JACK RUBY Union Miniére weer gevecht met Moboetoe in Meer deserteurs bij Vieteong-strijders ,eidó& Tegen „Rotogravure" 2000 boete geëist H A A G S I AGENDA PAGINA 2 WOENSDAG 4 JANUARI 19t Dreigementen en verklaringen Avond-zestlaagse voor amateurs De strijd tussen de Union Minlère du Haut Katanga, de Belgische maat- toestand schappij die de concessies voor het winnen van koper en andere metalen 'tM in Kongo bezit althans meent nog steeds te bezitten) en de Kongolese regering gaat onverminderd voort. Men is thans in het stadium van com munique's, dreigementen en verklaringen gekomen. De directie van de Union Minière du Haut Katanga in Brussel heeft meegedeeld dat zij haar vertegen woordigers in Kongo heeft gevraagd geen zitting te nemen in de leiding van de „Generale Congolalse des Minerals", de nieuwe door Kongo opgerichte maatschappij die de concessies onder haar beheer zou nemen. Wel mogen zij de zaken van de Union Minière in Katanga voort zetten. Het gaat hierbij om ongeveer 1500 Belgische technici. De Union Minière du Haut Katan ga heeft verder verklaard dat bij de Belgisch - Kongolese overeenkomst van februari 1965 (de zogenaamde Spaak- Tajombe akkoorden) de concessies de tegenwaarde vertegenwoordigden van het Kongolese aandeel in het kapitaal van de Union Minière du Haut Katanga, dat zij daarvan dus de wettelijke houdster is, dat de maatschappij er een is volgens Bel gisch recht en dat de Union Minière geen enkele financiële verplichting heeft tegenover de Kongolese staat. Nu de staat Kongo zich de instal latie, voorraden en banksaldi in Kon go heeft toegeëigend tot een geschat te waarde van 2.8 miljard gulden, is de Union Minière schuldeiser van de republiek Kongo geworden. Illegaal De organisatoren van de wieier- avond-zesdaagse hebben beslist dat Nieuw-Vennep een van de start plaatsen zal zjjn. Dit vierde in ternationale wielerevenement voor amateurs, wordt gehouden van 4-9 juIL De organisatie is in handen van de wielervereniging DTS, Bataaf, I Kennemerland, Hollandia, de Pe- ii-ir «h.„ 1 daalridders en Swift- Andere start- plaatsen z(jn Scheveningen, Kozen- SSJ'SoOT rdle,SrS1e0n «aag. Purmerend en U*- BOIUUppiJ KLL tU \JL KLK-UK iwup" I 1**1 «- organisaties zal kunnen opbouwen IvCrRCllÏK LjCVCTÏ voor de afzet van haar koper en J andere produkten. Bij snelheidsproef Campbell verongelukt In een ander communiqué heeft de Unio Minière gisteren nog medege deeld dat zij allen die in het bezit zijn van koper, kobalt, zimk enz. af komstig uit haar concessies, maar die niet door haar zelf of haar doch teronderneming zijn gekocht, als il legale eigenaars van die produkten beschouwt en dat zij wettelijke stap pen tegen hen zal ondernemen. President Moboetoe van Kongo heeft op één en ander nog weer eens met de oude en zeker niet gel^eel onjuiste verwijten gereageerd. Vol gens hem zou de Union Minière steeds Tsjormbe hebben gesteund en deze in staat hebben gesteld zijn eigen Katangese munten uit te ge ven. een Katangese strijdmacht op te richten en straaljagers te kopen, alles om de onafhankelijkheid van de pro vincie Katanga te bewerkstelligen. Op een boycot door de Union Mi nière zal de Kongolese regering ant woorden met economische maatrege len en daarbij zal worden bewezen, volgens Moboetoe, dat Kongo niet alleen België nodig heeft maar even zeer België Kongo. Geen interesse Hoe de Belgische regering na haar verklaring van oudejaarsdag verder zal reageren, is nog niet duidelijk. Enerzijds is de Union Minière du Haut Katanga een machtig concern dat zelf vermoedelijk wel voor het grootste deel van zijn belangen kan opkomen. Anderzijds is de openbare mening in België eigenlijk in Let verloop der gebeurtenissen geïnteres seerd. Zelfs in de meeste politieke kringen is men er zo langzamerhand wel van overtuigd dat de Belgische belangen in Kongo kunnen worden afgeschreven en men meent dat de Uion Minière dat zelf ook wel zal hebben gedaan. De economische De Britse snelheidsduivel Donald Campbell la vanochtend met zijn boot Bluebird verongelukt. Camp bell, snelheidswereldrecordhouder op het water met 441 km per uur, pro beerde na negen weken wachten in verband met de slechte weersom standigheden, dit record te verbete- Dodelijk verschrikt stonden de toe schouwers langs het Coniston Meer, de vogel uit het water verhief en met toen de Bluebird zich als een gewon- een hevige klap terugkaatste op het oppervlak om na enkele salto's mor tal e weg te zinken. Reddingsboten, die toeschoten, kon den in de buurt van het wrak geen teken van leven vinden. Campbell moet op slag dood zijn geweest. Reeds eerder had Donald Camp bell enkele pogingen om het wereld- snelheidsrecord te water te verbe teren moeten opgeven, in verband met de slechte weersomstandigheden. Daarbij werd de Jet-speedboot twee maal beschadigd toen deze in bot sing kwam met enkele watervogels. Donald Campbell was de eerste man die zowel te land als te water de wereldsnelheidsrecords verbeter de. In 1964 kwam hij met zijn auto uitgevoerd met gasturbine mortoren tot een snelheid van £48.7 km per uur en bereikte met z(jn Bluebird op het water een record van 441 km per Evenals zijn vader, Sir Malcolm Campbell, was hij bezeten van het idee de snelheidswereldrecords in Brits bezit te houden. Donald Camp bell meende dat het met zijn nieuwe jetmotor mogelijk moest zijn een snelheid van 480 km per uur te ha len. INVASIE TEGEN HAITI EN CUBA MISLUKT Een „vestzak-Invasie" tegen Haïti, die ten doel had te leiden tot een oorlog tegen Fidel Castro op Cuba, is mislukt door de arrestatie in Key West (V.S.) van de zwaarbewapen de groep Latynsamerikaanse ballin gen en Noordamerikaanse avontu riers. De leider van de operatie, Ro lando Masferrer heeft echter ver klaard dat vUftig commando's zijn ontkomen in een boot voordat de rest van de groep werd gearresteerd door de Amerikaanse douane by een in val in een woning op een van de Keys (eilandjes) voor de kust van Florida. Masferrer is een omstreden figuur. Hij is een naaste medewer ker geweest van de afgezette Cu baanse dictator Batista. Bij de actie waren 75 Cubaanse ballingen, 30 Haïtianen eveneens ballingen en 28 Amerikanen be trokken. Twintig ballingen zouden Haïti reeds zijn binnengedrongen. Ze hadden deze week het vliegveld te Cap Haitien moeten bezetten. Daarna zou een „luchtmacht" van vijf toestellen het vliegveld gebrui ken als basis voor bomaanvallen op het garnizoen naast het presidents paleis te Port au Prince. De rest van het kleine leger zou in Port au Prin ce landen, zich aansluiten by de re bellen die reeds in het land zijn en de dictator Francois Duvalier ver vangen door pater Jean Baptiste Georges, voormalig minister van On derwijs onder Duvalier. De invasiemacht hoopte binnen dertig dagen een zo sterk leger te hebben kunnen opbouwen dat men de zeestraat kon oversteken naar Cuba om Fidel Castro ten val te brengen. Volgens Amerikaanse cijfers: In het afgelopen jaar liep cordaantal van 20.422 Vietcongstry- ders over naar de Zuidvictnamese re gering, zo is gisteren door een Ame rikaanse woordvoerder in Saigon meegedeeld. Het aantal overlopers betekende een verhoging met 82 procent verge leken met 1965, toen 11.124 gebruik maakten van het aanbod van de Zuidvietnamese regering, om zich met medeneming van wapens of an dere waardevolle materialen over te geven. Sinds vier jaar geleden een begin werd gemaakt met dit „open armen" programma zijn naar schatting 48.000 rebellen gedeserteerd. Bij overgave worden de rebellen onder vraagd en vervolgens twee maanden naar speciale kampen voor politieke indoctrinatie en rehabilitatie gezon den. Regeringsfunctionarissen wijzen er op dat de desertie van leden der Vietcong en de Noordvietnamese strijdkrachten vorig Jaar voor het eerst verhoudingsgewijs groter was dan onder personeel van de Zuid vietnamese strijdkrachten. De cüfers voor het afgelopen jaar zijn nog niet beschikbaar, maar in 1965 werd het aantal Zuidvietnamese deserteurs geschat op 113.000. Ook in 1966 zou de 617.000 man sterke Zuidvietnamese strijdmacht aanzienlijk geslonken zijn, aldus de functionarissen, ,maar het desertie percentage zou gunstiger zijn dan dat van de Vietoong, die een strijd macht van naar schatting 280.000 man heeft. De vertegenwoordiger van het Zuidvietnamese bevrijdingsfront in ■e- Noord-Vietnam heeft dinsdag op persconferentie in Hanoi Amerikaan- Zuidkoreaanse mariniers ervan beschuldigd in midden-Vietnam bij zuiveringsacties in de periode van 19 november tot 6 decmber een dui zendtal personen, merendeels vrou wen en kinderen, terechtgesteld te hebben. Het Zuidvietnamese Be vrij dings - front, waaronder de Vietcong teert, heeft bekendgemaakt dat het met nieuwjaar twee Amerikaanse ge vangenen heeft vrijgelaten. De Ame rikanen hadden zinds 27 mei gevan gen gezeten. Hun namen zijn niet onthuld. Zij waren vrUgelaten nadat zij „berouw hadden getoond". Thailand zal een bataljon van on geveer 1000 man naar Vietnam zen den em aan de zijde van de Zuidviet namese regering te vechten, aldus gisteren bekendgemaakt. NED. HERV. KERK Beroepen te Hoevelaken G. v. Es trik te Genenuiiden; te Surhuister- veen H. E. Vegter te Borger; te Val kenburg (Z.-H.) (toez.) C. l. Verbaas Monnikendam; te Farmsum R. Pomp te Z war temeerte Nieuw Lek- kerland en te Gameren J. Catsburg te Opheusden; te Bozum c.a. (toez.) v. Goeverden te Finsterwolde; te Oud-Beyerland (vac. W. H. v. Koo- ten) J. den Bestem te Huizen; te Schoonhoven (vac. H. Jongerden) J. d. Velden te Amersfoort. Aangenomen naar Rabhem (toez.) J. G. Beert-huis be Oosterend (Texel). Bedankt voor Vriesoheloo L. J. v. Kam te Biya. GEREF. KERKEN Beroepen te TLolen, Poortvliet, Mid- wolde 'Old.) en te De Wilp (Gr.) T. de Boer, kand. te BoLsward. Aangenomen naar De Krim L. Weerman te Ezinge; naar Voorscho ten (vac. K. Smit) G. de Zeeuw te Den Helder, die bedankte voor Eind hoven (vac. Dr. W. v. d. Zwaan). GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Bedankt voor VIaardingen R. Hou- en te Hat/tem; voor London en Watford (Canada) J. W. Beekma te Hillegersberg-Straatweg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Meppel Joh. Prins te Rijswijk. Aangenomen naar Bunschoten P. den Butter te Gorinohem. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Tholen A. Hofman te Zeist en A. W. Verhoef te Bameveld. Beroepen te Beekbergen H. Rijksen te Gouda. Bedankt voor Kruiningen C. Wisse te Elspeet Vervolg van pag. 1 Ruby's dood heeft de laatste hoofd figuur uit de drama rondom presi dent Kennedy's dood verwijderd juist de stemmen toenemen die om nieuw onderzoek naar de om standigheden van de moord vragen. Naast enige parlementariërs en on afhankelijke intellectuelen hebben nu ook de tijdschriften „Look" en „Saturday Evening Post" een nieuw onderzoek bepleit, terwijl het linkse blad „Ramparts" een gevoelige duit in de zak vol twijfel rondom de hele geschiedenis heeft gedaan met een artikel waarin werd opgesomd dat een hele serie personen, die op de een of andere manier betrokken wa ren bij de omstandigheden van de moord de afgelopen drie jaar op vaak onverklaarbare manier om het leven is gekomen. De dood van Ruby, juist nu verwacht werd dat zijn tweede proces volgende maand ge voerd zou worden, plus het feit dat de artsen tot vier weken geleden vol hielden dat griep hem plaagde, ter wijl Ruby feitelijk het laatste sta dium van kanker had bereikt, lijken niet te zullen bijdragen aan het smo ren van deze stemmen, maar lijken eerder olie te zullen gooien op het vuur van twijfel over de toedracht van de moord op Kennedy. Toch lijkt het moeilijk Ruby, die 55 jaar geleden in een arme buurt van Chicago als Jake Rubenstein werd geboren, te zien als een spion in een duivels komplot. Eerder kreeg men de indruk dat waar was wat hij keer op keer zei, namelijk dat hij een bewonderaar van Kennedy was, diens dood had willen wreken en in en opwelling gehandeld had, zoals hy gedurende zyn hele leven vaak gewelddadige opwellingen had gehad. Weer incident Israël - Syrië Volgens een Israëlische militaire woordvoerder heeft er dinsdagmid dag een twee uur durend vuurge vecht plaatsgehad tussen Syrische stellingen bij Darbasya, ten oosten van de Jordaanvallei, en een Israë lische legerpatrouille. De woordvoer der zei dat de Israëliërs geen ver liezen hebben geleden. Inderdaad, onloochenbaar is dat Jack Ruby een opgewonden standje die naast sentimentele buien aanvallen van agressiviteit kon heb ben. die hem soms bezoekers van zijn nachtclub de straat op deden smij ten. Onaannemelijk lijkt het daarom niet dat Ruby, die goede maatjes was met de politie van Dallas en in de stadsgevangenis kind aan huis was, inderdaad in een soortgelijke agres sieve opwelling handelde toen hij Oswald neerschoot. Ruby's dood en de onbegrijpelijke laksheid by de diagnose van zyn ziekte, leggen intussen de vinger op de zwakke plek die een groot deel van de verwarring inzake de presi dentiële moord gesticht lykt te heb ben. Men zou deze kunnen omschrij ven als de klungelige kleinsteedse houding van alle autoriteiten in Dal las, toen zij geconfronteerd werden met een groot drama: de moord op een president. Meer dan van een duivelse samenzwering lijken de on waarschijnlijke gebeurtenissen in Dallas een gevolg van deze klunge ligheid, zowel als van het aanvan kelijk laten ontsnappen van Oswald uit een pakhuis alsook de ongeloof lijke blunder waardoor Ruby Oswald kon doodschieten, zowel als van het feit dat men Ruby een hoogst rom melig en tenslotte als unfair aange merkt proces gaf, alsook dat de art sen pas enkele weken voor zijn over lijden zagen dat Ruby doodziek was. Een verklaring voor het totale ge brek aan doelmatigheid en zakelijk heid is wellicht de fenomenale groei van de stad Dallas, waardoor de overgang van een kleine gemoede lijke stad naar een metropolis in een ultra-korte tyd gemaakt moest wor den. Ter illustratie van deze overwe ging: in 1950 had Dallas 340.000 in woners minder dan bij de laatste be volkingstelling in 1960. toen de stad ongeveer 1,1 miljoen Inwoners had. Vervolg van pag. Bull-Frankrij] bezuinigt General Electric heeft de Buil- brieken, zo blijkt nu achteraf, e ter niet veel rendabeler weten te i ken en in die twee jaar hebben zij hier ettelijke miljoenen verloi Gisteren maakte de Amerikaa directie bekend dat twee grote kenmachines. die door Franse in nleurs waren ontworpen, voortij uit de circulatie zullen worden nomen. En bovendien zullen werkweken in het algemeen wor ingekrompen terwijl tenslotte en] honderden gespecialiseerde arbeic en technici bun ontslag is aangezt Naar aanleiding van deze onty kelingen bij de Bull-fabrieken h heb de vakbonden protestbrie naar de regering in Parijs stuurd, die echter indirect tegen Amerikanen zijn gericht. De Fra minister van Financiën, Debré. he zich al solidair met de vakbont verklaard." En voorts heeft hij as gekondigd dat hij zijn politiek opzichte van de Amerikaanse ond nemers die in Frankrijk wensen investeren, fundamenteel zal herz indien General Electric haar stai punt mocht willen handhaven. Wi neer de huidige Bull-directie hi houding dus niet herziet, valt vrezen dat, in de Amerikaans-Fn se zenuwenoorlog, de strijd ook het economische front opnieuw volle hevigheid zal ontbranden. De moeilijkheden by de Fra vestiging van Buil zullen geen volgen hebben voor de Nederlan Buil. Een woordvoerder van het A sterdamse hoofdkantoor zei d gevraagd, dat de gebeurtenissen Frankrijk een rechtstreeks gev zijn van een reorganisatie t het bedrijf, doch dat de zaak gezc is. Bull-Nederland verwacht niet er bij haar ontslagen zullen val] Het gaat in tegendeel uitstekei de bedrijfsresultaten over 1966 v tonen een verheugend overschot. In Slikkerveer (gem. Ridder kerk) hebben ongeruste buurt bewoners op een kruispunt een onofficieel verkeersbord ge plaatst, waarop een doodskop staat afgebeeld. De bewoners ma ken zich ongerust, omdat dit kruispunt voor het verkeer veel gevaar oplevert, zolang er geen verkeersborden zijn geplaatst. lie-zendlng. Spr. dhr. J. Zljlstra, 8 t Ledenverg. Leldse lie-zending. Spr. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond, 8 uur nam. Meertmngkacle: Wethouder, mevr. N. A. den Haan-Groen, slaat eerste paal voor 45 woningen, 2.30 uur. VRIJDAG Den Burcht Jacobazaal)Nieuw jaarsbijeenkomst „Ons Grunneger- laand", 8 uur nam. Konlngskerk: Rullclub 7.3010 uur Oiide Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Ven- Kkeycan1 Toe vendie. 8 Rapenburg 10: Tienersociëteit „'t Roefje", 8 uur nam. ZONDAG Rapenburg 10: Open Huls Tienerso- j clëteiten .,'t Roefje" en ,,'t Venster". tor oorspronke- •vangellst N. v. a. Brugge 700 uur" nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris- fcus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dihr. Diender, 10.30 uur voorin. Clubhuls „De Zevensprong" (Bern- hardkade)Receptie pater de Pont! (10 Jaar Jeugdwerk) 3 5 uur nam. Zudderkerk: Intrede dr. W. v. d. Zwaan, 7 uur nam. MAANDAG L. Berg (P.v.d.A.), alle leeft. Werkd. 2.3' I zondag 2.30. 4.45, 7 BUITENLAND Grotonderzoekers in veiligheid Zes jeugdige grotonderzoekers (drie Fransen en drie Belgen) die in een onderaards gebied bij Annecy (Frankrijk) werden vermist, zyn vanochtend naar boven gekomen. Zy waren zondag in de grot afge daald. Men vreesde, dat zy door het stijgende water verrast waren. Krag in Polen Jens Otto Krag, de Deense premier en minister van Buitenlandse Zaken, is gisteren in Warschau aangekomen voor een be zoek van vyf dagen aan Polen. HU wordt vergezeld door zyn vrouw en verscheidene hoge Deense autoritei ten. Eva-lientje in last de officier geen enkele consumptieverwantschap een damesweekblad en e pop. De officier van Justitie ter zitting van de Haagse economische poli tierechter heeft vandaag f 2000-, boete geëist tegen de N.V. Roto gravure in Leiden wegens overtre- ding van de wet op het cadeau- I Namens gedaagde betoogde stelsel. De N.V. heeft 60.000 nieuwe kwar taalabonnees op Eva een plastic speelpop cadeau gegeven. Op dc pop is onder de kleding een merk teken aangebracht. De officier achtte hiermee niet voldaan aan dc eis dat cadeau-artikelen in het oog lopend en onuitwisbaar moe ten zyn gemerkt en bovendien zag Klandestiene emigratie De Ma- rokkaanse politie heeft een klandes- tiene emigratieorganisatie met ver takkingen in Nederland, België en j West-Duitsland opgespoord en acht arrestaties verricht. De zaak kwam enige weken geleden aan het rollen I door de vermissing van 327 paspoor- I ten die bestemd waren voor Marok- i kaanse arbeiders die in verschil lende landen in Europa zouden gaan werken. Een onderzoek wees uit dat de reisdocumenten door corrupte 'ambtenaren voor de klandestiene erclste) emigratieorganisatie waren ont vreemd. Gevaarlijke weg Gedurende meer dan twintig jaar zyn automo bilisten op een verkeersweg n de buurt van dc Duits-Nederlandse grens over een „kruitvat" gereden. Drie meter onder het wegdek zyn in Munster gelegen Groeneveld dat de pop bij r maal gebruik wordt uitgekleed dat dan het merk Eva-lientje I het westelyk zichtbaar is, omdat het cadeau is plaatsje Wiillen vyftien mijnen gekoppeld aan de patronenrubriek j de oorlog ontdekt, elk vyf kg aar Eva. Elke week publiceert het j springstof bevattend. Volgens des- MET EEN ENKEL WOORD Executie in Jemen Het Zuid- arabische radiostation bericht, dat kolonel Ali Hamid al Jemeni, bevel hebber van het Jemenitische pant serkorps, vorige week in Saana is terechtgesteld. Kolonel Jemeni was een goede vriend van Mohammed al Raini, de voormalige Jemenitische minister voor Stamzaken en deze was een van de zeven in oktober vorig jaar te Saanatereehtgestelde republikeinse leiders. Omkoping Een vertegenwoordi ger van een Amerikaanse onderne ming, is gearresteerd op verdenking van omkoping van een voormalige functionaris van het Westduitse mi nisterie van Defensie, aldus is in Bonn bekendgemaakt. Geboorten regeling in India De Indiase raad voor geboortenregeling heeft op een byeenkomst in Nieuw Delhi gepleit voor het verstrekken van premies aan vrouwen, die hun kindertal tot twee of drie beperken. elk jaar het geld by een moet krij gen voor het kostbare miniatuurstad je en die niet over de financiële mid- delen bescüdkte om de inventaris te ieder tot een jaar en twee maanden j kunnen verzekeren, schat de schade gevangenisstraf met aftrek van voor- op f 22.000. Veertien van de 27 pop- opzetteiyke j pen zyn totaal vernield, de overige beschadigd. arrest terzake brandstichting. Uit wraakzucht had het tweetal in de nacht van 17 op 18 september van het vorig jaar het café ,,'t Reethuys" aan de Groen markt in Den Haag in brand gesto ken, in welk café reeds eerder grote vernielingen waren aangericht als gevolg van onenigheid in de Haagse onderwereld. Subsidie volkshogescholen „Het is niet Juist, dat de volkshogescho len in Nederland in de loop van december 1966 bericht hebben ont vangen, dat op hun begrotingen voor 1967 ruim 5 procent gekort diende te worden. Wel is aan de volkshoge scholen medegedeeld, welke subsi diebedragen voor hen op de rijksbe groting 1967 voorlopig zyn gereser veerd. Evenals in het algemeen in voorgaande jaren het geval was moesten deze bedragen, gezien de be- Een voorstel dat de staat geen kin- schikbare middelen, op een lager dan derbyslag meer geeft aan grote ge- het door de instellingen gevraagde iverd afgewezen. Anti-Russische betoging Griekse Cyprioten hebben gisteren in Nicosia (Cyprus) voor de Russische ambas sade een betoging gehouden uit pro test tegen uitlatingen van premier Kosigin tydens diens recente bezoek aan Turkye. Zy droegen spandoeken mee met opschriften als „de Russen hebben de Grieken steeds verraden", „Cyprus wordt geen Berlyn" en „Weg met Kosigin, de Turk". BINNENLAND blad i nieuw patroon Brandstichting Eva- kundlgen is het slechts aan het feit lientjes kleding. De economische dat er zand tussen de contacten is ge- i rechtbank veroordeelde gisteren politierechter zal op 11 januari j komen te danken dat de mynen niet 27-jarige glazenwa schriftelijk vonnis wyzen. jzyn geëxplodeerd. bedrag worden vastgesteld". Aldus heeft de minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelyk Werk, mej. Klompé, geantwoord op schrif- telyke vragen van de heer WLimans, tweede-kamerlid voor de PvdA. Kerstdorp vernield Het minia tuurstadje „Klein Bethlehem", dat nu al vyf jaar lang in de kerst- tyd in het Brabantse Ryen wordt opgebouwd, is door vandalen (dezelf de als de grafschenders?) grotendeels vernield. Aangeklede etalagepoppen, Haagse die figuren als Maria, Jozef en He rodes verbeeldden, zyn van hun kle ren beroofd en in stukken gescheurd, jarige opperman uit Den Haag 1 De stichting, die via allerlei acties ,De vier geweldenaars", i. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Frankle en Johnny", alle le Verkd. 2.30, 7 en 9.15 uur: zond. 2 .45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Wittebroodsweken met drieën!", 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en l ïr; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 tl Studio: „Maskers", 18 Jaar. Wei 30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4 en 9.15 uur. Lido: „Gooi 't maar In m'n p alle leeft. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 u zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-Ö uur: eo Lakenhal: Tentoonstelling teken gen uit Prentenkabinet. Werkd. 10 4 uur; '8 zondags 1 4 uur nam. 16 Januari). Legerm useum Pesth ulslaan uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-6 uur) Ryksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijks 1 17 uur; 's zondags 1317 uur (to maart). Rijksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling van Japanse van Kyösaï Dagelijks '8 Zondags 13 17 uur Ryksmuseum voor Volkenkun (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: dags 13-17 uur Rl|ksmu3eum voor de geschiede der natuurwetenschappen: Dag 1 ase ^ren -10 1 bovendien dl (Tot en met Januari). Avond- en nachtdienst der npothel Geopend voor spoedeisende geval apotheek van Drlesum, Mare 110, 20406. Apotheek R. van Breest Small burg te Leiderdorp en Apotheek Vo schoten zijn de gehele week geope By geen gehoor van uw huisarts specialist (of diens waarnemers) op dokterstelefoon 22222. Oud-secretaris NVV overleden In Ierland is vorige week op 59- jarige leeftyd plotseling overleden de heer A. Vermeulen, oud-secretaris het Nederlands Verbond van Vakverenigingen. Hij was de laatste in Ierland als consulent van de Verenigde Naties om de Ierse re gering te adviseren met betrekking tot de industriële ontwikkeling. De heer Vermeulen verliet het NW, hy als secretaris speciaal was belast met de loonpolitiek, in 1955 om functie te aanvaarden by het Europese produktiviteitsbureau van de organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking (ÖEES) in Parys. Vrijstelling Vry willigers, die voor minstens drie jaar worden uit gezonden naar ontwikkelingslanden krijgen voortaan vrijstelling van mi litaire dienst, terwyl ze na hun terugkomst tot buitengewoon dienst plichtige worden bestemd, aldus een in de Staatscourant opgenomen be schikking van de minister van De fensie. K. J. Nieukerke overleden De heer K. J. Nieukerke is gisteravond op 78-jarige leeftyd in zyn woning in Den Haag plotseling overleden. De heer Nieukerke was o.m. twintig jaar lid van de Haagse gemeenteraad voor de VVD. Hy maakte onder meer naam door de laatste acht jaren als nestor van de raad dikwyls in ge dichtvorm te antwoorden op nieuw jaarstoespraken van de burgemees ter medle Gesnobd. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Den Helder hagelbui Ypenburg meeuw bul Vllssingen onbewolkt Eelde sneeuwbui D. Bilt licht bew Twente zwaar bew Eindhoven sneeuwbui Z.-Limburg meeuwbul Aberdeen sneeuwbui Brussel ?waar bew Luxemburg zwaar bew Parijs zv.aar bew Bordeaux onbewolkt Grenoble half bew. Nice onbewolkt Berlijn licht bew :elona licht

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2