3 Paasvee op de Leidse markt Beëdiging in Leiden Automobilistdie op kinderen inreedvoelt zich onschuldig Vrijdag 10 maart: SCHOOTSTAFEL Defensie roept 120 man op als oefening "Aclit maanden geëist l i tegen Leidenaar (19) piNSDAG 7 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Rit Qe Jaarlijkse paasveetentoonstelling van i11 Leiden wordt ditmaal gehouden Ier op vrijdag 10 maart. in tegenstelling tot vele paasveeten- voori toonstellingen elders in het land, die wat het aantal inzendingen be- treft een sterke teruggang te zien ■ond' geven, belooft de Leidse vee-expo sitie een succes te worden. Met :or®? name in de runderen-sector valt sn 5 er» althans kwantitatief, een be langrijke vooruitgang te bespeu ren. Het aantal inzendingen in de- Mjj Ze sector bedraagt namelijk 160, lt fn dat is veertig meer dan vorig jaar. rootfan deze runderen behoren er 32 i nu; tot het zwartbontvee (v.j. 23), 107 tot het roodbontvee (v.j. 84) en 21 j. tot het weidevee (v.j. 13) De kal en veren en schapen blijven in aan- yr Vi tal vrijwel gelijk als op de tentoonstelling in 1966. Het aantal in te zenden kalveren bedraagt 21 J (v.j. 27), hels aantal schapen 12 ir'. i (v.J. 8). Voor de zg. groepen staat het aantal van 13 (v.j. 7) ge- 18! noteerd. Het totaal aantal inzen- 2 ders tenslotte is gestegen van 41 in 1966 tot 53 dit jaar. 8 Jai net Stimulans ir. 2 let Vebo-bestuur, dat ook deze ze- 'ag ventiende paas-veetentoonstelling organiseert, is over de toenemende ag belangstelling voor deze vee-expo- l! sitie bijzonder tevreden. Het gaat EN er van uit dat tentoonstellingen als vat» deze een belangrijke stimulans zijn voor de veehouderij en ook voor de consument de gemiddelde Nederlander heeft graag een goed, flink stuk vlees op zijn bord van grote betekenis zijn. De veehouder zou daarom, althans naar de mening van het Vebo- bestuur, tekort schieten hij met zijn (fokresultaten niet de dag komt. door wethouder P. S. Harmsen of ficieel worden geopend, waarna de heer H de Mooy, voorzitter van de Chr. Middenstandsbond en voor zitter van het Chr. Slagersorgaan in Nederland, een rede zal uitspreken over markt, vee en vlees". Opening De paasveetentoonstelling zal vrij dagochtend om 10 uur in het res taurant „In den Vergulden Turk" ZWO-subsidie ss', vetzucht-studie De Nederlandse Organisatie voor beü&uiver Wetenschappelijk Onderzoek siyneeft dr. J. C. Birkenhager een sub- jur idie verleend voor een klinisch on- *OIjkogene vetzucht, dat wil fle wijze, waarop de vetzucht die rordt toegeschreven aan een over- kenhatige voeding, tot stand komt. uifDr. Birkenhager is internist aan Ie afdeling stofwisselingsziekten en 'Endocrinologie van het Leids Acade- nisch Ziekenhuis. ^.C.V.B.-Noord shield jaarfeest 1 81 De Ned. Christen Vrouwenbond,, ifd. Leiden Noord hield gisteravond apoiaar vierde jaarfeest in het gebouw gjjan de speeltuin „Oosterkwartier", je jaarvergadering werd geleid door sJe presidente, mevrouw A. A. Reyne- iee)feld-V. d. Gugten, die de nieuwe le ssen van harte welkom heette. Ver bolgens gaf zy het woord aan een a. :oortje, dat onder leiding van mevr. uvnJ. Liboschant-Van Schie enige liede ren ten gehore bracht. Uit het jaar- ïaiferslag, dat werd uitgebracht door de ,mtfecretaresse, mevr. A. W. Dronkert- lo*7. Amerongen, bleek dat het leden- tal in 1966 is gestegen van 67 tot 73. !>ok de penningmeesteresse, mevr. E. f.d. Maarel-Laros kon een goed ge lid laten horen door te vertellen fl3C 130,42 (vorig jaar f 4,31) Al voor C0Itle pauze werd aan deze vergadering tacljen feestelyk tintje gegeven, doordat tnevr. Schouten-V. d. Wal een iprookje ,van Annie M. G. Schmidt —.coordroeg. Door een drietal leden Cjferd na de koffie (met'zelfgebakken kjfcroopwafels) een komische eenakter Jpgevoerd, „De boerin op de kost- rvhool", die was ingestudeerd onder Mleiding van mevr. R. Kikkert. Daar- la bracht het koortje, dit keer ge- T costumeerd, het loze vissertje ten to urvele en het meisje dat langs de wa- l vierkant liep (Moet je varen), tot (rote hilariteit van de toeschouwers. Na een gezongen slotstuk werd de lT bijeenkomst beëindigd met het zin- van het bondslied. Vuile sta tl In een uitvoerig schrijven wyst de heer W. Meyer uit Voorschoten op de onoogiyke aanblik, die vele Leidse straten en bekladde gevels vertonen. Hy stelt Delft, eveneens een oude stad, aan Leiden ten voorbeeld. Op Leidato, aldus schryver, staat een stand van het gemeentebestuur, met het motto „Denk er eens over na". Z.i. is het gewenst, dat het gemeen tebestuur er zelf eens over nadenkt hoe van die vervuiling af te komen. Van schrik te water gereden Van de schrik is gistermiddag de 21-jarige mevr. A. Corba, wonende aan de Havenkade, met haar rywiel in het water van de Oude Ryn in Lei den gereden. Op het moment, dat mevr. Corba het perceel Oude Ryn 38 passeerde, kwam uit de deuropening een chauf feur, die zyn aan de waterkant ge parkeerde vrachtauto aan het laden was. zy schrok, gooide haar stuur naar links en reed te water. De 29- jarige A. M. v d. Linden uit de Brucknerstraat, die het ongeluk zag gebeuren, sprong gekleed te water en wist de drenkelinge te redden. De E.H.D. bracht mevr. Corba naar haar woning over. Inbraak bij Sanctus Augustinus Uit een bureau van de Studenten sociëteit Sanctus Augustinus aan het Rapenburg in Leiden is een geld kistje met een inhoud van f 142 ge stolen. By deze inbraak men kwam het gebouw binnen door het forceren van een deur is ook een spiegel vernield. Kleurendrum Tydens de Ark-show, die de Stich ting Wereldhandreiking 17 maart in de Stadsgehoorzaal belegt, wordt een muziekprogramma aangeboden, waar in voor het eerst ook een kleuren drum is opgenomen. De lichtbundels van deze drum corresponderen met de muziek, die ten gehore wordt ge bracht. Natuurfilosofisch congres in Leiden Het negenentwintigste congres van de Organisatie van Natuurphiliso- phische Technologische Faculteiten in Nederland wordt dit jaar te Lei den gehouden, en wel op 29, 30 en 31 maart. Het zal gewyd zijn aan „de functie van het model in de na tuurwetenschappen". Het congres kan worden bygewoond door alle Neder landse studenten in de scheikunde, natuurkunde, wiskunde, biologie, far macie en geologie. Negen hooglera ren zullen tydens het congres een lezing houden. Voorts omvat het pro gramma on tspanningsby eenkomsten BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN: dr van W. o_ M. Rodenburg; Richard Marco. Xlulvers en E. Verboon; tella Maria, dr van B. W. n A. Steenvoorden; Jack R. J. van Kempen en M. L. Har- teveld; Paul Henri, zn van J. A. Sam- wel en H. E. M. T. van Leeuwen; Franclscus Maria, zn van T. M. Boeree en H. W. M. Schuurmans; Tanja Jo hanna. dr vxan A. Treffers en H. J. de Jong; Hendrik Waldemar. zn van II. W. Kanbier en J. A. Meeuwis; Rudol- phus Leonardus, zn van C. P. van Tevlingen en C. E. van der Klugt; Ida i Heiningen en W. J. Jo- GuIJt; Gijsberdlna Aira Maria, ar van E. E. Wildöer en J. C. Bullens. GETROUWD: J. T. J. M. van der Linden en E. S. J. M. Linthorst; J. Keljzer en M. Gouw; E. A. M. Strauss en J. C. Kars- J. Stouten. OVERLEDEN P. C. Noest, 70 Jaar, mt 73 Jaar. wed. Leidse Spaarbank In februari werd er by de Leidse Spaarbank ingelegd f 5.979.736,35 en terugbetaald f5.299.465,69. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 625 en het aantal afbetaalde boekjes 578. Op 5.587 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd f 224.915,50 bygeschreven. Er werden 1.393 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza- meniyke inhoud vanf 55.874.41. Het tegoed der 63.322 inleggers be droeg aan het einde der maand f 83.540.404,25, Heerlen dieper in V ascomi j -debacle (Van onze Roermondse correspondent) De gevolgen van het Vacomy-dé- bacle voor de gemeentekas van Heer len beginnen zich wat scherper af te tekenen. Een bedrag van 6.5 ton ver liest de gemeente Heerlen vrywel zeker aan de verplichte betaling van rente en aflossingen van door haar gewaarborgde Vascomy-leningen. De bewindvoerders van het bankroete bouwbedryf zyn niet van plan die gemeente-uitgaven uit de huurop brengsten terug te betalen. Gister avond besloot de gemeenteraad van Heerlen alle Vascomy-leningen over te nemen. By 14 verzekeringsmaat- schappyen en een bank in Den Bosch wil de gemeente Heerlen ruim 25 miljoen gulden lenen. Met dat geld lost de gemeente dan weer de door Vascomy bij dezelfde geldschie ters geleende (en door Heerlen ge waarborgde) kapitalen af. Het wordt dus een miljoenentransactie met ge sloten beurs, waarby de gemeente al le hypotheekrechten krijgt en direct schuldeiseres van Vascomy wordt. Een Vascomy-lening van nog ruim 10 miljoen gulden bij het Algemeen Burgerlyk Pensioenfonds biyft door de gemeente Heerlen gegarandeerd. Burgemeester drs. F. Gijzeis gaf toe, dat de gemeente Heerlen nog steeds grote financiële risico's in het Vas- comij-drama meesleept. ,Onze posi tie als schuldeiseres is door deze transactie alleen wat steviger gewor den', zei hy. ,Wij kunnen niet an ders, we zitten nu eenmaal in de boot', zei (PvdA-) mevrouw Paulen. Ze vertolkte de gedachten van vry wel de gehele Heerlense gemeente raad. Proef met betonranden nu spoedig ten einde? B. en W. van Amsterdam zullen in een speciale vergadering bespreken of de proef met de betonranden langs een gedeelte van de trambaan op de Overtoom al dan niet zal wor den voortgezet. Aanleiding tot deze bespreking, die wordt gehouden op verzoek van de wethouder voor Ver keerszaken, de heer G. K. J. M Hamm, zyn de ongelukken, die door de witgeschilderde betonranden zyn ontstaan. Sinds de proef met de .ge scheiden trambaan' op 2 maart be gon hebben tenminste acht perso nen verwondingen opgelopen, onder wie drie inzittenden van een auto, die tegen de 9 cm hoge rand botste en over de kop sloeg. De scheiding tussen de trambaan en de rest van de weg werd aange bracht op verzoek van het gemeente- lyk vervoerbedryf, hoewel by de ver keerspolitie al van tevoren vaststond dat de proef zou mislukken. De ran den lyken op de bekende witte stre pen op het wegdek, waardoor, vooral 's avonds, verwarring ontstaat. Commentaar van de chef van de verkeerspolitie, hoofdinspecteur H Vos: ,Ik ben steeds tegenstander van de proef geweest, maar ik kan ver der niets doen. B. en W. hebben deze beslissing genomen, zy moeten haar ook weer ongedaan maken'. rri 1 j Diefstal op Leidato lrek in bier .„5,_ Ongeveer 120 klein-verlof gangers, die al weer zo'n twee tot vier maan den het burgerpak dragen, moesten zich vandaag zo snel mogelijk by hun oude onderdeel (de Charlie-bat- terij van 44 afdeling veldartillerie) terug melden. Ze werden verwacht in de legerplaats 't Harde, waar ze in hoog tempo hun gevechtsmaterieel in ontvangst zouden nemen om daarmee het ,moe der on der dee 1de 44 afdeling veldartillerie, te volgen. De oproep betreft een oefening, die de naam .Schootstafel' heeft mee gekregen. Defensie wil namelijk vaststellen hoe snel klein-verlofgan- gers, die in het bezit zijn van een zogenaamde X-lastgeving, reageren op een oproep en hoeveel tyd het neemt vocrdat ze, volledig uitgerust, gereed zyn om in het veld hun ge- vechtstaak op te nemen. Er zijn op het ogenblik tussen de 7000 en 10.000 klein-verlofgangers in Nederland, die met een X-lastge ving' op zak lopen. Al sinds 28 fe bruari was, door een publikatie in de kranten, bekend, dat een aantal van hen in de maand maart enkele da gen opnieuw in dienst zou moeten komen. Het overgrote deel van hen opgelucht hebben verno- men, dat zy niet by de oefening be- I trokken zyn. Van de 120 man van de Charlie-batterij hoopte Defensie, dat ze sportief en snel hun verplichtin gen zullen nakomen. Vanochtend om zeven uur heeft de radionieuwsdienst van het ANP voor de eerste maal gemeld, dat de 120 man van de Charlie-battery van 44 afdeling veldartillerie zich moesten melden. Deze radio-oproep is in de loop van de dag nog een aantal ma len over de drie zenders Hilversum herhaald. Bovendien kregen de be treffende dienstplichtigen een schrif telijke oproep thuis. De commandant van het eerste legerkorps, luitenant- generaal E. J. C. van Hootegem, die de supervisie van de oefening heeft, had goede hoop, dat de opgeroepen batterij op het eind van de middag compleet zal zyn, zodat ze dan het materiaal zal kunnen In de nacht van zaterdag op zon dag zyn vanaf een in de Marnix- straat in Leiden geparkeerd staande kratten gestolen. vrachtauto 88 flesjes bier en drie stand van de Leidato portable radio gestolen. Bovendien is aangifte gedaan van vermissing van een groene jagers jas uit het Leidato- beatfestyn. Dit is reeds de vierde Jas, die hier verdween. TWEE DODEN BIJ BOTSING Twee vrouwen, A. den Hartog, oud 65 jaar en R. van Vliet 59 jaar, bei den afkomstig uit Leeuwarden, waar laatstgenoemde gemeentelyk woning- inspectrice was, zyn gisteren om het leven gekomen by een verkeersonge val. Met een personenauto kwamen ze in Hoofddorp de afrit af van rijks weg 4 (Amsterdam—Den Haag). Daarby kwamen ze in botsing met een op de kruisweg rijdende vracht auto. De slachtoffers waren vrywel op slag dood. Sabotage in kernreactor? Scotland Yard stelt een onderzoek in naar de mogelykheid van sabota ge van de nieuwste atoomreactor van Engeland. De krachtcentrale in Bournemouth kost 160 miljoen gul den en zal eind dit jaar voltooid worden. De politie deelde mee, dat buizen in een aluminiumtank beschadigd waren door kwik, dat aluminium aantast en niet gebruikt wordt by de bouw van de reactor. De herkomst van het kwik is nog niet vastgesteld, maar met sabotage moet rekening worden gehouden. De reactor verricht geen geheim militair werk, maar moet bewyzen dat het gebruik van zwaar water doeltref fend is. De commandant van de Leidse Kokschool, de kolonel der inten dance, Th. H. Wessels (links) beëdig de vanochtend op het binnenplein van de Doelenkazerne de officier der intendance B. Hekman, die met in gang van 1 maart is aangesteld als tweede luitenant. De plechtigheid vond plaats voor het front der troe pen, met medewerking van de Ko ninklijke Militaire Kapel, onder lei ding van eerste luitenant Posthuma. Nadat adjudant van kolonel Wessels, kapitein A. E. G. C. Verweij het Ko- ninkiyk Besluit had voorgelezen waarby de heer Hekman is benoemd en deze de Eed van Trouw aan HM. de Koningin had afgelegd, nodigde kolonel Wessels de burgemeester van Leiden, mr. G. C. v. d Willigen uit om met hem de troepen te inspec teren. Hierna volgde een défilé, o.a. voor majoor Bilderbeek, die Prins Bernhard vertegenwoordigde en de inspecteur van de Intendance, luite nant kolonel Visser, die tydens de beëdiging generaal majoor C. T. J. W. Hafkemeijer vertegenwoordigde. De aanwezige troepen stonden onder cuinmando van majoor Broodkoren. Aangezien beëdigingen tegenwoordig by de Parate Troepen gebeuren, be hoorde deze eedsaflegging hier in Leiden tot een zeldzaamheid. (Foto LD (Holvast). Strijd voor het behoud van Linnaeushof De voorgenomen verkoop van hel park „Linnaeushof" in Bennebroek is ook voor een Kamerlid en een lid van de gemeenteraad van Haarlem aan leiding geweest tot het stellen van vragen. Het lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A. drs. J. J. Voogd heeft by de minister van Cultuur, Recreatie en maatschappeiyk werk geïnformeerd, of deze mogeiykheden ziet om te voorkomen, dat het park voor de re creatie verloren gaat. Het lid van de Haarlemse gemeen teraad, de heer W. van der Vaart (PvdA) heeft aan B. en W. gevraagd, of hier niet een taak ligt voor de in Zuid-Kennemerland samenwerkende gemeenten om de „Linnaeushof" als recreatiegebied te behouden. Voor de Leidse kantonrechter Roos, 92 jaar. L. G. Verstoep les: 1 Iü hoger beroep Het zou de schuld zijn geweest van kwade vriendjes dat een 19-jarige magazijnbediende uit Leiden op het verkeerde pad was geraakt. Verdachte, zelf afkomstig uit een goed en groot gezin, kwam met de \justitie in aanraking, omdat hij deel uitmaakte van een „gang", die in Leiden op grote schaal diefstallen van onderdelen van geparkeerde auto's Diefstallen op grote schaal „Het is ontstellend wat er allemaal Is gebeurd", zei de president van het aagse gerechtshof. De politierechter had de jongeman veroordeeld tot vyf maanden gevan genisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelyk, van welk vonnis hy [in hoger beroep ging. Een kwaad ding was ook, dat ver dachte nog een inbraak had gepleegd in een groot magazyn In Leiden en enkele goederen had gestolen. „Ik ben met de straf niet tevreden", zo verklaarde de procureur-generaal. Hy eiste daarom acht maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelyk. De verdediger, mr. H. J. Brands- ma, betoogde, dat verdachte de flinke jongen had willen uithangen en zich door zyn vriendjes liet opstoken. „Het was een groep, die door de auto was gebiologeerd", zei hy. Waar anderen er met voorwaardeiyke straf en geld boeten zyn afgekomen bepleitte hy hetzelfde voor deze verdachte. Ar rest op 17 maart. De zitting van de Leidse kanton rechter, mr. VV. de Koning, ken merkte zich gisteren weer eens door een groot aantal verkeerskwesties. Enkele verdachten lieten verstek gaan en hadden dus blijkbaar niets tot hun verdediging aan te voeren. Tot deze verdachten behoorde een 60-jarige Amsterdammer, die met zyn auto op Ryksweg 4 onder Oegst- geest een levensgevaarlyke stunt had uitgehaald. In verband met een re paratie aan het rechterwegdek volg de de Amsterdammer met enige an dere automobilisten de linkerrijbaan, maar hy verzuimde weer tijdig naar de rechterrijbaan terug te keren. Om een botsing met een tegenligger te voorkomen, stuurde hy weliswaar de berm in, maar hy reed vervolgens de rybaan weer op om daar frontaal te gen een autobus te botsen. De getui gen waren het unaniem eens, dat verdachte „vreseiyk had zitten stun ten'. De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen, onthulde in zyn scherp gesteld requisitoir, dat verdachte nog niet lang geleden tweemaal wegens een ernstige verkeersovertreding werd veroordeeld. HU eiste naast een geld boete van f75 subs. 15 dagen de on voorwaardelijke intrekking van de rybevoegdheid voor de tyd van zes maanden. De kantonrechter veroordeelde tot een geldboete van f 75 subs. 15 dagen en de on voorwaardelyke ontzegging van verdachtes rybevoegdheid voor de tyd van 9 maanden. Een 43-jarige architect uit Lei derdorp, die eveneens verstek liet gaan, wilde, zoals uit bet onderzoek bleek, met een te hoge snelheid een bocht in de Achthovenerweg afron den. Het mislukte, met als gevolg, dat hy op het linkerweggedeelte kwam en tegen een tegemoetkomen de wagen botste. Temeer daar de be stuurder van de tegenligger als ge volg van de botsing 6 weken in een ziekenhuis moest worden verpleegd, nam de officier het onverantwoorde lijk gedrag van verdachte zeer kwa- lyk. Hy eiste zowel een geldboete van f 100 subs. 20 dagen als de voorwaar delijke ontzegging van verdachtes ry bevoegdheid voor de tijd van 6 maan den met een proeftijd van 1 Jaar. Het vonnis luidde conform. ■ft Een niet ter zitting verschenen 32-jarige automobiliste uit Aalsmeer had midden in de nacht met haar auto een bocht in de Leidseweg vil len afronden, maar met een dermate hoge snelheid, dat ook zij de macht over het stuur verloor en tegen een tuinhek opvloog. Ook in deze zaak hekelde de officier verdachtes gemis aan verantwoordeiykheidsgevoel in hoge mate. Hy eiste naast een geld boete van f 100 subs. 20 dagen de voorwaardelyke ontzegging van ver dachtes rybevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftijd van 1 jaar. Het vonnis luidde eveneens conform. „Hy had helemaal geen uitzicht maar zette toch door in plaats van achter die bus te biyven". verklaar den de getuigen in de zaak tegen een 22-jarige metaalbewerker uit Valken burg. die evenmin ter zitting van zyn 'belangstelling blijk gaf. Uit het onderzoek bleek, dat deze jeugdige Valkenburger met een auto in de Hoofdstraat van Sassenheim een autobus was gaan inhalen en op het linkerweggedeelte met 'n reeds dicht genaderde tegenligger in botsing was gekomen Op grond van de getuigenverkla ringen kwam de officier tot de con clusie, dat verdacthe het verkeer in ernstig gevaar had gebracht en dus een gevoelige correctie verdiende. Hy eiste zowel eetn geldboete va nf 75 subs. 15 dagen als de voorwaardelyke intrekking van verdachtes rijbe voegdheid voor de tyd van 6 maan den met een proeftijd van 1 jaar. Ook in deze zaak was de kantonrech ter het geheel met de officier eens en vonniste derhalve conform. Gezien het politiële onderzoek in deze moest een 22-Jarige slager uit Warmond wel toegeven, dat hij enige pullen bier had gedronken alvorens per bromfiets huiswaarts te keren. „Maar ik had er echt geen last van" vulde hy zyn bekentenis snel aan. Waarop de kantonrechter scherp re pliceerde: „U mag helemaal geen bier drinken als U nog op uw bromfiets moet ryden". Dat de Warmondse slager „een biertje op had" kwam aan het licht nadat hy een bocht in de Dorpstraat ter plaatse te ruim had genomen en tengevolge hiervan tegen een auto was opgereden. „Ik nam die bocht niet te ruim maar hy reed teveel links", omschreef verdachte kortweg de reden waarom hy zich onschuldig voelde. De officier onthulde hierna, dat de automobilist inderdaad teveel links had gereden, ook „een biertje op had" en daarom ook terecht moest staan. Dit nam echter niet weg, dat de slager ook in overtreding was geweest en derhalve, aldus de officier, een straf verdiende. Conform de eis luidde het vonnis uiteindeiyk f 50 boete subs. 10 dagen en 'n voor waardelyke ontzegging van het be sturen van motorvoertuigen (inclu sief bromfiets) voor de tyd van zes maanden. Een 35-jarige bloemenhandelaar uit Noordwijkerhout moest zich ver antwoorden omdat hij op 1 december j.L met zyn auto in de Dorpstraat ter plaatse met onverminderde snelheid een z.g. kanaliseerstrook was opgere den ondanks het feit, dat een twin tigtal kinderen in klasseverband aan het oversteken was. „Ik zag hem met overminderde snelheid en luid claxonnerend aan komen ryden. De kinderen stoven uiteen en konden zich gelukkig in vei ligheid stellen", aldus verklaarde het hoofd van de school, die de oversteek regelde. Een van de kinderen voegde hier nog aan toe: „Ik kon m'n vrien dinnetje nog net bij haar schouder terugtrekken, anders was zy vast on der die auto gekomen". Verdachte voerde aan, dat hy wel degelijk had afgeremd en daardoor had hy voorkomen, dat enkele kin deren werden aangereden. Hy ver weet het hoofd van de school, dat hy de kinderen op genoemde strook had laten oversteken en niet via een verderop gelegen „zebrapad". „Hij stak daar gevaarlyk met die kinde ren over en niet my maar hem treft alle schuld", was verdachte van me ning. „U zag die kinderen al van grote afstand oversteken en reed toch door", repliceerde de officier. Mede gezien het feit, dat verdachte al drie maal eerder was veroordeeld wegens een vekeersdelict eiste hy ditmaal naast een geldboete van f 75 subs. 15 dagen de onvoorwaardelijke intrek king van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. „Ik voel my niet schuldig", aldus verdachtes laatste woord. Gezien de getuigenverklaringen achtte de kan tonrechter verdachtes overtreding afdoende bewezen. Hy nam verdachte een en ander byzonder kwaiyk en vonniste dan ook co form. „Daar ga ik tegen in hoger beroep", kondigde verdachte aan. Toen een 32-Jarige machinist uit Lisse met zyn auto op de Langevel- derweg in Noord wij kerhout werd aangehouden omdat hy niet voor een stopbord had gestopt, kwam tevens aan het licht, dat hem de rijbevoegd heid voor enige tUd was ontzegd. Toen de rechter hem vroeg waar om hy toch was gaan rijden, terwijl hem dit by vonnis verboden was, antwoordde verdachte: .Dat deed lk op aandringen van myn vrouw, die 'Rilde nameiyk graag een ritje ma ken". Uit het proces-verbaal bleek echter, dat hy destyds had gezegd t „Ik kon de verleiding niet weerstaan", De officier hekelde verdachtes kenneiyke minachting voor de wet in hoge mate en eiste gezien de ernst van de feiten zowel een totale geld boete van f150 subs. 30 dagen als een week voorwaardelyke h ech te nis- straf met een proef tyd van 1 Jaar. De rechter vonniste ook hier geheel oonfom.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3