Ongelukken door storm Auto in sloot: vier doden Bfonchï letten Berging van de KW 85 Nacht zonder einde Surséance Vasco-mij verdaagd tot 6 april t^eidóe CïQcjendci haags AG E N DJ PAGINA 2! LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 Vervolg van pag. 1 „Res Nova-'' binnengesleept Terwijl de Hoekse redding boot Koningin Juliana van nacht door hoge zeeën naar de thuishaven worstelde met vier schipbreukelingen aan boord, vocht de 24-jarige kapitein van de Nederlandse kustvaarder Res Nova, J. C. Arends uit Groningen, eenzaam voor het behoud van zijn schip. Als in dertijd Kurt Carlsen van de Flying Enterprise weigerde hij zijn schip te verlaten, omdat de sleepboot Vikingbank in de nabijheid was. Maar h\j gaf zijn vier jeugdige be manningsleden order op de redding boot over te gaan en zich in veilig heid te stellen. Later nam de sleep boot de Res Nova aan de tros. Van ochtend is de kleine kustvaarder '181 brt.) de Europoort binnenge sleept. Door pompen trachtte men het schip dravende te houden. De schipbreukelingen kwamen vannacht om vier uur in Hoek van Holland aan. De Res Nova had 10 mijl ten noorden van het lichtschip Goeree moeilijkheden gekregen doordat de motorkamer vol water liep. waar schijnlijk door een lek bij de koel- waterpomp. Gezonken Op de Waal by Druten is gisteren het Rotterdamse binnenschip Spes- mea (900 ton) gekapseisd en gezon ken. Daarbij kwam de vrouw van de zoon van de schipper, mevr. Touw- Rjjn (30) om het leven. Haar man en haar schoonvader wisten zich met een rlelboot ln veiligheid te stellen. De oorzaak van het ongeluk wordt toegeschreven aan de storm. Het motorschip Sleeswijk Holstein <633 ton) uit Hamburg zonk even eens op de Waal. vlakbij de spoor brug in Zaltbommel. De twee opva renden konden op het nippertje wor den gered. Het tankschip Ruth uit Rotterdam, geladen met 280 ton gas- olie liep op de dijk bij Urk. De motor was door de storm onklaar geraakt, waardoor het schip stuurloos was ge worden. De drie bemanningsleden zijn ongedeerd. Rukwind In Cuyk trok de storm een tuin muur om. Een juist passerende 62- jarige inwoner van Cuyk werd onder het vallende gesteente bedolven. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. De 21-jarige PTT-employé P. van de Hoorn uit Assendelft is gisteravond tijdens een hevige rukwind met zijn scooter tegen een inhalende vracht auto geslingerd. De jongeman was op slag dood. Verder heeft de storm nog tal van grote en kleine ongelukken veroor zaakt. Vele meters duin langs de Texelse kust zijn weggeslagen. In Zandvoort werd een auto die op een parkeerterrein op de Boulevard Bar. naart stond, door een windvlaag op- Vier personen zijn vannacht bjj een auto-ongeluk op de grens van Schijndel en Boxtel om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde, toen de wagen waarin zeven personen van een bruiloft naar huis terug keerden op de Boxtelseweg na het uitkomen van een bocht van de «eg raakte en in een sloot terecht kwam. Van de zeven inzittenden waren er vier op slag dood: de bestuurder, de 33-j&rige monteur A. J. Steenbak kers uit Schijndel en zijn 37-jarige echtgenote, de 17-jarige M. van de Heijden en de 15-jarige J. van Uden uit Helmond. De drie overige inzit tenden liepen lichte verwondingen Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Overleden: Willem Eise van Os. 58 J, Hterlen; Johanna Catharina Wilhelmlna Hooft, wed. van K. A. Ehret ,73 J, Amsterdam; Willem Cornells van Beek, 46 j, Enschede; Rob Daniëls, 37 J, Amsterdam; Hen- drlka HLllegonda Hermans-Eggelte. 82 j. Enschede; Rob Daniëls, 37 j. AmsterdamHendrika Hillegonda Hermans-Eggelte, 82 j, Amsterdam; Margot Wijler-Haagens, 75 j, Noord- wijk aan Zee; Johannes Jacobes Tuynenburg Muys, 89 J, Rotterdam: Petronella Johanna De Graaf. 71 J, 's Gravenhage; Karei Dirk Peeren, 84 j. Den Haag; Johanna Clara Tee- kens-v. d. Klugt, 76 J, 's Gravenhage Harmijntje Theodora, v. d. Meer- Soeters, 's Gravenliage. ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm.95ct' genomen. De auto stortte vijftien meter omlaag langs de duinreep. De inzittenden, drie vrouwen en twee kinderen, kwamen er met enkele bui len en schrammen van af. De storm rukte in Stadskanaal het gehele dak van een uitvaartcentrum af. Twee vliegtuigen liepen bij het verslepen stormschade op aan de staartroeren en moesten ter reparatie de hangars Ongedeerd Een geluk bij een ongeluk deed zich voor in Hardegarijp. Daar waai de een dak van een woningblok. Hierdoor viel een grote steen in het wiegje waarin de acht maanden den jonge Evelyn Postuma lag; het meisje bleef ongedeerd De hevige storm rukte in Har degarijp (Fr.) het dak van een huizenblok af. De acht maanden jonge Evelyn Postuma (inzet) ontsnapte daarbij aan de dood, toen eensteen in haar wiegje viel. Het meisje kreeg geen schrammetje Gras in brand De Leidse brandweer werd gister middag omstreeks vijf uur gealar meerd voor een brand op het ter rein van de nieuwe broodfabriek aan de Rooseveltstraat. Het vuur was ontstaan, doordat bij het uit branden van olievaten op het terrein I van een nabijgelegen bedrijf enkele vonken door de wind in het droge gras neerkwamen. De brandweerlie den hadden het vuur vrij spoedig be dwongen. Van den Tak's Bergingsbedrijf N.V. in Rotterdam ontving gisteren opdracht tot het bergen van de KW 85, die op 13 december ln de haven van Oban, aan de westkust Schotland is gezonken. De berging zal geschieden door de drijvende bok „Arend", hefvermogen 210 ton en het bak-bergingsvaartuig „Bever", hef vermogen 10 ton. Het Rotterdamse bergingsbedrijf zal omstreeks de tweede helft van april de berging verrichten, waarna het schip overgebracht zal worden naar Nederland ter reparatie. De di rectie van N.V. Rederij en Haring- handel N. Parlevliet Jr. in Katwijk aan Zee verwacht het schip begin juli weer in de vaart te hebben. Ons dagelijks vervolgverhaal door Alistair Macleau 73 „Laat hem dan uit zo'n vat bij voorbeeld tien liter gieten en die ver vangen door water. Flink roe ren. Tien minuten laten staan en dan van bovenaf een dertig liter over hevelen. Die enzine is dan zo goed als zuiver". „Is het zo gemakkelijk?" verbaas de ik me. „Weet u dat zeker? Hill- orest distelleerde na een half uur nauwelijks een kop vol". „Het moet succes hebben", verze kerde Mahler me. Zelfs de inspan ning om een minuut achter elkaar te spreken, had zijn stem tot een schor gefluister doen dalen. „Suiker is on oplosbaar in benzine; het lost alleen maar op in de ln benzine aanwezige kleine hoeveelheden water die in de brandstof blijven zweven. Als er ech ter genoeg water in zit, zinkt het raar de bodem en neemt het de sui ker mee". „U verdient de Nobelprijs, mijn heer Mahler", zei ik dankbaar. „Heeft u misschien nog meer voorstellen in die richting. Dan houd ik mU aanbe volen". „Jawel", zei hU moeilijk hijgend, maar toch glimlachend. „Ik heb zo'n idee dat het uw vriend heel wat tijd zal kosten om de sneeuw te smelten die nodig is voor het water waarmee de benzine gewassen moet worden". Hij duidde met het hoofd op de transportslee die door de spleet in het achterzeil zichtbaar was. „We hebben vast en zeker veel te veel benzine bi) ons. Waarom laat u hier niet wat achter voor kapitein Hillcrest waarom deed u dat niet toen u voor het eerst over zijn pech hoor- Een ogenblik staarde ik hem strak aan. toen draaide lk me om „Om dat ik de grootste stomme idioot ben", zei ik onder het weggaan, „die er op twee benen hier op aarde rondwan delt! Toen sprong ik uit de trac tor om Hillcrest te vertellen hoe stom en Idioot ik was geweest. Die avond en nacht zaten Jack- straw. Corazzini en ik afwisselend achter het stuur. De motor begon af en toe over te slaan, en de uitlaat produceerde vreemde geluiden. Het werd hoe langer hoe moeilijker om over te schakelen, maar ik kon niet stoppen ik durfde niet te stoppen. Snelheid betekende het redden van mensenlevens. Kort na negen uur was Mahler ingestort en geraakte hij langzaam maar zeker in een coma. Ik had alles gedaan wat ik kon, maar de hemel wist hoe weinig het was geweest. H\j had een bed nodig, warmte, iets tegen de dorst, opwek kende middelen en suiker dit laatste in de vorm van voedsel of door een injectie. Opwekkende midde len en warmte waren er helemaal niet. De houten kooi was nauwelijks een bed te noemen en ondanks zijn hevige dorst kreeg de patiënt steeds meer moeite het gesmolten sneeuw water binnen te houden; tot een in jectie was ik niet in staat. Het moest voor de anderen in de trac torcabine een droevig schouw spel zijn om het lijden van Mahler aan te zien en naar de krampachti ge ademhaling van een patiënt in coma te luisteren. Tenzij we nog op tijd over insuline zouden kunnen be schikken, wist ik dat geen macht op aarde kon voorkomen dat de dood binnen een dag of drie zou intreden onder deze wel zeer ongunstige omstandigheden zag het er zelfs naar uit dat het in één dag zou zijn. Marie LeGarde ging ook in snel tempo achteruit. Ze kon haast geen hap meer door de keel krijgen en deed niets dan slapen - een onrusti ge en benauwende slaap. Daar ik haar op het toneel had gezien en haar vitaliteit me altijd een wonder was geweest. kw»m het me nu ont zettend vreen dat ze zo ge makkelijk zou ondergaan. Haar vita liteit was echter vermoedelijk alleen maar een kwestie van zenuwen ge weest. Ze bezat niet de lichamelijke kracht om weerstand te bieden aan de omstandigheden waarin ze nu was komen te verkeren. Ik moest mezelf er steeds aan herinneren dat Marie LeGarde een vrouw op leeftijd was. Niet dat ik een dergelijke herinne ring nodig had: haar verwoest, ge lijnd en oud gezicht vormde er be wijs genoeg voor. Terwijl ik me dus grote zorgen over mijn patiënten maakte, toonde Jackstraw zich ongerust over het weer. Het beviel hem helemaal niet. De temperatuur was nu al sinds uren aan het stijgen en het geklaag en gekreun van de wind over de ijs kap in meer dan twee dagen had den we dit niet gehoord begonnen voortdurend toe te nemen. Even na middernacht bereikte de wind een snelheid van meer dan vijfentwintig kilometer per uur en werd de sneeuw wild over de ijskap Ik wist waar Jackstraw zich onge rust over maakte, hoewel ik het zelf nog nooit had meegemaakt. Ik had echter dikwijls gehoord over die gru welijke en gevaarlijkse Groenlandse stormen die precies op de gevreesde williwaws van Alaska leken. Wanneer boven het centrum van het plateau grote massa's lucht wa ren afgekoeld door uitzonderlijk la ge temperaturen als die gedurende de laatste achtenveertig uur, werden ze voortgestuwd door een stijgwind en storten ze zich als een waterval er was geen ander woord voor over de rand van het plateau op het la ger gelegen land. Enkel bewegen door hun eigen gewicht aan koude lucht groeiden deze door wrijving en druk warmer wordende neerslaande win den langzaam uit tot stormen van een vernietigend geweld waarin niets of niemand in leven kon blijven. Al les wees erop dat een dergelijke or kaan in aantocht was. De eerst zo ontzettende kou, de opstekende wind, de hoger wordende temperatuur, de windrichting en ook de inktzwarte wolken die over onze hoofden jaag den er was geen vergissing moge lijk had Jackstraw me verklaard. De Eskimo had het nog nooit mis gehad wat het weer op Groenland betrof en ook nu geloofde ik hem. Bovendien als Jackstraw nerveus begon te worden, werd het zelfs voor de groot ste optimist meer dan tyd zich on gerust te maken. En ongerust voelde ik me zeker. Wordt vervolgd. (Van onze correspondent) Het doek is nog niet gevallen over de geruchtmakende Vasco- mij-miljoenenaffaire. De Maastrichtse rechtbank heeft gisteren de crediteurenvergadering in de surséance van betaling van de Heerlense bouwonderneming verdaagd tot 6 april a.s. Dat ge beurde op verzoek van een aantal crediteuren, die daarmee de kans willen grijpen, die een aantal geldschieters in Zwitserland via een groep banken in Genève, biedt. De bewindvoerders van Vascomij daarentegen drongen aan op het afbreken van het voorlopig verleende uitstel van beta ling. Die Zwitserse voorstellen nemen de bewindvoerders voor lopig niet serieus genoeg om hun standpunt te wijzigen. Meer dan 350 schuldeisers van Joosten - Reumkens' bouwonder neming verzamelden zich gistermid dag in de hal van het gerechtsgebouw in Maastricht. De toeloop noodzaak te mr. W. Penning president van de raadkamer van die rechtbank met het grote gezelschap de wijk te nemen naar een schouwburgzaal van het Staargebouw. De bewindvoerders lazen elkaar aflossend het lijvige rapport van hun bevindingen voor aan de adem loos luisterende zaal. Die zaal had in totaal 30 miljoen gulden van de Vascomij te vorderen. Het fiasco herleefde. Bijna alle bedragen ln het rapport verwerkt hadden meer dan 5 cijfers voor de komma. De conclu sie van de bewindvoerders liet niets aan duidelijkheid over. ,Er is geen overwaarde voor de ge wone crediteuren. Er is ook in de toe komst geen cent voor hen te ver wachten. Wij bevelen aan de sur séance van betaling niet te hand haven', aldus de bewindvoerders. Daarmee leek het lot van Vascomij wel bezegeld. Maar Gied Joosten uit Geleen de man die de Vascomij grondvestte is het voorbije week einde naar Zwitserland gereisd om buiten de directie en de bewindvoer ders om hulp bij Zwitserse financiers te halen. De veronderstelling, dat Joosten zelf in dat land nog kapi talen achter de hand heeft, werd in de zaal druk gefluisterd. Het plan van de helpende Zwit serse handen is nog helemaal vers. Pas vorige week donderdag dwarrel de het voorstel op de bureaus van de bewindvoerders en de rechtbank president neer. Directeur Deerenburg van het ma kelaarskantoor .Holland Housing Corporation' in Amsterdam (en wet houder van de gemeente Schoonho ven) fungeert als tussenpersoon tus sen de partijen ln Heerlen en Zwit serland. Hij biedt voorlopig 16,5 mil joen gulden om de Vascomij uit het slop te halen. Voorwaarde daarbij is. dat alle onroerende bezittingen van alle door Joosten en Reumkens beheerde ondernemingen zowel in als buiten het bankroete concern in een pool bijeen worden gebracht. „Chinezen stelen vliegtuigen van Sowjet-Unie" Een pas uit Noord-Vietnam terug gekeerde Russische deskundige heeft de Chinezen ervan beschuldigd dat zij Russische supersone jagers, be stemd voor Noord-Vietnam stelen, en daarvoor in de plaats verouderde Chinese vliegtuigen naar Noordfviet- vliegvelden sturen. De beschuldiging was vervat in een artikel van het Russische pers bureau Nowosti. De Russische deskundige. Fede- row, zou voorts verklaard hebben dat Russische wapens, die per trein via China naar Noord-Vietnam worden gebracht „onderweg zomaar verdwij- Kennelijk, zo wordt in het artikel gezegd, willen de Chinezen tot elke prijs „bewijzen" leveren voor hun stelling, dat niet de Sowjet-Unie maar China moderne wapens aan Noord-Vietnam levert. „Komsomolskaja Prawda", het blad van de Sowjetrussische jeugd, heeft melding gemaakt van een in cident aan de grens tussen de Sow jet-Unie en China dat zioh in de avond van 10 februari heeft voorge daan. Een sergeant van de Russische politie in de grensstad Blagowest- Jesnk had verklaard dat er die avond van de Chinese oever van de grensrivier de Amoer schoten waren gelost in de richting van de Russen die op de andere oever de wacht hiel den. Het bericht behelst de eerste officiële bevestiging van Russische zijde van een schietpartij aan de grens. Er zijn vele meldingen van grensincidenten geweest, maar ze zijn tot nu toe nooit bevestigd. school Asserstraat: Jaarverga dering N.C.V.B. afd. Chr. Soc. Belangen: Leid- „Kamerplanten", 8 Oude Vest 13: Evangelisatie Chris ten gem. „Ecclesia", 8 uur nam. Auberge Fran?alse (Kloksteeg): Café- chantant Lelds Zoldercabaret, 9 Stadsgehoorzaal: Modeshow firma finale schoolmuzlekconcours) van Chr. Lyceum. 8 uur nam. Zuiderkerk: Lelds Kamerkoor o.l.v Barend Schuurman zingt Johanne: Passion, 8 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls): K. er O.-lezing dr. J. Zeldenrust over „Ge rechtelijke geneeskunde", 8 uur nam Oegstgeest (Witte Huis)Lelds* Smalfilmliga. Nationaal programma Doopsgezinde Kerk: Adventskerk. 10—11 uur voorin, bijbelstudie; 11 12 uur ds. J. LIJkendijk van Meppel Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls 3a- Muzlekver. „K. Rest. Van der Heijden: Diploma-u relklng aan Jonggezel-zetters, -druk kers en -diepdrukkers, 3 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Opening tentoonstelling Adrian Stahl ecker err Henk Verberkmoes. 4 uui Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweglng. Spr. mevr. Khan-de Konlngh „De hei lige weg 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 uu: nam; Openbare lezing: 2.30 en 5 11 Rapenburg 10: Open Huls voor Tie- nersoclëtelten, 8 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5) Spr. dhr. J. Eikerbout van Voorburg Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. dhr. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 Vrachtauto richt grote ravage aan (Van onze Groninger oorrespondent) Een zwaar met margarine en sla olie beladen vrachtauto is vanmor gen vroeg uit de koers geraakt en heeft grote ravage aangericht op de Hereweg in Groningen bij de krui sing met de Vechtstraat. De trekker met oplegger maaide vier verkeers- zuiltjes en een paal met verkeers lichten weg. ontwortelde een dikke boom, ramde een huis en verplet terde een geparkeerde sportwagen. De vrachtauto eindigde zjjn vernie lende rit op zijn kant dwars over de weg, een bushalte, fiets- en voetpad, liggend met zijn totaal vernielde neus in een portiek van een woning. De chauffeur van de vrachtwagen liep een shock op ,de bijrijder werd ernstig gewond. De bijrijder moest door de brandweer uit de cabine wor den gezaagd. De voordeur van de heer André werd versplinterd. De muur tussen zijn gang en een café daar naast werd ontzet, zodat de deur van het café niet meer open kon. Onder honderden pakken margari ne werd de sportauto van de heer De Jong, die bij een bushalte stond geparkeerd, volkomen geplet. De paal van de bushalte werd scheef gedrukt. Er was op het moment van het ongeluk niemand bij de bushalte of het fiets- en voetpad aanwezig. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Prof. Schippers onderscheiden Prof. dr. R. Schippers is benoemd tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Deze onderscheiding werd hem gisteren door de minister Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk dr. M. A. M. Klompé meegedeeld tijdens de bij zondere bestuursraadvergadering van de nationale raad voor maat schappelijk welzyn, waarvan prof. Schippers als voorzitter afscheid neemt. Slachtoffer van nekkramp In het Binnengasthuis in Amsterdam is gisteren de 5-jarige Heintje Struyck van Bergen overleden aan nekkramp. Zyn 11-jarig zusje is ter observatie in het ziekenhuis opgeno men, maar mocht in de loop van de dag weer naar huis. Beiden waren leerling van de Eer ste Montessorl-school aan de Corel- listraat in Amsterdam-zuid. Volgens een woordvoerder van de GG en GD bestaat er geen reden tot ongerust heid over een nekkrampepidemie. Tijdelijke sluiting van de school in kwestie wordt niet noodzakelijk ge acht. Belgen veroordeeld Twee jonge Belgen (20 en 22) zijn in Antwerpen veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf wegens inbraak en geweldple ging eind januari in Rotter dam. Zij hadden in de nacht van 28 januari de nachtwaker van de fa briek „Wescom" in Rotterdam neer geslagen en gekneveld, waarna zl) de brandkast plunderden en 3000 gulden buit maakten. Het tweetal kon de volgende dag reeds in België worden aangehouden, aangezien hun auto bij de Rotterdamse fabriek ver keerd geparkeerd had gestaan en het nummer door passerende politie mannen was genoteerd. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezrogd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Amstelland" (28/2): Australië: „Theseus" (27/2); Brazi lië :„Rio Tunuyan" (3/3); Canada: .Medicine Hat" (1/3); Chili: „Mont- ierland" (26/2) Indonesië: „Hochst" (26.2); Kenya, Oeganda, Tangan- jika: „Europa" (1/3): Ned. Antil len" (28'2) Suriname: „Hermes" (28/2); Verenigde Staten van Ame rika: „Gaasterdljk" (1/3), .Ameri can Resolute" (3/3): Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Simons- kerk" (1/3). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. BUITENLAND Ondergrondse kernproeven De Verenigde Staten hebben gisteren in de woestijn van Nevada, twee onder grondse kernproeven gehouden, zo deelt de Commissie voor Atoom energie in Washington mee. De ene explosie had een kracht van min der dan 20.000 ton tnt, de andere proef een kracht van tussen de 10.000 en 200.000 ton. Bandieten op Sardinië Op het eiland Sardinië heeft een groep ban dieten met machinegeweren op een brigade van de carabinieri, de natio- Jaarvergaderlng n, 8 uur nam. nale politie, geschoten. Er werd ook met handgranaten gegooid toen de vier politiemannen werden gewond, van wie én ernstig. De schietpartij vond plaats toen de politietroepen him acties tegen de rovers in het achterland begonnen te intensiveren. Wolven in Syrië Vijf personen werden deerlijk verminkt toen gis teren hongerige wolven opgejaagd door een zware sneeuwstorm de Sy rische badplaats Zabadani aanvielen, nabij de Libanese grens. Onder de slachtoffers bevonden zich een moe der en twee kinderen die er zeer ernstig aan toe zjjn, aldus de poli tie. Gewapende politie en bur gers met bijlen verdreven de wol- Meer Nederlanders naar Enge land Het Britse ministerie van Handel heeft bekend gemaakt dat het toerisme uit Nederland vo rig jaar met 12 procent tot 189,501 bezoekers is gestegen. Nederland neemt daarmee thans de derde plaats op de ranglijst van Engelands buitenlandse bezoekers in, na Frankrijk en Duitsland. Sneeuwvlokje De Amerikaanse National Geographic Socity heeft de ontdekking bekend gemaakt van de eerste albino gorilla, die de weten schap bekend is. Het dier is twee Jaar oud en weegt 8,8 kilo. Het werd gevonden bU het lijk van zijn moeder, die was doodgeschoten, toen zij te Rio Muni in Spaans En ua tori- aal Guinea een bananenstruik plun derde. De bay is in alle opzichten een ty pische jonge gorilla, behalve dat hij een albino is. Zijn haar is wit, zijn huid is roze en zijn ogen zijn blauw. In de dierentuin van Barcelona heeft men hem .Sneeuwvlokje' ge noemd. o.l.v. prof. dr. Rapenburg 61K logle voor de toeris Brouwer, 8 uur na Stadhuis: Gemeenteraad, 2 Schouwburg: K. en O. Haagse Comt die „Lied ln de schemering", personeel. Spr. dh .-concert. Muzle ilnbert de Leem; gadering Vola, Lakenhal: K. en van deze tijd door Rest. Van der Heijden: J.O.V.D. Sp: mr. mej. E. J. S~,£ formatie", 8 uur Stadhuis (wachtkamer Zitting Bouwfon 7—8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. Pepijn-i Gemeentel gals. Cursus „Romain Rolland, de Ei ropeaan", 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: K. en O. Pepijn-cab ret o.l.v. Paul van Vliet, 8 uur nr BIOSCOPEN Luxor: „Wie is bang voor Virgi Woolf?", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 6.45 9.15 uur; zondag 2.15, 4.45, 6.45 14 „De professor slai jaar. Dagelijks 2.: dag 2.15, 4.30, 7 Lldo: „Een harde noot *- ir. Dagelijks 2.30. 4.45, 7 O'Brien", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 ,Les liaisons dangereuses", 18 Ja. ïl; 28 febr.1 mrt. De WASSENAAR Astra: vrijdag 8 zaterdag 7 en 9.15 uur: „G.-man Je Cotton", 14 Jr. Zondagmiddag 2.30 „Kara ben Nemsi h Balkan", a.l. Zonda „Bittere rijst", 18 Jai TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Daa. 10-5 uur: 1-5 uur Legermuseum Pes thuislaten uitzondering van^ zaterdag van Rehoboth (Rapenburg 10): „700 I Lelden" 7.3010.00 uur nam; zaterdl 2—5.30 uur nam. (t.e.m. 25 februaij Rijksmuseum voor Volkenkund „Ball, ipend d: i zondags 1317 oktober) Rijksmuseum voor Volk©nfcun< Tentoonstelling van Japanse prent Kyösal 's Zondags IS Rijksmuseum voor Volken (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: daga 13-17 uur Rijksmuseum voor de geschiede: der natuurwetenschappen: Dag 1( 'iu zond 1-4 uur Universiteit: L.A.K. Tentoonstelll werk van Slet Zuyderland. Geope maandag t/m vrijdag 9 uu- (tot 20 maart) Dagelijks 10 17 Op zaterdag 25 februari ls spoedeisende gevall zondag 26 februari gesloten 1 plege men de eigen Na zaterdagmiddag 12 men voor sr foon 3 2 2 2 3. B(j geen gehoor van uw halsarts specialist (of diens waarnemers) spoedgevallen dokterte dokterstelefoon 22222. (van donderdag 23 februari t/m woensdag 1 maart) VRIJDAG 24 FEBRUARI Diligentla, 20.15 uur: De Nieuwe medle: „Romeo en Julia". Pulchrl Studio, 20.00 uur: Lleder avond Doris van Oosterzee-Relch. ZATERDAG 25 FEBRUARI Kurhaus Paviljoen, 15.00 en lur: La compagnie Jean Davy: „Po ucte". Kurzaal, 20.15 uur: Het conce bouworkest o.l.v. Bernard Haltink ZONDAG 26 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 sche Comedie Museum kunt 't nooit 14.30 uur: Edw Wltsenburg, harp MAANDAG 27 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: eelgroep Centrum: „Alleen op ag' DINSDAG 28 FEBRUARI Circustheater, 20.00 uur: De Ned landse Operastichting met „Rlgolet van Giuseppe Verdl m.m.v Utrechts Symfonie Orkest en h derlands Operakoor. WOENSDAG 1 MAART Kon Schouwburg. 20.15 uui Nationale Ballet. Joseph's Place, 22

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2