EDEN VAN DE VIEUWE KAMER Inter kwam niet verder dan 1-0 't is weer tijd voor Damesschaatsen wordt populair V.P. d.A. V.Y.D. A.R.P. C.H.U. C.P.N. P.S.P. S.G.P. G.P.Y. D '66 Boeren steek eens een North State op en ontdek hoe goed een sigaret kan smaken IK HOUD VAN VERKERKS GLIMLACH' PERDAG 16 FEBRUARI 1967 EXTRA-EDITIE LEIDSCH DAGBLAD )e onderstaande kandidaten, gerangschikt naar partij, zijn ge* ien als lid van de nieuwe Tweede Kamer der Staten Generaal, vetgedrukte namen zijn die van de zittende leden. j, dr. M. A. M. Klompé I, S. de Jong L. A. H. Albering l. A. Engeibertink F. H. J. J. Andriessen A M. Fiévez I. Engels P. J. Janssen Th. E. E. van Schaik I. W. Krosse I. W. van Koeverden I. van der Ploeg J. M. A. H. Luns P. J. M. Aalberse n. A. M. C. Groensmit- van der Kallen T. Brouwer (Wassenaar) F. Kleisterlee G. A. A. M. Boot J. A. Mommersteeg R. J. Nelissen W. R. V. Dusarduijn C. M. Weijters J. M. Aarden J. Lardinois F. J. F. M. van Thiel A. A. M.Kessel N. H. L. van den Heuvel P. G. Assmann A. M. Cornelissen H. W. J. van Doorn J. Th. M. de Vreeze M. W. J. M. Peijnenburg .van Buel Th. E.Westerterp L A. van Beek W. K. N. Schmelzer J. Maenen H. A. C. M. Notenboom L. J. M. van Son F, G. M. de Meijer G. S. H. M. Kok A. J. Hutschemaekers J. M. den Uyl ir. A. Vondeling H. M. Franssen Wierda »r, D. Heroma-Meilink Reserves KNVB AMATEURS Res. 1ste klasse lam Sport 2Ecelsior 3 noord 3Gouda 2 2—LFC 2 2—ADO 3 maas 2DFC 3 ta 3—Neptunes 2 Res, 2de klasse A 2Sparta 4 2—RFC 2 tandia 2—SVV 3 2Neptunes 3 kwartier 2 Roodenb. 2 2—Hermes DVS 3 Res. 2de klasse B i 2—Wilhelmus 2 i 2Lisse 2 3—ON A 3 ff.". 2—HBS 3 ïersberg 2RVC 2 •VFC 2 Res. 3de klasse A enburg 3RVC 3 kwartier 3Alphen 2 4—DHL 2 2Gouda 3 lipia 2—RKAVV 2 Zwart 2Kranenburg 2 Res. 3de klasse B 2—Westerkwartier 2 2Stolwijk 2 2Celeritas '2 urcL 2—Archipel 2 lunum 2RA VA 2 2—BEC 2 Res. 3de klasse D •W 3—VCS 3 Ik 3—Lugdunum 3 1—UVS 3 ritas 3—GDA 3 enaar 2—Altior 2 2—Cromvliet 2 ZATERDAGVOETBAL Res. 2de klasse A '0 2Noord wijk 2 luwen 2—Die Haghe 2 BS 2—Katwijk 2 Res. 3de klasse A l 2—RAS 2 2—Lisser Boys 2 fD 3—Katwijk 3 Res. 3de klasse B t 3Scheveningen 2 fcsb. Boys 2Capelle 2 jelsior M 2—PPSC 2 H. Wierenga J. T. Veile nga Drs. G. M. Nederhorst G. J. N. M. Ruygers E. R. Wieldraaijer Drs. E. L. Berg Ir. H. Vredeling Drs. Th. J. Hogendorp Mr. J. W. Masman Mr. M. Vrolijk Mr. M. van der Stoel Mr. Th. J. A. M. van Lier Mevr. mr. H. Singer-Dekker Drs. J. van den Doel Mr. F. H. J. M. Dooms Drs. D. Roemers Ir. S. A. Posthumus Drs. Th. J. Westerhout Dr. J. H. Lamberts Mevr. G. Brautigam J. Reehorst R. Laan W. van der Gevel J. G. Suurhott C. Egas "*rs. H. Peschar Ns. Ed. van Thijn rfer Ptaeg F. J. Goedhart Drs. J. J. Voogd Dr. J. G. H. Tans J. M. Wil'ems Dr. ir. A. P. Oele Een van deze P.v.d.A.-leden zal moeten uitvallen, omdat tussen zes kandidaten geloot moet worden om vijf plaatsen. Mr. B. W. Biesheuvel B. Roolvink Mr. W. Aantjes Prot. dr. mr. I. A. Diepenhorst G. A. Kieft Drs. J. Boersma TJ. Walburg Mr. dr. N. G. Geelkerken (Leiden) J. A. van Bennekom M. W. Schakel Mej. J. van Leeuwen Dr. C. Boertien Mr. W. R. van der Sluis Drs. R. Zijlstra Voorschoten) Dr. A. Veerman M. Bakker H. J. Hoekstra J. F. Wolft W. Kremer W. F. H. van het Schip H. J. Lookhorst A. G. van der Spek Drs. H. Wiebenga Drs. B. van der Lek Mr. H. C. J. M. Kronenburg P. Leffertstra Drs. H. Aldenkamp Twee van deze B.P.-ers moeten uitvallen, omdat tussen vier kandi daten geloot moet worden om twee plaatsen. P. Jongeling Mr. H. A. F. M. O. v. Mierlo A. de Goede Drs. M. Dijkstra Mej. mr. A. M. Goudsmit Drs. E. C. Visser E. Nijpels M. J. J. A. Imkamp Real Madrid verdedigde zich zeer bekwaam in het San Siro-stadion Ir. C. N. van Dis H. G. Abma Ir. H. van Rossum H. Koekoek E. J. Harmsen J. van den Brake N. Verlaan A. Nuijens M. Baron van Randwijck Cassius Clay nu tegen Zora Folley De Amerikaanse bokser Cassius Clay zal op 2 maart in de Madison Square Garden te New York zijn we reldtitel in het zwaargewicht verde digen tegen zijn landgenoot Zora Folley. De 34 jaar oude Folley staat als eerste vermeld op de ranglijst van uitdagers van de World Boxing As sociation (WBA). Folley, die reeds veertien Jaar professional bokser is, behaalde elf overwinningen in suc cessie. Zijn laatste nederlaag dateert van 27 juli 1963 toen hij in New York In een gevecht tegen Ernie Terrell op punten verloor. Van zijn totaal van 85 bokswedstrijden won hij er 75, ver loor er 7 en bokste driemaal onbe slist. Milaan, woensdagavond Het eerste treffen tussen Inter Milaan en Real Madrid voor de kwartfinale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen is voor de Mila nese sterrenformatie op een vrij grote teleurstelling uitge draaid. De ploeg van coach Herrera kon ondanks een vrijwel constant veldoverwicht niet verder reiken dan een 10 zege een wat wankele basis voor de return" op 1 maart a.s. in het Madrileense Bernabau Stadion. De ruim 80.000 toeschouwers San Siro waren getuige van een vrij vlakke wedstrijd, waarin Inter nationale, weliswaar overwegend in de aanval, te gejaagd en te kort speelde om het de goed bemande en ook goed gesloten Spaanse de fensie ernstig moeilijk te kunnen maken. In de eerste helft kwam de In ter-aanval, waarin linksbuiten Do- minghini de vervanger van de zondag geblesseerde Corso en de jonge midvoor Capelliml hun zenu wen niet de baas konden worden, slechts tot één gevaarlijke actie Een knappe solo bracht Maz- zola in de 23ste minuut vrij voor de rustige Real-doelman Betancourt, die er zij het met moeite In slaagde het schot van de Milanese het rechtsbinnen corner te werken. In feite waren de uitvallen van Real Madrid gevaarlijker dan alle acties van Inter tezamen. Zo mocht de Mi lanese doelman Sarti in de 25ste mi nuut van geluk spreken dat een da verend schot van de voortdurend at tente Mancio door de lat werd ge keerd. Treffer Ook na de hervatting ging Inter nationale onverdroten voort op het pad naar het Real-doel. En toen in de negende minuut Capellini met het hoofd een prachtige pass van Mazzola langs Betancourt tikte (10) zag het er een kort moment uit, dat de Italiaanse ploeg er- München gespeeld slagen door te drukken naar marge. Inter liet zich echter wiegen op het succesje van Capellini en van dit verslappen van de Milanesen maakten Amancio c.s. dankbaar gebruik om zich wat on der de druk van Inter uit te werken Aanvoerder Picchi de „ausputzer" van Inter en de zijnen moesten zelfs even alle zeilen bijzetten om de aanvallen van Gento. Velazguez en Amancio het hoofd te bieden. Te gen het einde deed Inter weer een verwoede poging om de score te ver ruimen. maar met héél Real voor de veste van Betancourt was er geen doorkomen aan. In het laatste kwar tier werd de strijd harder vooral van de kant van Real Madrid en tenslotte werd de Spanjaard Calpe. na een ontoelaatbare charge tegen Bedin, genoteerd door de Hongaarse arbiter Szolt. Bekerwinnaars Rapid heeft gisteravond in het Weense Praterstadion voor 45.000 toeschouwers de eerste wedstrijd te gen Bayern München voor de kwart finales van het toernooi om de Euro pa Cup voor bekerwinnaars met 1—0 gewonnen. Het enige doelpunt -werd in de tweede helft gescoord. De tweede ontmoeting tussen beide teams wordt woensdag 8 maart in ADVERTENTIE Mr. E. H. Toxopeus Mr. dr. C. Berkbouwer Mr. W. J. Geertsema (Wassenaar) Drs. Th. H. Joekes M. J. Keyzer Mr. F. Portheine (Leiden) Mevr. C. V. van Someren- Downer Ir. D. S. Tuijnman Prof. dr. H. J. Wilteveen (Wassenaar) R. Zegering Hadders Mevr. mr. E. Veder-Smit G. Koudijs Dr. K. van Dijk H. J. L. Vonhoff Mr. H. E. Koning H. J. de Koster (Wassenaar) Mr. J. G. Rietkerk Mr. H. K. J. Beernink J. T. Mellema Drs. A. D. W. Tilanus Drs. D. F. van der Mei H. Kikkert Mr. W. Scholten Mr. C. A. Bos C. F. van der Peijl Dr. H. A. Schuring Jkvr. mr. C. W. I. Wtte- waal van Stoetwegen P. Bode T. Tolman Luister naar „'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica - zaterdag en zondag om 11.00 u en 18.45 u. Het damesschaatsen wordt ook In Nederland populair. Enkele jaren geleden werd Rie Meyer nog net zo curieus bejegend als de leden van een damesvoetbalelftal. Maar die tijd is voorbij. De belangstel ling voor het wereldkampioenschap dames, het komende weekeinde in Deventer, is natuurlijk niet zo overstelpend als bij het Europees kampioenschap heren van vorig jaar, toen men wel vier stadions had kunnen vullen, maar is ook niet te negeren. Zondag zit de kans er in. dat het bordje „uitverkocht" op de toegangspoort zal prijken. Dan zitten bijna 12.000 bezoekers langs de „schaatsovaal". Een aar dig potentieel voor de populaire meezinger: „Stien, laat eens zien". Elf man sterk Is de begeleiding van de vier Noordkoreaanse schaatsen - rjjdsters. Twee trainers, een assis tent-teamleider. een assistent van de assisten-team leider, enz. enz. Het contact loopt via een Frans sprekende tolk en de trainers. De Koreaanse meisjes lachen lief en doen er het zwijgen toe. Zij ko men tenslotte uit Azië. waar de po sitie van de vrouw anders is dan in het Westen. De Noordkoreaanse mannen zijn druk in de weer met folders over Pjongjang en het uitdelen van speldjes. De afbeel ding erop is een voetbal. „Voetbal is bfj ons meer populair dan schaatsen", legt de tolk vriendelijk lachend uit. Maar dat is bekend sinds het wereldkampioenschap in Engeland. Overigens. Noordkorea- nen zijn geen Noordkoreanen. „Wü vertegenwoordigen de DPR Korea", zeggen ze met nadruk. Ze hebben al stappen ondernomen om het officieel programma in die geest te wijzigen. Kat Kees Verkerk is het gesprek van de dag bij de buitenlandse rijdsters. „Ik houd van zijn glimlach", be kent de blonde Lidia Skoblikova. „Hfj is zo soepel als een kat. Een paar jaar geleden schreef de pers dat ook van mij. Misschien lijken we een beetje op elkaar". Zowel de Russinnen als de Noordkoreaan- sen hebben het afgelopen weekein de aan het televisietoestel gekluis terd gezeten. De Russinnen in een De gemiddelde leeftijd van de meeste damesploegen is vrij hoog. Een uit zonderling daarop is de woensdag aangekomen Amerikaanse ploeg, die bestaat uit de 15-jarige Diane llolum en de drie jaar oudere Ma ry Meyers. Diane Holum kwam ook reeds uit bü het wereldkampioen schap van het vorig jaar. Zij is nog steeds de jongste van alle deel- De meestal streng gescheiden we reldjes van de hardrijden en hard- rijdsters raken elkaar soms. In Deventer zijn enkele bekende oud-rijders aanwezig als official of als damestrainer. Oost-Duitsland heeft Helmut Kuhnert in de offi ciële afvaardiging opgenomen. Youn Jai Soun. de trainer van Kim Song Soon („Ik ben haar grote voorbeeld geweest") nam deel aan de wereldkampioen schappen ln de jar< n van Gontsja- renko, Shllkov en Pesman. In de Franse ploeg staat als official te boek: Raymond Fonvieille. HU is de verloofde van de veelbelovende Martine Ivangine. Helga Haase. de Oostduitse die als eerste da Russinnen op roet van gelijkheid tegemoettrad. komt ook naar Deventer. Of zij op het ijs zal verschijnen is echter de vraag, want Helga ls officieel aangekon digd als reserve. In de Oostduitse ploeg is zij verdrongen door jon ger talent.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9