De Wijze Kater"''' in Rijnlands Lyceum Gecommitteerden en data eindexamens pONDERDAG 16 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 Heyermans' „sprookje" in Oegstgeest Algemene vreugde in Denemarken Belgen winnen1-0 TllillboUW eil De verloving van de bijna 23-ja- rige prinses Benedikte van Dene marken met de 32-jarige Duitse prins Richard zu Sayn-Wittgenstein is door het Deense volk met ongebrei delde vreugde begroet. Het feit, dat de aanstaande verloofde van prinses Benedikte de Duitse nationaliteit heeft, hetgeen over het algemeen in Denemarken dezelfde reacties op roept als dit in Nederland het geval is. heeft aan deze royalistische vreug deuitingen geen afbreuk kunnen doen. Men beschouwt de prins, die de zoon is van de Zweedse prinses Mar- garethe, als een Scandinaviër. Hy Heyermans' reeds klassiek orden „De Wijze Kater" werd gis- itond in de gymnastiekzaal van ichool opgevoerd door leerlingen het Rijnlands Lyceum In Oegst- t Het verhaal mag, gezien de |t lijd geleden uitgezonden tele- [.opvoering van dit stuk, als be- worden beschouwd, pud regie van de rector van de ol, dr. J. P. Naeff, werd dit met liassenmaatschappij en mense- waardigheden spottende stuk verdienstelijk voor het voetlicht ïcht. De tekst, die teveel op toe den omstreeks 1920 (Heyermans tel het spel in 1917) sloeg, is in modern jasje gestoken; zo hoort bijvoorbeeld praten over de pt plannen", die thans (of eigen- al niet meer) actueel zijn. Ge- !g tast deze omzetting de inhoud het toneelstuk in zijn geheel niet nl Derk Willem Tulp, die de wijze speelde, verdient een woord lof. Niet alleen was zijn rol- tnnis sterk, maar ook zijn spel is goed. Hij wist, door gebaren en lie, een geheel aanvaardbare ka- te spelen. Een enorm voordeel i dat hij weinig last van zenu- i bleek te hebben (dit in tegen- dling tot de meeste andere spe ll. ik Jonathan (Eric Eggink) bleek goed in zijn rol te hehen inge- LWel viel het op, dat hij te sta- i speelde, vooral toen de hof- rechalk (Max Sparreboom) de verzocht naar het koninklijk te komen. in Hulst bleek als Koning tekst wel goed te kennen, maar ,vas in het begin te vlak, beetje ongeloofwaardig voor een plaagde man. De intrigerende Arthur (Freek van Duyn) was ADVERTENTIE rierne Italiaanse jumpers Herenstraat 83 lerkeliik Leve»» Ned. Herv. Kerk. ngenomen naar Dedemsvaart E. C. Burgstede) C. D. v. rerden te Pinksterwolde;- naar tdam (vac. C. v. d. Steen) H. iroenewegen te Oosterland (Z.) Rotterdam - Kralingen (vac. Vollebregt) (toez.) Joh. Kort- Klundert- dankt voor Ridderkerk (wijk- Den Donk) (toez.) Dr. C. Be te Hattem. Geref. Kerken, roepen te Ihrhove (Duitsl.) J. te Bund (Duitsl.);- te Min- en te Vrijhoeve-Kapelle H. kand. te Geldermalsen. ingenomen naar Zuidwolde D. Dijkstra te Een (Dr.) dankt voor Groningen-Helpman H. Alting) H. A. v Bottenburg bordwijk aan Zee, die geen ver- beroepen in overweging kan ne- «eref. Kerken (vrijgemaakt) feetal Mariënberg E Koop te Qatil en D. Nieuwenhuis te üden. roepen te Ommen J Bomhof te Üngen; - te Winschoten J. J Wioer te Driesum. Chr. Geref. Kerken- "ikt voor Hengelo (O) H. Biesma dskanaal;- voor Vineland (On- Canada) Th. Rutters te NU Geref. Gemeenten. Klankt voor Terwolde J. Karens Nieuwerkerk (Z.).-voor Klaas- J. C. Weststrate te Meliskerke. daarentegen zeer bevredigend. Zon der de andere spelers tekort te wil len doen, is het ondoenlijk om ook hun spel aan een korte beschouwing te onderwerpen. Maar, zoals in het begin al gezegd, de prestaties van de jeugdige tonelis- waren dusdanig, dat het zeer ze ker de moeite loont om vanavond of morgen dit stuk, hetzij voor de eerste keer, hetzij nog een keer, te zien. Rest nog te vermelden dat de de- ►rs, vooral die van het paleis, ge maakt onder supervisie van de teken lerares mej. F. Zonneveld, en de kos tuums van mevr. H. I. M. van Eerd Coppens, bijzonder goed waren. Gisteravojid werd door leer lingen van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest „De Wijze Kater" van Herman Heyermans gespeeld. Vanavond en morgenavond zal dit spel ook nog zijn te zien in de gymnastiekzaal van de school. Op de foto een scène in het konink lijk paleis met v.l.n.r. Han de Leeuiverk als Bakker, Prins Ar thur (Freek van Duyn), Prinses Regina (Karin KraaykampDerk Willem Tulp als de Kater, de Ko ning (Daan van Hulst, staande) en Nel van Haringen als Hof dame. (Foto LD/Holvast) Vriendendienst VERKEERDE IN CEL (Van onze correspondent). Een 36-jarige stroper uit Ottersum blijkt 14 dagen ten onrechte in de gevangenis te hebben gezeten. De man wordt er door de justitie nu van beticht „valselijk bedrieglijk en met listig oogmerk maaltijden voor gede tineerden te hebben genoten" De stroper had „waargenomen" voor zijn vriend, eveneens uit Ottersum, die wegens stropen tot 14 dagen onvoor waardelijk was veroordeeld. De stro per kwam tot zijn vriendendienst met tc redeneren „dat wij er altijd op uit trekken en omdat ik vrijgezel ben". De verwisseling zou nooit aan het licht zijn gekomen wanneer een me de-gedetineerde er na diens vrijla ting niet over had gepraat. Een en ander kwam de justitie ter ore, die onmiddellijk een onderzoek instelde. De vriend werd alsnog opgeroepen zijn straf te vervullen. De eerste stro per stelt nu dat nu zijn vriend dus alsnog zijn straf moet uitzitten hij ten onrechte van zijn vrijheid is beroofd. Hij overweegt een aan klacht ln te dienen, mede omdat men de volledige „pensionprijs" van hem wi lvorderen. spreekt vloeiend Zweeds en conver seert altijd met Prinses Benedikte in deze taal. Ook in de Noorse en Zweedse kranten uitte men zijn vreugde over de keuze van de prin ses. waarbij de Zweedse bladen niet vergaten er de aandacht op te ves tigen, dat het eigenlijk een bijna- Zweedse prins Is die met de prinses in het huwelijk zal treden. De Juiste datum voor het huwelijk heeft men nog niet vastgesteld, maar men houdt er rekening mee dat het huwelijk in september of begin ok tober voltrokken zal kunnen worden. Regeling voor kosten van het Rijnleger? Er schijnt overeenstemming op komst te zijn inzake de handhaving van de 55.000 man sterke Britse troe penmacht (het Rijnleger) in West- Dultsland. Indien de voorgestelde regelingen doorgaan zal dit de NAVO een crisis besparen. De complete regeling, zo wordt in Londen vernomen, zal de Britse re gering 7/8 van de buitenlandse va luta uitgegeven aan 't Rijnleger, be sparen. Op dit moment bedragen de Britse uitgaven in Duitsland 760 tot- 950 miljoen gulden per jaar. De Engelsen hebben hun bondge noten niet gevraagd de kosten van de handhaving van het Rijnleger te het ADV FR I ENTIE 1S1B41BSB£«S| Uw MlW-bekleder] algemeen het tekort op de Britse be talingsbalans uit de weg te ruimen. Indien dit niet gebeurd zal Enge land niet kunnen ontkomen aan in krimping van zijn leger in Europa. De Verenigde Staten vrezen dat het Congres dan ook zal aandringen op terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa. Een en ander zou de veiligheid van het hele NAVO-gebied in gevaar brengen. De Westduitse regeringswoordvoer der, Von Hase, zei gisteren op een persconferentie dat West-Duitsland voor 500 miljoen dollar in Ameri kaanse schatkistobligaties zal Inves teren om tegemoet te komen in de kosten van de Amerikaanse strijd krachten. De driemogendhedenbesprekingen over de kosten van de Amerikaanse en Britse strijdkrachten zullen maandag in de Amerikaanse hoofd stad worden hervat. Studenten slecht in de afwerking In een matige partij voetbal op het Quick-terrein in Den Haag heb ben de Nederlandse studenten met 01 hun meerdere moeten erkennen in hun Belgische collega's. De Ne derlanders bleken over weinig condi tie te beschikken en bovendien had den de aanvallers kennelijk het goedgerichte schot op de collegeban ken achtergelaten. Het handjevol publiek op Nieuw- Hanenburg zag de oranje-studenten in de beginperiode overheersen, maar schoten van Strieker en Désar <UVS) gingen over en naast. De Bel gen werden echter steeds sterker en in de 28ste minuut schoot linksbui ten Cornet uit een onmogelijke hoek raak: 01. Tot de rust legden de Belgische studenten onze landgenoten volledig hun wil op en ook in de tweede helft behielden zij een veldoverwicht. De Nederlandse ploeg was toen op een plaats gewijzigd: Strieker had op het I middenveld plaats moeten maken j voor Wijkhuizen (KHFC), maar dit was nauwelijks een verbetering. Al- i leen linksachter Van Tol kwam dichtbij een doelpunt, toen hij uit j een vrtfe trap tegen de paal schoot. Knuts scoorde na een half uur een tweede Belgische treffer, maar scheidsrecht-er Deins had (ten on rechte) buitenspel geconstateerd De 10 stand bleef tot het einde ge handhaafd en de Belgen konden met dit resultaat verheugd de thuisreis aanvaarden. Lijk van schipper van U.K. 223 aangespoeld Op het strand van Terschelling is gisteren het lijk van Jacob Zwaan, de 24-jarige schipper van de enkele weken geleden vergane vissersboot UK 223 „Maartje" aangespoeld. Het stoffelijk overschot kon wor den geïdentificeerd door de inscrip tie ln een ring. Schipper Zwaan was nog maar kort gehuwd. Zaterdagmid dag zal op Urk de treaardebestelling geschieden. Plantkunde De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield gisteravond in het Gereformeerd Jeugdhuis een leden bijeenkomst. Nadat enkele huishoudelijke pun ten vlot waren afgewerkt, bracht de penningmeester, de heer C. Sormani. die wegens ziekte de algemene jaar vergadering in januari jJ. niet kon bijwonen, zijn financieel Jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de afdeling ook in financieel opzicht weer op een ge slaagd boekjaar kan terugzien en een ruim batig saldo resteerde. Een schriftelijke stemming (reglementair) had vervolgens tot resultaat, dat de heer Sormani (periodiek aftredend) met grote meerderheid van stemmen werd herkozen. Voorts werden tot nieuwe leden van de kascommissie de heren H. Veen- dorp en P. Staffeleu eij tot afgevaar digden naar de algemene vergadering in Utrecht mevr. K. Begeer-Baatrup 'bestuurslid) en de heer H. Veen- dorp (I'd) benoemd. Op deze bijeen komst werd vervolgens nog gespro ken over „het gebruik van bloemen en "planten v-oeger en nu. Kerktoren staat op instorten De toren van het eeuwenoude kerkje (1280) te Krewerd (Gr.) prijkt op de voorlopige lijst van monumen ten, doch vertoont op een der hoe ken zulke grote gaten dat het ge vaar voor instorten niet denkbeeldig is. Voor het kerkje zelf, hoewel ern stig aangetast door de tand des tijds, is nog geen direct gevaar aanwezig. Twee jaar geleden bleek het reeds noodzakelijk aan de toren een groot waarschuwingsbord te plaatsen „pas op vallende stenen", maar tijdens de storm van 23 februari kwamen voor het eerst hele brokstukken naar be neden. De hervormde kerk ln Krewerd geniet zijn grote bekendheid door het orgel uit 1531. Het is een der oudste nog bespeelbare orgels in Nederland. Reeds in september 1963 werd door een Groninger architect een begro ting gemaakt voor de restauratie- Dit zou toen al een bedrag van f. 255.000.- hebben gevergd. Binnen kort vindt er een gesprek plaats tus sen de diverse betrokken Instanties over eventueel to nemen maatrege len. Voor Leiden en omgeving In de Staatscourant zijn de data en de namen der gecommitteerden gepubliceerd voor de komende mon delinge eindexamens van de scholen voor voorbereidend hoger en middel baar onderwijs. Betreffende de scho len voor Leiden en omgeving luiden deze gegevens als vole* Leiden Gemeentelijk gymnasium: 12, 13, 14. 15, 16, 17 en 19 juni. Gecommit teerden: mevr. dr. A. G. de Tolle- naere-Blonk (Warmond), mr. H. J. F. van Iterson (Den Haag), drs. A. W. Al (Rijswijk) en mej. dr. W. M. de Bruyn (Baarn). Rembrandt Lyceum afdeling gym nasium 3, 5, en 6 juni, gecommit teerden mevr, drs. J. van Gelder-de Vries (Den Haag), dr. P. van der Meulen (Utrecht), dr. F. D. Veld kamp (De Meem), dr. C. J. H. van den Broek (Utrecht)afdeling h.b.s. A 13, 14, 15, 16, en 17 juni, gecommit teerden drs. J. G. Kerkhoven, Leiden, mr. dr. F. C. Cremer, Amsterdam en mej. drs. T. Kooistra, Den Haag; af deling h.b.s. B 19. 20. 21, 22. 23 en 24 Juni, gecommitteerden drs. H. Ze geling, Amsterdam, mevr. drs. I. van Heemskerck Düker-Sohönfeld, Wou- brugge en mevr. mr. drs. G. J. Man ger Cats-Sjollema, Den Haag. Louise de Coligny HBS afdeling B 22 en 23 mei, gecommitteerden dr J. D. A. Boks, Leiden, dr. ir. W. C. Smit, Leiden, mr. drs. M. V Polak, Oegstgeest; afdeling m.s.v.m. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17 enl9 en 20 juni gecommitteerden mevr. L. E. Abram-van Rhijn, Den Haag, mevr. drs. E. M. Blok-van der Voort, Noord wijk, mevr. mr. C. C. van Woerden-Nolen, Den Haag. Christelijk Lyceum afdeling gymnasium 31 mei en 1, 2, 3, 5, en 6 juni, gecommitteerden prof. dr. M. van Straaten, Nijmegen, prof. dr. J. W. Schulte Nordholt, Wassenaar, drs. M. L. Potters Nijmegen mej. dr. W. M. de Bruyn, Baarn; afdeling h.b.s. A 7, 8. 9. 10 en 12 juni ge committeerden drs. N. C. A. Pols, Den Haag, dr. H Lambooy, Den Haag, en J. M. Roelofsen. Wasse naar; afdeling h.b.s. B 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29 en 30 mei gecommitteerden ir. A. C. van den Berg, Rotterdam, ir. A. M. Th. Nievelstein, Delft en mevr. mr. A. Maurits-van Mourik Broekman. Den Haag; afdeling ms.v.m. 23, 24, 25, 26, 27, 30 en 31 mei en 1 en 2 Juni gecommitteerden dr. J. D. J E. van den Berg, Leid- schendam, mevr. ds. H. E. M. A. Franken-Liefrinck, Zeist, jvr. mr. G. Th. Gevers Deynoot, Den Haag. Tweede Chr. Lyceum afdeling h.b.s. A 13, 14 en 15 juni gecommit teerden drs. N. C. A. Pols Den Haag, dr. H. Lambooy, Den Haag, J. M. Roelofsen, Wassenaar: afdeling h.b.s. B 19, 20, 21, 22, 23 en 24 juni gecom mitteerden dr. J. D. A. Boks, Leiden, mevr. drs. E. Janssen-van Diense, Den Haag drs. M. V. Polak, RK-Lyceum St. Bonaventura afdeling gymnasium 22. 23, 24. 25 en 26 mei gecommitteerden mevr. drs. Ch. D. M. Hekster-Zwiebel, Oegst geest, dr. P. van der Meulen, Utrecht, drs. E. J. Wijderveld, Soest, en mej. dr. W. M. de Bruyn, Baarn: afdeling h.b.s. A 22, 23, 24. 25, 26, en 27 mei gecommitteerden mr. G. van Ever- dingen, Den Haag, mr. J. van Viegen, Rijswijk (Z.-H.), dr. J. A. van Ek, Bussum; afdeling h.b.s. B 24, 25, 2S, 27, 29, 30 en 31 mei en 1 juni ge committeerden dr. J. D. A Boks, Leiden, dr. P. S. Pels, Voorschoten, mr. drs. M. V. Polak, Oegstgeest. St. Agnes Lyceum afdeling gym nasium 8, 9, en 10 juni gecommit teerden dr. O. J. de Jong, Groningen, mr. H. J. F. van Iterson, Den Haag, ir. K. M. van der Laan, Delft en dr. J. J. A. Blekkingh, Eindhoven; afde ling m-S.VJn. 22. 23. 24. 25, 26. 27, 29, 30 en 31 mei en 1, 2, 3 en 5 juni ge committeerden mej. dr. W. C. S. van Ben them Jutting Leiden, mevr. A. Burkij-Bartelink, Voorburg, J. O. M. van der Werf, Oegstgeest.. Oegstgeest Rijnlands Lyceum afdeling gym nasium 5, 6, 7 en 8 juni gecommit teerden dr. A. van Haarlem, Wad- dinxveen, drs. P. D. 't Hart, Gorin- chem, dr. G. J. Schellekens, Utrecht, dr. ir. A. van den Beukei, Maassluis; afdeling h.b.s. A 6, 7, 8 en 9 juni ge committeerden mevr. dr. H. S. Ver duin-Muller, Reeuwijk, prof. dr. J. G. Knol, Katwijk, mevr. mr. M. G. A Heyligers-Cramerus, Amsterdam; af deling h.ba. B 5, 6, 7. 8. 9 en 10 juni gecommitteerden prof. dr. F. van dei- Blij, Bilthoven, ir K. H. Toe Water, Den Haag, mevr. drs. Ch. D. M. Hek ster-Zwiebel, Op "'pest Wassenaar Rijnlands Lyceum - Afdeling gym nasium 20. 21, 22, 23 en 24 juni, ge committeerden dr. P. G. van der Nat, 's-Gravenhage, mr. H. J. F. van Iter son. 's-Gravenhage, prof. dr. F. van der Blij, Bilthoven. dr. A. J. H. Schotman. Utrecht; afdeling h.b.s. A. 27, 29. 30 en 31 mei gecommitteer den mevr. drs. H. O. H. van Lessen- Douwes. Dekker, Utrecht, dr. H. Lam booy, 's Gravenhage; drs. W. van Twuyver, 's-Gravenhage; afdeling h.b.s. B. 22. 23, 24. 25 en 26 mei, ge committeerden dr. ir. H. Kwaker- naak. Delft, ir. K. H. Toe Water. s-Gravenhage, drs. J. Th. Amorison, 's-Gravenhage; afdeling m.s.vm., 2, 3. 5. 6. 7, 8. 9 en 10 juni gecommit teerden mr. J. A. van Bronkhorst. Gouda, mevr. drs. J. M. Gerritsen- Dioogleever Fortuyn, Leidschendam. mej. mr. L. F. Melchior, 's-Graven hage. St. Adelbertcollege - Afdeling gym nasium, 26, 27 en 29 mei, gecommit teerden prof. dr. L. M. de Rijk, Nij megen, mevr. mr. C. M. Heering- Moorman. Leiden, ir. K. M. van der Laan, Delft. dr. C. J. H. van den Bioek. Utrecht; afdeling h.b.s. A, 22. 23, 24, 25, 26 en 27 mei gecommit teerden dr. B. J. Brouwer, 's-Graven- mr. J. Blanken, Katwijk, dr. H. de Groot. Holten; afdeling h.b.s. B. 13. 24 en 25 mei. gecommitteerden T. Versteeg. Leidschendam. mevr. drs. I. Heemskerck DükerSchönfeld. Woubrugge. M. J. v. Tuuren. 's Gra venhage; afdeling m.s.v.m„ 30 en 31 mei en 1. 2. 3 en 5 juni, gecommit teerden mevr. dr. M. N. Dinger-Stork Oegstgeest .mevr. dr. A. G. de Tolle- naere-Blonk. Warmond, mr. W. J. Ph. van Waning. Zeist.. Voorschoten R.-k. middelbare meisjesschool m.s.v.m., 22, 23. 24. 25. 26, 27, 29 en 30 mei, gecommitteerden mr. J. A. van Bronkhorst, Gouda, mevr. drs. J. M. Gerritsen-Droogleever Fortuyn, Leidschendam, mej. mr. L. F. Mel chior, 's-Gravenhage. Bpiirsover/irhf Verdeelde markt Amsterdam, 16 maart. De stemming voor de internatio nale waarden is vanmorgen licht ver deeld geweest met kalme handel. Unilever en Kon. Olie hebben de winst van gisteren goed kunnen handhaven op resp. f95.10 en f 129,70. In tegenstelling tot de vaste stem ming van Philips gedurende de voor beurs met als hoogste koers f88.90 was de eerste verhandeling in de of ficiële beurs op f 87,40 zwak. Op deze prys bleef dit fonds 80 cent beneden de voorgaande slotprijs. Later daalde de koers nog tot f86,70 om vervol gens weer aan te trekken tot f 87,20. De handel in deze hoek was zeer klein. Morgen maakt Philips de Jaar cijfers over 1966 bekend. De beurs wacht in spanning. Aku gaf aanvan- keUJk 20 cent prys tot f53,20 doch kon dit verlies later weer inlopen. Hoogovens werd 6 punten hoger op 360 geadviseerd. Deze maatschappij keert over 1966 een onveranderd divi dend van 20% uit. Dit dividendvoor- stel werd door de beurs gunstig ont vangen. BEURS VAN AMSTERDAM DONDERDAG 16 MAART ACTIt.Vt OBLIGATIES Staatsleningen Vorige Slotkoers coer» v hedeD 104% 104A 100% 961 ib 96üb 93% 92 Chr. Ly:ceum Afdeling gymna sium, 16, 17 en 19 juni, gecommit teerden dr. J. van Gelder, 's-Gra venhage. dr. M. P. van Buytenen. Utrecht, prof. dr. F. van der Blij, Bilthoven, dr J. Agterdenbos, Utreoht; afdeling h.b.s. A, 20, 21, 22, 23 en 24 juni, gecommitteerden drs. N. C. A. Pols, 's-Gravenhage, mr. dr. F. C. Cremer, Amsterdam, mej. drs. T. Kooistra. 's-Gravenhage; afdeling h.b.s B, 2, 3. 5, 6, 7, 8 en 9 juni, ge committeerden dr. J. D. A. Boks, Lei den, dr. P. S. Pels, Voorschoten, mr. drs. M. V. Polak, Oegstgeest. Lisse Fioretti-College Afdeling A, 5, 6, 7, 8, en 9 juni, gecommitteerden drs. F. Koopstra, Den Haag F. J. Beekman, 's-Gravenhage, ds. mr. J. van Leeuwen. Moordrecht; afdeling B, 10. 12. 13. 14, 15. 16 en 17 Juni. ge committeerden dr. J. D. A. Boks, Lei den. dr. P van Duljn, Oegstgeest, mr. drs. M. V. Polak, Oegstgeest. Noordwijkerhout Seminarie Leeuwenhorst Gym nasium, 22, 23 en 24 mei, gecommit teerden prof. dr. L. M. de Rijk, Nij megen, mevr. mr. C. P. Heering- Moorman, Leiden, dr. G. J. Schelle kens, Utreoht, dr. Ir. A. van den Beu kei, Maassluis. Alphen Wall Street sloot gisteren zeer vast. Hierin hadden de autofondsen een groot aandeel. Philips verbeterde er bijna een dollar doch dit was van morgen in Amsterdam niet van In vloed op de koers van deze aandelen. Hartspecialist naar Bourguiba Een befaamde Franse hartspecialist dr. Lenègre, is woensdag naar Tunis vertrokken om president Bourguiba te onderzoeken, die een hartaanval heeft gehad. Een medisch bulletin, dat gistermiddag werd uitgegeven, zegt dat de toestand van het 63-ja- rige staatshoofd bevredigend is, doch dat hU absoluto rust moet hebben. De scheepvaartsector was actief en vast tot zeer vast. De dividendverho ging van Rott. Lloyd tot 12 (10)% werd gehonoreerd met een koersstij ging voor dit aandeel van 6 punten tot 143. Ook Scheepvaart-Unie was zeer vast met een verbetering van 4% punt. De overige Scheepvaartsaan delen stegen 1 k 2 punten. De cul tures waren aan de zwakke kant. Daarentegen was de staatsfondsen- markt wederom vast met ruime han del. Morgen staat de inschijving open op de f150 min 6obligaties BNG tegen 100%. Deze lening heeft thans de wind goed In de zeilen door de discontoverlaging. De belangstelling zal dan ook bijzonder groot zijn. Als gevolg van lokaal aanbod daal de Philips later tot 86. Daarentegen steeg Unilever tot f95.80. Olie tot f 130,20 en Aku tot f 53,80. Hoogovens boekte een punt winst op 355. KLM plus f 4 op 415, Dell f 2 lager op f68,30. In de eerste periode boekte Ned. Kabel 9 punten winst op het onver anderde dividend van 16% over 1966. Ned. Aannemingmaatschappij was 7 punten hoger, Milnbouwkundige Werken plus 8, Ned. Gist 5, Ned. Pa pier 4. de Spaarnestad 5, Nederhorst 5 en Kon. Zout plus 6 punten. Mosa was 4 punten hoeer op 219 niet aan te komen. Ned. Export Papier was 4 punten hoger bieden op 81. Alb. Heyn daalde tot 875 (891), darentegen was Slmon de Wit 4% punt hoger. Bühr- mann daalde 4 punten op het divi- dendvoorstel. Vier punten lager wa ren "veneens Hoogenbosch en Wes- sanen. Ver. Glas ging 6 punten ach teruit (Deze pagina la ongecorrigeerd) 9714 90% Ned 66-1 7 Ned «tt-2/7 Ned 68 6(6 Ned 65-1 5% Ned 65-11 5% Ned 64-1 5y4 Ned 64 5 Ned "58 4% Ned 59 Ned '60-1 4% Ned '60-n 4% Ned 59 4% NetL '60 4% Ned '61 4Y4 Ned 63-1 4% Ned '63 4 Ned St '47 3* Ned '53-1-I] 3% Ned. -48 3% Ned '50-I-II 3(6 Ned 1964-1-n 3"4 Ned '55-1 Sy4 Ned "55-D 3(4 Ned *37 3 Ned Or b 46 3 Ned doUJ '47 3 Ned Inv oert. 3 Indië '37-A 3 Bank- en kredietwezen BvNGw.DJ. '57 6 98% 98% Id. 30-jr '58-59 4% 88% 88% I. 25-J '60 3/5c 4% 90% 90% ACTIEVE AANDELEN Amsterd Rubber 66% 65% HVA-MUen 124% 124% AKU 53.50 53.60 Dell MjJ cert 7050 69 Hoogovens cert. 354 353 Philips 87.70J 86 Unilever cert. 94.90 95.50 Dordtse Petr 614% 616 Kon Petr f20 129.60 130 Holl Am Hjn 102%. 104 Java China Pak 192%. 193% KLM 411 415 Kon Ned. Stmb. 96% 96% Stmv M«. Ned. 114% Nlevelt Goudr c. 101 101% v. Ommeren cert. 174% 178 Rott. Lloyd 137 143% Ned Schpv. Unle 142% 147% NIET-ACTIEVE AANDELEN Prov. en Gem leningen A'dam '47 3% 87% 87% A'd&m '48 3% 88% 87 R'dam '52-1 4% 88% Bankwezen B. N. Gm. '65-16 98fè 98}1 Idem '65-n 6 98fi 98H idem '65-1 5% 96% 96jj Idem '65-11 6% 96% 96fj Idem '65 6% 96 96% idem '58 6% 94 94% Idem '64 6% 92% 92 Idem '58 5 91% 92% Idem '64-1 5 91% 92% UL N WB '53 4% 91% 92% Id. Rentepbr. '52 172 172 Id ld f500 '57 157% 157% VERKLARINGEN DER TEKENS GedaaD en laten S Gedaan en bieden Bieden b Ex dividend d Ex claim e Laten z Premieleningen Alkmaar 1956 2% 79% 78% A'dam 1933 3 80 117ff A'dam 1951 2% 79%x 77% A'dam 1956-1 2% 84% 84% Adam 1956-11 2% 89% 89% A'dam '56-m 2% 89% 89% A'dam 1959 2% 76% 76% Breda 1954 2% 72 71% Dordr 1956 2% 72% 72 Eindbov 1954 2% 75f2 71% Enschede '54 2% 74% 's-Grav '52-1 2% 85% 85 8-Grav '52-11 2% 87 85% R'dam 1952-1 2% 86 85% R'dam '52-11 2% 85 84% R'dam 1957 2% 84 84 Utrecht 1952 2% 102% Z.-Holl 1957 2% 85% 88 Z.-Holl 1959 2% 86% 87% Industriële obligaties Phil, dlr-lng '41 4 81% 81% NIET-ACTIEVE AANDELEN Beleggingsmaatschappijen Interunle f80.— 172.20 173.80 Nefo f50.— 75.50 76 Robeco 205.50 206.50 Unltas f50.— 406 409 V. Bez v. '54 f50 95 95.50 Europa I 10 pb 401 401 Bank-en Kredietinstellingen Alg Bank Ned. 269 272 Amro f20.— 50.10 51.20 Holl. B. Unie c. 182% 184 Holl 8. Levensv 505b 504 Nat Nederlanden 577 580 Ned Midd. Bank 93.50 92 R.VJS eert473 487 Industriële ondernemingen Kempkes' Meubel 80% Albert Heyn 875 875 Berkei's Patent 178 177 Blaauwhoed 416 417 Btihrm -Tetter. 527 521 Bijenkorf Beheer 459 461% Calvé Delft eert. 700b 706 Fokker 370 370 v Gelder Papier 112% 111% K N Grofsmed 86 85 De Gruytor pr 6 131 132 b Heineken's Bier 416% Holl Constructie 82.50 82.50 Ing Bur. Bouwn 140 140% Intematio 283 286 v. Kemp. en Beg. 106% Kon. Zout Ketjen 518 Leldse Wolsp 321 Muller en Co. NB 311 317 Ned Kabelfabr. 240 251 Philips pref36 80 36.50 RlJn-Schelde 189 190 E-M-S 59.30 59.20 SMS '66 30.10 30.20 Ver Mach. fabr. 147% 147% Ver Touwt, c.v.a. 227 225 Vihamy 131% 132% Walvisvaart 274% 278 Wernlnks Beton 146% 148 Wilt. Fey Br.w. 176% 176 V. Wijk/Heringa 77% 77% Zaalberg 65% 65% Mijnbouw en petroleum Biliton 2e rubr 482 482% Kon. Petr (f20) 125.— Can. en Amerikaanse fondsen Canad Pac R. 65% 65% Intern NlckeJ 90% 90% Amer-Te) en Tel 61% 62% Anaconda 82 82fJ Bethleh Steel 35% 36% Cities Service 47% 48 Gen Motor» 75 77% IBM 448 444 Kennecott 37% 37% Republic Steel 46% 47% Shell Oil 63% 64% Union Pacific 41% 41 f| Un, St. Steel 43% 45%

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19