n e m medewerk(sl)er Parrenin Kwartet liet sympathieke indruk na TE KOOP Ensemble-pref ectie speciaal in Webern R.K.-feestdagen (2) geen zondag meer Gift van f 50.000 voor Vietnam FELICÏTAS N.V. Jongedame ervaren aulomobielverfegenwoordige TE KOOP PAGINA 4 LEIDSCH DAGBLAD Marktberichten i Aalsmeer 72-95. Geh. Dr. Verhage 85-110, Towny Gold 40-65. Baccara 110-140. veiling: William Sim 34-41. Rose Sim 30-41. White Sim 28-36. G. J. Sim 23-28, Dusty Sim 22-28, Gemengd '>*- 28. Orchid Beauty 31-39. Arthur 120, Dr. Verhage Baccara 130- De „Leidsche Kunstkring" had het Parrenin Kwartet uitge nodigd. Dit heeft in een aardig bezette Stadsgehoorzaal wel geen furore gemaakt, maar toch zeker zeer sympathieke in drukken nagelaten. Met name in Von Webern's „Fünf Satze" van het strijkkwartet op. 5 en in de toegift: Scherzo uit De- bussy's kwartet. Daarnaast werden de kwartetten op. 42 no. 2 in F van Schumann en op. 127 in Es van Beethoven vertolkt. Schumann's werk kon ons niet op getogen maken, misschien door eer der op een Oegstgeester K. en O.- concert diens veel interessanter opus 143 no. 3 te hebben gehoord. Schu mann beheerst de kwartet-stijl ter dege en Mendelssohn, aan wie hij zijn kwartetten opdroeg, moet stel lig met de vakkundigheid ingeno men zijn geweest. Maar de tijd doet ook van genieën een en ander ver bleken. De concerterende strijkers zagen o.i. Schumann wat te veel door een Franse bril. In de eerste plaats be zorgd om een hypergaaf, helder be- Buitenlanders betrokken bij kunstdiefstal Een Inspecteur van Scotland Yard beeft onthuld dat het onderzoek naar de schilderijendiefstal uit het museum van Dulwich College zich heeft uitgebreid tot het buitenland. Alle acht gestolen doeken waar onder drie van Rembrandt en twee van Rubens met een totale ge schatte waarde van 2,5 miljoen pond (25 miljoen gulden) zün enkele da gen later nagenoeg onbeschadigd te ruggevonden In Londen. De mogelijkheid van buitenlandse verbindingen van de daders kwam aan het licht bij een voorlopige be handeling van de zaak tegen de 32- jarige Londenaar Michael Hall. de enige die tot dusverre is gearresteerd in de zaak. Inspecteur Charles He- wett vroeg de rechter die over ver lenging van Hall's voorlopige hech tenis moest beslissen, om meer tijd voor het onderzoek, omdat hij voor een week naar het buitenland moet in verband met de zaak. Hij lichtte dit niet verder toe. lijnd, volledig transparant en tot in het miniemste detail verantwoord partituurbeeld. In de tweede plaats schuw voor enig theatraal effect. Geen sentimentele noot kreeg een plaats, maar men kon wel eens den ken dat minder reserve en meer warmte zo'n Schumann ten goede hadden kunnen komen. De vier homogeen denkende part ners zijn aan elkaar gewaagd en ge ven hun partijen even zuiver, gepro nonceerd en afgewogen, zodat ook de middenstemmen hun volle rech ten krijgen. Menigmaal verschenen in hun verklankingen glanzende cantabile lijnen, maar van een echt „doorzingen" of „uitzingen" zijn zij geen voorstanders. Beethoven's eerste van de latere kwartetten leek met minder reserve of afstand aangevat. De grotere so- noriteiten komen op rekening van Beethoven's rijpere kwartet-ervaring. De kosmische diepzinnigheden van de volgende kwartetten zijn in op. 127 nog niet aan de orde, er is nog een zekere onbekommerdheid. Maar de gedachte aan een monoloog van verliet ons niet 46-52. Cyclamenbloemen 130-170. sla 180-220. Gerbera 60-70. Iris 140- 150. Asp. Plumosus 85-105. Tulpen 140-275. Narcissen 100-130. Hyacinten 40-52. Stepman 4 kop 85-100, 2 kop RIJNSBURG. 13 Jai 110-145. Lustige Witwe 125-150. De- meter 200-225. Copland 150-175, Wln- ergold 135-150, London 250-300, Goi 175-200, Prominence 200- 170, Pink Trophy 145-150. Oxford 250- 300, Gudo Snick 160-185. Stockholm 120-150. White Swan 125-165 per bos. Am. Anjers: Roze Sim 31-36. Witte Sim 29-35. Ro de Sim 32-37. Crowly Sim 31-36. Ar thur 28-35. Carry Sim 31-36. Gerbera 25-63. Eucharis 150-165. Euphorbia 60- 68. Irissen 10-15. Hyai 3.40, Goudse volvette 3.23. Handel goed. BOSKOOP. 13 Januari Bloemen veiling: Forsythia I 80-95. II 65-61. III 51-56. IV 31-38, IV 19-23 per stuk. 150-80. Mahoniablad 150-115 165. Else katjes 70 p. bos, Seacuca 30 Webern's Satze (en Debussy's Scherzo) pleitten het meest van al voor de ensemble-perfectie. De sta tisch geladen klankstructuur as cetisch van kleur en van de bon digste economie grepen de toe hoorders door de weemoed en door de sferisch-poëtische gespannenheid. Webern vraagt zelf (in z(jn 5de Satz) om „Zart". Dit had haast niet teer der en vluchtiger gekund. Bloemenveiling: Ko van Dijk naar Haagsche Comedie' (Van onze correspondent) Ko van Dyk heeft slch voor twee jaar verbonden aan „De Haagsche Comedie". Hiermee heeft de bekende Amsterdamse acteur voor het eerst na enkele jaren waarin hjj als „free lance" aoteur grote rollen bij verschillende gezelschappen speelde weer een vast engagement geac- cepteerd. De eerste rol van Ko van Dijk bij 1 het Haagse gezelschap zal zijn de titelrol in „Sergeant Musgrave's dan ce" van John Arden. Van dit stuk. I dat door Bert Voeten werd vertaald en dat onder regie van Paul Steen bergen gespeeld zal worden, vindt volgende week de eerste lezing plaats. Wordt oude „Met" nog gered? De Amerikaanse miljonair Huntingdon Hartford heeft de ,,Metropolean Opera" aangebo den een schadeloosstelling van 1.200 dollar per dag te betalen voor elke dag dat de sloop van de „Met" wordt uitgesteld. Woensdag heeft de kunst- minnende miljonair president j Johnson telegrafisch verzocht alles in het werk te stellen om de ..Met", volgens Hartford een der beroemdste muziektempels ter wereld, te redden. Ned. Opera brengt „Cosi fan tutte" De Nederlandse Operastichting zal een aantal voorstellingen geven van deopera „Cosi fan tutte" van Mozart. De eerste uitvoering wordt gegeven in Eindhoven op 25 januari, daarna volgen Utrecht (27/1). Rotterdam (30/1). Amsterdam .1/2, 3/2 en 5/2) en Scheveningen (7/2 en 9/2). Medewerkenden zijn Teresa Zylis- Gara, Sylvia Anderson. Heinz Blan kenburg, Richard van Vrooman, Ma- rylin Tyler, Michel Roux, André Rieu. Jean-Marc Landier (regie) en Ther- ry Bosquet (decors en kostuums). 110. Iceflo 140. Vibrant 145. Blauwe druifjes 40-51. Fresia's 90-155, Irissen 185. Narcissen Early Glory 100-115. Carlton 110-115. 120, Wlntergold 140-145, Wim 175-225, Paul Richter 125- 155, Rose Copland 140-190, London 160. Pink Trophy 125-135, Pur Copland 180-, Supher Triumph 135, Groenteveiling: boerenkool 13-18, knolselderle (p. st.) 20-29, rode kool 8-16, spruiten: I 97- 105, II 35-72, uien (p. kist) 6,90-8,20. ispeen 214.000 kg. Zesjarige niet op kandidatenlijst De naam van lijsttrekker Frits K. N. van Os. een zesjarige jongen uit Doom, is door de hoofdstembureaus van Den Haag, Rotterdam en Am sterdam geschrapt. Het beroep, dat de heer J. Frederik van Os van de „Christelijk nationale partij voor monarohale demooratie", de groot vader van de lijsttrekker, bfj Gede puteerde Staten van Zuid-Holland en Noord-Holland instelde, is gisteren ongegrond verklaard. dreigt uiteen te gaan vallen De toneelgroep „Studio" dreigt in moeilijkheden te komen. De tweede regisseur Johan Greter en 8 acteurs en actrices heb ben besloten het komende seizoen niet meer met de toneelgroep te werken. De directie en de artistieke leider van Studio, Kees van Iersel, voeren op het ogenblik met verschillende andere acteurs besprekingen over toetreding tot de toneelgroep. Behalve Greter vertrekken Marlies van Alckmaer, Cocki Boonstra, Loudy Nijhoff, Wim de Haas, Piet Kamerman, Aard Staartjes, Bram van der Vlugt en Frans Vorstman. Het „massale" vertrek ls volgens Studio-directeur Surink een toeval ligheid. Het kan niet gezien worden als een demonstratie. Verschillende van de vertrekkende toneelspelers zouden wel behoefte hebben aan een ruimer repertoire dat het avant-gar- dlstische van Studio, maar by de mees ten spelen persooniyke motie ven de hoofdrol. Marlies van Alck maer verwacht een baby. Bram van der Vlugt wil meer vrijheid. Piet Ka il enige tyd in Ierland gaan wonen. Aard Staartjes heeft een rol aanvaard in de musical „De i Stunt", die Lurelei volgend seizoen gaat brengen. Frans Vorstman, Coc ki Boonstra en Wim de Haas gaan naar de toneelgroep „Centrum", de toneelgroep „Theater" en „De Ne- derlandse Comedie". Johan Greter j gaat op free-lance-basis werken. Loudy Nyhoff verdwijnt noodge- i dwongen. „Studio" heeft het con- tract met haar niet verlengd, omdat i er geen werk zou zyn. 15 augustus en 1 november Op twee rooms-katholieke feestdagen, 15 augustus Maria ten hemelopneming en 1 november Allerheiligen zijn de Nederlandse rooms-katholieken ontheven van het verplichte misbezoek. Deze dagen gelden dus niet meer als „zondagen". ber moeilijkheden op. Winkels en be drijven kunnen op die dagen alleen maar sluiten ten koste van materiële en vaak sociale offers. Bovendien kan het scheppen van zondagsrust in de vorm van openbare rust in een De bisschoppen van Nederland sterk gemengde samenleving toch hebben na veel overleg o.a. met in- niet worden bereikt, aldus de bis- stanties uit het maatschappelijke le- schoppen. Dat geldt steeds meer, ook ven. hiervoor toestemming gevraagd voor de zuidelijke provincies van Ne en gekregen van de kerkelijke auto- jderland. Bovendien komen de r.-k.- riteiten in Rome. Zy zijn tot dis- feestdagen 15 augustus en 1 novem- pensatie van de zondagsviering over- ber soms in de knel by de regeling gegaan op grond van de overweging, tussen werkgevers en werknemers in dat de houding van de kerk tegen- het streven naar behoud van twee over de wereld eerder een dienende volle aaneengesloten vakantieweken, dan een overheersende moet zyn. De De bisschoppen van Nederland kerk mag ten aanzien van niet we- dringen er by de rooms-katholieken zeniyke zaken niet een sociaal pa- op aan de twee dagen mee te biyven troon opleggen, dat voor velen onge- leven door de mis te blijven bezoe- rief betekent. 1 ken. Er wordt overleg gepleegd om de In een godsdienstig gemengd land gedachten, die aan de dagen ten als Nederland roept, de viering als i grondslag liggen, levend te houden zondag van 15 augustus en 1 novem- 1 op de zondag die er op volgt. De „avonturier" Gerard Kreuger die enkele weken geleden et boekje heeft doen verschijnen waarmee hij Jan Cremer rvil navolgt, heeft gistermiddag getracht een bezoek af te leggen bij zijn in hi Amsterdamse Doelen-hotel logerende concurrent. De in een damt broekzak met paarse pet gestoken Kreuger had Cremer telegrafist laten weten dat hij om twee uur zou komen om het dagboek terug I halen dat Cremer enkele jaren geleden van hem zou hebben gestolt en dat de basis zou geweest van het boek „lk Jan Cremer". De hoti portier deelde hem mee, dat Jan Cremer en zijn vrouw niet aanwe?i\ waren. Na een uurtje vergeefs te hebben gewacht ging Kreuger het Die kerel is hardstikke gek", verklaarde Jan Cremer ons gistei avond: „Ik heb hem nog nooit ontmoet en ik wens hem ook nop te ontmoeten. Hij is een van de velen die willen profiteren van mijl succes. Ik heb geen tijd en geen zin om me met dergelijke mannetji op te houden". WERELDDIAKONAAT Het werelddiakonaat van de Ned. Herv. Kerk heeft opnieuv gelden overgemaakt voor de hulpverlening aan de burger bevolking van Vietnam. Een bedrag van f 25.000 is ter be schikking besteld van de East Asian Christian Conference voor de hulp programma's die de Raad van Ker ken In Oost-Azië uitvoert voor de oorlogsslachtoffers in Vietnam. Een tweede gift van eveneens f25.000 heeft het hervormde wereld diakonaat voor hulpprogramma's die de Vietnamese School for Social Service geleid door Boeddhisten in Saigon uitvoert. Ditmaal is geen bedrag recht streeks naar Noord-Vietnam overge maakt. In 1965 verstrekte het her vormd werelddiakonaat f 10.000 voor medicamenten die oorlogsslachtoffers in Noord-Vietnam nodig hadden. Het werelddiakonaat was graag be reid hiermee door te gaan, maar de mogelijkheden voor rechtstreekse overmaking waren niet meer aanwe zig. De School for Social Service in Saigon leidt jonge mensen op voor hulpwerk en verleent, steun aan oorlogsslachtoffers, door het zoveel mogelijk leefbaar maken van door de oorlog geteisterde gebieden, terwijl zy met name veel sociaal werk doet in de dorpen van Vietnam. Directeur van dit centrum is de Boeddhistische monnik Thich Nhat Hanh, die in juli 1966 een bezoek aan Nederland bracht. Hy voerde toen onder meer besprekingen met kerkelijke leider in Nederland, onder wie dr. E. Emmen. j secretaris-generaal van de Hervorm- de Kerk. De gift van f25.000 aan dit hulp programma. dat wordt uitgevoerd door Boeddhisten, is door het her vormde werelddiakonaat geschonk* na overleg met de Wereldraad vil Kerken. Daarbij stond voor het he vormde werelddiakonaat de vrajf centraal, op welke manier het bes in Vietnam kon worden geholper met de zekerheid, dat de gelden oö werkelijk aan de getroffen Vietni mese burgerbevolking ten goede zoif den komen. In Vietnam is 80 procent van a bevolking Boeddhist. Vandaar dat overleg met de Wereldraad is besla ten om naast de gift van f 25.000 asP het. kerkelijk hulpwerk in Vietnaf ook f25.000 aan de door Boeddhistc geleide hulpprogramma's te schenker Kerkeliik Leven NED. HERV. KERK |c Beroepen te Bodegraven (vac. i den Hartogh) B. A. v. Donkersgo#" te St. Philipslandte Kloetinge J. PI Hilhorst te Buitenpost. Beroepbaarstelling - De heer J. Eman te 's-Gravenhage is beroep baar. GEREF. KERKEN Beroepen te Oostkapelle L. HarthoJ te Wierum; te Santpoort F. Strit werda te Grouw. GEREF. KERKEN (vrügemaakt Beroepen te Pernis J. C. Post, kanc te Leeuwarden. Bedankt voor Ommen R. Timme; man te Bunschoten-Spakenburg. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-CentruE J. Karens te Nieuwerkerk (Zld.). □E>SK1. LUXE 4-KAMERFLAT met c.v en. blijvend vrij uitzicht, incl. vaste vloerbedekking en luxaflex f 44000.Lage overdrachtskosten. Ruime hypotheek verkrijgbaar. WOONHUIS op goede stand, benedenhuis, bevattende 6 kamers en grote keuken, leeg te aanvaarden. Bovenhuis met aparte ingang verhuurd voor plm. f700.- per jaar; Vraagprijs totaal f32.500, k.k. ROYALE MIDDENSTANDSWONING met c.v. met prachtig biy vend uitzicht. Royale indeling met 4 slaapkamers, bad kamer, grote tuin etc. f 59.500 k.k. ROYALE MIDDENSTANDSWONING op prima stand met c.v. (hete lucht). Complete stoffering, verlichting etc. f 400,— per maand. Makelaar Chr. Smit Kievitstraat 44 Alphen aan den Rijn Telefoon (01720) 3755 n.v. nederlandsche •Iftctrolasch maatschappij wy geven de voorkeur aan iemand die: het MULO-diploma bezit reeds enige kantoorervaring heeft opgedaan; ■6- in de leeftijd is van 2025 jaar ZOETERWOUDSEWEG By de Technische Dienst van de Chemische laboratoria Voor spoedige indiensttreding gevraagd der Rijksuniversiteit te Leiden, bestaat de mogeiykheid tot plaatsing van: een onderhoudsmonteur-bankwerker een onderhoudsmonteur bezit van diploma L.T.S. strekt tot aanbeveling. hrifteiyk to richton aan de Administrate' le laboratoria. Hugo de Grootstraat 25. 1 Felicitatiedienst Nederland zoekt een in de leeftyd van 17—20 jaar voor haar afdeling Studio tor assistentie van de Art Director op haar nieuw kantoor te Leiderdorp. Onze gedachten gaan uit naar iemand die: by voorkeur een ruime algemene ontwikkeling heeft in het bezit is van een type-diploma over journalistieke eigenschappen beschikt een goed taalgevoel heeft by voorkeur enige kennis heeft van de moderne talen. Samenvattend hebben wij deze functie aan te bieden aan iemand, die in journalistiek sterk geïnteresseerd is en in die richting reeds studie of ervaring heeft opgedaan o.a. voor het samenstelien van persartikelen e.d. Indien U deze functie graag zou willen vervullen, schryf dan een briefje aan ons adres Splinterlaan 154 to Leiderdorp of neem telefonisch contact met ons op. (Telef. 0171041641). Schrifteiyke sollicitaties worden gaarne ingewacht di BINK's AUTOBEDRIJF N.V. OFFICIAL GM-DEALER OPEL CHEVROLET Thorbeckestraat 1 - ALPIIEN AAN DEM MB KATWIJK AAN ZEE - SPARRELAAN suite. Verdieping: 4 slaapkamers, alle voorzien tafels, douche met w.c. portaal. Vraagprys: f. 47.500.— k.k. INLICHTINGEN TIJDENS KANTOORUREN 1

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 4