Vertrouwen in economie 'Hulsman wat provo's betreft vooringenomen' Kamer bezorgt prof. De Quay nederlaag een Bronchi lettere Fietsende bankrover in Frankfort gepakt Boerenfractie ging de koeien melken... Minister Bakker SCHUDEL* CITROEN haag: AGENE LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 JANlJA Procureur-generaal ergert zich aan artikel van Rotterdamse hoogleraar (Van correspondent» De procureur-generaal van de Hoge Raad, mr. G. E. Langemeijer, heeft In het vandaag verschenen Neder lands Juristenblad een scherpe aan val gelanceerd op de Rotterdamse hoogleraar prof. mr. L. H. C. Huls man, die onlangs de Amsterdamse politie beschuldigde van het plegen van mishandeling bij het optreden te gen de provo's. Prof. Hulsman, hoogleraar in het strafrecht, de strafvordering en de criminologie aan de Economische Hogeschool, poneerde in de medio no- vember verschenen artikelenbundel .Provo, kanttekeningen bij een deel- verschijnsel" de opvatting, dat de po litie in vele gevallen zonder noodzaak gewelddadig en vernederend is opge- I treden, terwijl ook justitie en rech terlijke macht onevenredig strenge maatstaven hebben gehanteerd. Dit artikel heeft de ergernis opgewekt i van mr. Langemeijer, die de schrijver I beschuldigt van „vooringenomenheid j en partijdigheid tegen het gezag". j Niet verwerpelijk De procureur-generaal, die tevens j redacteur is van het juristenblad, wil j zich niet rangschikken onder diege- nen, die het provo-verschijnsel zon der meer verwerpelijk achten en op grond daarvan het verwijt uiten, dat een hoogleiaar in het strafrecht, raadadviseur in buitengewone dienst van de minister van Justitie en lid van de raad van bestuur van de po litieschool. in zijn artikel de hand havers van recht, orde en gezag ln de rug aanvalt. „Nog dieper echter gaat de ergernis", aldus mr. Lange meijer, „van hen, die zoals ik, menen dat het een conflict betreft waarbij meer wederzijds begrip mogelijk en dus wenselijk zou zijn". Op grond van zijn hoge functies en de verantwoordelijkheid die hij draaft had prof. Hulsman (die ook in de uitzending vam AVRO's Televizier op 21 november duidelijk stelling nam - Red. L.D.), moeten beseffen, dat ve len hem juist daarom als onpartijdig beschouwen en gemakkelijk aan de suggestie ten prooi vallen, dat „wan neer zó iemand zó duidelijk partij kiest, die partij wel geheel het gelijk aan haar kant moet hebben". kracht ontwikkelt. ..De stelling te verkondigen, dat als de overheid niet met geringer middelen haar plicht van ordehandhaving kan vervullen, zij daarvan maar moet afzien, schijnt mij voor een strafrechtbeoefenaar, toch wel een zeer gewaagd stand punt". Samenvattend concludeert mr. Lan gemeijer, dat de eenzijdigheden in Hulsmans betoog de schrijver tot een even eenzijdige partijkeuze hebben gedwongen. Die partijkeuze heeft ook zijn gevoel meegesleept, waarvan zijn kritiek op de politie getuigt. Het ge vaar bestaat, dat het conflict tussen een deel van de jeugd en de overheid steeds meer mensen er toe verleidt partij te kiezen met als gevolg een extremisme naar beide zijden. „Een zijdige, bovendien onvoorzichtig ge formuleerde uitlatingen verhogen dat gevaar". ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm.95<-J Jongetje liep weg uit angst voor politie De 11-jarige Henk Alleman uit Weert heeft vandaag zijn ouders en de politie een moeilijke dag bezorgd door van huis weg te lopen. De jon gen was gisterochtend om half ne gen met de fiets van huis naar school gegaan, waar hij echter niet aankwam. De politie, die gewaar schuwd werd, liet een opsporingsbe richt uitgaan, dat o.m. over de ra dio werd uitgezonden. De vader van de jongen, die beroepsmilitair is, kreeg van zijn kazerne hulp aange boden, maar men had geen enkele aanwijzing, waar de jongen zich be vond. Gisteravond zag een chauffeur de Jongen in Eindhoven, maar hij ver loor hem uit het oog. Later werd hij toch gevonden bij het station in Eindhoven. Hij zei dat hij van huis was weggelopen uit angst voor de politie. De politie had zelf ook al een vermoeden in die richting uitgespro ken. Woensdagavond was Henk Al leman namelijk bij de jeugdklas van de verkeerspolitie van Weert geweest, omdat hij enige tijd geleden zonder achterlicht had gereden. De Jongen was kennelijk erg onder de indruk geraakt van de toespraak, die daar werd gehouden, reden waarom hij de benen nam, toen hij gistermorgen naar school zou gaan. Mende over atoomwapens voor Duitsland De Westduitse oppositieleider Erich Mende, voorzitter van de Vrije De mocratische Partij, gewezen vice- premier verklaarde gisteren dat het land eindelijk eens moet inzien dat zijn bondgenoten noch zijn buren Duitsland ooit een aandeel zullen toestaan in atoomwapenbezit. „Ook al geven wij vaak de indruk niets van het verleden geleerd te hebben, toch kunnen we wel aan nemen dat onze ooster- en wester- buren hun les geleerd hebben van de ervaring die ze in het recente verleden met ons hebben opgedaan en goed hebben geleerd ook". In West-Duitsland wordt alge meen aangenomen, dat overeenstem ming tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie over een verdrag cm de verspreiding van kernwapens stop te zetten niet ver meer is. Functionarissen van de regering van Kiesinger beklagen zich, dat ze niet van de ontwikkelingen op de hoogte worden gehouden. Sowjet- Rusland staat er op dat West-Duits land geen enkele zeggenschap over atoomwapens krijgt, terwijl Amerika West-Duitsland wilde opnemen in een gemeenschappelijke Atlantische of Europese kernmacht. Gerhard Jahn, staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, pleitte woens dag voor openhartige besprekingen met Amerika om de toestand zo snel mogelijk te verduidelijken. Mr. Langemeijer beschuldigt de Rot terdamse hoogleraar („van wie ik grote verwachtingen heb gehad") van een afkeurenswaardige vooringeno menheid, die ten onrechte in de vorm van een objectief, wetenschappelijk betoog is gegoten. Hjj hekelt het feit dat de schrijver enerzijds toegeeft niet over kennis van feiten te be schikken, maar anderzijds op grond van foto's en krantenberichten rustig tot ernstige beschuldigingen komt. De schrijver voert herhaaldelijk „struc turele oorzaken" van het provover- schijnsel aan zonder aan te tonen, welke die zijn. Daarnaast lijkt hij van uit te gaan. dat bij van wetsovertreders en vers ongelijk heeft wi (Van onze parlementaire redactie) De minister van Verkeer en Waterstaat, vice-premier prof. De Quay, heeft gisteren in de Tweede Kamer een ernstige nederlaag te incasseren gekregen. Kelner (30) (le dader De Kamer accepteerde nagenoeg unaniem een motie van de anti-revo- lutlonalre mr. Aantjes, waarin de minister werd uitgenodigd de ver hoging van het posttarlef voor nieuwsbladen terug te brengen tot 15 procent en niet eerdei; te laten in gaan dan op 1 juli. De regering had voorgesteld het tarief per 1 februari met 50 procent te verhogen. Bij de stemming, die bü zitten en opstaan werd gehouden, bleef slechts een vijftal KVP-ers zitten. De heer Aantjes had de motie, die hij een dag tevoren indiende, en waarin de regering werd gevraagd de tariefsverhoging geheel in te trekken, voor de aanvang van de vergadering aangepast aan de bereidheid, die prof. De. Quay al had uitgesproken om een verzachting van de maatre- AfliPlirinff BeI ln overweging te nemen. Tot niivLui ni(« ieders verrassing wees de minister gisteren echter ook de gewijzigde motie van de heer Aantjes met klem af. Hij zei, dat uitvoering van de motie zes miljoen op jaarbasis gaat kosten en voerde aan, dat dit be drag in mindering zal komen op de investeringen in de telefoonsector. „Daardoor ontstaat een verdere ver traging van 10.000 aanvragen", aldus prof. De Quay. De Kamer bleek niet bereid de be windsman in zijn argumentering te volgen. Zelfs de KVP-er Assmann, partijgenoot van de minister, ver klaarde ronduit, dat hij de bewinds man niet geloofde. „Als wij alle conflict I tariefsverhoging vandaag zouden itshandha- cfwijzen, zou dat betekenen dat er de meeste 380.000 telefoonaansluitingen minder zin. De heer Joekes (VVD) conclu deerde. dat de dagbladlezers dus in /oor 10.000 telefoonaansluitingen moeten zorgen. Dat vond hij onge- I De portie ,eidóe VRIJDAG Den Burcht Jacobazaal)Nieuw jaarsbijeenkomst „Ons Grunneger- Konlngskerk: Rullclub 7.3010 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Ven ster". 8 uur nam. ZATERDAG Hockeycantlne Roomburg: Trio Theo Toevendie. 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Roefje". 8 uur nam. Het Boshuis (achter Hofla&n 74): Nleuwjaarsinstulf Chr. Jongerenver.. >1 2: Volle Evangelie- J. Zijlstra. 10 Rapenburg 10: Open Brugge 7 Steensohuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Sp~ dhr. Diender, 10.30 uur voorin. Clubhuis ..De Zevensprong" (Bern- hardkade)Recepble pater de Ponti (IC Zwaan, Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 u. nam. MAANDAG Steenschuur 6: Spiritistisch Genoot schap Leiden. Psychometrisch gesprek sterdam. 8 Stam-Filmer drs. E. L. Berg (P.v.d.A.). caoRib ..De Detector", 7.30 9.30 2: Volle Evangelie - J. Zijlstra. 8 uur loof waardig. Desondanks handhaafde prof. De j Quay in tweede termijn zijn be- 1 rwaar tegen de motie. „Ik heb geen reden om aan de juistheid van mijn argumenten te twijfelen", zei hij. Daarop werd de motie zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De Kamer liet haar bezwaren te gen de overige tariefsverhogingen verder rusten om het Investerings programma van PTT niet nog der in gevaar te brengen. VRIJE BOER IN ARREST (Van onze Eindhovense correspondent) De Boerenpartij afdeling Enschede heeft gisteravond, wellicht voor de eerste keer, haar naam in de let terlijke betekenis eer aangedaan. De drie fractieleden van de En- schedese gemeenteraad en drs. H. Aldenkamp, kandidaat op de lijst voor de Tweede Kamer-verkiezing, hebben na hun dagelijkse arbeid de koeien gemolken van landbouwer W. van der Scheur uit Boekelo. Zij hebben ook de varkens te eten ge geven. een karwei dat zoon Jan van der Scheur pertinent weigerde te doen. Gisteren werd de 62-Jarige W. v. d. Scheur overgebracht naar hei huis van bewaring in Almelo. Hij wei gert al enkele Jaren lang mee te werken aan de inventarisatie Aan de hand van deze inventarisatie legt het landbouwschap de hoeren een jaarlijkse heffing op. De heer Van der Scheur is evenals vele an dere boeren in ons land van me ning, dat deze heffing volkomen onrechtvaardig is. Zijn zoon Jan zegt: „Niemand kan ons dwingen om lid te worden van een organi satie die ons alleen maar geld kost en verder geen zin heeft" Omdat, de heer W van der Scheur de inventarisatielijst niet wil op maken en inleveren bij het olaat- selUk bureau van het. P.B.O. in Haaksbergen, werd hij gisteren meegenomen naar Almelo, waar hy eerst morgen weer mag vertrekken Zijn zoon Jan, die op de boerderij om. tot taak heeft de koelen te melken, weigert tijdens de afwezig heid van zijn vader de 100 varkens te voeren. „Dat Is het werk van mijn vader en als de politie hem meeneemt moeten zij die taaie maar van hem overnemen Ze hebben me gewaarschuwd, dat ik een proces verbaal kan krijgen, als ik de var kens laat verhongeren. Dat liikt me niet mogelijk, want niemand kan mij verplichten de beesten van iemand anders te eten te geven', voert zoon Jan aan. Gelukkig is het niet zo ver gekomen. De fractieleden van de Boerenpartij hebben gisteravond geholpen met het melken van de koeien en ook de luid gillende varkens te eten ge geven. Frankfort heeft de 30-jarige kelner Gerhard Damann aangehouden, die bekend heeft de beruchte „fietsende bankrover" te zijn. Na een langdurig verhoor heeft Damann in de afgelopen nacht bekend bij vier overvallen op financiële instellingen in Frank fort. een bedrag van ongeveer 59.000 gulden te hebben buitge maakt. Maandag sloeg de „fietsende bank rover" zijn laatste slag, teen hij een bijkantoor van de Commerz- bank van 27.000 gulden beroofde. Tegenover de politie verklaarde Damann dat dit het sluitstuk van zijn carriëre als rover had moeten zijn. Hij had met de buit naar Tanger in Marokko willen uitwij ken, waar hij inmiddels een pen sion en een café gekocht had. Het plan om overvallen per fiets te plegen had Damann volgens zijn zeggen opgevat na in de krant te hebben gelezen dat een rover in Hannover per fiets had weten te ontsnappen. Bij Damann thuis vond de politie 17.000 gulden en een pistool. Na de overval van 6 juni vorig jaar op de Frankforter West- bank. die een buit van ruim 7.000 j gulden opleverde, was Damann met vakantie naar Marokko gegaan, waar hij ruimte huurde voor de oprichting van een pension. Omdat meer geld voor de inrichting i nodig was, besloot hij volgens zyn j verklaring een tweede overval te j plegen. Op 26 augustus beroofde hij j een filiaal van de Deutsche bank! in Frankfort van een bedrag van bijna 10.000 gulden. was aangeboden ook een café te gaan exploiteren. De financiën voor het, project Tanger werden op 6 november uitgebreid met een be drag van 14.500 gulden, verkregen uit een roofoverval op een ander filiaal van de Deutsche bank. dras kwam de ondernemende kelner tot de ontdekking dat pension en café meer geld kostten dan zij op brachten en zo pakte Damann op 2 januari voor de vierde maal zijn fiets. De overval op het bijkantoor van de Commerzbank gelukte, en bij zijn aanhouding wist Damann, die een nog onbeschreven strafblad had, te verklaren: „Ik had niet verwacht dat het zo snel zou ge beuren". Twee Nederlanders omgekomen bij ongeluk in België Twee Nederlanders zijn gistermid dag om het leven gekomen en een derde werd ernstig gewond bij een auto-ongeluk in Deurle, op de weg van Gent naar Kortrijk. Hun wagen slipte op de met sneeuw bedekte weg en botste tegen een vrachtauto, die uit de tegenovergestelde richting kwam. De 49-jarige mevr. A. van den Ben- Remelimk en de 29-jarige K. van de Graef, beiden uit Haarlem, zijn kort na hun overbrenging naar een zie kenhuis in Deinze overleden. De der de inzittende, een 41-jarlge inwoner van Alkmaar, die de auto bestuurde, is ernstig gewond. Café (Van onze parlementaire redactie) Minister Bakker van Economische Zaken heeft vertrouwen in de groeikracht van de Nederlandse economie. „Als alles loopt zoals we verwachten", zo zei hij gisteren in de Tweede Kamer „Dan kunnen we in 1968 met een schone lei beginnen" Petruszaaltje (Lammensc Ledenvergadering jjr Stadsgehoorzaal: 6de Abo concert. Residentie-Orkest. Willem, van Otterloo, solist Ashkenazy, 8 uur Diens tvergadering tulgen. 7.25 uur nai WOENSDAG Schouwburg: K. en O. neel „Madame Princesse", 8 Jell] Rest. Van der Heijden: Nationaal Verkeersbureau. Ia des Volks en Jeugdikamerork< Schouwburg: K. )-Lelden familieavond, mie (H. Rijndijk -j Dienstvergadering van Je tulgen. 7.25 uur nam. BIOSCOPEN TRIANON: „The professiot Dagelijks 2.30, 7 en .9.15 uu Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.1; CAMERA: „The Knack" Dagelijks 2.30. 7 en .9.15 lil Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 STUDIO: ..Persona", Dagelijks 2.30, 7 en .9 Zondag 2.30, 445, 7 e LUXÖR: ,,Dc stem a.l. Dagelijks 2.30, „Het bi 18 Jaar. 1# REX: „Het bloedritueel va» Dagelijks 2.30, 7 l_ Zondag 2.30, 4,45. 7 .Al TENTOONSTELLING^1 Lakenhal: Dag 10-5 u ^Tentoonstelling^ ri). .V0,Ö Geopend dage)! „Ball, 's zondags 1317 De ontwikkeling van de laatste tijd maakt het wel nodig, dat men zich irschijnUJk ge- j inspant de industrie in sommige stre- de concurren- ADVERTENTIF DUBBEL GESTOOKTE NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN BINNENLAND 105-jarige De oudste inwoonster van Den Bosch en waarschijnlijk de oudste religieuze van Nederland, zus ter Basilissa (Helena Heister) heeft gisteren in het St. Ignatiusklooster aan de Postelstraat in 's Hertogen bosch, haar 105de verjaardag ge vierd. Zuster Basilissa die nog een uitstekende gezondheid geniet, heeft van haar 83-jarige kloosterle ven er 60 in de missie in Indonesië doorgebracht. Er waren zeer vele ge lukwensen, waaronder een telegram van Koningin Juliana. MET EEN ENKEL WOORD maken. Het wordt beslist geen eigen die in Zaandam is gevestigd en daar- nieuwsdienst, zo verzekerde een I naast, over een produktie-appa- woordvoerder van de Nederlandse raat in Den Bosch beschikt, heeft Spoorwegen. Het gaat om korte aan- Finbrood N.V. overgenomen. Het be duidingen van bijvoorbeeld de uit- l^eft slag van Liverpool-Ajax en andere uitschieters in het binnen- en bui tenlandse nieuws, waarvoor algeme ne belangstelling bestaat. Brandkastkraak Ede Met een gestolen snijbrander hebben inbre kers de brandkast gekraakt in het Vonnis havenfraudezaak De j kantoorgebouw de firma Sie- rechtbank in Rotterdam heeft de 69- Jarige ex-directeur van het scheep- vaart-expetitie- en controlebedrijf Globus in Rotterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden voorwaardelijk en een geldboete van f 4.000. Veertien dagen geleden had de officier van justitie anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest gevorderd. De oud-Globus directeur moest tereent staan, omdat hij ervan werd ver dacht een aantal van zijn onderge schikten te hebben aangezet tot het vervalsen van zogenaamde stuur mansbriefjes, waardoor de Duitse re derij Hansa uit Bremen werd bena deeld voor een bedrag van ongeveer 1 700.000. Nieuw voor treinreizigers De Nederlandse Spoorwegen zullen met ingang van heden via de omroepin stallaties op de grote stations be paalde zeer belangrijke nieuwsfeiten berg in Ede, importeur van land bouwtrekkers. De daders verdwenen spoorloos met f 3.000 aan baar geld. De middag daarvoor was juist f 7.000 de bank gebracht. Daar greep het krakersgilde dus naast. De in brekers kwamen het oude kantoorge bouw binnen door forcering van een •oordeur. Ze ontvreemden in het be drijf zuurstofcylinders en sntfappa- ratuur, liepen door naar het nieuwe gedeelte van het bedrijf, sloten de gordijnen en zetten een met een zeil bedekt rek voor de ramen om vooral geen licht van de snijbrander te la ten doorschijnen. Val van 27 meter Tijdens werk zaamheden aan het dak van de nieuwe vuilverbrandingsinstallatie in Den Haag ls de 46-jarige monteur J. Hoekstra uit Papendrecht. gevallen en om het leven gekomen. De man viel van een hoogte van 27 meter. Finbrood naar Verkade De Ko- fabriek in Weert, voorheen Knackebrod digd. Evenwel ligt het niet in de be doeling, dat de Verkade de fabrica ge van knackebrod ter hand neemt, daar zij als vertegenwoordigster van Wasabrod A/B, Filipstad- Zweden, Verkade-Wasa knackebrod in de handel blijft brengen. De knacke- brodinstallatie is dan ook niet in, de overname van Finbrood NV begre pen en zal worden verwijderd. BUITENLAND Veel minder mijnwerkers Het tiepositie ten opzichte van het bui tenland te verstevigen. De bestedingen kunnen dit jaar nog ongeveer 4 procent stijgen, ter wijl de particuliere Investeringen niet hoeven te dalen. Dat is een gun stiger beeld dan de jaren 1952 en 1958 te zien gaven, die óók volgend op jaren van overbesteding een daling van het bestedingsvolume te zien gaven. Bijsturen Er is volgens de minister geen sprake van, dat het kabinet met alle geweld het evenwicht op de beta lingsbalans wil herstellen, zoals de socialist Roemers had gezegd. Er wordt voor dit jaar een overschot van een half miljard verwacht. Dat is slechts een derde van de tekorten uit de jaren '64 tot '66. „Mocht de betalingsbalans zich sneller gunstig ontwikkelen dan we verwachten, dan kunnen we bijstu ren met fiscale maatregelen", aldus drs. Bakker. De begroting van Economische Za ken, die aanleiding tot deze uiteen zetting had gegeven, werd zonder kwartier in Morges (Zwitserland) is rAai mijnwerkers in de Europese gevestigd heeft meegedeeld, dat 1966 Economische Gemeenschap <EEG) is|zÜn meest succesvolle jaar is geweest in zijn pogingen om wilde dieren te 1966 met bijna 40.000 ge- de wachtende reizigers bekend ninklijke Verkade Fabrieken N.V., daald. Er zijn er nu nog 375.000 In Nederland liep het aantal mijnwer kers terug van 24.700 tot 21.800, in België van 55.100 tot 46.800. De steen- koolproduktie in de EEG daalde met 6%%, de grootste daling die de e.g.k.s. ooit heeft beleefd, ondanks het feit dat de produktie per man 6% groter Vliegongeluk in V.S. In de Ame rikaanse plaats Shrewsbury is gis teren een vliegtuig neergestort dat een verbinding onderhield tussen de buitenwijken van New York en de vliegvelden van de stad. Alle inzitten den de piloot en acht passagiers oplopen tot een half miljoen. zijn hierbij om het leven gekomen. Sjah in Wenen De Sjah van Iran, vergezeld van Keizerin Far ah, is gisteren per vliegtuig naar Wenen vertrokken voor een vakantie van drie weken en een jaarlijkse medi sche controle. Beroep verworpen Het hof van appel in Djakarta heeft het tegen het doodvonnis van de voormalige minister van Bankzaken, Dalam, aangetekende beroep verworpen. Da- lam is einde vorig jaar door een spe ciale rechtbank op grond van on dermijning en grootscheepse mal- versaties ter dood veroordeeld. Hij I hoofdelijke stemming goedgekeurd, kan nu president Soekarno om gra- tie vragen. Het noorden Succesrijk jaar Het „World Wildlife Fund", waarvan het hoofd- Staatssecretaris Van Son dat de regering de economische toe stand van het noorden van het land volgende week wil bespreken. De staatssecretaris merkte op, dat •den speciale aandacht nodig heeft om uit de vicieuze cirkel te geraken. Er zijn maatregelen nodig, die de natuurlijke achterstand op het westen kleiner maken. Drs. Van Son beloofde een korte nota over de si tuatie. De heer Roemers (P.v.d.A.) was te leurgesteld, dat er geen maatregelen waren genomen. Hij zag trouwens het nut van de benoeming staatssecretaris niet. „Wat heeft de vorige staatssecretaris (de huidige minister) eigenlijk op dit punt ge daan?" zo riep hij uit. Hij noemde 't betoog van de heer Van Son „woor den als worsten, maar niet zo vet". Rijksmuseum voor Volk. Tentoonstelling van Japanse van Kyösaï. Dagelijks 10 -f 'e Zondags 13 17 uur 1 Rijksmuseum voor Volk' (Steenstraat 1). Dag 10-17 r aags 13-17 hut Rijksmuseum voor de ges der natuurwetenschappen: I uu zond 1-4 uur Kunstzaal Heuff (Wassenai toonstelling werk van Corlnnr Heslenleld en Wim Vaarzon M opend maandag t/h zaterdag voorm. 5 uur. (Tot en, januari). Avond- en nachtdienst der a| Geopend voor spoedeisende Doeza Apotheek, Doezastraa^ 21313. Op zaterdag 7 Januari ls l-i spoedeisende gevallen, 8 20552. Apotheek Voorschoten ls o 8 Januari gesloten van 's ni Apotheek R. van Breest irg te Leiderdorp en de Oef Apotheek zijn de gehele week gehoor 311 p specialist (of diens 22222. (van donderdag 5 januari t/i dag 11 januari) VRIJDAG 6 JANOAJ Dlligentia, 20.30 uur. De Ni medle: „Mama, kijk zonder ZATERDAG 7 JANUA Kon. Schouwburg. 20.15 ui sche Comedle: .Tussen paard ZONDAG 8 JANUAR Kon. Schouwburg, 20.15 ui sche Comedle: „Ik zoek Mk Dlligentia. 20.15 uur, Ne< Stichting: „The rape of Lucr MAANDAG 9 JANUA! Kon. Schouwburg, 20.15 ir sche Comedle: .Tussen paard DINSDAG 10 JANUA Kon. Schouwburg. 20.15 neelgroep Centrum: „De re! neelgroep Theater: .Saint J< WEERRAPPORTi (Van hedenmorgen 7 edden en hun gebieden voor onder gang te behoeden. Het fonds deelde mee, dat het in totaal ongeveer 1.920.000 gulden had beschikbaar ge steld om 56 projecten, die over de gehele wereld waren verspreid, te subsidiëren. In 1965 was ongeveer 1.250.000 gulden uitgegeven voor 38 projecten. Werkloosheid in West-Duitsland De Westduitse werkloosheid is de af gelopen maand met 72 pet. gestegen en bedraagt 371.600 personen, een re cord sedert drie jaar. Verwacht wordt, dat het cijfer deze maand zal Stockholm München Zürlch Genève Locarno licht onbewolkt geh. bew. onbewolkt 12

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2