Nacht zonder einde Hogere tarieven bij N.S. ïr.n.M^.rr p-1* iTERDAG 14 JANUARI 1967 Ons dagelijks vervolgverhaal door Alistair Maclean Ijk zorg voor beide", zei ik. Myn jede was nog steeds niet verdwenen, niet verminderd. „Nu meteen!" verliet de tunnel en begaf me lar de stewardess. ^,We hebben iets over het hoofd ge- m, juffrouw Ross", zei ik abrupt. Je voorraden in uw pantry. Het kan "tor ons verschil tussen leven en tod betekenen. Hoeveel is er?" jjn de pantry? Niet veel, vrees ik. Seen wat voor koude hapjes, als er faand honger gehad mocht hebben, was een nachtvlucht, dokter Ma li en de passagiers hadden al warm door een speciaal soort piie, dacht ik grimmig. Tzelfs al is het weinig", zei ik, in het toch nog van onschatbare ■arde zyn. Wilt u even mee naar 1 vliegtuig gaan?" „Kan dat niet wachten?" Het pro- jt kwam van Marie LeGarde. „Ziet dan niet dat het arme kind ver filmd is van kou?" „Ziet u niet", snauwde ik, „dat ik lt ook ben?" Dat ik op deze wijze jen iemand als Marie LeGarde rak, was een goed bewijs voor de jmming waarin ik verkeerde, tornt u, Juffrouw Ross?" Ze kwam. Ik wilde ditmaal geen kei risico lopen en daarom nam de schijnwerper met de draagbare tterij mee plus een reservelamp en (wde de stewardess een stapel bam- estokken in de armen. Toen we op i bovenste trede van het trapje Ehet luik stonden, wachtte ze o voor te laten gaan, maar ik dde het hoofd en wees naar bui- n. de r handen name- oog houden. Het te zijn gaan sneeu- m af en het zicht |B wat beter. We volgden de anten- draad, sloegen af naar het noord- >ten, plantten hier en daar een ik in de sneeuw en hadden binnen ^i minuten het vliegtuig bereikt. [Mooi", zei ik. „U eerst, juffrouw Hup, naar boven!" 'aar boven?" Ze draaide zich en hoewel ik zelfs de op de grond liggen- >er de uitdrukking op niet goed kon zien, haar stem dat ze stom- iaasd was. „Hoe?" loals u het al eerder deed",zei ik nauwelijks nog be- Zoals ik het al eerder Ze brak zin af en staarde me aan. ,,*Wat u eigenlijk?" fluisterde ze. «[Springgebood ik onbarmhartig, tangzaam keerde ze zich om en "jong. Ze kwam niet hoger dan een decimeter van de rand van de prruit .Opnieuw probeerde ze het en 8 by de derd epoging hielp ik haar -i wist ze haar vingers om de rand -f klemmen. Even spartelde ze tus- hemel en aarde, trachtte zich te trekken, gaf een zachte gil en H zwaar op de grond. Met moeite 'I wat versuft krabbelde ze over- Od en keek me aan. Al met al leek It me een uitstekende voorstelling. iron het niet", zei ze schor, u toch? Wat wilt u? Wat de hand. Ik zweeg. „Ik lelde de stewardess, „ik blijf hier ja terug naar de hut. Ik pakte haar ruw bij de en ze deinsde terug. „Biyf hier zodat ik u in het oog kan Wden". Ik sprong omhoog, werkte Ik in de cockpit, boog me ver door sneeuwmasker afgedaan en toen ze haar mond opende om iets te zeggen, hief ik vlug myn hand op. „Een apotheek voor een verdovend mid del, juffrouw Ross, maar natuuriyk weet u helemaal niet waar ik het over heb". Met grote ogen staarde ze maar ze zei niets. „Toen het vliegtuig die noodlan ding maakte", vervolgde ik, „zat u hier, is het niet? Op dat kleine krukje bijvoorbeeld". Ze zweeg nog steeds en knikte alleen maar. „Door de schok kwam u tegen dat schot met kastjes terecht. Goed, vertel me dan eens, juffrouw Ross, door welk scherp metalen voorwerp kreeg u eigenlyk die wond aan uw rug?" keek naar de gesloten kastjes en daarna weer naar „Is heeft u me daarom hier bracht?" „Waar is dat metalen voorwerp of uitsteeksel?" herhaalde ik scherp. „Ik weet het niet". Aarzelend deed ze een stapje achteruit., Wat doet het er toe? En een verdovend mid del wat betekent dit toch?" Ik nam haar by de arm en trok haar mee naar de radiohut, waar ik het licht van myn lantaarn over de bovenkant van de radiokast liet spe len. „Bloed, juffrouw Ross en wat marineblauwe vezels. Bloed van de wond aan uw rug, vezels van de stof van uw uniformjas. Hier bevond u zich toen het vliegtuig de nood landing maakte. Jammer, dat u het evenwicht verloor en tegen die radio- kast gesmeten werd, maar in ieder geval kon u die revolver van u nog gericht houden". Haar gezicht leek een masker van papiermaché. „U miste het wachtwoord, juffrouw Ross, want u had moeten zeggen: re volver, wat voor revolver? Ik zal het u vertellen de revolver die u op de derde piloot gericht hield. Dom. dat u hem toen niet neerschoot, maar goed, later maakte u het keurig in orde. Het smoren van iemand laat veel minder vuiligheid achter, is het niet?" De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft gisteren de voorstellen tot wyziging van het reizigerstarief die de NV Nederlandse Spoorwegen hadden ingediend met het oog op zorgwekkende verliessltuatie waarin het bedrijf zich bevindt, goedge keurd. De verhoging gaat op 1 fe bruari aanstaande dn. Met ingang van die datum worden de prijzen van de enkele reizen met circa zeven procent verhoogd en die van de retours met ongeveer zes pro cent. In de sector van de abonnemen ten liggen de verhogingen op zes procent voor de maandtrajekt- en scholierenkaarten en op ongeveer acht procent voor zeven- en vyfdaag se trajektkaarten. By de algemene abonnementen vervalt het verschil in tarief voor een eerste aanschaffing en dat voor een aansluitende kaart. Een tweede wyziging heeft betrek king op de avondretours. Voor deze snel populair geworden kaartsoort wordt de formule „enkele reis plus 25 cent" voor beide klassen gehand haafd. De aantrekkeiykheid wordt verhoogd door verlegging van het aanvangsuur der geldigheid van half zeven <18.30 uur) naar zes uur (18.00 uur). Hierdoor worden de gebruiksmogeiykheden vergroot. De verkoop van de avondretours begint om kwart voor zes (17.45 uur). Tenslotte wordt een nieuwe kaart soort ingevoerd, die verkrygbaar zal zyn voor 65-jarigen en ouderen en die daarom de naam „reductiekaart 65-plus" draagt. Dit is een kaart, die de houder gedurende drie maanden recht geeft te reizen tegen het halve enkele reistarief eerste of tweede klasse. De kaart kost 25 gulden, echt paren f 40. Ditmaal had u het wachtwoord te pakken", zei ik goedkeurend. „Jawel, juffrouw Ross smoren! Vannacht in de hut smoorde u de gewonde derde piloot". Wordt vervolgd. PANDA EN DE MEESTER ETER 58-91. Toen kreeg Panda er echter genoeg van. „Dus dat is je bedoeling'." riep hij kwaad uit. „Je ivilt het goud ste hmpffblzz De rest van zijn woorden werd verstikt door Joris, die hem met een handgebaar het zwijgen oplegde, zodat hij nog slechts onver staanbare klanken kon uitbrengen De heer Totter ging zijn beide bezoekers voor naar het kantoor van de Munt. „Na u!" sprak hij tot Joris, terwijl hij de deur opende en met zijn andere hand de zak vol goudstaven aan Panda overreikte. „Uw kleine vriend kan uw bezittingen wel even dragen. Binnen vindt u de heer Doormolen. Ik weet zeker dat hij de ontmoeting met zo'n doortastende en vermogende klant op prijs zal stellen!" ..Ik weet niet of ik de ontmoeting op prijs ga stellen!" prevelde Joris in zichzelf. „Het was toch allemaal prettiger geweest als ik door de achterdeur had kunnen verdwijnen met mijn zojuist ge vonden goudvoorraad! Nu is er alle kans dat de kleine Panda zijn mondje voorbij praat en dan is Leiden in last". Maar veel tijd voor verdere overwegingen had hij niet. De heer Doormolen was van achter zijn bureau opgestaan en verwelkomde zijn gasten. Geen van de aanwezigen had er het geringste ver moeden van, dat zich nog steeds een andere bezoeker in het munt- gebouw bevond. Dat ivas Hapwap, die zich de kluis met bankbiljet ten had binnengegeten Onhoorbare bruiloftsmars 4 er aan Een plechtigheid in een van de .trouwpaleizen" van Leningrad kan heel vervelend verlopen, als de brui degom verzuimt het personeel een goede fooi te geven, zo meldt het uc uc me "Cu Russische vakbondsblad „Troed". Als spui reeds herhaalde malen een ria KoomWfon nïaf /roi/4 >rr 1 grc>ep jongeren had uiteengedreven Een maand voor belediging politie Wegens belediging van het open baar gezag heeft de Amsterdam se politierechter gisteren een 21-ja rige scholier uit Maartensdyk veroor- :eld tot een maand gevangenisstraf. Dit is het dubbele van hetgeen de officier van Justitie tegen verdachte had geëist. De politierechter, die vo rig jaar diverse jongelui, die be trokken waren geweest by de rel letjes in Amsterdam had veroordeeld, was van mening dat het onderha vige geval het ergste was wat hy had meegemaakt. Hier was volgens de rechter de Amsterdamse politie bewust getreiterd en had de scho lier een leidende en opruiende rol vervuld. Vorig jaar werden in der- geiyke gevallen strenge straffen uit gedeeld. De politierechter was van mening, dat hy, ofschoon verdach te thans byna een jaar later terecht stond, niet milder moest zyn. In de nacht van 21 op 22 mei 1966 had de scholier de politie, die by het RECHTER TIE EN HET GESTOLEN HALSSNOER 11-33. Aan de andere zijde van de Maandeur ziet Rechter Tie een schitterend complex van tuinen, vijvers en zuilengalerijen. Maar hij krijgt amper de tijd om alles in zich op te nemen, want de dochter van Vrouwe Hortensia leidt hem rechtstreeks naar een galerij en vandaar naar een binnenplaats, waar groepjes beeld schone hofdames rondwandelen onder ruisende wilgen. Bij het zien van de Rechter beginnen ze opgewonden te fluisteren, terwijl de juwelen in hoge kapsels flonkeren in het zonlicht. „Was de Opper- eunuch erg lastig?" vraagt het meisje. De Rechter kan het naar waarheid ontkennen. „Hij praatte over zijn orchideeën en vroeg me waarom ik arts was geworden", zegt hij. Jilles heel onschuldig, maar ik had geen idee wat er werkelijk in hem omging". ,J)at weet niemand", antwoordt het meisje raadselachtig. Aan het eind van de binnenplaats betreden ze een veranda, waar ze worden opge wacht door een bijzonder mollige kamenier. Ze maakt een buiging en fluistert tot het meisje: „De Vrouwe heeft juist weer een erge hoestaanval gehad". Rechter Tie weet niet wat hij ervan denken moet. Is de comedie zo goed ingestudeerd of is Vrouwe Hortensia echt ziek? Wat heeft zijn bezoek dan voor nut? Ze moet toch loeten dat hij geen arts is. de beambten niet voldoende geld in de hand gedrukt krügen, wordt de bruiloftsmars zo zacht gespeeld, dat niemand iets kan horen. Ook kan men er dan op rekenen dat de drank die aan het eind van de plechtigheid wordt geschonken, meer op limonade dan op champagne ïykt. Het blad vindt dat de betrokken beambten J moeten worden gestraft. Ongeveer vier jaar geleden open de de staat in de Sowjet-Unie en gebruik wilde maken van de wa penstok, uitgescholden voor „Moor denaars. fascisten en S.S.-ers". Hij wist toen echter aan de greep van het openbaar gezag te ontkomen. By een arrestatie in een ander geval, een maand later, werd verdachte her kend door de beledigde brigadier en sx DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 723. Die avond stond Bram verdekt opgesteld om het schip in het oog te houden, dat op de foto tevoorschijn was gekomen. Hij xoist zelf niet goed, waar hij op wachtte. Maar hij was vast van plan niet weg te gaan voordat hij er achter was gekomen, waarom de helft van de foto was afgescheurd. Karo en Tutu hiel- - Het duurde niet lang of ze Schichtig keek hij om mVeljs"dTadem^n omiich nlrt te '4 Outch Mnn 14 Kop«nh«<j»n Ou'lTsftof <«rm U N«* Mo.. ppSSHr

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19