„Kle urloosheid en gezapigheid typeren CHU" begonnen tegen monster van Chicago" LEKKER BROOD Althans voorlopig Niet meer troepen naar W.-Duitsland DIJS5ELBL0EM Nacht zonder einde t MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2: LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 21 FEBRUARI 1961 C.H.-jongeren ontsteld over verkiezingsuitslag De landelijke bestuursraad van de Christelijke Historische Jongerenorganisatie heeft met ontsteltenis kennisgenomen van de verkiezingsuitslagen, zo blijkt uit een mededeling van deze raad. Vooral het feit, dat de CHU de greep op de jongeren verloren heeft betreurt de raad zeer en hij meent, dat dit hoofd zakelijk te wijten is aan de hou ding van de CHU. Met name wordt hierbij gedacht a. de slechte presentatie via radio en televisie; b het gebrek aan actueel reageren; c. het onvoldoende stelling nemen en oriënteren over datgene, wat bij kiezers leeft; d. de ongeïnspireerdheid, die de leiding van de C.H.U. ten toon spreidt. De CHU zal moeten komen tot een verbeterig van haar gezicht, een ge zicht, dat op het ogenblik getypeerd wordt door kleurloosheid en gezapig heid. Dit zou er een moeten worden van redelijkheid, bewogenheid en dynamiek gepaard met openheid voor de problemen van deze tijd. De raad hoopt, dat de Unie niet de fou ten buiten zichzelf maar bij zich zelf zal zoeken. Ter verbetering stelt hy een aantal verbeteringen voor. Grondig en eerlijk onderzoek van het gevoerde beleid van de af gelopen tijd. Het instellen van i van wijze mannen (geen kamer leden, geen leden van Het dage lijks bestuur), die advies uit brengt over de opstelling van de eerste 22 plaatsen voor de kandi datenlijst voor tweede-kamerver kiezingen. Een positieve houding bij het streven naar betere mogelijkhe den tot samenwerking met de andere grote christelijke par tijen. Het aantrekken van bekwame deskundigen om te komen tot verbetering van propaganda en publiciteit. Kortom de C.H.J.O. wenst een al gehele vernieuwing en herstructure ring van de CHU, zowel oP organisa torisch als op politiek vla.k, opdat de CHU in de toekomst een goede aan spreekbare bijdrage kan leveren aan de Nederlandse politiek, aldus de mededeling van de bestuursraad. Minister Adam Malik „De president is koppig De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Adam Malik heeft gisteren in het parlement ver- I klaard dat de voorzitter van het kabinetspresidium, generaal Soehar- to, aan alle voorwaarden voldoet die aan een staatshoofd gesteld mogen worden. Hij is een goed democraat, tiie toegewijd is aan het handhaven van de wet en de grondwet, aldus Malik. De minister verschafte in het par- (Van parlementaire redactie) West-Duitsland heeft nog niet ge reageerd op het tijidiens de NAVO- vergadering van december in Parijs informeel gedane aanbod meer Ne derlandse troepen in Duitsland te legeren, als dat door het terugtrek ken van Britse legereenheden nood- jn. Di-t de volgend I J- s- de Jong de Eerste Kamer, die gen. Het parlement heeft reeds een re solutie aangenomen waarin het raad gevend volkscongres wordt verzocht president Soekamo uit zijn ambt te ontzetten en voor het gerecht te da gen in verband met zijn rol in de mislukte communistische staatsgreep van oktober 1965. In dagbladen in Djakarta wordt het vermoeden geuit dat Soekamo vandaag ®f woensdag de macht zal overdragen aan Soeharto, maar de president heeft er nog geen blijk van gegeven hiertoe bereid te zijn. Malik heeft gisteren tegenover een studentenafvaardiging verklaard, dat I ste-kamerleden hem op dit punt het „alle deuren tussen de aanhangers vuur na aan de schenen gelegd, maar van de nieuwe orde en president. Soe- j de minister blijft bij alle eerder in- kamo gesloten zijn en dat het Volks- j genomen standpunten. Voor de getui- congres, dat op 7 maart bijeenkomt, 'gen van Jehova bijvoorbeeld wordt over het lot van de president moet j het vrijstellingsbelevd niet milder, beslissen". Minister Malik zei dat. j Het aantal per jaar binnenkomende generaal Soeharto er zondag weer verzoeken om vrijstelling op grond niet. in was geslaagd, het staats- van de wet gewetensbezwaarden hoofd tot aftreden te bewegen. „Het neemt intussen snel toe: in 1964 wa- volk heeft geen vertrouwen meer in ren het er 178. in 1965 242 en in 1966 dr. Soekarno als president, maar de 388. president is koppig en weigert on- Voor een verdere diensttijd verkor- voorwaardelijk af te treden", aldus ting, dan waartoe tot. op heden be- Malik. I sloten is en waarvan het laatste deel ■tal vragen heeft opgeworpen. De minister wijst erop. dat aan het uitbreiden van de Nederlandse troepenmacht in Duitsland veel pro blemen zijn verbonden. Eén van de factoren is de onzekerheid over de vraag of er als gevolg vam het over leg dienaangaande tussen de Verenig de Staten, Engeland en de Bondsre publiek inderdaad legeringsruimte vrijkomt. Veel aandacht moest de minister in zijn memorie van antwoord geven aan de kwestie van de gewetensbe- aarden. Blijkbaar hebben de de 1 Grondige herziening van ganisatorische structuur CHU. Moderne verwoording van het CHU beginselprogram gericht op deze tijd. Man bekent 26 inbraken en insluipingen Een 26-jarige Haarlemmer, die in Amsterdam werd aangehouden' in verband met een diefstal, heeft be kend 26 inbraken en insluipingen te hebben gepleegd in Haarlem en om geving. In vele gevallen verschafte hij zich met een valse sleutel toegang tot woningen, maar lang niet altijd wist hij buit te bemachtigen. Voor het overige was de buit over het al gemeen niet groot. In één geval ech ter kon hij f 1.600.meenemen. Onderzocht moet nog worden, op welke wijze hij heeft ingebroken in Bloemendaal, Velsen, Heemstede, Noordwijk en Noordwijkerhout. in de loop van dit jaar ten uitvoer zal worden gelegd, ziet de minister geen kaïns. In het stadje Peoria in de Ameri kaanse staat Illinois is gisteren het proces begonnen tegen de 25-jarige Richard Speck, het „monster van Chicago", die op 14 juli van het vo rige jaar binnendrong in het ver- pleegstershuis in Chicago en daar op gruwelijke wyze acht verpleegsters om het leven bracht. Zonder zicht bare emotie hoorde Speek de tegen hem uitgebrachte beschuldigingen Hoewel de gevangenis waarin Speck is opgesloten minder dan hon derd meter van het gerechtsgebouw ligt, waren bijzondere veiligheids maatregelen getroffen. Geboeid aan twee politiemannen en omgeven door een aantal anderen werd Speek in een arrestantenwagen geleid om daarna via een lange omweg voor het gerechtsgebouw aan t.e korrien waar ook een grote politiemacht op de been was. Langs de gehele route waren op de daken van gebouwen politiemannen geposteerd. Sedert het aanbreken van de dag bad de schrijvende en fotograferen de pers op Speek staan wachten, daar rechter Herbte: Ps.schen ge weigerd had het tijdstip te noemen waarop de beschuldigde zou worden overgebracht. Hoewel het proces om half tien in de ochtend zou begin nen, kwam Speck met zijn begelei ders eerst om half twaalf de rechts zaal binnen, waar slechts 27 journa listen waren toegelaten. Het is hun verboden foto's of zelfs maar schet- ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Lelden Ons dagelijks vervolgverhaal door Alistair Macleau Met een kurkdroge mond, het zweet in de palmen van mijn tot vuisten gebalde handen en terwijl mijn hart tegen mijn ribben bonsde, vroeg ik me wanhopig af wat de vol gende stap van Corazzini zou zijn. Ik zag tevens dat dominee Small- wood naar hem toeliep, bezwerend de armen strekte en iets zei, dat ik niet kon verstaan. Het was ongetwijfeld heel moedig van de kleine dominee, maar het bleef bij een hopeloze po ging. Ik zag dat Corazzini de revol ver in zijn linkerhand nam en domi nee Smallwood een harde slag in het gezicht gaf. De doffe bons van Small- woods vallend lichaam op het harde ijs was duidelijk hoorbaar. Daarna gebaarde Corazzini met zijn wapen de anderen om niet naderbij te ko men en begaf zich naar de plan ken die over de gletsjerspleet lagen. Haast met zekerheid wist ik hoe hy zou proberen zich van ons te ont doen. Waarom twee kogels verspil len als hij alleen maar de planken had weg te schoppen? Of die hon derd kilo wegende planken de brug in elkaar zouden doen storten was niet eens belangrijk: het ging er al leen maar om dat Ik met een touw aan die planken vastzat, onherroepe lijk in de diepte gesleurd zou wor den en Jackstraw natuurlijk met me meenam. Koortsachtig dacht ik na. Zou ik het geweer van Jackstraws schouder kunnen rukken omIk besloot dit plan meteen maar weer te vergeten. Het zou me seconden kosten om dat geweer te richten. Eigenlijk bleef me maar één ding over en veel nut zou het niet hebben. Met één sprong kon ik binnen een paar tellen halverwege het touw zijn, het verzwaarde gewicht zou het lastiger maken de planken weg te schoppen en terwijl Corazzini hiermee bezig was of me vol lood schoot, kon iemand Zagero mis schien hem van achteren naderen Op die manier be stond er in ieder geval nog een kans voor Jackstraw. Ik zwaaide mijn armen achter me, boog door in de knieën en bleef in deze belachelijke houding als verstijfd staan toen er plotseling een touw naar beneden kronkelde en hard tegen mijn schou der sloeg. Ik keek omhoog en zag dat Corazzini tegen me glimlachte. „Blijven jullie daar de hele dag be neden? Vooruit kom naar boven!" Het zou geen nut hebben de maal stroom van mijn gedachten te be schrijven toen ik na negentig secon den weer met Jackstraw op het ijs- pad stond. Mijn gevoelens bewogen zich van hoop naar verbijstering, van opluchting naar de overtuiging dat Corazzini een soort van kat-en- muis spelletje met ons speelde. Deze gevoelens volgden elkaar in snel tem po op, maar tot werkelijk nuchter denken was ik niet in staat omdat de overweldigende opluchting en vreug de geen plaats meer boden voor iets anders. Ik beefde hevig. Ofschoon Corazzini het gemerkt moest heb ben, liet hij niets blijken. Hij deed een stapje naar voren en gaf me met de kolf vooruit mijn beretta terug. „U bent een beetje zorgeloos, dok ter", zei hij, „wat betreft het opber gen van uw artillerie. Ik wist al heel lang, waar u gewoon was die revolver te bewaren. Ik geloof echter wel dat het wapen de laatste paar minuten zijn nut heeft afgeworpen". „Maar maar waarom „Omdat in Glasgow een heel goed baantje en een stoel achter 't bureau van de directeur op me wachten',' snauwde Corazzini. „Ik zou graag de kans benutten vandaag of morgen plaats in die stoel te nemen". Zonder verder nog een woord te zeggen draaide hij zich om. Ik wist precies wat hij bedoelde. Ik wist ook dat Jackstraw en ik aan hem onze levens dankten. Evenals ik was Co razzini ervan overtuigd geweest dat iemand het ongeluk in scène had ge zet, maar het viel in het geheel niet te raden wie de persoon in kwestie dan wel geweest kon zijn. Mijn eerste zorg ging uit naar Jackstraw. Als de Eskimo werkelijk een gebroken arm had, werd het erg moeilijk voor me zo niet onmoge lijk zelfs. Nadat ik hem echter uit zijn parka had geholpen, was een blik op de onnatuurlijke kromming in de linkerarm voldoende voor me cm te zien dat Jackstraw weliswaar heel goed gedacht kon hebben dat zijn arm gebroken was, maar alleen maar een elleboog had ontwricht. Toen ik het been weer op zijn plaats terugbracht, gaf Jackstraw geen kik en bleef zijn gezicht volkomen onbe wogen, maar zijn brede grijns na af loop van de operatie vormde bewijs genoeg hoe hy zich gevoeld had. Ver volgens ging ik naar de slee. Helene Fleming beefde nog steeds van de zenuwen. Mevrouw Dansby-Gregg en Margaret Ross zaten naast haar om haar te troosten. Opeens kwam ik op de niet bepaald vriendelijke ge dachte dat het waarschijnlijk de eer ste keer in het leven van mevrouw Dansby-Gregg was dat ze iemand probeerde te troosten. Meteen had ik echter weer spijt van die gedachte. „Dat was op het nippertje, jonge dame", zei ik tegen Helene, „maar het is nu allemaal weer in orde. Nog meer benen gebroken?" Ik probeerde zo luchtig mogelijk te spreken, maai erg overtuigend klonk het niet. „Nee, dokter Mason". Ze zuchtte diep en huiverde. „Ik weet niet hoe ik u en mijnheer Nielsen moet be danken „Doe geen moeite", raadde ik haar aan. „Wie gaf u die duw?" „Wat?" Met grote ogen staarde ze „Je verstond me toch, Helene? Wie deed het?" „Ja jawel ik kreeg een duw", mompelde ze aarzelend. „Maar het was een ongelukje, ik weet het zeker". „Wie?" drong ik aan. „Ik!" mengde Solly Levin zich in het gesprek. Zenuwachtig wreef hij zich de handen. „Zoals de dame al zei, dokter het was een ongelukje. Ik geloof dat ik struikelde of zoiets. Iemand trapte op mijn hielen en „Wie trapte je op je hielen?" „Maar grote goedheid' Kennelijk had hij ongeloof in mijn stem ge hoord. „Waarom zou ik zoiets ge daan moeten hebben?" Wordt vervolgd sen te maken. Ook heeft rechter Paschen verboden de namen van de juryleden te publiceren, ondanks pro testen. Het proces wordt Peoria, een stad van 100.000 inwoners, en niet in Chicago gehouden om betogingen te voorkomen. De eerste dag van het proces was gewijd aan het kiezen van de jury. Men verwacht, dat hiermee geruime tijd gemoeid zal zyn. De voornaamste getuige a charge is de 23-jarige Philippijnse verpleeg ster Corazon Amoerao, die als eni ge aan het bloedbad ontkwam. De officier van Justitie verklaarde de doodstraf tegen Speek te zullen Amerikaanse bombardementen gaan door De Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam zullen doorgaan, ondanks de erkenning van minister van Defensie McNamara, dat zij geen einde hebben kunnen maken aan de infiltratie uit -Noord-Vietnam, noch de vastbeslotenheid van Hanoi heb ben kunnen breken, aldus een ver klaring in Washington. De woord voerder van het Witte Huis, George Christian, zei dat president Johnson meent, dat het staken van de bom bardementen op Noord-Vietnam ge lijk zou zijn aan het ontladen van een geweer en het uitnodigen van de tegenpartij, te schieten. De presidenl maakte deze opmerking op een be sloten bijeenkomst in het Witte Huis met agrarische leiders. Amerikaanse mariniers en Zuid- vietnamese parachutisten hebben zondag 863 man van de vijand gedood in twee gevechten op 80 kilometer van elkaar langs de centrale kust van Zuid-Vietnam. Door deze verliezen komt het aantal gesneuvelde com munistische militairen in de afgelo pen zes dagen in het kustgebied in de buurt van de stad Qoeang Ngai op meer dan dertienhonderd. De Amerikaanse luchtmacht, mari ne en mariniers hebben zondag 77 aanvalsacties op Noord-Vietnam uit gevoerd, waaraan in totaal meer dan 200 vliegtuigen deelnamen. Het slechte weer beperkte het aantal doe len en de schatting van de aange richte schade. De meeste aanvallen waren gericht tegen de kustvaart. Een aantal toestellen heeft wegen ten westen van Hanoi gebombar deerd. Amerikaanse gevechtsbommen werpers hebben gisteren in Noord- Vietnam een lang konvooi vracht auto's aangevallen en er 62 vernie tigd of beschadigd in bombardemen ten die tien uur duurden, aldus deel de het Amerikaanse militaire hoofd kwartier vandaag mee. Het konvooi, dat uit 80 grote wagens en trekkers met opleggers bestond, was op weg naar de Moe Gia-pas, waardoor de Noordvietnamezen manschappen en voorraden naar Laos sturen om daarna Zuid-Vietnam te worden bin nengebracht. 175: Dienstvergaderlng r Griekenland, 8 v Gemeenten. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De Detector".' 7.30 9.30 uur nam. Universiteit: Centre culturel f ran gais Lezing M. Guy Mollat du Jour- „Jean-Philippe Rameau et les Steenschuur 6: Leidse Ver. akverbond, 8.45 Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Hendrik Ido Ambacht (vac. H. P. de Pree) (toez.) M. H. Geertsema te Westerhaar; te Den Haag D. C. van Wijngaarden te Hoofddorp. Bedankt voor Enkhuizen (vac. H. A. Visser) (toez.) Ph. J. Stoutjes- dijik te Hellen doorn. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenihage-West (vac. W. v. d. Linden) G. v. d. Veere te. Hardegarijp; te Schiedam (vac. W. A. Krijger 1 D. Bouwknegt te 's-Gravenhage-Moei-wijk; te Krui- ningen J. v. d. Molen, kand. te Zwolle. Bedankt voor Hoorn en voor Voor burg (vac. dr. L. Schuurman) H. A. v. Bottenburg te Noordwijk a. Zee: voor Eindhoven (vac. dr. E. v. d. Zwaan) J. Schelhaas te Leeuwarden. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Deventer H. W. Eerland te Amersfoort en A. Hiliberg te Zwolle GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Aangenomen naar Pietersburen J. C. Post, kand. te Leeuwarden, die be dankt voor Alblasserdam Nieuw- Lekkerland, Avereast-Dedemsvaart, Blija, Diever-Smilde, Drogeham, Fer- werd-Hallum. Garrelswebr, Krimpen a. d. IJssel, Tweede Exloërmond-Val- thermond en voor Winschoten. Beroepen te Rotterdam-West J. Pannekoek te Terneuzen. BAPTISTEN-GEMEENTEN Hogewoerd 175; Dienstvergaderlng t O. The Festival Strings Luzern, W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrli ten gem. „Ecclesia", 8 uur nam. Auberge Frangaise (Kloksteeg): C; chantant Leids Zoldercabaret, 9 StadsgehoorzaalModeshow firn; finale schoolmuzlekconcouri van Chr. Lyceum, 8 uur nam. ZuiderkerkLelds Kamerkoor Barend Schuurman zingt Johannt Leiderdorp (Dorpshuls): ZATERDAG 2 uur ds. J. Lijkendijk Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls os rum" speelt „Helden", 8 uur StadsgehoorzaalUitvoert luziekver. „K. en G." 2.30 1 He 11 den: DIdIo -dwl -diepdrukk* Wassenaar (Kunstzaal Heufl Opening tentoonstelling Adrian Stah ecker en Henk Verberkmoes. A ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudi van Jehovah's getuigen, 4 en nam; Openbare lezing: 2.30 Rapenburg 10: Open Huls vc nersociëteiten, 8 uur nam. Pinkstergemeente (Oude R„ Spr. dhr. J. Eikerbout van Voorbui Volkshuls: Poppentheater „Fabelli speelt „Het muzikale vogelbos", 2.' Oude Rijn 5: Gem. voor oorsproi kelijk christendom. Spr. dhr. N. v. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der laats dagen, Spr. dhr. Diender, 10.30 ui BINNENLAND doden bij botsing Twee zijn gisteravond om het le ven gekomen bij een auto-ongeluk onder Ruurlo op de weg van Ruurlo naar Vorden. Zij zaten in een per sonenauto, die uit de bocht raakte en tegen een boom kwam. De slacht offers zijn de 30-jarige W. Kandhuis uit Eefde en de 22-jarige W. Meijer uit Dieren. Psychische hulpverlening De met de NVSH gelieerde Nederland se Stichting Consultatiebureaus voor Huwelijks- en Geslachtsleven gaat bij wijze van proef op twee van de rond vijftig consultatiebureaus het consultatieve werk uitbreiden met d[e psychische hulpverlening. Het ex periment zal hoogstens twee jaar du ren aangezien de stichting financieel niet in staat is deze kostbare uitbrei ding permanent te financieren. „Zilveren broodmand" De Ne derlandse Vereniging van Meelfa brikanten heeft de „zilveren brood- mand" dit jaar toegekend aan de heer B. Heringa, plaatsvervangend directeur-generaal van de landbouw bij de commissie van de Europese Economische Gemeenschap in Brus sel. Deze onderscheiding wordt se dert 1956 jaarlijks uitgereikt wegens bijzondere verdiensten op het gebied van de voedselvoorziening. De „zilveren broodmand' 'zal door de heer H. J. Koster worden overhandigd in een bijeenkomst op 17 maart in Den Haag. Studenteninternaat Nederland draagt f 610.000,- bij voor de bouw van 'n studenten internaat in Salati- ga in Indonesië. Een overeenkomst daartoe tussen de Nederlandse rege ring en de Christelijke universiteit „Satya Watjana" in Salatiga, is tot stand gekomen, zo deelt het ministe rie van Buitenlandse Zaken mede. Dit is de eerste maal dat Neder land bijdraagt aan een particulier ontwikkelingsprojekt dat in Indone sië ten uitvoer wordt gelegd. Brandkastkraak Brandkastkra- kers hebben in de nacht van zondag op maandag 10.000 gulden buit ge maakt bij een inbraak in een limo- nadefabriek in Rotterdam. De nacht tevoren was bij deze firma ook reeds ingebroken, maar toen was de buit slechts gering. Het is mogelijk, dat de buit nog groter is dan thans wordt opgegeven, omdat men nog be zig is de schade precies vast te stel len. Juwelenroof opgelost De Am sterdamse recherche heeft het afge lopen weekeinde twee mannen aan gehouden, die ervan worden ver dacht vrijdagavond na vernieling van de winkelruit uit de etalage van de juwelierszaak Elvor aan de Ou de Brugsteeg in de Amsterdam se binnenstad voor ca. f 15.000 aan sieraden te hebben geroofd. De twee Amsterdammers hebben een bekentenis afgelegd. De buit ver kochten zij door aan een opkoper. Jeugdgebouw afgebrand In het Brabantse plaatsje Elsendorp werd het jeugdgebouw, een voormalige houten noodkerk waarin de lagere school was ondergebracht en tevens een f ritessalon was gevestigd, volko men door brand verwoest. De brand weer kon praktisch niets doen tegen de enorme vuurzee. Gebouw en in boedel gingen verloren. De schade bedraagt ongeveer f 80.000. Om trent de oorzaak tast men in het duister. BUITENLAND Bloedbad in Soerabaja In Soe- rabaja heeft een ontvluchte gevan gene zeven personen gedood en 24 ernstig gewond, toen hij enkele handgranaten gooide om aan zijn achitervolgenrs te ontkomen. De man had de benen genomen, toen nij naar de gevangenis werd gebracht. Op de markt gekomen wierp hij enige gra naten. Verpletteren De leider van de Albaanse communistische partij heeft een beroep gedaan op de ar beiders om de bureaucratische leiders en functionarissen in de partij en de regering te verpletteren, aldus het Joegoslavische dagblad Politika. Postzegels verbrand Miljoenen oude, zeldzame en fraaie postzegels zijn gisteren tot grote opluchting van tien miljoen Italiaanse verzame laars in rook opgegaan. De Ita liaanse PTT begon gisteren n.l. zijn voorraad van 57 miljoen postzegels, die tussen 1861 en 1954 zijn uitgege ven, te verbranden met het doel de Italiaanse postzegelmarkt te stabili seren. De verzamelaars waren bang dat de waarde van hun zegels zou dalen, wanneer de regering haar voorraad op de markt zou brengen. Postzegels zijn in Italië evenals kunst en juwelen een belang rijke vorm van geldbelegging. Zandvlietsluis in gebruik De nieuwe Zandvlietsluis ten noorden van Antwerpen is gistermiddag voor het eerste gebruikt. De sluis die 550 lang, 57 m breed en 16,75 m diep is. schutte twee binnenschepeh. Begin maart zal voor de eerste maal een zeeschip de sluis passeren. De offi ciële opening is overigens p-^ - 1- 1 juli a.s voorzien. Ontevreden wynboere wijnbouwers in zuid-Frai» ben gisteren op bijeenkomst testeerd tegen de beperken: naai regelen ten aanzien van de rianse wijnen en de invoer van wijn uit Al gerije. In Beziers waren tienduized ontevreden wijnboeren bijeen en in Brigoles, in het departement Var, raakten de wegen verstopt door een karavaan van tweeduizend proteste rede wijnbouwers. Moordenaar gaat vrijuit Een gerechtshof in New York heeft gis teren een moordenaar, die be kend had zes moorden te hebben ge pleegd, vrijgelaten, omdat hem voor zijn bekentenis niet was mee gedeeld welke rechten een verdach te bezit. Jose Suarez was 22 jaar toen hij ongeveer een jaar geleden ervan werd beschuldigd zijn vrouw en vijf kinderen in de leeftijd van elf maanden tot zes jaar te hebben doodgeschoten. Suarez was vader van drie van de kinderen. Het Ame rikaanse opperste gerechtshof be paalde in de zamer van het vorig jaar dat bekentenissen van een ver dachte ongeldig zijn tenzij hem is meegedeeld dat er bij zijn onder vraging een advocaat aanwezig mag zijn. Stakingen in Buenos Aires In de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires zijn gisteren in verscheidene industrieën wilde stakingen uitge broken uit protest tegen de econo mische regeringspolitiek. Demon straties waartoe de Algemene Ar- beidsconferentie CGT had opgeroe pen gingen echter niet door, de poli tie had uitgebreide voorzorgsmaatre gelen genomen en met traangas uit geruste eenheden gereedstaan. Zuidamerikaanse EEGDe lan- d'e van Latijns-Ameriika heb ben gisteren besloten hun economie ën tegen 1980 te verenigen in een gemeenschappelijke markt. De mi nisters van Buitenlandse Zaken van het westelijke halfrond zijn het bovendien vrijwel eens geworden over een topconferentie van Ameri kaanse presidenten in april. Geen Duitsers meer Een giste ren door het Oostduitse parlement aangenomen wet betekent dat de 17 miljoen Oostduitsers geen Duit se staatsburgers meer zijn en inge zetenen van de „Duitse Democrati sche Republiek" zijn geworden. De term „Duits staatsburger", die tot dan toe door zowel Oost- als West- Duitsland werd gebruikt, moet uit alle documenten en paspoorten wor den geschrapt. Een woordvoerder van het stadsbestuur van West-Ber- lijn zei: „Duitsers blijven Duitsers dat kan niet veranderd worden". Bureaucratie Cuba's twee jaar oude campagne tegen de bureaucra tie heeft nagenoeg geen vooruitgang gemaakt vanwege de tegenwerking van de regeringspolitiek, zo schrijft 'ie g. ringsblad „Gramma". Vol- ad zijn van de 21.000 per- iet gebied van Havanna, rbeidsreserve waren ge- de bureaucratie te ver- .mnde._,i, 0.000 weer op hun oude j posten of op i teruggekeerd. MAANDAG .penburg 61: K. logie voor de toerist Brouwer, 8 uur nan: Stadhuis: Gemeenteraad, 2 i Schouwburg: K. en O. Haagse Com „Lied de schemering". Oegstgeest (Witte huis)V.I.R Spr. dr. J. A. Noordijk over „Himala Koninkrijk Nepal", 8 uur nam. Geb. Chr. Soc. Belangen: Ned. Cl Bond van overheidspersoneel. Spr. dl d. Jagt „Wat verwachten v 1 de 1 regering?". Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 1 2.15. 4.45. 6.45 en 9.15 u CAMERA: „De Moll Flanders", 18 j. i 9.15 uur. Virgii k zone P1 Dagelijks 2.30, 7 LUXOR: „Wie is Woolf?". 18 J. Dagelijks 2.30, 6.45 2.15 4.45, 6.45 en REX: „Zeven tegen allen", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zone 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON„De ongelooflijke .winning". 14 J. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zc 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Ingmar Bergman Festi 4.45. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-6 uur: 1-5 uur uitzondering van zaterdag (Pesthuiaiaan) i-*---- - •- Rehoboth (Rapenburg 10): „700 1 Lelden" 7.3010.00 uur nam; zaten 2—5.30 uur nam. (t.e.m. 25 februs Rijksmuseum voor Volkenkun zondags 13—17 (to Rijksmuseum voor Volkenkur Ientoonstelling van Japanse pr« van Kyösaï. Dagelijks 10 17 "s Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voor Volfcenkud c (Steenstraat 1). Dag 10-17 u: 'si dr apotheek Tot Hulp der Mem l apotheek R. v. Bi Menschheid. spoedgevallen doktert (of dlen9 waarnemers) HAAGS A G E N D FEBRUARI 20.15 uur: TV thuiskomst' .30 uur: Cab Jan Edgar: „Zinii WOENSDAG 22 FEBRUARI )n. Schouwbu se Comedie: b". Kurzaal, 20.15

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2