PTfóPcBInstoffe"! „Ik moet nog beginnen" Formateur Biesheuvel: Zestig jaar N.P.B. in Noordwijk Familieberichten Schok voor Labour IEMC0 n.v. MET EEN ENKEL WOORD haags A G E N D liever als het werk gedaan is") en op een gegeven ogenblik boog hij zich naar zijn woordvoerder, een functio naris van de Rijksvoorlichtingsdienst en zei: „Het lijkt me beter dat we nu ophouden". Hij pakte het blanco lijstje en de gedeeltelijk ingevulde lijstjes bij el kaar en stapte weg, bukkend voor de deuropening, die hij (lengte bijna twee meter) moest passeren. Toen hij buitenkwam was zijn auto er niet. Hij slenterde het donkere Binnenhof een eindje op, drentelde weer terug. Zijn jas en de map met papieren, die hij in de hand hield, wapperde in de wind die om de Rid derzaal gierde. Zijn haar dat altijd perfect gekamd is, zwaaide door el kaar. „Ik had de chauffeur gezegd: ga maar een kopje koffie drinken. Maar ik had niet gedacht zo gauw klaar te zijn", zei hij door zijn haar strijkend. Met een wat machteloos gebaar haalde hij de schouders op en wan delde met de RVD-man de Hofsingel op. „Ik ga even een praatje maken de woordvoerder", besloot hij. LEtDSCH DAGBLAD Niet achterblijven bij vernieuwing Paus Paulus heeft zich in een her derlijk schrijven tot de geestelijkheid en bevolking van Rome gericht met de aansporing niet achter te blijven bij de vernieuwing van de R.-K. Kerk. Na Pasen zal hij een bezoek aan de stad brengen. De woorden van de Paus lijken een antwoord aan de vooruitstrevende r- katholieken, die zich beklagen dat Rome een bolwerk van conservatisme blijft terwijl de rest van de kerk na het oecumenisch concilie van 1962- een periode van revolutionaire vernieuwing doormaakt. De Paus verklaarde, dat Rome zich bij de vernieuwing moet aansluiten omdat het als bisdom van de Paus het goede voorbeeld moet geven. Hij „terwijl in alle delen van de christelijke wereld geijverd wordt om de stimulans van het concilie aan het volk Gods door te geven, kan Rome zich niet afzijdig houden bij deze gemeenschappelijke poging tot vernieuwing. „Iedereen moet dit voorbeeld vol gen omdat Rome het bisdom van de Paus is, het centrum van het r.-ka- tholicisme, waar de hele wereld de op gericht houdt als op een stad op een berg, als op een vuurto- die helder licht uitstraalt". (Van onze j -Ar Formateur mr. Biesheuvel parlementaire redactie). houdt de nog blanco ministers- Lachend hield mr. Barend Willem Wst omhoog tijdens de persconfe Biesheuvel (46) een blanco lijstje n_ rentie in Den Haag. hoog. „U ziet het", zei hij vrolijk, „Ik moet nog helemaal beginnen". Hy zat gisteravond in een plechtig blauw pak in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag, waar hü een toelichting gaf op zyn benoeming tot kabinets formateur en van zijn plannen ver telde. Hy zat er op de top van zyn snelle politieke carrière gemakke- lyk bü. Hy praatte met losse hand gebaren geestig, slagvaardig en energiek. Hy had een lange dag van vergaderingen achter de rug, maar het was hem niet aan tp zien. Er •varing bier, waarom hy by zyn binnenkomst had gevraagd. Hij heeft ervaring in vergaderen, vooral de marathon bijeenkomsten in Brussel, waar hij als minister (in drie achtereenvol gende kabinetten) voor de Neder landse inbreng in de Europese land bouwpolitiek zorgt, hebben hem ge hard. „Moe?" zei hij na afloop van de persconferentie, „Ik ben hier hele maal opgekikkerd! Oneffenheid Half duimendraaiend vertelde hij te kunnen profiteren van het werk van dr. Beel, die erop heeft aange drongen dat de heren Biesheuvel en Toxopeus hun politieke meningsver schillen zouden uitpraten. Tijdens de visite by mr. Toxopeus ,,i? de oneffen heid, de hobbel die er nog zat, wegge nomen", vertelde de formateur. Hy i Wie? AMERIKA WEERT ERANSEN UIT NAVO-ORGANEN (Van onze Parijse correspondent) De Noord Atlantische Verdragsor ganisatie heeft afwyzend beschikt op het Franse verzoek, ondanks de gaullistische weerzin tegen militaire integratie, toch nog in enkele orga nen voor de gemeenschappelyke de fensie met de overige NAVO-landen te mogen blijven samenwerken. Die samenwerking zal alleen bestendigd kunnen worden ten aanzien van de afweer tegen luchtaanvallen. Daaren tegen heeft de NAVO, onder Ameri kaans aandringen, Parijs doen weten geen prijs meer te stellen op verde re samenwerking met Frankrijk met betrekking tot de strijd tegen het duikbotengevaar waarvan het cen trum in het Italiaanse Spezia is ge vestigd en, ten tweede, in het kader van de technologische communi catie-middelen waarvan Den Haag het centrum is. Op geen der beide laatste gebieden kon Frankrijk in Amerikaanse ogen voldoende eigen bijdragen leveren om de samenwer king voor de NAVO nog interessant te kunnen maken. Mr. Biesheuvel, die nog maar net tien jaar in de politiek zit, ontweek de vraag of hy premier wil worden met een grapje. Weer hield hy het blanco ministers-lystje omhoog. „Ik moet het nog invullen", zei hij, „Ik moet nog kijken wie ik ervoor kan vinden". Gaat hy in de ambtswoning van de minister-president wonen? „Daar heb ik een uitgesproken mening over", zei hü gretig. „Ik ga er niet wonen, om redenen van persoonlü'ke aard". Hü zweeg even en voegde er aan toe: „Professor Zylstra heeft er ook niet gewoond". Of hy met zü'n gezin hü heeft, drie kinderen in Aerdenhout dat niet zover van zün geboortedorp Haarlemmerliede ligt, blijft wonen, kon hij nog niet zeggen. Het blanco lijstje stond centraal in zün eerste optreden als formateur. Vraag: „Hebt u al ministers ge polst?" Mr. Biesheuvel: ,,Hoe kan dat nou? Ik ben zo in de auto gesprongen en naar Soestdijk gereden!" „Is dat lijstje echt helemaal blan- Snel afgelopen Aan het stemmige Lindenplein in het oude centrum van Noordwijk-Binnen, staat een schilderachtig poortje. Ned. Pro testantenbond staat er boven. Al ruim een halve eeuw is hier het vergaderlokaal van de afdeling Noordwijk, die komende week haar zestigjarig bestaan 7^at herdenken. Voortgekomen uit Evang. Unie Zondagmorgen, 12 maart a.s., om half elf, gebeurt dit in een büzondere dienst, waarin prof. dr P. A. H. de Boer uit Oegstgeest zal voorgaan. Na deze dienst zal er gelegenheid zyn om in hotel „Hof van Holland" met het bestuur een kopje koffie te gebruiken. Op vrijdag 17 maart wordt in het lokaal aan het Lindenplein een fees- telü'ke jubileuinby'een'komst gehou den. De afdeling Noordwü'k van de Ne derlandse Protestantenbond werd op 18 maart 1907 opgericht. Volgens de plaatselüke Mstoriesdirijver Kloos bestond al eerder een afdeling Noordwük en Omstreken van de Evangelische Unie, een vrijzinnig ge oriënteerde organisatie van hervorm de lidmaten. Een verzoek van de plaatselijke Unie om diensten in de hervormde kerk te mogen houden, werd door de kerkeraad afgewezen, omdat deze zich gebonden achtte aan de belüdenis en de formulieren van enigheid der Ned. Herv. Kerk. Aan de Evangelische Unie was geen lang leven beschoren en toen zü zich oploste in provinciale comités, kwam het in Noordwijk tot de op richting van een afdeling van de reeds bestaande Ned. Protestanten bond. Van haai- oprichting af heeft de afdeling een rustig en stabiel bestaan geleid. De leden behoren tot verschil lende kerkgenootschappen of zün niet-kerkelijk aangesloten. Zo vindt men onder hen Doopsgezinden, Re monstranten, Lutheranen en lidma ten van de Ned. Herv. Kerk. Aanvankelyk werden de byeen- komsten van de afdeling gehouden in het gymnastieklokaal van het In stituut Noordwü'k, een kostschool voor jongens. Dit lokaal bevond zich aan de Van Limburg Stirumstraat. Geboren: Bastiaan Cornells, z. v. Geleynse-van Dam, Maarssen; Su zanne Christine, d. v. Bosch-Drescher Ermelo; Albert Lodewijk, z. v. Van Slee-van Waayen, Amstelveen. Overleden: Erich Herbert Hermen- thal, 67 j. Amsterdam; Maria van Eelde-de Jong, 77 j„ 's-Gravenhage; Th. Smeulders, 's-Gravenhage; Mar tina C. A. G. Warnderink Vinke- Brinkerlnk, 70 j-, Amsterdam; Afke Seidel, Eindhoven; J. Schotel, 79 j., Schiedam. Sterke achteruitgang in drie districten De Britse conservatieven hebben de werkelüke overwinnaars de steeds gisteren hun eerste overwinning be haald sinds de voorlaatste algemene verkiezingen in 1964 door het tot Glasgow behorende district Pollok op Labour te heroveren. Bij de twee an dere, gelijktijdig gehouden tussen- tydse lagerhuisverkiezingen behield Labour west-Rhondda in Wales en het Engelse nuneaton, maar met zulke geringe meerderheden, dat deze tot nu toe .veilige' socialistische distric ten thans uiterst wankel staan. Nuneaton zag zün Labour-meerder- derheid inkrimpen van 11.403 tot 4054. en Rhondda van 16.888 tot 2300. In Pollok werd een labour-meerder- heid van 1975 omgezet in een con servatieve van 2201. In Nuneaton en Pollok was er een ommezwaai van Labour naar con servatieven van gemiddeld ruim 5 procent. Wanneer zich dit bü een al gemene verkiezing op nationale schaal mocht herhalen, zou dit een conservatieve Lagerhuis- meerderheid van 70 a 80 zetels betekenen. Hoewel de resultaten een ernstige waarschuwing voor de Labour-rege- ring betekenen toe te schrijven aan de economische situatie en de onzekerheid op bijna elk gebied mag er toch niet al te veel waarde aan worden gehecht. Tussentüdse verkiezingen, waarin plaatselyke om standigheden altüd een voorname rol spelen, gelden n.l. als een onvoldoen de graadmeter voor de landelüke politieke situatie. Bovendien liggen de algemene verkiezingen nog vier jaar in het verschiet Tussentüdse verkiezingen zün in een geladen plaatselüke atmosfeer zeer nuttig om wat stoom te laten afblazen. Dit was zeker het geval in de Rhondda-vallei en in Pollok, waar groeiende plaatselyke nationalistische partüen zy'n. Zü ageren tegen het centrale gezag in Londen en trokken vooral profijt uit de chronische werk loosheid in,deze gebieden. Het valt te betwyfelen of dit een voorbü gaand protestverschünsel is. Bü de algemene verkiezingen van een jaar geleden, viel in Wales de La- bour-burcht Carmathen aan de na tionalistische partü ten offer, die daarmee haar eerste afgevaardigde naar het Lagerhuis kon zenden. In Rhondda maakten de nationa listen een reuzesprong voorwaarts van maar even 30 procent, terwül La bour 40 procent omlaag tuimelde. Het is niet onmogelük dat Labour, wanneer de economische situatie niet snel verbetert, zyn traditionele machtspositie in Wales aan de na tionalisten zal moeten afstaan. Wales worstelt al jaren met het afsterven van vele kolenmünen en moet nog geruime ty'd wachten op nieuwe in dustrieën. Reeksen Britse regeringen zün. wat dit laatste betreft, tekort geschoten. Jeugdconcerten in Stadsgehoorzaal Donderdag 16 maart worden in de Stadsgehoorzaal des middags te twee en half vier uur jeugdconcerten ge geven in de Stadsgehoorzaal, zulks onder auspiciën van de Commissie esthetische vorming van de school jeugd. De uitvoering van werken van Bizet, Mozart en Rossini berust bij het Kunstmaand Orkest o.l.v. Anton Kersjes. Thans telt de afdeling zestig leden. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heer J. Wassenaar Azn., voor zitter; mej. M. S. Medemblik secre taresse; H. J. Ligtvoet, penning meester; mevr. J. van de Most van Spük, mej. Zr. C. A. Boogert, mevr. K. Fuite-Hage en de heer A. van Geldermalsen, bestuursleden Eens in de twee weken wordt in het lokaal dienst gehouden, waarbü de voorgangers van elders komen. Verder zün er ook avondmaal- en doopdiensten. De afdeling verzorgt ook de bü'bel- lessen op de openbare school. Deze lessen worden al vele jaren gegeven door ds. L. H. C. Friederich uit Lei den. Zij worden door de jeugd met veel animo gevolgd, zodat straks een jonge garde staat aangetreden om de vaan van het vrijzinnige protestan tisme verder te dragen. ADVERTENTIE NIEUWE RIJN 30—32 Telefoon 01710—24244" LEIDATO-Stand 37 en 38 Treino verval in Coin mbië Ongeveer tachtig gewapende ban dieten hebben gisteren een trein van de Columbiaanse nationale spoorwe gen overvallen en twaalf van de ze ventien passagiers gedood, zo is in Bogota vernomen. Zy hadden de rails ongeveer 400 km ten noorden van Bogota in een dicht oerwoud opge blazen, en beschoten de trein met machinegeweren. Kerkeliik l.pven NED. HERV. KERK Beroepen te Tricht H. W. v. d. Toorn kamd. te Gouda; te N.O.P. (wykgem. Emmeloord) (vac. A. P. Rasch) K. G. v. d. Noord te Blüham; door de Generale Synode als le- gerpredikant P. Talsrrra kamd. te Den Haag; te Stadskanaal (2e pred. pl) G. Jonkers te Hazerswoudece Schiedam (wijkgem. Kethel) (2e pred. pl.) E. Verwaal te Lith en Ooyen (N.B.) Aangenomen naar Baarn (vac. J. v. Sliedrecht) Iz. Kok te Zegveld, die bedankte voor Brakel, Delft (wük- gem. 8). Gameren, Giessendam-Ne- derhardinxveld, Katwijk aan Zee (8e pred. pl.), Waddinxveen (vac. J. R. Cuperus). Wierden (3e pred. pl.) en voor Woudenberg (2e pred. pl.). GEREF. KERKEN Beroepen te Onderdendam (Gr.) en te Raamsdonkveer-Drimmelen H. Lenters kamd. te Geldermalsente Woerdense Verlaat-Nieuwkoop W. E. Hoekstra te Lewedorp (Zld.)te Leidscihendam (vac. G. L. Riphagen) C. L. Timmers te Amstelveen-Zuid. Aangenomen naar Beekbergen H. J. Zwarts te Den Haag-West; naar Dedemsvaart (vac. A. Schweit zer jr.) P. S. Veldhuizen te 't Harde; naar Deventer (vac. P. C. L. de Jager) J. Jurgens te Vries (dr.), die bedankte voor Aalten (vac. L. J. Goed'e), Berg-urn, Dkokum (vac. A. v. Asselt), Hailum, Klazinaveen (vac. N. H. Heiner), Leeuwardemhuizem (vac. B. Berends) en voor Siddeburen. GEREF. KERKEN (vrygemaakt) Beroepen te Alkmaar-Broek op Langendijk J. J. Wildeboer te Drie- Tienersociëteit ,,'t Venster", 8 Oegstgeest (Rijnlands Lyceum) K. en O.-lezlng prof. drs. J. N. van Wessem over Goya, 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisa tie Chris- Leids Zolderca ZATERDAG Doelenkazerne: Jaarvergadering afa. Z.H.-Noord Bond logsslachtoffers, 3 Rehoboth (Rapenburg): Informatie avond Jeugdontmoetlngscentrnm Re hoboth, 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10 Ned. Mil. Oor- bijbelstudie; 1112 Ned. Chr. Bond van werknemers In de Hout- en Bouwnijverheid, 45.30 uur Stadsgehoorzaal: Huishoudbeurs Lei- dato 1—5 f" Trio Dick zen en Gees See. 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evangelist N v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5) Spr. dhr. P. a. l. Poeteray, 2 uuj dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 Rapenburg 10: Open Huls v Openbare lezing 2.30 en 5.15 t derzoek TBC. 4.30 uur nam. Zulderkerk: Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst. Quintette a vent francais, Zulderkerk: Mij. voor Toonkunst. Quintette vent frangals, 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht Jacobazaal)K. en O.- filmclub 16 „Franse court métra- Hal Bevrijdingskerk: Bevolkingson- Dlenstvergadering derzoek TBC, 24. Hogewoerd an Jehovah's getuigen, Rest. v. d. Heijden: Ver. voor Peda- oglek. Spr. mej. W. M. Nljkamp ovei Worden onze kinderen later school- prof, dr W. Klmmig. Graven i hun betrekkin- AD V ERTENTIF BINNENLAND Tilburger mishandeld De 36- jarige Tulburgse automobilist J. van den Broek is in zün woonplaats door een momenteel nog voortvluchtige onbekende .enkele keren in het ge zicht geslagen en vervolgens gewond tegen het wegdek gesmakt. De heer Van den Broek kwam in botsing met de wagen van de onbekende. De me de-inzittende van het slachtoffer ging de politie waarschuwen, waar na de onbekende ervandoor wilde gaan. Van den Broek, die dit wilde beletten, werd 200 meter met de auto meegesleurd en vervolgens van de rüdende wagen geduwd. De onbe kende ramde daarna een lantaren- sprong uit de auto en verdween. De kentekenplaten van de wagen bleken vals te zün. Naaktlopende geesteszieke Een weggelopen patiënt uit een psychia trische inrichting in Nümegen heeft gistermiddag in Den Haag voor op schudding gezorgd. De 29-jarige sprong om twee uur op het Haagse station Staatsspoor in adamskostuum uit de trein Utrecht- Den Haag. Na een „wandeling" van ongeveer twee kilometer door de stad werd hü door de politie opgepakt en naar het bureau overgebracht. De man was gekleed toen hü in Nüme gen een treinkaartje kocht. Toen hü het eindpunt naderde, dacht hy ech ter, dat hy in een nudistenkamp was beland. In het toilet ontdeed hy zich toen van zijn kleren. In het po litiebureau is de man weer van kle ding voorzien. Hij is naar Nümegen teruggebracht. Heet u Van Maurik? In Mau- rik is een comité „Van Maurik" op gericht, dat alle Van Mauriks In de gehele wereld naar het geboortedorp van hun voorouders wil halen om een grootse familiereünie te houden. Het comité is vol goede moed begon nen met het versturen van de aan- meldingskaarten. Iedere Van Mau rik, hoe zün of haar naam ook wordt geschreven, wordt uitgenodigd. Voor deelneming aan het „familie feest", moet men per persoon tien gulden betalen. Daarnaast wordt een bydrage gevraagd om een dorpshuis voor het Betuwse dorp Maurik te bouwen. De verenigingen In het dorp zün samen met het comité bezig het programma voor de grote reünie op te stellen. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Alnati" (14/3), Austra lië: „Zuiderkerk" (13/3), Brazilië: „Alnati" (14/3), Canada: „Har- pefjell" (15/3), Chili: „Breitenstein" (12/3), Kenya, Oeganda, Tanganji- ka: „Gange" (13/3), „La Bourdon- nais" (17/3), Ned. Antillen: „Sinon" (14/3), Suriname: „Oranje Nassau" (12/3), Verenigde Staten van Ameri ka: „Prinses Margriet" (15/3), „American Racer" (17/3), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Nü'kerk" (15/3). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. CAO-stukadoorsbedryf Werkge vers en werknemers in het stuka- doorsbedrijf zün het eens geworden over een nieuwe collectieve arbeids overeenkomst. die loopt van 1 maart tot en met 28 februari van het vol gende jaar. De uurlonen zullen voor alle groepen per 1 maart met vier procent en per 1 juli nogmaals met anderhalf procent worden verhoogd. Zylstra ziek Minister-president prof. dr. J. Zylstra is ziek. Hü wordt aan zün bed gekluisterd door een lichte griepaanval. Zoveel mogelük zet hü zy'n werkzaamheden voort. BUITENLAND EEG en Expo '67 De Europese Economische Gemeenschap zal op de wereldtentoonstelling, die van 27 april tot 27 oktober in de Canadese stad Montreal gehouden wordt, ver tegenwoordigd zün met een stalen bouwwerk van twee verdiepingen in de vorm van een geslepen diamant om de vele facetten van de Zes tot uitdrukking te brengen. Het bouw werk is van staal om te herinneren aan het feit dat de eerste Europese organisatie de Kolen- en staalge meenschap was die in 1951 werd opgericht. Bankbiljetten vrijgegeven De partij bankbiljetten, 28 ton, die de regering van Rhodesië bü een bedrijf in München had laten drukken, is vrügegeven. De Westduitse justitie nam vorig jaar december de partü in beslag omdat volgens de Rhode- sische bank in Londen het geld door een onwettig bewind" was besteld en dus als vals beschouwd moest worden'. Antisemiet veroordeeld De West duitse ingenieur Rowald is tot acht maanden veroordeeld omdat hy in maart van dit jaar op een verkie zingsbiljet van burgemeester Weich- mann van Hamburg een papiertje met het woord ,Jood' had geplakt. Weichmann werd herkozen. De uiterlük ter post moet zün bezorgd,jarige Rowald voerde tot zün ver dediging aan dat naar zün mening Joden ongeschikt zün voor politieke functies in Duitsland wegens hun ge voelens ten opzichte van het Duitse volk als gevolg van de Hitlertüd. Hy werd schuldig bevonden aan volksopruiing. Raspletin overleden Op 58-jarige leeftüd is de Russische ingenieur Raspletin overleden, die volgens de officiële mededeling van zijn over ly den een leidende rol heeft gespeeld op het gebied van radio techniek en elektronica. De medede ling was ondertekend door de hoog ste politieke leiders, door hoge militairen en door zeker één top functionaris van de Aussische ruim tevaart. Het is niet uitgesloten dat Raspletin een belangrijk aandeel heeft gehad in de Russische succes sen op het gebied van de ruimte vaart. Marine nam taak over Negen tien Australische marinemannen zijn gisteren aan boord gegaan van het vrachtschip Jeparit om de plaats in te nemen van zeelui, die weigerden met het schip voorraden naar Viet nam te brengen voor de Australi sche troepen daar. Zweden tegen Oost-Duitsland De Zweedse minister van Buiten landse Zaken, Nilsson, heeft ver klaard dat Zweden tegen erkenning van O.-Duitsland blüft. De minister acht het nu niet het juiste tijdstip op een initiatief inzake de kwestie- Duitsland te nemen. Zweden wilde de kans op nieuwe contacten tussen Bonn en de Oosteuropese landen niet torpederen. Weer aanslag in Aden Bij een bomaanslag in het centrum van de stad Aden zijn gisteravond negen Arabieren gewond. Gisterochtend werd bij een bomaanslag een Brits zakenman gedood. Blikseminslag: 11 doden Een Afrikaanse onderwijzeres en tien kinderen zijn gisteren om het leven gekomen toen de bliksem in een school sloeg de Standerton in de Zuidafrikaanse provincie Transvaal. Het onweer was onverwacht zeer snel komen opzetten. Twaalf kinde ren werden gewond, waarvan twee ernstig. Rolls Royce voor Stoica De re gering van Roemenië heeft in Enge land voor 180.000 gulden een Phan tom V Rolls Royce besteld ten be hoeve van president Stoica. De zes meter lange miljonairswagen kan ze ven passagiers vervoeren. Het standaardmodel is uitgerust met een cocktailkabinet en een koelkast voor dranken. Als extra wordt de wagen op Roemeens verzoek uitgerust met een radiotelefooninstallatie, twee air conditioners (een voor de chauffeur en een voor de inzittenden) en een televisietoestel. Hulsvrouwen. Lezing over droogde zuidvruchten, 2.30 uur di Ch. de Bourbonhof: Elektronica^ 3e detector". 7.30—9.30 Stadhuis (wachtkamer trouwzit Ned. Gemeen) WOENSDAG Hal Bevrijdingskerk: Bevolking^ irzoek rnDri n 10 2—4.30 gehoorzaal (foyer): N. C.Relj Tgaderlng met toeristische fik Inleider dhr. Kennedy, 7.30 Jeugdhuis (Breestraat 19): Jaan Zitting 7—8 forum) jadering Kon. Ned. MIJ. douw en Plantkunde LakenhalConcert Werkgroep Spreek; iciaie raadsvrouw, o uur nam. Schouwburg: K. en O. Nieuw R'd- meel speelt „Strikt geheim". 8 DONDERDAG Diaconessenhuls: Afscheldsreei dr. H. Muller, 45 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergadeit m Jehovah's getuigen, 7.25 uui Schelpenkade 6: Kon. Ned. Ni Spr. drs. W. J. ,Een reis door tropls historische de Wilde i Afrika", 8 Schouwburg Toneel speelt „Strikt geheim", 8 Stadsgehoorzaal: K. en O.-mees! cprif» r?hnrnn Philharmonlsch Ori i.l.v. Ch. Münch. Stadsgehoorazal (kleine zaal): NI filmavond „Het Iberische schlerellati W. de Zwijgerlaan 105: Bahal- spreksavond, 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: De Bijbel", 14 Jaar. D- g uur; zoncjag 2.30 .Tobroek", ijks 2 „Tobroek". 1. zondag 2, h experiment" jageniKS z.au. 7 en dag 2 Dagelijks 2.30, 7 15, 7 en ,Fantomas", 9.15 „Ple.. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur:zos Vrijdag V "louur: 9.15 1 >.15 uur. •agelijks 2. 30, 4.45, 7 „Kogelregen in Rimrock" gelijks 2.30, 7 en 9.15 i dag 2.30, Camera: lijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Pierrot le ïgelijks 2.30, 7 en 9. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u WASSENAAR Ast zaterdag 7 en 9.15 uur: „Vroüwens mando op Kreta", 14 j: .30 7 en 9.15 uur: „Vlui vliegt weer" (Son of Vlubber) a.l, TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwsteegl: Ter toonstelling van werk van Van( Abeel, Verstookt en Vandenbrandi zondag Geopend 2 6 maandag gesloten (tot 25 De Lakenhal: Dag 10-5 uur: i Legermuseum (Pesthulslaan); uitzondering van zaterdag van IC (zondag 1-6 uur) Rijksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling: „Ball, beeld droombee' 17 uur: oktober). Ryksmuseum Tentoonstelling van Japanse pret r van Kyösaï. Dagelijks 10 17 j 'e Zondags 13 17 uur Ryksmuseum voor Volkenkuci' aags 13-17 Rljksmuse natuurwetenschappen Dag. 10-17 u; de geschied s 'iu zond Universiteit: L.A.K. Tentoonstelt werk van Slet Zuyderland. Geopf maandag t/m vrijdag 9 uur voorn v 5 uur nam. (tot 20 maart). Kunstzaal Heuff)Tie toonstelling schilderijen Adrian Ste i, k Ve 5 l ceramiek Henk Verberkm: J (t/m 15 maart) Avond- en nachtdienst der apothtiie Geopend voor spoedeisende geval! 0 213™ ADotheek Apotheek, Douzastraat 31, i Leló Centraal Apotheek, Breestraat 74, povendlen geope aal ADotheek - 20552. Apotheek Voorschoten te Leiderdorp en de Oegstgeestse theek zijn de gehele week geopend Weekelndedletst der du Zaterdagmorgen vóór 12 op dokterstelefoon 22222. Bh geen gehoor van on nulsarü specialist (of dlen9 waarnemers) men voor spoedgevallen doktert foon 2 2 2 2 2. (Van donderdag 9 maart t/m wx dag 15 maart) VRIJDAG 10 MAART Dillgentia, 20.15 uur: Het Ned. merorkest m.m.v. Yi-Kwei Sze, bs Eerste vrijzinnig chr. lyceum, uur: „The Students of the Amerif Internationale High School of Hague; „The Crucible". ZATERDAG 11 MAART Gebouw „De drie stoepen", uur: Het Haags Festival, amuse® Dillgentia, 20.15 uur: Plano-L fons en Aloys Kontarsky, Christ Caskel, slagwerk en Heinz ZONDAG 12 MAART Kon. Schouwburg; 20.15 uui sche Comedie: „School voor vrouw Kurzaal, 13.30 uur: Haagse T« kunst afdeling: „Matthaus Passloc' MAANDAG 13 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur: landse Comedie: „De vuurproef". DINSDAG 14 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 Comedie: „Wie is bang v< Woolf". Joseph's Place, 22.30 uur: CabE1 „Zimzalebim" van Jan Edgar. WOENSDAG 15 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uui. neelgroep Centrum: „De Thuisko® Kurzaal, 20.15 uur: Rotterdams F! harmonisch Orkest, m.; Henriot, plano. Gemeen! Vlrgl zat. 10.0016.30 i

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2