„Ik voel me nog twintig" Boltini begint circus academie BOB SCHOLTE 65 JAAR a en cfióteren Indonesië krijgt het niet gemakkelijk op Amsterdams overleg Algemene Bank Nederland LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Circusdirecteur Toni Boltini, zal op donderdag 23 februari in Soesterberg een circus-academie openen. De cir cus-academie zal worden gehuisvest op de bovenverdieping van de voor malige dorpsherberg „Huis ten Have", vroeger halteplaats van de postkoets Amsterdam-Arnhem, die Boltini voor dit doel heeft aangekocht. „Het zal de eerste circusschool in West-Euro pa zijn", zegt Toni Boltini, „bestemd voor jonge mensen, die een carrière willen opbouwen in de circuspiste". In oktober moet volgens de opzet alles op volle toeren draaien. Vier oudere artiesten, met wie nog onder handelingen worden gevoerd, zullen dan lessen gaan geven in vakken, die het gehele variétégebied bestrijken. Op het ogenblik hebben zich onge veer 25 gegadigden, voornamelijk scholieren, aangemeld voor het vol gen van de lessen. Het ligt in de bedoeling aan het eind van de op leiding, die vier jaar zal duren, di ploma's uit te reiken. De bij Boltini „afgestudeerde" clowns, trapezewer kers e.d. zijn vrü om te kiezen, waar zij willen gaan werken. (Van onze Haagse correspondent) „Trots ben ik wel, natuur lijk, maar kapsones heb ik niet hoor", lacht gul de vandaag 65 jaar geworden schlager zanger Bob Scholte, terugblikkend op zijn meer dan vijftig jaar lange loopbaan. „Ja, vroeger werd er iets van j een artiest geëist, toen moest j je minstens kunnen zingen'', voegt hij er met nadruk aan toe. „Tegenwoordig is dat allemaal heel anders. Wat moet je kunnen om een Johnny Lion of een Beatle te zijn? Die jongens zingen toch niet", stelt hij verontwaardigd vast. j „Waar is het persoonlijke timbre? I Edith Piaf, die had het nog, maar tegenwoordig en hij schudt zijn hoofd. .Kleine caruso" Italiaanse gravin wil Braziliaanse voetballer huwen Tijdens een dramatisch onderhoud In een Brussels hotel heeft de Mila nese graaf Domenico Agusta gisteren nogmaals getracht zijn dochter en enig kind af te brengen van haar voornemen een Braziliaanse voetbal ler te trouwen. De 21-jarige zwart harige Giovanna Agusta kent de 24- jarige José Germano al ruim drie jaar. „Ik kan niet meer zonder hem leven", verklaarde' zij. ..Mijn besluit staat vast."Ik wil met hem trouwen". Giovanna verliet haar huis in Mi laan twee weken geleden en hield zich schuil in Nederland en later bij Luik, waar Germano voor „Stan daard" speelt. Haar moeder kwam een week geleden over maar slaagde er niet in haar dochter te spreken te krijgen. Haar vader schatrijk fabrikant van Agusta-Bell helikop ters en van de vermaarde MV-Agus ta motorfietsen sprak haar zater dag voor het eerst zonder haar te kunnen overreden. Gisteren hadden vader en dochter een tweede gesprek in een hotel, ter wijl Germano in een naburig café zat te wachten. Naar verluidt, heeft Agusta zijn dochter voorgesteld alleen voor de burgerlijke stand te trouwen en twee jaar te wachten voordat ze het hu welijk kerkelijk laat inzegenen. Sterk gestegen januari-export Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voorlopi ge gegevens bedroeg de waarde van de Nederlandse invoer in januari 2.462 min. gld. <v.m. 2.491 min. gld.), terwijl voor een waarde van 2.174 min gld. (v.m. 2.155 min. gld.) werd uit gevoerd. Het dekkingspercentage was 88 (v.m. 84). Doordat de uitvoer in januari 1967 t.o.v. januari 1966 sterker is gestegen dan de invoer nl. 20 tegen* 90is het invoersaldo verminderd met 165 min. gld. en kwam het dekkingsper centage 8 punten hoger te liggen. Daarbij moet er rekening mee worden gehouden, dat het aantal uitvoeraan- giften dat in feite betrekking had op de voorafgaande maand relatief groot De voornaamste uitvoerstijgingen deden zich. vergeleken met ja nuari 1966, voor bij: vlees, niet-elek- trisohe machines, schepen, organisch chemische produkten. aardappelen en groenten, levende planten en giet ijzer en staal. De voornaamste invoerstijgingen traden op bijminerale brandstoffen mais, katoen, plastische stoffen, elek trische machines, ca'oao en veevoeder. Daartegenover stonden invoerdalin- gen met name bij vliegtuigen, auto's, melkpoeder en wol. Meer dan vijftig jaar staat Bob Scholte nu op de talloze podia in binnen- en buitenland. Hij debuteer de op 17 mei 1916 in Lehars operet te „De marskramer", waarin Nap de la Mar de hoofdrol zong. Impressa- rio „ome" Bram Godschalk had hem ontdekt in een joods koortje en hem een rolletje bij de operette bezorgd. Een paar maanden lang vierde Bob Scholte daar triomfen als „de kleine Caruso". Toen sloeg het noodlot toe, jawel, hij kreeg de baard in zyn keel en dat kostte hem zijn rol in „De marskramer". Na enkele jaren intensieve muziek- en zangstudie kwam hij in 1925 terug als „refreinzanger" bij jazz-orkest- jes. In 1931 begon zijn werk bij de AVRO-radio, waar Bob Scholte vijf avonden per week „Goedenacht wel terusten, de AVRO gaat nu sluiten" zong. Niet ophouden Het werd oorlog en toen was 't voor Bob Scholte voorlopig afgelopen. „Ik trad op een avond in het zuiden op en werd met tomaten en eieren weg- gekogeld door de W.A. Geen joden, riepen ze. „vertelt hij bitter. Na de bevrijding was het voor hem na JERRY BOCK opgetogen over Nederlandse Anatevka" I NEDERLAND 6.50 uur 7.00 uur W De 39-jarige Amerikaanse compo nist Jerry Bock, „koning van de mu- sical-muziek", is gisteren voor een kort. bezoek in ons land aangekomen Hij heeft gisteravond met zijn vrouw :n Carré in Amsterdam de voorstel ling bijgewoond van de musical 'Ana. Levka' waarvoor hij de muziek heeft j M NEDERLAND gemaakt. j 800 Ul Bock toonde zich na afloop opge- 8.05 ui logen over de Nederlandse bewerking en uitvoering. Hij was met name vol 10.30 i 10.35 i 11.00 i 11.30 1 8.30 uur 9.00 i 10.54 i 11.00 u Pipo de clown NTS-journaal The Monkees Zoo Zoo, programr NTS-joumaal Gert en Hermien AVRO's Televizier De fantastische a schip Orion NTS-journaai Kernfysica (19) Nieuws in het kort Openlucht-circus Inburgeren: „Formeren „Léon Morin, Priester". Journaal 2% jaar Auschwitz niet gemak kelijk opnieuw te beginnen. Maar nog altyd is er voor de nu 65-jarige werk in ons land en in Bel gië. „Ik ben nu aan het repeteren voor een tv-programma in België, dat „jonger dan je denkt" gaat heten,' zegt hij enthousiast. „Maar vandaag ben ik natuurlijk thuis. Er zullen wel wat oude colle ga's op bezoek komen. Fijn, dan kunnen we nog eens over vroeger praten. Ophouden? Voorlo- Goudsmit en diens voluminieuze stem. „Anatevka" loopt in New York al j twee Jaar en in Amsterdam vandaag ff precies twee maanden. Jerry Bock maakt een soort, lnspec- j i tiereis door Europa om na te gaan wat het oude werelddeel van deze p 20ste eeuwse vorm van kunst uit de nieuwe wereld terecht brengt en vol- g gens hem kan het werk van de pro- ducers Paul Kijzer en Hans Boskamp Jj in Amsterdam de vergelijking goed J doorstaan. jf Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum I 8.05 uur Hou je aan 9.15 uur Achter de m Lezing over Leonardo da Vinei in Lakenhal Vrijdag 3 maart a.s. des avonds om pig nog niet hoor. Ik voel me nog 8 uur zal prof. dr. J. Dankmeyer in twintig en zo lang mijn stem goed is, het museum „De Lakenhal" een le- houd ik er niet mee op". Hij is vast- zing houden over „Leonardo da Vinei besloten. als onderzoeker van de mens." ADVERTENTIE De Indonesische delegatie, die op donderdag 23 en vrijdag 24 februari a.s. in Amsterdam zal trachten meer financiële hulp van de Westelijke landen te verkrijgen, zal waarschijn lijk een reeks harde vragen moeten beantwoorden. Zij zal moeten aantonen, dat de nieu we regering het afgelopen jaar inderdaad economische voort gang heeft geboekt. In de dertien Westelijke landen, die aan de conferentie deelnemen, bestaat nog steeds een zekere mate van pessimisme inzake het aanbieden van onmiddel lijke nieuwe kredieten aan In donesië, dat eerst een uitvoer baar economisch plan op tafel zal moeten leggen. Indonesië heeft na de jaren van wanbeheer onder president Soekarno ongeveer tien miljard gulden schuld aan het buitenland. Voor 1967 heeft het ongeveer 700 miljoen gulden aan nieuwe kredieten nodig. Deze zullen waarschijnlijk na „Amsterdam" in onderlinge besprekingen verkregen worden. Maar een krachtmeting over het lot van Soekarno kan tot nieu we moeilijkheden leiden. De vorige week is de politieke spanning iin Indonesië toegenomen, toen de regering plotseling de prijzen van een groot aanbal artikelen ver hoogde, dit als gevolg van het be sluit om de regeringssubsidies aan dlerlei firma's te staken. De prijs van benzine ging bijv. 800 procent omhoog en van vervoer 500 procent. Daardoor stegen ook andere prijzen. Toch menen economen, dat Indo nesië zich in de goede richting be weegt. Het krijgt 66 miljoen gulden krediet van Nederland, waardoor in- en uitvoer op zijn minst twee maan den voortgang kunnen vinden. In die periode zal de regering waarschijn lijk meer krediet krijgen om 1967 door te komen. Een bewijs van het grotere ver trouwen. ondanks de politieke drei gingen, is het grote aantal zakenlie den dat naar Indonesië terugkeert Zij werden aangelokt door de nieuwe wet voor de waarborging van buiten landse beleggingen. Na jarenlange anti-westelijke politiek onder de „ge leide democratie" van Soekarno, doet Indonesië een krachtige poging om de schadelijke gevolgen van die poli tiek teniet te doen. Toch zal de In donesische delegatie in Amsterdam een uiteenzetting moeten geven van de economische hervormingen, de stijgende prijzen en de dreigende po litieke explosie. De Amerikaanse actrice Jayne Mansfield brengt op het ogenblik een bezoek aan de Ame rikaanse legerkampen in Zuid- Vietnam. Op de foto deelt Jayne. compleet met vechtpetje, hand tekeningen uit aan haar beiuon- deraars. Neem uw guldens mee uit sparen bij de Algemene Bank Nederland 4% - Spaarboekje Direct beschikbaar op vertoon f 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4% - Spaarrekening Direct beschikbaar f 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4)4% - Spaardeposito Drie maanden opzegging 5% - Spaardeposito Zes maanden opzegging 5/2% - Spaardeposito Eén jaar opzegging 5%% - Spaardeposito Achttien maanden vast 6% - Spaardeposito Twee jaren vast Nadere bijzonderheden bij alle kantoren „De dood van een president" ..Achter het nieuws" besloot zyn uitzending met de verwy- zing naar dr. Elisabeth Simp son van de Cambridge Univer siteit. wier ervaringen met de jacht op jonge zeerobjes van gans andere aard zyn geweest dan die welke de Haagse bont handelaar, via bepaalde bron nen, in „Voor de vuist weg" spuide. „Achter het nieuws" had als belangrijkste onder werp een interview (van Ame rikaanse makely) met William Manchester, de schryver van het omstreden boek „De dood van een president". Vrijdag avond had Avro's Televizier een gesprek met Thomas Bucha nan, de schryver van weer an dere boeken over diezelfde dood van diezelfde president, en in Monitor van de NTS had, nu alweer een paar maanden ge leden. Joop van Tyn een ge sprek met Trevor Roper, de in leider van het meest opzienba rende boek in dit genre, „Plei dooi voor de waarheid" van Mark Lane. De Avro had al een grote Franse documentaire uit gezonden over de twijfels rond het Warren-rapport, en de Vara had niet zo lang geleden al, met het boek van Manches ter als uitgangspunt, een recon structie gemaakt van de aan slag in Dallas. Een mooie spreiding dus en er staat ons binnenkort nog meer te wach ten. De VPRO heeft namelijk beslag weten te leggen op de belangrijkste film met getui genverklaringen van Mark Lane. en wel een (overgenomen) ge sprek met de Franse journaliste die in haar eentje het Vietcong- gebied was binnengedrongen en er kortgeleden weer uit te voorschijn was gekomen. Drie kwart van haar ongetwijfeld boeiende verhaal ging helaas verloren, omdat de ondertiteling het niet bij kon houden en gro tendeels verstek liet gaan. Om dat het radde Frans totaal on verstaanbaar was. bleek deze hele reportage verloren moeite. Het irriteerde daarom nogal dat Jacques Besancon volstond met de glimlachende opmerking dat de ondertiteling ons af en toe in de steek had gelaten, waar voor zijn excuses. Wat hebben we aan excuses? Doe het over, of verstrek alsnog de tekst. Dit was gewoon geknoei, dat anno 1967 niet meer als vanzelfspre kend aanvaard hoeft te worden. „De held' Over ..Coronation street" en „David Copperfield" geen na dere berichten, wel over de held", die bar tegen viel. Noch de hoofdpersoon, noch diens vrouw konden zich in onze sympathie verheugen. Hun ver haaltje trouwens evenmin. In teressanter was „Uit Bellevue" waarin nog eens een opsomming werd gegeven van het. debat dat op 14 december werd gehouden over het programmabeleid van het Concertgebouworkest en dat toen grotendeels verloren ging in het tumult om Liverpool- Ajax op Nederland I. De hoop dat na een herhaling van de hoogtepunten uit dat debat een overzicht zou worden gegeven van wat er sindsdien bereikt of niet bereikt werd (we zijn in middels twee maanden verder, nietwaar?) werd helaas niet vervuld. Nws. 18.15 AVRO Liedjesprogn brief uit Pa 9.05 Hersengymnastiek Parijs. 19.00 Voor de klnde- 5 Hersengymnastiek. 19.30 Licht muziekprogramma voor de Jeugd 20.00 Nws. 20.05 Hou Ie aan ie r ssD Lichte gram lation 22.50 Venster op i'cueuuitagse muziek, muzikale lez 23.30 Licht Instrumentaal septet 11.40 Klein Radiokoor: oude Gesproken de 1 muz. 12.00 Lichte gram.muz .12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen Piloot omgekomen Straaljager neergestort (Van onze Bredase correspondent) I Een R33 oefenstraaljager van de vliegbasis Woensdrecht is gistermid dag in Schyf nabij Roosendaal in een weiland neergestort. De piloot, de 21-jarige vaandrig J. H. R. Beerling uit Amsterdam kwam daarbij om het leven. Hij werd op 30 meter afstand jvan het toestel in zijn schietstoel dood aangetroffen. Alleen de kleine 'parachute van de schietstoel was opengegaan. Het toestel boorde zich met de neus in de grond. Het kwam laag over Schijf aanvliegen met de landingswielen uit en vlak voorbij een klein bosperceeltje is het toe- stel op het weiland neergestort. Het lleek er even op dat de piloot, een I leerlingvlieger die medio maart zijn brevet zou hebben gehaald een nood landing wilde proberen. De man wist, dat hjj met zyn schietstoel geen schijn van kans had om er nog le vend uit te komen op deze geringe I hoogte. Het toestel drong diep de grond in. Men neemt aan, dat het werd overtrokken en dat het daar na te pletter is gevallen. SAMENZWERING IN RH0DESIÊ Conradie. een 29-jarige Zuidafri- kaanse docent in de geschiedenis aan de universiteit van Salisbury, is gis teren door het hooggerechtshof In de Rhodesische hoofdstad tot twintig jaar dwangarbeid veroordeeld. Hij heeft bekend te hebben deelgenomen aan wat de officier van justitie noemde „een duivels komplot dat zou Lebben kunnen leiden tot de dood van vele blanke Rhodesiërs". Conradie heeft toegegeven geld te hebben verdeeld voor de buiten de wet gestelde „Afrikaanse Nationalis tische partij" in Rhodesië en instruc ties te hebben gegeven in het gebruik van handgranaten die te gen Europese gebouwen moesten worden gebruikt. De zaak is achter gesloten deuren behandeld en de pers kreeg opdracht „om veiligheidsredenen" niet de na- 20.05 Ho' i en over taal en literatuur. Stereq: Licht muz.progr. 21.15 hoorspel. 21.50 ■22C0 zingt: lnternatloni jj HH 22.50 .r muzikale lezing zangsollste. 23.55-24.00 Nwi 22.00 Wie \£1 volksliedjes. 22.30 298 m Country KRO: Western Express. 18.20 Uitzending de Anti Revolutionaire Partij. Spreker: l De Springplank, met Jonge artiesten. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Conclllepostbus 19.45 volwassenen. 20.00 St< piano: kla: Zoekend geloven voor volwa. roeporkest 20.35 Zang klass 22.00 Kunst en wordt doorgepraat. 23.45 Licht 1 waarin op de dln- at. 23.45 1 ensemble. 23.55-24.00 Nws VOOR WOENSDAG 22 KEBKl AKI 402 UI Tango-rumba orkest ,13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.25 Stereo: Instrumentaal sextet en zang. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Concert A Oude kamermuz B. Pianorecital: mod. muz.; C. Blokflultrecltalmod muz. 15.00 Voor de Jeugd. (16.00-16.02 17.30 NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber 7.10 Dagopening. 7 15 Stereo: Moderns gram.muz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte gram muz. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Ste reo: klass. planoconc. (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw 10 30 Morgendienst. 11.00 Lichte gram.muz 12 27 Mededelingen t.bv land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Hervormde kerkdienst. 13.00 Variant: act., repor- ochtendgym - "3 Lichte 7.35 Va 4.25 Mod. gram.n AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Ka- leldoscoop gev. muz.progr. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 VARA markten Nws 12.00 Nws 12.02 Operettemuz 13.00 Nws. 13 02 Act. 13 05 Vrolijk pla- 'mmh! -7^ tw. JenP»-ogr. (14 00 Nws 15 00 Nws. 15 02 oVPRO 7 55 Deze dag. Lichte muz voor een Hollands dh- 3.00 Nws. 8 10 Lichte gram bliek. 16.00 Nws. 16.02 Toerbeurt- Dia reportages. <8.30-8.35 Van alle tenprogramma voor de Jeugd. 17.00 Nws 17.06 RhythmMT~*^g te publiceren van degenen, die Y??' Conradie heeft volgens de officier van justitie bekend aan de samen zwering te hebben deelgenomen door zijn contact met dr. Giovanni Arrig- hi uit Milaan, die eveneens aan de universiteit van Salisbury doceer de tot hy vorig jaar werd gedepor teerd. Bij de samenzwering zou men /ol- gens de officier ook overvallen heb ben willen plegen op boerderijen van blanken in Rhodesië door terroristen die door communisten zijn opgeleid en die vanuit het buurland Zambia Rhodesië zijn binnengekomen. ELE VISIEPROGRAMMA'S land I NCRV: 17.00-17.35 kinderen. NTS: 18.45 Pipo de 19.25 Openbaar Kunst zending Stichting Socutera. STER Reclame. NTS: 20.00 Journaal 20.16 Reclame Jaar). 22 40-22.45 Journaal. Nederland II NTS: 20.00 Nws - _FER: 20.01 Rerln 20)36 Voya NCRV: 21.05 Straats'pelletjes. gefilmd kort. STER: 20.01 Reclame. TROS: to the bottom of the sea. '55 Kompas: act. rubriek. 5 Straatspelletjes ballet. 21.30 Overdenking 21 3 zinnigheden: maandelijks cultureel kllkschrlft STER: 22 10 Reclame NTS: 22.15 Journaal. 22.30-23.00 Te- leac: De detaillist als ondernemer (3- herh).

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5