„Indonesië geeft onze industrie de vrije hand" A. Borst overleden Godsdienstvrijheid in Spanje te verwachten Soekarno's aanhang gaat zicli roeren Nacht j zonder einde PAGINA 2: LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 FEBRUARI 1967 Scheepsbouwer C. Verolme Het nieuwe Indonesische bewind wil het economische herstel programma stimuleren door ondernemende buitenlandse bedrijven de vrije hand te geven bij de vestiging van eigen industrieën in Indonesië. Bij de te verlenen toestemmingen krijgt Nederland de voorkeur op grond van historisch ge groeide banden. Als de grote Nederlandse industrieën van die voorkeur niet spoedig gebruik maken, dan laten zij hun laatste kans ongebruikt: het buitenland ligt op de loer. Gebrek aan geld Scheepsbouwer C. Verolme keerde zaterdag met deze conclusie uit Dja karta op Schiphol terug. HIJ heeft in Djakarta een week lang besprekingen gevoerd met de nieuwe Indonesische bewindhebbers, onder wie de twee leden van het presidium, Malik en Boewono. Verolme heeft de hem „vooruit gereisde" berichten over an nulering van bestaande contracten als volgt verduidelijkt: „Het nieuwe bewind heeft de moge lijkheid van buitenlandse investerin gen de vrUe teugel gegeven. Het heeft de oude bepaling, dat alle ln Indo nesië te bouwen nieuwe industrieën nationaal eigendom van Indonesië moeten zijn, afgeschaft. De mogelijk heid van gezamenlijke ondernemin gen en tot eigen buitenlandse indus trieën ls daarmee dus geopend". Fokker. DAF en Verolme zijn dus van harte welkom wanneer zij de grote industriële projecten, waarover zU in de afgelopen Jaren met de re gering van Soekamo contracten heb ben afgesloten, wensen uit te voeren, voort te zetten of af te maken, maar Indonesië kan op dit moment de ver plichtingen op financieel gebied we gens gebrek aan geld niet nakomen. Een goed voorbeeld is de in aan bouw zijnde scheepswerf en machine fabriek van Tandjong Priok (de ha ven van Djakarta), waarvoor presi dent Soekarno nu ruim 2 jaar gele den de eerste paal sloeg. Dit project, waarmee 300 tot 400 miljoen gulden is gemoeid, zou worden uitgevoerd on der Indonesisch beheer door de Indo nesische maatschappij Caria Poetra en de Verenigde Scheepswerven van Verolme, die zowel voor werf als te bouwen schepen de kennis zou leve- Renteloos roesten Voor dit project werd uit het kre diet van 100 miljoen gulden, dat de Nederlandse regering destijds aan In donesië ter beschikking heeft gesteld, een bedrag van 5 miljoen uitgetrok ken. Daarmee zyn intussen de ge bouwen neergezet en daarmee is het beton voor de eerste helling gestort. Maar toen was het geld op en werd het werk op een laag pitje gezet, om niet te zeggen geheel stil gelegd. Dat was nu ongeveer een jaar geleden. Sedertdien ligt alles daar dus rente loos te roesten. De Indonesische rege ring had geen geld om het werk voort te zetten, van Verolme kon men niet verwachten, dat hij op eigen finan ciële kracht met een project zou voortgaan, dat immers geheel Indo nesisch eigendom was. Gezien deze stand van zaken meen de de heer Verolme een beroep op de Nederlandse regering te kunnen doen flink bedrag uit de pot voor de algemene ontwikkelingshulp speciaal voor dit project in Tandjong Priok op tafel te leggen. Ook hij zelf gaat bezien welke investeringen ztfn be drijf voor de Indonesische projecten kan vrij maken. Want naast het gro te Caria Poetra-project zijn op papier de plannen voor nog 7 kleinere wer ven gereed. Verolme betoogde op Schiphol voorts, dat juist het transportpro bleem, zowel over zee (Verolme), als in de lucht (Fokker) en op de weg (DAF), het allerbelangrijkste is voor Indonesië. Op de vele eilanden van de Archipel, op de buitengewesten, liggen allerlei gerijpte produkten weg te rotten wegens gebrek aan voldoen de transport naar de grote havens. Dit belemmert uiteraard de export Erevoorzitter Verbond Prot. Chr. Werkgevers Zaterdag is te zijnen huize in Was senaar op 79-jarige leeftijd overle den de heer A. Borst Pzn. De heer Borst, die tot 1956 direc teur is geweest van de NV Van der Meer en Schoep in Rotterdam was gedurende 25 jaar voorzitter van het Verbond van Protestants Christelijke Werkgevers in Nederlands. Bij zijn afscheid in mei 1962 werd hij tot erevoorzitter van dit verbond be noemd en werd hem door de leden het naar hem genoemde Adriaan Borstfonds aangeboden. Van de oprichting van deze or ganen af heeft de heer Borst zijn bond vertegenwoordigd in de Stich ting van de Arbeid, en in de Sociaal- Economische Raad, waar hij krach tig heeft geijverd voor de samenwer king tussen werkgevers en werk nemers in ons land. Het convent van christelijke sociale organisaties waarin het Verbond van Protestants Christelijke Werkgevers, de Christe lijke Boeren- en Tuindersbond, de Christelijke Middenstandsbond, en het Christelijk Nationaal Vak verbond samenwerken, is op initiatief van de heer Borst opgericht. De heer Borst was ridder ln de Orde van de Nederlandse Leeuw en commandeur in de Orde van Oran je Nassau. De begrafenis heeft donderdag en daarmee het financieel herstel van het land. „De grote werf bij Tandjong-Priok had al lang klaar kunnen zijn", aldus Verolme. „Thans wordt althans de politieke mogelijkheid geboden om het werk voort te zetten. Blijft het probleem der financiering. Dat kan worden opgelost door ontwikkelings hulp ofwel door een groter deel dan tot nu toe van de prioriteit der kre dieten ter beschikking te stellen". Veel concrete beslissingen heeft Ve rolme in Indonesië niet kunnen ne men. „Ik ga thans in Nederland aan de slag. Indonesië wacht op een voor stel van onze kant". AANBESTEDING VERHARDING RIJKSWEG Door de directie Zuid-Holland van de Rijkswaterstaat vond in Den Haag een aanbesteding plaats van het aanbrengen van verhardingen van asfaltbeton op de bestaande verhar dingen van het gedeelte Waddinx- veen-Woerd en van de rijksweg Den Haag Utrecht met bijkomende werken in de gemeenten Waddinx- veen. Reeuwijk en Bodegraven. Van de twintig inschrijvers was de laagste inschrijver het wegenbouw bedrijf Gebr. Hogebirk in Laren voor l 2.059.000.—. De hoogste inschrijver was de firma D. van der Steen (Nieuwerbrug aan den Rijn) voor f 2.452.000. Alphenaar gewond op Hoge Rijndijk De 71-jarige H. Goedhart uit Al phen aan den Rijn ls zaterdagavond bij de Kondekerkse brug op het rij wielpad langs de Rijndijk in Hazers- woude aangereden door een brom fietser. H(j moest met ernstige ver wondingen (onder andere een sche- delbasisfractuur) worden opgenomen in een der Leldse ziekenhuizen. Omstreeks kwart voor elf begaf de Alphenaar, komend uit het wacht- liokje van de busonderneming „Ci- tosa", zich naar de bushalte, waarbij hij werd aangereden door een 21-Ja- rige bromfietser, eveneens uit Alphen afkomstig. De bromfietser kwam met de schrik vrij. Samenwerking op kerkelijk gebied De Vereniging van Vrijz. Hervorm den en de Rem. Geref. Gemeente in Boskoop werken reeds op velerlei ge bied samen. Voor het houden van kerkdiensten maakt de Vereniging van Vrijz. Hervormden o.a. gebruik van het kerkgebouw van de Rem. Ge ref. Gemeente aan de Burgem. Co- Hjnstraat. Thans wordt sterk gedacht aan een nauwere samenwerking dan reeds het geval was. De gedachten gaan onder andere uit naar het hou den van gezamenlijke kerkdiensten. In een vergadering heeft het over grote deel van de leden van de Ver. van Vrijz. Hervormden zich met een nauwere samenwerking akkoord ver klaard. Als de Cortes het wetsontwerp op godsdienstvrijheid aan neemt zullen protestanten en andere niet-r.-k. gelovigen de zelfde rechten krijgen in Spanje als de R.-K. Kerk. Het kabinet kondigde zaterdag het wetsontwerp aan. Het gaat nu naar de Cortes. In Spanje wonen 30.000 protestan ten, alsmede joodse en andere min derheden. Het wetsontwerp heeft op hen betrekking. Het eerste artikel van het wetsont werp zegt, dat de staat godsdienst vrijheid erkent als een recht geba seerd op de menselijke waardigheid en dat zij erop toeziet dat niemand dit recht aantast. De Spaanse bisschoppen en het Vaticaan hebben zich met het wets ontwerp verenigd, aldus deelde de minister van voorlichting Fraga Iri- barne mee. Het wetsontwerp staat ook niet-r.-k. hun eigen huwelijks ceremonie toe, burgerlijke huwelijks- Relletjes in Djok ja In Djokjakarta, op midden-Java, hebben aanhangers van president Soekarno, die dezer dagen de volle dige macht aan generaal Soeharto overdroeg, het gebouw van het re gionale parlement aangevallen. Zij gooiden stenen, terwijl de par lementsleden bezig waren een re solutie op te stellen, die op het ont slag van Soekarno aandrong. Een volksvertegenwoordiger werd door een steen gewond. De politie herstel de de orde. De commandanten van de vier strijdkrachten in Indonesië hebben gisteren in een gezamenlijke verkla ring gesteld dat zy de overdracht van de uitvoerende macht van pre sident Soekarno aan generaal Soe harto beschouwen als het begin van Soekarno's definitieve ondergang. Door de beëindiging van het hui dige conflict is nu het beginstadium bereikt van de uitvoering van de grondwet van 1945. De verklaring was ondertekend door o.a. de voorzitter van het ka- Ons dagelijks vervolgverhaal door Alistair Macleau t t i Naar het einde van de zin luister de ik niet meer. Roerloos bleef Ik zit ten, Versuft vroeg ik me de woorden „draagbaar raat" op dat moment alleen maar een soort van alarmschei achter in mijn hoofd hadden doen rinkelen en meer niet ik geloof dat het door uitputting kwam maar toen in eens zag ik Zagero als uit een kata pult geschoten van de slee springen. Hij duwde de struikelende Jackstraw opzij, nam met zijn gebonden voe ten een tweede geweldige sprong en wierp zich in de richting van Coraz- zini die zich van het achterschot van de tractor had laten glijden en met een gezicht als een steen een hand tussen zijn jas stak en wanhopige pogingen deed iets uit zijn binnen zak te halen. HiJ begreep dat hij te laat zou zijn en sprong opzij, maar Zagero was lenig en vluk als een kat overeind gekomen. In de flits van een seconde werd het me duidelijk dat hU inderdaad de bokser van klasse moest zijn waarvoor hij zich had uitgegeven. Als zijn snelheid en reactievermogen er al geen bewijs voor vormden, dan toch zeker wel het razendsnelle uitschieten van zijn rechtervuist. Corazzini was ontegen zeggelijk een zware en grote man minstens een meter tachtig lang en met een gewicht van ongeveer tweehonderd pond en bovendien werd hy nog beschermd door de tal rijke lage kleren. Maar toen die har de en ervaren vuist hem precies onder het hart trof, viel hij ruggelings te gen het achterschot, gleed daarna op de grond en staarde met lege. gla zige ogen naar de op de ijs- eboniet en metaal, [kap dwarrelende sneeuwvlokken. Ik leer gevlochten draag- had nog nimmer zo'n wrede en met 75 Met bevende vingers rukte ik de handel over. In Godsnaam schreeuwde ik on geduldig en geprikkeld een ge prikkeldheid die kennelijk ook door alle anderen gedeeld scheen te wor den. „Waar praat je over? Wat zat er in dat vliegtuig? Over". Ik zag dat de passagiers zich ge spannen en vol aandacht naar de luidspreker bogen. „Het mechanisme van het aller nieuwste geleide projectiel dat zó ge heim moet blijven dat de bijzonder heden alleen maar bekend zijn aan een handjevol geleerden in de Ver enigde Staten", luidde het antwoord. ..Het werd als enig exemplaar naar Engeland gestuurd volgens de af spraak de gegevens van atoomwapens en gelelde projectielen uit te wisse len". De stem van Hillcrest was nu weer rustig. Na een korte pauze ver volgde hij nadrukkelijk: „Als ik het goed begrepen heb, zullen de regerin gen van Amerika en Engeland alles in het werk stellen om dat mecha nisme weer in bezit te krijgen en te beletten dat het in verkeerde han den zou komen". Weer zweeg Hillcrest even. Het gaf me de gelegenheid iets te zeggen, maar ik kon niet op de Juiste woor den komen. De omvang van deze zaak benam me de adem en beroofde me tijdelijk van mUn denkvermogen en spraak. „Om dat mechanisme te kunnen herkennen, dokter Mason", hoorde ik opnieuw de stem van Hillcrest", kunt u het volgende noteren het gecamoufleerd als dioapparaat met een Als u dat radioapparaat vindt, dodelijke zekerheid gerichte klap in dokter Mason, zult u Imijn leven gezien en hoop het trou- nooit in mijn leven meer mee te maken. Minstens vijf seconden lang bewoog niemand zich. Geen j sprak. Allen schenen als ver stijfd van schrik te zijn. Het kla gend gehuil van de wind klonk me luid en snerpend in de oren, tot ik eindelijk en nog steeds op dat stoel- van zeildoek zittend mijn stem terugkreeg. „Corazzini!" riep ik. „Corazzini!" Het was niet meer dan een schor gefluister, maar desondanks bleek Zagero me verstaan te hebben. „Natuurlijk was het Corazzini", zei hij vlak. Hy bukte zich. stak zijn hand in de jas van de bewusteloze en haalde een revolver tevoor schijn. „Dit kunt u beter bewaren, dokter Mason. Niet alleen vertrouw ik ons kameraadje niet met een der gelijk speelgoed, maar bovendien zou de politie misschien kunnen ontdek ken dat de groeven in de loop over eenkomen met de groeven op een paar zeer belangrijke kogels." Hij gooide me het wapen toe en automatisch ving ik het op. Het was pistool, geen revolver en op het voorste gedeelte was een eigen aardige cilinder geschroefd. Ik ver onderstelde dat het een geluiddem- was. Ik had nog nooit eerder een geluiddemper gezien en evenmin een dergelijk type pistool. Het wapen beviel me helemaal niet en het leek daarom verstandig mijn eigen revolver maar klaar te hebben als Corazzini zou bijkomen. Ik legde het pistool naast me op de grond en pak te de beretta. ,Je had erop gerekend", zei ik te gen Zagero. „Je wachtte tot er iets 1 gaan gebeuren, maar hoe Moet ik er een schematische voor stelling van maken, dokter?" Er klonk geen onbeschaamdheid in zijn stem, wel vermoeidheid. Ik wist dat ik niet schuldig was en Solly ook niet. Het moest dus wel Corazzini zijn". „Ja, het moest dus wel Corazzini zijn", Ik herhaalde het mechanisch en zonder dat de woorden eigenlijk betekenis voor me hadden. Ik kon niet helder meer denken en was een ogenblik volkomen ln de war, net als Corazzini die versuft overeind ging zitten. Intussen rinkelde er waarschuwend een tweede alarmschei in mijn achterhoofd, luider nog dan de eerste zelfs en met één sprong was ik uit mijn stoel. „Maar er moeten er twee zijn! Corazzini had een me deplichtige Wordt vervolgd. blnetspresidium en minister van De fensie generaal Soeharto. President Soekarno's besluit was „zijn (Soekarno's) eigen idee" en niet het gevolg van aandringen door an deren, zo staat in een officiële ver klaring die het persbureau Antara zaterdag heeft verspreid. Volgens het persbureau waren de militaire bevel hebbers die dag slechts naar het pre- sedenüële paleis gegaan om getuigen te zijn van de ondertekening van de verklaring betreffende de machts overdracht. Met de bekendmaking tot woensdag gewacht om dat president Soekarno dat beter achtte. Het was een specifiek Indonesische gebeurtenis die niet zou kunnen wor den vergeleken met de geschiedenis van andere landen. sluiting en aparte gedeelten van ge meentelijke begraafplaatsen. Niet r.v. zullen in alle openbare ambten, be halve dat van staathsoofd, verkies baar zijn. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Rijperkerk c.a. S. Ypma kand. te Groningen:- naar Driesum M. Bergsma te Nieuw Beij- erland. Geref. Kerken. Bedankt voor Hilversum (vac. Dr. G. P. Hartvelt) G. W. H. Peddemors te Nieuw-Vennep: voor Ierseke M. de Regt te Nieuwendijk (N.B.) Geref. Gemeenten. Bedankt voor St. Annaland D. Hakkenberg te Dordrecht. Baptisten Gemeenten. Beroepen te Eindhoven Jac. Schou ten te Westerhaar. Hans Boskamp trekt zich terug uit Anatevka (Van onze A 'damse correspondent) Eén van de produktieleiders van de musical Anatevka de toneelspeler Hans Boskamp, heeft zich terugge trokken. Ruim een jaar heeft hij met Paul Kijzer samengewerkt in de N.V. Petraq-produktie die voor het uitbrengen van de musical werd op gericht. Hans Boskamp was vanochtend niet bereikbaar voor commentaar. Paul Kijzer zei dat de heer Boskamp vorige week zijn ontslag genomen heeft wegens persoonlijke om standigheden. t^^eidóe CïQcjendci Aula Asserstraat: Jaarvergadering Ver. Vrijz. Hervormden. 8 uur nam. Den Burcht: De agrarische toekomst van Rijnland besproken door drie sa menwerkende landbouworganisaties, 8 Rapenburg 61: K. en O.-cursus geo logie voor de toerist o.l.v. prof. dr. A. Brouwer, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Come- dle „Lied in de schemering", 8 uur Oegstgeest (Witte huls): V.I.R.O. Bond J. H. v. d. Jagt „Wat verwachten van de nieuwe regering?", 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rijnland" Spr. dr. D. A. van Krevelen over „Honden en schrijvers", 8 uur nam. OEGSTGEEST - (Rijnlands Lyceum): Lezing dhr. A. Koolhaas over „Dieren ln kader Boeken- >ersoneel. Spr. dhr. Camera-theater: K. en O.-film „Elektra", 7 en 9.15 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub gadering Vola. Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, WOENSDAG Schouwburg: K. en O. Pepijn-c: buis (trouwkamer): raadsvrouw, 46 Universiteit: Centre culturel fran cais. Cursus „Romain Rolland, de Eu ropeaan", 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: K. en O. Pepijn-caba- apreksavond, Zaal Maranatha-kerk: Voorlichtings bijeenkomst over goed wonen, 8 uur Wassenaar (Kunstzaal HeuffTen toonstelling schilderijen Adrian Stahl- ecker en ceramiek Henk Ver berkmoes Werkd. 10 uur voorin. 5 uur nam; bovendien dinsdagavond van 8 tot 10 uur (t/m 15 maart). VRIJDAG Geb. voor Chr. Soc. Belangen: Leld- se Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden". Spr. dhr. J. H Smit over „Kamerplanten 8 uur nam. Evangelisatie ChrlB- Rapenburg 10: Beat-avond ,,'t Ven ster" m.m.v. The Crooks, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Pepyn-ca- baret o.l.v. Paul van Vliet, 8 u. nam. Stadsgehoorzaal: Opening Leidato, 4 Leonardo da 1 MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Prostituée aangevallen Een 19- Jarige kantoorbediende heeft zater dagavond een prostituée in haar wo ning aan de St. Annendwarsstraat in Amsterdam aangevallen, omdat zy weigerde een gedeelte terug te geven van de f 40 die hy voor haar diens ten had betaald. Hy greep de vrouw by de keel en sloeg haar by de daarop volgende worsteling twee blauwe ogen. De prostituée, die ook een snywond in het gezicht opliep, werd op haar gillen door buren ont zet. De jongeman werd wegens po ging tot diefstal met geweldpleging gearresteerd. Rookbommen ln de RAI Drie provo's hebben zaterdagmiddag op de autotentoonstelling in het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam enkele rookbommen tot ontploffing ge bracht. zy richtten hiermee voor on geveer vierhonderd gulden schade aan. De jongelui werden door de po litie aangehouden. Nadat proces-ver baal tegen hen was opgemaakt we gens ordeverstoring, werden zij weer op vrije voeten gesteld. Fusie socialistische jongeren Een aantal socialistische jongerenor ganisaties gaat een fusie voorberei den. Daartoe is besloten op de alge- e ledenvergadering van de Pa cifistisch Socialistische Jongeren Werkgroep, die dit weekeinde in Amicitia in Den Haag werd ge- gehouden. Geregeld contact en sa menwerking zullen vooropstaan op de weg naar eenwording. Aan de sa menwerking besloten deel te nemen de PSJW, de Democratisch Socia listische Studentenvereniging „Poli- teia" en socialistische jeugd, alsmede de noordeiyke anti-militaristische Jongerengroep, de Vredesactie Stu denten en de Socialistische Jonge rengroep Winschoten. Herstel rijksweg 12 De rijksver- keerspolltle deelt mee, dat donderdag zal worden begonnen met herstel- en vernieuwingswerkzaamheden op het baanvak Arnhem-Utrecht van rijks weg 12. Deze werkzaamheden zullen anderhalf Jaar duren. Beginnende by Veenendaal zullen telkens over een lengte van drie kilometer de be tonblokken uit de rijbaan worden ge licht. Het verkeer wordt dan over één rijbaan geleid. Ter plaatse geldt een lnhaalverbod en snelheidsbeper king. Telkens zullen de werkzaamhe den drie kilometer in de richting Utrecht opschuiven. Tydens het weekeinde zyn beide ry banen vry. Met de werkzaamheden wordt 's maandag om 0700 uur begonnen. Steen treft trein De stoptrein Utrecht-Arnhem, die zaterdag om elf uur uit de Domstad vertrok, is tussen Driebergen en Maarn het doelwit ge worden van een stenengooier. Een steen verbrijzelde niet alleen het glas van een balkondeur, maar ook nog van een binnendeur. Er werd niemand gewond. De politie heeft de zaak in onderzoek. Jongetje valt uit raam De 3- jarige Alexander Meyer is zaterdag uit het op de eerste verdieping gele gen keukenraam van zyn ouderiyke woning aan de Tichelstraat in Am sterdam gevallen. Hy kwam vier me ter lager op een binnenplaatsje te recht en werd met onbekend letsel naar een ziekenhuis overgebracht. Het ongeluk gebeurde doordat de kleuter op de aanrecht was geklom men en tegen het raam leunde. Ver- moedeiyk door een ondeugdelijke sluiting schoot het open. BUITENLAND Atoomproef in Sowjet-Unie De Sowjet-Unie heeft gisteren in het ge bied van Semipalattnsk in centraal- Azië een grote ondergrondse kern proef genomen, heeft het seismolo gisch instituut in Uppsala meege deeld. De kracht van de ontploffing was 6,5 op de 9-puntsschaal van Richter, het tijdstip was 4.58 uur Ned. tyd. Halle Selassie ln Moskou Keizer Halle Selassie van Ethiopië is van daag in Moskou aangekomen. Hy zal tot 2 maart in de Sowjet-Unie bly- ven en daar verscheidene Russische regerings- en partyfunctionarissen ontmoeten. De keizer wil met hen spreken over de internationale vrede en de samenwerking tussen Ethiopië en de Sowjet-Unie. Soedan bemiddelt Keizer Hai- le Selassie van Ethiopië heeft na be sprekingen in Chartoem de bemid deling aanvaard van Soedan in het geschil tussen zyn land en Soma lië. Gekleurde ysbergen Na ver geefs te hebben geprobeerd ysber- gen, die herhaaldeiyk in belangrijke scheepvaartroutes verschynen door bombardementen of met chemische middelen te vernielen, heeft de Ame rikaanse kustwacht nu besloten de obstakels van opvallende kleuren te voorzien. Het zyn er jaariyks onge veer vierhonderd. Protestactie van Ierse boeren De Ierse boeren die vinden dat de land bouw een rechtvaardiger deel van het nationale Inkomen toekomt, zyn een campagne begonnen van niet-sa- menwerking met de overheid. Zy blokkeren wegen en weigeren dan de opgelegde boete te betalen, waardoor z(j in de gevangenis komen. Voorts verstoren zy jachtpartyen en sport wedstrijden. Tenslotte zyn zij ook van plan toeristen het leven zuur te ma ken. Peron loopt met een stok Ex- president Juan D. Peron van Argen tinië, die merkbaar ouder is gewor den, heeft men de laatste tyd in Madrid kunnen zien wandelen, steu nend op een stok. Medewerkers van de 72-jarige ex-dictator zeggen, dat hy, ofschoon zijn gezondheidstoe stand nog goed is voor zyn leeftyd, lang niet de sterke man meer is, die hy vroeger was. Peron woont nu ze ven jaar in Madrid met zyn derde vrouw, Isabel Martinez. Strijd tegen de Mafia Op Si cilië zyn dertien vermoedeiyke leden van de Mafia in hechtenis genomen, dertien moeten eht land verlaten en 25 zyn onder toezicht gesteld, aldus de Italiaanse politie. Geiyksoortige eerder genomen maatregelen in de stryd tegen de Mafia hebben al ge leid tot vermindering van de misda den van deze organisatie, voorname- ïyk wraak-moorden en afpersing. Acht doden by brand By een brand in Baltimore zyn een volwas sene en zeven kinderen om het leven gekomen. Een moeder en vier harer vyf kinderen zyn omgekomen. Bo vendien zyn drie kinderen van een ander gezin in de vlammen omgeko- Executies in Perzlë Een execu tiepeloton van het leger heeft za terdag in Firozabad, in het zuiden van Perzië, vyf burgers en twee on derofficieren terechtgesteld. De bur gers waren schuldig verklaard aan verzet tegen de politie. De officieren hadden by het incident bevelen be- weigerd. vyftien andere onderoffi cieren kregen tien jaar dwangarbeid. Bij het gevecht was een politieoffi cier om het leven gekomen. Bulgaarse gratie Bulgarije heeft - zes Westduitsers die tydens hun ver- blyf in Bulgarije tot gevangenisstraf fen van uiteenlopende tyd waren veroordeeld, gratie verleend. Het ge baar geschiedt op een ogenblik dat het vraagstuk van herstel van de di plomatieke betrekkingen tussen West-Duitsland en Oosteuropese lan den aan de orde is. Zeven doden by hoog ty Een aantal personen is zondag op de rot sen voor de Franse kust by Saint Brieuc als gevolg van een ongewoon hoog ty in nood komen te verke ren. Zeven hunner werden door de watermassa's meegesleurd en kwa men om het leven. Zuiderkerk: Uitvoering Chr. Muziek- volksgezondheid en kinderbescher- ZATERDAG Doopsgezinde Kertk: Adventkerk, 10 11 uur voorin. Bijoelstudie, 11 12 uur. prediking. Rapenburg 10: Westindlsch bal So. clëtelt ,,'t Roefje", mi" dato: 1 5 e Spr. dhr. Diender, 10. BIOSCOPEN Luxor: „Wie ls bang voor Virginia Woolf?", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 6.45 er 9.15 uur; zondag 2.15, 4.45, 6.45 ei 9.15 uur. Trianon: „De professor slaat 'n moord slag", 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.1! uur; zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur Lielo: „Een harde noot voor Dan O'Brien", 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 9.15 u; zondag 2.30. 4.45, 7 en .Les liaisons dangereuses", 18 Jaar. -1 mrt. De 1 Jaar. Dagelijks 2.30, zondag 2.30, 4.45, 7 1 innuseum (Pesthulslaan)Met dering van zaterdag ie 1 -5 uur) smuseum voor V Tentoonstelling: "J". Ge zondags 1317 1 nbeeld". Geopend dageiyke 10-— (tot 1 Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten van Kyösaï Dagelijks 10 17 Rijksmuseum 'oon stelling Kyösaï Dagelijks Rilksmuseum voor Volkenkunde 1 (Steenstraat 1): Dag. 10-17 dags 13-17 mux Rilksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag 10-4 'iu zond l-<* Universiteit: L.A.K. Tentoonstelllni werk van Siet Zuyderland. maandag t/m vrijdag 9 uu 5 uur nam. (tot 20 maart). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Reljst, 20136. Apotheek R. ve de eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag 12 foon 2 2 2 2 BU geen gehoor specialist ADVERTENTIE HAAGSE AGENDA MAANDAG 27 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: To neelgroep Centrum: „Alleen op vrij dag. DINSDAG 28 FEBRUARI het Ne derlands Operakoor. WOENSDAG 1 MAART Joseph's Place, 22.30 uur: Cabaret- Chanson „Zimzalebim" van Jan Edgar. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Het Nationale Ballet. WEERRAPPORTEN (Van bedenmorgen 7 nor) Amsterdam De li Helder Ypenburg Stockholm geh Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Wenen Innsbruck Beigrado Lissabon onbewolkt 18 9 0

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2