Amerikaans zwemteam gaf Bremen inhoud ligdimum op valreep naast Olympia 1-1 SJZ praktisch zeker kampioenstitel van Derde klassers in strijd Voetbal in Afdeling Leiden Fraaie zege van Azuro Pluto en Beachcomber Ada Kok zeer snel op vlinderslag IAU MAAKT 1967 LEiDSCH DAGBLAD fAu aiiA li grote gevecht in de derde klasse tussen Lugdunum en ia in Leiden eindigde evenals de eerste ontmoeting in lijkspel (11), zodat de groenwitten nog altijd een ver- it meer hebben dan de mannen uit Gouda. Het was een tellende wedstrijd, waarin Lugdunum pas in de laatste en tot de gelijkmaker kon komen. ts verloor Alphia met 10 van Bodegraven, waardoor hianen in een wel bijzonder moeilijke positie zijn ge- Dok Lisse liet zich verrassen op eigen grond nog wel n RKDEO. Hier was de uitslag 02. Simonis stond zijn klok idplegen om de laatste se- f te tellen en Olympia-doel- ter en een van zijn achter- je dat zagen gaven elkaar {d glimlachend de hand. niet meer verkeerd gaan. zou de kostbare 01 voor sgen Lugdunum wel door de shermutselingen heendragen, mdat de Kikkers 89 minu- onsamenhangend en tem- gen de Goudse veste had- itornd. En tochsloe- roenwitten in die laatste se- Mympia de volle winst met nende klap uit handen, id (weinig fortuinlijk, maar niet in zyn beste vorm) i op het moment, dat de onis wat dieper ademhaalde eindsignaal in de lucht te een hoge voorzet, waaruit de bal met het hoofd door ■urn tikte. Voordat de Olym- digers e. op verdacht wa- Collee als een trein naar lam het leer even mee en vervolgens hoog in het loei: 1—1. s een mooie treffer en het recht grote vreugde in het e kamp. Maar het kon toch :nkel opzicht het gevoel van ling verdrijven, dat de toe- 5 uit de voorafgaande 89 3/4 hadden overgehouden. .t van Lugdunum was. dat vooral in de eerste helft te geerde op de felle acties ser geladen spelende Goudse zich erdoor liet wegdruk- Olympia aan kracht, ener- )lharding opbracht dat was Leidenaars eenvoudig onbe- Dat was op zichzelf nog heel erg geweest als Lug- lan maar met een behoor de campagne op de prop- gekomen, maar daar was ~~tor van te bekennen. Pün- ïlijk kwam nu naar voren. achLugdunumvoorhoede in een tier* duel als dit absoluut te •io.>menhang heeft, voorname re volg van verschillende ge- /oilt gerichtheid van spelers die m kwaliteiten hebben maar ?%t elkaar passen (Collee en 'en) acijgoed, tegen de wat al te ag in onbekookte aanvallen van -• konden de Kikkers zich dan Bel :ratt nniIs Collé scoort de gelijk- ktor Lugdunum in de laat- nden van de belangrijke tegen Olympia. Het (Tato LD/Holvast nog wel staande houden. Pas een kwartier voor rust kwamen de Lugdu- nummers dan eindelijk tot een zeker overwicht. In die eerste speelhelft lieten Collee en Vennond enkele be hoorlijke scoringsgelegenheden on benut voorbijgaan. Een voorsprong was toen overigens niet verdiend ge weest. In de tweede helft kre<= Collee direct een schitterende ..-ns de Olympianen op een achterstand te zetten, maar hij kwam niet verder dan een schot tegen de paal. De Gouwenaars deden het enkele minu ten later aanzienlijk beter. Uit een hoge voorzet van Langerak kopte Noordermeer lans de niet geheel vrij- uitgaande Peeters. Het doelpunt maakte Lugdunum wel klaarwakker van ongerustheid maar veranderde verder weinig aan het spel type. Teeuwen ging met een zeer boos gezicht op de rechtsbuiten plaats operen en Olympia, dat de bui zag komen, ging nu met soms zeer harde middelen proberen de Leide naars van hun stuk te brengen. In zo'n klimaat gedijt Lugdunum altijd slecht, vooral spelers als Redel en Oppelaar. Er kwam niet veel terecht van een Lugdunum-offenscief. In plaats van lage, snelle combinaties namen de Kikkers hun toevlucht tel kens weer tot hoge ballen in het vijandelijke doelgebied en daar had den de lange Goudse verdedigers weinig moeite mee. Tenslotte kwam Lugdunum dan toch nog op gelijke hoogte, maar men wachtte daarmee wel tot het laatste ogenblik iNog even iets over het Lgdunum- veld: het kon de vergelijking met zo ongeveer alles doorstaan: een knol lentuin, een bietenveld, maar niet met een voetbalveld). Bodegraven Bodegraven won in een uitermate slechte ontmoeting met het kleinste verschil van Alphia. Dolf Scheer Alphia was in deze povere ontmoe ting enkele malen dicht by een voor sprong, maar het was doelman Struik, die de Alphenaren de voet dwars zette. Ook Bodegraven kwam in de eerste helft niet tot dreigen de acties, zodat de rust met dubbel- blanke stand inging. Na de hervat ting was het dadelijk raak, toen de Alphia-verdediging wat nonchalant probeerde een aanval af te slaan. Dolf Scheer profiteerde hier gretig van. Dat de gelijkmaker in het laats te kwartier niet op het bord ver scheen. dankt Bodegraven aan spil Schouten en doelman Struik, die ber gen werk hebben verzet. De dans om de bal bij Bode gravenAlphia, die zich juist achter het lichaam van Alphia's achterspeler Wim de Jong (r.) bevindt. Noch doelman Rietveld noch de Bodegraafse aanvallers krijgen de bal te pakken. (Foto Leidsch Dagblad) profiteerde in de eerste minuut van de tweede helft van een aarzeling in de Alphense defensie en gaf de uit gelopen doelman Rietveld geen kans: 10. Lisse Geheel tegen de verwachting in heeft Lisse van het bezoekende RKDEO met 20 verloren. Bij de rust was deze stand al bereikt. Deze score dankten de gasten aan een tweetal fouten van de Lisser- achterhoede. Eerst was het spil Cle mens, die finaal over de bal heen- trapte, waardoor Van Lochem vrij voor doelman Lefeber verscheen en raak schoot: O1. Dat gebeurde in de tiende minuut. Twintig minuten later werd opnieuw een misverstand in de Lisse-defensie afgestraft door Jansen: 0—2. Na de rust heeft Lisse tevergeefs aangedrongen. Het bleef 2—0 voor verdiende overwinning, gezien het spelverloop. Damivinstvoor Sij brands In Utrecht is zaterdag de eerste ronde gespeeld van de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland. Titelhouder Piet Roozen- burg kwam remise overeen met de Katwijker Varkevisser, terwijl de 17- jarige Tonny Sijbrands (vorig jaar tweede) een overwinning behaalde op Hoekstra. De 13-jarige Harm Wiersma, in 1966 nationaal jeugd kampioen. had evenals Sijbrands een goede start: hij versloeg de Limbur ger Okrogetoik. Uitslagen: D. de Jong Groningen) Bom (IJsselsiein) 11; W. de Jong (Haarlem)v. d. Sluis (Amsterdam) 20; Hoekstra (Leeuwarden)Sij brands (Amsterdam) 02; Okrogel- ni k HeerlenWiensma Leeu war - den) 02; Van Leeuwen (Leiden) Weerheijm (Den Haag) 11; Varke visser (Katwijk aan Zee)— Roozen- burg (Haaksbergen) 1—1; Van Dijk (Bennekom)v. d. Staay Den Haag) 2—0. Voor leider SJZ is er na de 21 overwinning op Stompwijkse Boys in feite geen vuiltje meer aan de lucht. Met nog vier wed strijden voor de boeg hebben de mannen van v. d. Geest al een voorsprong van vier punten op de naaste concurrent, de tegen stander van zondagmiddag, Stompwijkse Boys. SVLV en Rijp- wetering deelden de winst (11), terwijl ook de ontmoeting St. BernardusMMO in een 11 score eindigde. Oranje Groen won met forse cijfers van het inmiddels gedegradeerde LDWS: 62. Rouwkoop dat zelf niet speelde, deelt nu door deze resul taten de voorlaatste plaats met MMO. Ook UDO was gisteren vrij. Ongeveer drieduizend belangstel lenden woonden het top-duel, SJZ Stompwijkse Boys by. Het werd een aantrekkeiyke strijd, waarin SJZ vrij gelukkig aan de overwinning kwam. Na een blanco ruststand was het Chr. Grote Maartprijs in Hilversum Viswedstrijd De visclub „De Bliek" organiseerde dit weekeinde zyn laatste wedstrijd in de Ringvaart by Lisse. De vangst viel mee. De uitslag was: 1. W. Schouten (kampioen 1966-1967; hy ontving een wisselbeker)2. J. Zand vliet; 3. C. Zandvliet; 4. H. Schouten (grote bliek); 5. Chr. Schouten. (Van onze medewerker) In de eerste afdeling van de Grote Maartprijs nam Buddy de Vries met Beachcomber na een halve ronde de leiding van Ballerine over. Eiko T voegde zich weldra by het leidende duo en toen Ballerine terugviel be dreigde Eiko T voortdurenr de leider. Beachcomber ging op kop de rechte lijn in, maar Charles H, die 20 meter extra moest geven lanceerde toen zyn aanval maar fouteerde halverwege en toen was diens kans verkeken. Wel herstelde Charles zich, maar kon toch niet verder dan de derde plaats ko men achter de in 1.26.3 triomferende Beachcomber en Darling Adrie V. Eiko T werd vierde. De tweede afde ling werd een 1.25.8 triomf voor Azuro Pluto (B. Neef). Brigetta Norton kon het veld lang aanvoeren, maar moest zich in de eindstrijd toch gewonnen geven. De favoriet Crack Hollandia, die by de start wat al te veel haast maakte en daardoor fouteerde, werd toch nog derde vóór Dixy. Rietje France werd Winterkam pioene bij de amatrices. Diabolo Nor ton met mevr. Dragt-Peenstra op de sulky leverde een langdurig gevecht met de door mevr. Kooyman-Wage naar gestuurde Brün Bear. In de laat ste ronde had mej. France met Cornet Volamn echter haar 40 meter handi cap goedgemaakt en tegen haar eind sprint had Brün Beer geen verweer. A tie van Ryswyk met Ever Queen werd derde vóór Dazy H. De middag begon met een verras sende zege van Hof met Darius Nor ton. die zyn kans greep toen de lei dende favoriet Dorita H werd nltge- schakeld en in 1.29.3 Edward A en Cairos II aohter zich liet. Het trio bracht f3616.60. Ook de Park Beauty-prijs bracht een surprise door de zege van Piet Smit met C van Rood en Noot Hij klopte in de eindstrijd een zeer Ver rassende Zelos van Vredenhof, Baron Kinley en Angeline B, met een trio betaling van f3229.10 als resultaat. De eerste afdeling van de gesplitste internationale dravery werd een zege voor Vergay met Oh You Kid in 1.22.9. De grote favoriet Canard S faalde door fouten en de zeer traag gestarte Germano (Eerenberg) kon het tweede geld incasseren vóór Xuthus T. Machtig was de verrichting van de in topvorm zynde Anton (Ham) in de tweede afdeling. Halverwege de laatste ronde lag deze nog geheel in gesloten en leek vrijwel kansloos. In het rechte eind spurtte Royal Ha nover naar de kop, maar Joop Ham maakte zich uit de achtervolgende kluwen los en met een hartverove- rende sprint stuurde hy zijn paard naar een prima 1.22.7 triomf. Royal Hanover moest op de streep de tweede plaats nog prysgeven aan Christine Williams. (J. Hof) 1.29,3; II. Toto: winn. 6,60, pl. 3.30, 4,50. 7.20. koppel 4,70. cov. 9.70. trio 3.613,60. Giant Beautyprljs: 1. Esther H (A. Haarselhorst Jr.) 1.30,-, 2. Elegance Hollandia; 3. Fantasie. Toto: wlnn. 9,10, pl. 3.00, 1,60. 1.30, koppel 34,40, cov. 5,40. Amatrlce Winterkampioenschap (fi nale): 1. Comet Volann (mej. M. Fran ce) 1.23.7; 2 Brün Beer; 3. Ever Queen. Toto: wlnn. 2,50, pl. 1,30, 1.40, 1,30, koppel 7,50, cov. 5,40, trio 49.00. Silent Beautyprljs, le afd.: 1. Oh pl. 1,80. 1,40, 1.80. koppel 3,50, cov. 3,60. Grote Maartprijs, le afd.: 1. Beach comber (B. de Vries) 1.26,3; 2. Darling Adrle V; 3. Charles H. Toto: wlnn. 13,50, pla 3,00. 2,80, 1,70, koppel 16,90, cov. 7.30. Kinley; 3. Angeline B. Toto: wlnn. 7,60, "pl. 4,10, 6.20. 3.40, koppel 6,50, cov. 26,00, trio 3229,10. Silent Beautyprljs. 2e afd.: 1. Anton (J. Ham) 1.22,7; 2. Christine Williams: 3. Royal Hanover. Toto: wlnn. 4,10, pl. 1,30, 1,80, 1,70, koppel 8,80, cov. 8.Ö0. Grote Maartprijs. 2e afd.: 1. Azuro Pluto (B. Neef) 1.25,8; 2. Brigetta Norton: 3. Crack Hollandia. Toto: wlnn. 5,40, pl. 2,50, 4,40, 4,00, koppel 6,20. cov. 16,40. Striped Beautyprys: 1. El Hadle (E. Leeman) 1.26,1; 3. Duveltje van Ake- rendam; 3. Alarlk. Toto: wlnn. 4,50. pl 2.20, 2,10, 3,10, koppel 6.90, cov. 7,30, trio 461,30. Cerise Beautyprljs: 1. Esmeraldlne H (A. Haarselhorst Jr.) 1.30.-: 2. Edou- blalse; 3. Duke Hollywood. Toto: wlnn. 5.30. pl. 3.30, 2,90, koppel 19.30, cov. Bosman, die de Boys-doelman met een hard schot kansloos passeerde: 1—0. Kort daarop presteerde Kees Leliveld aan de andere kant het zelfde: 1—1. SJZ kwam daarna fel opzetten en dat resulteerde enige mi nuten voor het einde in een tweede doelpunt van Bereboom: 21. Na twintig minuten nam SVLV in de ontmoeting tegen Rypwetering een 10 voorsprong via J. Zoetemelk. Rypwetering werd hierna sterker en uit één van de vele aanvallen pro duceerde Ton van der Meer de ge- iy km aker: 1—1. In de tweede helft kwam men niet meer tot een doel punt. al bleef de spanning er tot het laatste fluitsignaal van de scheids rechter in. Ook by St. BernardusMMO kwam men niet tot een beslissing. In de eerste helft werd er niet gescoord Na de thee was het Jac. Wortman, die na goed voorbereidend werk van Pim van Wetten St. Bernardus de leiding gaf: 1—0. Bart Kraan zag even later kans de balans weer in evenwicht te brengen met een ver schot, waarop de Bemardus-doelman zich kennelyk verkeek. Met de weer in genade aangeno men Jan Koet heeft Oranje Groen tegen hekkesluiter LDWS geen halve maatregelen genomen. Na een kwar tier spelen schoot Wim Verkuilen voor de eerste maal raak, maar toch kwam LDWS nog geiyk via Siera. J. Koet bracht nog vóór rust Oranje Groen op winst. Na de hervatting lie pen de gasten uit tot 5—1 dank zy doelpunten van J. Koet, B. Rysdam en Wim Verkuilen. Weber verkleinde de achterstand tot 52, waarna Wim Rysdam het halve dozyn vol maakte: 6—2. Stand: SJZ 1424 Rypweter. 1514 3tompw. B. 1520 Or. Groen 1512 JDO 15—18 MMO 14—11 SVLV 15—17Rouwk. 14—11 St. Bern. 13—15 LDWS 14—0* LDWS twee punter, in mindering). Tweede klasse Het belangrijke treffen in de tweede klasse tussen koploper Alphense Boys en nummer twee van de rangiyst, Leidse Boys, is op het terrein van de Alphenaren onbeslist geëindigd: 1—1. Beide moeten nu nog drie wed- stryden spelen. VNL kwam tot een 30 zege op VVOA en VNA zag kans Meerburg met 42 te verslaan. De overige elftallen waren vry Stand: A. Boys 1321 Meerburg 1311 L Boys 13—19 VNA 13—11 Wet. Boys 13—17 WOA 13— 9 KRV 13—16 Unitas 13— 2 VNL 14—12 Willy Vekemans wint Omloop van het Volk De Belg Willy Vekemans heeft za terdag de „Omloop van het Volk", de eerste klassieker in het Belgische wielerseizoen, gewonnen. Vekemans versloeg in de sprint van een grote groep verrassend zyn landgenoot Ward Seis, die bovendien Spruyt nog moest laten voorgaan tdjdens de laat ste meters. 1. Willy Vekemans (Belg.) 203 km in 459.00, 2- Spruyt (Belg.), 3. Seis (Belg.), 4. Nolmans (Belg.), 5. Van- aekerckhove (Belg.) allen zt., 23. Van Espen (Ned.) op 3.05, 27 Cor Snepvangers (Ned.), 30. Eddy Beu gels (Ned.), 33 Bas Maliepaard (Ned.) allen zt-, 42. Nol Kloosterman (Ned.) op 4.35. 46. Leo van Dongen (Ned.), 53. Cees Haast (Ned.), 75 Jan Janssen (Ned.) allen zt. Hockeycompeti tie Leiden verslaat Amersfoort Leiden en Amersfoort startten zon dagmiddag zeer nerveus. Na achttien minuten kreeg Krol de bal toege speeld. Hij passeerde enkele tegen standers en bracht met een schitte rend schot Leiden op 10. Amers foort had direct hierop een ant woord: binnen de minuut scoorde de snelle Hessel Posthuma de gelijkma ker. Na deze treffer werd Amersfoort sterker, maar de Leidse defensie hield knap stand Een plotselinge uitval van de thuisclub werd Amersfoort noodlottig. Het was opnieuw Krol. die na een rush de bal doorschoof naar Demenius, die raak knalde: 2-1. Na de hervatting gebeurde er wei nig meer. Amersfoort trachtte tever geefs naast Leiden te komen, maar de heren Leidenaren hielden de over winning vast in handen. De dames van Leiden moesten win nen van HGC om zich te kunnen handhaven. Dankzy een goed geno men straf corner, waaruit Evelien Goekoop beheerst inschoot, won Lel den deze ontmoeting met 1—0. De Zuidwyck-dames versloegen zondagmiddag Kieviten met maar liefst 5—1. Gedurende de hele wed strijd waren de Zuidwyck-dames veel sterker, wat ook wel tot uitdrukking kwam in de eindstand. De heren van Zuidwyck speelden gehjk tegen Kieviten: 22. Beide doelpunten van Zuidwijck kwamen op naam van Bert van Wingerden. Hockeyuitslagen Eerste klasse heren: Hilversum—Kampong 33, HGC SCHC 2—1, SCHC—Kampong 2—1, HGCAmsterdam 00. Overgangsklasse B: Pinoké—BMHC II 0—1, Leiden— Amersfoort 21. RBC—Kieviten afg. Promotieklasse B: AsvionDSHC III 1—0, Leiden II HDS 1—0. Promotieklasse A (dames) Lelden—HGC 1—0. De wereldrecordhouders uit de Verenigde Staten hebben het internationale zwemfeest van Bremen, dat 120.000 mark kostte, een standing gegeven, zoals nooit tevoren. Patty Caretto op de 400 meter vrije slag met 4.35.3, Catie Ball op de 100 meter schoolslag met 1.13.5 en de 200 meter schoolslag met 2.40.2 en Pokey Watson op de 200 meter vrije slag met 2.10.2 bleven fors onder de bestaande wereldrecords. Het waren tijden, die reeds nu achttien maanden vóór Mexico City als „Olympische normen" voor 1968 kunnen worden beschouwd. Op de wereldrecordlysten zullen deze tyden echter niet voorkomen, evenmin als drie andere prestaties, die beter waren dan de bestaande we reldrecords. Het bassin van het cen trale zwembad van Bremen is slechts 25 meter lang. Officiële wereldrecords kunnen slechts worden gemaakt op 50 meter banen. Als gevolg daarvan moesten de Jonge Amerikaanse meis jes evenals de Europese kampioene \da Kok zich troosten met de ver overing van nationale records 25 me- erbanen. Ada Kok, die zowel de 100 ils 200 meter vlinderslag voor haar ■ekening nam. was op deze laatste fstand byna twee seconden sneller 'an twee jaar geleden in Groningen, oen zy met 2.25 3 een nieuw wereld- •ecord vestigde Daarnaast bleef ook de Rus Georgy Prokopenko met 1.06.3 onder zyn eigen wereldrecord op de 100 meter schoolslag van 1.06.9, ter wijl zyn landgenoot Leonid Ilichev op de 200 meter vrije slag sneller was dan het wereldrecord van de Ameri kaan Don Schollander (1.55.4 tegen 1.56.2). Indruk Wellicht nog meer indruk maak ten by deze wedstrijden, waarbij op 27 onderdelen 30 nationale records werden gevestigd, de Amerikaan Mark Spitz, die de 100 meter vlinderslag won in 57.0 seconden en de Brit Bobby McGregor, die de 100 meter vrije slag aflegde in 52.9 seconden. Deze beide zwemmers evenaarden daarmee de wereldrecords van resp. de Argentyn Nicolau en de Frans man Alain Gottvalles. Als laatste man van de Britse wlsselslagploeg maakte McGregor zelfs een tyd van 52.8 se conden, welke prestatie de Rus Ili chev nog verbeterde met 52.5 sec. Zelfs de uitstekende Russische zwemmers Prokopenko en Ilichev konden niet verhinderen dat de Rus sische zwemploeg by deze weds try den in Bremen slechts zes overwinningen behaalde. Daarmee werden de Rus sen net zo overtuigend venslagen als de Australiërs en Nederlanders, die elk twee overwinningen behaalden. De Amerikaanse wereldrecordzwem mers eisten twaalf overwinningen voor zich op. Nederland De Nederlandse zeges kwamen op naam van Ada Kok. De meeste aan dacht ging echter niet naar haar uit. maar naar de Amsterdamse Nel Bos. De studente aan de academie voor lichameiyke opvoeding eindigde ach ter de Amerikaanse meisjes Martha Randall en Pokey Watson als derde op de 100 meter vrije slag in 1.01.7 seconden. Met deze tyd evenaarde zy het Nederlands record, dat sinds 1964 op naam staat van Erica Terpstra. Nel Bos liet daarmee Toos Beumer (1.02.7) en Mirjam v. Hernert (1.03.4) die op de vrye slagsprint een grotere reputatie hebben, gedecideerd achter zich. Verder bewees ze na haar triomf by de vóór-Olympische Spe len in Mexico City de op één na beste vlinderslagzwemster ter wereld te zyn. Ze eindigde nameiyk als tweede achter Ada Kok: 1.08.1 tegen 1.05.1. Het zy echter gezegd, dat Amerika op dit onderdeel niet de allersterkste krachten Inzette. De Nederlandse heren kwamen In het stuk nauweiyks voor. Dit wordt wel het best geïllustreerd door het feit dat Arthur van Oest, die op de 200 m. schoolslag als achtste eindigde, toch een Nederlands record record ves tigde. Hy finishte ln 2 min. 32.7 sec. en bleef daarmee precies een seconde onder het oude record van Hans Spy. kerman. Uitslagen DAMES: 200 m. vlinderslag: 1. Ada Kok (Ned.) 2.23.4; 2. Patty Caretto (V.S.) 2.33.8. 100 m. rugslag: 1. Christian Bala- ban (Roem.) 1.09.7; 2 Cobi Sikkens (Ned.) 1.10.2. 100 meter schoolslag: 1. Catie Ball (V.S.) 1.13.5; 2. Galina Prozumen- schikova (Rusl.) 1.16.0; 6. Klenie Bi- molt (Ned.) 1.19.0. 100 m. vrye slag: 1. Martha Ran dall (V.S.) 1.00.2; 2. Pokey Watson (V.S.) 1.01.1; 3. Nel Bos (Ned.) 1.01.7 200 meter schoolslag: 1. Catie Ball (V.S.) 2.40.2; 2. Uta Frommater (W.- Dld.) 2 444; 4. Klenie Btmolt (Ned.) 2.49.4. 200 meter rugslag dames: 1. TatJana Saveljewa (Rusl.) 2.30.6; 2. Coby Sik kens (Ned.) 2.32.3. 200 m. vrije slag: l. Pokey Watson (VB.) 2.10.2; 2. Martha Randall (V.S.) 2.11.6. 100 m. vlinderslag: 1. Ada Kok (N.) 1.05.1; 2. Nel Bos (Ned.) 1.08.13. Heike Hustede (W.-Dld.) 1.09.3. 200 m. wisselslag: 1. Martha Ran dall (V.S.) 2.30.8: 2. Catie Ball (V.S.) 2.32.3; 3. Betty Heukels (Ned.) 2.36.2. HEREN; 200 m. rugslag: 1. Garold Kreis (Rusl.) 2.15.7; 2. Peter Reynolds (Austr.) 2.15.8. 200 m. vrjje slag: l. Leonid Hjits- Jev (Rusl.) 1.55.4; 2. Lester Eriksson (Zweden) 1.56.7. 400 meter vrije slag: i. John Ben nett (Austr.) 4.14.8; 2. Hans Fass- nacht (W.-Dld.) 4.15.1. 400 meter wisselslag: 1. Dave John son (VB.) 4.51.8; 2. Peter Reynolds (Austr.) 4.52.0. 200 meter schoolslag: 1. Georgl Prokopenko (Rusl.) 2.25.6; 2. Jevgeni Michailow (Rusl.) 2.28.2. 100 meter vlinderslag: 1. Mark Spitz (V.S.) 57.0; 2. Bo WestergTen (Zwed.) 59.0. 200 m. vlinderslag: 1. Mark Spitz (VB.) 2.10.0; 2. Valentin Kuzmin (Rusl.) 2.10.5. 100 m. schoolslag: l. Georgy Pro kopenko (Rusl.) 1.06.3; 2. Evgeny Michailow (Ruslj 1.08.3. 100 m. rugslag: l. Jozef Oskikany (Hong.) 1.01.8: 2. Garold Kreis (Rusl.) 1.01.8 100 m. vrye slag: l Bobby McGre gor (G.B.) 52.9; 2. Leonid Ilichev (Rusl.) 53.1.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11