde zich enigszins van zyn drie opeenvolgende nederlagen door Hoekstra een lesje te geven, terwyi Okrogelnik en Van Dyk de punten deelden na een party met wisselende kansen. Uitslagen D. de JongVan Leeuwen i1; Wiersma—Varkevisser 11; V. d. SluysSybrands 11; V. d. Staay Roozenburg 11; BomWeerheym 02; W. de JongHoekstra 20. Stand: 1. T. Sybrands 10 pnt.; 2. en 3. J. Ch. Weerheym en H. Wier sma 9 pnt.; 4. drs. P. Roozenburg 8 pnt.; 5. C. Varkevisser 7 pnt.; 6. en 7 W de Jong en W. F. v. d. Sluys 6 pnt.: 8. t/m. 11. J. M. Bom. ir. G. E van Dyk, J. H. van Leeuwen en D v. d. Staay 5 pnt., 12. en 13. D. de Jong en F. Okrogelnik 4 pnt.; 14. O. Hoekstra 1 pnt. Hoe komt mijn club uit? LFC Van Leeuwen, v. d. Berg, De Wit, L. de Jong, D. Sira, v. d. Heyden, P. de Jong, Rietkerken, v. Laarhoven, H. Sira, v. d. Starp. DOCOS Dubbeldeman, Kanbier, Van Zyp, Kamphues, Brasker, P. Dubbeldeman, Van Polanen, Hoogen- boom, v. Dinten, Krom, v. Marwyk. V oetbal-prognoses LFCWestlandia1 Alphen—HBS 3 Lugdunum—VIOS 1 ADSAlphia 1 AltiorTonegido 2 Graaf Willem IIDOSR 1 ForeholteArchipel 2 ASC—VTL i DOCOS—BEC 2 Tydens de wereld jeugdscherm- kampioenschappen in Teheran (scher mers beneden de 20 jaar), heeft de Rus Ramanov vrydag beslag gelegd op de wereldtitel floret. Hy won vier van de vyf partyen. Tweede werd de Fransman Talvard met eveneens vier overwinningen en derde de Pool Dowbrowski met drie zeges. De Oostenrijkse coureur Jochen Rindt heeft vrydag in Snetterton een nipte overwinning behaald in een internationale race over 100 myl, die meetelt voor het Eurpees kampioen schap voor formule 2 wagens. Hy fi nishte met minder dan een lengte verschil met zyn Repco-Brabham- Cosworth-Ford vóór de Brit Graham Hill in een Lotus-Cosworth-Ford,

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9