Van Tol wint Katerkoers Alf Ramsey mag zich nu Sir Alfred noemen Chelsea lijdt achtste nederlaag in successie C Alkestis v. E. klopte Germano in 1.23.9 Voetbal in Engeland Cees Varkevisser en Sijbrands koplopers PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 2 JANUARI 196 Onderscheiding voor Britse voetbalcoach Voor Alf Ramsey is 1967 plezierig begonnen. De aan vankelijk veel-bekritiseerde coach, die het Engelse voet balteam naar het wereldkampioenschap voerde, zal voortaan als Sir Alfred Ernest Ramsey door het leven mogen gaan. Zijn naam stond bovenaan in de beschik king van Koningin Elizabeth 2, waarbij rond de jaar wisseling een groot aantal onderscheidingen werd ver leend. Raiisey is de tweede verte genwoordiger van de Football Assoo-atdon, die tot ridder werd benoebid. Een tweetal jaren ge leden viel die eer aan voetbal- veter»-an Stanley Matthews ten deel. Bobby Moore, aanvoerder van 1-et team dat de wereldbe ker tferoverde, kreeg de Order of the British Empire. Dennis Follows, seoretaris van de FA en na do dood van Joe Mears pre sident van de bond, werd be noemd tot. commander of the British Empire. Verspringer Lynn Dandies, vrije slag-feno meen Bobby McGregor en An gela Mortimer, Wimbledonkam- pioene van 1961, werden de on derscheidingen van Member of the British Empire toegekend. gens", verklapte de verheugde Dik Snik. „Half februari, mis schien begin maart, wil ik ze laten deelnemen aan invitatie- wedstrijden in Den Haag of Rotterdam." Sportrel Erkenning Ook de Leidse boksvereniging DTS ontving bij de jaarwisse ling «en prettige mededeling. Voorvechter Dik Snik oom Dik %4oor zijn jongens werd welisV,/&ar niet in de adelstand verheven, zoiets gebeurt alleen maar in Engeland, maar was al dik tevreden met het bericht, dat de Nederlandse Boksbond zijn fllub officieel heeft erkend. Deze erkenning houdt in, dat boksers van DTS nu ge- DIK SNIK erkenning voor DTS redhtigd zijn uit te komen in wedstrijden onder auspiciën van de NBB en dat zal de animo vooral om te trainen onge twijfeld stimuleren. „Ik heb een paar aardige jon- Een minder prettig bericht bereikte ons uit Calcutta, welke stad de twijfelachtige primeur voor zich opeiste van de eerste grote sportrel in 1967. Op nieuwjaarsdag hebben zich daar bij de cricketwedstrijd In dia'West Inddë tonelen afge speeld, welke men alleen voor mogelijk zou hebben gehouden bij voetbalwedstrijden in Zuid- Amerika. Rebellerende fans bestorm den de grasmat, staken het stadion in brand en keerden zich tegen de politie, die zich met traangasbommen teweer stelde. De uitbarsting van volkswoede vond plaats op het moment dat de tweede dag van de testmatch India-West Indië zou beginnen. Het aantal toeschouwers in het Eden Gardens Stadion ging met duizenden de maximale capaci teit van 57.000 t>e boven. De po litie trachtte op te treden tegen de honderden, die van de tribu nes 't veld werden opgedrukt. Aan de ene zijde belaagd door de naar voren dringende men senmassa en aan de andere zij de door de met wapenstokken uitgeruste politie-agenten keer den degenen, die de eerste linie vormden zich tegen het gezag. Kris-kras door de SPORT Er ontstond een massale vecht partij en de beide crioketteams, die juist het veld zouden betre den, werden haastig naar de kleedkamers gecommandeerd. De in het nauw gedreven politie kon zich op het middenveld niet handhaven en moest zich terug trekken. De overmoedig gewor den menigte ging daarna over tot het verbranden van stoelen, banken en alles wat maar vlam wilde vatten aan het stadion. Amderen verhinderden de brandweer in te grijpen. Ten slotte werden legereenheden in geroepen om de brandweerlie den doortocht te verschaffen. Een deel van de toeschouwers verliet daarop het stadion op weg naar een busstation waar drie autobussen tn brand wer den gestoken. Verscheidene poli tie-agenten werden met emstl- Koersen in Hilversum (Van medewerker) C Alkestis van E behaalde gisteren een fraaie zege in de internationale koers. Ydolius en Anton duelleerden in het begin steeds om de erepositie, maar Alice van Hagheweyde, die hardnekkig bleef volgen, sprintte na een ronde en nam de kop over. Hal verwege de rechte lyn viel C Alkestis van E (J. van Leeuwen) de leidster aan en by de poging de aanval te pa reren, raakte de leidster van de be nen en de oud-Derby-winnaar C Al kestis triomfeerde in 1.23.9. Alice her stelde zich prima en de strijd om de volgende plaatsen was bijzonder spannend. De foto moest tussen drie paarden beslissen en daaruit bleek dat de Amerikaanse import Germano met miniem verschil tweede was ge worden vóór Anton en Alice van Hagheweyde. De eerste triomf in het nieuwe jaar was voor Klaas Woudstra met Con- stand Heny, die in 1.28.4 Donar Scotch en Cowboy Heny VS bedwong. Ondanks e>en fout kort na de start van de Gelukkig Nieuwjaarprijs klopte Bouwhuis met Dagmar in 1.28.9 de zich kranig verwerende Dito Spen cer, met een verrassende Edmund van Peterhof als derde. In de Goede Zaken-prijs liep Chan- ttago aanvankelijk vrij ver uit. In de laatste fase van de strijd kwam deze echter „stoom" tekort en werd kort voor de streep op overtuigende wijze geklopt door Blauwe Reiger S (E. de Visser) en Zelos van Vredenhof. Met Buick Magowan behaalde E. de Visser deze middag zijn tweede en ook verrassende zege (w. f 16.80, pl. f 6.20). Hoewel als laatste gestart verbeterde hij gaandeweg zijn positie en triom feerde in 1.26.3. De plaatsen van Ar- noldus en Aalscholver S waren even eens surprises, zodat drie gelukkigen een trio-betaling van f 4097.80 kon den incasseren. Ook Amice Hollandia (Van Kerk wijk) bracht een surprise (w. f 10.60). In de eindstrijd klopte d'e Messddor- zoon na langdurige strijd met gering verschil ln 1.26.. Briln Beer. Een pro test van Jan van Leeuwen, de rijder van Dea Alkestis van E had geen resultaat en deze moest met d'e derde plaats genoegen nemen. Bij de amateurs behaalde Cees Bergisch een mooie zege met Duco H. Diabolo Norton leidde lang in gezel schap van Ever Queen, maar kort voor de streep sprintte Duco H en „gleed" onweerstaanbaar langs Ever Queen en Diabola Norton. Na een ronde was Vrees met Armlnius ten val gekomen en hoewel het zich nogal ernstig liet aanzien liep het gelukkig goed af zowel voor de rijder als voor zijn paard. Uitslagen Constant Hollandta, wl. 2.50, pl. (K. Woudstra) 1.28.4; 2. Donar Scotch; 3. Cowboy Heny VS. Toto wl. 4.60, pl. 2.20. 1.70. 3.80, koppel 10.80. cov. 4.90, trio 677.20. Gelukkig Nieuwjaarprijs: 1. Dagmar (M. Bouwhuis) 1.28.0; 2. Dita Spen- Sir ALFRED RAMSEY Waarschuwing Sik Stanley Rous, president van de FIFA (internationale voetbal federatie), heeft de Europese voetballers gewaar schuwd, die onder de vanen van de niet door de wereldfederatie erkende National Professional Soccer Leage in Amerika een nieuwe voetbaltoekomst willen zoeken. Tijdens een te San Francisco gehouden persconfe rentie benadrukte de Brit, dat de United Football Association de door de FIFA erkende orga nisatie is. Aangezien de USSFA de North American Soccer Lea gue toestemming heeft gegeven een prof competitie op te zet ten, mogen spelers van bij de FIFA aangesloten bonden slechts voor deze organisatie uitkomen. Voetballers die voor de „wilde" National Professional Soccer League gaan spelen zoals b.v. de Ajaoied Ko Rins riskeren een levenslange schorsing van de FIFA. „Het probleem dat in Amerika speelt, is in eerste instantie een zaak die de beide bonden aangaat", verklaarde Sir Stanley Rous. „De FIFA zal aanvankelijk een neutraal standpunt Innemen en pas ingrijpen als de ontwikke lingen dat noodzakelijk maken". Basketbal in Bremerhaven Nederlandse dames op eerste plaats De Nederlandse dames B-ploeg is winnaar geworden van het interna tionale basketbaltoemooi voor dames, dat ln de Radiocity-Halle in Bremer haven werd gehouden. Voor bijna duizend toeschouwers zegevierde het team in een beslissingswedstrijd met 5343 over de Duitse B-ploeg. Bij rust leidden onze landgenoten reeds met 2718. Voor de meeste treffers in het Nederlandse team, dat veel sneller en trefzekerder was dan het Duitse, zorgden Thea Hoek (11), Ma rijke Andrtaanse (10) en Nine Nol- tingList (8). Goede Zakenprijs: 1. Blauwe Reiger S (E. de Visser) 1.25.2; 2. Zelos va-n Vredenhof; 3. Chantiago. wi. 5.40, pl. De Nederlandse wielrenner Huub Harings heeft oudejaarsdag in Me- chelen een cycle-cross gewonnen, waaraan 47 crossers deelnamen. Ha rings had voor de 25 km 55 minuten nodig. De Belg Soheirs werd tweede. 1.80, 1.30, 3.10 koppel trio 178.30. Hell en Zegenprljs: 1. (J. Hof) 1.27.6; 2. Buermam: Charlie Mills wl. 4,-, pl. 1.50, 1.30, afd: 1. Budok Magowan (E. de Kerkwijk) 1.26.0; 2. Brun Beer; Alkestis VE; wl. 10.60, pl. 1.40. 1.50, 1.20, koppel 10.80. cov. 6.40, trio 103.20, Amateur wlnterkaxn pioe nsch ap I Duco H (C. H. Bergdsch) 1.29.8; 2. Ever Queen; 3. Dabiola Norton, 2.10, 1.60, 1.40. koppel 2.8" Erro II; wi. 4.10, pl. 1.60, 1.40, kop- (Ir. J. Oostdmg) 1.25,7; 2. Aleph; Sportsplinters De Belgische wereldkampioen cycle-cross Erie de Vlaminck heeft gisteren een Internationale wedstrijd in het Zwitserse Steinmaur gewon nen. Hij liet daarmee zijn voornaam ste rivalen de Italiaan Longo en de Duitser Wolfshohi achter zich. De Zwitser Gretener werd op 14 secon den tweede, Longo op 33 seconden derde. Celtic Glasgow en Nov! Sad (Zuid-Slavië) hebben overeenstem ming bereikt over de data van de wedstrijden voor de kwartfinales om de Europa-cup voor landskam pioenen. Op 1 maart wordlt in Zuid- Slavië gespeeld. Een week later ont moeten de teams elkaar in Glasgow. De tweede ski-springwedsfcrijd van het 15de Duits-Oostenrijkse vier- schansentoemooi in Garmisch-Par- tenkirohen is geëindigd in een over tuigende zege van de tweevoudige wereldkampioen Bjoem Wirkola (Noorwegen)Zijn verste sprong be droeg 91.5 meter, een record voor de Opnieuw heeft Liverpool moeten ervaren dat de gevreesde „kop" van Anfield Road niet steeds een garan tie is voor succes. De plaatseiyke ont moeting tegen crfvjjand Everton, voor 53.000 toeschouwers in een uitver kocht stadion gespeeld, leverde Li verpool niet meer op dan een doel puntloos geiykspel. De wedstrijd tussen de leaguekam pioenen en de bekerhouders werd de ontmoeting van de gemiste kansen, waarin de zenuwen de voorwaartsen veelal beheersten. Damtoernooi in Rijswijk (Van onze dammedewerker) In de tweede ronde van het dam toernooi te Ryswyk heeft de Katwe ker Cees Varkevisser zich naast Ton Sybrands op de eerste plaats genes teld. Na reeds eerder zyn achterstal lige partij tegen Boile in winst om gezet te hebben, won hy zaterdag bekwaam van de Hagenaar Ivens jr. In een omsingelingsparty kreeg de aanvallende Ivens moeilijk spel. Toen hy door een tydeiyk schyfoffer trachtte wat lucht te krijgen werd hy verrast door een combinatie, welke Varkevisser schijf- en party winst opleverde. Veel belangstelling trok de party tussen de Leidenaar Bronstring en de Zuidhollandse kampioen Weerheym. De Leidse student speelde met wit een partie Bonnard en kreeg in het middenspel belangrijk positievoor deel. Hij werd echter verrast door spelers doorbraak naar dam ople verde, waarna de party eindigde in remise. In de overige partyen over klasten Gordijn en Sijbrands him tegenstanders. De problemist Van Rooyen, die op het laatste moment is ingevallen voor de zieke De Ruy- ter, kon het tegen de Jeugdige Pal mer ook niet bolwerken en moest met een nederlaag genoegen nemen. Uitslagi l schitterende combinatie die beide Prooyen (0). en IvensVarkevisser 02, Van de ScheerGordijn 02, DolleVarke visser 02, BronstringWeerheym 11, SijbrandsDolle 20, Palmer Van Rooyen 2—0. Stand na twee ronden: 1. en 2. SUbrands en Var kevisser (4), 3/4. Palmer en Weer heym (3), 5. Gordyn (2), 6. Bron string (1 uit 1), 7. Van de Scheer 8/10. Dolle, Ivens en Van Liverpool had nog ln zoverre luk, dat Manchester United, der van de rangiyst, eveneens een punt verspeelde tegen Leeds United. De ploeg uit Manchester, die de veel besproken geschorste international Nobby Stiles moest missen, vergaarde 33 pnt. in 24 wedstryden. Liverpool, dat éénmaal minder in het veld kwam, staat met 31 punten op de tweede plaats. Nottingham Forest, dat Sheffield United met 31 klopte, is met 30 punten als derde geklasseerd. Opnieuw De supporters van Chelsea, dat de competitie voortreffeiyk begon, kregen opnieuw een grote teleurstel ling te verwerken. De 61 nederlaag, die Sheffield Wednesday de Londe- naren bezorgde, was de hoogste score in de eerste divisie. Het was de acht ste nederlaag van Chelsea in suc cessie, dat nu op de vyfde plaats staat. Sheffield had de steun van John Ritchie, deze week voor 800.000 gulden van Stoke City overgenomen. De nieuwe aanwinst zorgde direct al voor twee gave treffers. De overige doelpunten kwamen op naam van Dave Ford (2 x), Jimmy McCalliog en John Fantham. By Chelsea had de Engelse international Peter Bo- netti zyn plaats onder de lat moeten afstaan aan reserve doelman Tommy Highes. 1-T* 1 ;en Aston VillaArsenal 0—1; Bum- leyWest Bromwich Albion 51; Fulham—Stoke City 4—1; Liverpool Everton 00; Manchester United Leeds United 00; Nottingham Fo rests-Sheffield United 3—1; Sheffield WednesdayChelsea 61South amptonBlackpool 1—5; Sunderland Uitslag^ De Juniorenschaatswedstryden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam zyn zaterdag na de 500 meter wegens de zeer slechte weersomstandigheden gestaakt. De 500 m. werd gewonnen door Jan Bazen uit Zevenhuizen in Manchester City 10; Tottenham HotspurNewcaste United 40; West Ham UnitedLeicester City 0—1. LDDB-competitie LDV 3 behaalt kampioenschap (Van onze dammedewerker) Door een 128 zege op KDC uit Katwyk is het derde tiental van LDV erin geslaagd het kampioenschap in de eerste klasse van de LDDB te be halen, waardoor het team promoveert naar de hoofdklasse. De titel Is voor de Leidenaars elgeniyk geen moment in gevaar geweest. Van het begin af hebben ze steeds aan de leiding ge staan en vergrootten byna met iedere ronde hun voorsprong. Ook lm de eerste klasse Is nu aan de competitie byna een eind geko men. Alleen de wedstryd LDC 1 ADC 2 staat nog op het programma. Lisse trok van de nederlaag van KDC nog profyt en bezet nu de tweede plaats. Ietwat teleurstellend is de vyfde plaats van NGD, dat na zes wedstry den de eerste plaats deelde met LDV 3 doch uit de laatste vijf wed stryden slechts vier punten behaalde. Uitslagen laatste ronde: NGD 1 DCl 2 15—5, Lisse 1—LDC 2 12—8, LDC 1-WDG 2 11—9, LDV 3—KDC 2 12—8, SS 2—DCL 2 15—5, KDC 2— SS 2 11—9. Eindstand: 1. en kampioen LDV 3 (19), 2. Lisse 1 (16), 3. KDC 2 (15), 4. LDC 1 (13 uit 10), 5/6. HDC en NGD (13), 7. ADC 2 (11 uit 10), 8. RDC 2 (10), 9/10. WDG 2 en SS 2 (8), 11. DCL 2 (4), 12. LDC 2 (0). Eerste triomf van meer dan normale betekenis voor Alpheuse crosser (Van onze wielermedewerker) De 24-jarige Cor van Tol uit Alphen aan den Rijn heeft op nieuwjaarsdag in de traditionele „Katerkoers", een wieler- veldrit die voor de zestiende keer door de Haagse wielervereni ging „De Spartaan" rond het sportpark „Duinhorst" in Wasse naar werd gehouden, een fraaie en verdiende overwinning be haald. Het was zijn eerste triomf van meer dan normale beteke nis. Eerder had hij reeds van zijn aanleg voor het crossen blijk gegeven in interclubwedstrijden. Van Tol kreeg uit handen van dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU, de welverdiende bloemen uitgereikt. VOLOP STRIJD Er is ln deze „Katerkoers", waar voor zo'n zestig profs en amateurs aan de start verschenen, volop strijd geleverd. Reeds meteen na de start snelden d» favoriete crossers Manus Brinkman, Cok v. d. Hulst, Cor Rut gers, Johan Heesbeen, Bert Boom, Cor van Tol, de Zuidhollandse kam pioen Ben Odyk en de tegenwoordig in het Zeeuwse Waarde wonende Bart Zoet naar voren. Andere kans hebbers als Jan van Dyk, Joop Zoe temelk en Gerrit Ruttenberg had den met de profs Jan Boog en André van Middelkoop de aamsluiting ge mist. Op het voorplan weerde voor al Van Tol zich uitstekend. Hy on dernam ln de derde ronde het over de velden en zanderige bospaden van „Duinhorst" voerende parcours moest twaalf keer afgelegd worden een soloren en fietste vele achterbiyvers op één ronde achterstand. Van de overige aanvoerders konden alleen Rutgers, Van der Hulst en Heesbeen de aanval van Van Tol pareren, zy kregen hem in de achtste ronde weer te pakken. De vier aanvoerders gaven elkaar aanvankeiyk geen duimbreed toe. In de voorlaatste ron de probeerde Heesbeen echter met een ontsnapping zyn slag te slaan. Genadeklap De Alphenaar Cor van Tol op weg naar de zege in de Kater koers. De veelal in België crossende Bra bander gaf Rutgers en Van der Hulst met zyn demarrage de gena deslag. Alleen de sterk rydende Van Tol wilde van geen wyken weten en in de laatste „toer" stevende hy de moedige Heesbeen voor byEr was geen houden meer aan en met tien seconden voorsprong ging de Alphe naar triomf an teiyk over de eind streep. De aanval van Heesbeen kwam voor „Swift"-ryder Cok v. d. Hulst hard aan. De favoriete veldryder uit Zoeterwoude kreeg ln de slotronde een Inzinking te kampen en greep zelfs nog naast de vierde prijs. Zyn clubmakker Bart Zoet, die op het laatst sterk kwam opzetten, bleef hem ln een fel betwist sprintje de Uitslag 1. Cor van Tol, Alphen a. d. Ryn, de 24 km in 57 min. en 1 sec.; 2. Joh. Heesbeen, Tilburg op 10 sec.; 3. C. Rutgers, Naarden op 24 sec.; 4. Bart Zoet., Waarde, op 47 sec.; 5. C. v. d. Hulst, Zoeterwoude z.t.; 6. H. Brinkman, Rotterdam; 7. Ben Odyk, Alphen a. d. Ryn; 8. J. Zoetemelk, Rypwetering; 9. J. van Dyk, Lisse; 10. B. Boom, Enter. In de voorwedstryd van de nieu welingen voerden Rob Koppers en Daaf Pos de boventoon. Zij verover den een fikse voorsprong. Helaas De Voorburger Pupping droeg rugnummer dertien en het ver baasde dan ook niemand, dat hij op het beruchte bruggetje van het Katerkoers-parcours op Duin horst „onderuit ging". verspeelde Pos zyn winstkansen door een lekke band. De uitslag was: 1. R. Koppers, Den Haag, de 16 km. in 40 min. en 32 sec.; 2. H. van Zandbeek, Vught, op 20 sec.; 3. D. Pos, Vreeland op 35 sec.; 4. W. Looyschelder, Rotter dam op 1.27; 5. J.Witteman, Voor schoten op 1.38. M. Liek d'e Jong uit Leiderdorp werd achtste.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6