SPORT Bert Theunissen keert Zwitserland rug toe Kamer hoopt nog op akkoord met artsen Yï/ naar West-Duitsland? (OG KANS VOOR JAN TIMMAN BONDSPLOEC KLOPT PRAAG FRED STOLLE VINDT HET NIET CENOEG Motie- Ruygers verworpen Ondanks afwijzing regeringsvoorstellen Omzet totalisator 37 miljoen gulden Nog dit jaar 1000ste goal in eredivisie DOELCIJFERS Storks toch in hoofdklasse Katerkoers weer op Nieuwjaarsdag Prof-voetbal nu officieel in Amerika EVENARING LFC TEGEN AMATEURS VAN AJAX MERKEL GAAT NEURENBERG TRAINEN Rumoer rond polotoernooi Jeugd van De Zijl gediskwalificeerd Duidelijke winst van Stien Kaiser DOS-manager neemt ontslag Kosigins reis naar Londen niet meer dan prestige-zaak VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 (Van onze correspondent) Bert Theunissen, vroeger speler van itesse, DOS. Heracles en PSV, maar hans in dienst van de Zwitserse lub „Young Boys" in Bern, zal wel- cht over een half jaar weer op de 'ederlandse velden zyn te vinden. I r bestaat echter ook een mogeiyk- fid, dat Theunissen er de voorkeur an zal geven zyn carrière in West luitsland voort te zetten. Bert Theunissen is in Bern in ioeilijkheden gekomen doordat hij een werk meer heeft. En in Zwitser- nd, waar men niet het fullprofes- onalisme kent, kunnen alleen bui- inlandse spelers worden opgesteld anneer zij een werkvergunning heb. en. Aanvankelijk was de Nederlander erkzaam als verkoper in een sport- iak, waaï-voor hij dan door Young dvs werd betaald. Met deze regeling het nieuwe bestuur van de club. at aan het begin van deze compe- tie werd gekozen, niet meer akkoord gaan. Als gevolg hiervan heeft heunissen de eerste acht wedstrij- m van dit seizoen zelfs aan de int moeten staan. Young Boys heeft eliswaar al veel moeite gedaan om nder werk voor hem te vinden, maar daar tot op heden niet in geslaagd Na de vierde ronde van het jeugd- haaktoernooi, dat in Groningen )rdt gespeeld, zijn de kansen voor 4x2 finaleplaatsen gereduceerd. Van de drie jonge Nederlanders ieft alleen de nationale jeugdkam- oen Jan Timman uit Delf t nog wer- lijke kansen. De buitenlanders Whiteley (G.B.), estermaier (W.-Dld.), Steinberg lusl.) en Rooze (Belg.) zullen zich ij wel zeker kwalificeren. De uitslagen luiden: Derde ronde: Groep A: Whiteley (Eng.)Kiers led.) 1—0: Gralka (Polen)Wes- rmaire (W.-Dld.) 01. Groep B: Svensson (Zwe.)Stein- rg (Rusl.) 01; Timman (Ned.) (Ierl.) 1—0. Groep C: Rooze (Belg.)Pedersen >en.) 10; Zara Dan (Roem.) fterink (Ned.) 1—0. Groep D: Dragan (Z.-Sl.)— Schau- berger (Zwi.) V2Vadasz ong.)Roth (Oost.) afg Vierde ronde: Jroep A: Westermaier (W.-Dld.)— ers (Ned.) 10: Whiteley (GB.) Gralka (Polen) afg. }roep B: Moles (Ierl.)Steinberg usl.) '2: Svensson (Zweden) mman fNed.) 01. Groep C: Ligterink (Ned APeder- (Den.) 10: Rooze 'eBlg.)Zara in (Roem.) V2 Groep D: Schafelberger (Zwiits.) >th (Oost.) afgebr.; Vadasz (Hong.) Dragan (Z.-Sl.) V2—1/2. Standen Groep A: 1. Wesitermaier 3: 2. hiteley 2J/2 en 1 afg.; 3. Gralka 1 'g.; 4. Kiers 'i. Groep B: 1. Steinberg 3: 2. Tim- an 2V2; 3. Moles 1 en 1 afg.; 4. ensson en 1 afg. Groep C: 1. Rooze 3; 2. Zara Dan 3. Pedersen V/2', 4. Ligterink 1 Groep D: 1. Dragan 2; 2. Vadasz en 1 afg.; 3. Schafelberger 1 en afg. en 1 uitgesteld; 4. Roth Vi en afg. en 1 uitgesteld. Een mentaal bijzonder sterk spe ld Nederlands bondsteam heeft gis- ren in de met 800 toeschouwers ge ilde sporthal van Almelo met 32 wonnen van het stedelijk team van aag. Nederland, dat weliswaar de rste set won, verloor door bijzonder 'ak verdedigen de 'twee volgende ts en by de stand 513 in de vier- set lag een nederlaag in het ver- hiet. Maar de Nederlandse volleyballers, iteund door het enthousiaste pu- iek, kregen ineens weer vat op het van de Tsjechen, wonnen met -14, zodat de vyfde set de beslis- ig moest brengen. De Tsjechen wa toen dermate aangeslagen, dat zy nsloos met 15—5 en 32 verloren. De drievoudige Wimbledon-finalist red Stolle zal volgens het Australi- iie dagblad de „Sydney Sun" niet •rioren gaan voor het amateur-ten- 1. Stolle heeft nl. een aanbod om m de rijen van de amateurs over te ian naar de profs van de hand- ge- ezen. Het besluit van de 27-jarige ustraliër is volgens het blad vooral danken aan het feit dat Ashley toper, die als onderhandelaar voor profs optrad, niet bereid was het or Stolle gevraagde bedrag van 0000 Australische dollars (circa O.OOO gulden) voor een periode van ie jaar op tafel te brengen. Cooper od de Australiër een contract van O.OOO Australische dollars (circa 000 gulden) voor drie jaar. maar tt was in de ogen van Stolle te tinig. Na de weigering van Stolle gaat toper praten met Stolle's teamee- "ten Tony Roche, John Newcombe Roy Emerson. Wanneer de situatie blyft zoals zy thans is, zal Theunissen binnenkort 1 het land moeten verlaten. Wordt er wel een baan voor hem gevonden. I dan zal hij tot het eind van dit sei zoen in Bern moeten biyven. Wel iswaar had hy aanvankeUjk 'n twee jarig contract getekend, maar nu er moeiiykheden ontstonden, heeft het bestuur van „Young Boys" dit omge zet in een eenjarig. Theunissen, die zich in Zwitserland de reputatie van een produktlef schutter heeft verworven, schat dat zyrn club een bedrag van ongeveer f 100.000 voor hem zal vragen. Hy voelt er niets voor om de spelers die nu In Amerika gaan avonturieren, te volgen. „Het ïykt my daar een beet je griezelige zaak", zegt hy. Boven dien rekent hy de voetballers die zich daaraan wel wagen, met uitzon dering van Prins, tot „de tweede keus", een categorie waartoe hij meent nog niet te behoren. VIETNAM BERT THEUNISSEN HILVERSUMSE BAAN BOEKT DE GROOTSTE OMZET middag een motie van de heer Ruy- gers over Vietnam met 74 tegen 35 stemmen verworpen. Voor de motie stemden de fracties van de PvdA en de PSP, mej. Rutgers en de heer Van Bennekom (beide ARP». De heer Van Bennekom zed in zyn stemver klaring, dat zijn voor-stemmen niet inhoudt, dat hij alle gruwelen van de oorlog in Vietnam op rekening van de VS wil stellen. De tekst van de motie luidt als volgt: „De Kamer, verontrust over de uit breiding en verscherping van het conflict in Vietnam, van mening, dat de voortgezette bombardementen op Noord-Vietnam de bemiddelingspo gingen van Oe Thant by voorbaat volledig dreigen te doen mislukken, vraagt de regering een dringend be roep te doen op de regering van de Verenigde Staten al datgene na te laten, hetgeen de door haar zelf ge vraagde bemiddelingspogingen van Oe Thant zou kunnen bemoeilijken". De begroting van Buitenlandse Za ken werd vervolgens zonder hoofde lijke stemming aanvaard. De heer Franssen vroeg aantekening tegen de post met betrekking tot de NAVO te hebben gestemd. Fracties van de CPN en PSP kregen aantekening tegen de gehele begroting te hebben gestemd. 1 (Van onze parlementaire redactie) In de Tweede Kamer is gisteren unaniem de hoop uitgesproken, dat het conflict tussen de huisartsen en de ziekenfondsen nog vóór de jaar wisseling zal worden opgelost. Met uitzonderine van de socialisten er kende de Kamer de achterstand in beloning van de huisartsen, die door de ministeriële adviescommissie-Van der Ven op ruim 50 procent is bere kend. Zoals gemeld hebben minister Veld^ kamp (Sociale Zaken» en staatsse cretaris Bartels (Volksgezondheidop bedde partyen een beroep gedaan om voor 1967 genoegen te nemen met een trendmatige styglrvg van circa 8 pro cent. De regering heeft de achter stand in beloning van de huisartsen erkend en wil meewerken aan een geleidelijk inhalen van die achter stand in vier jaar. Ook wil de rege- j ring medewerking verlenen aan de tot stand koming van een pensioen- voorziening. meerderheid zag als laatste mogelyk- he d een verhoging van de honoraria met 19 procent en een inlopen van de achterstand van 50 procent in 3 jaar. Een minderheid in het bestuur van de LHV zou met de regerings voorstellen akkoord- willen gaan. De huisartsen zouden de regering van daag uitsluitsel geven. de huisartsen beoordelen in het raam van de totale inkomensverdeling voor volgend jaar. Voor het geval er geen overeenkomst tot stand zou komen. vroeg de heer Leibbrandt om een I prysbeschikking. Snel inlopen Te royaal Uitsluitsel De socialisten vonden het. aanbod, dat minister Veldkamp de hulsartsen heeft gedaan, te royaal. Zy wensten daarvoor geen verantwoordelijkheid te aanvaarden. „Wy villen een In komensverbetering en een goede so ciale positie voor de huisartsen niet in de weg staan", zo zei de socialist Leibbrandt gistermiddag in de Ka mer by de behandeling van de be groting van Sociale Zaken. ..Maar een inhaalmanoeuvre van 51 procent, ook al geschiedt die geleidelijk, krygt on afwendbaar een magneetwerking". De heer Leibbrandt vilde de eisen van De CH-afgevaardigde Van Gelder en de KVP-er De Vreeze, erkenden volledig de achterstand van de art sen en wilden die zo snel mogelyk inlopen. De heer Van Gelder legde vooral de vinger by de slechte inko menspositie van de artsen ln dienst van de consultatiebureaus. De libe rale mej. Ten Broecke Hoekstra hoopte dat de LHV tot verdere on derhandelingen bereid zal zyn. Zij betoonde zich voorstander van de invoering van een eigen risico voor de huisartsenhulp en meende dat daardoor het ziekteverzuim zou da len. Dat leverde haar een boze reac tie op van de pacifist Bruggeman. die de invoering van een dergelyk eigen risico gevaariyk vond voor da volksgezondheid De ziekenfondsen hebben de aan bevelingen van de commissie-Van der Ven reeds aanvaard, maar het be stuur van de Landeiyke Huisartsem- vereniging staat nog afwijzend tegen over de geboden acht procent. Een De omzet aan de totalisator voor de paardesport is in het afgelopen jaar wederom sterk gestegen. In to taal werd ingezet een bedrag van f 37.165.505,- tegen f 31.389,649,- in 1965, 'n vermeerdering van f 5.775,856 of 18,4 pet. Van het totaal ingezette bedrag vloeit tachtig pet. weer te rug naar het spelend publiek. Deze forse styging van de inzet ten is niet alleen te danken aan de steeds toenemende belangstelling voor versumse baan werd ruim negen mil joen gulden behaald op de avond- koersen. wel een bewys. welk een belangrijke rol deze avondmeetings in het drafsportbestel spelen. Ook de renbaan Duindigt zag haar omzet stygen met ruim 11L- miljoen gulden tot f 11.092.288,-. Mereveld kwam tot een totaal van f 3.339.601,- (v. j. f 2.859.224.-) Alkmaar tot. f 1590.875. (v.j. 1.956.987.-) Behalve deze grote banen boekten j Ajax hoofdstuk apart de draverijen en rennen, maar vooral Nootdorp en Wolvega een belangrij- aan het feit, dat in het afgelopen seizoen niet minder dan 177 drave ryen méér zyn gehouden dan in 1965. Tydens de influenza-epidemie onder de dravers en volbloeds moesten de koersen toen enige weken worden stopgezet. De grootste omzet boekte de baan Hilversum met f 14.643.237,-, byna 2Vs miljoen gulden meer dan vorig jaar. Van de totale omzet op de Hil- ke vooruitgang en sloten het sei zoen af met resp. 1.517.516,- f 1.074504,-. pilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Ook ln de derde wedstrijd van het internationale jeugdtoernooi, dat in Arosa wordt gehouden, heeft de Nederlandse jjshockey- ploeg een monsternederlaag moeten incasseren. Gisteren ver loren onze landgenoten met 370 van Finland. Na drie wed strijden heeft Nederland de „fraaie" doelcijfers: 386. iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin HONKBAL Het Haagse Storks, dat het afge lopen seizoen de promotie naar de hoogste afdeling van de KoninkDjke Nederlandse Honkbalbond miste, zal het komende seizoen toch in de hoofdklasse mogen uitkomen. De Ha genaars gaan de plaats innemen van de Amsterdamse hoofdklasser H.V.A., die dezer dagen een fusie aanging met stadgenoot RAP. De nieuwe ver eniging SV RAP gaf de wens te ken nen niet in de hoofdklasse ingedeeld te worden. Met HCAW (Bussum), dat Storks in de promotiewedstrijden versloeg, maken de Hagenaars hun debuut in de hoogste klasse, waarin verder uit komen: ABC, Ajax en OVVO (alle Amsterdam). Schoten en Haarlem Nicols (Haarlem) en Sparta (Rot terdam). In de omgeving van het sportpark ..Duinhorst" te Wassenaar wordt op nieuwjaarsdag voor de zestiende keer de Katerkoers gehouden. Een wieler- veldrit voor profs en amateurs over 24 km, waarvan de organisatie in handen is van „De Spartaan" uit Den Haag. Onder de kanshebbers bevinden zich onder meer: Cor Rutgers uit Naarden, de Rotterdammer Manus Brinkman, Joop Zoetemelk uit Ryp- weterlng, Cock v. d. Hulst uit Zoe- terwoude, de Lissenaar Jan van Dyk, Cor van Tol en Ben Odyk uit Alphen aan den Ryn, Theo Meyer uit Dene kamp. Johan en Hein v. d. Horst uit Stolwijk. De start is om kwart over twee. Vooraf rijden de nieuwelingen een veldriit over 18 km en daarvan is de start om één uur. De stryd om de derde en vierde plaats in het internationale basket- baltoernooi te Bremerhaven zal gaan tussen Zweden en Nederland B. De Nederlandse reserves versloegen na- melyk West-Duitsland met 8064 en Zweden zegevierde met 52—50 over Zwitserland. De dames van Neder land B verloren gisteren van West- Duitsland (49—40). Het ziet er niet naar uit dat de Nederlandse voetballers, die de afgelopen maand een contract te kenden bij de nationale Ameri kaanse beroeps voetbalbond, ooit nog eens in FIFA verband kunnen spelen. De Amerikaanse voetbal bond, offi cieel aangesloten by de internatio nale voetbalfederatie (FIFA) heeft gisteren tydens een by eenkomst in Houston afgevaardigden van de noord-Amerikaanse voetbal bond toe gestaan in april 1967 te starten met beroepsvoetbal. De noord-Amerikaan se voetbal bond is daardoor de enige officieel erkende beroepsbond ge worden. De nieuw erkende bond, met tien clubs in de Verenigde Staten en twee in Canada, wil tussen april en sep tember van het komende jaar een volledige competitie afwerken. De twaalf steden waar de nieuwe bond vaste voet heeft, zyn New York, Bos ton, Washington, Cleveland, Detroit, Chicago, Houston, Dalles, San Fran cisco, Los Angeles, Toronto en Van couver. Het is de bedoeling dat de steden zeker in het eerste jaar ver tegenwoordigd zullen worden door buitenlandse clubs. Hoewel de namen van de buitenlandse ploegen pas vol gende maand officieel bekend zullen worden, schynt het Spaanse Valencia voor San Francisco uit te komen. Jack Cooke, die rechten op de club In Los Angeles heeft, denkt dat de clubs in 1968 al met eigen spelers kunnen draaien. Een team zou dan moeten bestaan uit tien Amerikanen en vyf buitenlanders. Onder de bui tenlandse spelers zouden zeker twee topsterren moeten zyn om te voor komen dat het spelpeil te veel zakt. (Van onze correspondent) Nog juist voor het scheiden van het jaar kan in de eredivisie de duizend ste goal van 1966 worden gescoord. In 293 wedstrijden in 1966 troffen de schutters 999 maal de roos. Morgen, De veertienjarige Amerikaanse Ca- j tie Ball heeft gisteren tydens zwem wedstrijden in Fort Lauderdale het wereldrecord op de 100 meter school slag geëvenaard. Met 1 minuut en 15,7 seconden liet Catie Ball dezelfde tyd afdrukken als de Russische Ga- lina Prozumenschikova op 17 Juli van dit jaar in Moskou. Indien de toestand van het terrein het toelaat speelt LFC zondag (2.30 uur) een oefenwedstrijd tegen de amateurs van Ajax. Zondagmorgen om 11 uur houdt het bestuur van LFC zyn traditione le nieuwjaarsreceptie in Centraal. Max Merkel, de trainer van de Westduitse voetbalclub München 1860 heeft ontslag genomen en zal nu oe fenmees ter worden van het in moei iykheden verkerende Neurenberg. Merkel is de hoogstbetaalde (en lastigste) voetbaltrainer in de Bonds republiek. De spelers van München 1860 (de Duitse kampioen) hadden besloten nooit meer onder zijn leiding te zul len trainen. De klacht van de spe lers was, dat Merkel hen tijdens de training placht uit te schelden. oudejaarsdag, worden nog zes wed- stryden gespeeld, waarmee het totaal aantal ontmoetingen in de eredivisie (van 1 januari '66 tot 1 januari '67» op 299 wordt gebracht. Het publiek heeft dus met een gemiddelde van byna 3,5 doelpunt per wedstrijd be slist geen klagen over de produkti- viteit. Tot augustus „vielen" 528 doel punten en )n het nu lopende seizoen 471. Ajax vormt een hoofdstuk 'en klasse) apart. De landskampioenen noteerden tot augustus van dit jaar 114 doelpunten en in het lopende sei zoen 69. Op 27 november scoorde I Swart de honderdste AJax-goal tegen I GVAV. Ajax is de enige eredivisieclub welke dit jaar meer dan honderd maal de „vyandelyke veste" door- boorde. Ajax had bovendien het min- ste aantal spelers in de dit jaar ge- i speelde 34 wedstrijden nodig (ultslui- tend competitie)21. vyf speelden j alle wedstrijden mee: Nunirtga, Swart, Muller. Van Duivenbode en Bals. van vandaag Onder zeer slechte weersomstandig heden hebben de leden van de da- mes-kernploeg gisteren op de Jaap Edenbaan in Amsterdam een wed strijd gehouden. De prestaties waren overigens zeer matig. De uitslagen luiden: 1000 meter: 1 en 2 Stien Kaiser en Ans Schut 1.44.6; 3 Wil Burgmeier 1.45.9, 4 en 5 Wil Vel-De Beer en Els van der Brom 1.46.3. 1500 meter: 1. Stien Kaiser 2.46.8, 2. Elly I Vermeulen 2.46.9, 3 Ans Schut 2.475, 14. Wil Burgmeier 2.47.8, 5. Rineke Demming 2.49.-. Totaalklassement: 1 Stien Kaiser 107.900, 2 Ans Schut 108.033. 3 Wil Burgmeier 108.883, 4 Elly Vermeulen 109.383, 5 Els van der Brom 109.517. (Van onze correspondent). Na een interne ruzie afgelopen zaterdag tydens de wedstrijd NAC I DOS heeft de manager van de kana ries, Tim van der Laan, zyn ontslag genomen. Het gaat 1 januari in. Aan gezien de feiteiyke trainer, Louis van den Bogert, geen licentie bezit en ge dekt werd door het diploma van de heer Van der Laan, kon dit vertrek j wel eens verstrekkende gevolgen heb ben voor DOS. icDavid Eisenhower, de 18-jarige kleinzoon van oud-president Dwight D. Eisenhowerbegeleidde Julie Nixon, de 17-jarige dochter van de voormalige vice-president Richard Nixon, op het 12de jaar lijkse internationale debutanten bal in het Waldorf Astoria hotel. Dus weer een combinatie „Eisen howerNixon" althans voor de gelegenheid. In de stadsportihal ln Tilburg zyn woensdag en donderdag de na tionale jeugd badmintonkampioen schappen (maximum leeft yd 17 jaar) gehouden. In het heren enkelspel ging de titel naar Ad Loog uit Hoens broekdie in de finale Piet Ridder (Haarlem) met 157 en 1511 ver sloeg. By de dames ging de titel naar de Haarlemse Lily ter Metz. Zy ze gevierde met 1012, 119 en 113 over Joke van Beusekom uit Wasse naar. Na het zich terugtrekken van de LZC bij de kringzwemwedstrijden en de voorlopige schorsing van de Sleutelstad door de KNZB, is het jeugdteam van de Zijl door de sportcommissie van de kring Gouwe-Rijnstreek als winnaar van het jaarlijkse kringjeugdtoernooi dat op 29 november j.l. werd gehouden, gediskwalificeerd. De reden welke de sportcommissie hiervoor opgeeft, is het feit dat de Zijl het desbetreffende toernooi is uitgekomen met twee ongerechtige spelers. Zowel doelman Joop Bodt als aanvalsleider Gé Rol was ouder dan de leeftijdsgrens van 19 jaar. Deze leeftijdsgrens, die afwijkt van de voor de KNZB-jeugdcompe- I De yshockeywedstrijd om de titie geldende, houdt verband met een subsidieregeling. Coupe International tussen Den De finale van het toernooi zal nu overgespeeld worden (tussen Bosch en TYSC Tilburg, die gisteren LZC en BZ&PC) evenals de strijd om de derde en vierde plaats in Den Bosch werd gespeeld, is ge- (tussen GZC en de Gouwe). i eindigd in een 7—4 zege voor Den I lang Engeland de V.S. ln Vietnam in Opmerkelijk is in dit geval, dat de vereniging De Zijl officieel nog 1 Bosch. De tussenstanden waren 1—3 1 beginsel bleef steunen Maar de Rus- niets van de diskwalificatie heeft vernomen. 3—1, 3—0. 1 sische premier kon niet nog langer De voetbalwedstrijd tussen de eredivisieclub ADO en het Nederlands militair voetbalelftal, die gisteren zou warden gespeeld, werd in verband met de weersomstandigheden afge last. (Van onze Londense correspondent! terugkrabbelen, zonder de Britten Het bezoek dat premier Kosigin J diplomatiek voor het hoofd te stoten, van 6 tot 13 februari aan Londen zal nadat Wilson by diens bezoek aan brengen is reeds twee jaar in de pen. I Moskou in februari van dit jaar hem Vrijwel onmiddellijk nadat de La- no&maals had uitgenodigd. Contact bour-regering eind 1964 de macht verkreeg, heeft premier Wilson *Un Russische collega uitgenodigd naar Londen te komen. Wilson was vooral 1 verlangend om de wereld te tonen, 1 dat Engeland lntem.tlona.1 nog wei iTbeTSg derelük meetelt en niet in Dewe8ing gekomen door nauwer dé VS iTTngiétééd °p c„mtact h« Westen te zoeken. Wilson had Kosigin niet alleen no dig ter vermeerdering van eigen glo rie, maar ook uit praktische overwe gingen. De Labour-regering wilde namelyk door middel van een Rus- slsch-Britse bemiddeling pogen een einde te maken aan het conflict ln Vietnam. De Russen weigerden echter de conferentie van Genève van 1954 by- een te roepen en voelden er evenmin voor druk op Hanoi uit te oefenen om de stryd te staken, al wil ook Moskou uit vrees voor China zo spoe dig mogeiyk een einde gemaakt zien aan de oorlog ln Vietnam. Wegens de constellatie binnen het internationale communistische kamp was Moskou echter niet ln staat stap pen te doen en mede daarom liep Wilsons Initiatief op niets uit. Kosigin wenste bovendien voorlo pig niet naar Londen te komen, zo- Bovendien zyn de Russen inmid dels wegens de Chinese situatie zelf nauwer mÊ H Hzoeken. President De Gaulle heeft dit proces vergemakkeiykt. hoewel de Russisch- Franse toenadering een hoofdstuk apart is. De Britten hebben zich lang overgegeven aan de illusie, dat zy de onontbeeriyke schakel tussen Wash ington en Moskou vormden. Dit was misschien het geval ln de Eisenho wer—Dulles-periode, toen MacMillan met zyn zwierige lichtgrijze bont muts naar Moskou toog. Maar sinds lang weten Russen en Amerikanen elkaar achter de schermen te vinden. Niettemin is het voor Kosigin ge- makkeiyker om naar Londen te ko men dan naar Washington te gaan. Zolang de stryd ln Vietnam voort duurt Ujkt zulks uitgesloten. Politiek gezien ziet het er echter naar uit, dat er voor Kosigin ln Engeland nog al- tyd bitter weinig zaken te doen zyn. De beide technocraten Kosigin en Wilson zullen elkaar waarschyniyk voornamelyk zakeiyk op het econo- mlsch-technologlsche vlak weten te vinden met mogelyk nieuwe Britse export-perspect ie ven

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7