Jules Hamel speelt VanderLubbe r Verkoop van bloemen vlot in warenhuizen DUITSE TV-FILM OVER HET PROCES Zwolsman verkoopt Parijs' hotel in V.S. Algemene Bank Nederland ew cfióteren Siergewassenwereld is in beweging Woubriigs meisje is verdronken DINSDAG 24 JANUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze rtv-medewerkster) ,,'s Avonds laat liep Van der Lubbe over straat brand te stichten. Maar voor straf moest zijn hele hoofd eraf. Dat was jammer'' Een oud versje, van al weer 34 jaar geleden, wat vergeelde docu menten en foto's, opgeborgen In het Nederlands oorlogsmuseum, hier en daar vermelding in geschiedenis boekjes dat was tot voor kort de enige herinnering, die wfl aan de zaak Van der Lubbe hadden, de man, die in Duitsland, in begin 1933, sijn hoofd verloor, omdat hij, naar hij zelf zei, op eigen initiatief het rijksdaggebouw in Berlijn in brand had gestoken. Nu is er ineens weer wat opleving in deze zaak gekomen: Duitse recht banken buigen opnieuw het hoofd over dit oude proces en tegelijker tijd heeft de Duitse televisie een film over het proces van Van der Lubbe gemaakt, waarin de rol van Van der Lubbe wordt gespeeld door de Ne derlandse acteur Jules Hamel. Twee afleveringen zijn er van gemaakt: ze duren beide anderhalf uur en wor den in februari uitgezonden. Deze film komt ook naar Nederland; wan neer is nog niet bekend. Een daad Zeven weken, waarvan 28 camera- dagen, heeft Jules Hamel aan deze film meegewerkt. Wat was hem be kend over de zaak Van der Lubbe? „Niets eigenlijk, behalve zijn naam en zijn daad. Ik ben naar het Ne derlands oorlogsmuseum gegaan en heb daar dagenlang zitten graven in oude foto's en papieren. Ik heb ook delen van zijn dagboek gelezen, waarvan de meeste Nederlanders zelf het bestaan nog nooit hebben gehoord. Dat dagboek in het z.g. roodboek en zo heb ik me enige voor stelling van deze man kunnen ma ken. Geen zwakbegaafde volgens mij, maar een wat primitieve jongen, die simpelweg een daad wilde stellen" In de Duitse film is de laatste ont wikkeling van de zaak-Van der Lub be niet ter sprake gekomen. Men heeft zioh uitsluitend aan de tekst, zij het sterk verkort, gehouden van het proces. Het commentaar erbij is kort en droog. Jules Hamel heeft in deze film uiteraard Duits gesproken, ofschoon Van der Lubbe zelf deze taal nauwelijks beheerste. Hij sprak een soort krom Nederlands-Duits. „Ik had in het begin de neiging te vloeiend Duits te spreken, maar dat heb ik gauw afgeleerd. Ik heb bij voorbeeld de Nederlandse r gehand haafd en meer van dlie grapjes. Geen enkele tekst, ook de mijne dus, is gefantaseerd. Alle medespelenden in het proces hebben dit letterlijk gezegd. Ik heb een geweldige fijne tijd gehad in Duitsland. De sfeer was fantastisch, de werkomgeving dito. Droge repetities in de studio's, altijd voldoende cameramensen. Ze werken daar als bij de film, met een klapper. Alles gaat langzaamaan: over drie pagina's tekst doet men drie dagen. Iedereen mag commentaar geven. Je krijgt er zelf-respect, want ze halen het beste uit je wat Je zit. Je wordt geregisseerd op millimeters, op wimperopslagen. Ik heb het met mijn rol wel moeilijk gehad. Want niets is zo moeilijk als niets doen op het toneel. En ik mocht niets doen. Ik was alleen een in el kaar gezakte jongen. En die tegen strijdigheid tussen die fysiek in el kaar gezakte jongen en dat gecon centreerde gezicht maakte me kapot van moeheid. Na één speeldag ben je als een vod. Soms was ik werke lijk een flauwte nabij. Het was als of ik dan zelf dat proces te verwer ken kreeg de hele dag voorover gebogen, de handen gebonden, zit tend op een harde stoel. Maar alles gaat by die opname in Duitsland zo vanzelfsprekend, dat alles ook goed Documentaire over Israël Rosen uit 95 Zinnig Over de zaak-Van der Lubbe zegt Jules Hamel. „Hier staat die jongen bekend als zwakbegaafd. Ik geloof er niet in. en wel om twee redenen: ik baseer me op twee grote scènes, na melijk het verhoor en de zelfbeschul diging. Ik heb beide teksten goed doorgelezen en ik heb ze trouwens ook gespeeld. De dingen die die man dan zegt zijn erg zinnig. Het is het verhaal van de man, die iets gedaan heeft en daarvoor wil uitkomen, om dat hij het met een bepaald doel voor ogen opzettelijk heeft gedaan. De man di dan een proces wil heb ben. dat wereldkundigheid aan zijn daad zal geven en tenslotte openlijk wil boeten. Maar hij wordt tegen wil en dank betrokken in andere politie ke ellende: die van de nazi's en van de communisten, dan wordt hij moe deloos. Dan zegt hij na acht maan den proces: het kan me niets meer schelen wat jullie met me doen. als jullie nu tenminste maar eens een eind maakt aan dit ellendige pro- Dat is niet het geluid van een de biel, al had die jongen dan geen fatsoenlijke schoolopleiding gehad en al maakte hij dan niet een verbijs terend flinke indruk, omdat hij half blind was. Maar dat is het geluid van een moedeloos man, die verwik keld is geraakt in een warnet en er tenslotte de brui aan heeft gege ven. Ik voor mü, ik geloof stellig, dat Van der Lubbe in zijn eentje die brand willens en wetens heeft aan gestoken. Hier in Nederland is ieder een bevooroordeeld, deels misschien uit chauvinisme, deels wegens de eenzijdige berichtgeving uit die tijd. Maar van wat die man werke lijk gezegd en gedacht heeft, weten maar weinigen iets af. Wat dat be treft zyn die zeven weken Duitsland ook in dit opzicht een belevenis voor my geweest". De heer R. Zwolsman, voorzitter van de Exploitatie Maatschappy Scheveningen, is gistermiddag van Schiphol naar New York gevlogen om het Continental Hotel in Parijs, eigendom van de E.M.S., aan Pan American World Airways te verko- Reecls eerder zijn onderhande lingen over dit hotel gevoerd, doch die leidden vorig jaar tot niets, om dat men het over de prijs niet eens kon worden. Daarin schijnt thans een verandering te zyn gekomen. Pa- nams grootste concurrent, de Amerikaanse luchtvaartmaatschap pij T.W.A. heeft zich verzekerd van alle Hilton hotels van Hilton Inter national. Daarvan staan er twee in Parijs. Pan American ziet zich dus in Parijs de weg naar deze hotels afgesneden en gaat naar het zich laat aanzien daar thans dus zelf ook een hotel kopen. Gevraagd naar de lang verbeide omwisseling van de E.M.S.-aandelen in 714 procent obligaties C.A.M., ant woordde de heer Zwolsman bij zijn vertrek van Schiphol: „Die zaak gaat me thans vervelen. De omwisseling staat dan ook voor de deur. Alle hin dernissen zijn thans genomen. De verkoop van het Continental Hotel is echter voor mijn maatschappij zo belangrijk, dat ik daarvoor eerst naar New York moet. Ik hoop voor het einde van de week terug te zijn Het eerste, dat ik dan ga doen is te zorgen, dat de omwisseling tot stand wordt gebracht". ADVERTENTIE Neem uw guldens mee uit sparen bij de Algemene Bank Nederland 4% - Spaarboekje Direct beschikbaar 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4% - Spaarrekening Direct beschikbaar f 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4/4% - Spaardeposito Drie maanden opzegging 5% - Spaardeposito Zes maanden opzegging 514% - Spaardeposito Eén jaar opzegging 5/4% - Spaardeposito Achttien maanden vast 6% - Spaardeposito Twee jaren vast Nadere bijzonderheden bij alle kantoren NEDERLAND 1 6.45 uur 6.50 uur 6.59 uur 7.00 uur 7.25 uur 10.10 1 10.30 1 10.35 1 11.00 1 11.30 1 Pipo de clown, voor de kleuters NTS-journaal Pauze Zoo Zoo Rozen uit de woestijn, film over de Negeb NTS-journaal Verkiezlngszendtijd politieke partijen (AR) Nijmegen alaaf! Televizier NTS-journaal Pauze Kernfysica (16) Sluiting I NEDERLAND 2 NTS 7.50 uur 8.00 uur 9.10 uur 10.45 11.00 Verkiezingszendtijd politieke partyen (KVP) Nieuws in het kort Openlucht-circus De supersonische wedloop, vooruitgang van de vliegtuigenbouw Het huwelijk van Mr. Mississippi, film (18 j.) Journaal Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 9.15 uur Wilde katten, hoorspel 10.00 uur Wie „waagt", die zingt Hilversum 2 8.40 uur „Het Molenpad", verhaal 9.20 uur Het Promenade-orkest ADVERTENTIE de Negeb „Rozen uit de Negeb". dat is de titel van de een half uur durende documentaire over Israël, die AVRO vanavond van 19.2519.55 uur via Ned 1 uitzendt en dat is tevens het nieuwe doel van het Joods Nationaal Fonds. Zeventig miljoen bomen heeft het JNF nu In de loop der jaren in Is raël geplant bomen, die de bodem behoeden voor verdere erosie, die vruchtbare grond vasthouden en het kortelings nog zo kale land weer be woonbaar maken. De Negeb-woestijn is tot nu toe nog een zorgenkind: één groot woest terrein zonder één drup pel water. De bodem is echter rijk aan delfstoffen, maar zonder plan ten en bomen is er niet te leven. Thans heeft men het plan opge vat om met behulp van uitgebreide irrigatie de Negeb-woestijn te ontgin nen: terreinen worden geëffend, er is al een kleine dadelpalmplantage en nu wil men er rozen gaan kweken. De eerste proefnemingen zyn al gedaan en de resultaten zyn zeer be moedigend. Maker van de film is Cas Brug man. terzijde gestaan door ca meraman Piet Terlaag. „Rezen uit de Negeb" is een sobere, plezierig- overzichteiyke film geworden. Er wordt weinig in gesproken: slechts een paar korte gesprekjes met om. een planoloog, een Hongaar, een Tsjech, een over de grens gesmok kelde Syriër en een Hollandse vrouw. „Die Haghesanghers" onderscheiden Aan een klein aantal personen, die daadwerkeiyk hebben medegewerkt aan de voorbereiding en de totstand koming van de huwelijksplechtigheid en de festiviteiten rond het huwelijk van de kroonprinses en prins Claus der Nederlanden, werd in 1966 een herinneringsmedaille toegekend. On der hen bevond zich ook de dirigent van het K.M. „die Haghe Sanghers": Jos Vranken. Zijn aandeel in het be faamde „Hollands Bruidsfeest" in de Ridderzaal (op de verlovingsdatum 17 februari 1966) is heel televisieky- kend Nederland bekend. Ook voor de recente „Bruidsspiegel" in het Scheveningse Circus-theater ter ere van Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven maakte Jos Vranken enkele muzikale arrangementen, uitgevoerd door zijn koor. Op grond van de spontane activi teiten van „Die Haghe Sanghers" rond deze vorstelyke huwelijken zyn alsnog drie zilveren draagmedailles toegekend aan het koor, t.w. één. be stemd voor het vaandel en dus voor het Koninklijk Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" zelfeen voor prae- ses Jean Kierkels, die aan de voor bereidingen in beide gevallen actieve medewerking heeft verleend; een.be stemd voor de oudste zanger-mede werker, de heer Bernhard van der Horst (80 jaar). Namens HJVI. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden zyn bovengenoemde draagmedailles met blauw-oranje-groen-wit ge streept draaglint onlangs uitge reikt door de adjudant-generaal en chef van het Militaire Huis van H.M. de Koningin, luit.-generaal C. F. Pahud de Mortanges. teren, die door de Internationale 1 Kwekers Vereniging (AIPH) zyn uit- 1 gegeven. Ze zijn verzameld door het Instituut voor Marktonderzoek van de Technische Hogeschool in Hanno- Prijzen Er gaan geruchten door de Bollenstreek, dat de N.V. Sie- rex, nauw verbonden met de Bloembollenveiling HBG, niet voldoende bloemen bij elkaar kan krijgen om de winkels van een landelijk groot-levensmid- delenbedrijf te voorzien. Tege lijkertijd komen berichten uit Engeland, die duiden op een goed verloop van de markttest in Bristol, waar de bloemen werden verkocht. Er bestaat dus een kans, dat er eindelijk wat schot begint te komen in de verkoop van tulpebloemen ook narcissen en hyacinten op potjes delen in de vreugde op plaatsen, waar het pu bliek komt. In Duitsland Is men ook een ver koop langs die kanalen aan het voor bereiden, kortom ,men ziet in de Ne derlandse bloembollen- en bloem we reld de toekomst met enig optimis me tegemoet. Straks kan men tegen vaste pryzen, Sierex contracteert te gen een goede gemiddelde prys, bloe men produceren. Men vergeet dan gemakshalve maar de waarschuwing van Theorie en Praktijk en later van dr. A. J. Verhage, dat voor een der gelijke afzet de bloemenproduktie niet groot genoeg is! Mondjesmaat uitbreiden van deze verkoop is hoogst noodzakelijk. De directeur van de N.V. Sierex, de heer M. Keizer, heeft ons ver klaard, waardoor het gerucht van de tekorten is ontstaan. Er zyn bloe- - en bloembollenexporteurs, die j de pryzen op de veilingen wat hoog vinden. Daar hy tegen redelijke 1 pryzen heeft gecontracteerd zijn, zijn pryzen nu laag. Dat zal ook dui delijk merkbaar zijn bij de verkoop in de levensmiddelenwinkels. Hij heeft echter geen zin om te leveren, als men slechts bij hem komt in ty- den dat er schaarste en hoge pry- op de veilingen zyn. Hy heeft •oldoende om niet in moeilijkhe den te geraken. Na de eerste grote van het levensmiddelenbedrijf zijn die winkels bevoorraad, die het best verkocht. Elke week komen er een paar bij. Zo kunnen leverancier en detaillist hun apparaten met zo weinig mogeiyk storing opbouwen. I11 Bristol Iets dergelyks is nu ook in Bris- 1 aan de gang. Het Produktschap or Siergewassen, dat nog iets heeft goed te maken op dit gebied van markttests, heeft in samenwerking met de Engelse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren een proef opgezet met de verkoop van tulpebloemen in Bristol. Verleden jaar heeft men er gehaast een geor ganiseerd over geheel Engeland met het resultaat, dat in het officiële rapport eigenlijk alleen kon worden gezegd, dat men van de fouten heeft geleerd. Nu is er een projectleider naar Bristol, die de Engelsen het coördi neren van aanvoer en verkoop moet leren, er op moet letten, dat de bloe men keurig worden aangeboden, kortom, deze Nederlander heeft werk genoeg om de verkoop daar aan de gang te krygen en te houden. Een bloembollenexporteur, die ons deze inlichtingen verschafte officiële instanties zijn wat voorzichtiger vertelde ons, dat Engelsen nu een maal een ietsje trager werken dan Nederlanders. Ze zyn gewoon niet fel. Men is in Engeland er wel lang zamerhand van overtuigd geraakt, dat op het Continent ook wel iets ge beurt. De toon in Engelse vakbla den wordt iets milder ten opzichte van de collega's aan de overkant van de Noordzee, die men zelfs meer en meer begint te vrezen. De eigen ap paratuur en outillage blijkt niet best in orde te zijn. In „The Horticul Trade Journal" van december 1966 staat nog wel een zeer uitvoerig ingezonden stuk van een bloemist-winkelier, die tegen zo'n eenzijdige door vreemdlingen opge zette test is. Hy wil geen „dumping" van de prijzen. Dit woord zeggen ze eerder dan mamma, vermoeden wij Intussen heeft hij wel verteld, dat de afzet van bloemen in Engeland niet best is. In de dure straten van Londen zijn geen bloemenwinkels meer. Deze kunnen de huur van een drie. vier, vyfduizend gulden per strekkende voet niet meer opbren gen. Bloemenliefhebbers Hy is er wel van overtuigd, dat Engelsen typische bloemenliefheb bers zyn. Dit tracht hij te bewijzen met de bewering, dat mr. Lincoln in Huddersfield zijn bloemen tegen woordig en masse verkoopt tegen re delijke pryzen en een goede winst door de omzet. Maar mr. Lincoln is een bloemist. Die mag dus wel. De Nederlanders echter werken met behulp van niet-traditionele ka nalen. Verleden jaar heeft de bloe mist-winkelier de verpakking en de verkoop gezien. Het leek nergens op en niemand kocht wat. Uit. z'n uitla tingen blykt wel. dat men al sympa thie kan verspelen voor men begon- Hy geeft wel toe, dat er meer zou kunnen worden gedaan aan de ver koop van bloemen, maar dan op de manier als mr. Lincoln het doet en zonder kanalen. Dat is spelen met vuur, wat de bloemisterij nu gaat doen. Welk een ontzettende liefhebbers I van bloemen de Engelsen overigens I zijn, kan men uit de cyfers consta- De Duitsers kochten in 1963 voor 5.80 U.S. dollar aan siergewassen, de Nederlanders voor 4.80 dollar, de Belgen voor 3.98 dollar en de Engel sen voor 2.12 dollar. Dat hoge getal in Duitsland wil nog niet zeggen, dat In alle Duitse huizen veel bloemen staan. Pompeus graf werk kost name lijk pompeus veel geld. Men vindt echt niet in ieder huis elke week een struik, zoals de reclame daar advi seert. Er is daar nog ruimte genoeg voor goedkope bloemen vla super markten. In ons land gaat het. gezien de successen van de N.V. Sierex, ook nog best, want bloemen zijn een im puls artikel, dat graag wordt meege nomen. Het grootste probleem van dit alles is. dat de aanvoer naar die massa's verslindende grote winkels zo moeilijk te regelen is. In „De Hobaho" van voor Kerst mis schryft de Duitse journalist Hel- fert uit Bad Godesberg, dat in Duits land niet voldoende grote produktie- bedrijven zijn en zeker niet voldoen de veilingen om een constante stroom van uniform materiaal naar die win kels te leiden. Hij weet voldoende voorbeelden te melden om de con clusie te kunnen trekken, dat ook in dat land de verkoop van deze aan vullende kanalen best zou lopen. De internationale wereld van sier gewassen is in beweging. Blijkens reacties in vakbladen zijn de produ centen en winkeliers nog lang niet voldoende rijp om de mogelijkheden te onderkennen. Wie blijft geloven in het oude eigen geiyk, zal afvallen. Het Produktschap voor Siergewassen zou er ons inziens wel goed aan doen om een „bliksemonderzoek" in te stellen naar de oorzaken van de pry zen van dit moment. Worden ze ver oorzaakt door een te geringe aanvoer aan de veilingen, door een te grote onderhandse verkoop of waardoor dan wel? Hoe het ook zy, in de bloembollen- wereld is men nogal optimistisch over de verkoop in het buitenland gezien de prijzen die nu op de beurs wor den gegeven. David Copperfield Op Nederland I kwam de NCRV met een Lucie-show. Da vid Copperfield en het Kamer orkest, dat ook al niet door de NCRV was geproduceerd, en op Nederland II vergastte de VARA ons op Z-cars en Coronation- street met als Nederlandse pro- du kt 1 es „Achter het nieuws" (met als beste bijdrage de ver scheping vanaf een mooi zand strand van Vietnamese vluchte lingen, een triest gezicht, en als een na beste bijdrage interviews met blanke huurlingen in Kon go» en „Bespied", van slecht» een kwartier lang (maar aar dig). terwijl de NCRV van eigen hand een van óe Canada-repor tages van „Arttentie" bracht, dit keer over de problemen van de christelijke vakband aldaar. Om dat televisie een venster op de wereld is, verdienen de buiten- li landse bijdragen onze aandacht, vooral wanneer zij van zulke j goede kwaliteit zijn als de se ll serie», die we gisteren te zien kregen. Z-cars en Coronation- street hebben hun waarde al g bewezen, David Copperfield van g de BBC, waarvan de NCRV nog g vijf delen zal uitzenden, bleek 51 gisteren van dezelfde hoge kwa- I liteit te zijn als zijn fiegenvoe- j feers op Nederland II Charles n Dickens heeft zich in dit ver- g haal het meest uitgeschreven, het is bijna een autobiografie, 1 en wat dat betreft zou hy be- j§ paald tevreden zijn geweest met 1 de vertolking van de kleine Da- g vid door Chrystopher Guard, die er aardig uitziet zonder in het .kleine Lord-type" te vervallen. j§ Erg leuk is het allemaal niet wat we te zien krygen, maar het 1 waren ook barre en boze tijden 1 100 Jaar geleden, hoewel het J misschien ook wel nuttig is te ai bedenken, dat pas dezer dagen in Engeland een wetsontwerp is Ingediend, waarin de lijfstraf 1 met rietje op de openbare scho- len werd afgeschaft. Let wel, 1 alleen op de openbare scholen, §f nog niet op de zg. ..public- schools", de particuliere echo- f len ADVERTENTIE Een goede verkoper is zijn geld waard bij Alfa Schoenen. Ook leerling-, en aankomende verkopers ■Ifa telden: Haarlemmerstraat S3 programma DINSDAG 24 JANUARI Hilversum 1, 402 m Avro: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 ültz. van het Geref. Pol. Verb. Sprekers: dr. A. J. Verbrugh en prof. dr. J. P. A. Mekkes. 18.30 Lichte orkjnuz. 18.55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor .05 Hersengymnastiek. Nws. 20.05 PHou Je aan Je de Jeugd. 20.00 zingt; Internationale volksliedjes. )0 Nws. hedends 23.30 Licht muz. (opn.). 23.5524.00 Nws. Hilversum 2, 298 m KRO: 18.00 Stereo: Country and Western Express (opn.). 18.30 Ultz. van de Boerenpartij. Spr.: mr. H. C. J. M. Kronenburg. 18.40 De Springplank: Jonge artiesten. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Concillepostbus. 19.35 Geest. lied. 22 40 Overweging. 22.45 Vreemd keuze uit woord, zang en dans van ei ders en anders. 23.15 Context: 14-daags magazine waarin op de din gen wordt doorgepraat. 23.45 Klasslt 55—24.1 leidoscoop. 10.00 Nws. 10.02 Pop. zoekpl.progr. 12.00 Nws. 12.02 Operette, fragmenten. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 l'rolljk plprogr. (14 00 Nws.) 15 00 Act. 17.05 Rhythm and blues. 17.35 18.00 Country end Western Music. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 NCRV: 17.0017.35 Voor de Jeugd, NTS: 18.45 Pipo de Clown, 18.50 Journaal. STER: 18.56 Rfclame. NTS: 19.00 Mona. tv-fllm. "9.2b Openbaar Kunstbezit. 19.40 Ultz. onr slechthorenden. 19.45 Ultz. Stlch- 19.2b Openbaar Kunstbezit, voor slechthorenden. 19.45 I ting Socutera. 20 00 Journaal overzicht. 20.20 Ultz. Democraten 20 30 Houd er de moed 1 rep. over 100 k ;n de omgeving snelwandelei 2.4522.50 Journaal. VARA: 7.00 Nw 4wh. 8.10 Lichte 3.30—8.35 Van a arkten thuis, en piano: klass. lied. 12.00 Licht 12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Ste- lango-rumba ork. en zangsollsten 13.00 Nws 13.10 Act. en kalender. 13.25 1.50 Gesproken portret 14.05 Oude iOd. kamermuz. (opn). 15.00 Voor ugd .(16 00—16.02 Nws.). 17.00 Vo de zieken. 17.30 Dansork. en soliste NCRV: 7.00 Nws en herb. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Klass. muz. 7.30 Nws. 7 32 Stereo: Licht eik. (gr.). 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. Gew. muz. (gr.). 8.30 Nws 832 t lnstr. trio. 9.00 Voor de zieken. Voor de vrouw. 10.30 Morgendienst. 11.CO Lichte gram.muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws 12.40 Mid- dagpauzedlenst. 13.00 Variant: act., rep. en lichte gram muz. 13.30 Stereo: Me- tropole ork. 14 00 De familie Leenhouts, hoorspel, (herh. van donderdag 19 Jan. (J1 14.25 Mod. gram.muz. 15.10 Pianorecital: hedendaagse Japanse rnoz. 15.50 Bijbelvert. voor de Jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17 00 Five O'Clock. praatje. 17.15 Sopraan en kabinetorgel: Poolse volksliederen en dansen. 17.50 Ovtrheldsvoorl.: de politie nu. fllmd tv-spel (BBC). 20.55 Een avond in de Waag: Internationale volksliede ren. 21.15 Kunstzinnigheden: maande lijks cultureel kljkschrift. 21 45 Bid om vrede, overdenking. 21 50 Sport. STER: 22 10 Reclame. NTS: 22 15 -22 30 Jour- Bijna twee volle dagen nadat haar vermissing opgemerkt werd, is de 5-jarige Yvonne Markx gistermiddag gevonden in de binnenhaven van de jachthaven „Hollandia" aan het We teringpad in Woubrugge. Het stoffe lijk overschot lag tegen takkebosson. die de jachthaven scheiden van de Woudwetering, vlak bij de benzine pomp. Deze vondst is vooral te danken aan het yverige speurwerk van en kele kikvorsmannen van de Konink- lyke Marine uit Den Helder, die ge heel vrijwillig een deel van de zon dag en de maandag in de binnenha ven hebben gedoken. Een van een helderziende ontvangen tip bleek ge heel fout te zyn. Het meisje is uit een gezin van vyf kinderen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5