Vebo zorgt weer voor prijzenregen Drie nieuwe lectoren Leidse Universiteit 99 P. v. d. Administer" trekt zijn nota in Oorkonde voor vijf „veteranen" LSR wordt vereniging Zuiveringsacties in Vietnam voortgezet Oud-liortutanus in Leiden H. Veendorp krijgt bloemisterij-prijs PSP-er afgestraft VRIJDAG 13 JANUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Op jaarlijkse familie-avond De rjjksveeteeltconsulent ir. M. Veldman heeft gisteravond in Avifauna, op uitnodiging van de voorzitter van de VEBO, ir. P. Buck, hoofdprijzen uitgereikt aan de win naars van de VEBO 1966, die zoals gebruikelijk in Leiden werd gehou- den. Bij de negenentwintig hoofdprij- ien waren twee prijzen van de mi nister van Landbouw en Visserij en een van de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. Na de prijsuitreiking volgde het optreden van het Leidse gezelschap Sempre Avanti's „Jong en Jolig" dat op deze jaarlijkse familieavond een non-stop programma ten beste gaf, dat bijzonder goed aansloeg en waar mee de talrijke aanwezigen enkele uren aangenaam werden bezig ge houden. Hoofdprijzen Winnaars van de hoofdprijzen wa ren: 1 Medaille minister van Landbouw en Visserij. Beste koe levensprod. klasse afd. Blaarkop. Vita Nova 31343 K.S. Eig. J. Ruitenburg, Maarsbergen. 2. Medaille minister v. Landbouw en Visserij. Beste koe le vensprod. klass afd. Zwartbont. Sjoukje 90 510636 K.S. Eig. Gebr. v. d. Boon, Lelmuiden. 3. Legpen ning commissaris der Koningin in de prov. Z.-Holland. Kampioen koe afd. .Zwartbont. Aagje 14 793278 S. Eig. Gebr. v. d. Boon, Leimuiden. 4. Legpenning Kamer van Koophan del. Kampioen stier afd. Blaarkop. Diewertje's Dirk 8061 S. Eig. A. H. Rotteveel, Oude Wetering. 5. Leg penning Kamer van Koophandel. Ia 1 prijs klasse 26 afd. Blaarkop. Col lecties volbloeden van een eigenaar. J minstens 2 jaar oud de helft melk- i gevend, groep van 6 dieren. Eigenaar. H. F. J. Mooren en Zn., Leimuiden. 6. Fegra-prijs. Ia prijs klasse 25. Collectieve volbloeden van een eige naar, minstens 2 jaar oud en min- 1 stens de helft melkgevend, groepen van 5 dieren, afd. Blaarkop. Eige naar J. Ruitenburg, Maarsbergen. 7. 1 Plaquette van de Coöp. Melk Cen trale ga. Beste groep klasse 24 afd. Blaarkop Collectie volbloeden van een eigenaar, minstens 2 jaar oud de helft melkgevend, groep van 4 en 5 dieren. Eigenaar. W. Los, Bodegra ven. 8. Wisselbeker „Vita Nova". Ia prijs klasse 22 afd. Blaarkop. Directe vr. nakomelingen van een stier, ouder dan 2 jaar. Jongere dieren. Stamvader Prins van Fritema 7595 f S. Eigenaar W. Los, Bodegraven. 9. Wisselbeker „Vita Nova". Ia prijs klasse 17 afd. Zwartbont. Directe vr. nakomelingen van een stier, ouder dan 2 jaar. Jongere dieren. Stam vader: Zonnestein 4, 61325 S. In zender: Coöp. Ver. voor K.I. „Vita Nova" 10. Wisselbeker Olveh. Ia 1 prijs klasse 16 afd. Zwartbont. Di recte vr. nakomelingen van een stier, ouder dan 2 jaar. Oudere dieren. Stamvader: Kielewierster Stilma, 44248 S. Inzendster: K. I. Ver. „Vi ta Nova". 11. Wisselbeker Hollandia te Vlaardingen. Ia prijs klasse 23 afd. Blaarkop. Directe vr. nakome lingen van een stier. Pinken geb. tussen 31-8-64 en 1-9-65. Stamvader Gladiator 8034 S. Eig. W. Los. Bode graven. 12. Wisselbeker Bond van Rundveefokver. in de Rijnstreek. Col lectie volbloeden van een eigenaar minstens 2 jaar oud de helft melk gevend. Ia prys klasse 26. Eige naar J. Ruitenburg, Maarsbergen. 13. Wisselbeker Hollandia te Vlaardin gen. Ia prijs klasse 19, afd. Zwart- bond. Collectie volbloeden van een 1 eigenaar minstens de helft melkge vend. Eig. A. Bol en M. v. d. Vis, Aarlanderveen. 14. Zilveren medaille Ned. Rundveestamboek. Kamp. koe afd. Zwartblaar. Jopie 6 37390 K. 5. Eig. H. F. J. Mooren en Zoon, Leimuiden. 15. Zilveren medaille Ned. Rundveestamboek. Kampioen stier afd. Zwartbond. Zonnestein '«SL 61325 S. Eigenaar: K.I. Ver. „Vita No va" te Hazerswoude. 16. Verguld zil veren medaille Hollandse Mij van Landbouw. Res. kampioen stier afd. Blaarkop: Edward van Fritema 3245 S. Eigenaar: W. v. Santen, Wasse naar. 17. Verguld zilveren medaille Hollandse Mij van Landbouw. Res. Kampioen stier afd. Zwartbond: Ma- rijke's Adema 12, 66041 S. Eigenaar: H. J. Splinter, Zevenhoven. 18. Be ker Juwelier Maartense. Res. kam pioen koe afd. Blaarkop. Aaltje 51, 34607 KB. Eigenaar: H. Angenent en Zn., Woubrugge. 19. Beker Juwe lier Maartense. Res. kampioen koe afd. Zwartbond. Hermina 14, 808165 S. Eigenaar: Dr. Mr. W. v. d. Bergh- Stichting, Noordwijk. 20. Kunstvoor werp aangeboden door de VEBO. Beste collectie nakomelingen van een stier, Eigenaar. H. Angenent en Zn., Woubrugge. 21. Wisselbeker fa. Koudijs, 's-Hertogenbosch. Kam pioen zeug G.Y. Eigenaar. C. Cle mens, Nieuw Vennep. 19807. 22. Wis selbeker Coöp. „Nooit Gedacht", Leidschendam. Kampioen Beer G.Y. 4082. Eigenaar C. Clemens, Nieuw Vennep. 23. Wisselbeker juwelier A. J. Mandersloot, Leiden. Kampioen Ooi Eig. Bonda's Proef boer der ij, Wassenaar. 24. Wisselbeker van het Wool, secr. Amsterdam. Beste drie tal ooien, geb. voor 1965 van een vader. Eigenaar: Bonda's Proefboer- derij, Wassenaar. 25. Kunstvoorwerp aangeboden door de VEBO. Kam pioen Bok. Eigenaar: H. Turk, Zoe- terwoude. 26. Kunstvoorwerp aange boden door de VEBO. Kampioen Geit. Eigenaar: B. van Hof, Schel- luinen. 27. Beker aangeboden door de VEBO. la prijs klasse 18 Colleotie volbloeden van een eigenaar, min stens 2 jaar oud en minstens de helft melkgevend Eigenaar: Gebr. v. d. Boon te Leimuiden. 28. Beker aan geboden door de Federatie van Ver. ADVERTENTIE Lunch en diner aan Zee ook plaie.service vanaf f 3,50 p.p. excl. 15%. Hole! Café Restaurant „SEINPOST" NOORDWIJK AAN ZEE Kon. Wilhelmina Boulevard 17 Telefoon 017192515 Vrij uitzicht op zee. Eigen parkeerruimte en Midget Golfbaan. Overdekte en onoverdekte terrassen HET GEHELE JAAR GEOPEND ADVERTENTIE VERLOVINGSRINGEN DESIRÉE 1 Dr. H. E. Derksen Bij K.B. is dr. H. E. Derksen, we tenschappelijk hoofdambtenaar bij de fysiologie, benoemd tot gewoon Leids lector in de faculteit der ge neeskunde om onderwijs te geven in de fysiologische fysica. Dr. Derksen, die in 1926 is gebo ren, volgde het middelbaar onderwijs Leids Jongeren Parlement Het Leids Jongerenparlement [overlaat, slechts moeten worden ge- kwam gisteravond in de raadzaal van I zien als een doorgangshuls naar goe de pleeggezinnen. De vraag blijft De voorzitter van Vita Nova, de heer Jac. Rijlaarsdam uit Alphen aan den Rijn (links)ont vangt uit handen van ir. Veld man de ereprijs (wisselbeker) voor de beste stier, welke prijs door de Vita Nova zelf beschik baar was gesteld. (Foto Leiidlscti Dagblad) van Kaashandelaren. Gewonnen door de gemeente Alkemade (100 1ste soort) Dorpenwedstrijd. 29. Ereprijs Hoogste aantal punten kaas. N. v. d. Poel Zoeterwoude. ADVERTENTIE het stadhuis bijeen. Aan de orde was een nota, ingediend door de heer M. Ouwerkerk (PvdA), waarin werd voorgesteld, dat het mogelijk moet zjjn om kinderen preventief te gen hun ouders te beschermen. Zowel uit de overwegingen van de heer Ouwerkerk als uit zijn toelich ting sprak een vrij grote mate van onbekendheid met de materie en een zeer eenzijdige benadering van het probleem. Zo bleek na het betoog van de JOVD, dat vooral wat betreft de ju ridische kant van het probleem ont heffing of ontzetting uit de ouder lijke macht, het de indiener van de nota nog niet bekend was, dat bij de wet al kan worden ingegrepen als gevaar voor geestelijke of lichamelij ke verwaarlozing van het kind aan wezig is, door het benoemen van een toeziend-voogd. De KVP-fractie bleek van mening, dat de vrijheid van het individu te veel wordt aangetast, vooral door het voorstel om de werkende jeugd te verplichten een bepaald percentage van haar loon of salaris te sparen, tot de meerderjarigheid is bereikt. De afgevaardigde van de PSP ging in op het punt van het milieu, waar in een kind opgroeit. Hij betoogde dat, om daar verandering in te bren gen, de hele maatschappij zou moe ten worden gewijzigd. De chu was van mening, dat in ternaten, waarin kinderen verblijven van wie de opvoeding te wensen dan bestaan in hoeverre het tact met het ouderlijk huis moet worden gehandhaafd. Van CPN-zijde werd de opmerking geplaats dat zulke ingrijpende pre ventieve maatregelen toch wel een groot gevaar voor fascisme in zich dragen, omdat men bij de mogelijk heid preventief maatregelen te ne men misbruik kan maken van het argument in het belang van het kind te handelen. De AR vond het niet eens nodig om op verschillende punten uit de nota in te gaan en diende meteen een motie van orde in om de nota niet in stemming te brengen. Voordat deze motie in stemming zou worden gebracht, besloot de heer Ouwerkerk zjjn nota in te trekken, zonder deze verder nog te verdedigen. Daar deze gang van zaken voor alle partijen onbevredigend was, werd be sloten dat in het vervolg de nota's grondiger moeten worden voorbereid en door de indiener eerst moet wor den besproken met zjjn eigen fractie. Voor het eerst in de geschiedenis van het reeds ruim een eeuw bestaande College van Collectanten der Leidse Hervorm de Diaconie is gisteravond tijdens een bijeenkomst in café- res taurant „In den Vergulden Turk" aan vijf „veteranen", ere leden van het College, een oorkonde voor langdurige, trouwe dienst uitgereikt. Sinds kort is in de statuten van dit College de bepaling opgenomen, dat aan ere-leden, die 25 jaar of langer deel uitmaken van dit collec tantengezelschap, een oorkonde wordt uitgereikt. Deze avond kwa men daarvoor in aanmerking de he ren D. Stigter (45 „dienstjaren"), G. Stigter (40), Joh. van Weeren (37), Joh. de Tombe (35) en M. Roos (30). Bovendien werd deze avond afscheid genomen van de heren D. en G. Stigter. De voorzitter van het College, de heer W. Heijloo. was beide broers erkentelijk voor hun grote trouw en Ir. P. A. van de Velde nam afscheid Ir. P. A. van de Velde (53), uit Leiden heeft gisterochtend in de Kel derzaal van het Binnenhof in Den Haag afscheid genomen als hoofdin genieur-directeur in de directie Af- sluitingswerken van de Deltadienst in Den Haag. Ir. Van de Velde is in december benoemd tot gewoon hoorleraar in Delft. Hij is zijn taak op 2 januari begonnen en zal nog een oratie houden. Ir. P. A. van de Velde heeft en kele grote werken op zijn naam staan: na de oorlog heeft hij de beruchte gaten bij de buurtschappen De Nolle en Rammekens gedicht en na de watersnoodramp in 1953 het gat Schellebroek. Voorts heeft hij meegewerkt aan het ontwerp van de Haringvlietsluizen. plichtsopvatting. Tientallen jaren achtereen was u zondag aan zondag trouw op uw post. Op eenvoudige wijze hebt u in uw werk blijk gege ven van uw liefde voor de kerk, aldus de heer Heijloo. De voorzitter van het College van Diakenen, drs. H. Vis, wees o.a. op de stijlvolle wijze, waarop beiden steeds hun taak in de kerk vervul den. De heer G. G. Brinks voorzit ter van het College van Kerkcollec- ten, schonk aandacht aan de colle giale samenwerking tussen beide col leges. Behalve met een oorkonde wer- Tijdens de eerste vergadering van de Leidse Studenten Raad onder het nieuwe dagelijks bestuur hebben NSA, PSO en SVB zich gezamenlijk uitgesproken voor het omzetten van de Stichting LSR in een vereniging. De oplossing van deze reeds jaren lang slepende kwestie betekent dat er in Leiden een algemene studen tenvereniging komt ter behartiging Kind van de belangen der Leidse studen- if De vijf „veteranen"V.l.n.r. de heren Joh. de Tombe, D. Stigter, M. Roos, G. Stigter en Joh. van Weeren. (Foto LD/Hblvast) den de heren D. en G. Stigter ook met enkele geschenken verrast, een dankwoord van beiden volg de een geanimeerd samenzijn. te Leiden en studeerde vervolgens aan de universiteit aldaar. In 1952 I legde hij het doctoraal examen na tuurkunde af en werd aangesteld als assistent aan het Kamerlingh Onnes Laboratorium. Na van 1955 tot 1958 wetenschapelijk medewerker van het Koninklijk Shell Laborato rium te Amsterdam werkzaam te zijn geweest, keerde hij naar Leiden terug als wetenschappelijk amb tenaar le klasse by het fysiologisch laboratorium. In 1961 werd hij be vorderd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar en kreeg hij tevens een onderwijsopdracht in de fysiologie. In 1965 promoveerde de nieuwbe noemde lector met lof op het onder werp „Axon menbrane voltage fluc tuations". Dr. J. Oort Bij KB. is dr. J. Oort, wetenschap pelijk hoofdambtenaar A by de pa thologische anatomie, benoemd tot gewoon Leids lector in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te ge ven in de algemene pathologie. Dr. J. Oort, die in 1928 is geboren, legde op 25-jarige leeftijd het artsexamen in Leiden af. In 1957 promoveerde hij tot doctor in de faculteit der genees kunde op een proefschrift getiteld De hypophysisi cerebri bij Larus Ri- dibundus". Gedurende zijn studie was hij eni ge jaren als student-assistent werk zaam in de afdeling cytologie en ex perimentele histologie. Na zijn doe BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN: Anidirles Martin, zn van J. A. Dleta en E. J. Verhoef; Anima, clr van M. Imtborn en J. WIesmeijer; BeraJhar- diime Mairte EMse, dr van J. A. den Horder en A. A. S. de Groot; Hans Ivo. zn van P. J. Jansen en A. S. Gans; Peter Rudolf, zn van. P. van Weeren en M. Kramer; Michel, zn van P. Stolk en J. M. Brouwer; Bernard Cornells, zn van C. H. Edeüembos en S. C. W. Kerkhof; Theodorus Jacobus Maria, zn van J. P. P. Heemskerk en F. W. T. Rroft. GETROUWD: C. J. L. Vermeer en J. E. Tegelaar; K. Moerland en J. P. M. van der Bonn; C. Serller en E, K. Leuering; J. B. Zwart en G. M. Paardekooper; Groenhuizen en J. Huner; hulzen en I. Heerius; C. F. Hansen J. M. van Veen. Weer auto-brand nu door krant Was het enkele dagen geleden een bewoner van de Rijn- en Schiekade die door eigen vergeetachtigheid zijn auto in brand zag vliegen, hetzelfde overkwam gisteravond op de Rijns- burgerweg een 37-Jarige automo biliste, eveneens uit Leiden. Haar wagen raakte al rijdende in brand, omdat zij er niet aan had ge dacht de krant in het andere geval was het een deken waarmee de motor was afgedekt weg te nemen. De elektrische bedrading rondom de motor werd door het vuur vernield. Bewusteloos in zwembad Een 19-jarige Leidenaar raakte gisteravond omstreeks half elf, waar schijnlijk door uitputting, in het zwembassin van „De Overdekte" be wusteloos. De jongeman, die al op de bodem van het bad lag, werd door een 23-Jarige Leidse student uit het water gehaald. Nadat de jeugdige zwemmer op de kant was gebracht, kwam hij weer tot bewustzijn. De E.HJD. bracht hem niettemin over naar het Academisch Ziekenhuis. Twee Leidenaars op heterdaad betrapt Twee 19-jarige Leidenaars werden in de afgelopen nacht omstreeks twee uur op heterdaad betrapt, toen zij de oude gemeenteschool in de Haver- straat binnendrongen. Het tweetal had al een glasruit verbroken. Beiden zijn goede bekenden van de politie. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat althans één van de twee knapen de diefstal van een fooienpot, inhou dende ongeveer twintig gulden, in een lompenpakhuis in de Marktsteeg op zijn geweten heeft. Er is namelijk vanochtend aangifte van deze diefstal in het pakhuis, waar één van de aan gehoudenen werkzaam is geweest, ge daan. werd hij opgenomen in de staf van de dermatologische kliniek in Leiden, en voltooide aldaar zijn opleiding tot dermatoloog. Sinds 1956 is hij werk zaam bij het pathologisch laborato rium, thans als wetenschappelijk hoofdambtenaar A. Van september 1961 tot september 1962 was hij werkzaam in het National Insti tute for Medical Research in Lon- den, dankzij een Z.W.O.-stipendium. Dr. A. de Waard Bij KB. is dr. A. de Waard, we tenschappelijk hoofdambtenaar A bij de enzymologie, benoemd tot gewoon Leids lector in de faculteit der ge- neesknde om onderwijs teg even in de enzymologie. Dr. A. de Waard, die in 1928 is ge boren, studeerde scheikunde aan de universiteiten in Utrecht en Leiden, ln welke laatste plaats hij in 1954 het doctoraal examen aflegde. Na zijn militaire dienstplicht was hij enige jaren wetenschappelijk werk zaam in Londen. De resultaten van zijn arbeid vatte hij samen in een proefschrift getitel „Investigations on the intermediates in the biosyn thesis of fatty acids and cholesterol", waarop hij in 1958 te Utrecht pro moveerde. Daarna was de nieuwbe noemde lector gedurende een jaar werkzaam aan Harvard University in Boston dankzij een Z.W.O.-beurs. Sinds 1959 is dr. De Waard verbon den aan het laboratorium voor toe gepaste enzymologie en radiobiologie. Gedurende het academiejaar 1964/ toraal examen werkte hij enige tijd 11965 was dr. De Waard in de gele- aan het pathologisch laboratorium genheid z'n wetenschappelijke werk- van het ziekenhuis Joannes de zaamheden te verrichten aan Stan- Deo ln Den Haag. Bevorderd tot arts, I ford University. De Vietcong heeft gisteravond in de Mekong-delta een aanval gedaan op Amerikaanse mariniers, die sinds vorige week vrijdag samen met Zuid- vietnamese militairen een zuive ringsactie uitvoeren in het gebied. Op het schiereiland Thanh Phong, 110 kilometer ten zuiden van Saigon, werden volgens een Amerikaanse militaire woordvoerder matige ver liezen toegebracht aan een mari nierspatrouille van naar schatting twintig man. De mariniers konden met behulp van helikopters en ar tillerie de rebellen verdrijven. De verhezen aan de zijde van de Viet cong zijn niet bekend. Het was de eerste gevechtsactie op grotere schaal ln de zuiverings-campagne, die tot dusver aan slechts acht guer rillastrijders het leven heeft gekost, terwijl dertien rebellen gevangen werden genomen. De operatie „Cedar Falls" tegen de „IJzeren driehoek" ten noordwesten van Saigon is vandaag haar zesde dag ingegaan. Deze actie, die de grootste uit de Vietnamese oorlog wordt genoemd, heeft ten doel het gebied van 155 vierkante kilometer door systematische vernietiging on bruikbaar te maken als vesting voor de rebellen. De 16.000 militairen die aan „Cedar Falls" deelnemen hebben een aantal Vietcong-kampten opgespoord en vernietigd, maar de rebellen bie den geen tegenstand van betekenis. Tot dusver zyn ongveeer 200 rebel len in de actie gedood. ONDERTROUWD: ten. Deze vereniging zal o.a. bestaande faciliteiten zoals studentenadvocaat, almanak en reductie haar leden blij ven verlenen en nieuwe daaraan toe voegen. A. Hollebeek en J. C. Seller; J. M. Pompte en A. C. den Daas; J. T. .in der Ven en S. Dusoswa; S. Hons- beek en C. M. J. Brusohe; L. A. P. de M. A. J. de Block; W. Gijs- E. E. van Kooperen; H. M. Bronmeijer en J. C. Ainnolcus; W. Blok en J. Jonik; R. van der Vegte en P. J. van den Bos. OVERLEDEN: C. M. J. Rulgrok, 75 jaar, wed. van T. Straathof; J. H. Smit, 51 Jaar. man; G. P. M. Krelke, 12 Jaar, zoon. Israël-avond Israël is behalve een problematisch een mooi en boeiend land. Dit kwam duidelijk tot uitdrukking op de Is raël-avond, die het Israëlisch Ver keersbureau gisteren ln samenwer king met de luchtvaartmaatschappij El Al en de scheepvaartmaatschappij Zim in het Leidse restaurant Van der Heijden hield. Er werden op deze avond kleuren dia's en -films vertoond, die alle een fraai beeld gaven van het lieflijke Israëlische landschap, de moderne grote steden, de oude, bijbelse plaat sen rond het meer van Galilea en de dorre Negev. Aan informatie over de reismogelijkheden naar en in Israël, waarvan Jeruzalem de hoodstad en Tel Aviv de belangrijkste stad is, heeft het evenmin ontbroken. Bij zonder attractief was het optreden van de uit Eilath afkomstige Israë lische zanger David, die zich zelf op een trommel begeleidde. Tijdens de voorlichtingsdag van de vereniging „De Nederlandse Bloemis terij", die gisteren in Utrecht is ge houden, heeft de directeur van het Laboratorium voor Tuinbouwplanten teelt in Wageningen ,prof. dr. Ir. S. J, Wellensiek de prijzen uit het waarderingsfonds voor de bloemiste rij uitgereikt. De belangrijkste prijs kwam ln het bezit van de heer H. Veendorp uit Lelden. De oud-hortulanus heeft dit te danken aan het feit, dat hij bijzon dere planten onder de aandacht van de kwekers en het publiek heeft ge bracht. De heer Veendorp heeft voorts aldus de beoordelingscom missie als tuinbouwmedewerker via de nationale pers jarenlang op deskundige wijze voorlichting aan het publiek gegeven. Aan de waar- deringsprijs is een bedrag van f500 verbonden. Mej. drs. F. Quak, ir. F. A. Hak kaart en de heer M. C. van Staave- ren ontvingen onderscheidingen uit het waarderingsfonds voor de manier waarop zy voor het belang van de Nederlandse bloemisterij (door voor lichting, publikaties onderzoek onderwys) hebben geyverd. Aan deze onderscheidingen is een bedrag van f200 verbonden. Zeven Aziatische bondgenoten van Amerika zullen de V.N.-secretaris generaal tekst en uitleg vragen van zyn uitlatingen over Vietnam, en in het by zonder van zyn uitspraak dat dit land niet van vitaal strategisch belang Is voor het westen. De Philip- pynen, Nationalistisch-China, Japan Zuid-Korea, Laos, Maleisië en Thai land bestryden Thants uitspraken, dat het Zuidvietnamese Bevrijdings- front geen stroman van Noord-Viet- nam is, dat Zuld-Vietnam niet van vitaal belang is en dat het in zyn val geen andere landen zou meesle pen. Minister Rusk verklaarde giste ren al tegenover de pers dat Amerika het niet eens is met Thants verkla ring. Onderscheidingen By KB. is aan prof. dr. J. Dank- meyer in Oegstgeest, prof. dr. G. W, J. Drewes in Noordwyk, de heer A. G. Aukes in Wassenaar, directeur van het Afrika Instituut verlof ver leend tot het aannemen van het commandeurschap in de orden van de republiek Tunesië, idem tot het aannemen van het officierskruis mr. G. C. van der Willigen, burgemees ter van Leiden en de heer J. Dreeuws, commissaris van Politie. (Van onze R'damse correspondent) Burgemeester W. Thomassen heeft gisteravond het PSP-raadslid C. Oos- terwijk een afstraffing gegeven. Het onderwerp was de gemeentebegroting 1967, maar de heer Oosterwyk had het over de oorlog. Hy noemde na men van havenbaronnen, die zo zei hy arbeiders gedwongen heb ben lid te worden van de NSB. Burgemeester Thomassen: „Al lui stert er haast niemand naar u, ik doe dat wel. U gaat te ver. U noemt en beschuldigt mensen, die zich niet kunnen verdedigen, terwyi velen van hen groots illegaal werk hebben ver richt. Het is eenvoudig een schan daal, dat u een openbaar lichaam als de gemeenteraad naar beneden haalt. Meermalen komt u nu al met my als voorzitter in conflict. Ik denk er sterk over u optreden in het senioren convent te bespreken en u voorgoed het woord te ontnemen. Nu zullen er wel weer ingezonden stukken komen van PSP-ers, die wat tegen het optreden van de burge meester van Rotterdam hebben. Maar dit optreden van u gaat niet op. U demonstreert de afgang van de kleine partyen door zo op te treden en zulke insinuaties te uiten". In zyn weerwoord trachtte de heer Oosterwyk Iets te laten zien van het geen hy in de oorlog heeft moeten doorstaan. Hy herinnerde aan zyn deportatie naar Amersfoort en aan hetgeen fascisten hem hebben aan gedaan. „Had u als burgemeester de ze achtergronden geweten, dan had u wel anders op myn woorden gerea geerd".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3