,eidse raad akkoord met kermis op stille zaterdag Open tot \s avonds negen uur 9 weken en't is lente Rath Doodeheefver Commissie van beroep voor Leidse burgerij Gevaarlijk rijden met geldboetes gestraft E. S. Prins kreeg veel waardering „De Natuurvriend" schenkt het Dorp een groot aquarium KOOP GEEN SPIJT LCI'limiMM Leids gezin onwel door koolmonoxyde N8DAG 17 JANUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD let 25 tegen 12 stemmen Met 25 tegen 12 stemmen is de Leidse raad, die gistermiddag openbare vergadering bijeenkwam, akkoord gegaan met een rstel van de grootst mogelijke meerderheid van het College „i B. en W. slechts wethouder Harmsen was tegen om, Ithans in de eerste drie jaar, ook in de lijdensweek, en wel op ilie zaterdag, een WV-kermis op het Schuttersveld te luden. Geen opbouw op I Goede Vrijdag Op aandrang van de fractie van de KVP, de heer tambermont, werden evenwel en- tyle bepalingen aan deze toe stemming verbonden. Zo zullen Goede Vrijdag geen voorberei dingen voor deze kermis mogen gorden getroffen en is het slui tingsuur op stille zaterdag op avonds negen uur (VVV had om uur gevraagd) bepaald. Met uitzondering van de Noodraad nvankelijk tegen en na de raadspauze con amore voor en eenmansfractie van de CPN, varen de fracties onderling ver teld in hun mening over dit \oorstel. In haar geheel tegen de Prot. Chr.-fractie, die larbij de steun verkreeg van de 'jen Molle en Versnel (PvdA), heer Duyverman (VVD), de keer Ham (KVP) en de heer i$oopman (PSP). Kerken tegen Bij de behandeling van dit voorstel ook een adres ter sprake van te Centrale kerkeraad van de Leidse Fervormde Gemeenten en de Kerke- Jaad van de Geref. Kerk van Lelden, het dringende verzoek om het [oorstel van een kermis (lunapark) pp stille zaterdag niet te aanvaarden. Relde kerken zouden, zo werd opge merkt, het betreuren indien de stijl m waardigheid van Leiden zouden porden geschaad door het openstel len van een lunapark op stille zater- lag. Bovendien herinnerden beide (kerkgenootschappen in hun adres ian het schrijven van de Centrale jerkeraad van de Leidse Hervormde ypemeente d.d. 24 juni 1963 en ge- gitlcht aan het toenmalige College van B, en W., waarin gezegd werd: „Ons hoofdbezwaar was en is, dat de WV btfla een vermaak, dat zozeer uit de l(jd ls als een dergelijke kermis, gel den moet ontvangen. Als de VW in telden een belangrijke functie ver- _jrult, dan dienen degenen, die voor deel hebben van het werk van deze vereniging, dit werk te financieren. Nu laat men in hoofdzaak de straat uit Leiden en omgeving voor deze financiering opdraaien. Het is deze gang van zaken, die wij voor een stad als Leiden een blamage vin- Op grond van bovenstaande over wegingen, achtten beide kerkeraden f'het een betreurenswaardige zaak, dat i B. en W./de raad thans uitbreiding wil geven aan de kermis met de stil- voor een bezoek aan het lunapark? Ook de heer Koppen (Noodraad) kon zich bij deze standpunten aan sluiten. Voorwaarden De heer Lambermont (KVP) meende te weten, dat de deken van Leiden het VVV-bestuur in overwe ging had gegeven om ook de protes tante kerken over deze kwestie te Het bereiken van de „honderddui- polsen. Is dit gebeurd? Indien dit zend-grens" heeft echter wel invloed fen van de voorbereidende werk zaamheden. Een hierna gehouden stemming had het door ons reeds in de aanhef vermelde resultaat. Behalve op stille zaterdag is het lunapark ook geopend op tweede paasdag en de daarop volgende dins dag en woensdag. School aan Da Costastraat De overige door ons reeds gepu- bliceerdle voorstellen leverden vrij wel geen stof tot discussie op .Bij het voorstel om te besluiten tot op heffing van de Da Costastraatschool vroeg de heer Gransch (P.v.d.A.) o.mJ naar de toekomstige bestlem ming van het gebouw. De heer Zit man (VVD) informeerde naar de sohoolplanning. Wethouder Sannes antwoordde, dat de planning voor scholenbouw geschiedt in nauw over leg met de sociograaf van de ge meente. Zelden komt het voor, dat een school wegens een tekort aan leerlingen moet worden gesloten. Salaris Verder was er nog een voorstel om B. en W. te machtigen de verhogb j van het salaris van het daarvoor in aanmerking komende gemeenteper- soneel. zoals deze met ingang van 1 januari 1967 zal worden vastge steld in overeenstemming met de richtlijnen, vervat in de circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken bij wijze van voorschot uit te betalen. Deze salarismaatregelen betreffen a. een algemene salarisverhoging van 4 b. een algemene salaris verhoging ad. 3,3 als gevolg van de nacalculatie van de trend van de loonontwikkeling in het particuliere bedrijfsleven over de periode van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966. ADVERTENTIE Dan vraagt iedereen om het nieuwste r&dbehang (want voorjaar is tijd van vernieuwing). Maar... de complete collectie 1967 is nü al uit. Vraag erom bij de vakman; die heeft nu (nog) alle tijd voor u! ontwerpers en fabrikanten van behang niet het geval is, is dit bedenkelijk. Hoewel zijn fractie met dit voorstel niet erg blij is, kan zij wel akkoord gaan mits daaraan de voorwaarden worden verbonden, dat de opbouw niet op Goede Vrijdag geschiedt en dat de kermis op stille zaterdag om acht uur wordt gesloten, Onschuldig De heer Roorda (PvdA), die toe gaf liever te spreken van lente- dan van paasfeest, achtte een lunapark een onschuldige bezigheid. Niemand wordt verplicht er naar toe te gaan. Hoewel spreker er begrip voor heeft, dat een bepaald volksdeel er aanstoot aan kan nemen, vallen wij niemand, van wat voor geloof ook, lastig. De kermis is z.i. een onschuldig ver maak en geen vloek. De heer Roorda vroeg zich af wat of predikanten verstaan onder stijl en waardigheid. De VVV heeft inkom sten nodig en put die voor een groot deel uit het lunapark. Spreker achtte het van de predikanten een discrimi natie om te zeggen „dat de straat jeugd voor de financiering opdraait" Dit is in strijd met de stijl en waar digheid van andersdenkenden, waar toe ook spreker wenst te behoren. De heer De Kier (Prot. Chr.) ver weet de heer Roorda „niet te kun nen lezen". In het schrijven van de predikanten wordt duidelijk gespro ken van „in hoofdzaak de straat jeugd. op de stichting van nieuwe scholen. Voor kleuterscholen is de limiet thans verhoogd van 60 naar 90. Voor lagere scholen is deze limiet thans 125 leerlingen. Ook het College is niet erg geluk kig met de opheffing van de school. Vele ouders geven echter de voor keur aan de school aan de Telders- kade, hetgeen evenwel geen verband De burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, heeft de Com missie voor de beroepschriften geïnstalleerd. Tot de instelling van deze commissie werd besloten tijdens de raadsvergadering van 15 augustus J.l. Voor de Leidse kantonrechter De Commissie telt 15 leden, t.w. 12 raadsleden en 3 niet-raadsleden. De commissie beslist over beroepen, die krachtens enig wettelijk voorschrift houdt met de kwaliteit van het on- i bij de gemeenteraad kunnen worden Vloek Mevr. Geelkerken-Brusse (Prot. Chr.) zeide, dat haar fractie zich met dit voorstel zeer ongelukkig ge kroelde. Aan het Paasfeest de op standing van Christus zijn voor de gehele christenheid dagen van rouw verbonden. Met dit voorstel, ah dus spreekster, is het prot. chr. volks deel diep in zijn ziel getroffen. Voor christenen is het geen ernstiger vloek dan kermis op stille zaterdag. Indien velen thans zeggen: in het sprookje van de christenen geloven wy niet meer, laat men dan conse quent zijn en zeggen „het paasfeest is voor ons een lentefeest". Spreek ster betreurde het, dat door dit voor stel, dat slechts beoogt de kermis exploitanten te dienen, een levens stijl van eeuwen her van de tafel wordt geveegd. De VW nam zij kwalijk, dat bij de motivering dit verzoek slechts de r.-k. overheid was geraadpleegd en niet de verte genwoordigers van het prot. chr, volksdeel. Nonsens De heer Porthelne (VVD) maakte de raad duidelijk, dat dit verzoek uit noodzaak was geboren. Om het lu napark in de toekomst te handha ven is een uitbreiding noodzakelijk. Het is nonsens om te zeggen, dat een kermis uit de tijd is. De argumenta tie van de kerkeraden achtte spreker voor velen van de Leidse bevolking een belediging. Ook in de kerk is pien bezig om de stijl (combo bij kerkdiensten) te veranderen. Indien de kerk redeneert, zoals in boven aangehaald schrijven, is dit een slechte zaak. Volgens de heer Port- heine hebben B. en W. in deze zaak zorgvuldig gehandeld. Burgemeester Van der Willi gen, die namens de grootst mogelijke meerderheid van B. en W. het voor stel verdedigde, zei het principiële standpunt van mevr. Geelkerken te kunnen eerbiedigen, doch wees er de faad op, dat het college zich kon stellen achter de overwegingen van VW. Terwijl het college ook de Goede Vrijdag bulten de kermisver makelijkheden wenst te houden, is de stille zaterdag door B. en W. iets anders benaderd. Toen de voorzitter het op een stem ming wilde laten aankomen, vroeg de heer Lambermont naar een uit spraak over de opbouw (niet op Goe de Vrijdag) en het sluitingsuur op stille zaterdag. Alvorens daarop in te gaan kondigde de voorzitter de thee pauze aan. In deze pauze zagen wtf de voorzitter in druk overleg met de heren Porthelne en Van Aken (VVV- bestuurders) en de heer Lambermont. derwijs. B. en W. denken erover om in het gebouw een tweede L.O.M.- school te vestigen. Tot hoofd van de openbare Lo- rentz-school werd deze middag de heer N. Ober, thans onderwijzer aan deze school, benoemd. Bij de behandeling van het. voor stel om een krediet van f7000.be schikbaar te stellen t.b.v. het aan brengen van een verlichting langs de wandeldreef in het volkstuin complex „Ons Buiten", vroeg mej. Kappeyne v. d. Coppello (VVD) of dit geschiedt naar aanleiding van een suggestie van „Ons Buiten" of dat B. en W. dit wensebjk achten. Zal een dergelijk besluit, zo wenste spreekster te weten, geen conse- qiventies hebben voor andere ver enigingen, die met een gelijkluidend verzoek komen? In dit verband dacht mej. Kappeyne v. d. Coppello aan een pad op het sportterrein aan de Boshuizerkade. Wethouder Piena antwoordde, dat ,Ons Buiten" er om had verzocht en dat B. en W. in voorkomende ge vallen geval voor geval zullen be kijken. Aan de agenda was nog een voor stel toegevoegd om ten laste van de gemeente Leiden met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage een geldlening aan te gaan groot f2.000.000, tegen een rente van l-h per jaar. Conform werd hiertoe besloten. Akkoord Na heropening van de zitting deel de de voorzitter mee, dat de VVV, die om een openstelling van de kermis op stille zaterdag tot tien uur had verzocht, akkoord kon gaan met een sluitingsuur van negen uur. Met de wens om het lunapark niet op Goede Vrijdag op te bouwen zal rekening worden gehouden. De heer Lamber mont, zo bleek in tweede instantie, kon met een sluitingsuur van negen uur instemmen en ging verder ak koord met het tijdstip van het tref- ingesteld tegen besluiten van Bur gemeester en Wethouders. Voorheen berustte deze bevoegdheid bij de raad in zijn geheel. Het bezwaar hier van was dat de raad als beroepsin stantie bij zijn beslissing voorname lijk moest afgaan op een advies van B. en W., die het omstreden besluit hadden genomen. Bovendien is het voor de raadsle den onmogelijk om zich uitvoerig op de hoogte te stellen van alle feiten en wettelijke bepalingen, die voor de beoordeling van een beroep van be lang zijn. Met het oog hierop besloot de Leidse gemeenteraad als eerste in ons land zijn beslissingsbevoegdheid over te dragen aan de commissie voor de beroepschriften. In een toespraak wees de burgemeester er o.m. op, dat de commissie vooral ook zou moe ten hebben voor de vraag of een om streden besluit wellicht in strijd is met algemene beginselen van be hoorlijk bestuur. Het werd van de Commissie voor de beroepschriften zal moeten leiden tot een betere be handeling van administratieve ge schillen. De voorzitter van de commissie, mr. C. J. Woudstra, zei in zijn ant woord dat veel van de bezwaren te gen de oude beroepsprocedure nu zijn weggenomen, omdat de samen stelling van de commissie en de split sing in afdelingen een deskundige en onpartijdige behandeling van de be- ïoepen waarborgt. Hij hoopt dat de ze tussenvorm van bestuur en recht spraak een succes zal worden. Vervolgens werden de voorzitter en de le waarnemend voorzitter (de heer J. A. van der Horst) door de burgemeester beëdigd. De Commissie is als volgt samen gesteld: Voorzitter: mr. C. J. Woud stra. Eerste waarnemend voorzitter: de heer J. A. v. d. Horst. Tweede waarnemend voorzitter: prof. mr. W. L. G. Lemaire. Tijdens de eerste ver gadering besloot de commissie zich lil 3 afdelingen te splitsen. Afdeling 1 bestaat uit: mr. M. L. Kuyt, Th. H. de Wilde, L. Zitman en C. Koppen. Deze afdeling zal zich be zighouden met beroepen betreffende de woningwet, de wet ruimtelijke ordening, bebouwingsvoorschriften en de verordening bebouwde kom. Afdeling 2 bestaat uit: dr. S. J. Roorda, B. de Kier, mej. mr. A. Kap peyne v. d. Coppello en E. R. Frans. De taak van de afdeling 2 is het beslissen op beroepen inzake de ver ordening op het stadsschoon en ben zinepompverordening. Afdeling 3 bestaat uit de heren Molle en Ham, mevr. mr. I. Geelker ken-Brusse en mevr. J. M. v. d. Blom- Vijlbrief. Deze afdeling zal zich o.a. bezig houden met beroepen inzake onderwijsverordeningen. Een 28-jarige vertegenwoordiger uit Katwijk moest zich gisteren voor de Leidse kantonrechter, mr. W. de Koning, verantwoorden, omdat hij op de Rijnsburgerweg in Noordwljk het verkeer in gevaar had gebracht. Hoewel wegens herstelwerkzaam heden aan het wegdek de aangege ven maximumsnelheid slechts 15 km per uur bedroeg, reed verdachte per auto met een snelheid van ruim 100 km per uur langs de herstelwerk zaamheden. Bovendien probeerde hij met deze snelheid tussen twee werk- auto's door te rijden. De opening tussen deze auto's was echter te ge ring met als gevolg, dat aan één van deze wagens schade werd toege bracht. Ook leverde de hoge snelheid van veraachtes auto gevaar van steen slag voor medeweggebruikers. De officier mr. J. Wessel, nam het veruachte bijzonder kwalijk dat hij door zijn hoge snelheid een ernstige gevarensituatie had geschapen. Hij eiste zowel een geldboete van f 100 subs. 20 dagen als de voorwaarde lijke intrekking van verdachtes rij bevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftijd van 1 iaar. De kantonrechter zag geen reden tot enige clementie en vonniste der- j halve conform. j Een 40-jarige bloemist uit Roe lof - j arendsveen reed op een avond in no vember met zyn auto op de Kerk- wtg ter plaatse een links van de weg lopende wandelaar aan. Een kwalij ke zaak vond de kantonrechter. Te- meei daar de voetganger tengevolge van de aanrijding no' steeds op non- actief is en er waarschijnlijk een blijvende hinder van zal overhouden. De bloemist voerde tot zijn verde diging aan, dat het een smalle weg was en dat de kerk net uit ging. De officier liet in zijn requisitoir uitkomen, dat hij er rekening mee wilde houden, dat de voetganger daar geheel alleen liep en door zijn zwarte kostuum waarschijnlijk slecht zichtbaar was geweest. Op die gronden eiste hij een boete van f 60 subs 12 dagen. De kantonrechter vond de geëiste boete te mild: zijn vonnis luidde f75 subs. 15 dagen. Een 54-jarlge tuinder en zijn 25- jarige dochter, coupeuse van beroep, beiden uit Waddinxveen stonden sa men voor de balie. De dochter, om dat zij in een auto had gereden, waarvan de remleiding dermate was verroest, dat tijdens een sterke af remming een gat in de leiding ont stond, waardoor de remvloeistof weg vloeide. De onrembaar geworden auto botste prompt tegen een andere wa gen. De vader stond terecht, omdat hij zyn dochter met zijn niet in ge heel deugdelijke staat zijnde auto had laten rijden. ,.U heeft Uw auto kennelijk niet regelmatig laten controleren op af wijkingen. Volgens de politie-des- kundige kan het een wonder worden genoemd, dat die remleiding het niet eerder heeft begeven en de gevolgen dan misschien van ernstige aard zouden zijn geweest", merkte de kan tonrechter aan de hand van het pro ces verbaal scherp op. De ruinder gaf te kennen, dat hij een deskundige controle ovedbodig had gevonden. „Ik had mijn auto al tijd zelf in onderhoud en nam daar bij geregeld remproeven. Van roest op de remleiding heb ik nooit iets ge merkt en de remmen deden het al tijd goed". De dochter vond, dat haar geen schuld trof. „Ik vertrouwde op het oordeel van vader en wist niets van die ondeugdelijke remleiding af", verzekerde zij de kantonrechter. De officier eiste tegen de tuinder-ver dachte 'n geldboete van f75 subs. 15 dagen. De dochter hoorde daarna f25 subs, b aagen tegen zich eisen. Gezien de ernst van het feit, von niste de kantonrechter beide ver dachten conform de eisen. Op jubileumdag in Leiden was voorts een van de oprichters van de R.-Katholieke Harmonie. Het personeel van Van Gend en Loos bood de heer Prins, die ook voorzitter is van de personeelsver eniging, gisterochtend tijdens een huldigingsbijeenkomst een Zaar.se stoeltjesklok aan. De directie liet zich op deze dag even min onbetuigd: Zij bood een ge schenk onder couvert aan. Daarnaast toonden nog vele anderen hun be- De heer E. S. Prins uit Lelden was gisteren veertig jaar in dienst bij Van Gend en Loos. Op 16 januari 1927 kwam de heer Prins als eerste chauffeur, monteur en besteller by deze transportonder neming. Zo maakte hij de ontwikkeling mee van de oude T-Ford tot de bestelwa gens, die nu worden gebruikt. Sinds 1960 is de heer Prins hoofdbesteller voor het rayon Leiden en omstreken. MIi yMT m iublleum. „aar- De jubilaris is lid van de Kamer r I Zaterdag geplaatst „De Natuurvriend" de vereniging van aquarium- en terrarium houders in Leiden en omgeving heeft zaterdag een oude belofte in gelost, die ongeveer vier jaar geleden gedaan was naar aanleiding van de televisie-actie ten bate van „Het Dorp". Nu van dit dorp het eerète gedeelte gereed is en de bewoners er hun intrek hebben genomen, werd in een recreatieruimte het com plete, 250 liter water bevattende aquarium geplaatst. De bewoners waren zeer ingenomen met dit prachtige stukje na tuur en toonden dit door een gastvrij onthaal van hen die voor het plaatsen en inrichten de reis naar Arnhem hadden ondernomen. Leden van de Arnhemse aquariumvereniging zijn zo vriendelijk om de verzorging van het aquarium op zich te nemen, zodat de dorps bewoners de zekerheid hebben dat de schoonheid van deze kleine onderwaterwereld blijvend tot zijn recht zal komen en kan bijdragen tot hun levensvreugde. ADVERTENTIE koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg Gebedsweek om de eenheid Onder auspiciën van de Oecumeni sche Raad Leiden en het dekenaat der R.-K. Kerk wordt van 1825 ja nuari in de Sleutelstad een gebeds week om de eenheid gehouden. Deze gebedsdiensten beginnen mor genavond om 7.30 uur in de Doopsge zinde kerk. De volgende diensten vin den plaats op 19 jan. 7.30 uur in de Bevrijdingskerk, Nieuw West; 20 jan. 12.30 uur in de Oud-Katholieke Kerk; 21 jan. 7.30 uur in de Lutherse Kerk; 23 jan. 8 uur in de Lodewijkskerk (oecumenische jeugddienst)24 jan. 7.30 uur in de Vredeskerk, Burggra- venlaan en 25 jan. 7.30 uur in de Remonstrantse Kerk. In de kerkdiensten van 22 januari zal aandacht worden geschonken aan het thema van de eenheid. BURGERLIJKE STA1VD LEIDEN GEBOREN Nancy Hermlna. d.. v. J. A. Koora>- winder en H. M. C. Kok; Irene Johan- 3. v. I. IJzerman en C. M. Pison; Johannes Theodoras Mlchiel, z. v. T. C. A_ O verdijk en W. J. T. M. Overde- vest; Jan, z. v. J. Tieleman en A. van der Torre; Maria Johanna, <3. v. J. E. Leeuwen en A. M. H. G. van Pa ridon; Elisabeth Charlotte.d. v. A. J. Turion en J. Veenvliet; Rob, z. v. C. A. Plug en E. C. M. Ernst; Nlcolaaa Frledrloh RJohard, z. v. N. P. van der MeiJ en J. P ten Braak; Else Berth©, d. v. S. H. Ellens en E. Punt; Edwin, z. v. J. A. van Haaren en L. Lamm; Petrus Johannes, z. v. T. P. A. M. Hoogewoondrnk en J. M. van Riooden; Huig. z. v. J. den Hollander en H. van der Wiel; Deborah OartJbarina Jacoba Maria. d. v. A. M. vain der Werf en O. J. G. de Haas; Peter, z. v. A. van der Deijl en C. M. Stoppelenburg; Marga- retha, d. v. W. F. Vlsscher en M van Meizen; Luclënne Antoinette, d. v A. C. C. van der Meer en G. P. van Klink. OVERLEDEN J. Oos terveer. 81 Jaar. man; L. van Klink. 70 Jaar. man; A. van den Oe ver, 50 Jaar man; A. M. A. Kohlbeck. 64 Jaar, man; J. Pardon. 65 Jaar, vrouw Aan de Leidse Universiteit ls ge slaagd voor doctoraal examen ge schiedenis de heer F. Racké (Den Haag). van Koophandel en heeft in tal van verenigingen op sociaal en econo misch terrein 'bestuursfuncties. Hij ADVERTENTIE koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg Het Leidse gezin Meneghini is gisterochtend in een woning aan de Bachstraat in Zuid-West onwel geworden door kolendampvergif tiging. Zowel de man (28) als de vrouw (24) en him dochtertje (4) uit duidelijk bleek dat de heer E. S. Prins in grote kring respect en po pulariteit- geniet. H M Gevonden voorwerpen In de maand december zijn de vol gende voorwerpen gevonden: aktetas met inh., herenhoed, sleutels, bank biljetten, damesbril, armband, rijwiel tas, damespolshorloge, geelfilter in etui, jasje, herenparapluie, dames portemonnee, heren bril, portefeuille, etui, inh. naaigerei, herenportemon nee noorse handschoenen, dames vest schooletui, herenpolshorloge, meisjes jasje, dameshandschoenen, kinder- portemonnee, scooterreservewiel, he renvulpen, sjaal, dameskousen, 4- kleurenpotlood, Jongensregenjas, weekendtas met inh., damesparaplule. autostep, dameshandtas, bescheiden herenpantoffels, loonzakje, kinder driewieler, autocontactsleutels, zal inh. verfpoeder, broche, hangertje waxinekaarsjes, bacosleutels, dekzeil bandijzer, diplomatentas, houweel grammofoonplaat, speelgoedhondje, geldsbedrag, herenhandschoenen, washandjes, kinderlaarsjes, kinder schoenen, regenjas, jack, jongenspols horloge, zuidwester, verpleegsters- schorten. De Roemeense zaakgelastig de in ons land (links) was giste ren op Schiphol aanwezig, toen minister Luns voldaan over de moesten met spoed naar het Academisch Ziekenhuis worden over- den voorwerpen, Nieuwsteeg 8, in- resultaten van zijn officiële be gebracht. Het koolmonoxyde is ontstaan door een slechte trek in de schoorsteen en een defect in de haard. De E.H.D. heeft het drietal naar het ziekenhuis vervoerd gang poort, op woensdagmiddag tus sen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. komst op Schiphol die resultaten op: een cultureel akkoord, over eenstemming over herstelbetalin gen van na de oorlog in Roemenië genationaliseerde Nederlandse be zoek van 5 dagen aan Roemenië.drijven, opening van een Neder- terugkeerde uit Boekarest. De be- landse Kamer van Koophandel in lüindsman somde bij zijn aan- Boekarest, een veterinair en sani- I tair akkoord, een bezoek van een Nederlandse economische missie, vermoedelijk onder leiding van de voorzitter van de centrale kamer van handelsbevordering, S. J. van den Bergh, en een tegenbezoek aan Nederland van de Roemeense premier Maurer en de minister van Buitenlandse Zaken Ma- nescu

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3