Artistieke beweging tegen traditionele vormen Kleine aanvoer en hoge prijzen en productief J. y. Wijk voorzitter van Horeca-JVoordwijk Beat- en jazzmuziek in r.k. kerkdiensten Engelse bejaarden naar Katwijk en bollenvelden Werkloosheid veel te weinig teruggelopen •IJSDAG 7 MAART 1967 LL1DSCH DAGBLAD PAGINA 11 lmerika's Undergroundfcomf boven water (I) (Van onze Amerikaanse correspondent) bestaat in Amerika zoiets als een ondergrondse artistieke eging. Literair concentreert deze zich rond de uitgeverij 'ive Press" en het tweemaandelijks tijdschrift „Evergreen", toneel betreft is zij te vinden in de koffiehuis- en kerk Iters van New Yorks kunstenaars wijk Greenwich Village, /fech gezien is de pop-art-schilder Andy Warhol de profeet 1 de bijzonder actieve en produktieve groep ondergrondse ""Inakers, wier werk te zien is aan New Yorks Lower East of in een speciaal theater aan de 41ste straat. ntra gezapigheid naam „Undergroud" is niet hatelijke tegenstanders van de jng uitgevonden, zoals de naam éssionisten" in de vorige eeuw. hrijvers, dichters, toneelschrij- icteurs en filmmakers die erbij tken zijn noemen en beschou- dchzelf als leden van een „on- mdse", van een beweging, die vestigde en in hun ogen ver- i gezapige maatschappij en pereld ondergronds aanknaagt, -oor niets wekt den aam „Un- (und" associaties met de ver- wegingen uit de tweede wereld- ij. Ook de Amerikaanse artistie- idergrondse" is een verzetsbe- die even weinig belangstel - ,eeft voor bovengronds hervor- an de bestaande toestanden als >rzet in de oorlog destijds had. •ysnderground" verzet zich tegen onele kunstvormen, tegen de dat kunst de een of andere fende boodschap zou moeten >n, tegen het idee: zinvolle op jenaamde dagelijkse werkehjk- iet-rokken inhoud. Dit verzet is °kut .de verwerping totaal. >rair houdt dit in een verwer- dean traditionele intriges en ver uit, een duidelijk gefascineerd ior de schaduwkant van de sa ring (alcoholisme, verslaafd- an verdovende middelen, pros- etc.) en een voorliefde voor hilderen van bonte, niet altijd ^hangende taferelen van onder- e vervreemding van het zelf- e keurige leven in kleuren, ih aan geen enkel taboe sto- "reein toneel de planken worden ook geen gespaard door de artistieke lieden. De stukken en hun pre- e zijn vaak onthutsend, sparen oelens van het publiek niet en In niet allee/n een schril licht jen op de geautomatiseerde ge viseerde en vercommerciali- maatschappij maar pogen ook ad, een gebeurtenis, een hap te zijn, die het publiek om- raakt. Het is dan ook niet te deren dat Artauds theorieën als een extreme daad, als gjm van wreedheid hier popu- fm en dat ondergrondse toneel- |||rs Peter Weiss, o.a het stuk j^erfolgung und Ermordung depul Marats", diep bewonderen. i jrground-films vertonen een instelling. Een plot, een |is er niet. Vaak met opzette- e 'tfmitieve filmische middelen treert de ondergrondse film- op het doorlichten van %se bezigheden (slapen, eten. p^ilderijtje ophangen) zoekt hij ayen directheid en waarachtig- ■Ie de ogen van de toeschouwer l'te openen, zijn bewustzijn po- verruimen. ^ontrustend Janu zo opvallend is de laatste u tmmige „verzetslieden" vinden "^ontrustend) is dat de onder- 5 j beweging succes in brede begint te krygen. In New °An men op dit moment in z.g. Tciële theaters 'n ondergrond- 3Vt uur lengte alsook een B jeenacters afkomstig uit het !9«istheater zien. Deze zyn niet ^pchatten commerciële succes- if toekomst. Jtgeverij „Grove Press" is op iraire vlak hèt grote succes indergrondse (al moet worden en dat een deel van haar oortkomt uit het publiceren 'Halingen van pikante werkjes a Histoire d'O" van Pauline (boeken van Jean Genet en de ,u5 De Sade, etc)hand in hand T al genoemde twee-maande- Evergreen, waarvan 1 ge nu tegen de 100.000 loopt, iiétrs, die hun boeken by Grove en nu en dan ook in ,|en publiceren, zijn bijv. Hugh "èiens gruwelyke maar pakken t „Last exit to Brooklyn" een ndikenmerkende trekken van de O.-tondse beweging heeft, Leroi jde radicaal rebellerende ne- L^ver die in 1965 succes had e pe eenacters: ..The slave" en igjilet", en vooral William Bur- ^lelijkheden verslaafden burroughs kan men zeggen dat jrede litteraire kring wordt er- pels het genie van de „Under- Behalve een hele serie cri- schrijvers als Norman "en Mary McCrathy getuigenis afgelegd van hun enorme bewonde ring voor deze nu 52-jarige schryver, die pas in 1953 zyn eerste boek zag uitkomen: „Junie: confessions of an unredeemed drug addict". Niet met dit boek overigens, maar met zyn tweede: „Naked lunch", verschenen in 1962, werd Burrough met één slag bekend. Hoewel hy sindsdien twee andere boeken heeft geschreven: „Nova Ex press" en „The soft machine" is „Na ked lunch" tot nu toe zyn onomstre den meesterwerk gebleven. Het is een boek, waarin verslaafdheid aan ver dovende middelen (waarvoor de au teur nog steeds hier en daar, in Eu ropa, Noord-Afrika en Amerika, be handeld wordt) centraal staat- Maar al lezende merkt men dat de hel van verslaafdheid, die Burroughs in gru welijke, vaak sadistische of homo- sexuele beelden oproept, een schril en onthullend licht werpt op de da gelijkse werkelijkheid. Burroughs toont aan dat de ziekte van het ver slaafd zyn aan verdovende middelen in veel opzichten niet zo erg verschil lend is van de ziekten van de zoge naamd gezonde moderne mens. zyn figuren, de „liquefacbionists" en de „divisionists", de „nova-misdadigers" of de ..heavy metal boys" zyn fan tastische symbolen voor types in de Een vooraanstaand functionaris van (het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gezegd, dat de Europese landen de salarissen en de arbeidsvoorwaarden moeten verbeteren als zy het wegtrekken van intellect naar de Verenigde Sta ten willen beknotten. Onder-minister Rostow verklaarde voor een commissie van de Ameri kaanse Senaat, dat de Verenigde Staten geen gebruik willen maken van hun financiële kracht om andere landen te verzwakken. In veel ge vallen zyn moderne landen achterge bleven by het verhogen van salaris sen en gelden voor onderzoekingen in hun universiteitsgemeenschappen Het onderzoek begon met een ver klaring van senator Edward Kenne dy, die gewag maakte van groeiende onrust in Europa en elders over Let VÜftig vaartuigen zorgden dag In IJmuiden voor een van slechts 4 190 kisten vis, 300 kl kistjes vis en 3.680 stuks stijve kabel jauwen. Voor een maandagmarkt on geveer de helft van wat normaal ge noemd kan worden. Er waren 320 kisten en 10 kl. kistjes schelvis, 1.020 kisten wijting, 210 kisten gul en ka beljauw, 145 kisten koolvis, 30 kisten en 40 kl. kistjes haring, 275 kisten en 250 kleine kistjes makreel, 1.160 kisten schol ,15 kisten tarbot, 35.000 j ten kilo tong en 315 kisten diversen. Het lag voor de hand, dat by een dergeiyke aanvoer de hoge prijzen van vorige week stand hielden. worden, ging voor de zwarte soor tot f 98 per 125 kg. Voor haring lag de top op f38 per kist, voor makreel op maar liefst f61. De schol kwam tot boven f 80 per kist. Tarbot va rieerde van f 9.20 tot f 8.60 per kg en de tongen deden van f 8 39 tot f 7.02 per kg. Van zee waren geen berichten be kend. Voor de dinsdagmarkt stond van de grote schepen alleen de Em- IJM 15 genoteerd met 425 kis- en 70 kl. kistjes vis. vormt het waagstuk voor de betrekkingen van de Ver enigde Staten met verscheidene rege ringen. f 140 per regel I bedreiging kabeljauw m tien stuks en tot f in 125 kg betaald. De koolvis, nu ineens schaars ge> L. van Sterkenburg benoemd tot ere-voorzitter gevestigde samenleving die Burroughs met een radicalisme en in wezen on- verbiddeiyk absoluut humanisme zó volmaakt verwerpt, dat emigratie naar een andere planeet de enige uitweg lijkt. Gecompliceerd Burrough's taalgebruik tenslotte is byzonder gecompliceerd. Zyn boeken zyn grotendeels geschreven in het jargon van de verslaafden aan ver dovende middelen en van de onder wereld. Maar vaak komt de voor malige student aan de Harvard-uni- ■.ersiteit in Burrough om de hoek kijken en zijn z'n zinnen doorspekt met intellectuele termen. Zonder James Joyce zou Burrougms waarschyniyk nooit zijn gaan schryven als hy nu doet: direct noterend wat er psy chisch in hem omgaat. Maar een epi goon van Joyce is hy allerminst. Zyn eigen talenten als een extatische ma cabere satiricus, wiens fantasie de meest bizarre gruwelijke en adembe nemende beelden oproept, lijken on omstreden. Foster komt in Den Haag spreken over ontwapening De directeur van het Amerikaanse Bureau voor de controle op bewape ning en ontwapening, Foster komt deze maand in Den Haag overleg ple gen over het voorgestelde "'erdrag te gen de verspreiding van kernwapens. Naar de woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken in Washington gisteren meedeelde wordt Foster op 9 maart in Bonn verwacht waarna hy zal doorreizen naar Ro me, Den Haag en Brussel. Daarna zal hy in Parys met afgevaardigden van de Noordatlantische Raad spreken. Foster leidt de Amerikaanse delegatie naar de Geneefse ontwapeningscon ferentie. Het doel van Fosters reis ls „verdere opheldering van wagen die zyn gerezen over het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens waarover thans wordt onderhandeld". Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Eduard, zoon van Renaud- Visscher, Amsterdam; Kamllla, dr. van Vryman-Hol't, Amsterdam; An toinette Titia, dr. van Reerink-Stel- ma, Naarden: Arnout Bastiaan, zn van Posch-Jansen. Voorburg; Jean- Paul zn. van Van Wijk-Elvers, Rot terdam: Alexandra Helena, dr van Spreij-Verkerk, Schiedam; Esther, dr van Loggers-De Lange. Amers foort. Overleden: Jan Hendrik Jongkees, 53 j. Utrecht: Helena de Vries, 85 J. Rotteram; Ludwig Emil Nobel. 63 J, Den Haag; Ludovicus Paulus Bran- cart, 63 j, Amstelveen: Gerardus Me- bius v. d. Werf, 52 j, Leuvenum; Si mon Bastiaan de Moei, 60 j, Rotter dam: Reinier Evert Verbeek, 92 J, Den Haag; A. J. W. Jaspers Focks, Den Haag. Paus wijzigt voorschriften Paus Paulus heeft vandaag de voor schriften betreffende de r-k kerkmu ziek gewyzigd en daarmede de moge- lykheid geopend, in heilige diensten beat- en jazzmuziek te gebruiken. De wyzigingen zyn vervat in een document, dat door het Vaticaan „hoogst belangrijk" wordt genoemd en kunnen een revolutie in de muzi kale gebruiken van de kerk veroor zaken. Het document, dat is uitgevaardigd ter uitvoering van gedeelten van het decreet van het Vaticaans concilie uit 1963 inzake de liturgie (de openbare eredienst) heeft de beat- en jazz muziek niet met name genoemd, maar het bevat geen verbodsbepalin gen ertegen en merkt op, dat; nieuwe muzikale vormen moeten worden „in ere gehouden, aangemoedigd en ge bruikt naar de gelegenheid vordert." Nog pas de vorige week is een Va ticaanse publicatie gepubliceerd, waarin werd uiteengezet, dat de kerk niet categorisch tegen beatmuziek is. De vereniging Horeca-Noordwyk hield in hotel-restaurant Seinpost een ledenvergadering tydens welke de bestuursverkiezing werd gehouden. Op een vorige vergadering was over een eventuele uitbreiding van het bestuur en de kandidaatstelling nogal deining ontstaan. Na een gesprek met de groep opposanten werd over eenstemming bereikt om het aantal bestuursleden tot tien uit te breiden. De verkiezingen vergden wy veel tyd. De zittende bestuurders, de he ren J. van wyk, Th. Admiraal en A wyntjes werden herbenoemd, tot nieuwe bestuursleden werden geko zen mew. O. van Bochove, en de he ren H. van Beelen, P. Goemaat, H. J. Oostdam, C. van Rooyen. M. W. Schuit en W. B. Th. Vink. Uit dit bestuur werd de heer J. van Wyk tot voorzitter benoemd Hy volgt de heer L. van Sterkenburg op. In zyn openingswoord tot deze vergadering wierp de heer Van Ster kei-burg een blik terug naar de tyd toen hij in Noordwyk was gekomen. 38 jaar geleden Met waarderende woorden nam hy afscheid van de heren Tappenbeck en Wagenaar. De heer Tappenbeck, directeur van het .Huis ter Duin' gaat met pensioen en de heer Wagenaar vertrekt naar elders. De heer Van Sterkenburg wenste de heer Van wyk geluk met zijn verkiezing tot voorzitter. Hy voor spelde de nieuwe voorzitter geen ge- makkeiyke toekomst, .want wy gaan een tijd tegemoet, waarin KRUPP WORDT MAATSCHAPPIJ OP AANDELEN De Westduitse minister van Eco nomische Zaken, Schiller, heeft aan gekondigd, dat de West-Duitse in dustriereus, Fried. Krupp uit Essen moet worden veranderd van een fa milieconcern in een maatschappij op aandelen. Dit zal geschieden met in gang van 31 december 1968. Minister Schiller maakte dit be kend tydens ee" persconferentie waarop hy zei, dat de federale rege ring het Krupp-concern een krediet- garantie van 300 miljoen mark zal verlenen. f oor tijd van het jaar Gedurende de maand februari is de geregistreerde arbeidsreserve van nen zoals gemeld, gedaald van 11.012 tot 98.870. De bezetting op aan vullende werkgelegenheidsobjecten urn toe van 3802 tot 4148. Het aan- .1 werklozen gaf een teruggang te en van 97210 tot 94722. Deze vermindering van arbeidsre- rve van mannen heeft echter met ?t seizoen te maken, zy houdt ver band met de opleving van de werk zaamheden by het naderend voor jaar. De teruggang van de werkloos heid is evenwel gering voor de tyd het jaar. Dit biykt uit de ver dere styging van het voor seizoen invloeden gecorrigeerde cyfer. Het zachte weer heeft waarschyniyk een gunstige invloed op de werkloosheid gehad. By normale weersomstandig heden zou de styging van het voor seizoeninvloeden gecorrigeerde cyfer vermoedelyk groter zyn geweest. De werkloosheid van bouwvakarbei ders liep met ruim 2700 terug. Voor seizoeninvloeden gecorrigeerd deed zich echter in deze beroepsgroep een betrekkeiyk grote styging van de werkloosheid voor. Ook de styging van de werkloosheid, na seizoencor rectie, onder de metaalbewerkers was in vergeiyking met andere beroeps groepen vry groot. Per provincie was de groei van de werkloosheid, na seizoencorrectie, het grootst in de provincies Overyssel, Zuid-Holland. Noord-Brabant en Limburg. In de drie noordelyke pro vincies deed zich in de verslagmaand geen verdere styging van dit cyfer Katwijk en Lowestoft de En gelse vissersplaats onderhouden nauwe vriendschapsbanden. De ge meentebesturen zijn ai eens bij el kaar op bezoek geweest, er is ge daan aan jeugduitwisseling, de En gelse zeezeilers kwamen vorig jaar bij hun Katwijkse collega's op be zoek en de vissers onderhou den, doordat zy nogal eens in Lo westoft markten, ook contacten. Dit jaar breidt dit contact zich uit tot de bejaarden. Ongeveer vijftig Lo- westofters zullen zoals wy reeds eerder berichtten van 24 tot 28 april een bezoek aan Katwijk bren gen. De Katwykse afdeling van de Al gemene Bond van Bejaarden zal als gastvrouwe optreden. De besturen van de Katwykse en Lowestoftse be jaardenverenigingen, kennen elkaar reeds een beetje. Niet persoonlijk maar wel door de briefwisseling, die in mei van het vorig jaar op gang werd gebracht door de „vader van de bejaarden", burgemeester H. Duiker. Katwyks eerste burger ontving vo rig jaar een schryven van de be jaarden uit Lowestoft. Daarin stond, dat zy gehoord en gelezen hadden over de uitwisseling tussen beide vissersplaatsen en dat zy het ook gezien hadden, dat Katwykse deputaties in hun gemeente op be zoek waren. Zy zouden nu zo graag ook eens kennis maken met Katwijk, dat zo prachtig gelegen moest zyn aan de kust met in de nabijheid de Keu- j kenhof en de bollenvelden met hun onvergetelyke kleurenpracht. En die aangename briefwisseling was oorzaak, dat de Engelse bejaar den nu in het bollenseizoen naar Katwijk komen. Er is voor die da gen een zeer aantrekkeiyk program ma samengesteld. Het begint dins dag 25 april 's ochtends omstreeks elf uur met een ontvangst in het raadhuis door het college van B. en W. Iedereen, die wel eens zo'n ont vangst heeft meegemaakt weet, dat het er ongedwongen en zeer gezellig aan toegaat. Er wordt daarna een tocht door het dorp gemaakt en ver volgens gaat het door de bollenvel den naar IJmuiden. Met de „Triton" van de heer Die penhorst wordt 's woensdags een tocht naar de plassen gemaakt, don derdags hoopt men een bezoek te brengen aan Rotterdam met zyn ha vens en Euromast en op de dag van het vertrek vrydag krijgen de Engelse gasten gelegenheid om het dorp te bezichtigen en eventueel ge schenkjes te kopen voor familieleden, vrienden en bekenden in Lowe stoft. Hoewel de Engelse gasten niet by Katwykse families zullen worden on dergebracht ze zullen verbiyven in twee pensions zal er voldoende contactmogeiykheid zyn met als hoogtepunt een gezellige avond met allerlei attracties op woensdag 26 april in „Musica" aan het Emma- plein Aan deze ontvangst van de Lo westoftse bejaarden is heel wat or ganisatietalent voorafgegaan. Want als men gasten ontvangt, dan moet men hen ook wat bieden en het verblyf zo aangenaam mogeiyk en onvergetelijk maken. Daarvoor staat het bestuur van de afdeling Kat wijk van de Algemene Bond van Be jaarden zeker borg! zal moeten worden gevochten' concurrentie in de toeristische bran che wordt voortdurend groter. De gasten gaan steeds meer de zon op zoeken en daarom is het zaak recla me te maken voor de zuivere lucht aan het Noordwykse strand, meende hy De heer J. van Wyk hield ver volgens een toespraak, waarin hy de heer Van Sterkenburg dank bracht voor alles wat hy voor de badplaats en Horeca-Noordwijk had verricht. Onder applaus bood hy de heer Van Sterkenburg het ere-voorzitterschap van Horeca aan. Cassias Clay opnieuw in titelgevecht Geheel in het groen gekleed en met een reusachtige cowboyhoed op zijn hoofd arriveerde Cassïus Clay maandagnacht voor een kort bezoek in New York om het een en ander te regelen voor het titelgevecht dat hy 22 maart in Madison Square Gar den tegen uitdager Zora Folley zal leveren. Oveir de 34-jarige Folley zei Clay: „Zora Folley is een aardige, nette, keurige man en ik wil deze keer be slist geen ruzie hebben zoals voor sommige andere gevechten wel is ge beurd. Folley is in staat me te ra ken", vervolgde de wereldkampioen zwaargewicht, „iets waar Terrel geen kans toe zag. En nou moet niemand me meer iets vragen, want ik ben van plan dit keer myn mond te hou den. Dat is weliswaar tegen m'n ge woonte, maar zo ben ik nou een maal: veranderiyk als het weer". Clay vertrekt vandaag naar Hous ton en gaat een week voor het ge vecht naar Momfcicelli om daar de laatste hand te leggen aan zyn voor bereidingen. Folley heeft zyn trai ningskamp in Grossinger opgeslagen. Als Clay van de 34-jarige FoUey wint, bestaat de mogelykheid dat hy zyn titel in Tokio tegen de Ameri kaanse zwaargewichtkampioen, de Argentyn Oscar Bonavena, zal verde digen. Ook „coming man" Joe Frazer, winnaar van het goud tydens dé Olympische Spelen in Tokio, staat hoog genoteerd op het lystje van uit dagers. LEIDERDORP INBREKERS BERECHT Teneinde verdachten van de span- per ïst njng, veriossen> heeft de Haagse rechtbank vervroegd uitspraak ge daan in dezaak van twee verdach ten, die deelnamen aan inbraken in een bedrijf in Sassenheim, waar al lerlei gereedschappen waren gesto len Overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie, werd een 30-jarige chauffeur veroordeeld tot f 300 boe te en voorwaardeiyk dri emaanden gevangenisstraf en een 19-jarige col lega tot f 100 boete en voor waar deiyk twee maanden gevangenisstraf. Conducteur had liet nakijken... Twee jongens van 12 en 14 jaar hebben voor conducteur gespeeld ln een ondergrondse trein, die ze keurig volgens de dienstregeling door Brooklyn loodsten. Toen de trein zondag twee minuten stilstond by het eindpunt Coney Is land ging de conducteur even wat water drinken. De jongens installeer den zich in zyn hokje halverwege de trein, sloten de deuren met een druk op de knop en gaven de machinist het vertreksein, zodat de geschrok ken conducteur op het perron het na- kyken had. De machinist stopte by de gebrul- keiyke haltes, waar de jongens de deuren vakkundig openden en sloten. De conducteur die in Coney Island was achtergebleven sloeg alarm, de machinist werd per radio gewaar schuwd en de jongens werden in hun kraag gegrepen toen hun tredn, pre cies op tyd, in Church Avenue arri veerde. Zy werden vrijgelaten maar zullen zich voor de jeugdrechter moe ten verantwoorden. Rechtszaak aangehouden Er was voor rond tweeduizend gul den schade aangericht, toen een auto bestuurder op de Noordeindseweg in Nieuwkoop een aanryding had ver oorzaakt. Althans, dat werd hem ver weten, doch voor de Haagse recht bank bleek dit nog niet volledig dui- delyk. Verdachte was n.l. bezig naar een huisnummer te zoeken en zou daarby niet voldoende rechts hebben gehouden. Thans deed zich de moeiiykheid voor, dat twee in Duitsland woon achtige getuigen niet ter zitting wa ren verschenen. De offiicer vna jus titie vond het bewys in deze zaak niet zo erg overtuigend en twyfelde of hier een veroordeling dan wel een vryspraak zou moeten volgen. Hy verzocht in de eerste plaats dan ook aan de rechtbank om de zaak aan te houden, teneinde alsnog de ge tuigen uit Duitsland te horen. De rechtbank verklaarde zich hier over te willen beraden en een keus te doen uit een uitspraak, die of wel in de richting van een vryspraak wees, of wel de getuigen te horen. Over 14 dagen zal daarover door de rechtbank worden beslist. Automobilist j lette niet op „Hebt u weieens gehoord van de dode hoek?", informeerde de presi- j dent van de Haagse rechtbank, wel ke vraag door 'n 21-jarige autobe- Gouden paar aan Ockenburg o Het echtpaar S. Flamman, J. Flamman-Brandse, Ockenburg 11 in I stuurder"uit Alphen a d. Ryn bevestt- Leiderdorp, hoopt 21 maart zijn gou- gend werd beantwoord. Het was niet den huwelyksfeest te vieren. De thans j onwaarschijnlyk, dat die beruchte 73-jarige heer Flamman heeft kort dode hoek er de oorzaak van was, geleden januari van dit jaar dat by het afslaan naar links op Verhuiskosten van ministers nu geregeld Leiden als goudsmit gevierd. Hy heeft zich speciaal toegelegd op handwerk zoals het zetten van stenen in ringen en het maken van broches. Hy werkt nu nog vier halve dagen voor de Leidse goud- en zilverhandel. zoals de firma thans heet. De rest de tyd brengt hy door met schil- gebotst. Het was nogal raak, want aldus het verhaal van een ge tuige de bromfietser ging eerst door een hek aan de andere zyde van de weg en vernielde vervolgens in zyn val een schutting. Dit was volgens verdachte het be wys, dat de bromfietser met grote deren (hy maakt olieverf schilde- snelheid, die hy op minstens 70 km/u In het Staatsblad Konink- ryen) en tuinieren. De 70-jarige gouden bruid zwaait nog steeds de scepter over het huis houden. Het paar dat twee kinderen drie kleinkinderen heeft, zal op 11 ïyk Besluit gepubliceerd, dat de j maart (op de huwelyksdag maakt het verhuis- en verbiyfkosten voor optredende ministers tarissen regelt, alsmede het verlaten van rijkswoningen. Tot nu toe werden vergoedingen toegekend krachtens een regeling van de ministerraad, maar bij nadere overweging werd het juister geacht, een en ander in een algemene maat regel van bestuur neer te leggen. Be halve de vorm is ook de inhoud van de regeling op een bepaald punt ge wyzigd: de vergoeding voor verhuis kosten 10 pet. van het jaarinko men sluit thans aan by die voor de rijksambtenaren. Het huidige, de missionaire kabinet achtte het nuttig en wenselyk deze regeling tot stand te brengen voor het optreden van een nieuw kabinet. Sprintzege voor Van der Berg Op het Elsbroekparcours in Hille- gom hield de Lisser Ren- en Toer- vereniging „De Bollenstreek" zondag een clubrit, die werd gewonnen door Leo v. d. Berg. Hy zegevierde in de eindsprint van een vyf man sterk kopgroep je. De uitslag was: 1. L. v. d. Berg, de 42 km. in 1.05 21; 2. H. Zuiderduin. 3. T. Zeldenthuis, 4. M. Tjoelker, 5. P. v. d. Reep. schatte, had gereden. De president van de Haagse rechtbank vond dat nogal vreemd doch het bleek, dat de politie de bromfiets in beslag had genomen, omdat daaraan ten behoeve van de snelheid was geprutst. De bromfietser verklaarde in de mening te hebben verkeerd, dat de autobe stuurder hem in de gelegenheid wil de stellen om te passeren, maar de ze ging plotseling naar links. De president wees er evenwel op, dat ook de bromfietser fout was, om dat hy op een wegkruising niet had mogen passeren. „En dat zal dan van betekenis kunnen zyn op de scha devergoeding", aldus de president. Wat het strafbare feit betreft, de officier van justitie was van mening, dat verdachte onjuist had ge handeld en niet voldoende had op gelet by het links afslaan. Daarom vond hy de f.40,- boete, door de kantonrechter in eerste instantie op gelegd, juist. Uitspraak over 14 da gen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11