)pen bejaarden in Oegstgeest Stichting in het leven geroepen Leiclse schooljeugd zwom om diploma Nieuwe uitgaven - (DBRDAG 16 MAART 1907 LEIDSCH DAGBLAD M HET NIEUWE GEMEENTECENTRUM plannen van het Groene Kruis (k verbonden met het WitGele amen met de hervormde n de Vereniging voor inig Hervormden, in het mid- o het zich uitbreidende Oegst- een nieuwe gemeentecentrum swen, zijn hand in hand ge niet de uitwerking van de telden om dit centrum ten goe- doen komen aan het open be- tnfferk in deze gemeente, waar- et inbegrip van de tot de ker- gemeente van Oegstgeest be de gedeelten van Leiden-West, 140 zelfstandig wonende be en gevestigd zjjn. er dagen wordt de notariële verleden van de Algemene ing Dienstverlenings-centrum geest. Conform het advies van de drie ter plaatse geves ten (hervormd, rooms-ka- gereformeerd) te samen [umanitas Leiden indertijd in- He voorbereidingscommissie ïdeze stichting opgericht, waar- Iarbeid van allerlei instellingen, til reeds met bejaardenzorg be- jfcuden, zoals de U.V.V. de in- telijke gezinsverzorging, de wiRrenigingen, de stichting voor üudelijke en gezinsvoorlichting huisartsen zal worden ge lieerd en gestimuleerd. De l stelt zich mede ten doel verlenen aan hulpbehoeven- Biet bejaarden. overheid heeft het grote belang ae samenwerking op brede ba- n zal zeer waarschijnlijk zijn de bezoldiging van de iet dienstverleningscentrum te den beroepskrachten en de ap- skosten voor 90% te subsidië- ontbrekende 10% zullen door de stichting samenwerkende Humanitas worden gedra- de bouw van het gemeente- vaarin het dienstver scentrum de benodigde lo- zal kunnen huren, is met iioeften aan het open bejaar- rk rekening gehouden. Voorbereidingen het aprilnummer van het tyd- MaatsdhappelUk werk n oproep voor een leid- maatschappelijk werkster) die gelijk per 1 juni in dienst zal het treffen van de voor- iiide arbeid, zodat het mogelijk het dienstverleningscentrum tptember a.s. in gebruik te ne- ïomt en spreekkamer voor de en een ruime recreatiezaal bejaardensociëteit (die reeds 1 Jaren door een breed samen- f ie commissie wordt geleid en commissie reeds lang aandrong op betere huisvesting. Verder komt er een behoorlijk ingerichte keuken voor het uitzenden der maaltijden onder leiding van de U.V.V. Gehoopt wordt, dat in de recreatie zaal een open tafel zal kunnen ko men waar bejaarden, die zulks wen sen, gezamenlijk de maaltyd zouden kunnen gebruiken. Er zal gelegenheid zijn voor bejaardengymnastiek. Er zijn hobbyruimten beschikbaar, "Ver wijl ook een badkamer wordt inge richt. Het verstrekken van huishou delijke en andere hulp aan bejaar den zal in samenwerking met de in terkerkelijke stichting voor Gezins verzorging geschieden. Voor het verkrijgen van voldoende hulp zullen de kerken en Humani tas voor dit doel ter plaatse een be roep doen op dames uit de gemeen te, om mede te werken bij het ge ven van deze hulp. Gehoopt wordt, dat een soort adoptiesysteem moge lijk zal zyn, waardoor enkele bejaar den in hun directe omgeving kunnen worden bijgestaan. Het door de geref. kerk aange kochte pand Julianalaan 1 kan na de voorgenomen verbouwing voor uitbreiding van de activiteiten veel perspectieven openen. Verheugend Het is verheugend om in een breed samengesteld bestuur, waarin de tien samenwerkende instellingen elk een stem hebben, de vreugde te be leven van een samenwerking, waar bij alle verschillen wegvallen ter ver wezenlijking van het ene doel: doel matige opbouw van het open bejaar denwerk ten behoeve van de zelf standig wonende bejaarden. De eerste samenstelling van het stichtingsbestuur is als volgt: Dagelijks bestuur: mevr. J. M. Sol- lewjjn Gelpke-Manders (arts) (r.k.) penningmeesteresse; mevr. H. W. Oorthuys-Swellengrebel (herv.)de heer Gerben de Jong (geref.) secre taris; mevr. C. W. Heybroek-Spiele (Humanitas); mevrouw C. J. Sam- kalden-Meyers (U.V.V.) adviseur drs. B. Cox, tijdelijk voorzitter (met adv. stem) Algemeen bestuur: mejuffrouw E. C. Hoogendoorn, arts (Groene Kruis) de heer G. van de Voorst (Wit/ Gele Kruis); de heer J. H. Meiss- ner, arts (Verband Oegstgeest, huis artsen), de heer E. Broekema (inter kerkelijk gezinswerk); mevr. W. A. Rasker-Locker (Huish. gezinsvoor lichting) LEIDERDORP mbtsdragers ijeref. kerk gereformeerde kerk in Lei- rp zijn de volgende ambtsdra- oemd: Ouderlingen: J. P. A. de Haas en R. Visser voor J. Baaima, A. Branderhorst en Win-horst voor wijk II; J. L. in) Mam voor wijk III. iperus lerl takers verloren jgjj kns de clubavond heeft het 2dc de Leiderdorpse Schaak een competitie-wedstrijd ati [jd tegen Leithen II. Met de Jjtslag 4Vj—5'A ging de winst de Leidenaren. uitslagen luiden: 1 M. Flohr lorp)J. Bakker (Leithen) A. HoppenbrouwerG. Leget R. v. d. ZwanR. Weber 1—0; RiemensJ. van Leeuwen 1-0; HelmusM. J. de Bock V2 C, van Tol—P. Mazurel 1—0; Splinter—J. v. Kempen 0—1; BloemhardM. G. Schouten 9 Ph. Goedhart—C. J. Jonk 10 A. W. P. GeerlingsJ. Ligt- zing NCVB Ritbouw Irene werd gisteravond tadellijkse vergadering gehou- m de NCVB-afdeling in Leider- De opkomst was matig. B. van Creveld uit Den Haag vervolgens een lezing over jaar Jeruzalem, een wandeling tijd". Aan de hand van een irie dia's sprak de inleider uzalem van de oudheid tot derne tijd. Jaartallen, talloze 1 om het bezat van de stad insJ ting en wederopbouw kregen «1 te verwerken. tet vrij dorre geheel bleek dat David van de stad een cul- y. centrum maakte, het onder '■c koning Salomo een religieus V#D werd, na 1917 de Engelsen centrum van het christendom Men maken en dat de stad na verdeeld is in een Joods en Ara- deel. zangkoortje van deze afdeling 'ervolgens een drietal liederen Van Straaien. Leger in China gaat steeds meer ingrijpen In de strategisch belangrijke noor delijke grensgebieden van Sinkiang en Binnen-Mongolië hebben de Ie- gergarnizoenen het gezag over aller lei bestuursorganen overgenomen. Dit blijkt uit de regionale com munistische pers. Dit betreft niet al leen het toezicht op de politie en de bureaus voor de openbare veilig heid, maar ook de controle op het vervoer over de weg, per spoor en door de lucht. Sinkiang heeft een lange grens met de Sowjet-Unle. In dit gebied zijn ook de installaties voor kernonderzoek gevestigd. In Binnen-Mongolië zijn in op dracht van het regionale militaire commando en de communistische partijleiding militaire eenheden in industriële centra gestationeerd om „linkse revolutionaire arbeiders te helpen in hun bedreven aan de macht te komen". Een dergelijke maatregel ls ook in de provin cie Sjansi, ten wensten van Peking, getroffen. Hier zetten Mao-ge- zinde organisaties in januari met steun van het leger de provinciale partijleiding en het regionale bestuur aan de kant. Eenheden van het Chinese „be vrijdingsleger" hebben gisteren de macht overgenomen van de party - comités in de provincie Kwantoeng en de hoofdplaats hiervan, Kanton- Met vrachtauto's reden de militai ren de stad binnen, waar ter ere van hun komst grote demonstraties ten gunste van Mao Tse-toeng wer den gehouden. OEGSTGEEST A. A. Verhaar 25 jaar ontvanger De heer A. A. Verhaar hoopt 1 april zyn zilveren jubileum te vie ren als ontvanger van de gemeen te Oegstgeest. Aan dit jubileum zal door het gemeentebestuur op maan dag 3 april in besloten kring aan dacht worden geschonken ty- dens een 's middags om vier uur te houden bijeenkomst in de raadzaal. Artistenpalet naar Endegeest Artiestenpalet komt zaterdag avond halfacht wederom met een programma naar de psychiatrische InrichtingEnd egeest in Oegstgeest. Belangeloze medewerking verlenen ditmaal: het accordeonduo De Ge- rado's, zangeres Annette van Schayk, de op het nationaal congres 1966 bekroende en door Henk Vermeyden gecoachte goochelaar Ted Lion en het parodistentrio De Hen- dima's. Kleine ongelukken Gisteravond ls een 56-jarige inwo ner van Rynsburg die op zijn brom fiets over de Rynhofweg in Oegst geest reed, door de wind van zyn voertuig geslingerd en tegen een hem passerende auto gevallen. De man liep een hersenschudding op; hy is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Een Leidse 20-jarige metselaar is vanochtend van een steiger geval len op een bouwwerk in Oegstgeest. Nadat hy in het Academische Zie kenhuis in Leiden was onderzocht, kon de man naar huis gaan. Havenziekenhuis weer m gebruik Het Havenziekenhuis in Rotterdam uitgebreid van 132 tot 243 bedden is gisteren opnieuw ingebruik ge nomen. In zes jaar tyd is het zieken huis verbouwd en uitgebreid en op nieuw ingericht met een totale in vestering van ongeveer 12 miljoen gulden. Dit ziekenhuis, dat thans 40 jaar bestaat, is opgericht door het Insti tuut voor Tropische Geneeskunde in Leiden, dat naar mogeiykheden zocht patiënten met tropenziekten te on derzoeken en te behandelen. De aan gewezen plaats was Rotterdam, met zyn door scheepvaart en handel tal rijke Internationale contacten. Op den duur is het een ziekenhuis ge worden, dat zich speciaal toelegde op dienst aan de zeeman, de havenar beider en de binnenschipper. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Radboud, zoon van Van de Mieden van Pomeer-de Pont. Miku- mi (Tanzania)Lucas Martin, zoon van Esterl-Mees, Stuttgart. Overleden: Leendert Byl. 64 j. Rot terdam; Cornelis Johannes Heuvel man, 70 j, Utrecht; Agneta Aurelia Cecilia van Riemsdijk-van Heecke- ren van Molecaten, Noordwyk; Wil lem Theodoor Hirschmann, 36 j, 's-Gravenhage; Frans Groeneveld. 70 j, 's-Gravenhage; S. N. Ecury, 78 j, Aruba; Sophia M. H. van der Kar-Polak, Amsterdam; W. L. C. van Ditzhuyzen, 69 j. Hilversum. Symbool van de veranderingen in Indonesië: in de Journalisten club in Djakarta is het portret van president Soekarno van de ereplaats verwijderd en vervan gen door dat van waarnemend president Soeharto Diploma-zwemmen gehandicapten Onde auspiciën van de Gezamen lijke Invalidenbonden ANIB en KNIB werden woensdagavond in de Overdekte aan de Haarlemmer straat in Leiden zwem-examens voor gehandicapten afgenomen. Voor het diploma-A slaagden: E. Bulk (Noordwijk), Ant. Vlasveld- de Groot (Voorhout). M. Berkhout (Voorhout). A. Duivenvoorde (Noordwijk), M. Duivenbode (Noordwyk). H. Schmink (Sassen- heim), J. van de Wiel (Noordwyk), B. de Groot (Voorhout), P. J. van (Den Haag), Jac. J. Zitman (Lei den) Joh. G. Steenvoorde (Noord wyk) en M. Nieuwenhuizen-Edelaar (Noordwyk). Het B-diploma behaalden: M. de Jong (Zoeterwoude) en M. Hazenoot (Noordwijk). 20% dividend bij Hoogovens De Hoogovens in IJmuiden heb ben besloten over het boekjaar 1966 een onveranderd dividend uit te ke ren van 20% op de gewone aande len. Op de prioriteitsaandelen wordt weer 4% uitgekeerd. In december werd reeds een interim-uitkering ge daan van 6%. De jaarvergadering zal worden gehouden op 26 april. Ex-belieren<l ven noot niet in appèl De 50-jarige voormalige enig be herend vennoot van het in staat van definitieve surseance van betaling verkerende Amsterdamse bankiers huis gebrs. Teixeira de Mattos, gaat niet in hoger beroep by het Amster damse Gerechtshof van het vonnis van de rechtbank, die hem op 3 maart jl. veroordeelde tot 3 jaar ge vangenisstraf m.a. van het voorar rest. Nieuwe directeur Unilever-Indonesië Binnenkort zal ir. K. H. Veld huis. thans technisch hoofd van de Unilever-bedryven in Duitsland, naar Indonesië vertrekken om daar als voorzitter van de directie van Unilever-Indonesië een herstel programma voor de Indonesische be drijven op te stellen. Jhr. I. E. B. Quarles van Ufford, oud-voorzitter van de directie van Unilever-Indo nesië, zal hem op deze reis verge zellen. Leerlingen van Leidse openbare en bijzondere sdholen hebben in „De Overdekte" gezwommen om resp. het A._ en B-diploma. Van de school Pasteurstraat (hoofd de heer Den Hertog) betaalden het diploma A: Matty van Es, Peter van 't Hof, Carol Holler, diploma B: Jan Nievaart. Tonny Pracht, Adrie Berg, Rob v. d. Steen, Corra Tas, Marian Noordermeer, Jeannette Arnoldus, Marian v. d. Zwan; Haarlemmerstr. 32 (dhr. van Veldhoven) diploma A. Marian Devilee, Brigitte van Dongen, Lucia Friedhoff, Rieneke v. d. Steen. Henny v. d. Poel, Lidia Koppens, In- grid Brossmann. Anja Compier, di ploma B: Corry Rauhe, Yvonne Zandbergen, Ans v. d. Geest, Nelly van Steyn, Mimique Smit, Jeannette Kitselaar: Caeciliastraat (dhr. Rot teveel) diploma A: Peter van Steyn, diploma B: Wim Pouw, Rudy Wen- nekes. Simon van Kins. John de Kie viet, Gerard Cornelisse: Oosterstraat (dhr. de Jonge) diploma A: Yvonne Philippo, Paula van Bouwman, Char lie Rombout, Frans Serdijn, Rob Has- selbachPlantsoen (dihr. Huigens) diploma A: Gerrit Kruik, diploma B: Nol Gordyn; Aalmarkt: (dhr. Muis) diploma A: Marieke van Es, Leonoor v. d. Vliet, Marjo der Kinderen, Edo Snelders, Luc de Romyn, diploma B: Joke Tegelaar, Saskia Andriesen, Hil- de Schouten, Paul Stam, Arnold SchalksBoommark t (dhr. van El zen) diploma A: Marry van Tol. Frans Compeer, Aad Slingerland, Hans Burghout, John Staudemeyer, Johan Sneyders, Arnold van Swieten, Koos Langeveld, diploma B: Peter v. d. Burg, Frans v. d. Horst, Peter Kluivers; Haarlemmerstraat 240 (dhr. Dekkers) diploma A: Wim Kuyer, John Harteveld, Janneke Steenvoorde, diploma B: Joop den Burgerlijke Stand Leiderdorp: Geboren: Bart, z. v Johannes Cblijn sing; Marcel, Th. W.. de Vos; Jacqueline H. J. J. Feber e Enkele recente nummers van de Internationale Spectator, tydschrift voor internationale politiek (uitg. Het Nederlandsch Genootschap voor In ternationale Zaken in Den Haag) verdienen speciale vermelding. In het eerste Oost-Europa-nummer van dit jaar schreef Charles B. Timmer over de belangwekkende vraag „Hoe schrijf ik een roman in Moskou?", waarin hij een uiteenzetting geeft van het verschynsel van de „positieve held" in de Russische letterkunde. Over de Russische ikonenschilderin- gen is gezegd, dat de ikoon geen beel tenis is, geen afbeelding maar een voorbeeld voor de toekomstige mens heid. „Precies zo is het", aldus C. B. Timmer, „met de zogenaamde posi tieve held uit het Sowjetrussische proza gesteld: dezelfde strakheid en onverbiddeliykheid, hetzelfde voor beeld ener toekomstige mensheid, een voorbeeld dat alle gruwelen uit het verleden rechtvaardigt en tegen ai het doorstane onrecht opweegt". Voorts wyst de schrijver erop. dat de Russische schrijvers sinds de dood van Stalin gepoogd hebben op uit eenlopende wyzen de „held" te ont maskeren, vaak met zeer duidelyke toespelingen op de dictator. Drs. M. J. Broekmeyer overzag de Russische landbouw In 1966. een pe riode van zich ontwikkelend zelfbe stuur in de Russische landbouw ge mechaniseerde teams, waardoor con troleurs en bewakers verdwenen) Aan het slot merkt hij o.m. op, dat dit eenzelfde ontwikkeling is als in Joe- go-Slavië, met dit verschil, dat de Joegoslaven met hun sociaal-politieke ontwikkeling zo'n twintig jaar op de Russen voorliggen. „Er zyn nog meer verschillen", zegt de heer Broek meyer: in Joego-Slavië werden deze ontwikkelingen van bovenaf gestimu leerd. in de Sowjet-Unie ontstaan zy van onderop; in Joego-Slavië wordt het zelfbestuur geremd door de zwakke economische basis en het on voldoende peil van technische ont wikkeling, in de Sowjet-Unie wordt de economische ontwikkeling, ge remd door de onvoldoend ontwik kelde sociale betrekkingen. Terloops merkt de heer Broekmeyer in zyn artikel nog op: „Men komt de opvat ting wel tegen dat de staatseigen dom in de Sowjet-Unie, welke be zwaren tegen het systeem ook mogen worden ingebracht, er toch in ieder geval toe heeft geleid dat de mensen gewend raakten aan het werken voor de gemeenschap, voor de staat (beide begrippen vereenzelvigt men dan), terwyl in 'n maatschappy als de onze ieder eigen voordeel najaagt en het individualisme bevorderd wordt. Naar ik meen wordt hier een onderscheid aangebracht dat in de werkelykheid niet bestaat. In de Sowjet-Unie heeft een diffuse vorm van eigendom (for meel: staatseigendom, in feite zeer bepaalde groepen ten goede komend) geleid tot een vervaging van verant- wordelykheid op alle niveaus en juist tot een tegenovergestelde ont wikkeling aanleiding gegeven Het gevolg is dat ieder zyn eigen be lang najoeg, eigenbelang dat zeer vaak in objectieve tegenspraak was met het belang van de gemeenschap". Schr. weidt hier nog verder over uit. Tenslotte bespreekt drs. W. H. Roobol het vorige zomer opgerichte Sowjet russische Instituut voor Monumen tenzorg. Het maart-nummer van de Inter nationale spectator bevat het door het bekende i nternationale Institute for Strategie Studies samengestelde „strategisch jaar overzicht 1966", dat hier nog eerder werd gepubliceerd,dan bedoeld insti tuut zelf deed. Na een inleiding wor den achtereenvolgens de strategische verhoudingen besproken in de V.S.. de NAVO en West-Europa, de Sow jet-Unie. het Warschaupact, China, niet-communistisch Azië. het Mid den-Oosten en Afrika en tenslotte de ontwapening en de bewapeningscon trole. Het nut van deze publikatie lykt ons meer gelegen in het duide lijke overzicht dan in verrassende onthullingen of visies. Eèn 15-jarige leerline van' de Barbaraschool aan het Levendaal in Leiden brak gisterochtend tydens de gymnastiekles haar rechterpols. De E.HD. heeft het meisje, een inwoon ster van Leiden, naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. In de afgelopen nacht ls door onbekende oorzaak brand onstaan in een grote puinafvalbak op de Leidse Aalmarkt. De brandweer heeft het vuur geblust. J. Doolaard L. Ferrarlo; W. Westhoek en H. Zwaan; T. R. SpreiJ en P. J. Dekker. Overleden: G. van der Nagel, 76 Jr: C. M. van Rijn, wed. van J. A. Hess. 71 Jr; J. van Weeren, wed. van A. RIJNSBURG Eerste kievitsei Het wordt langzamerhand gewoon te, dat het eerste kievitsei in Ryns burg wordt gevonden door de Jeug dige gebroeders Henk en Hans Star uit de Irissenstraat. Deze eerste len tebode (gevonden in de omgeving Vinkeweg) werd gistermiddag aan de burgemeester B. H. Koomans aan geboden. De heer C. W. A. Hendrikse uit Wassenaar is aan de Ryksuniversi- teit van Groningen geslaagd voor het kandidaatsexamen economische wetenschappen. Loop der bevolldng Leiden Gevestigd: In de week van 2 t/m 8 maart 1967 A. van Reeuwijk en fam.. waterbouw kundige, Bachstr. 520; W. Maan en fam.. gemeente ambtenaar. J. Urlus- plantsoen 310; R. Jong en fam., arts, Joh. de Wittstr. 15; J. Labordus en fam., elektricien, Paramarlibostr. 40; A. G. M. Driessen. Nieuwe Rijn 23a; R. J. Erdbrink, Klikspaanweg 10; G. M. L. Wischhoff, de Rldderstr. 16; G. van der Putten, Groenhovenstr. 11; W. van der Hoeven, Oude Vest 91; J. M. van der Nol-Grootveld, Hooigracht 38; E. A. Arendsen, doktersassistente, Kenne- dylaan 62; D. J. Ring, Witte Singel 56; P Brouwer-Bienefelt, onderwijzeres, Apothekersdljk 11a; J. C. Vreeling, Hooigracht 38; M. Schüffer-Van der Pijl, Bachstr. 192; M. b. A. Ben Moha, fabr. arbeider. Kraaierstr. 2a; H. Hel- mus-Algera, apothekersassistente. Lam- menschansweg 13; J. T. Stoffer. Val- dezstr. 1; bib J. Omar. fabr. arbeider, Kraaierstr. 2a; N. J. L. M. van den Brink. Nieuwe Rijn 104; A. R. Engels. Steènschuur 16; L. S. Pedersen, secre- woerd 165 a; P. P. Seccl, velllngbedien- de, Varkenmarkt 7; C. P. Sloos. len, Lijster Noordelnde -sa, «neaen tiia. Bergweg 89; W. C. Duursma-Schuurma, Cosijn- str. 26, Voorst, Dorpsstr. 43; H. E. Huizer-Klaverwijden, Charl. de Bour- boauhotf 5 Llsse, Julianastr. 52; E. L. Aitatus, Boerhaavelaan 2. Zeist. Dol- derseweg 125; I. J. Schippers. Vondel- laan 23. Arnhem. Velperweg 35; P. G. M de Graaf. Jul. v. Stolberghof 34. Tilburg. Koningshoeven 66; B. J Bui ter. Rynsburgerweg 10. Oegstgeest. Fr. Hendrlkln. 6; M. C. van Sonsbeek-De Groot, Nic. Beetstr. 3. Leidschendam. Veurse Achterweg 133; J. J. de Rooi] Witte Rozenstr. 21. Ryswyk ZH, Sir W. Churchllllaan 237; G M van der Molen, Oude Vest 113, Leiderdorp. Zul- lestein 2; P. Smidt van Gelder, Cons- clentlestr. 14a, Amsterdam, Brug Hoe- truerstr. 1175; M. van Efferink-Heemi- ;rk Lokhorststr. 23. Katwijk. J. Th. Vlsserstr. 130; E. H. Stomps .Ra penburg 4, Leidschendam. Brug Cn van Necklaan 148; H. R. van Mosse- veld. van Speykstr. 24. Breukelen. H estr. 10; M. w. M. Simon-Vree- L Sumatrastr. 42a. Duiteland; J. M Cate, Joh. de Wittstr. 44; N. den Hollander, verpleegster. Witte Rozen str. 21; A. M. Miedema, Rynsburger weg 118; S. Bergsma, verpleegster, Hooigracht 15; J. M. B. Gulneau, huls houdster, Dillenburgstr. 13; A. van Al phen, ass. bedrijfsleidster, Kennedy- laan 62; J. M. van de Rest. zuigelin genhulp. Rijnsburgerweg 10; M. P. Stuifzand, kantoorbediende. Charl de Bourbonhof 29; H. M. Langevoort. Rhijngeesterstr.weg 7; S. Post fam., Houtmarkt 7. Pippellngstr. 47; M. A. Schreuder- Scholten en fam.. v. Vollenhovenplein 46. Algerije; M. W. E. Brlttijn-Hoo- genboom g Laren NH, Remizeweg efTT Jif- Ungs en fam., Temminkstr. 8 .Neder landse Antillen; T. M. J. E. Jagers- Lampo en fam.. Hoge Rijndijk 108a. Ver. Staten van Noord-Amerika; H. Kruijskamp en fam.. Mareslngel 56. Oegstgeest. Nieuwveenstr. 16; G. E. Swêet en fam. Burggravenlaan 69, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 38; W. F. Verberg en fam., Kraaierstr. 3. 's Gravenhage. Hoenderloostr. 92; E. M. van der Leek- Bink en fam., Hooigracht 45, Leider dorp, Pinksterbloem 72; R. van dei J. J. M. Schmitz, Noordelnde 2a, Tege- lfn' Lysterlaan 45; A. H. Noordeinde 2a. Rheden Gld, Haan, Simon Mathijssen. Gerard van Zijp, Vic Boutier, Henny Mink, Sam my van Eygen, Joke Slagwyn, In gr id Marquenie, Anne Engel: Rapenburg (dhr. v, d. Neut) diploma A: Sjaak Morsch, Emile Hiep. Ab van Hens- bergen. diploma B: Paul v. d. Wereld, Paul Janssen, Joop van Steyn, Sjaak v. d. Voort, Nico Konings, Ben Heller, Hugo Zwetsloot, Jozef PasscLier. Liesbeth van Buningen, Hanneke ten Broek: Boerhaavelaan: (dhr. Het- ttnga) diploma A: Frank Hilgerson, Henny v. d. Maat, Alex Duyndam. diploma B: André de Boer: Driftstr. 77 (dhr. Muntinga) diploma A: Ed win van Westriene, Rudy Brouwer, Hans de Boer. John Otto, Elly Sin- teur, Joke Dubbeldeman, diploma E: Hans Vreken, Kees Stokkel, Adrie van Leeuwen, Son ja Schrama; Le vendaal (Zr. Miriam) diploma A: Jan Vinkenstein, Henk Snijders, Ton ny Stipdonk, Freek de Jong. Anne- lies van Valderen, Annemarie Bols. Lida Schamper, diploma B: Johan van Heetjwinkel. Kees Wesseling. Fred Verberg, Lieneke Roelandse. Anita Verbeek; Oude Vest (dhr. Ra- gut) diploma A: Bart Veldhuyzen. Wim Hamaker. Theo Spoormakers, Truus Withol, Cor v. d. Nieuwendyk. diploma B: Louis Stouten. Dick v. d. Blom, Hans Petit, Eddy v. d. Berg. Alie den Os, Dienie Hemerik, Henny Holswilder. Henny Roby'n, Corry Slingerland, Fietje Gorree, Wilma Minten; Pelikaanstraat: (Mej. 'Bon net) diploma A: Sonja Keinpema, di- ploma B: Susan Wessel. Marian Wyfje, Henny v. d. Star, Sanneke du Prie, Joke Elsgeest, Joke Starren- burg, Nelly Rijkelijkhuizen. Els Scl.il- peroort; Rhijngeesterstraatweg (dhr. v. d. Heyden) diploma A: Gabi de Weerd, Sandra Houps, Petra den Dubbelden, Corry Juffermans, Ankie Voskuyl, Loes van Schie, Eric Don ders. Adri de Goede. José v. d. Kooy, Lilian Samsoiv diploma B: Petra Momberg, Elize van Ommen. Ingrid Beers, Roon Verhoef, Mieke de Rooy, Annelies Res, Karolien Videier, Anna Juffermans, Helen van Bergen Hene gouwen, Fernie Jaegel; Hooglandse Kerkgracht (dhr. Zuiderveld) diplo ma A: Alie van Putten, Marian We ber. Janny v. d. Blom, Arina van Hove. Ria Sloos, Peter IJzerman, Wim de Vogel, Wim van Putten. Krijn Sohoonderwoerd, diploma B: Frans v. d. Mark, Robbie Oudshoorn. Arjan Buys. Peter Delfos, Wim Schouten, Mar ja v. d. Linden. Greet- je Bodyn; Noordeinde 40 (den heer Schnaar) diploma A: Carla van Eg- mond, Petra Gyzeny, Eric de Ru. Karei Duiverman, Wim de Wolf, Leo Zitman, Peter Voorzaat, diploma B: Willy Brouwer, Tiny de l"Ecluse; Langebrug (dihr. Volkers) diploma A Hugo van Rheenen, Piet van Teylin- gen, Hetty Wiltens, diploma B: Paul Buds, Dick Lohman, Eddy Favier; Noordeinde 40 (dhr. Ipenburg) diplo ma A: Ton van Wyk, Wim I Piet Koorn, Ans Renes, Erma Leek, Margreet Boot, Teun Zwanen burg, diploma B: Gerrit Vink, Nico v. d. Horst, Johannes G. S. M. Balh- marrn, Johannes Balhmann, Johan nes Sloos, Rob WerbaMaresingel (dshr. Gaykema) diploma A: Wouter Baart, André Nas, Henny Harteveld, Maaike Nas, Henny v. d. Burg, diplo ma B: Wimny Pennings, Harry Schoonhagen, Peter van Houten, Pe ter Wijling, Robert Brandt, Gerda de Zwijger, Tonny Lagerman, Dieneke Weda; Lusthoflaan (dhr. Lippits) di ploma A: Kees l'Amie, Nico van Ber- kel, diploma B: Eddy Gerritsen, Ru dy v. d. Zon, Norra Candino, Coby Thijssen, Coby v. Diest, Tineke Mel- man; Zuidsingel (dhr. Kimpel) dipl. A: Robbie v. Es, André Neuteboom, Jan Rysbergen, Agnes Pronk. Mirry v. Ryn, Betty Kuyer. Sarie Vink. Alie Vink, Coby Laterveer, diploma BIn grid Stokkel, Franny Solleveld, Gerry Bleyenberg; Driftstraat 49 (dhr. de Vries) diiploma A: Ria de Wit, Andy Cuvelier, Wim Hofman: Lusthoflaan 4 (dihr. Warnar) diploma B: Marja Mieloo. de Vlsserstr. 13o'; E.' H. Stomps .Ra' •urg 4. Leidschendam, Brug Necklaan 148; H. R. van M van Speykstr. 24. Breukeleu - Aersestr. 10; M. w. M. Simon-Vree- burg. Sumatrastr. 42a. Duiteland; J. M R. Verweerd. Rijnsburgerweg 10, Rot- terdam Nieuwe Binnenweg 33; M Keljzer-Gouw. Morsweg 256. Amster dam. Amerbos 24; J. P. de Winter, de Genestetstr. 92. Utrecht. Hogelanden WZ 74; W. J. M. van Cleef. Boter- markt 25. Ver. Staten van Noord-Ame- rlka- J. C. Strauss-Karstens, Apothe kersdljk 34, Gulnée; J. M. H. U. van der Blom, Raamsteeg 63, Haarlem Gasthulsvest 47; E. S. J M. van der Linden-Linthorst, Rapenburg 57 War mond. Burg. Ketelaarstr. 11; M. J A A. Rambonnet. Oude Rijn 25. Haarlem Baan 27; P. van Duffelen. Bakh. Roo- zenboomstr. 22. Vlaardlngen. Valerlus- 2. ,E- L- nerttl". Rijnsburgerweg 10. Leidschendam. Westvlletweg 680: M. T. Wlllems-Kok, Hoflaan I, Ha- zerswoude. Hobbemastr. 11; M. J Jan maat. Meerhof 10. Haarlemmermeer. Kruisweg 889; L. M. Hettlnga. de Sit- terlaan 43. Nijmegen. Voorstadslaan 219; H. A. N. Versluys, Pieterskerk gracht 2a. 's Gravenhage. Breitnerlaan 267; C. H. Brinkman. Pieterskerkhof 26. Arnhem. Eusebiusplein 30; A. W. M. Bisschop. Rijnsburgerweg 167. Zwitser land; J. E. Baars. Houtlaan 55. 's Gra venhage, Scheveningseweg 42; B C A I Delvigne, Lage Morsweg 63. Ver. Staten van Noord-Amerika; M Aan- dewlel. Rijn en Schiekade 7. 's Gra venhage. Lobellaan 159; J. J. van Hoo- ven, Rich. Holstr. 19. Katwijk, J. T. de Vlsserstr. 121; J. P. van Braam Houckgeest. Langebrug 39a. Bloemen- daal. de Genestetweg 5; F. Bolterauer. Morsstr. 11. Oostenrijk; G. J. van der Bent. Nieuwe Rijn 25; Amstelveen Uilensteeg 20; A. L. v. d. Ree—Toet.' Hartesteeg 2. 's Gravenhage. Hoefka- A.V. HOLLAND Tijdens de gisteravond gehouden buitengewone ledenvergadering van de A.V. „Hollajid" heeft de aftreden de voorzitter Herman Rietbergen toe gezegd voor één, hoogstens twee jaar „bij te tekenen". Het bestuur werd gebracht van 7 op 9 leden. De samenstelling is nu als volgt: H. Rietbergen, voorzitter; C. van Venetaën, secretaris; C. Kan bier. penningmeester: R. Alt, mate riaalcommissaris; F. Hemerik,' redac tiecommissaris, terwyl het wedstrijd- secretariaat zal worden behartigd door de commissarissen W. Rietber gen, C. Strik en J. Filippo. De plaats van vice-voorzitteris nog vakant, terwyl de nieuwe penningmeester eerst in augustus a.s. in functie kan treden, zodat tot die tijd oud-pen ningmeester W. d. Dopper de finan ciële zaken blijft behartigen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN Lars. z. v. P. Maryt en J. C. b Corba; Wilhelmus Bernardus Nlcolaas Maria, z - A. T. M.' helmin a - u>. »v. in. utr Drum: «fu j K. Barkhuysen en C. C. 1 üutger Oscar, zegrletje 29; W. C. M. Klein Breteler" Plantage 8. 's Gravenhage, Boreelstr. - - P- T. H. Opstal en G. i" Advocaot; Dlderika Agatha, d. v H Kuivenhoven Esther Jeanti C. Ruigt en H. m. j van ruet; Mar. Evelyn Erlka Louise, d v L. A J der Meel en J. H. van der Michaël Valentijn. z. v. E. V. en J. M. F. Gerritsen: Ursula, de Vreede en G. J. A. de W; C vaai Heuzen. 72 Jaar. echtgeote van J. Mleremet: A. de Wngenaar Tl Jaar. man: J. Klevrlnga. 79 laar. wed van A. B. Noordwal; L van der Zwart 60 Jaar, echtgenote van IJ. Verkade.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17