Harster bereid alles tot in de finesses uit te leggen Nieuwe Orbiter naar de maan Zuid-Molukken zijn een deel van Indonesië Onverzekerd rijden komt chauffeur duur te staan Zaterdag lancering NKV kant zich tegen graafwerk werklozen Duiken in Leiden Onderzoek ramp met Apollo - DINSDAG il JANUARI 1967 LLIDSCI1 DAGBLAD PAGINA 7 Een volle dag: „Meldungen aus den Niederlanden" (Van correspondent in Bonn) De vierde dag van het proces in München tegen de vroegere chef van de Sicherheits- polizei in Nederland, Harster, en zijn mede werkers Zöpf en Slottke komt voor een groot deel voor rekening van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie in Amsterdam. Een lange morgen en middag luisterden de deelhebbers aan het proces naar de voor lezing van de zogenaamde „Meldingen aus den Niederlanden", die door de bezetter wekelijks werden opgesteld en die rapporten bevatten over alle onderdelen van de Neder landse samenleving. Joodsen? „Door de bevolkingsre gisters" meent Harster. Harster be kent ook dat het wegvoeren van de ze mensen (en later van de protes tants gedoopte joden) als „wraak" moet worden beschouwd op het ver zet van de kerken, met name van kardinaal De Jong, die een voorstel tot een van alle kansels voor te le zen gebed had gedaan, dat toen hoofdzakelijk In de katholieke ker- Documenten Voor zover op de Jodenvervolging betrekking hebbend werden zij door Zöpf als hoofd van het „Juden- referat" of door zijn ijverige as sistente Frauleln Slottke vervaar digd. Het rijksinstituut kreeg een deel van deze documenten kort na de bevrijding ln handen, terwijl an dere gedeelten zich waarschijnlijk og in Oosteuropese landen bevinden. Deze vierde dag is Harster weer bereid alles tot in de finesses uit te leggen. Hij ontneemt de openbare aanklager bijna elke gelegenheid tot brilleren, door alle schuld meteen op zich te nemen. Het resultaat is dat de procedure op het ogenblik bijzon der vlot verloopt en men al begint te rekenen op de uitspraken tegen 17 februari (volgende week vinden geen zittingen plaats, in München regeert dan prins carnaval). Foto Nevenklager dr. Kempner toont een foto van Anne Frank. Harster zegt de foto te kennen, maar van na de oorlog. Zöpf geeft toe dat de ar restatie van Anne Frank onder zyn verantwoordelijkheid viel, hoewel ook hem vanzelfsprekend haar ram toendertijd niets zei. Dan komen de „Meldungen", een eindeloze rij. Ze beschrijven uit na zistandpunt gezien de voorbereiding tot de transporten en de „Endlösung" maar ook het verzet daartegen van de Nederlandse bevolking. Namen volgen op namen, ze klinken onge passioneerd. Voorbij trekken de pro fessoren Cleveringa en Meijers Leiden, „de jood Sylvain Poons", niet meer mocht optreden en het toch deed. in Zandvoort. Dan gaat Dora Paulsen, die als actrice niet meer op de planken mocht en door de leider van de Amsterdamse Stadsschouwrbung toch werd toegela ten. In de „Meldungen" wórdt be richt van de aanplakbiljetten van Rauterzoveel honderd joden wor- dingen in dit gebied plaatsvinden, den als represaille naar Mauthausen omdat daarby minder brandstof no- gebracht, omdat een patrouille van zal zijn. voor de lancering en diezelfde Sioherheitspolizei bij 't be- I ^°°r 11 begin van de terugreis naar treden van een bijeenkomst in de de aarde. Jordaan „met scherpe vloeistoffen De deskundigen zoeken naar vlak- bespoten" en daarna afgetuigd werd. ke °valf; landings-terreinen met een Steeds meer joden verdwijnen naar middeliyn van 4.8 tot 8 km met be- muar trekkelyk vlakke 48 km lange aan- zonder bergen of kra ters, die de hoogtemeter van de maamcapsule nadelig kunnen beïn vloeden of de maanvaarders kunnen beletten laag en rechtstreeks naar hun landingsplaats te vliegen. Voor de eerste Apolle missie zal een dozijn plaatsen worden uitgekozen ken ook werkelijk werd gebeden. De rechter leest het indrukwekkende ge bed snel op. en hy probeert uit alle macht de indruk die het maakt-, in zijn stem te laten doorklinken. Jodenster Ook voorgelezen worden de Duitse besluiten over het dragen van de Jodenster. Zöpf en Harster teken- Zaterdagochtend te 07.30 uur Ned. tjjd zal in de VS de derde Lunar Orbiter worden gelanceerd om beves tiging te verkrijgen van de fotogra fische gegevens van de beide vorige over de meest geschikte plaatsen een landing van een bemand tevaartuig op de maan. De nieuwe Orbiter zal zijn ra richten op de plaatsen in een band van 2.735 km lengte en 305 die ^m breedte langs de evenaar van de maan vijf graden ten noorden en ten zuiden ervan die op grond van I de door de vorige Orbiters gemaakte foto's worden geacht het meest in aanmerking te komen voor een lan ding van de bemanning van een ruimtevaartuig. De Nasa wenst dat de eerste lan- om de nodige soepelheid te waarbor gen in geval van vertragingen in de lancering. Als die plaatsen eenmaal zijn gekozen, zullen kaarten worden getekend, die door de astronauten kunnen worden bestudeerd. Bui ten de simulators van de maanlan ding zullen filmstroken van de lan dingsplaatsen worden geprojecteerd en de piloten zullen zich oefenen in de nadering. den deze documenten. Ze bekennen nu belde dat het hierbU ging om een inleidende procedure voor de „End- lösing". De slachtoffers waren dan later gemakkelijker te herkennen en te arresteren en onderduiken werd moeilijker. Dan komt meer en meer de naam van de zogenaamde Duitse gezant in Nederland, Bene ter sprake. Als de eerste jodentransporten uit Wester broek in de zomer van 1942 begon nen zijn, bericht Bene daarover aan het ministerie van Buitenlandse Za ken in Berlijn. Er moeten volgens Bene steeds 3.000 joden tegelijk in Westerbork zijn, om de klaarstaande treinen te kunnen vullen. De chris telijk gedoopte joden moeten volgens Bene „per schip naar een ander land worden gebracht, dat de joden heb ben wil". De aanklager deelt mee dat tegen Bene, die nu in Hannover woont al enige tijd, een gerechte lijk onderzoek aan de gang is. Gezant Bene schrijft nog in die brief die ter zitting wordt voor gelezen hoe opmerkelijk hij het vond dat de toenmalige secretaris generaal van het ministerie van Bin nenlandse Zaken die geen NSB-er of r.iationaal-socialist was. had ver klaard wait, er met de joden gebeur de een Europese zaak was, die niet te vermijden was. Op een geheel ander moment komt de dirigent van het concertgebouw- orkest. Mengelberg ter sprake. Men gelberg was volgens de „Meldungen" niet van zins zeven joden in zijn or- i kest te ontslaan, zoals de veror deningen het wilden. „Mengelberg neemt hier niet dezelfde houding te- I genover de joden aan als hij in openbaarheid tegen de nationaal-so cialisten doet", zo verluidt het spijtig in de nati-beriohten. Mauthausen „als represaille' feite omdat de uitmoording be- j gonnen is. De grote transporten als systeem kwamen echter eerst in het jaar 1942 en het is nu nog pas 1941. Beklemmend Harsten en Zöpf buigen steeds meer het hoofd. Fraulem Slottke zit recht overeind om niets te missen. Als 'n documentaire rollen de gebeurtenis sen voorbij, onderbroken door vragen en antwoorden van de gerechtspre sident. de aanklager en de beklaag den. Het is niet meer het uit het verband gehaalde geval Harster. Zöpf en Slottke, zoals het er in het begin op leek, maar een drama van heel volk, dat de toehoorders in de zaal steeds meer gaat beklemmen Intussen bladert af en toe verstrooid gerechtspresident Göppner in het dagboek van Anne Frank. Aan het eind van de zittingsdag verdeelt en boekje over het lot Edit Stein aan Harster. i de verdedigers As- Leer. Harster kent de de nonnen niet, als Kempner hem er naar vraagt. Hoe uit de kloosters konden worden gehaald, deze katholiek gedoopte Mr. Biesheuvel moest in Leiden lastige vraag beantwoorden De officiële beurstijd is veran- derd en duurt nu van 11.30 tot 13.15 uur. Op de eerste dag. giste- I ren, dat deze tijd van kracht was. j was de handel op Beursplein 5 I veel levendiger dan dit de laatste weken het geval is geweest. Vuilstortplaats duikmateriaal. Deze subsidie, aange vuld met een bedrag uit de vereni gingskas. stelt „Calypso" in staat Laar duikmateriaal uit te breiden met om. één persluohtfles, een aqua- long en een compleet duikpak vooral ten behoeve van leden die niet over een eigen uitrusting beschikken. ..Calypso" ontwikkelde in 1966 gro- te activiteit. Er werden achttien ex cursies georganiseerdnaar Vinke- veen. de Oosterschelde en de Grev.-»- Volgens het' NKV schijnt nog niet j togen. Vooral de veetiendaagse kam- overal te zijn doorgedrongen, M J De Leidse Onderwatersportvereni ging „Calypso" hield haar jaarverga- dering in het Prytaneum. Bij de be- iTiCCrhlir^CrpolClCr handeling van de ingekomen stuk- I ken kon het bestuur meedelen dat;-.__ t het Anjerfonds Zuid-Holland de VOOI* 1)11111* ^ïclS C*C1« Vereniging een subsidie van f 500I had toegekend voor de aanschaf 1 Het Nederlands Katholiek Vakver bond kantte zich gisteren in zijn of ficiële uitgave „Ruim Zicht" tegen de manier waarop men hier en daar in Nederland vorm geeft aan de aan vullende werkgelegenheid voor men sen, die door het particuliere be- drijfsleven zijn afgestoten. Met ingang van 1 februari wordt de stortplaats aan de Roomburger- weg officieel buiten gebruik gesteld afc stortplaats van huisvuil. Huisvuil en andere verbrandbare stoffen worden in feite reeds enige tijd afgevoerd naar de verbrandings installatie aan de Haarlemmerweg. Kempner van de no Göppner chenauer plaatjes Druk op Rusland om Rudolf Hess vrij te laten Engeland, Frankrijk en de VS oefenen druk uit op Rusland om Hit- Iers voormalige plaatsvervanger, Ru- dolf Hess, vrij te laten, aldus Hess' advocaat Alfred Seidl. Hess, die in 1941 naar Schotland vloog om te trachten met Churchill over vrede te onderhandelen, zit een levenslange gevangenisstraf uit in de gevangenis van Spandau in Berlijn. Sinds Speer en Von Schirach vorig jaar na een 20-jarige gevangenis straf werden vrijgelaten is hij de eni ge gevangene in het 600 cellen tel lende gebouw, dat afwisselend door Amerikaanse, Russische, Britse en Franse troepen wordt bewaakt. Volgens Seldl hebben de Westerse geallieerden Rusland meegedeeld in trekking van de steun voor de bewa king van de gevangenis te overwe gen als het van mening blijft dat Hess tot zijn dood ln Spandau moet blijven. De advocaat is van mening dat onder dergelijke omstandigheden Spandau gesloten wordt en dat Hess dan aan de Britse autoriteiten moet worden uitgeleverd, die hem vervol gens zouden vrijlaten. De Westduitse regering heeft vo rige week laten weten dat zy tracht een kwytschelding van straf voor Hess te verkrijgen. De Russen heb ben tweemaal een Westers verzoek tot vrijlating van Hess van de hand gewezen. Het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart Nasa zal tot aan de af sluiting van het onderzoek geen com mentaar meer geven over de ramp met de Apollo-I. Paul Haney, hoofd voorlichtings dienst van het ruimtevaartcontrole- centrum te Houston, die dit meedeel de, gaf als reden voor dit besluit op de elkaar tegensprekende berichten over de oorzaak van de ramp, die aan drie astronauten het leven heeft gekost. Uitspraken over de oorzaak van de ramp kunnen volgens Haney pas ver wacht worden als de onderzoekscom missie haar werk voltooid heeft, op a vroegst over drie weken. In Houston is meegedeeld dat uit de apparaten voor controle van de hartslag der astronauten biykt dat de drie Apollo-astronauten binnen enige seconden na uitbreking van de brand dood waren. Stijgende winst van de K.L.M. De directie van de KLM deelt mede, dat over het derde kwartaal van het boekjaar 1966/'67, van oktober t/m de cember 1966, een winst werd behaald van ƒ2,4 miljoen, bij een totaal aan bedrijf sinkom- sten van 186,4 miljoen. De vergelijkende cijfers voor het derde kwartaal eindigend op 31 december 1965 zijn resp. 1,3 miljoen winst en 167,8 miljoen bedrijfsinkomsten. Over de eerste 9 maanden van het lopende boekjaar (van 1 april t/m 31 december 1966) bedraagt de winst ƒ91,6 mil joen tegen 58,8 miljoen in de overeenkomstige periode van het vorige boekjaar. „Ik laat me niet in een hoek drukken!" Dat riep een geprikkelde mi nister B. W. Biesheuvel gister avond op een anti-revolutionaire verkiezingsbijeenkomst in de Leidse Stadsgehoorzaal uit, toen hij tijdens het debat met de zaal een vraag moest beantwoorden over de Zuid-Molukken. Ge vraagd werd namelijk wat het standpunt van de ARP is met be trekking tot de erkenning van de Republiek der Zuid-Molukken. „Wij beschouwen de Zuid-Moluk ken als een deel van Indonesië", liet de anti-revolutionaire be windsman, die met de vraag niet bijster gelukkig leek, zich op een gegeven ogenblik ontvallen. Op de vraag wanneer en waarom de ARP in de kjoestie-Zuid.Moluk- ken een andere koers is gaan va ren gaf de minister geen recht streeks antwoord. Op een gegeven ogenblik ontstond er een verwar de discussie over de vraag of de minister namens de ARP of na mens zichzelf sprak. Ds. A. J. Kret, die de zeer druk bezochte politieke vergadering leidde, maakte er een eind aan door de „lastige" vragensteller de „raad" te geven de kwestie op de eerst volgende bijeenkomst van de kies kring verder aan de orde te stel len. Voor de pauze hield de minister een beschouwing over de huidige politieke situatie. waarbU hij scherp stelling nam tegen de redenering als zou bij de komende verkiezingen een keuze tussen Toxopeus en Den Uyl nood zakelijk zyn. Hy noemde dat een on juiste probleemstelling. De minister herhaalde voorts hetgeen hij al eer der tydens de verkiezingscampagne had gezegd met betrekking tot het maken van een keuze tussen de so cialisten en de liberalen nog vóór de verkiezingen. „Wanneer wij ons nu al voor samenwerking met de liberalen zouden uitspreken en hun partij zou by de verkiezingen verliezen, wat ik overigens hoop, dan raken we onge- twyfeld in moeilijkheden", aldus de minister. Hy was van oordeel, dat kabinetswisselingen zoveel mogeiyk beperkt dienen te worden mits de „bonafide" partyen geen extreme koers varen. Minister Blesheuvel pleitte in zyn redevoering voor meer samenwerking tussen de christeiyke partyen op basis van het Evangelie, „wy anti-revolutionairen moeten biyven streven naar de eenwording van protestants Nederland", aldus mr. Blesheuvel. Hoewel volgens de minister de ïystaanvoerder van de CHU nog niet voldoende doordrongen is van de noodzaak tot meer samenwerking, noemde hy het de winst van de nacht van Schmelzer dat er tussen Wat de werkloosheid betreft, zei de minister dat er geen reden is om in panieksituatie te geraken. De huidige situatie is volgens hem niet verge lijkbaar met die uit de jaren dertig, toen niet minder dan zeventien pro cent van de beroepsbevolking werk loos was. Hij achtte het niet juilst om een bepaalde party de schuld van de minder rooskleurige economische toestand van vandaag te geven. „Als volk hebben wU onze welvaart over schat en daar ondervinden wy nu de weerslag van", aldus de anti-revolu tionaire bewindsman. Aan deze door de Kamercentrale Leiden van de A.R.P. belegde byeen- komst verleende de chr. muziek ver eniging „Concordia" haar medewer king. werklozen ln het kader vullende werkgelegenheid met een schop graafwerk tot op een diepte van anderhalve meter zouden heb ben moeten doen zonder dat erop werd gelet of zy daarvoor lichame- ïyk geschikt waren. Bovendien zou niet in alle gevallen het verplichte minimumloon zyn betaald. Klachten hierover zijn doorgege ven aan de staatssecretaris van So ciale Zaken en Volksgezondheid, dr J. F. G. M. de Meyer, die opdracht heeft gegeven een onderzoek in te stellen. Dr. De Meyer zal de komen de dagen, samen met de directeur- generaal voor de arbeidsvoorziening, een inspectiereis door het land ma ken om de objecten van aanvullen de werkgelegenheid in ogenschouw te Nieuwe directeur Kennis is Macht Aan de directeur van de middel bare handelsavondschool „Kennis is Macht" in Leiden, de heer J. W. H. Rotteveel, is op diens verzoek eervol ontslag verleend. Tot zyn opvolger is inmiddels be noemd de heer H. J. Heymans. De heer Heymans was reeds als leraar Duits aan de school verbonden. Wel zal de bestaande put, niet ingang van 1 februari, in gebruik worden genomen als stortplaats voor niet verbrandbare afvalstoffen, zoals Zuid-Engeland pujn, gias e(| I Cn DUW" 1 bimwrb^IdnI het ^duHcen Zowel by de Dienst Gemeentewer- arbeid by de vooroorlogse jaren pas-, vo£r de 1 als by particulieren in Leiden 1M| beslat aan e^d^ewkestortplaa.s I beelden noemt .Ruim Zicht' Zwolle. Vele nieuwelingen ontwikkelden wertdagm^ibSSvê I waar mannen zware klepkarren zich in het afgelopen jaar tot ge- zaterdae yan g o0—17 gj uur Het ta- 'moesten duwen, die beter mechanisch oefende duikers, ook de onderwater- _iof n i kunnen worden voortbewogen. en fotografie en -filmerij werd niet ver. rlet bedraa«t '°'50 per 4 m3 Hardenberg in Overyssel, waar geten. Na goedkeuring van de vereni gingsstukken volgde de bestuursver kiezing. Voorzitter en materiaal commissaris werden by acclamatie herkozen: de secretaris, de Leer J G. de Regt en de penningmeester, de heer F J. S jar din, werden gedéchar- geerd. De door het bestuur voorge stelde kandidaten voor de openge vallen functies en voor de functies van vice-voorzitter en bondsraads leden (2) by de Nederlandse Onder watersport Bond, werden bij accla matie gekozen. Het bestuur van „Calypso" is nu als volgt samengestelddr. C. Altona voorzitter; drs, J. F. Noorthoom van der Kruijff, vi ce-voorzitter. tevens pv. bondsraadslid; A. A. Brockmöl- ler, secretaris; mej. A. Amelink. pen ningmeester esse J. Raar, commissa ris materiaal; P. H. de Blocq van Scheltinga, bondsraadslid. By de rondvraag informeerde de heer D. Ramp of het mogelijk is om een hoge-druk compressor aan te schaffen om de persluchtflessen te vullen tydens de excursies. Men be sloot dit te laten afhangen van de toekomstige ontwikkelingen van de „Calypso"-f inanciën Kunstijsbaan in Leidse Hout? Het. lid van de Leidse raad. de heer W J. J. Pompe (Noodraad), heeft zich tot het College van B. en W. gericht met de vraag often behoeve van de sintelbaan in de Leidse Hout een vriesinstallatie zou kunnen wor den aangeschaft, waardoor deze sin telbaan ln de wintermaanden als kunstysbaan zal kunnen worden ge bruikt. Naar zyn mening bestaat in onze omgeving een dergelijk grote behoef te aan een kunstysbaan dat een lo nende exploitatie wel verzekerd is. Voorts is hy van oordeel, dat de verkeerssituatie by het kruispunt Haagse Schouw overzichtelij ker kan worden gemaakt door het plaatsen van. aan de nieuwe situatie aange paste borden. Verder vraagt de heer Pompe of voor de pypleiding, welke loopt vanaf het terrein van de Lichtfabrieken tot aan de Haarlem mertrekvaart binnen redelijke ter mijn geen andere oplossing kan wor den gevonden. De huidige situatie draagt zeker niet bij in de verero- Prof. dr. I. Schöffer. hoogleraar ting van het stadsschoon en is be de Leidse Universiteit, is by K.B. paald hinderhjk voor vele bewoners benoemd tot lid van de rykscommis- die deze pypleiding vlak voor hun vaderlandse geschiedenis. ramen zien. Voor de Leidse kantonrechter Voor de Leidse Kantonrechter ver scheen gisteren een 30-jarige chauf feur uit Leiden. De chauffeur stond terecht, omdat hy op de Persant Snocpweg in Leiderdorp twee proces verbalen had gekregen. Hy was met zyn auto tegen een lichtmast opge reden en hij had bovendien geen WA-verzekering. Dit laatste kwam verdachte duur te staan. De gemeente Leiderdorp diende een schadeclaim in van ruim f 1000, welk bedrag de chauffeur uit eigen zak zal moeten betalen. Wat de aanrijding tegen de lichtmast be treft, zei verdachte, dat hy verblind werd door een tegenligger. Verdachtes beroep op verblinding door het grote licht van een tegen ligger wees de officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen in zyn requisitoir van de hand. „Gezien de wegsituatie ter plaatse kan men by normaal rijden niet door tegenliggers worden verblind", zei hy. Met nadruk wees hy in zyn re quisitoir voorts nog op het gebrek aan verantwoordeiykheidsgevoel, dat verdachte aan de dag had gelegd door onverzekerd de weg op te gaan. Hy eiste inzake het ontbreken van een WA-verzekering zowel een geld boete van f200 subs. 40 dagen als de voorwaardelyke intrekking van verdachtes rybevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proef tijd van 2 jaar. Daar hy het feit, dat verdachte door grove onacht zaamheid tegen de lichtmast was op gereden, wettig en overtuigend be wezen achtte, eiste hy voorts een boete van f75 subs. 15 dagen. De kantonrechter vonniste met resp. f 200 en f 50 boete en de geëiste voorwaardelyke ontzegging. Treurige zaak „In feite een treurige zaak" vond de kantonrechter. „Ja en ook der mate een afkeurenswaardige, dat verdachte geruime tyd als automobi list van de weg dient te worden ge weerd", aldus de mening van de of ficier. Het gevolg was, dat verdachte, een 22-jarige onderhoudsmonteur uit Lisse zowel een geldboete van f 150 subs. 30 dagen als de onvoorwaar- delyke ontzegging van zyn rybe voegdheid voor de tyd van 1 jaar tegen zich hoorde eisen. Uit het onderzoek was gebleken, dat verdachte na het gebruik van drie glazen bier en evenzovele glaasjes „oude klare" per auto „op huis aanging." Op de Zilkerduinweg verloor hy in een bocht de macht over het stuur, reed vervolgens met hoge snelheid een trottoir op en van daar via een verkeerspaal een open baar plantsoen in. Een nachteiyke wandelaar kon nog juist het vege ïyf redden, aldus de getuigen, door achter een wacht huisje weg te duiken. Al met al kwamen deze wandelaar, verdachte en zyn drie vrienden-pas sagiers met de schrik vry. Verdachte had niets tot zyn verde diging aan te voeren. Zowel de eis als het vonnis t.w. f 10Q boete subs. 20 dagen en de on voorwaardelyke Intrekking van zyn rijbewys voor de tyd van 1 jaar, hoorde hy zwygend Uitzitten tegen een 19-jarige scholier uit Kat- wyk aanhangig was gemaakt. En wel, omdat de scholier, pas in het bezit van zyn rybewys zynde. met meer bravour dan verstand een be stelauto zou hebben bestuurd. Het ge volg was. dat hy met hoge snelheid uit een bocht in de Zandlaan ln Rynsburg was gevlogen. „Ik reed echt niet hard en begryp niet waar door ik in een slip raakte", verze kerde verdachte de rechter. De ge tuigenverklaringen hielden echter in. dat de jongeman met een hoge snel heid de bocht had willen afronden. De officier eiste naast een geldboe te van f 150 subs. 30 dagen een voor waardelyke Intrekking van verdach tes rybevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftyd van 2 jaar. „Die boete kan ik niet betalen, want ik ben een scholier zonder in komen", gaf de Jongeman hierna te kennen. „Dat is geen bezwaar, reageerde de rechter, want u kunt de straf ook gaan uitzitten". Het vonnis werd f 100 subs. 20 da gen en de geëiste voorwaardelyke ontzegging.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7