Wie heeft het voordeel van de twijfelaars? Rustige dag „Teveel klachten over de politie" Nacht zonder einde Verwaarloosde kudde schapen afgemaakt Vietnam MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N D LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 15 FEBRTJA] Grote vraag beheerst vandaag verkiezing van het parlement (Van onze parlementaire redactie) GISTERAVOND, toen de bezoekers van de laatste ver kiezingsbijeenkomsten terugkeerden naar huis, viel er een politieke stilte over ons land, zoals we die in maanden niet hebben gekend. Het krakeel tussen de partijen was verstomd. De raambiljetten zijn veelal al verwijderd. De affiches zijn beklad of verscheurd, of er is alweer reclame voor sigaretten of bier overheen geplakt. ten via 18 telegraaf een trales naar het Binnenhof doorgeven gaan in het brein, dat ze meteen omzet in percentages en vergelijkt met de vo rige kamerverkiezingen en de sta tenverkiezingen van vorig jaar. Rondom die computer concentreert zich vanavond de spanning. Onge veer vijfhonderd personen van poli tieke partijen, kranten, radio en te levisie zullen het verloop in de Rid derzaal kunnen volgen op televisie toestellen en een groot scherm. De eerste vreugde, de eerste teleurstel ling zal daar opklinken uit de poli tieke rijen. Kille cijfertjes zullen de politici daar genadeloos aan het ver stand brengen wat ze ervan te recht hebben gebracht tijdens hun propagandatoernees. Hoe koud hun dat op het dak kan vallen, be wees dr. Vondeling, die toen hij bij de statenverkiezingen zag hoe de P.v.dA. achteruit ging uitriep: ,Dat is de grootste klap, die ik ooit op mijn hoofd kreeg". Vandaag gaat Nederland naar de stembus. Dit is gewoonlijk een rus tige dag. Niets wijst er meer op, dat de vergaderingen soms zo geladen waren, zo bitter, zo geestdriftig. Zo roerig als de poletieke vergaderin gen kunnen zijn, zo rustig zijn de stemlokalen, vooral ondergebracht in scholen en gebouwen van over heidsdiensten. Saaie lokalen zijn het, waar veelal een wat bedrukte stilte heerst, waar zwijgzame mensen ko men, stemmen en gaan. Negentig procent van de ongeveer zeven miljoen kiezers wist allang, waarop zou worden gestemd. Tien procent twijfelde. Deze personen, die het nog duizelt als ze ln het stem hokje het stembiljet openvouwen, bepalen voor een belangrijk deel, wat er in het parlement verandert of zij nu in wanhoop een kras over het biljet geven, er een scheldwoord op kladden of radeloos twaalf hokjes rood maken. Tien procent, die 't na al de verwarrende betogen van politi ci, van aspirant-politici over duide lijkheid. rechtlijnigheid en ka raktervastheid nog draait voor de ogen. Zij beslissen geërgerd, on verschillig. wat paniekerig mis schien in de eenzaamheid van hun stemhokje over veel meer dan zij beseffen. Zij kunnen de kabi- netsformateur(s) grijze haren be zorgen. De politici, die dat weten, kunnen dat vandaag (ook voor hen einde lijk eens een rustige dag) stil over peinzen. Hebben zij niet teveel voor eigen kring gepraat? Wat was het effect van de P.v.d.A.- karavaan, die voor het eerst de politiek op straat bracht en daarmee niet-so- cialLsten en twijfelaars met de neus drukte op het feit dat het parlement ook hen vertegenwoordigt? Wat be reikten de „present-girls" van de h'VP? Vènavond weten we het. De com puter van de A.N.P.-verkie- zingsdienst zal 't vertellen, lang voor de laatste stemmen zijn geteld. Die computer staat in de Rolzaal aan het Binnenhof. Hjj is de afgelopen maanden volgepropt met gegevens over öc Nederlandse politiek en de verkiezingen van ac afgelopen ja ren. De uitslagen, die de 942 gemeen- Verschuivingen De traditie wil, dat de uitslagen van de Limburgse gemeenten Itte- ren en Gabeek of de Noordhol landse gemeente Katwoude en Kwa- dijk het meest intens worden be studeerd. De uitslagen van deze (ka tholieke) plaatsjes komen altijd het eerst binnen. Iedereen probeert er een eerste conclusie uit te halen. ,Er kan een indicatie in zitten', zegt de heer W. Bavelaar, chef van de A.NP.-verkiezingsdienst, maar ge woonlijk is er geen peil op te trek ken'. Hij voegt er aan toe: Maar spec taculaire verschuivingen zie je aJ gauw. De grote winst van de Boe renpartij bij de gemeenteraads- en de statenverkiezingen manifesteerden zich al duidelijk in de eerste uitsla gen'. Met conclusies uit de eerste 50 uit slagen moet men voorzichtig zijn. Ze komen uit de sterk katholiek ge kleurde streken in Limburg en West- Friesland. De statenverkiezingen hebben dat nog eens aangetoond. De eerste tientallen uitslagen gaven een verlies voor de K.V.P. te zien, ter wijl de P.v.dA. gelijk bleef. Toen er 150 gemeenten binnen waren het getal waarbij de eerste conclusies kunnen worden getrokken bleek juist de Pv.d.A. de grootste verlie-zer te zijn. Om elf uur, waarschijnlijk moe ten dan nog vele duizenden stemmen worden geteld of worden bekend ge maakt. maakt de computer een prognose van de nieuwe zetelverde ling. Die kan zo heeft de praktijk geleerd worden gezien als de de finitieve verkiezingsuitslag. Op dat moment is het met de stil te van de verkiezingsdag gedaan. De politici zien langzamerhand welke problemen de cijfertjes oproepen bij de kabinetsformatie. Wie weet hoe- velen er zullen wensen dat die com puter behalve de samenstelling van de Kamer, ook die van de nieuwe re- regering zou kunnen voorspellen. Naar schatting 7,5 miljoen perso nen moesten vandaag stemmen. De stembureaus gingen vanmorgen om acht uur open om de opgeroepen kiezers in 18 kieskringen in de gele genheid te stellen zich voor een van de 23 partijen, die aan deze kamer verkiezingen deelnemen, uit te spre ken. Van deze 23 kwamen er 16 in alle kieskringen uit. Verwacht wordt, dat de Koningin het kabinet-Zylstra zal vragen aan te blijven ter afwikkeling van de lo pende zaken. Het staatshoofd zal daarna haar adviseurs uitnodi gen voor een oriënterend gesprek ten paleize alvorens de fractie-voor- ters van de gekozen partijen te raadplegen. Aangenomen wordt, dat de vorstin reeds morgen haar ad viseurs zal ontvangen en vrijdag zal beginnen de politici te polsen. Senaatscommissie De commissie van rapporteurs voor Justitie uit de Eerste Kamer meent, dat het afgelopen jaar een oneven redig groot aantal klachten over het optreden van de politie is ingediend, aldus blijkt uit het eindverslag over de begroting 1967. Heeft de minister niet de indruk, dat moet worden gesproken van ,een meer dan nol-male toeneming van het aantal gebeurtenissen waarbij po litie-optreden ter bescherming van de gewone burger niet achterwege mag blijven', zo vraagt de commissie voorts. Zij wenst voorts te weten of het wegvoeren van betogers buiten de be bouwde kom door de politie geoor loofd is, en wanneer het interim- en het eindrapport van de commissie Enschede (over de gebeurtenissen in Amsterdam) kan worden gepubli- Ook over het besluit, volgens het welk de politie niet langer verplicht wordt bij alle aanrijdingen aanwe zig te zijn en zo nodig proces ver baal op te maken zijn vragen ge steld. WOENSDAG BreeBtraat 19: Kon. Ned. MIJ voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dhr. G .gehoorzaalVer! partijen, 7.30 u •kerk: Concert Cc slcum o.l.v. Andrè Kaart, 8 i DONDERDAG Leidse Hout Ulo: Optredei tilllanos" in kad- „De West". 8 uu O. R'dams j.l.v. Bruno Cleln, 8 uur Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's g W. de Zwijgt spreksavond, 8 VRIJDAG Rembrandt-lyceum: Oudercoi Spr. dr. E. H. F. voeding Lely i StadsgehoorzaalLlbelle-modeshow. Auberge Franijaise: Cafê-chantant .elds Zoldercabaret, 9 uur nam. 7.30—10 13: Evangelisatie Chris- Oudi tengeii ZATERDAG ^l°uurevoo uur ds K. C. Roomburg (hockey kan: Nieuwe VW 1200 De Volkswagen 1200 zonder enige chroom heeft het met lang uitge houden. De nieuwe VW 1200, die ter gelegenheid van de RAI wordt ge presenteerd, heeft weer verchroom de wieldoppen, bumpers en sierstrip- pen langs de zijkant. Bovendien is de tunnel nog met tapijtstof bekleed heeft de wagen een hemelbekle- ding van afwasbare kunststof. Deze praktische en degelijke kever heeft en 1200 cc luchtgekoelde motor 41,5 SAE pk) met automatische cho ke. De fabriek geeft als benzinege- bruik 1 op 13,3 km. op. Deze aan de treeplanken niet gestripte uitvoering de VW 1200 kost iets minder dan 5000 gulden. •k Keizer Haile Selassie van Ethi opië, die op het ogenblik een be zoek brengt aan de Verenigde Statenluistert hier samen met president Johnson naar het spe len van de volksliederen. Familieberichten (overgenomen uit andere bladen) Geboren: Marco Erwln, zoon van. Molier-Schulte Nordholt, Wassenaar: Eline, dochter van Gideons-Sohaap. Uitdam; Dagmar Frédérique, dochter van Machteld A. Kuypers, Amster dam; Johanna Aletta, dochter van Leddy-Hogenbosoh, Manilla, Getrouwd: E. de Vries en M. van Rossum, Amsterdam-Buitenvelderx. Overleden: Johanna Elisabeth Steffen, 84 j, Den Haag: Alida Geer- truida Merckel-van der Linde, Biit- hoven; J. F. W. P. G. Meersmans. 66 j. Deventer; Jaap Wiegersma, 68 Jr, Utrecht: Dirk van de Craats. 88 Jr, Heelsum; Wilhefmina Anette Heddinga, weduwe van D. H. R. Harrenstein, 87 j, Groningen. Ons dagelijks vervolgverhaal door Alistair Macleaii 65. Dat neem ik tenminste aan. Eh hier zijn de antwoorden op uw vra gen. De passagierslijst van MYTH in Amerika is nog niet doorgekomen maar uit de dagbladen is bekend geworden dat in ieder geval de volgende drie passagiers aan boord van het vliegtuig waren: Marie Le- Garde, een operettezangeres, sena tor Hoffman Biewster uit de Verenig de Staten en een zekere mevrouw Phyllis Daaisby-Gregg, iemand uit de Londense society". Het nieuws kon me niet in op winding brengen Marie LeGarde had ik nooit verdacht. Mevrouw Dansby- Gregg en indirect Helene had den alleen maar een klein vraagte ken achter hun namen gehad en wat senator Brewster betrof: ook hem had ik btgeniyk nooit voor een van de moordenaars gehouden. „En nu het tweede punt", vervolg de Hillcrest. „Ze kunnen of willen in Londen niet zeggen waarom het vliegtuig tol een landing werd gedwongen, maar ik neem aan dat er een goede reden voor bestond. Uplav- nik denkt waarom weet ik niet, maar misschien hooiden ze iets dat iemand aar, boord iets heel be langrijks bij zich had dat strikt ge heim moest blijven. Staatsgeheim! Vraag me niet wat het geweest kan zijn. Misschien een microfilm, een formule, misschien had de man het alleen maar ln zijn hoofd. Niemand weet het net klinkt, allemaal heel fantastisch en we kunnen er alleen maar naar rsden. Het gaat erop lijken dat kolonel Harrison de per soon in kwestip had kunnen zijn". Ik keek naar Jackstraw en hij naar mij. De man die me had neer geslagen, had gelijk gehad. Ik wist nu met zekerheid wat ik in mijn onderbewustzijn eigenlijk allang had geweten dat ik als geblinddoekt de strijd had opgenomen met een stel misdadigers die veel slimmer wa ren dan ik. Ze wisten dat Joss nooit gehoopt kon hebben de zender te repareren. Ze wisten dus dat ik rechtstreeks met Hillcrest had gesproken. Ze en dat de noodzender onder nor male omstandigheden niet verder reikte dan tweehonderd kilometer en er alle kans bestond dat Hillcrest uit de jx»st had gesproken of zelfs nog dichterbij. Ik had ze verteld dat Hill crest pas over een week of drie van de expeditie zou terugkeren en dus moest er iets gebeurd zijn. Wat dat was, konden de heren gemakkelijk raden. Natuurlijk namen ze aan dat ik Hillcrest had gevraagd naar de achtergrond van de noodlanding van het vliegtuig te informeren, maar wat vooral de sluwheid van de mis dadigers bewees, was het feit dat ze tereoht vermoedden dat er niet tot in bijzonderheden over die achtergrond zou worden gesproken en daarom be roofden ze me van het knipsel dat de details misschien aan het licht had kunnen brengen en ook de identiteit van de moordenaars. Ge dane zaken nemen echter geen keer. ,Zeg opnieuw tegen Uplavnik', verzocht ik Hillcrest, ,dat we meer over de noodlanding moeten weten. Hoever zit je nu ongeveer achter me? WIJ zijn sinds de middag pas dertig kilometer opgeschoten. Kou hevig, grote moeilijkheden met de radiator. Over'. .We hebben sinds de middag twaalf kilometer afgelegd. Het schijnt Ik wierp de handel over. .Twaalf?' vroeg ik schor. .Hoor de ik dat goed twaalf?' .Precies!' Er klonk woede in de stem van Hillcrest. .Herinnert u zich de vermiste suiker? Wel, die is te recht. Uw nette vrienden smeten al les in de benzine en we zitten volko men vast'. 9. Woensdag 8 n.m. Donderdag 4 njn. Even na negen uur die avond be vonden we ons weer op weg. Eigen lijk was het mijn plan geweest door allerlei excuses te verzinnen en desnoods de motor onklaar te maken vele uren te blijven staan. In ieder geval zolang als het me mogelijk had geleken, voordat de moordenaars ongeduldig zouden zijn geworden, me dan eventueel verdacht hadden de zaak te saboteren en zich van de tractor meester zouden hebben gemaakt. Dit te proberen al thans, maar ik zou ze vermoedelijk de pas hebben afgesneden. Het lag namelijk in het plan dat Jack straw na een paar uur zijn geweer zou nemen het hing dag en nacht over zijn schouder en ik mijn re volver en dat we samen het gehele gezelschap met onze vuurwapens in bedwang zouden houden tot Hill crest gekomen zou zijn. Als alles goed was gegaan, zou dat ongeveer tegen middernacht geweest moeten zijn. Voor ons bestonden er dan geen pro blemen en moeilijkheden meer. Het ging echter helemaal niet goed en de problemen waren niet in het minst kleiner geworden. De Sneeuw- kat. van Hillcrest zat vast en nu Mahler ernstig ziek was en Marie Le- garde hoe langer hoe zwakker werd. moest lk wel verder rijden. Als ik wat harder was geweest en toevallig geen dokter, had ik het mis schien kunnen opbrengen Marie Le Garde en Theodoor Mahler te be schouwen als op te offeren pionnen in een spel waarbij de inzet veel gro ter moest zijn dan het leven van een paar mensen. Misschien had ik het gezelschap of in ieder geval de voornaamste verdachten dan des noods vierentwintig uur achter el kaar voor de lopen van onze vuur wapens kunnen houden, maar ik kon het niet over mijn hart verkrijgen onze zieke passagiers op die manier te behandelen. Zonder twijfel was dat een zwakheid .maar ik was er trots op die zwakheid te kunnen de len met Jackstraw die het in dit opzicht volkomen met me een!» was. Overigens was ik er zeker van dat Hillcrest na verloop van tijd zou komen opdagen. Wordt vervolgd. (Van onze Zwolse correspondent) Drieënveertig schapen van een boer en zijn twee zAvagers in Dalmshol- te vonden sinds juni vorig jaar de dood; 15 schapen werden tegelijk afgevoerd, maar bij de toezicht houdende instanties wekte dit geen argwaan. Een onderzoek leerde tenslotte dat de nog overgebleven 90 schapen en een paar geiten zodanig ziek en verkommerd waren, dat zij moesten worden afgemaakt. Op de boerderij van de drie oude mannen heerst een onbeschrijfelij ke wanorde en verwaarlozing. Eén van hen werd een tijdlang in een inrichting voor geesteszieken ver pleegd. De anderen worden door de omgeving gezien als debiel. Hun capaciteiten schieten tekort om het bedrijf ™et een twintigtal run deren en een grote schaapskudde met succes te drijven. De verwaar lozing van de dieren was geen kwestie van uitbuiting, maar van onmacht. De drie boeren zorgen voor zichzelf geen grein beter. Het onderzoek op de laaggelegen e" daardoor ook door veel water ge plaagde boerderij leerde, dat de ge bouwen slecht of vervallen zijn. De runderen werden zeer matig gevoed en hadden behoefte aan meer kracht ruw voer. De schapen en geiten verkeerden in zeer slechte conditie. Zij leden in ernstige mate aan schurft, leverbotziekte en rot- kreupel. Vergeefs werd gepoogd al thans een deel voor consumptie te laten slachten, maar dit werd af gewezen. In een schaapskooi, met Vervolg van pag. 1 Het. belangrijkste is nu volgens Londen, dat de Sowjet-Unie niet lan ger werkeloos langs de kant staat, maar van nu af actief met Engeland zal samenwerken om de strijdende partijen om de conferentietafel te krijgen. Dit is het belangrijkste re sultaat van Kosigins bezoek. Het is een symptoom van Mos- kou's erkenning, dat de Sowjet-Unie en de Westelijke democratieën on danks hun verschillende politieke en economische doctrines thans meer gemeen met elkaar hebben dan men jaren geleden heeft kunnen dromen. De opkomst van China als nucleaire mogendheid heeft in Moskou's hou ding een radicale verandering te weeg gebracht. De tragedie van maandag was, dat de kans op vrede groter is geweest dan op enig ander moment in de afgelopen twaalf maanden. Wilson waarschuwde, dat het falen geen reden vormt voor paniek, maar ook niet voor nlets-kostende morele veroordelingen. Desalniettemin wordt het in Londen betreurd, dat de VS zo snel de bombardementen hervat ten zonder Kosigin de kans te geven verdere concessies los te krijgen van Hanoi. 30 schapen werden drie dode dieren aangetroffen. De eigenaren hadden het nog niet gemerkt Een veearts die een bezoek bracht schreef leverbotpillen voor de scha pen voor. Tenslotte werd de inspec teur van de dierenbescherming in Zwolle ingeschakeld om voor het ministerie van Landbouw een offi cieel onderzoek in te stellen. Daar na volgde van de officier van Jus titie de opdracht om de schapen te laten afmaken. Staatsloterij uitgebreid (Va<n onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer Is gisteren ak koord gegaan met een uitbreiding van de Staatsloterij. Zonder hoofde lijke stemming aan/vaairdide de naat een wijziging van de wet op de kansspelen, die daarvoor nodig ls. Met de verandering wordt tegemoet gekomen aan de sterk gegroeide vraag naar staatsloten. De Kamer nam nog twee wetsont werpen aan: de spoorweg-pensioen wet en een wijziging van de algemeen burgerlijke pensioenwet en de alge meen militaire pensioenwet. BINNENLAND Tankauto tegen locomotief Een tankauto met enkele duizenden li ters stookolie is gisteren op een spoorwegovergang in Aalsmeer tegen een Uithoorn komende locomotief gereden. De tankwagen vloog in brand, maar het vuur kon door om wonenden worden geblust met schuimblusapparaten. De tankauto werd geheel vernield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeluk ontstond doordat de chauffeur van de tankauto verblind werd door de zon. Hij verklaarde de locomotief ook niet te hebben horen aankomen. Fregat in dienst Namens de Koninklijke Marine heeft de staats secretaris vair Defensie A. van Es op de werf van de NDSM in Amster dam-noord in aanwezigheid van ho ge marine- autoriteiten en talrijke genodigden het nieuwe fregat ,Van Speijk' overgenomen. Het schip, dat een standaard waterverplaatsing van 2.850 ton heeft en een bemanning van 253 koppen telt, werd vervolgens door de commandant, kapitein-lui tenant ter zee J. H. Wijers, offici eel in dienstgesteld. Zedenzaak in Utrecht De Utrechtse zedenpolitie heeft een 23- jarige assistent-inkoper uit Utrecht aangehouden als verdacht van on tucht met jongetjes van 9 jaar. De man heeft bekend. In deze zedenzaak zijn tientallen ouders van jonge kinderen verhoord. De ontucht zou zich hebben afge speeld op en in de omgeving van sportvelden in de Utrechtse wijk Zuilen. In deze zedenzaak worden nog meer arrestaties verwacht. BUITENLAND. Noordkoreanen in Moskou In Moskou is gisteren een Noordkore- aanse missie onder leiding van eer ste vice-premier Kim II aangeko men, die in de Russische hoofdstad overleg zal plegen over economische en technische samenwerking tussen de Sowjet-Unie en Noord-Korea en het huidige geschil tussen China en Rusland. De banden tussen Noord- Korea en de Sowjet-Unie zijn het afgelopen jaar verstevigd. Vroeger was Noord-Korea een trouwe bond genoot van communistlsch-China. Isolement De 20 bewoners van hec Shetlandeiland Foula wachten nog steeds op de kerstpost. Sinds 14 december kan de postboot ais gevolg van het zware weer niet binnenlo pen. In 1961 is Faula 77 dagen van de buitenwereld afgesloten Adenauer in Spanje De West- dultse oud-kanselier Adenauer (91) is in Spanje aangekomen voor een bezoek van vijf dagen. Hy zal een onderhoud hebben met generaal Franco en een rede houden over .Europa en de ontwikkeling van de wereld'. Hij is voorts uitgenodigd door de Spaanse minister van Voor lichting en toerisme, Iribarne en zal in Madrid en bij bezoeken aan het Escorial en Toledo de gast van deze minister zijn. Franse kernbommen De Fran se luchtmacht zal in de tweede helft van dit Jaar de beschikking krijgen over kernbommen, die op zeer gerin ge hoogte aan parachutes kunnen worden uitgeworpen. De vliegtui gen, die dergelijke bommen vervoe ren, zullen daardoor in staat zijn zo laag aan te vliegen, dat zij het vij andelijke radarnet ontduiken. De chef van de Franse luchtmachtstaf, kolonel Rhemter, deelde dit gis teren aan journalisten mede. Engeland en de Oder-Neissegrens Een woordvoerder van het Britse worden getroffem als onderdeel van heeft gisteren gezegd, dat het Britse standpunt inzake de Oder-Neisse- grens niet is veranderd en dat voor deze grens alleen een regeling kan wlrden getroffen als onderdeel van een vredesverdrag met Duitsland. Men had hem om commentaar ge vraagd over een opmerking van mi nister Brown, die in de richting wees van eventuele Britse erkenning van de Oder-Neissegrens. Deze verkla ring had beroering gewekt in West- duitse diplomatieke kringen in Bonn. Berechting van nazi's Westduit- se rechtbanken hebben volgens een rapport van de Westduitse regering aan de V.N. sinds 1945 meer dan 6100 personen wegens oorlogs misdaden en misdaden tegen de mensheid berecht. De zaak van nog 15.000 verdachten is nog in behande ling. Volgens het rapport is over de grote meerderheid van nazi-mis- gers reeds een definitief vonnis geveld. StadsgehoorzaalLustrum uitvi „Werkmans Wilskracht", 8 ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudl Jehovah's Getuigen, 4 e Dordrecht, 2 lijk christendom. Spr. evangelist ti Stadsgehoorzaal: Zondagmorgei irek o.l.v. dr. P. L. Schoonhelm, met redacties van vijf Le dagbladen. 10.45 Steenschuur 6Kerk van Jezus Ct tus van de heiligen der laatste da RehobothOpening tentoonstel 700 Jaar Lelden", „Magkerette". 7.30 DINSDAG Geb. Chr. Sociale Belangen: Lei 1 Chr. Besturenbond wenbond ONV?, 8 St. AnitonlusclubhuisK. klankbeeld over Griekenland, 8 u Rijksmuseum van Oudheden: prof. dr. H. Brunstlng over B. Rattlers", 8 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwzels Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen Oh. de BourbonhofElektronica UniversiteitCentre cuiturel Cats. Lezing M. Guy Mallat du din over „Jeani-Phllippe Rameau Indes Galantes", 8 uur nam. BIOSCOPEN: Lldo: .Operatie Bosporus", 18 2.30, 4.45, 7 i 9.15 9.15 Trianon: „Een miljoen Jaar en", 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 e iur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.1 Studio: „Cul-de-Sac", 18 Jaar. D Jks 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstel schilderijen etsen en tekenlnge_ Theo Daamen Maandag t/m vrlf 9 uur vo februari) i Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg Tentoonstelling tekenl- lerljen van Jan Juffei dinsdag t/m zaterdag Lakenhal: Tentoonstelling nlngen door kinderen. Werkdagen 5 uur; zondag 1—5 uur. (t/m 19 5P bruarl). Legermuseum (Pesthuis! aan) zondags 1317 Rijksmuseum voor Volkenkui Tentoonstelling van Japanse prei van KyösaI Dagelijks 10—17 'e Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voor Volkenkui (Steenstraat 1): Dag 10-17 dags 13-17 mui Rijksmuseum voor de geschied deT natuurwetenschappen Dag Universiteit: Dies-tentoonstel^, Acad. Hlst. Museum. Geopend Tentoonstelling werk Braat, Cees Vlag en Plet Rlethü Werkd. 10 uur v bovendien dlnsd£ (t/m 23 februari) Avond- en nachtdienst der apothf Geopend voor spoedeisende gi len: Centraal Apotheek, Breestraal telefoon 20552. Apotheek R. Breest Smallenburg te Lelderdorj' de gehele week geopend. WeeketndedleLst deT bulsartsei Zaterdagmorgen vóór 12 plege men de eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag 12 men voor spr foon 2222 2. spoedgevallen doktert BR geen geboor edallst (of dien op dokterstelefoon 22222. WOENSDAG 15 FEBRUARI Circustheater, 20.00 uur: Mu „Heerlijk duurt het langst". WEERRAPPORTEN (Van bcdenmorgen 7 oor) Stockholm geb Grenoble Nice Beriyn onbewolkt half hew onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2