Nog nooit werd er zoveel in ons land gelez en DYNAMISCHE ONTWIKKELING Ontvoogding leidt tot boekgeneratie kunst' ,kaleiöos'QQ9P V ocalistenconcour s in 'sHertogenboscli Capucci-show vol verrassingen Goede resultaten van Podgorni's bezoek Profijt voor Moskou, Peking en Parijs van dollars in Vietnam Ook KVP wil parlementaire behandeling olieplannen ECHTPAAR OMGEKOMEN PAGINA 4 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 31 JANUARI 1Ö67 „Er worden steeds meer boeken gekocht en gelezen. Nog nooit werd er zoveel gelezen. Het boek wordt populair, alge meen, alledaags. Het wordt gebruiksvoorwerp, bron voor snelle en prettige ontspanning als krant, radio en vooral televisie". Dit zei de directeur van de Commissie voor de Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek (CPNB), de heer Frans de Smit, op de persconferentie ter gelegenheid van de 32ste Boe kenweek (25 februari4 maart). In 1966 werden door het Centraal Boekhuis het depot in Anu- sterdam van waaruit de Nederlandse boekhandel bevoorraad wordt 1.452.000 boeken a/geleverd, dat is 22% meer dan in 1965 (1.187.000). Het afgelopen jaar verschenen er 10.582 boeken, dat is bijna 400 meer dan In 1965. Het aantal herdrukken dat in 1965 met 41 was toege nomen, vermeerderde in 1966 met 45%. De totale boekenomzet over 1966 wordt geschat op 275 miljoen gulden <1965 250 min.). De ge middelde prijs van een Nederlands boek was vorig jaar j 7,15 <1965: ftJSJ. Drempelvrees overwonnen De CPNB-directeur merkte nog op dat het publiek drempelvrees overwint en dat doet het boeken vak ook. Het publiek komt meer en meer de boekhandel binnen en het boekenvak komt meer en meer het publiek tegemoet. De mens en de boekenwereld veranderen en belden zyn in het stadium van „de grote ontvoogding", aldus de heer De Smit. Dit ontvoogdingsproces leidt volgens hem in Nederland tot het ontstaan van een nieuwe generatie: de „boekgeneratie", die niet door leef tijd wordt bepaald, maar door de wijze waarop het medium boek ln het dagelijks leven is geïntegreerd. De boekgeneratie ls de zeer snel groeiende groep mensen die actief of passief de dynamische ontwikkeling van het boek ln Nederland bepaalt. naar Vraag serieuzere lectuur In het door de CPNB aan de pers uitgereikte „Witboek van de boek generatie" wordt over deze generatie o.m. nog gezegd: „Geleidelijk voort gekomen uit de diepgaande veran deringen in onze maatschappij is hij geen modieus verschijnsel, maar een blijvende verschijning in de Neder landse samenleving. De boekge neratie manifesteert zich in een sterk oplevende belangstelling voor het boek en het lezen. Terwijl de snelle opmars van de televisie tot een slenterpas is vertraagd en de hartstocht voor deze nieuwe Casano va afneemt, groeit een nieuwe be hoefte naar het gedrukte woord en het geduldige papier", aldus dit Witboek. Over de toeneming van het le zen wordt opgemerkt dat over de gehele linie uitgevers en boekhan delaren een stijgende vraag naar „serieuzere" lectuur wordt ervaren. Politiek is bijzonder „ln" en actuele boekuitgaven gaan in, naar Neder landse begrippen, frappante opla gen de deur uit. De oplagen van poëzie-bundels, vroeger zelden hoger dan enkele honderden exemplaren en een kostbare liefhebberij van enkele uitgevers, zijn nu vaak vertienvou digd en rendabel geworden. Tal van veeleisende schrijvers bereiken opla gen die bU vele tienduizenden wor den geteld en het aantal Nederlandse auteurs dat op bescheiden wijze van zUn plan kan leven is groter dan ooit. Pochetboek en paperback, die hun vaste plaats op de boekenmarkt meer dan de helft van de boekver koop en ruim een kwart van de jaarlijkse geldomzet. Groeiende vraag Over het afgelopen jaar was de vraag naar boeken van Nederlandse gezinnen Z'A maal zo hoog als in 1951. In een studie van het Nederlands Centrum voor „marketing analyse" is de prognose dat voor 1975 de vraag naar boeken circa vijf maal zo groot za! zUn als in 1951 en 2*2 maal zo groot als in 1963. De Commissie voor de Collec tieve Propaganda van het Neder landse Boek heeft gisteren Amsterdam een persconferentie gehouden over de komende boe kenweek, die op 25 februari zal beginnen. Op de foto de ontwer per van de versiering van het boekenbal Metten Koornstra in gesprek met Jan Vrijman. Op de achtergrond een „Sex-Pop", een van de versieringen voor het boe kenbal. Nederlandse kunst! in Stockholm Het nationale museum in Stockholm treft voorbereidin gen voor een grote tentoonstel ling van Nederlandse kunst uit de 17de eeuw, die van 3 maart tot 13 april gehouden wordt en in totaal 350 werken zal om val ten waarvan 150 tekenin gen o.m. van Rembrandt, Vermeer en Frans Hals. De be doeling is te laten zien hoe de „Gouden eeuw van Nederland se kunst" in Zweedse particu liere en openbare verzamelin gen vertegenwoordigd is. Shows openen Boekenweek j De openingsavond der j 32ste Boekenweek vrij- dag 24 februari in het in- J ternationaal congrescen- i trum RAI-Amsterdam 1 wordt geen plechtige ge- j beurtenis, zoals voorheen de gala-avond placht te i zijn, waarmede deze jaar- j lijkse week werd geopend, j Dit viel af te leiden uit hetgeen Jan Vrijman, die i tezamen met Rinus Ferdi- 1 nandusse, samenstelling en j produktie in handen heeft er op een persconferentie i over vertelde. Het pro- 1 gramma bestaat uit twee delen. Een grote kapitale show onder de titel „Er i werd nog nooit zoveelj met o.m. een literaire pop- show. Er komen zowel bal- let- als beat-girls, zangers i enz. Tientallen auteurs 1 zullen medewerken aan het programma-onderdeel „Verveel u met volle teu- i gen". CONCERT-TOURNEE NA AFLOOP Van 4 tot 9 september a.s. wordt in de Stadsschouwburg Casino te 's-Hertogenbosch voor de 14de maal het internatio naal vocalistenconcours georganiseerd door de Stichting ,,'s-Hertogenbosch Muziekstad". Hoewel het aantal deelnemers vorig jaar iets was teruggelopen, namelijk tot 57, verwacht men dit jaar weer een toename omdat vorig jaar de deelname iets is afgeremd door een gelijktijdig concours in Brussel, dat dit jaar niet plaatsvindt. De jury die bestaat uit deskundi gen van internationale reputatie heeft evenals leder Jaar weer enige wijzigingen ondergaan en bestaat nu uit Manus Willemse (voorzitter), Carry Bijster, (Nederland), Jeanne Deroubaix (België). Andrew Gold (Engeland), Hans Kerkhoff (Neder land), Hallna Lukomska (Polen), Pierre MoUet (Zwitserland), Fritz Ollendorf (Duitsland) en Erik Wer- ba (Oostenrijk). In de komende jaren wil het be stuur- van de Stiohtlng 's Herto genbosch Muziekstad' er toe komen dat de winnaars/winnaressen van de eerste prijzen in de vier stemcatego- rieën terstond na het concours een korte concerttournee door Neder land kunnen maken. Daartoe zal het Hamlet-dag in Rotterdam De Stichting Ned. Studententoneel organiseert op 7 februari in „Piccolo" ln Rotterdam in samenwerking met de stichting Algemeen Rotterdams Studententoneel (Sarst) een toneel dag die gewjjd is aan het Hamlet-' thema. Prof. dr, S. A. H. Bachrach, hoog leraar ln Lelden, houdt een Inleiding over het onderwerp „Hamlet-inter- pretaties", waarna gedurende de middag de Astu uit Utrecht twee voorstellingen geeft waarin het Ham. Iet-thema tot uitgangspunt dient Berst van een ouderwets Duits stuk van een onbekende 16de-eeuwse schrijver „Der bestrafte Brudermord" en vervolgens van de Hamlet-adap- tatte van de Engelsman Marowitz. Avonds voert het Nieuw Rotter dams Toneel „Hamlet" van Shak espeare op onder regie van Richard Flink. traditionele concert met het Bra bants Orkest voortaan ln de vier grote steden van Brabant gegeven worden. Dit jaar zal dit reeds in Eindhoven en Breda plaats hebben. Er is contact opgenomen met een aantal Nederlandse symphonie-or- kesten en men denkt ook aan een optreden voor de televisie. Dit jaar zullen de prijswinnaars reeds in Leeuwarden met het Fries Orkest concerteren. Reina Prinsen Geerligs Prijs De Stichting Reina Prinsen Geer ligs Fonds heeft wederom haar jaar lijkse Jeugd-prijsvraag uitgeschreven voor auteurs die oP 24 november 1967 de leeftijd van 20 jaar hebben bereikt en niet ouder zijn dan 25 jaar. De prijs bedraagt f200.—. De Inzendingen (proza, gedichten of toneelstukken) moeten vóór 1 juli 1967 in duplo gezonden worden naar het secretariaat van de Stichting, Koninginneweg 121, Amsterdam. De jury bestaat uit: Willem Brandt, Kees Stempels,, Aya Zikken, Femand Auwera en Ivo Michiels. Expositie bij Heuff Zaterdagmiddag as. om vier uur wordt in Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, Wassenaar een expositie geopend van etsen van Paulien Braat, kleur- hoogdrukken van Cees Vlag en kleinplastiek van Piet Riethoven. Toneelfestival der studenten In Junushoff ln Wageningen zal van 17 t.m. 22 april a.s. het jaarlijkse Ned. Studenten Toneelfestival wor den gehouden. Gezien de overweldi gende belangstelling van de zijde van de studenten zal het waarschijnlijk noodzakelijk zijn een selectie toe te passen. Voor deze selectie is een jury aangezocht, waarin zitting hebben mevrouw Anne Marie Prins en de heren Anton Koolhaas en Manuel van Loggem. Gedurende de Fesbivalweek worden elke avond 4 voorstellingen op de planken gebracht; 's middags wordt het vertoonde aan discussie onder worpen. Dagelijks geeft men weer een Festivalkrant („Spektakel") uit, .waarin spelers en toeschouwers on omwonden hun meningen kenbaar kunnen maken. Het is de zevende keer dat het Stutofes, een Wagendjngs initiatief, wordt georganiseerd. Dank zij het Stutofes beleeft het studententoneel in ons land een on gekende bloei. In verschillende site den werken studenteratoneelgroepen samen in de verwachting hierdoor een optimale toneelprestatie te kunnen leveren. Het Alg. Studententoneel in Utrecht heeft met twee stukken ingeschreven: het nieuwste stuk van Lodewijk de Boer, getiteld „Darts" en een nieuw stuk van Henk Sparreboom (in sa menwerking met Krijn ter Braak „Code". De Utrechtse Studenten To neelvereniging komt met een stuk van Leo Vroman „Het grauwse diep". Wagendngen introduceert „Vergeten' van de Fransman Fran?is Palliard en de Staut voert op het geruchtma kende stuk van Barbara Garson „Mc Bird" in d« vertaling van Aad Nuls, een actuele parafrase op Macbeth van Shakespeare. Op 2 maart gaat dit stuk tijdens de Boekenweek in première. „Soekarno moet het nu maar zelf weten" „Het is nu aan president Soekar no om te beslissen wat hij doen zal, nu hy reeds verscheidene malen een wenk heeft gekregen. Als hy zich daaraan niet wenst te storen, moet hy het zelf maar weten", aldus heeft de Indonesische minister van Buiten landse Zaken Malik volgens Anta- ra aan journalisten gezegd. Hy re fereerde hierby aan de waarschu wing die hy kortgeleden tot twee maal toe Soekamo had gegeven om eigener beweging af te treden maar welke de president van de hand wees. „wy zullen niet iemand verdedigen die niet verdedigd wil worden of niet naar goede raad wil luisteren", aldus Malik. De minister zou, zo zei hy, bin nenkort een bespreking met de pre sident hebben. Op een vraag wat er zou gebeuren als een „bepaalde groep" de komende zitting van het Volkscongres in maart aanstaande zou boycotten zei Malik dat dit zou kunnen leiden tot een botsing tussen de verschillende groepen „wat wy niet wensen". Met die „bepaalde groep" werd de Soekarno-gezlnde na tionalistische party bedoeld. Wat de geruchten betrof dat Soe kamo een decreet tot ontbinding van het Volkscongres zou willen uitvaar digen zei Malik: .Als hy dat doet, zou dat zyn val betekenen". Eenzame dood In een woning in Antwerpen is zon dag het lichaam gevonden van een vrouw, die reeds enige maanden geleden overleden moet zyn. De politie was door de buren gewaar schuwd wegens „de onaangename geur", die uit het huis kwam, zo meldt „Het Laatste Nieuws". Uit het eerste onderzoek zou zyn ge bleken, dat de vrouw in de grootste armoede leefde. Er werd geen geld in het huis gevonden. Gas en elek triciteit bleken reeds maanden ge leden afgesloten te zyn. Men acht het niet uitgesloten, dat de vrouw van honger en koude is overleden. Onveranderd dividend Amro-bank In de vergadering van de Raad van Commissarissen van de Amsterdam- Rotterdam Bank N.V. d.d. 30 Januari 11967 is besloten aan de op 1 maart. 1967 te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1966 per gewoon aandeel van f 20.— een dividend uit te loeren van f2.80 (onv.). Twee kinderen doodgereden I Twee kinderen van 13 en 14 jaar I zijn verongelukt op de Plesmanlaan i in Amsterdam-west. De broers An ton en Jacob Hilversom staken met de flets de Plesmanlaan over en wer den daarbij aangereden door een personenauto. Ze waren beiden op slag dood. i medewerkster) PARIJS Vol onverwachte ver rassingen zat de show van Capucci Om te beginnen waren daar de jas sen die met een enkele beweging uit elkaar gehaald worden. Met een on zichtbare rits- of kleefsluiting zit het ondergedeelte van deze, in alle kleu ren voorkomende, jassen aan het bo venstuk vast. Voelt men nu meer voor een kort jasje op de jurk, dan haalt men eenvoudig het onderstuk van de jas af. Ditzelfde principe wordt gebruikt by de lange avondjassen, gemaakt van prachtige, gestreepte zware zy. ter, want wanneer het onderstuk De verrassing ls hier echter nog gro- vanaf de taille is weggehaald, blijkt dat de mannequin op blote 'voeten loopt en sleohts gehuld is in een heeJ kort, brokaten broekje. Ook de lange avondjurken, die uit een stuk hjken te bestaan, hebben een afneembare rok en onthullen dian een werkeiyk kort broekje. Dit is echter niet de enige vondst in deze by zonder originele show. Wat zoudft u zeggen van een doorzichtig plastic mantelpak (wees gerust, het pakje is gevoerd met witte zaj!), dat uit twee lagen plastic bestaat en waartussen een gekleurde vloeistof zit, die op de zoom van rok en jasje hangt en meekloitst onder het lopen. Plastic en vinyl worden trouwens vrij veel gebruikt. Ook byvoorbeeld voor de bolero, die gedragen worden over de lange avondjurken en die ge maakt zyn in de meest bizar uitzien de dessins. tuums in wijdlopende, vloeiende iyn, maar aan de korte pokken ontkomt ook zy niet. Voor de avond ziet men er by Cas tillo apart uit in de wyd uitwaaiende voile jurken, waaronder een door zichtige pantalon van dezelfde stof gedragen wordt, die naar believen uitgetrokken kan worden. Ook ge breide en jersey-jurkjes laat Castillo zien onder de titel „Castillo-knit- wear". Deze jurken zyn hoog gebor duurd met duizenden kleine pareltjes, die over de lengte van de jurk het motief van een lange steel met blaadjes en bloemen vormen. Chanel Castillo Ook de collectie van het huis Cas tillo was, hoewel niet zo geestig, zeer jeugdig en apart. Werkelijk, heel Pa rijs heeft een verjongingskuur on dergaan. en vooral de gerenommeer de en tot nog toe altijd conservatieve huizen hebben flink bakzeil gehaald. Want dat Feraud en Lapidus de rok ken kort zouden tonen, wisten we wel, maar dat zelfs huizen als bij voorbeeld Lanvin. Ricci, Maggy Rouff en Castillo broekrokken, pofbroeken, shortjes en rokken van maar liefst tien centimeter boven de knie zou den tonen, is een grote verrassing en bewijs dat de jeugdige, vlotte stijl, die elke vrouw er als twintig uit doet zien, een langer leven beschoren is dan men aanvankelijk dacht. Ook by Castillo is de „kostschool meisjes-look" in zwang. De manne quins dragen marineblauwe blazers over shortjes met rechte pijpjes en een gestreepte das onder het witte boordje, of witkanten jurkje waaruit heel eventjes een shortje wipt waar door een rood gekleurd lint is ge vlochten, of korte plooirokjes met kniekousen in afstekende kleuren Het haar wordt in twee paardestaar- ten aan weerszyden van het hoofd gedragen, wat er nog meer toe by- draagt om de meisjes er zo onschul dig mogelijk uit te d*>en zien. Toch is er voor de vrouw die er liever wat meer naar haar leeftyd uit wil zien ook gezorgd met de mooie rijden kos- Russische president in Italië (Van correspondent) Het bezoek van Podgoml aan Ita lië en het Vaticaan behoort thans tot het verleden. Vanochtend is de president van de Sowjet-Unie per vliegtuig uit Rome naar Moskou ver trokken De laatste dag was voornamelijk gewyd aan het Vaticaan. En daar het nu eenmaal 'n ongeschreven wet is dat hoge buitenlandse gasten die het Vaticaan bezoeken nooit van Italiaans grondgebied mogen komen, doch steeds uit het eigen land, moest Podgoml gisteren eerst van het pa leis van de Italiaanse president ver huizen naar de ambtswoning van de Russische ambassadeur. Het gesprek met de paus heeft ruim een uur geduurd. Behalve over de verbetering der betrekkingen tus sen de verschillende volkeren en over de actie tot behoud van de vrede in de wereld, is er ook gesproken over de positie van de R.K. Kerk ln de Sowjet-Unie. By het afscheid heeft de Paus aan zyn gast een kostbaar boekwerk aangeboden, een reproduc- Van de stroom Amerikaanse dol lars naar Zuid-Vletnam profiteren ook drie staten, die „de Amerikaan se oorlog in Vietnam" het scherpst veroordelen of afkeuren: de Sowjet- Unie, Rood-China en Frankrijk. Dit hebben Amerikaanse financië le deskundigen ln Hongkong en Sai gon vastgesteld. Volgens hen zou de Sowjet-Unie op grote schaal Zuid- Vietnamese piasters op de zwarte markt kopen waarmee de Viet- cong gefinancierd zou worden. Rood-China zou profiteren door de Indirecte uitvoer naar Zuid-Vietnam en van de 120 miljoen dollar die per Jaar door Amerikaanse militairen uit Vietnam tydens hun verlof in Hong kong uitgegeven wordt. Franse fir ma's zouden grote winsten maken uit de export van goederen die via Cambodja of de sluikhandel in Sai gon naar de Vietcang gaan. Van cuds in Saigon gevestigde Franse banken en firma's zouden profiteren van de Amerikaanse opdrachten voor de bouw van militaire steunpunten en installaties in Vietnam. Het Ameri kaanse leger zou de Franse firma's niet van inschryvingen uitsluiten. Aan de andere kant beschikken de Fransen over een Jarenlange erva ring op handelsgebied ln Viet nam, die voor de VB. weer waar devol ls. tie van de vermaarde Codex Atlan ticus van Leonardo da Vinei. De neo-fascisten hebben van hun ongenoegen over het gehele bezoek terdege biyk gegeven en wel met niet minder dan zes aanslagen. De eerste was die by de centrale zetel van de communistische party in Rome op de avond voor de aankomst van Pod- gorni. Om te laten biyken dat ook de Paus het beslist by het verkeerde eind moet hebben, werd in de nacht van zondag op maandag een bom tot ontploffing gebracht in de vens terbank van de splinternieuwe, aan Pius X gewydekierk, in de nieuwe stadswyk van Rome. Er werd zeer grote schade aangericht. Communiqué De resultaten van Podigomi's be zoek aan Italië kan men beschouwen als byzonder gunstig, zoals ook biykt uit het zeer uitvoerige communiqué. De internationale samenwerking bin nen het kader van de Verenigde Naties wordt byzonder geprezen en aangeduid als de beste mogelykheid voor alle staten, onverschillig welke ideologie zy aanhangen, om in vriendschap samen te leven. Verder komen Italië en de Sowjet- Unie overeen dat zy zullen waken tegen de verspreiding van de atoom bewapening in de wereld, met als uiteindeiyk doel de verklaring dat de vervaardiging van atoomwapenen in stryd is met de rechten van de mens. De technische, economische en we- tenschappeiyke samenwerking tussen de landen van Oost en West zal het beste middel biyken om de vrede in de wereld te bewaren. Dan is er nog sprake van een ver drag met de Fiat voor het bouwen van een fabriek aan de Wolga en over de levering van Russisch aard gas aan Italië, waartoe een pyplei- dlng zal worden aangelegd van de Oeral naar Triest. Uit een opmer king van Podgoml by zyn bezoek aan Taranto bleek duidëiyk, dat een deel van de buizen die voor die pyp- leiding nodig zyn uit Italië zullen worden betrokken. De Italiaanse president Saragat en de eerste-minister Moro zyn uitgeno digd de Sowjet-Unie te bezoeken, zy hebben deze uitnodiging aangeno men. De datum zal later worden vastgesteld. Coco Chanel is en biyft Coco Cha nel. En by haar zal de kniie dan ook nooit zichtbaar'worden. Ook nu weer een mooi gemaakte collectie die by haar aanhangsters kreten van be wondering ontlokte, maar dlie toch niet helemaal meer in dit tijdbeeld past. Toch is Chanel nog altyd een persooniykheid waar' rekening mee gehouden wordit, dit blijkt wel uit het feit dat binnenkort een musical van Alan Jay Lomer in New York ln pre mière zal gaan die de tittel „Coco" draagt en die over haar vroegere ja ren gaat. Onder de aanwezigen op de première was Elsa Martinelli die vertelde erg ingenomen te zyn met de Chanel-show. hoewel zy zelf een mini-jurkje droeg. De KVP-fractie in de Tweede Ka mer zal. zodra dat kan en eventueel samen met anderen die hetzelfde wil len, parlementaire behandeling vra gen van de algemene maatregel van bestuur Inzake de voorwaarden voor opsporing van olie en aardgas onder de Noordzee. De fractieleider van de KVP. dra. W. K. N. Schmelzer, heeft dit gister middag in Scheveningen meegedeeld in de algemene vergadering van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbomd. Met die opsporing moet men zo spoedg mogelijk aan het werk kun nen gaan, vond de heer Schmelzer. Daarom zal er. indien de regering met een wetsontwerp zou komen, naar gestreefd moeten worden dat dit vóór 1 Juni a.s. in Tweede en Eer ste Kamer is afgehandeld. De beslissing, die minister Bakker in deze kwestie genomen heeft, werd door de heer Schmelzer In algemene zin positief beoordeeld. Zyn voorlo pige indruk is. dat de voorwaarden vry scherp zyn gesteld, indien men ze vergeiykt met die in andere lan den. Ook had de heer Sohmelzer de indruk, dat de staat zich werkeiyk heeft verzekerd van inspraak op die punten, waar deze inspraak is ge wenst. Dat het kabinet-Zyistra in deze zaak een beslissing heeft genomen ia volgens de heer Sohmelzer niet in stryd met de by de kabinetsformatie gemaakte afspraken. Op de autosnelweg tussen Keulen en Frankfurt ls gisteren naby Mon- tabaur een Nederlands echtpaar afkomstig uit Naarden, de heer en mevrouw Staartjes om het leven ge komen. Door nog onbekende oorzaak raakte de auto waarin het echtpaar reed van de rijbaan af, doorbrak de middenbermbeveiliging en botste vervolgens frontaal tegen een tege moetkomende auto. Beide inritten- den waren op slag dood. De Duitse bestuurder van de andere auto werd in een ziekenhuis opgenomen. Erik Vos doet „Prometheus" (Van onze Haagse correspondent) Erik Vos kan de plannen, die hy voor de opvoering van Alschylos' „Prometheus" opvatte direct nadat de opvoeringen van „De Perven" ln 1963 een groot succes werden, nu realiseren. Het Holland Festival heeft zyn fiat gegeven aan het uitwerken van de plannen, die in juli tot een negental voorstellingen in het Amsterdamse Carré moeten leiden. André van den Heuvel en Elisabeth Andersen spelen de voornaamste rollen in het ruim 24 eeuwen oude Griekse stuk, dat vertelt hoe de halfgod Prometheus Zeus het vuur ontsteelt voor de men sen. Wim Vesseur zal het décor ont werpen. Erik Vos kreeg grote waar dering toen hy tydens zyn recente reis door de V.S. „Prometheus" in Stanford reerisspp.rrfp

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 4