Hulshoff Ik was bang in gesprek waarheid te zullen horen Voorwaarden volgende week afgekondigd Verklaring van Zöpf in München: RADIJZEN i Verv*10 van nagina 7 pionier Grissom wandelaar White debutant Chaffee MET EEN ENKEL WOORD ZATERDAG 28 JANUARI 1967 LEGER Het nieuws uit Rood-China heeft de laatste weken wel duidelijk gemaakt, dat de aanvankelijke berichtgeving een eenzijdige indruk had gewekt. Menigeen zal hebben ge dacht, dat president Lioe en zijn aanhangers de weerloze schietschijf van de Rode Gardisten zijn geweest en premier Tsjoe En-lai leek dan ook gelijk te zullen krijgen, toen hij de spoedige ineenstorting van het ver zet voorspelde. Maar sindsdien is hij uit een ander vaatje gaan tappen en dezer dagen verklaarde hij op een massa-bijeenkomst in Peking, dat „het nationale bevrijdingsleger als het belangrijkste instrument van de dictatuur van het proletariaat er voor zal zorgen, dat de contra-revo lutionaire elementen radicaal zullen worden onderdrukt". Deze woorden lieten aan duidelijkheid niets te wen sen over. In de eerste plaats etaleer de Tsjoe op cynische wijze de brute tirannie van het rode bewind in Pe king, maar hij gaf ook duidelijk te kennen, dat er blijkbaar op ruime schaal van tegenstand kan worden gesproken. Zelfs noemde hij bepaal de organisaties bij name, zoals het „nationale reserveleger van boeren en arbeiders", de „Gardisten van het rode bewind in Hoenan", het „Ba taljon van de rode terreur in Sjan- si" en nog een paar. Terrorist Tsjoe bracht hét voorlopig niet verder dan dreigementen: „de leiders van deze organisaties zullen onbarmhartig worden gestraft" en tegeiykertyd prees hij de arbeiders van Sjanghai, die de macht aan zich hebben ge trokken. Wat dit laatste betreft: Tsjoe vensweeg gemakshalve, dat het verzet tegen Mao in bedoelde haven stad een dergelijke omvang had ge kregen, dat een groot deel van de werkzaamheden was komen stil te liggen en het verkeer door stakin gen was verlamd. Deze ontwikkeling in Sjanghai en elders heeft de „re volutionairen" van Mao blijkbaar doen beseffen, dat zij een toontje lager dienden te zingen. De positie van Mao en Lin Piao, zijn „kroon prins", lijkt zelfs dermate verzwakt, dat zfj een tussenfiguur als Tsjoe En-lai moesten laten opdraven om te dreigen met ingrijpen van het leger, wat natuurlijk wel eens een twee snijdend zwaard zou kunnen zijn. Mao en Lin hebben zich kennelijk verkeken op de tegenstand, die zij konden verwachten. Mogelijk ver keerden zij in de veronderstelling, dat een zege in Peking gelijk zou staan met een algehele overwinning, een fout die zij met hun kennis van zaken hadden moeten vermijden. China is namelijk een zó enorm groot land (bijna driehonderd maal zo groot als Nederland!), dat er tal van provinciale potentaten zijn, die zich betrekkelijk weinig van de cen trale regering behoeven aan te trek ken. Dit geldt met name voor de kustgebieden, waar zowel de leiding als de gewone bevolking nog enig contact met de buitenwereld kan on derhouden. ADVERTENTIE Op de derde dag van het proces tegen Harster, Zöpf en Slott- ke valt de aandacht geheel op de beide laatsten. Terwijl buiten nattfe sneeuw valt en het er op lijkt of de zon die dag nooit zal opgaan, geeft een kleurloze Zöpf met toonloze stem zijn ver klaringen. In tegenstelling tot Harster krijgt men bij het luiste ren naar de vroegere leider van het „Referat IV B 4" (dat de „Entlösung" van het Jodenprobleem in Nederland tot taak had) de indruk met een uitgeblust mens te doen te hebben. Zöpf komt tot een verklaring die iedere zes tot acht weken inWester- In de verte lijkt op die van Harster In het begin van de week: „Dat ik mijn post niet ter beschikking heb gesteld, is de schuld die ik draag", zegt bij. Evenals Harster bekent Zöpf dat hij niet met zijn omgeving over wat er gebeurde van gedachten wis selde. omdat hij bang was in zulke gesprekken de waarheid te zullen ho ren. „En om de consequentie van deze waarheid te trekken, was ik te laf" zegt Zöpf. Het Is zijn enige naar een persoonlijke bijdrage zwemende uitlating. Zöpf maakt de negatieve afloop van zijn aarzelingen voor zich zelf aan nemelijk: „Nederland is waarschiin- lijk invasiege.b'ed en daar ktinnen eeen ..potentiële vijanden van het Reich" worden geduld. Joden zijn po tentiële vijanden van het Reich met wie ook geen vrede te slu'ten valt, daarom moeten de Joden naar ande re geh'pHsd^ien wórden gevoerd." N*- tuurlijk heeft Zöpf nok .Tood.ce vrte" - den gehad, bork en hij stuurde haar ook eens naar Bergen-Belsen. Slottke zelf ver telt dat dan diezelfde morgen uitvoe riger. Ze schildert breeduit hoe haar op dracht was alle mogelijke groepen van Joden voorlopig bulten het kamp te houden, maar de rechter valt haar in de rede en vraagt of er geen ge wichtiger dingen gebeurden. Maar ze gaat onverdroten voort en vertelt uit voerig over de zogenaamde ,.Ver- dienstjuden" (Er waren ook „Bril- jantjuden" en „Gefalligkeitsjuden") die aan de eerste wereldoorlog had den deelgenomen als Duitsers en Oos tenrijkers en d'e daarom met een zekere zachtheid behandeld zouden zijn. „Ze gingen naar het kamp The- resierstadt om daar hun levensavond door te brengen" vertelt Slottke te- Eigen' Joden Hetzelfde herhaalt zich als ze over Bergen-Belsen vertelt. Ze is er heen gegaan om haar „eigen" Joden te inspecteren. De mensen die op haar toekomen zeggen vriendelijk: „Kent u me nog juffrouw Slottke?" Juf frouw Slottke is echter uit haar evenwicht, zoals ze nu suggereert, want de mensen zagen er uitgehon gerd uit. Zouden ze het dan niet goed hebben? Als de president tevergeefs aan het gevoel van Slottke probeert te ap pelleren en geen kans ziet „van mens tot mens" met haar te praten, staat onverwacht de verdediger Aschenauer op. Hij leest een verklaring voor waarin Slottke min of meer uiteen zet wat, ze blijkbaar zelf n1et wil of kan zeggen: ,Jn het begin had ik al hef vermoeden dat een aantal men sen de transporten niet zou overle ven. Ook hoorde ik dat mensen uit de transporten vluchtten" Maar ook staat in de verklaring: „Het viel me op hoe weinig het leven van de Jo den telde, ik wist dat de Joden het zwaar hadden, maar ik kon niemand naar de waarheid vragen en ik kon me ook niet voorstelen dat er iets verkeerd zou kunnen zijn aan de maatregelen die door de hoogsten van het Duitse rijk ontworpen wa- Zelfbeklag Zelf voegt ze daar op dezelfde hui lerige stem vol zelfbeklag, die ze ook afgelopen maandag opzette, aan toe: „Het was immoreel en in strijd met de zeden wat er gebeurde, maar ik kreeg op mijn bureau alles wat de anderen zelf nietwilden doen en daarom hak ig heel veel werk". De president leest een document voor, waarin Slottke van vijftien per sonen van 80 en 90 jaar een verzoek afwijst om naar Theresienstadt te worden gebracht, terwijl zij daaren tegen per ,Arb ei tseinsatznaar Auschwitz verwijst. Daarmee valt het door haarzelf opgebouwde beeld al in du'gen, maar de openbare aan klager vraagt voorlopig deze docu menten nog achter te houden, omdat hij het ogenblik voor deze aanval- met-harde feiten nog niet gekomen acht. De president stemt toe. os en olie in Noordzee Vervolg van pasr. 1 Den Haag: Spui/hoek Kalvermarkt R[jswijk: "In de Onvermijdelijk komt de neer Zöpf voor het eerst begreep wat, er mee de door hem zo ijverig Westerbork gevoerde mensen gebeur de. het >5ften" vertrokken. Zöpf vertelt dat de eerste transoorten naar Mauthausen gingen. Dat hier vele .slachtoffers om kwamen was voor hem du'delijk. Hij ontving immers uit dit, kamp de overlijdensakten en mee°tal nog een kartonnen enveloppe met de as van de gestorvenen. Als ziin argwaan te groot wordt er komen noch akten noch enve loppen met as terug stuurt hij gef'ngerd geval naar Auschwitz. H;j vraagt na en:ge +iid wat er met het imaginaire slachtoffer ls gebeurd Fr komt bericht dat het, slachtoffer ls overleden. Zöpf hoorde van het lot van de Joden u't berichten die afkomstig waren van de Engelse radio, en uit ondergrondse bladen. Zijn secretaresse Gertrud Slottke cjencla De voorwaarden, die de komende week worden afgekondigd, komen heel globaal op het volgende neer. Het continentale plat wordt uitgege ven ln blokken van 400 km2. Geïn teresseerde oliemaatschappijen kun nen voor de tijdsduur van vijftien jaar een opsporingsvergunning krij gen. Zy betalen dan een bonus van 400.000 gulden per blok en een jaar lijks oppervlakterecht. Op verschil lende manieren worden de oliemaat schappijen onder druk gezet, hun op sporingswerkzaamheden ook werke lijk snel uit te voeren. Indien de betrokken oliemaat volgens hem 1 schappij een produktiecapaciteit van Vraagt men tegen wie de strijd van Mao c.s. nu eigenlijk is ge richt, dan kan men geen betere uitdrukking gebruiken dan die van hemzelf: tegen de „radijzen", d.w.z. zij die van buiten rood maar van binnen wit zijn Anders gezegd: de worsteling speelt zich af tussen dogmatisch-communistische boer Mao, die geen weet heeft van de we reld buiten China en geen oog voor de kolossale technische ontwikkeling, die als een storm over de wereld raast, en de anti-Maoisten, die veel al wèl hun neus buiten de deur heb ben gestoken of althans begrip heb ben voor de eisen van een moderne maatschappij. Vandaar dat Mao's „nieuwe mars", zoals wij zijn agita tie enkele weken geleden bestempel den, zich richt tegen alle vormen van wat elders „verburgerlijking van het proletariaat" is genoemd'. Dus tegen ook maar het kleinste eigen bezit van de boeren, tegen kunst uitingen die wat anders zijn dan verheerlijking van de proletarische strijd, tegen gebruik van „nieuwe" technische middelen bij de landbouw in de industrie en in het leger, enz. xz. Op al deze punten voelt een groot deel van de gewone bevolking blijkbaar beter dan de ultra-rode kopstukken in Peking aan wat het land en zijn bewoners nodig hebben. Zij eist betere levensomstandigheden, wil nóg harder werken dan zij al doet maar dan tegen een betere be loning en stelt de praktijk boven de dorre leerstukken van Mao. Geen wonder, dat er verzet is gerezen te gen het optreden van de volslagen onproduktieve Rode Garde, die al het mogeiyke doet om de „technici" en de „economisten" (van hoog tot laag) tegen zich in het harnas te jagen. De gardisten stellen de politiek boven de sociale vooruitgang, de revolutio naire ijver boven wetenschap en techniek en de agitatie boven het produceren van machinerieën, kort om de „leer" boven de „praktijk". Vandaar ook de tegenstelling tussen Mao en de Sowjet-Unie, waar men er weliswaar bijna een halve eeuw over heeft gedaan om te ontdekken, dat het dwaas is het particuliere be zit te vernietigen, maar waar nu tocch by de leiders het besef is door gedrongen. dat een redelijke tnate van eigendom (en „redelijk" dan nog niet eens volgens „kapitalisti sche" maatstaf) in belangrijke mate bijdraagt tot de algemene welvaart. Wat Mao bijv. wil is afschaffing van president Lioe's besluit om de Chi nese boeren naast het collectieve be zit een klein stukje eigen land te gunnen. Die doctrinaire opvatting van Mao is in de Sowjet-Unie naar het land van de utopistische onzin verwezen, maar de rode leiders in China willen blijkbaar niets leren van de tragische ervaringen van Rusland, waar het boerenverzet de ontwikkeling tientallen jaren lang ernstig heeft geremd. Dezelfde te genstelling doet zich voor op het ter rein van de industrie: tussen politie ke despoten enerzijds en de werkelij ke vaklieden (ingenieurs èn arbei- DE DRIE A POLEO-SL A HTOF I ERS Een van de beroemde zeven Kapitein-luitenant-ter-zee Roger Chaffee was nog nooit in de ruimte geweest. Met zyn 31 jaar was hy de jongste van de Apollo-bemanning en een van de jongste ruimtevaarders van Amerika. Hij behoorde tot de derde groep astronauten, die in ok tober 1963 werden geselecteerd. In 1957 was hy in dienst van de marine getretlen en werd een ervaren vlieger op straalvliegtuigen. Hy had zich ge specialiseerd op het gebied van ver bindingen en controle-systemen. Ook hij laat en vrouw en twee kinderen achter, die 5 en 8 jaar oud zyn. Twee van de slachtoffers van de Apollo-ramp hadden reeds ruimte- ervaring: Grissom en White. Virgil I. Grissom was een van de beroemde zeven Mercury-astronauten die in 1959 werden geselecteerd. Hy werd uitgekozen voor de tweede be mande eenmans Mercury-capsule waarmee hy op 21 juli 1961 een bal listische vlucht van ongeveer 17 mi nuten maakte. Hij kwam na die vlucht bijna om het leven toen het ontsnappingsluik van de Mercury, de Liberty Seven, na de landing op de Atlantische Oceaan wegsloeg en de capsule zonk. Hy moest zwemmen voor zyn leven tot hy in een rubber bootje kon worden gehesen. Hy stond bekend als een zeer rustige man van weinig woorden en had als enig com mentaar op zyn zwemparty: „Een beetje ongemakkelyk". Later maakte Grissom samen met John W. Young de eerste bemande vlucht in de twee- mans-Gemini-captule, die de „Unsin- kable Molly Brown" werd gedoopt. Deze vlucht op 23 maart 1965 duur de slechts circa vyf uur. Nu zou Grissom weer de pionier van de drie mans-capsule Apollo zyn geweest met een vlucht van veertien dagen, wan neer het noodlot hem niet tydens deze tragische oefening had achter haald. Hy was indertyd de eerste j Walter Cunningham, mens die twee ruimtevluchten op zyn naam had staan en zou nu de eerste geworden zijn met drie ruimtevluch ten. Voordat hij zyn astronauten- opleiding ontving had hy honderden vluchten in jachtvliegtuigen gemaakt aan het Koreaanse front. De veertig jarige commandant Grissom laat een vrouw en twee zoons van 13 en 16 jaar na. startte voor een vlucht van 97 uur Hy maakte als eerste Amerikaan een ruimtewandeling, die 21 minuten duurde. Hy overtrof daarmee de prestatie van de Rus Leonow, die clrie maanden eerder een uitstapje van tien minuten maakte. De 35- tenminste 300 m3 aardolie of 100.000 m3 aardgas per etmaal aantoont, kan een winningvergunning worden verleend. De duur ervan is veertig jaar. Men moet zich daarby ver plichten. dat de winning op een economisch en technisch verant woorde v' 7*1 plaats hebben. Instrumenten Om een zo hoog mogelyk deel van de opbrengst te kunnen ontvangen bedient de minister zich van drie in strumenten, nl. royalty, winsthef fing en staatsdeelneming. De royalty, ook wel cyns genoemd, loopt voor olie op van 0 procent van de waarde by de eerste 100.000 m3 per jaar tot 16 pet. voor de hoeveel heden boven de 6 miljoen. Voor aard gas loopt de cyns op van 0 pet. voor de èerste 100 miljoen m3 tot 16 pet. voor hoeveelheden boven 5 miljard. I Bij rijke aardgasvelden kan de staat voor 40 pet. in de winning deelne- mén. De percentages van de royalty worden dan gehalveerd, i De vergunninghouder moet voorts i jaarlyks aan de staat vyf tig pet. van I de winst betalen. Deze winstheffing J komt in de plaats van de vennoot- schapsbelasting. Buitenlandse maat- j schappyen, die op het Nederlandse deel van het continentaal plat bo- j ren, kunnen namelyk niet in de vennootschapsbelasting worden aan geslagen. Tien procent van de be drijfskosten kunnen van deze winst heffing worden afgetrokken. gehuwd van 10 er Slochteren Jongste De voorwaarden voor de winning van aardgas zyn ongeveer gelyk aan die welke voor de winning van het gas in Slochteren gelden. De minis ter wyst erop, dat de winning op zee meer kosten met zich meebrengt. De minister kan de vergun ninghouder verplichten, aardgas aan de Gasunie te leveren, indien hij meent dat dit voor de binnenlandse gasvoorziening nodig is. De minister vindt, dat by de win ning van olie, dat in tegenstelling tot aardgas een ruw produkt is, het ma ximale aandeel van de staat in de winst duidelyk lager dient te liggen dan by aardgas. Alle voorwaarden overziend concludeert hy, dat de vergunninghouder een redelyk rende ment op het door hem geïnvesteerde kapitaal wordt gelaten. Kritiek Op zyn persconferentie keerde de bewindsman zich met enige felheid tegen de opvattingen van drs. Den Uyl, die op een persconferentie eer der op de dag bittere kritiek had ge uit op de olieplannen van dit kabi net en staatsdeelneming had bepleit uit een oogpunt van controle op de aanwezige reserves in de Noordzee bodem, een niet al te snelle winning, de prijsvaststelling en de eventuele binnenlandse voorziening. De heer Den Uyl meende, dat het interim kabinet zyn plannen geheel had moeten overnemen. „De zaak heeft teveel principiële kanten om door zo'n kabinet te kunnen worden gè- wyzigd". Minister Bakker stelde hiertegen over, dat zyn regeling de reserves kan bepalen en kan voorkomen, dat prijzen worden berekend, die een op timale bate voor de schatkist door kruisen. Ook is tegen het plegen van roofbouw een voorziening getroffen. Indien dit in heel byzondere om standigheden nodig mocht zyn, kan door middel van een noodwet de binnenlandse olievoorziening worden gewaarborgd. De minister ontkende ten stelligste, dat politieke argumenten by het af kondigen van het besluit aanwezig zyn geweest, zoals drs. Den Uyl had gesuggereerd. „Het is argwanend en onjuist te zeggen dat men door deze maatregel regeringsdeelneming van de Party van de Arbeid na de ver kiezingen wil blokkeren. De Party van de Arbeid mag ermee gezegend zyn, dat de zaak er nu zo ligt. De maatregel kan nu op 1 maart in werking treden en dan kan in 1968 worden geboord", aldus minister Bakker. Volgens oud-minister Vondeling echter zou de zaak allang rond zyn geweest als minister Luns er achter had gestaan. Die vroeg echter nog om een vergadering van de minis terraad. „En toen kwam de forma- tie-Zylstra ertussen", aldus dr. Von deling gisteravond in Utrecht. Reserves Dc vervangingsbcmanniiig, die altyd wordt aangewezen voor het geval de oorspronkelijke bemanning de vlucht niet kan maken, bestaat voor de voor genomen Apollovlucht uit de ruimte- veteraan Walter Schirra, de militaire vlieger Donn F. Eisele en de burger BINNENLAND Inter transport In de kantine van het Groothandelsbedrijf NV Stokvis in Alphen aan den Ryn, heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken dr. J. F de Meyer aan ir. J. Rosenstock uit Utrecht een prijs van f 1000 uitgereikt, die door de onder neming Rapistan Lande is ingesteld ter stimulering van de studie over vraagstukken op het gebied van ge mechaniseerd inter transport. 121.699 nieuwe woningen Vol gens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek is het defi nitieve aantal woningen, dat in het afgelopen jaar is gereedgekomen 121.699. Dit is 6672 woningen meer dan in 1965, toen 115.027 woningen gereed kwamen. Het jaargemiddelde van de periode 1960 tot en met 1964 komt uit op 85.076 gereedgekomen woningen. Koningin terug Koningin Julia na en Prins Bernhard zyn gister middag uit Zwitserland in Paleis ruimtevlucht is aangewezen. De Soestdyk teruggekeerd. Neil Armstrong de com-Brand in Amsterdam Doordat de Gemini VIII die in i vlam in de pan sloeg is gister en noodlanding in de j av0nd brand ontstaan in een woning i van een modern flatgebouw aan de Het is nog niet bekend, of deze Van Nyerodeweg in Amsterdam-Bui- ders) anderzyds. De episode welke reserve-bemanning thans (over ge-tenveldert. De keuken en een ach- China thans doormaakt is van be- ruime tijd) de eerste Apollovlucht zal i terkamer brandden geheel uit. De in- slissende betekenis voor de vraag of j maken. Het is mogelijk, dat het go- woonster, een 60-jarige alleenstaan- het gezonde verstand het al dan niet hele programma als gevolg van de j de vrouw, werd gewond in het Wil- zal winnen van de rode catechismus. I ramp wordt herzien. helmina-Gasthuis opgenomen. Uitstapje Schirra, die 44 jaar oud is, heeft reeds tweemaal een ruimtevlucht ge maakt. In oktober 1962 maakte hy een vlucht in een Mercury en in december 1965 samen met Stafford een Geminivlucht van een etmaal, tydens welke vlucht het eerste ren dezvous in de ruimte tot stand werd gebracht met de Gemini, bemand door Borman en Lovell. Eisele is invlieger geweest en heeft nog geen ruimtevlucht gemaakt. De 34-jarige Cunningham is de tweede niet-militair die door de Nasa Luitenant-kolonel Edwaicl H. White maakte één ruimtevlucht, namelyk eerste tezamen met James A. McDivitt inmandant var de Gemini IV, die op 3 juni 1965 maart 1966 Pacific moest maken. welke Sneeuwstorm Door een zware sneeuwstorm, die over het midden westen van de Verenigde Staten heeft geraasd, zyn de straten van vele steden met enorme hopen sneeuw bedekt. Ten gevolge van het slechte weer verloren 21 personen het leven. Wegen werden afgesloten, winkels en scholen bleven dicht en vliegtuigen konden niet opstygen. Vooral Chicago heeft het zwaar te verduren gehad. Gas De groep van de Britse Gasraad en Amoco heeft gisteren voor de vierde maal aardgas aange boord op de Noordzee. De boring op ongeveer 56 kilome ter ten noordoosten van Great Yar mouth, werd verricht om de beteke nis vast te stellen van het veld, waar op men by de vorige boring op een afstand van twee nhjl stootte. Veroordeeld Een rechtbank in Lissabon heeft gisteren een man ver oordeeld tot 3% jaar gevangenisstraf omdat hy zich zou hebben bezig ge houden met ondermynende activitei ten en connecties zou hebben met de verboden communistische party. Hem was ook ten laste gelegd, dat hy in 1964 illegaal het land had verlaten om in de Sowjet-Unie een politieke scholing te ondergaan. Een vrouw, die in dezelfde zitting werd beschul digd van het verspreiden van poli tieke pamfletten, kreeg veertien maanden. Dienstlezing, 8 Roomburg: Folk Beat 14. Optreden van kwartet Kees Nix, 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Roefje". Spr. dhr. J. de Haas over grafologie, 8 uur nam Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „De herbergierster". 3 uur nam. ZONDAG Soefi-bewe- Hogewoerd 175: Openbare lezing: 3 n 6.30 uur nam. Wachttorenstudie v. Jehovah's Getuigen 4. en 7.30 uur Oude Rijn 5Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Spr. evange- Oude Rlji dhr J. Eikerbout Rapenburg 10 (Open Huls): Tiener- Stadsgehoorzaal: Hondenshow Kyno- jgenver. „Rijnland", 11.30 uur voorm. dagen Spr. dhr. Diender, 10.30 Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending, Spreker dhr. P. Imbert, 10 uur voorm. MAANDAG Geb. Steenschuur 6: Spiritisch Ge nootschap Psychometrische avond Van Vugt, 8 uur nam. aal: A.R. Spr. mr. B. W de komende verkiezln- DINSDAG Charlotte de Bourbonhof: Electronl- caclub „De detector", 7.309.30 uur Den Burcht: Contact-bijeenkomst Leidse Bond van Volkstuindersverenl- glng, 8 uur nam. Den Burcht Jacobazaal)K. en O.- fllmclub 16 „Het proces", 8 uur nam Hogewoerd_ 175: Dienstvergadering s getuigen. 7.25 Oosterstraat 16: Afscheid mej. J. W. Boehmer van chr. onderwijs. 910 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Spreker dhr. J. ZJjlstra, 8 uur nam. K. en O. Hoofdstad- „Zwei Herzen im Drei- Rest. „Boerhaave": Spr. mr. F. Por- thelne over „Actuele vragen i.v.m. de a.s. verkiezingen, 10.30 uur voorm. Rest. Van der Heyden: C.H.U. Spr. drs. B. J. Udink over „Sociaal econo- Nederland", 8 uur Stadhuis (trouwkamer)Spreekuu sociale raadsvrouw, 46 uur nam. DONDERDAG Dlenstvergaderlng spreksavond, 8 1 Zomerzorg: P.S.P. Sprekers dhr. H. :abaret.' Politie Schouwburg: Universitair Toneelak rstelling „Reigen". chantant Lelds Zoldercabarei Koningskerk: Ruilclub 7.3010 Stadsgehoorzaal: Uitvoering Leidse 'olltie 1—i— o Scho' koord Oude Vest 13: Evangelisatie Chri tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. OEGSTGEEST (Rhyngeesterstra,'. weg 88): Concert Ver. „Vrienden v: het lied". Solisten Alida Rebeira Herman Scheij, 8.15 uur nam. 14 jaar. Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 i zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 Camera: „Sandra". 18 Jaar. DagelIJKs 7 en 9.15 uur; 's middags 2, C uur: Huwelijk Prinses Margriet. Luxor: „Brandt Parijs?", 14 Lido ks 2.30, 1 9.15 endelai Studio: „The alphabet i Jaar. Dagelijks 2.30, 7 e: 9.15 WASSENAAR Ast ra: vrijdag zaterdag 7 en 9.15 uur: De 18e i (I deal in danger) 14 Jr. Zondag 7 en 9.15 u Saboteur ln volle ze< Zondagmiddag 2.30 u, 30 Jaar held (Thirty years of fun) a.l TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling hilderijen, etsen en telJ Theo Daamen. Maandag februari) Galerie Walenkamp (Nleuw6teeg 11 dinsdag t/m zaterdag 11 tekeningen vrjja&f (tot; 2< bruari) uitzondering van zaterdag (t/m 19 fe- Pesthulslaan Volkenkunde zondags J317 uur (tot 1 17 uur maart) Rijksmuseum voor Volkenkum Tentoonstelling van Japanse prenten ;an Kyösaï Dagelijks 10-17 uur; s Zondags 13 17 uur Rijksmuseum vooi Volkenkunde (Steenstraat 1) Dag 10-17 u: zon lags 13-17 uur Rllksnviseum voor de geachiedenu leT natuurwetenschappen- Dag 10-4 (Kunstzaal Heuff)Ten- dden dinsdagavond 810 Avond- nachtdienst der apotheken spoedeisende gevallen: Herding De dienst van Apotheek Voorschoten op zondag 29 Januari De Oegstgeester Apotheek ls geopend. Weekelndedlei.st der hulsartsen Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege men de eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag foon 2 2 2 huisarts of iteïefoon 22222! belle spoedgevallen doktertele- spectallst (of diens waarnemers) hel HAAGSE AGENDA (van donderdag 26 januari t. woensdag 1 februari) ZATERDAG 28 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, L«„5- sche Comedie: „Lied in de scheme ring" Circustheater, 24.00 uur: „Tour de Chant" m.m.v. Ramses Shaffy, Lies- beth List en het. trio Louis van Dyk ZONDAG 29 JANUARI Diligentia. 14.30 uur: André Tchai- kowsky, piano. Circustheater, 18.00 uur, Ned. Ope rastichting „Götterdammerung". MAANDAG 30 JANUARI Kurzaal, 20.15 uur: Orkestvereni ging „Musica", m.m.v. Christian Bor. DINSDAG 31 JANUARI Kon Schouwburg, 20.15 uur, Lei Galas Karsenty-Herbert: „Partage de midi" Rafaël Puya- Diligentia, 20.15 i na. klavecimbel. WOENSDAG Kon Schouwbur groep Ensemble vrouw /.onder mah' Diligentia, 20.15 i vinnl FEBRUARI '0.15 uur, toneel- Elisabeth, de

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2