Een ervaring HELIKOPTER REDT BEMANNING VAN SLEEPBOOT,, VIKINGBANK" Tachtig doden bij een rode opstand op midden-Java Enorm dat werk van die jongens in de helikopter...." 578ste STAATSLOTERIJ eerste klasse Bij EMI en ENAF 180 ontslagen PAGINA 2! LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 20 MAART Drie marinemannen zaten er in de Augusta Bell -helikopter die van nacht als een reddende engel boven de Vlkingbank verscheen: luitenant -ter zee 1ste klas N. van Dam (37) uit Valkenburg, adjudant-onderoffi cier vlieger C. J. Heinen (38) uit Wassenaar, en korporaal-vüegtulg- maker R. Naumann (31), die ook bij de vliegbasis woont. „Ik heb wel even moeten dubben. Het is tot dusver geen gewoonte ge weest om 's nachts met een helikop ter mensen van een schip te halen", zegt luitenant-ter zee N. van Dam op een persconferentie op de vlieg basis Valkenburg. Hij en zijn twee mede - bemanningsleden van de Aguseta Bell zetten nog eens precies uiteen hoe het allemaal gegaan is. Eerste Het blijkt, dat dit de eerste red ding bij nacht is geweest van de Ne derlandse Marine, die in Neder land het opsporings-en reddingswerk langs de kust helpt verzorgen. „La ten we in ieder geval maar gaan, dan zien we ter plaatse wel verder", zo zei de commandant van squadron 7 (vier helikopters) tegen zijn man nen: de vlieger-adjudant Heinen en de korporaal Naumann, die samen met de squadroncommandant de ne gen stevige mannen van de Viking- bank omhoog zouden halen. Was het de moeilijkste redding? „We keken er het meest tegen op", zegt luitenant ter zee Van Dam. Hij betwijfelt of de mannen van de Vl kingbank het nog enige uren op het schip hadden kunnen uithouden. Zij waren doorweekt en totaal bevangen door de kou. „We moesten de mannen naar binnen trekken, zelf konden ze niet veel meer doen", zo vertelt kor poraal Naumann. „De eersten wa ren er het ergst aan toe. Ze gingen direct liggen. Daarom namen we ze in het begin maar één voor één op". Verlicht Het vinden van de Vikingbank was niet moeilijk, zegt commandant Van Dam: de schijnwerper van de reddingboot verlichtte het schip, dat met de kiel naar de pier lag en bijna 90 graden slagzij maakte. Een bij zondere complicatie was dat het schip steeds heen en weer ging, wel vijf meter bij iedere stormgolf. De helikopter paste zich aan de situatie aan en ging in hetzelfde tempo heen en weer. „We moesten even het ritme vinden" aldus heel nuchter de bestuurder, adjudant Heinen. De korporaal boog zich steeds uit het toestel om van de situatie ver slag te doen. Tien tot vijftien meter bleef de helikopter boven het heen en weer rollende schip. Met een elektrisch lier zijn de mannen van de Vikingbank stuk voor stuk naar boven gehaald. „Niemand greep mis. Niemand is ergens tegen gestoten." De mannen hielpen elkaar bij het aanbrengen van de lus ander de De drie mannen, die de spec taculaire redding bij Hoek vam Holland tot een goed einde brachten: v.l.n.r. korporaal-vlieg tuigmaker R. Naumann (31), de commandant van squadron 7, luitenant ter zee lste klas N. van Dam-(37) en adjudant-vlieger C. H. J. Heinen (38). schouders door. „Het was een goed geleide actie. Geen paniek .Je kon zien, dat ze beneden rustig de za ken regelden". Verkennen Adjudant -vlieger Heinen vertelde over het vliegtechnische gedeelte. Eerst moest hij de plaats van de ramp verkennen om te zien of er een goede aanvliegroute mogelijk was zonder obstakels. Vervolgens kwam het zoeken van het ritme om precies boven het heen en weer geschudde schip te blijven. „We zagen de negen mannen keurig op een rijtje tegen het stuurhuis lig gen. Nadat wij de goede plaats had den gevonden ging het verder heel gemakkelijk". Op het marine-em placement stond een politieauto met een zwaailicht en automobilis ten zorgden met hun koplampen voor een verlichting. Op het em placement moest de helikopter steeds vrij stijl binnenkomen i.v.m. vrij hoge lantaarnpalen rond dit ter rein. De vlieger vertelde, dat hij om het toestel zo rustig mogelijk boven het schip te houden, de helikopter met de neus in de wind (wind kracht zes) moest brengen. „Het was een fijne ervaring", al dus commandant Van Dam, die het verhaal van deze redding zal schrij ven in het boek dat squadron 7 van reddingsactiviteiten bijhoudt. i 1965 Indonesische troepen hebben in een zwaar gevecht in het noorden van midden-Java 80 communisten gedood en zijn nu met een zuive ringsactie bezig aldus heeft het officiële persbureau Antara gisteren meegedeeld. Op het negende congres van de Indonesische Bond van leerkrachten te Bandoeng is gisteren gezegd, cat hoogstens 10.000 communisten en pro-communistische onderwijzers Indonesië na de staatsg zijn vermoord. Kort na de staats greep zei Soekarno, dat hem was meegedeeld, dat bij de slachtingen in Indonesië na de staatsgreep 89.000 Indonesiërs waren gedood maar dat volgens niet-officiële cijfers het aan tal gedoden twee- of diriem&al groter was. Volgens de voorzitter van de Indonesische Bond van leerkrach ten zijn er na de staatsgreep boven dien 25.000 onderwijzers gevangen genomen of ontslagen. Indonesië heeft nu een tekort van 90.000 on derwijskrachten Het Indonesische staatsembleem zal nu de plaats innemen van het portret van Soekarno in alle open bare en officiële gebouwen, aldus ls in Djakarta vernomen. Men wist tot nog toe, na het ontnemen van de macht aan Soekarno door het volks congres, niet of Soekarno's portret door dat van generaal Soeharto ver vangen diende te worden. Brigade generaal Soehdarmono, secretaris van het kabinetspresidium, heeft een circulaire doen uitgaan waarin de regering officieel laat weten dat het niet nodig is in regeringsbureaus en andere officiële gebouwen een portret van het staatshoofd op te hangen. De officiële status van deze gebouwen moet worden aangeduid door een embleem van de „pantja- sila" staatsfilosofie. De minister van Textielindustrie en ambaohten, Sanoesi, heeft er bij zijn staf op aangedrongen de in spanningen tot verbetering van de economische toestand te vergroten. Het Russische persbureau Novostl heeft kritiek geleverd op Soekarno, wie indertijd een Lenin-vredes- prijs is toegekend. Novosti schrijft dat Soekarno zich tegen de gedach te van vreedzame samenleving heeft gekeerd, zich feitelijk distantieerde van de geest van de Bandoengoon- ferentie (der Afrikaans-Aziatische landen in 1955) en naar gevaarlijke avonturen afgleed. Novosti verwijt Soekarno verder Indonesië uit de Ver. Naties teruggetrokken te heb ben. De confrontatie met Maleisië, 80 procent van Indonesië's be groting vergde, was koren op de mo- van de Chinese leiders, die de landen tegen elkaar opgezet hadden, aldus Novosti. „Enorm dat werk van die jongens ln die helikopter". Met een stem bib berend van de kou en van de door stane emoties, sprak Erbert Plug (28) uit Maassluis, kapitein van de sleper Vikingbank zijn bewondering uit over de spectaculaire redding van hem en zijn acht medeopvarenden van de sleepboot. Erbert Plug vertelde in de nacht van zaterdag op zondag het verhaal van zijn redding en de ondergang van zijn schip in het Groene Kruis- gebouw in Hoek van Holland, kort nadat hij als laatste man van de Vikingbank was „geplukt". Rillend van de kou en amper tot spreken in staat was de kapitein tegen één uur in de nacht door een ambulance naar het Groene Knals-gebouw gebracht, nadat hij op het marineterrein in Hoek van Holland door de reddende helikopter aan de hem toen o zo vei lig voorkomende vaste wal was gezet. Hete koffie, gloeiend hete kruiken, stapels dekens en ettelijke glazen cog nac hadden Erbert Plug weer snel tot spreken in staat gebracht. Grondzee „Als enige van de drie slepers za ten wij nog vast aan die Griek, toen tegen half elf een zware grondzee over het achterdek sloeg, waardoor wij wegvielen. Onmiddellijk daarop kregen we nog een grondzee, die het achterdek onder water zette. We kre gen water in de machinekamer, en de aanzuigfan begon water op te zuigen in plaats van lucht. De machines vie len uit en ook het licht", vertelde kapitein Plug. „Toen de machines uitgevallen waren, lieten we de sleep- draad slippen en we gooiden het an ker uit. Het hielp niets. Het anker begon te krabben en zo sloegen we op de zuiderpier. Na deze noodlottige ontwikkeling zond de marconist van de Vikingbank, H. J. van der Zee (37), onmiddellijk een SOS uitwaar- op de in Hoek van Holland al gereed liggende reddingboot Koningin Ju liana direct reageerde. Het was kapi tein Plug evenwel al snel duidelijk dat de Koningin Juliana weinig zou kunnen uitrichten voor zijn beman ning. De Vikingbank lag vast op de zuiderpier, maakte een slagzij van 60 graden en was door het zakkende water onmogelijk te bereiken. Via een walky-talky de radioverbinding van de Vikingbank met de wal was inmiddels uitgevallen wist de ka pitein duidelijk te maken dat alleen een helikopter redding zou kunnen ADVERTENTIE 20 maart 1967 Prijzen van: f. 5 zijn gevallen op nummers eindigende op 9 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 656 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 617 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 762 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 344 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 1491 een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. de prijs van f. 20000 is gevallen op het nummer 004995 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 2000 is gevallen op het nummer 2000 Is gevallen op het nummer 026850 2000 is gevallen op het nummer 038052 2000 is gevallen op het nummer 079782 2000 is gevallen op het nummer 050701 5000 is gevallen op het nummer 047299* brengen. Kor na deze noodkreet steeg van Valkenburg een helikopter op, die daarna in een uur tijd de negen bemanningsleden van de Vi kingbank uit een zo langzamerhand hopeloos geworden situatie redde. Twee urn- Dat die situatie allerminst rooskleu rig was blijkt uit het verhaal van kok Piet Rietdijk (61)„Ik lag beneden in mijn kooi, toen ik merkte dat er iets verkeerd ging. We lagen hele maal scheef en even later kwam het water de trap afzetten. Ik ging on middellijk naar boven, naar de stuur hut. Toen bleek dat de situatie ho peloos was heb ik, net als de anderen een zwemvest aangedaan. Eerst zijn we ln de stuurhut blijven zitten, maar toen het water steeds bleef stijgen zijn wij het hogerop gaan zoeken. Met zijn allen zijn we toen aan de kajuit gaan hangen dicht bij elkaar, om warm te blijven. Zo heb ik daar twee uur in het water gelegen." Duitsland sluit grens voor de bolbloemen Duitsland heeft de grens voor Hol landse tulpen gesloten. Hoewel ieder een al een hele tijd rekende op dit bericht kwam de tijding, dat de Duit sers op grond van het feit, dat het contingent voor de bolbloemen op was - de grens voor deze bloemen voor de rest van het seizoen 1966/67 sloten, toch nog vrij onverwacht en zeker ongelegen voor de Rijnsburgse velling „Flora". Nu is het vanzelfsprekend nooit prettig wanneer men op grond van welke maatregel dan ook een export- gebied ziet wegvallen, maar wanneer de prijzen reeds een sterke neiging tot dalen vertonen komt dit helemaal slecht van pas. Daar komt nog bij dat door de toenemende aanvoer van bloemen uit de zuidelijke landen, ook de vraag bij de overige buitenlandse cliënten aan het afnemen is. Dankzij het fraaie weer nemen de anjers echter dagelijks toe in getal en kwaliteit, zodat de exporteurs zich zonder twijfel weldra op dit artikel zullen gaan werpen. Dat de prijzen niettemin op het peil van de vorige week bleven be wijst wel, dat het binnenland tl^ns in toenemende mate van de nu wel zeer redelijke prijzen is gaan profi teren. Narcissen van het veld worden aangeboden in partijen van tien tot vijftienduizend stuks en het kan een voudig voor niemand een bezwaar zijn, om hier een bosje van te kopen. MAANDAG Aula Louise de Collgny-h.b.s.: Voor lichting over Mammoetwet voor leer krachten en ouders, L Lakenhal: Jaarvergadering Ver. edie speelt „Lied ln de sohemerlng", Stadsgehoorzaal: „Ex Animo" zingt schap Medium, dhr. Dobbelaar, 8 3 5 Geb. Ohr. Soc. Belangen: Jaarver gadering Leidse Tuiniers, en Bloemlf tenver. „Door Eendracht Verbonden' Hal Bevrijdingskerk: Bevolkingson derzoek TJ3.C. 2-4.30 en 7-9.30 u. nam. Hoge woerd 175: Dienstvergadering v. Jehovah's getuigen. 7125 uur nam. Land. en tuinbouwschool (Boerhaa- vel aan 55): Eindles algemenen tuln- bouwcursus Kon. Ned. Mij voor Tuin- bouw en Plantkunde. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten Stadsgehoorzaal: „Ex Animo" zingt de Matfihaeus Passion, 7.15 uur nar" Zomerzorg: Ledenvergadering D Het personeel van de Elektro-tech- nische-Mechanische Industrie en van de Eerste Nederlandse Apparatenfa- brlek, beide Utrechtse dochtermaat schappijen van Indoheem N.V., is op de hoogte gesteld van de afvloeiings regelingen voor 180 man. De directies van de bedrijven en de vakbonden zijn tot volledige overeen stemming gekomen. De regelingen zijn in grote lijnen dezelfde als die welke van kraoht zijn voor overtollig personeel van de Utrechtse bedrijven Werkspoor en Demka. Zij, die voor ontslag in aanmerking komen kunnen kiezen tussen een tijd lang een aanvullende uitkering op het nieuwe loon of op de w.w.-uitke- ring en tussen een uitkering-ineens. De hoogte van aanvulling en uitke ring is, zoals gebruikelijk, afhankelijk van leeftijd en aantal dienstjaren. EMI en ENAF hebben besloten de vijf produktie-eenheden in de stad Utrecht te combineren tot twee. Dit was noodzakelijk om de twee bedrij ven, die aan levensvatbaarheid dreig den in te boeten nieuw leven in te blazen. De samenwerking had tot gevolg dat de betrokken functies dubbel bezet zouden worden. Het ge westelijk Arbeidsbureau Utrecht zal worden ingeschakeld om de herplaat sing van de betrokkenen te bevorde- ZlJLslngel 2: Volle Evangelie-zending: Spr. dhr. J. ZMletra, 8 uur nam WOENSDAG Den Burcht: Meubelshow v. d. Klugt. 2 5 en 7 11 uur nam. Lakenhal: K. en O. Lezing drs. W A. L. Beeren over Ploasso, 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4 6 uur nam DONDERDAG Aula school Dus Rleustraat 4: Be volkingsonderzoek TJ3.C. 9-12 u. voor. middag en 2-4.30 uur nam. Den Burcht: Meubelshow v. d. Klugt. Utlek". 8 Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Kantine Clos Leembruage: Rull- 'ond Philatel'-- W. de Zwllg spreksavond, 8 VRIJDAG Auberge fran?alseCafé-chantant Koning Feisal wil verzoening Koning Feisal van Saoedi-Arabië heeft president Nasser van de V.A.R. de mogelijkheid geboden de burger oorlog, die nu al ruim vier jaar in Jemen woedt, te beëindigen of te be perken. Koning Feisal zei in een toe spraak tot mohammedaanse leiders in Mekka, dat hü de royalisten in Jemen niet meer zal steunen als president Nasser de egyptische troepen die de republikeinen helpen, uit Jemen terugtrekt. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Gestikt in badcel Een 16-jarige jongeman uit Eys is zaterdagmid dag tijdens het douchen in een bad cel door verstikking om het leven ge komen. Door een defect aan de gas meter waardoor een kleine gasvlam ontsnapte, raakte de in de douche cel aanwezige zuurstof uitgeput, zo dat de jongeman het bewustzijn ver loor. Hij werd direct naar het Heer lens ziekenhuis overgebracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Matroos gearresteerd Zater dagmiddag heeft de marechaussee in Lobith een 22-Jarige Duitse matroos gearresteerd, toen hij ons land bin nenkwam. Hij is naar Terneuzen overgebracht en daar opgesloten, verdacht van medeplichtigheid aan de poging om op 26 Januari jl. het Duitse binnenschip „Elmshorn" in het Nauw van Bath op de Westerschel- de te doen zinken. Daags na dit voorval werd de schipper, ook een Duitser, aangehouden en in Middel burg opgesloten. Hij heeft reeds een bekentenis afgelegd. Bezwaren tegen Hessel Door een aantal leden van de Noodraad- partij is een brief gericht aan het secretariaat in Blaricum met het voorstel de heer H. Hessel, lijsttrek ker der partij en wonende in Utrecht, als zodanig te royeren. Als motieven worden aangevoerd: de heer Hessel heeft als perschef vol komen gefaald, de heer Hessel heeft onbevoegd, dictatoriaal en ge heel willekeurig uitvoering van royementen aan zich getrokken, de heer Hessel heeft blijk gegeven niet over politieke bekwaamheden te be schikken. De heer Hessel staat door zijn onbekwame houding elke vruchtbare bestuurssamenwerking in de weg. Standbeeld dr. Wibaut Dr. F. M. Wibaut, een van de belangrijk ste wethouders van Amsterdam voor de oorlog, heeft zijn standbeeld ge kregen in een plantsoenstrook aan de naar hem genoemde straat nabij het Wibauthuis, waarin thans Pu blieke Werken is gezeteld. De ont hulling werd verricht door twee achterkleinkinderen van dr. Wibaut, de 14-jarige Anna Wibaut en de 15- jarige Mark Wibaut. De burgemees ter van Amsterdam, mr. G. van Hall, sprak een woordje vooraf, dat hij vanwege het bar slechte weer kort hield. Later ging de heer W. Polak wethouder voor financiën en kunst zaken, tijdens een bijeenkomst in het Wibauthuis nader in op de fi guur van zijn vroegere voorganserj. Brand gesticht Een 40-jarige gemeenteambtenaar uit Nieuw- Schoonebeek, die donderdag door de Rijkspolitie werd aangehouden, heeft bekend de brand te hebben gesticht in het gemeentehuis van Schoone- beek, in de hoop dat daardoor de door hem gepleegde falsificaties niet zouden worden ontdekt. Als incas seerder van het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf eigende hij zich wederrechtelijk 7.000 gulden toe door twee zogenaamde afdrachtbonnen te vervalsen. Bevreesd dat dit aan het lioht zou komen stichtte hij vorige week donderdagavond, na met een bezemsteel een ruit te hebben inge slagen, op twee plaatsen brand in het gemeentehuis. Het vuur werd tijdig ontdekt. Patiënte behandelt vroedvrouw een dorpje in midden-Turkye heeft een aanstaande moeder haar zwangere vroedvrouw een kind ter wereld helpen brengen alvorens zij zelf van haar zoon werd verlost. De zwangere vroedvrouw was ontbo den om de aanstaande moeder by te staan, maar zij bleek zelf eerst hulp nodig te hebben. Beide vrou wen en haar baby's allebei zonen maken het goed. Tankerschool Een opleidings centrum voor kapiteins en beman ningen van mammoet-tankschepen zal deze zomer geopend worden aan een rustig meertje ln het zuidoos ten van Frankrijk. De school, welke geëxploiteerd zal worden door de Standard Oil Company (New Jer sey), zal gebruik maken van speci aal gecontrueerde baby-tan kers, waarmee de bewegingen van echte tankers zullen worden nage bootst. Er komen miniatuur havens, dammen en zelfs een stuk van het Suezkanaal. Een golfslagmachi ne kan zo nodig voor een ruwe zee zorgen. Het grootste oefentankschip zal 12.80 m lang en 1.75 m breed zijn met een waterverplaatsing van 15 ton. Arabische resolutie De raad van de Arabische Liga heeft zaterdag avond aan het einde van een verga dering van een week in Cairo een resolutie aangenomen waarin de Verenigde Staten worden gekritiseerd wegens inmenging in de aangelegen heden van het Palestijnse volk en de „Organisatie voor de bevrijding van Palestina". Minister van Buiten landse Zaken Rusk wordt beschul digd van het afleggen van onvrien delijke verklaringen over de bevrij dingsorganisatie. In een andere re solutie werd Jordanië het hervatte» Nieuw NAVO-hoofdkwartier Op een oud vliegterrein in Evere, een gemeente in de Brusselse agglo meratie, is vandaag een begin ge maakt met de bouw van een tijde lijk hoofdkwartier van de NAVO, die dit Jaar Parijs zal verlaten. De tij delijke behuizing wordt opgetrokken nabij de autoweg van Brussel naar de internationale luchthaven Zaven- tem. De definitieve nieuwe NAVO- zetel zal later worden gebouwd na bij het terrein van de voormalige „Expo", aan de noordkant van Brus sel. Bescherming voor Venetië' Ve netië gaat proberen geld bijeen te brengen voor de aanleg van een dub bele bescherming tegen het water van de Adriatische Zee waarin de stad geleidelijk dreigt te verzinken. Naar burgemeester Favaretto-Fisca zaterdag heeft bekendgemaakt, wil men trachten in het buitenland le ningen met een looptijd van 20 jaar te plaatsen die de Italiaanse staat zou moeten garanderen. Prinses Margaret terug Prin ses Margaret en lord Snowdon zijn vandaag teruggekeerd van een va kantie van tien dagen op de Baha- ma-eilanden. Zij poseerden voor fo tografen, maar hadden niets te ver tellen aan de verslaggevers op Lon don Airport. Hoger beroep Alle vijftien ver oordeelden in het Griekse Aspi- da-proces hebben hoger beroep aan getekend tegen de vonnissen van het militaire tribunaal wegens hoogver raad. De vijftien officieren zijn don derdag veroordeeld tot gevangenis straffen van twee tot 18 jaar wegens het samenzweren tegen de monar chie met het doel een commu nistisch bewind te vestigen. Verkiezingen ln Hongarijë In Hongarije zijn gisteren verkiezingen gehouden voor het parlement en een groot aantal plaatselijke func ties. Voor het eerst sinds in 1947 de communisten aan de macht kwa men, kon voor elke post meer dan een kandidaat worden gesteld, het geen men als een stap in de rich ting van meer vrijheid beschouwt. Alle kandidaten behoorden echter tot het communistische volksfront. Naar Cordoba Koning Boude- wijn en Koningin Fabiola zijn vrij dag in Sevilla per militair vlieg tuig aangekomen. Zij vertrokken per auto naar het landgoed San Calixto in het bergachtige gebied van Cor doba waar zij van plan zijn tot 31 maart te blijven. Op dit landgoed hebben zij ook gelogeerd meteen na bun huwelijk. Rapenburg 10: Tlenersoclêti ,,'t Venster". Filmvoorstelling- Pastures", 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chf Spr. dhr. J. Zijlstra, i ZATERDAG Den BurchtMeubelshow v. d. Kli 2—5 en 7—10 Doopsgezinde kerk: Adventkerk: uur, dhr. C. Berger. Hogewoerd 175: Jehovah's getuigt ,'t Roefje". Open Huls, ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstu - -an Jehovah's getuigen, 4 er iam.; Openbare lezing: 2.3 lijk christendom. Spr. evang. Rapenburg 10: Tlenersocllfc t Roefje". Filmvoorstelling ,,Gk Speeltuin Ten Katestraat: Paasmorj dagen. Spr. dhr. J. Diender, 10.5 Oude Rijn 5: Gem. „k Christ— J Brugge, 7, Oude Rijn 5: Pinkstergem. Spr. F. A. L. Poeteray, 2 uur nam. BIOSCOPEN LIDO: .Aotleman Harper", Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uus 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR„De hete zon" 18 Jaw, Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur CAMERA: „Kortsluiting op d« ks*^2Jo^7 en 9.15 Zoi. Zol! 11,45,"7 STUDIO: „Pierrot le Fou". 18 Zor pelllks 2.30, 7 9.15 3.15 1 ir. Zoel jeljks 220, 7g< TRIANÖN: „De'"Bijbel", 22?? TH Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2.30 Wassenaar: Vrijdag ie 7 en 9.15 uur ~-J ping uit de Orlëmt-express' 9.15 uur: „H 18 1a zaterdag 7 en 9.15 uur „Ontga g uit de Orlëmt-express", 14 j Zondag 7 en 9.15 uur: „Het gel dag 2.30 uur. .Sandy de' zeelioud'' TENTOONSTELLINGEN flek. Maandag t/m vrijdag S Ter toonstelling 1-5 1 Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering (zondag 1-6 uur) Rijksmuseum zaterdag voor Volkenkti Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijks I 17 uur: 's zondags 13—17 uur (t za oktober) Rijksmuseum Volkenkui Kvösaï iDagellJks 10 's Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voor VolkenkuT, (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: 'n M( aags 13-17 i Rijksmuseum voor de geechietf dn der natuurwetenschappen: Dag mu zond 1-4 uur Universiteit: L.AX. Tentoonstel werk van Slet Zuyderland. Geops maandag t/m vrijdag 9 uur 5 uur nam. (tot 20 maart). Avond- en nachtdienst der apotli RÜ Geopend voor spoedeisende a Prc len: a] 9. tel. Apotheek R. van Breest Smallen! d te Leiderdorp en Apotheek Voois ten zijn de gehele week geopend. Weeketndedlei_st der bolsartwivt vóór 12 plege Na de eigen hulsarte. 12 uu op dokterstelefoon 22222. BU geen gehoor specialist (of dlen9 waarnemers) men voor spoedgevallen doktert foon 2 2 2 2 2. HAAGS A G E N D MAANDAG 20 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 i eelgroep Ensemble: „Ondlne Grote Kerk. 19.00 uur: Passion (generale repetitie). Nederlands Dans Th Grote Kerk: 19.00 uur: M: Passion. WOENSDAG 22 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 u' Nederlandse Comedile: „De Idle Circustheater, 20.15 uur: Gltana". Tot en met 19 maart: Gemeeni chief Den Haag: Tentoon: Jaar „Die Haghe Sanghers' zat. 10.00 16.30 uur; dl. e.. 20.00 22.00 uur; zondagmiddag 4.00 - WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam half bew. 10 6 Den Helder licht bew. 8 6 Ypenburg onbewolkt 10 6 geh. bew. 10 6 waar bew. 10 5 Twente z Eindhoven z Zuid-Limburg zw. bew. Hilsinki sneeuw Stockholm zw. bew. Oslo onbewolkt Kopenhagen onbewolkt Londen Brussel Luxemburg geh. bew. 5 onbewolkt 11 onbewolkt 16 6 regenbul 5 i regenbui 7 i geh. bew. 13 6 regenbul 7 3 onbewolkt 18 5 onbewolkt 1- l «ziet ige»

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2