Tien rekenen nieuwe partijen 50 zetels op A msterdamse bouwvakkers eisen 7procent 677 IN RUIMTE Konijntje strikte jager Prof Tausk verlaat Organon Regering is toestand meester in Managua DR. LAHR IN HONGARIJE Britse officier in Oost-Berlijn mishandeld MET EEN ENKEL WOORD MAZELEN IN Z.O. PERZIË HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD Van elke drie kiezers moet er één zijn oude partij de rug toekeren (Van onze parlementaire redactie) Met grote geestdrift en verbazingwekkend optimisme heb ben tien nieuwe partijen zich in de strijd voor de Tweede- Kamerverkiezingen gemengd. Ze hopen stuk voor stuk de andere partijen van de groene banken te verdringen. De be staande partijen dat zijn er ook tien rekenen er op, dat ze in het parlement zullen blijven. Kortom, als iedereen zijn zin krijgt, zitten er na 15 februari 20 partijen in de Kamer. Er zal flink ruimte voor de nieuwelingen moeten worden gemaakt. Ze rekenen samen op 45 tot 50 zetels. De secretaris van de Kies raad, mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke, die heel dat politiek krakeel registreert, zegt evenwel met de statistieken van vorige Kamerverkiezingen in de hand: ,Het gros van de kleintjes komt er niet". Hij schat, dat het Rijk honderdduizend gulden zal verdienen aan borgsommen van partijtjes, die de kiesdeler niet halen (en het geld dus niet terugkrijgen) week in de weer? roept de C.D.U., en welke middenstander niet? Men acht de vraag goed voor één zetel, maar hoopt op 2. De Partij voor Ongehuwden wil gelijke rechten voor getrouwden en ongetrouwden. Alle 18-jarigen moe ten wettelijk meerderjarig zijn vindt de P.V.O.. niet alleen de ge huwden. Belastingfaciliteiten voor gehuwden zijn volgens de partij niet democratisch, niet humanistisch, niet christelijk. „Het is een onrecht", al dus lijsttrekker- oprichter- voorzit ter Koot, die eraan toevoegt: „Als de ongehuwden gelijkberechtigd zijn dwijnen we". Tien tegen tien De nieuwe groeperingen zijn ont staan uit weerzin tegen de „oude partijen" of uit verbittering over po litieke gebeurtenissen. Strijd binnen de Boerenpartij (om. over de kwes tie-Adams) leidde tot 3 nieuwe groe peringen: de Noodraad, de lijst- Voogd en Progressief Rechts (dat niet meedoet aan de verkiezingen). Autoritair optreden van kopstukken binnen de V.V.D. gaf de eerste stoot tot oprichting van D'66. De ingewik kelde kabinetscrisis van 14 oktober deed de Werknemerspartij (die in drie kieskringen meedoet). Landsbe langen, (dat geen dogmatische maar zakelijke politiek wil) en Alarm (drie kieskringen, tegen de versnippering in de politiek) ontstaan. Zo is de verkiezingsstrijd een ge vecht van 10 oude tegen 10 nieuwe partijen, waarbij slechts 6 nieuwe in alle kieskringen zullen meedoen. Die zes zijn de hardnekkigste, die al ve le weken van hard werken achter de rug hebben om hun partij overal in het land te organiseren. Er is links en rechts geld geleend voor de borg som van 18.000 gulden (f 1000,- per kieskring) Voor de geldgevers is een nieuwe partij een riskante belegging. Als driekwart van de kiesdeler (dat zijn ongeveer 34.000 stemmen) niet wordt gehaald komt het geld in de schat kist terecht. Opsomming Wij geven hieronder een korte op somming van de zaken waarover de nieuwelingen zich druk maken en wat ze ermee hopen te bereiken. De Christen-Democraten Unie wil „alle rechts getinte Nederlanders" onder één noemer brengen. Het is een anti-socialistische groepering, die bang is voor „afzakken naar de socialistische staat", hogere belastin gen en het toenemen van het aan tal ambtenaren. De partij wil voor al de middenstand helpen, die onder meer in het gedrang komt doordat „de werknemers in alles de hand bo ven het hoofd wordt gehouden". Welke werknemer is 70 tot 80 uur per Vandaag verstrijkt de 677ste dag in successie, waarin de Russen geen man in de ruimte hebben gehad. Dat getal ïykt vrij willekeurig maar is dat toch niet. Het is na melijk een record sinds het begin van de bemande ruimtevaart met de historische vlucht van Gagarin in april 1961. De laatste bemande vlucht van de Russen werd gemaakt op 18 maart 1965, toen Leonow zijn be faamde eerste „uitstapje in het niets" maakte. Voor de Amerikanen was de langste periode zonder man in de ruimte het tijdvak van 16 mei 1963 toen Gordon in de laatste een persoons Mercury landde tot 23 maart 1965, toen de eerste tweemans Geminivlucht met Grissom en Young begon. Tussen die landing en lancering verliepen 676 dagen. De Russen hebben indertijd in de lange periode tussen de Amerikaan se Mercury- en Geminivluchten vier bemande ruimtevluchten gemaakt en wel die van Bykowski, van Valenti- na Teresjkowa, van het trio Koma- row, Yegorow en Feoktistow, en van het duo Beljajew en Leonow. Dat waren opeienbarende vluchten. De eerstgenoemde twee vluchten vonden ten dele gelijktijdig plaat6 en daar bij kwam de eerste vrouw in de ruimte. Daarna werd voor het eerst een vlucht van een driemans capsule gemaakt. Tenslotte bracht de laatste vlucht de eerste ruimtewan deling. De Russen hebben in die periode hoog van hun successen op gegeven en de „stilstand" van het Amerikaanse programma voor be mande ruimtevaart rijkelijk aan de kaak gesteld. Nu zijn er echter 677 dagen ver lopen, waarin de Russen het hebben laten afweten in de bemande ruimte vaart. In die periode maakten de Amerikanen tien tweemansvluchten in Geminicapsules. waarin alle Rus sische records royaal werden gebro- Noordwijkse politiemannen, die gisternacht in het Langeveld sur veilleerden. ontdekten tot hun ontsteltenis een personenauto in de diepe sloot naast de Voge- laardreef. De wagen lag voor het grootste gedeelte onder water, de portieren waren dicht en van eventuele inzittenden iverd geen teken van leven vernomen. Men hield rekening met een ernstig ongeval en de patrouille begon onmiddellijk met een red dingsactie. Juist toen zij zich te water ruilden begeven, verscheen er een automobilist ter plaatse, die mededeelde, dat hij de chauf feur van de verongelukte wagen naar Noordwijkerhout had ge bracht. Hoe deze uit de auto had kunnen komen, was voor de politie een raadsel. Even later arriveerde de jongeman met een andere auto en zij hoorden nu de lotgevallen van de bestuurder uit diens eigen mond. 't Was ditmaal geen stro perslatijn. Met z'n wagen over de Voge- laardreef rijdend, kraam het in hem op een boutje te verschal ken. Met een snelheid van een tachtig kilometer jaagde hij ach ter broer konijn aan, doch deze zigzagde zo tactisch, dat de Noordwijkerhouter met zijn wa gen in de berm belandde en ver volgens in de sloot terecht kwam. Door een razendsnelle reactie zag hij kans het portier te openen en de auto te verlaten. Zo kwam hij er met een paar natte broekspij pen af. De politie vond later in de berm een konijntje. Het had de ma noeuvre met de dood moeten be kopen Het is niet zeker, dat mr. Koot dan zelf ook zal verdwijnen. De Partij voor Volkswil en Referendum, waar van hij ook lijsttrekker oprichter en voorzitter is, komt op de lijst van de P.V.O. uit als de gehuwden gelijk berechtigd zijn valt de PVO weg, maar de P.V.R. blijft over. „Als we het referendumsysteem hebben, ver dwijnt die ook", aldus mr. Koot. De P.V.O. rekent op 7 zetels, uitgaande van het grote aantal ongetrouwde stemmers. Koers De Liberale Volkspartij, waarvan de Haagse handelaar in navigatie- apparatuur V.B. Fe ter is voorzitter en de belangrijkste lijstaanvoerder is, heeft de volgende koers uitgezet: ver laging van de staatsuitgaven met 10 procent onder meer door afschaffing van de P.B.O., flinke belastingvoor delen voor eigen woningbezit (waar mee woningnood en werkloosheid te gelijk worden bestreden) en forse winstdeling voor werknemers. De L.V.P. rekent op 3 zetels. De Noodraad. boos over „het door drukken" van de omroepwet, wil een vrij radio- en t.v.-bestel. Deze boe- ren-nieuwe-stijl, onder leiding van de Utrechtse garagehouder H. Hessel, willen voor de arbeider loon naar prestatie. „Minimum-loon moet in de wet worden geregeld", aldus de heer Hessel, „Maar mensen, die eraan trekken moeten wat extra hebben". De Noodraad is tegen hoge belas ting op primaire levensbehoeften, te gen loonrondes. De partij wil buiten landse arbeiders „geleidelijk laten afvloeien". Als overwerk belasting vrij wordt zijn er geen buitenlanders meer nodig, vindt de Noodraad, die ook meer getrouwde vrouwen bui tenshuis aan het werk wil zetten. Men verwacht met 15 man de Twee de Kamer binnen te trekken. bedilzucht. Hij hoopt de belangen van boeren en middenstanders te be hartigen en wil de geldontwaarding bestrijden. Hij hoopt op 2 of 3 zetels. De heer Voogd kom in 16 kieskrin gen uit. Er zijn 4 partijen, die in enkele kieskringen meedoen. De Werkne merspartij in Tilburg. Utrecht en Leeuwarden. Alarm in Den Haag. Leiden en Maastricht. De lyst-Ro- dermond in Amsterdam. De lyst-Ger- meaux in Maastricht. Deze groepe ringen willen met vijf man de Ka mer in. Behalve de Werknemerspar tij, die twee zetels wil, zijn ze tevre den met één plaatsje in het parle ment. Zo leert een simpel sommetje, dat de nieuwe partijen erop rekenen dat 1 op de 3 kiezers de oud partijen de rug toe zal keren. Op 15 februari zal prof. dr. M. Tausk wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd aftreden als directeur van de N.V. Organon. Het afscheid op deze dag wordt gecombineerd met een intieme hul diging wegens zijn veertigjarig ju bileum bij het bedrijf. Op 17 februa ri zal 's middags een openbare re ceptie worden aangeboden in de Stadsschouwburg te Nijmegen. Prof. Tausk trad op 1 november 1926 in dienst van de N.V. Organon en werd reeds in 1929 tot directeur benoemd. In de afgelopen veertig jaar werd hij bekend in de medi sche wereld wegens zijn aandeel in de ontwikkeling van de endocrinolo gie. Belangrijk werk werd verricht in directe samenwerking met de Zwitserse prof. Reichstein die voor dit werk de Nobelprijs kreeg. In 1956 werd hij tot buitengewoon hoogleraar in de theoretische endoc rinologie te Utrecht benoemd. Prof. Tausk heeft in de afgelopen veertig jaar een beslissend aandeel gehad in de ontwikkeling van de N.V. Orga non. Prof. Tausk is Ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw en ontving in 1963 de gouden Hooge- werff-medaille die eenmaal per vijf jaar wordt toegekend wegens uit muntend werk op chemisch-tech- nisch gebied. eidóe CfQcjenda Vola Filmavond Ned. Gasunie.8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Electronicaclub ..De Detector", 7.30 9.30 uur nam. Geb. Chr. Sociale Belangen: Leidse Chr. dhr. L. Graaf over „De ziekenfondsen clale problemen" 8 uur nam. Gerecht 10: Sleutelloge no. 57 or Odd Fellows. Spr. prof dr. Thocnes over het Jaar 2000, 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Vriendschap Landsbelangen wil de landsbelan gen behartigen zoals de vele groe peringen in de gemeenteraden, die gemeentebelang of Algemeen be lang heten, dat in de steden en dor pen doen: in eendrachtige en vriend schappelijke samenwerking tussen alle volksgroepen op basis van ver draagzaamheid en wederzijds respect. Deze volzin is de basis van het voor lopig program, dat nooit definitief zal worden, omdat dat in een „ver anderende wereld" niet kan volgens Landsbelangen. Landsbelangen, dat alle Gemeente- en Algemene Belan gen bij elkaar optellend, een enorme achteraan heeft rekent bescheiden op 6 zetels. De borgsom van f 18.000 is door die achterban opgebracht in de geest van de partij: „In een drachtige en vriendschappelijke en zovoort". Democraten '66 wil een radicale democratisering van de samenleving en vooral van het politieke bestel. De partij wil een gekozen minister president. een districtenstelsel voor kamerverkiezingen, afschaffing van de opkomstplicht bij verkiezingen en een gekozen burgemeester. De vrij heidsrechten nemen voorts een gro te plaats in by D'66. Er wordt op 6 zetels gerekend. Lijst-Voogd Tenslotte is er de lijst-Voogd als nieuwe partij. De heer Voogd is als lid van de Boerenpartij in de Ka mer gekomen, heeft zich losgemaakt van de boeren en is op de boeren- zetel een eigen fractie bgonnn. Hij is ervan overtuigd, dat vele tiendui zenden kiezers het met hem eens zyn. Handhaving van de monarchie onder Oranje staat bovenaan in zijn programma, meteen gevolgd door handhaving van het openbaar gezag en de volksvrijheden. De heer Voogd is tegen staatsinmenging en staats- Ongeveer 500 bouwvakarbeiders zijn gisteravond in het gebouw „Marco- polo" in Amsterdam bijeen geweest om zich te beraden over de dreigende werkloosheid in hun bedrijfstak. De bijeenkomst was georganiseerd door het Amsterdams bouwvakcomité en de Amsterdamse schllderscommissie. Het was de eerste vergadering van het comité sinds deroerige dagen van juni vorig jaar. De eisen, die zyn gesteld zijn: een arbeidsweek van 42Vi uur met een loonsverhoging van zeven procent. Voorts dient de rem, die nu op de bouwnijverheid is gesteld te worden opgeheven. De werkloosheidsuitkerin gen dienen gebaseerd te worden op het werkelijk verdiende loon en niet op de c.a.o.-lonen en tenminste op getrokken te worden tot f126 per week, het z.g.n. bestaansminimum. Bovendien moet worden nagegaan of de uitvoerders van werken de ploegen niet ten onrechte inkrimpen en het werk afremmen. De eisen die in deze vergadering zijn gesteld, zijn ter ken nis gebracht van de minister-presi de minister 1 i Sociale vel ook dat de werkloosheid zich vooral in de sector van de bouwnij verheid concentreert. Universiteit: Centre qoIs. Lezing M. Bernard de Kerraoul over nationale of Europese cultuur. Gebedsweek, 7.3 istgeest '(Rijnlands Lyceum): ng K. en O.-cursus „Ruimte- o.l.v. F. P. Israel, 8 uur nam. WOENSDAG K. en O.-fllm van -America" 7 en 9.15 Den Burcht: J.O.V.D. Spr. dhr. J. J. Llethoff over „Hulp aan de ontwikke lingslanden". 8 uur nam. Dr. Van Voorthuysenschool (Mamix- straat)Afscheid M. G. H. den Haan. 3.30 uur. nam. Geb. Chr. BelangenLeidse Tulniers- Steenschuur 6: Leidse Ver. v. Post zegelverzamelaars, 8 uur nam. Stadhuis trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw, 4 6 uur nam. DONDERDAG Nieuw Minerva: Expogé. Spr. dhr. W. C. Lemalre over „Kies zee". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal tle-O Theo Olof, 8 uur nam. Vredeskerk (aula): Receptie 50-jarig bestaan afd. Lelden Ned. Ver. van Hulsvrouwen 3 5 uur nam. W de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. avond afscheid de Kritiek Kritiek had de minister op het standpunt van de Partij van de Ar beid ten aanzien van de werkloos heidsbestrijding, n.l. dat het afdoen de middel tegen werkloosheid wordt gevormd door een inspuiting van koopkracht in de samenleving. „Dan koopt men de tegenwoordige werkloosheid af met een grotere werkloosheid in de toekomst, d.wz. binnen één of twee jaar. De dag van morgen moet voor zichzelf zorgen. Ik wijs deze weg dan ook met klem af", aldus minister Biesheuvel, die aan het slot van zijn betoog het stand punt van zijn party inzake de werk loosheidsbestrijding uiteenzette. Nodig zijn krachtige maatregelen tot ex portbevordering, scherpe bewaking van de inkomensvorming, verplaat sing van het geld, van de koopkracht die in de samenleving is, naar die punten waar de werkgelegenheid di rect wordt bedreigd. Voorts steun aan de bedreigde gebieden. Nu West-Duitsland tracht de be trekkingen tussen Oost- en West- Europa te verbeteren bevindt de Westduitse staatssecretaris van' Bui tenlandse Zaken dr. Lahr, diploma tiek „handelsreiziger nr. één", zich in Boedapest om met de Hongaarse lei ders o.m. het aangaan van diploma tieke betrekkingen te bespreken. Daarvóór is hij in Boekarest en Praag geweest, met Roemenië zullen naar verwacht wordt binnenkort diploma tieke betrekkingen tot stand komen. Praag schijnt echter hogere eisen te stellen dan de Roemenen, die bereid zouden zijn West-Berlijn in een con sulaire overeenkomst te vervatten. De voorwaarden voor deze overeenkomst zouden niet scherp mogen indruisen tegen de Sowjetrussische en Oost- duitse opvatting van de status van West-Berlijn, dat door deze landen wordt beschouwd als een afzonder lijke politieke eenheid los van West- Duitsland. Ergste kwaal „Werkloosheid, grote werkloosheid, is wellicht de ergste kwaal, die de sa menleving kan treffen". Minister Biesheuvel (Landbouw) zei dat gis teravond op een verkiezingsbijeen komst van de A.R.P. in Leeuwarden. Volgens de bewindsman zijn de si tuatie nu en die van de jaren dertig echter nauwelijks met elkaar te ver gelijken. In 1936 was b.v. niet minder dan 17,3% van onze beroepsbevolking werkloos terwijl die thans rond 2% is. Ook bij de grootste spanning op de arbeidsmarkt is er nog wel zo'n 1 éi 1% procent werkloosheid. Een bedenkelijke zaak is echter het tem po, waarin zich de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt hebben voltrokken en zich nog steeds voltrekken. Voorts is het een zeer ernstig feit, dat de werkloosheid zo ernstig is verdeeld zowel over de diverse landsdelen als over de diverse bedrijfstakken. Op vallend is volgens minister Biesheu- Uit telefoongesprekken valt op te maken dat de nationale garde in Managua (de hoofdstad van de Cen- Iraalamerikaanse republiek Nicara gua) de toestand meester is. Zondag begon daar een rebellie van antl- regerlngsgezlnden, die uitliep in een schietpartij met de nationale garde. De rebellen verschansten zich ten slotte in het Grand Hotel en namen vijftig Amerikanen als gijzelaars mee. Later werd bekendgemaakt dat de gijzelaars zouden worden vrijgelaten als de zich in het hotel bevindende anti-regeringsgezind en ook vrije lijk mochten vertrekken. De na tionale garde, die het hotel met tanks had omsingeld, stemde daarin toe. Bij de strijd zijn in totaal twin tig doden gevallen en ongeveer hon derd gewonden. Men vreest dat de onrust in het land nog niet ten einde is. Machtsstrijd tie die zondagavond tot straatge vechten leidde, was georganiseerd door aanhangers van de conservatie ve kandidaat voor het president- De volkspolitie heeft gisteren in schap, dr. Aguero, wiens kansen ge- Oost-Berlyn een Brits militair ring worden geacht tegenover de kan- tuig vastgehouden en beschadigd didaat van de liberalen, generaal een Britse officier een klap gegeven. Somoza. De verkiezingen worden op i in een geallieerde verklaring wordt 5 februari gehouden. De familie gezegd dat de luitenant by een pa- Somoza beheerst het politieke to- trouille met drie geüniformeerde mi neel in Nicaragua sinds 1937 en is litairen in een militaire wagen door door tegenstanders beticht van de volkspolitie was aangehouden. „De moorden, martelingen en onrecht vaardig bestuur. Het liberale blad „Novedades", eigendom van de schat- j wagen beschadigd. Een krachtig pro- rijke familie Somoza, heeft daaren- tegen gewezen op de economische vooruitgang .wetten voor minimum lonen en agrarische en sociale her vormingen welke tijdens het regime- Somoza tot stand zijn gebracht. BINNENLAND Commodore Fiedeldy overleden In Den Haag is gisteren overleden commodore b. d. B. J. Fiedeldy, die werkzaam ls geweest in het voor malige Nederlandsch-Indië, in Australië en in Nederland. Mijn sluit volgend jaar In te genstelling tot wat in de nota Den Uyl werd genoemd (1969) zal de staatsmijn Maurits waarschijnlijk reeds volgend jaar sluiten. De af vloeiing van het personeel verloopt namelijk veel sneller dan werd ver wacht. Een en ander werd mee gedeeld door de minister van Eco nomische Zaken drs. J. Bakker tij dens een verkiezingsbijeenkomst in Heerlen. Fabriek sluit later De directie van de Verenigde Glasfabrieken in Schiedam heeft besloten de produk- tie in de glasfabriek in Nieuw-Bui- nen, een dochteronderneming welke op 1 februari definitief zou worden gesloten, voorlopig voort te zetten. Het is niet mogelijk gebleken de lo pende orders voor de reeds in begin december gekozen sluitingsdatum ge heel af te werken. Men verwacht daarmee op 1 maart van dit jaar ge reed te zijn. Dat is dan ook de streefdatum, waarop men de pro- duktie van verpakkingsglas geheel zal staken. Ongeveer honderd werk nemers, die reeds per 1 februari waren ontslagen, zullen tot 1 maart in dienst van het bedrijf kunnen blijven. BUITENLAND Een Britse woordvoerder zei dat de wagen vier uur was vastgehouden. „De zijkant werd beschadigd doordat een Oostduitser er zijn voet opzette om de deur te forceren. De luitenant kreeg een slag op zijn pols". De Britse patrouille geallieerde voertuigen patrouilleren geregeld in Oost-Berlyn sloot de deuren van de wagen toen de Oost-Duitsers pro- Een mazelenepidemie heeft de af-I beerden binnen te dringen. De Brit- ken op de driemansvlucht na, die de I ditionalistische conservatieve party" gelopen drie dagen in het district ten hadden tevergeefs de hulp van Amerikanen eind volgende maand I en de „nationalistische liberale par-1 Zabol in zuid-oost-Perzië aan 123 I de Russische autoriteiten ingeroepen, hopen te evenaren en in tijdsduur tij" die op het ogenblik aan de re- personen het leven gekost. Het dis-i Tenslotte liet de politie de wagen zelfs verre te overtreffen. gering is. De politieke demonstra- trict ligt by de grens met Pakistan, naar West-Beriyn terugkeren is zondagavond naar Puerto Rica ge bracht, waar Quilly geboren werd. Gedurende het weekeinde is een an dere taxichauffeur gewond, terwijl vier anderen beroofd en aangevallen zijn. Look in het ongelyk Een civiele rechtbank in Hamburg heeft bepaald dat het Westduitse weekblad Der Stern mag doorgaan met de publi- katie van het boek „The death of a president" van William Manchester in onverkorte vorm. Het Amerikaan se tijdschrift „Look" maakte de zaak aanhangig na de weigering van „Stern" de gevraagde besnoeiingen in de oorspronkelyke tekst te ma ken. De familie Kennedy had hier om verzocht. Look en Manchester hadden het verzoek ingewilligd. Week stilte by G.M. Na Ford- Genk zal ook General Motors in Antwerpen, waar Amerikaanse, Brit se en Duitse auto's worden geas sembleerd, de produktie een week stilleggen. De produktiestop gaat maandag 30 januari in en duurt tot en met vrijdag 3 februari. Bij de stillegging zijn circa 1500 man trokken. Storm in Kanaal De kapitein van het 8.686 ton tankschip Con- stantia'S heeft er gisteren voor ge zorgd dat zijn 30 bemanningsleden veilig in een storm in het Kanaal in de reddingsboten kwamen, daarna klom hij op een rots waar liy wacht te totdat hij door een helicopter werd gered. Met ladder over muur Twee Oostberiynse tieners zijn maandag met een ladder over de muur ge klommen en naar het Westen ge vlucht na door de Oostberlijn- se grenswacht te zyn beschoten Volgens de Westberlijnse politie zijn de twee jongens, veertien en ze\ en- tien jaar oud, niet gewond geraakt. De jongens deden zich voor als elec- triciens om het zwaar bewaakte grensgebied te kunnen betreden. StadsgehoorzaalFeestavond Ned. 'er. van Huisvrouwen afd. Lelden, 7.30 Tienersociëteit Gosllga-Deutman Auberge Frangaise (Kloketeeg)Ca. fé-chantant Lelds Zoldercabaret. 9 u Oude Vest 13: Evangelisatie Chrle- engem. „Ecclesia", 8 u nam. ZATERDAG Rest. De Doelen: Jubileum zuster Roefje". Spr. dhr. J. de J. Eikerbout 1 Rapenburg 10 (Open Huls): Tiener- Stadsgehoorzaal: Hondenshow Kyno- logenver. „Rijnland". 11.30 uur voc— Steenschuur 6Kerk van J< Christus van de heiligen der laatste dagen Spr. dhr. Diender, 10.30 ir, 'a middag» 2, huwelijk Prinsea Margriet Dagelijks 2.30, 7 i ).15 Rlngo". 14 j. 2.30. 4.45, 7 i REX: „Een pistool a Dagelijks 2.30, 7 en J 2.30, 4.45, 7 en 9.15 STUDIO: „The pawnbroker", 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „De stem van het water", alle leeftijden, Dagelijks 2.30, 7 en them die". 1 Dagel"' 2.15. 4. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling f schilderijen, etsen en tekeningen va Legermuseum (Pesthulalaan) Itzonderlna van zaterdag van 10 zoudae 1 -5 uur) Tentoonstelling Volkenkund»: Kvösaï. b Zondags 13 17 uur Rij ksm use urn voor V oikenJtundfl i [Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: '«zod» der natuurwetenschappen: Dag 10-4 nu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Ten toonstelling van schilderijen van Nan cy van Overveldt en ceramiek van Gijb Zaalberg. Werkd. 105 uur; boven dien dinsdagavond 810 uur (t/m 2 Avond- en nachtdienst der apotheken theek Voorschoten zijn de gehele a f oon 2 2 2 2 2 BM geen gehoor van uw halsarts o! specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. lavry fluit; Jaap Splgt, clavedmbel. WOENSDAG 25 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Nleutf Rotterdams Toneel.Arsenicum en ou de kant". Joseph's Place. 22.30 uur; Cabaret- programma: „Een plus een ls drie" van Bob Bouber. Bomaanslag in Rome Aan de vooravond van president Podgorni's bezoek aan Rome hebben fascisti sche elementen gisteravond een bom aanslag gepleegd op het hoofdbureau van de communistische party in het centrum van Rome. Er was veel glasschade, ook aan naburige ge bouwen. Een auto voor het gebouw werd vernield. In het gebouw zelf werden muren en deuren ernstig be schadigd. Begrafenis taxichauffeur Een stoet van 500 taxi's heeft de lyk- wagen met een vermoorde taxi chauffeur zondag naar Kennedy Airport begeleid om uiting te geven aan verontwaardiging en droefheid over de golf van gewelddadigheden i Kekkonen m Belgrado Presi- tegen taxichauffeurs. De 33-jarige dent Kekkonen van Finland is giste- Quilly werd vrijdag by een overval 1 ren gearriveerd in Poela, Joego-Sla- doodgeschoten. Een 16-jarige jon- vië. Gedurende een onofficieel be- gen, Harold Long, is in staat van I zoek van twee dagen zal hij met pre- beschuldiging gesteld. Het lichaam jsident Tito spreken. Busongeluk: vyftien doden Een met tachtig passagiers volgepakte autobus is gisteren door een passa- gierstrein aangereden, vyftien perso nen vonden daarbij de dood. De pas sagiers keerden terug van een feest- WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) Den Helder regenbul Ypenburg ger new Vllsslngen onbewolkt onbewolkt -15 -21 0 Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Barcelona onbewolkt 13 Madrid licht bew 8 Mallorca onbewolkt 15

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2