Geen verhoging premie van Peking Hier en daar ontslagen of werktijdverkorting MARS Veldkamp over artsenconflict Politiek gevaarlijk Oudejaarsrel Joure snel berecht LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 JANUARI 19 Ste?ds hoger slaan de golven Mao's terreur over Rood-China en steeds duidelijker biykt, dat het hier gaat om een hard gevecht tussen twee mannen met hun tegen strijdige inzichten en beiden met hun overtuigde aanhang: Mao Tse-toengMinister Veldkamp heeft in aan de ene kant en president Lie? [nota aan de Tweede Kamer medede- Sjao-tsji aan de andere. Thans heeft ling gedaan over het verloop van de een blad van de Rode Garde open-onderhandelingen en het akkoord lijk bekendgemaakt, dat Mao het intussen huisartsen en ziekenfondsen. 1958 heeft moeten afleggen tegen In een mondelinge toelichting op Lioe, wiens economische opvattingen j de nota zei minister Veldkamp dat het toen van die van Mao hebben ee- jbij het onwaarschijnlijk acht, dat de wonnen. Een gegronde veronderstel- Ziekenfondsraad de overeenkomst ling is daarmee zekerheid geworden,n°£ zou aantasten. Zoals gemeld. Maar Mao heeft zich bij die neder-1 m°et de overeenkomst nog worden laag niet willen neerleggen. Wat zich I goedgekeurd door de ziekenfonds- thans voltrekt is een nieuwe „grote |raad met tenminste een tweederde mars", maar niet in -geografische1 meerderheid, doch in politieke zin. Mao vecht voerDe reeds voor 1967 vastgestelde de laatste zege in zijn leven. Hij i.s kenfondsprembie van 6.6 procent opnieuw op mars, gesteund door de „Rode Garde" en onder het motto van de „culturele revolutie". Bij die kruistocht ontdekt zijn aanhang overal „tegenstanders van de partij politiek van voorzitter Mao". „mon sters en demonen die de kapitalisti sche weg kiezen" en „verdedigers van de burgerlijk-reactionaire lijn" en meer van dergelijke kreten. De jong ste ontwikkeling houdt in, dat Mao's culturele revolutie moet worden over gedragen aan de fabrieken en aan het platteland. President Lioe Sjao- tsji en partijsecretaris Teng Hsiao- ping zijn daarbij de boosdoeners, die de doorbraak, tegenhouden. Geen middel is min genoeg om hun het Minister Bakker (Econ. Zaken) zei zwijgen op te leggen. Het allernieuw- de overtuiging te hebben, dat de ste Is het gebruik van spotprenten, eventuele invoering van een prijzen- waarop Lioe en Teng bijv. worden af beschikking niet onrechtmatig zou gebeeld terwijl ze naar Chrbesjtsjow j z'Jn geweest. Er bestaat de mogelijk- luisteren of in de gestalte van Don j ^eid de artsendienst onder de prij- Qulchotte en Sancho Panza. die rie I zenwet t€ brengen, zo merkte hij op. euvele moed hebben om ten strijde j De reeds ten departemente voor- te trekken tegen Mao. Hoe diep men j bereide prijsmaatregelen voorzagen bij het hanteren van dit wapen al niet in de invoering van een eigen gezonken is. blijkt uit de afbeelding, risico. waarop Lioe voorgesteld wordt als, De minister van Economische Za- een hond die tegen de zon blait en r^n deelde mee. dat de reeds door zijn vrouw als prostituee Mevr.gev6erde verhoging van de tariefstel- Mao heeft aan deze verheffende jjing Voor niet-verzekerden op zijn strijd deelgenomen door in een rede departëment. thans nog onderwerp te verklaren, dat mevr. Lioe „onoD- Van studie, uitmaakt. ALs voorlopige recht en onbetrouwbaar' is. Het wal- conclusie zei hij daarover, dat thans gelijkste is 'nog wel. dat de dochter I sprake is van een „redelijke gerecht en de zoon van he: Chinese staats- vaardigde" wijziging van de tarief- uc hoofd gedwongen zijn in een vlug- j stelling. Minister Veldkamp ontken-j^." schrift van de Rode Garde hun va- |de als zouden de zlekenfondsorgani- verei der van „verraad van de revolutie" saties niet in gelijke mate in het beschuldigen 'overleg op regeringsniveau betrokken 1 -- - noemde de minister een kostendek kende premie, die nog enige ruimte laat voor onvoorzien. Er is. althans op dit moment, geen aanleiding tot premiestijging en ook de nieuwe pen sioenregeling (die ingaat op 1 janu- nuari 1967) zal. naar de mening van de bewindsman, jjiet tot moeilijkhe den in de premiesector aanleiding ge ven. Het invoeren van een eigen ri sico in de ziekenfondsverzekering is niet in discussie geweest, zo stelde hij met nadruk. Prijzenbeschikking De Russische leiders zijn gisteren over het land uitge zwermd om onderafdelingen van de communistische partij persoonlijk in kennis te stellen van het standpunt van het Kremlin, dat de politiek van China een gevaarlijke fase heeft bereikt. Premier Kosigin voerde het woord op een bij eenkomst in Tsjeljabinsk in de Oeral, president Podgorni sprak in Swerdlowsk, in het zelfde gebied, politburo Woro- now in Pskow (Noord-Rus- land), partij leideretaoishrdlue land), partijsecretaris Oesti- now in Rostow aan de Don en vakbondsleider Girsjin in Kos troma, bij Moskou. De Kremlin-leiders gaan gewoon lijk alleen de provincie ln wanneer er kwesties van groot nationaal be lang aan de orde zijn. Volgens wel ingelichte kringen zjjn woensdag op partijbijeenkomsten in Moskou en Leningrad nieuwe spanningen in de Russisch-Chinese betrekkineen be sproken, waarover eerder twee gehei me brieven waren rondgestuurd. Langs de grens tussen de twee lan den zou het onlangs tot enkele inci denten zijn gekomen, waarbij slacht offers zijn gevallen. Rapenburg 10; Tienersociëteit ,,'t ZONDAG Gebouw Zljlslngel 2: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 10 uur Rapenburg 10: Open Huls Tlenerso- ciëtelten ..'t Roefje" en ..'t Venster". 8 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom Spr. evangelist N v. d Brugge 7.30 uur nam Steensc-huur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen Stadsgehoorzaal (foyer): VVD-deb» caolub „De 1 Gebouw Zijlsingel 2; Volle Evangel* zending. Spr. dihi. J. Zijlstra. 8 ij Petruszaal'tje Lammenechanswej Ledenvergadering ,,De Natuurvrien' Dia-lezing „Aquariumavonturen". 8, hardkade)Receptie pater de Pontl (IC jaar Jeugdwerk) 3 5 uur nam, Zulderkerk: Intrede dT. W. v. d. Zwaan. 7 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen 4 en 6.30 u. nam. Stom-Filmer schap Lelden. Psychometrisch sterdam. 8 De Nederlandse golfspeler Mar tin Roeslnk heeft in de tweede ronde van het golfkampioenschap van Nieuw Zeeland voor professionals in Tauranga de leiding behouden. Roe- sink kwam vrijdag in 72 slagen één onder par rond. wat zijn totaal na twee ronden op 138 bracht. De Australiër Dunk is met een totaal van 139 <70 en 69) tweede. Een belangrijk strijdtoneel wordt thans gevormd door de vak bonden. Volgens Radio-Moskou ih de „Chinese Federatie van vak verenigingen" opgeheven, maar erg waarschijnlijk klinkt dat niet. omdai het hier gaat om een massaal lichaam, dat naar schatting vijftien tot twintig miljoen leden telt, ver deeld over enige tientallen vakorga nisaties. Vermoedelijk heeft de cor respondent van de Japanse „Asahi Sjimboen" een blad met een mil joenenoplage het bij het rechte eind: in een recent artikel schrijft hij, dat „een nieuwe revolutionaire groep arbeiders de macht in de Fe deratie in handen heeft genomen". Dit zouden dan vanzelfspre kend aanhangers van Mao zijn en hun greep naar de macht zou „een nieuwe harde slag voor president Lioe en partijsecretaris Teng bete kenen". De voorzitter van de Fede ratie, Lioe Ning-ji, is al door de Rode Garde gehekeld als een volgeling van de bourgeois-reactionairen Lioe en Teng. Opmerkelijk is ook, dat het vakbondsblad King Ren Ribao niet meer verschijnt, hetgeen een aan wijzing is van de scherpe tegenstel ling tussen de vakbondsleiding en de „culturele revolutie". Met de strijd op vakbondsterrein zijn Mao's mo gelijkheden overigens nog niet uit geput. Ook de legerleiding moet dras tisch gereorganiseerd worden. In zijn functie van minister van Defensie heeft Mao's schildknaap en waar schijnlijke opvolger Lin Piao de com mandanten gewaarschuwd, dat zij „niet mogen verslappen in hun re volutionaire activiteiten". Toch blijkt uit een hoofdartikel in het „Dagblad voor het. bevrijdingsleger" een ar tikel dat door Lin Piao zou zijn ge schreven een zekere bezorgdheid over de toekomst van het leger. De schrijver beseft duidelijk, dat de reorganisatie van een leger en het vervangen van bekende en gewaar deerde commandanten door slaafse volgelingen van Mao's partijlijn een niet ongevaarlijke bezigheid is. Toch vindt hij het nodig het huidige pro motiebeleid onder handen te nemen, omdat dit van invloed is op de vraag „of het leger in handen zal komen van kameraden, die waarlijk loyaal staan tegenover de gedachten van Mao" en tevens op de vraag „of de politiek van de party grondig in het leger kan -worden doorgevoerd". Daarom „moeten de beste comman danten en strijders onvervaard op verantwoordelijke en belangrijke posten worden gebracht". En zo zui veren Mao en zijn trawanten maar voort: eerst in de kunst en nu dus in de fabrieken, op het platteland en in het leger. Alles wordt volgestopt met Mao-satellieten. Hoe deze gang van zaken in overeenstemming kan worden gebracht met de onverbid- deltke noodzakelijkheid de produktie op gang te houden en zelfs aanzien lijk te vergroten om de groeiende bevolking te voeden, is allerminst duidelijk. Het juist begonnen jaar zal naar alle waarschijnlijkheid een felle strijd tussen Mao's dogmatisme en Lioe's realisme te zien geven. De uitslag is moeilyk te voorspellen, maar zal zowel voor Rood-China als voor de rest van de wereld van het grootste belang zijn. zijn als de huisartsenvereniping. In het laatste schrijven van de fond sen wordt n.l. gesteld, dat de fond sen het door de regering gevoerde be leid onjuist achten, omdat daardoor aan de ziekenfondsorganisaties elke mogelijkheid tot nader overleg is ontnomen. De minister noemde deze opvatting een „misverstand". Hij zei zich te willen onthouden van het uit spreken van een oordeel over de on- De Duitse voetbalclub Meide- richer SV, spelend in de Bundesliga, heeft een naamsverandering onder gaan. De naam wordt „MSV Duis burg", waarmee men hoopt voetbal liefhebbers uit geheel Duisburg te trekken. Tot nog toe kwamen de meeste aanhangers uit het stadsdeel Meiderich, waar de club haar domi cilie heeft. Ghani: „Indonesië zal zich honden aan akkoord" De presidentiële adviseur voor po litieke aangelegenheden. Roeslan Abdoel Ghani, heeft gisteren ver klaard. dat Indonesië zich zal hou den aan de overeenkomst met Ne derland met betrekking tot West- Irian. Abdoel Ghani legde deze ver klaring af na een bijeenkomst die hij had met president Soekarno. Indonesië en Nederland hebben in 1963 onder auspiciën van de Verenigde Naties een overeenkomst inzake West-Irian ondertekend om na te gaan of de bevolking van West-Irian by Indonesië wil blijven of zich weer bij Nederland voegen. Ghani voegde er echter aan toe, dat als Indonesië in 1968 algemene ver kiezingen houdt, waaraan door West- Irian ook deelgenomen zal worden, de afgevaardigden van de Verenigde Naties in Indonesië, in staat zullen zijn zelf te oordelen. Hij ontkende de berichten dat het woord plebisciet in de overeenkomst met Nederland opgenomen is. Oplopend krediet Frans Beeren (Van onze Roermondse correspondent Het bankkrediet van Frans Bee ren N.V. in Weert bjj de Amrobank in die plaats is gisteren nog eens verhoogd met het bedrag, dat nodig was om de lonen aan een 900-tal uurloners uit te betalen. Het krediet was tot woensdag al opgelopen tot f 7.800.000.Of het bankbedrijf in Weert de in surséance van beta- j ling gedompelde fabriek nog verder de helpende hand zal toesteken, is I nog niet beslist. I De directie van de fabriek besloot gisteren definitief een werktijdver - j korting aan te vragen by de arbeids- inspectie in Maastricht. De maat- regel nodig in verband met stag- I natie in de levering van grondstof - i fen door Belgische leveranciers I treft voorlopig 40 mannen en 60 vrouwen in het bedrijf. Dertig werkneemsters van het confectiebedrijf ..Velila" in Weert, dat loonopdrachten voor Beeren- I Weert uitvoert, hoeven maandag niet op het werk te verschijnen. Hun v/erkgélegenheid hangt van verdere i orders van Frans Beeren af. I Ook van elders komen berichten over werktijdverkorting. een speciale gecombineerde zitting van politie- en kinderrechters in Leeuwarden werd gistermiddag snel recht gedaan met betrekking tot een elftal raddraaiers betrokken by de oudejaarsrel in Joure, waar in de nacht van oud op nieuw een hyste rische menigte het politiebureau met brokken steen, hout en ijzer beko gelde, zodat er aan de straat geen ruit heel bleef. Vier van de elf ver dachten waren strafrechterlijk meer derjarig. De zaken tegen de andere zeven jongelui werden achter geslo ten deuren behandel. De rayoncommandant van de Rijkspolitie in Joure verklaarde als getuige, dat er met de Jourster jeugd een „sportafspraak" was gemaakt, waarbij de politie toezegde zich tij dens de jaarwisseling zo weinig mo gelijk in het centrum van de plaats te laten zien. Omstreeks één uur 's nachts liep het echter mis. De officier van Justitie vond het voornemen van de politie de jeugd niet te provoceren wijs, hij nam het de jongeren kwalijk dat zij de afspraak verbroken hadden. Drie van de vier verdachten die daad werkelijk aan de vernielingen hadden deelgenomen, of daartoe hadden opgeruid, werden ver oordeeld tot drie weken gevangenis straf waarvan twee weken voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar en de bijzondere voorwaarde dat zij binnen drie maanden bedragen van 50 tot 75 gulden schadevergoeding moeten betalen. De vierde die, staande op een olie vat, „hi-ha-happening" had geroepen kreeg een week verwaardelijk. Hy verklaarde te hebben verwacht, dat iedereen door dit gebrul zou gaan zitten. Hte bleek echter, dat de komst van zes politiemannen met gummi stokken een veel kalmerender uitwer king had. Zo deelt de directie van de N.V. J. Nooit-gedagt en Zn. in IJlst mede, dat het in de bedoeling ligt maan dag 23. januari over te gaan tot werktijdverkorting voor 38 van de in totaal 140 bij „Nooitgedagt" aan wezige werknemers. De werkdagen zullen worden teruggebracht van vijf tot drie per week, voor een maxi male periode van zes weken. Na die Lijd moet de directie de toestand op nieuw bekijken. Behalve schaatsen maakt „Nooitgedagt" veel gereed schap voor de bouwwerken. De N.V. Koninklijke bontweverij ..De Batavier" in Winterswijk zal Brandkastdieven bekennen kraak Vijf inwoners van Amsterdam hebben bekend verleden maand uit een hotel in Soest een brandkast met inhoud van ongeveer 11.000 gul den te hebben weggehaald. De Am sterdammers zijn deze week in ver band m^t een andere zaak in Heem stede aangehouden. De brandkast, die in zijn geheel werd meegenomen bevatte een groot aantal gouden munten ter waarde van ongeveer 8.000 gulden en een aantal bank biljetten. Voor degenen, die aanwij zingen konden geven die zouden lei den tot de arrestatie van de daders had de eigenaar, de heer E. Krekel, een bedrag van 500,- gulden uitge loofd. Kort na de diefstal meldde zich een ongeveer 70-jarige waarzegster uit Hilversum. De hoteleigenaar schonk weinig aandacht aan haar voorspel lingen, maar nu de inbraak gere construeerd is en de daders bekend zijn blijken enkele van haar voor spellingen juist te zijn geweest. misschien werktijdverkorting toepas sen. Aangezien de vergunning daar toe pas na verloop van tijd wordt verleend heeft de directie het raad zaam geacht nu een aanvraag daar toe in te dienen. Indien zou blijken, dat er gebruik moet worden ge maakt van de wertkydverkorting dan zal deze voor het gehele pro- duktiepersoneel, 400 man, gelden. De werktijd zal dan gemiddeld met een derde moeten bekort. Ontslagen Ook zyn weer berichten over ont slagen binnen gekomen. Onder-1 meer uit Hoogeveen. waar werkloze bouw vakarbeiders binenkort gaan demon- Volgens een mededeling van het gewestelijk arbeidsbureau zijn daar bij de N.V. voorheen Klijnsma, be- tonfabriek en bouwmaterialen nu 12 personeelsleden ontslagen. Het on gunstige weer en de daling van het aantal te voeren werken zou hier van de oorzaak zyn. In dit bedrijf werken 110 perso- Als gevolg van een reorganisatie zijn bij de N.V. de Eersteling con structiebedrijf 8 mensen ontslagen. Hier werkten in totaal 62 man. Ook de directie van Oak Elektro Ne- tics Holland N.V., voorheen Messa Electronics N.V., een Amerikaans bedrijf in Emmen heeft moeten be sluiten 15 van de ongeveer 90 werknemers te laten afvloeien. Men heeft voor de gedupeerden in over leg met de vakbonden een regeling getroffen. De huidige voorraadspo- sxtie, de verminderde vraag naar te levisie-antennes en accessoires en cle sterke toeneming' van centrale an tenne-systemen in de nieuwe woon wijken zijn voor de directie aanlei ding geweest om de vervaardiging van deze groep produkten stop te zetten. Wyszynski zwijgt De Poolse kardinaal Stefan Wys zynski, bekend om zijn veelvuldige openlijke kritiek op de regering van zijn land, zal deze maand geen ver klaringen in het openbaar afleggen, zo is in de Poolse hoofdstad meege deeld. Waarnemers brengen dit in verband met de hervatting van de onderhandelingen tussen de leiders van kerk en staat in Polen over sle pende kwesties. Het overleg werd vorige week heropend na een onder breking van ruim drie jaar. Eén bijbel Roomskatholieke en protestantse bijbeldeskundigen hebben verklaard, dat men op korte termijn praktische stappen kan nemen om te komen tot een gemeenschappelijke bijbel. Op een bijeenkomst in Vaticaan stad, die woensdag begon, heeft kar dinaal Bea, het hoofd van het Vati caanse secretariaat voor de eenheid onder de christenen, verklaard dat „men op de drempel staat van een grootse onderneming". Vertegenwoor digers van de twee richtingen ver kennen de mogelijkheden tot samen werking bij het vertalen en versprei den van de bijbel. Paus Paulus over China Paus Paulus heeft gisteren een be roep op China gedaan de contacten met de r.-k. kerk weer aan te kno pen, zeggend dat de kerk nooit de vijand maar altijd een vriend van China is geweest. De paus zei dit in een preek tijdens een mis ter gele genheid van de 40ste verjaardag van de wijding van de eerste Chinese bisschoppen en de 20ste verjaardag van de instelling van de r.-k. hiërar chie in China. De r.-k. kerk zou degenen, van wie zij volledig is afgesneden op het Chi nese vasteland nooit vergeten en zou de hoop op wedergeboorte en ontwik keling van de kerk onder hen nooit opgeven, aldus de paus. die eraan toevoegde dat op het jongste Vati caanse concilie geen Chinese afge vaardigden ware nen dat alle mis sionarissen door China waren uitge- „Wij zouden ook over vrede willen spreken met degenen die in China regeren" aldus de paus. wachtkamer Stadsgehoorzaal: 5de i rajj Vladlj Ashkenazy, 8 Hogewoerd 175: Dienstvergaderi van Jehovah's getuigen. 7.25 uur na WOENSDAG 'Stadhuis (trouwkamer): Spreeku sociale raadsvrouw 4 6 uur nam. Kónlngskerk (bij-zaal): NCV'B j neel „Madame Princesse", 8 uur nt DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal): NC aid. Z.W. Spr. dhr. A, Kielt over „Cr| tlvitelt en persooniijkheidsvormir.| Rest. Van der Heijden: Israeli* Nationaal Verkeersbureau. Israëlava Rode Cubanen in Kongo-Brazzaville In Kongo-Brazzaville (het lige Franse Kongo) bevindt zich groep gewapende Cubaanse com nisten, die minstens 700 man sterk is, zo hebben functionarissen in Washington gisteren meegedeeld. De groep zou zo sterk kunnen worden dat ze een bedreiging vor men voor de omliggende landen. De Cubanen, die Angolese rebellen opgeleid hebben, zouden tot nu toe echter niet buiten Kongo-Brazza ville geopereerd hebben. Tot dusver zouden zij in hoofdzaak gediend heb ben als tegenwicht voor het natio nale Kongolese volksleger. Zij be schermen president Alphonse Mas- sambaDebat, die in Washington als communistisch georiënteerd be schouwd' wordt. BINNENLAND Vrouw gedood door bak De 29- jarige mej. G. C. E. Meijerink uit Amsterdam, die woensdagochtend op de Spiegelgracht in haar woonplaats werd getroffen door een neerstorten de houten bak van een hijsinstalla tie. is gisteren in het Wilhelmina Gasthuis aan haar verwondingen overleden. Het ongeluk gebeurde, doordat op het moment dat zij een bouwwerk passeerde de kabel brak waaraan de 50 kg zware bak hing. Bord met doodskop hielp Op de gevaarlijke wegkruising in Slikker veer, waar verontruste buurtbewo ners begin deze week een „verkeers bord" plaatsten, waarop een doods kop stond afgebeeld, zijn gisteren officiële verkeersborden geplaatst. Het kruispunt, waar regelmatig ver keersongevallen gebeurden en waar begin november twee personen om het leven kwamen, is nu een voor rangskruising geworden. CAO bakkersbedrijf Het geor ganiseerd overleg van werkgevers- en werknemersorganisaties in het bakkersbedrijf heeft in beginsel overeenstemming bereikt omtrent een loonsverhoging van vier procent. MET EEN ENKEL WOORD De nadere uitwerking hiervan hoopt het georganiseerd overleg op 19 ja nuari a.s. in een eindvergadering vast te stellen. Postkantoren op koopavond De PTT is gisteren in Helmond, Mill, Grijpskerke en Vriezeveen begonnen met de postkantoren tussen zeven uur en half negen 's avonds voor alle postzaken open te stellen voor het publiek. Slaagt dit experiment, dat een aantal weken zal duren, dan worden te zijner tijd in alle Neder landse gemeenten die een koopavond kennen, de postkantoren tijdens die avond opengesteld. BUITENLAND Relletjes in Nigerië In Okirika in oost-Nigerië hebben betogers ver scheidene gebouwen in brand gesto ken en de plaatselijke autoriteiten op de vlucht gejaagd. De politie maakte bij pogingen tot herstel van de orde gebruik van haar vuurwa pens. Een onbekend aantal personen werd gewond. Nieuw initiatief Het Westber- lijnse stadsbestuur heeft gisteren in de pasjeskwestie een nieuw initiatief genomen. Van ambtelijke zijde is meegedeeld, dat de Westberlijnse vertegenwoordiger van de onder handelingen met oost-Berlijn, Kor- ber, zijn Oostduitse onderhandelings partner, Kohl, heeft uitgenodigd voor een gesprek op 11 januari naar West-Berlijn te komen. Dit gesprek zou gaan over voortzetting van de taak van het pasjesbureau voor drin gende famillegevallen. Joegoslaaf onder verdenking De Spaanse politie ondervraagt een 34- jarige Joegoslaviër, Kovack, in er- band met de moord op de Algerijn se oppositieleider Mohammed Khider. Volgens de politie heeft Kovack een actieve rol gespeeld in de organisa tie en uitvoering van de moord, die, zo meent zij, door „beroepsmoorde naars" gepleegd is. Mislukte poging Twee mannen moesten hun poging naar West-Ber lijn te vluchten gisteren onder ge weervuur van Vopo's opgeven. Het Is niet bekend of ze gewond raak- Pancraitiusschool Weefexpositie 10.30 i Stadsgehoorzaal: Concert: „De St des Volks en Jeugdkamerorkest Lelc Schouwburg: K. en O. R'dams:' neel „Madame Princesse", 8 uur ni W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-j spreksavond. 8 uur nam. Alphen aan den KJJn (Avifauri Vebo-Lelden familieavond, 7.30 Zoeterwoude (H. Rijndijk 49): K. O.-cursus pottenbakken voor gev Weefexpositie 10.3 Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Al-lel Parrem-nikwa-rtet, 8 uur nam. Lesgebouw (SteenschuurNOVB >etenvoude (H. Rijndijk 49): A; l K. en O.-cursus pottenbak! beginners, 8 uur nam. BIOSCOPEN „The professionals", 1 I. 7 en .9.15 uur. 4.30, 7 en 9.15 uur. „The Knack". 18 Jaa Dagelijks 2.30, 7 en .9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Persona", 18 jaar. REX: „Het bloedritueel bles". 18 jaar. Dagelijks 2.30. 7 i Zondag 2.30, 4.45, LIDO„Operati Dagelijks 2.30, 7 Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. ASTRA Wassenaar: ..Mary J LakenhalTentoonstelling teke ;en uit Prentenkabinet. Werkd. II t uur; 's zondags 1 4 uur nam. i zondags 1317 Rijksmuseum voor Volkenku Ten toonstelling van Japanse pre van Kyösaï Dagelijks 10-17 'b Zondags 13—17 uur Rijksmuseum voor VulkenKi (Steenstraat 1Dag 10-17 u: '8 Kunstzaal Heuff (Wassenaar); toonstelling werk van Corlnne Fra Heslenfeld en Wlm Vaarzon Morel opend maandag t/h zaterdag 10 Avond- en nachtdienst der apotl Geopend voor spoedeisende gevi Doeza Apotheek, Doezastraat 31 21313. Apotheek Voorschoten ls op z< 8 Januari gesloten van 's morgi Apotheek R. van Breest Sirw Leiderdorp en de Oegstgi de ten. De twee mannen baanden zich een weg door het prikkeldraad toen ze ontdekt werden. De Oostduitse grenswachten vuurden drie salvo's af waarop het tweetal zich overgaf en werd meegenomen. Deense prinses in Thailand Prinses Benedikte van Denemarken is voor een bezoek van elf dagen in I Thailand aangekomen. Gisteravond j woonde de prinses een banket bij dat Studenten gearresteerd Vijf stu denten van de universiteit van Prin ceton zijn gearresteerd nadat de po litie op de campus van de universi teit en in de stad marihuana, hasjisj en stimulerende pillen in beslag had genomen. Nieuw Auschwitz-proces In Frankfort worden voorbereidin gen getroffen voor een derde en vier de Auschwitz-proces. Het derde pro ces gaat tegen drie voormalige kamp opzichters die zelf gevangen waren. Zij worden beschuldigd van deelne ming of medeplichtigheid aan moord. In het vierde proces moeten enige voormalige SS-lieden zich wegens in Auschwitz begane misdaden verant woorden. nded lenst Leidse huist zaterdagmiddag 12 uur 8 eigen huisarts te raadp Na zaterdagmiddag 12 uur men voor spoedgevallen dokte foon 2 2 2 2 2. BIJ geen gehoor van uiv hulsu specialist (of diens waarnemers HAAGS AGEND; rdag 5 Januari t/m sche Comedie: .Tussen paard en ZONDAG 8 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, sche Comedie: „Ik zoek Miouss Dlllgentla. 20.15 uur. Ned. Stichting: „The rape of Lucretis MAANDAG 9 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur. sche Comedie: .Tussen paard en DINSDAG 10 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uui neelgroep Centrum: „De reis wereld ln 80 dagen". Joseph's Place. '22.30 uur, K Kuituur Komedie: „Gesuobd". WOENSDAG 11 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 utu neelgroep Theater: .Saint Joan

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2