Tien jaar a.o.w. Uit kijken en luisteren groeide bloeiend bedrijf LOENA DESIREE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Ether-controledienst klaar voor reclame-t.v. Steun voor ad verteerders (Van onze speciale verslaggever) Als maandagavond 2 januari om precies 4 minuten voor ze ven uur het eerste reclame filmpje op het tv-scherm komt, zal deze worden gezien door naar schatting ^/2 miljoen kij kers. Eén van die kijkers heeft een speciale studio ingericht om die eerste spot en alle in de toekomst uit te zenden reclame te bekijken, te beluisteren, op de band vast te leggen en te fotograferen. Hij heet E. J. Mölman, is 55 jaar en hü woont in Haarlem-Noord. Is de heer Mölman zo bezeten van de tv? Ja, want hij is de enige die met het kyken naar televisie en het luis teren naar de radio zijn brood ver dient en bovendien nog het brood ian tien van zijn werknemers. een lachte me uit: hij, die zo'n hekel heeft aan Veronica. Ik liet ze lachen. Het bleek dat er door de reclame zender in die begintijd nogal wat fouten werden gemaakt. Toen begon ik mijn controlebureau en ik liet alle reclamebureaus en grote adverteer ders weten dat ik bestond. Denk niet dat zij mij juichend hebben inge haald. Het heeft zeker een goed jaar geduurd eer men het nut van de etherreclame ging inzien. Later kwam de REM, de appara tuur moest worden uitgebreid en er moest meer personeel komen. Toen ik alles fijn voor elkaar had, klapte de REM uit elkaar en het leek er op dat men ook begon te knagen aan Veronica. Ik dacht: Mölman. dat gaat mis, je moet het roer omgooien. Nieuw i<lee Het bureau Reclame- en Reporter- Service in Haarlem is een unieke in stelling, die uniek zal blijven omdat er geen plaats is voor een tweede. Het bureau houdt zich bezig met de controle op de radio- en televisie reclame. Controle ten behoeve van de adverteerders en controle ten be hoeve van degenen die van de re clame-frequentie van hun concurren tie op de hoogte willen blijven. In februari bestaat het bureau van de heer Mölman 5 jaar. De controledienst op ether-reclame zou nooit geboren zijn als de Neder landse Handelsmaatschappij haar procuratiehouder Mölman niet had gepasseerd bij een bevordering, had er 27 jaar gewerkt, maar zei ik: het is afgelopen, ik ga weg. Ik wist niet wat ik moest gaan doen, maar ik vond al spoedig een bezig heid in het organiseren van huis- aan-huis verspreiding van drukwerk. Het was een beroerde tijd van hard werken en veel teleurstellingen". Veronica In februari 1962 kwam er een nieu we wending in de loopbaan vgn Möl man. „Een bevriende reclame-chef vroeg me: luister jij wel eens naar Veronica? Ik zei: gut, heb jij ook zo de pest aan die muziek? Maar de be doeling was dat ik op een bepaalde dag moest luisteren naar reclame boodschappen die hij liet uitzenden. Ik luisterde en het bleek dat de re clame op een verkeerd tijdstip werd uitgezonden. Toen ging er een lampje bij me branden en een paar dagen later zat ik met een bandrecorder en een stop watch de hele dag te luisteren. leder- Het nieuwe idee kwam vanzelf. Overdag zond de televisie iets uit over de prijsverschillen in cosmeti sche artikelen. Ik nam de tekst op. tikte die uit en zond de tekst naar de fabrikanten die in 'de uitzending wq- ren genoemd. Wa,t kost het? vroeg men. Ik bepaalde een prijs en ook dat ik een nieuw project zou begin nen, dat ik reporter-service noemde. Wij leggen nu alle gesproken woord van radio en televisie vast. Iedereen kan bij ons zijn teksten verkort of in extenso opvragen. En dat gebeurt. Ik heb een speciale dienst voor dag bladen met korte vermeldingen van alles wat op radio en tv wordt ge zegd. De Rijksvoorlichtingsdienst is ook een vaste klant geworden. Het kan allemaal heel snel als het moet wij werken sinds jaar en dag met een telex". De reclame in de ether heeft het gewonnen in Nederland en daarmee is de heer Mölman, wiens bureau wordt erkend door de Bond van Ad verteerders en de Vereniging van Er ik kende Advertentiebureaus op fluweel komen te zitten. Wat overigens niet wegneemt dat er hard moet worden aangepakt. Ondanks de tien man personeel zijn werkdagen van zestien uren voor de baas zelf geen uitzon dering. ADVERTENTIE Hulshoff ir In de Cinetone Studio's eindig- gekomen Liébeth List den de opnamen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm ..To Grab the Ring" van Nicolai van der Heijde. In de rolbezetting is op het laatste moment een icijziging plaats gekomen van Marja Ha braken, die door haar contract met de Nederlandse Comedie zich moeilijk vrij kon maken voor de opnamen. Liesbeth hier met hoofdrolspeler Ben Carruthers. Vonnis gewezen in beruchte zaak-Lambrakis Het gerechtshof van Saloniki heeft gisteren vonnis gewezen in het pro ces inzake de moord op de linkse af gevaardigde George Lambrakis. die in 1963 door een motorrijder werd doodgereden. De dader, Totzanianis, werd tot elf jaar gevangenisstraf ver oordeeld., zijn medeplichtige Emma- nuilidis tot 814 jaar. Alle overige be trokkenen werden vrijgesproken. In verband met deze zaak hebben dertig personen terecht gestaan. In het vonnis wordt gezegd dat de twee beklaagden niet van plan waren ge weest Lambrakis te vermoorden. Zij werden schuldig bevonden aan het toebrengen van letsel de dood ten ge volge hebbend. Emmanuelides was duo-passagier van Kotzamanis. Bei den werden voor vijf jaar hun bur gerrechten ontzegd. De aanklacht was opzettelijke moord. Met de vonnissen is een eind ge komen aan een zaak die drie jaar lang de Griekse politiek heeft beïn vloed. Linkse politici beschuldigden hooggeplaatste personen en de re gering- Karamanlis ervan, bij de dood van Lambrakis betrokken te zijn ge weest en organiseerden de „Lambra- kis jeugdbeweging". Onder de kreet j ..Lambrakis leeft nog" heeft deze zich over het land uitgebreid. Zij telt i nu 50.000 leden in ongeveer 350 af- i delingen. De beweging speelde een grote rol de bij de demonstraties en bloedige on lusten in Athene tijdens de politieke crisis die vorig jaar volgde op het aftreden van Papandreoe, de leider van de Unie van het Centrum die het niet eens was met Koning Constan- I NEDERLAND 1 NCRV 9.55 i 10.15 1 10.35 1 10.40 x Nieuws in het kort, NTS Pipo de Clown, voor de kleuters Twien, jeugdprogramma NTS-journaal Attentie, actualiteiten 't Is zó bij de luchtmacht, film Later is te laat, documentaire Oudejaarsnacht, tv-spel Musical-mixture Overdenking NTS-journaal Sluiting 1 NEDERLAND 2 VARA 8.01 uu 8.50 uu 9.15 uu 10.00 uu 10.05 uu 10.10 uu 10.30 uu 11.00 uu Buitenlands jaaroverzicht Nieuws in het kort, NTS Dan O'Brien, film Achter het nieuws, actualiteiten Mies en scène Uitgerekend, NTS-journaal Pauze Teleac, tv-cursi Sluiting tenprogramma UIT HET RADIOPROGRAMMA: en gisteren tijn. Ouderdomsvoorziening doet thans 950.000 uitkeringen ADVERTENTIE ^Hulshoff Dcn Haas Rijswijk 'In dt Bogaard* Blue Diamonds uit elkaar (Van onze Utrechtse correspondent) De Blue Diamonds zijn uit elkaar. Zaterdag vloog Ruud de Wolff naar Mexico om zich voorgoed bij zijn vrouw Leda Morena en zijn pas ge boren dochtertje te voegen. Het plot selinge vertrek van Ruud de Wolff houdt niet in dat de groep na 8 jaar zakelijk en muzikaal samen werken uit elkaar valt. Basgitarist Chris van der Plaats vervangt Ruud en Charlie Kunz zal de plaats van Chris innemen. Rien de Wolff zegt over het vertrek van zijn broer: „Het was eerst de bedoeling dat de vrouw van Ruud met haar kind naar Nederland zou komen. Haar arts kan haar dat echter wegens gezondheidsredenen niet toestaan. 'Ruud zal in Mexico moeten gaan werken. Hopelijk kan zijn schoonvader, een fabrikant, hem helpen". Aldus Rien de Wolff, /oor wie het plotselinge vertrek van zijn broer wel een teleurstelling is. De nieuwe Blue Diamonds zijn reeds in België opgetreden. In ja nuari staan zy in de nieuwe com binatie voor het eerst in Nederland op de planken. ADVERTENTIE VERLOVINGSRINGEN klassieke en moderne modellen. Op het graveren kunt wachten zonder prijsverhoging Levenslange schriftelijke garantie F. W. FLESSEN BEVRIJDINGSPLEIN 12 LEIDEN Z.-W. - TEL. 266H Robots Het bureau beschikt thans over vijf televisietoestellen, acht radio-ontvan gers en twaalf bandrecorders. Alle ether-reclame wordt op de band vastgelegd en in het archief be waard. De tv-sohermen worden bo vendien in de gaten gehouden door twee robot-filmcamera's, die één foto per seconde kunnen maken en een filmcamera. Het is niet onwaarschijn lijk dat binnenkort een video-recor der wordt ingeschakeld die beeld en geluid tezamen vastlegt. Thans kun nen de klanten van tv-opnamen de geluidsbanden, de tekst en gefotogra- veerde beeldkaar ten krijgen en op verzoek ook een film. De heer Mölman heeft inmiddels vijfhonderd vaste klanten. Zijn werk nemers beluisteren Veronica. Luxem burg Dolfijn, Hilversum 1, 2 en 3 en houden de beide televisienetten in de gaten. Op lijsten wordt aangete kend de tijd, de duur en de inhoud van de reclame-spots. Aan het eind van iedere dag wordt een overzicht samengesteld, waaruit blijkt wie heeft geadverteerd, wanneer, hoe lang en wat het heeft gekost. Zo'n overzicht is belangrijk voor de adverteerder zelf en nog belangrijker voor zijn concurrent. De controle-dienst var Mölman is te denken. Zijn service reikt tot over de grenzen. Op basis van uitwisseling met Duitse en En gelse bureaus kan hij namelijk ook meedelen wat in die landen via radio en tv is verkondigd en aan die landen doorgeven wat er door de Ne derlandse radio- en tv-stations is weergegeven. Hij is een bezige baas, Mölman, de procuratiehouder die 27 jaar lang vergeefs zijn kansen afwachtte. „Toen ik pas bij de bank was heb ik eens een formulier ontworpen. Dat kón natuurlijk niet, want ik betekende helemaal niets. Nu ben ik m|jn eigen baas en volkomen onafhankelijk. Ik kan mijn organisatie-talent nu heer lijk uitleven". (Van onze Haagse correspondent) Op 1 januari jubileert de a.o.w. Een tienjarig bestaan is een nog maar pril leven voor een ouderdoms voorziening. De tienjarige heeft zich echter al sterk ontwikkeld. Voorbeeld van de groei: de uitkering aan echt paren is sinds de in werking treding van de a.o.w. op 1 januari 1957 ver drievoudigd. die voor ongehuwden werd 3!4 maal zo hoog; 950.000 echt paren en alleenstaanden „trokken" eind van dit jaar a.o.w., tegen ruim 720.000 tien jaar geleden. Dit alles stijging, zijn de a.o.w.-ers er dus dooreen genomen met hun verhogin gen tweemaal zo goed af gekomen. Dat o.m. doordat verscheidene ma len ruime compensaties voor huur verhogingen extra zijn gegeven, maar vooral ook doordat in 1962 en begin 1965 speciale verhogingen naar een „sociaal minimum" plaatsvon den. Koopkracht Bovendien de et alleen bijeen genomen kostte dit jaar 3.2 j de loon-, maar ook de prijsstijging miljard gulden, tegenover 830 mil- i vér voorgebleven. Bij de huidige joen in het begin. Dus vier maal zo- stand kan men spreken van een veel. prachtige sociale verworvenheid, als Hoegoed is nu de a.o.w.? Dat jmen de koopkracht van de uitke- hangt er van af hoe men er na zijn I vijfenzestigste financieel voor staat. Voor een Verolme is de a.o.w.-uitke- ring een ding om er via zijn pers- j dienst een luidruchtig charitatief ge- j baar mee te maken. Voor iemand met een laag pensioen of met he lemaal niets, of hooguit een paar tientjes per maand van rentezegels is de a.o.w. de belangrijkste bestaans basis. Die laatste groep is nog groter dan men soms zou denken op grond van uitzonderingsgevallen, die men ont moet. Minister Veldkamp van Socia le Zaken kwalificeerde nog onlans de uitkeringen van de bedrijfs- en ondernemingspensioenfondsen als „sterk variërend van laag tot tame lijk bevredigend". Hij zei daarbij, dat 46 procent van de beroepsbevolking thans nog in het geheel niet onder zo'n pensioenfonds valt. Vooruitgan" Bantoe-succes in de Transkei In de Transkei, het eerste van de z.g. Bantoe-thuislanden in Zuid- Afrika, heeft de Bantoe-beleggings corporatie" haar bezittingen in de laatste tijd aanzienlijk vergroot. Zij betaalde een half miljoen gul den voor het beherend aandeel in de ..Prosperity Insurance Company", de enige maatschappij in haar soort in Zuid-Afrika, welke geheel in handen van Bantoes is. De maatschappij heeft het motel in de Transkeise hoofd stad Umtata, dat in bezit van blan ken was. voor f 200.000 gekocht om er een eerste-klashotel voor Bantoes van te maken. Ook de Trans keise mineraalwaterfabriek is door de beleggingscorporatie overgenomen. De corporatie heeft haar personeel moeten vergroten. Naast de opgelei de Bantoes heeft men ook een aan tal ervaren blanken aangesteld. De school van de corporatie, waar Ban toes worden opgeleid voor het zelf standig besturen van bedrijven, is een succes gebleken. Men wil nog twee of drie van deze scholen in de Transkei openen. In geld uitgedrukt is de a.o.w.-er er in de laatste tien jaren sterk op vooruit gegaan. Voor echtparen is het uitkeringsbedrag opgelopen van f 1428 per jaar op 1 januari 1957 tot f 4254 plus 5 procent op 1 januari 1967. Voor alleenstaanden steeg de uitkering van f858 per jaar naar f 2994 plus 5 procent. Maar wat is van die stijgingen reëel? Gebruik makend van gegevens die daarover in juli werden verstrekt in een overzicht in de sociale ma and- statistiek van het CBS. kan mei de volgende ruwe vergelijking maken: de a.o.w. is met 200 procent (echt paren) en 250 procent (alleenstaan den) gestegen. In diezelfde tien ja ren zijn de prijsindexcijfers van het levensonderhoud met circa 32 pro cent omhoog gegaan. De c.a.o.-lonen stegen intussen over dezelfde periode met ongeveer 110 procent. Hoewel de a.o.w.-aanpassing for meel is gekoppeld aan de loon- ADVERTENTIE Den Hang spuiih.,i Kalvermarkt Rijswijk. 'In (k Bogaard? De Russen hebben het Engelse ob servatorium Jodrell Bank toestem ming verleend tot publicaties van de foto's, die door de Loena XIII vanaf de maan zijn overgeseind. De direc teur van het observatorium Lovell had om die toestemming gevraagd. Indertyd publiceerde het observato rium zonder dat om toestemming tyas gevraagd de eerste foto's van de eerste onbeschadigd op de maan ge lande Loena, waarover Rusland nog al verontwaardigd was. Thans zeg gen de Russen, dat zij publicatie zou den toejuichen. Over een van in Engeland opge vangen foto's loopt een zwarte band, waarvan men vermoedt dat deze in gecodeerde vorm gegevens bevat over de grondboring, die de Loena op de maan heeft verricht. Rusland heeft over de resultaten van die boring nog geen gegevens verstrekt. Vooruitgang van K.L.M. in 1966 De KLM deelt mee, dat de vervoercijfers in 1966 wederom een flinke stijging te zien geven. Het vervoer op lijndiensten, met een schatting voor de maanden november en december, nam t.o.v. 1965 met 15% toe. bij een produktiestijging van 12%, Hierdoor verbeterde de bela dingsgraad van 55,1% tot 56.7%. Het Ité-vervoer nam met 36% toe van 42.000 passagiers in 1965 tot 57.000 in 1966. Het lijnennet, dat 96 steden in 66 landen omvat, onderging in 1966 weinig verandering en heeft een totale lengte van 218.000 km. Wel werd op een groot aantal lijnen, zowel binnen Europa als intercontinentaal, de frequentie van het aantal diensten aanzien lijk verhoogd. rtngsbedragen vergelijkt met de enige algemene ouderdomsvoorziening die tot 1948 gold, namelijk de maximaal f330 per jaar! Uitkering van ge plakte „rentezegels". Voor de rest moesten velen naar „de steun". Ook als men kijkt naar de maxi male uitkeringsbedragen van de aan de a.o.w. voorafgegane zogenaamde noodwet-Drees f 1272 per jaar voor echtparen en f 738 per jaar voor alleenstaanden die nog slechts voor de meest behoeftigen gold, is er sprake van een spectaculaire ontwik keling. Temeer als men weet. dat de noodwet over een periode van negen jaar met slechts 16 procent de prijs stijging vóór bleef. Heel anders valt de vergelijking uit tegenover het óók op sociale gron den vastgestelde minimum-inkomen dat, totdat het weer wordt, verhoogd bij c.a.o.-vernieuwingen, op f 6240 per jaar staat. Men kan, om zo reëel mogelijk te blijven, bij de vergelij king op een nog wat lager „erkend sociaal minimum" gaan zitten, na- melijk dat van de sociale werkvoor- ziening. dat f 5616 per jaar bedraagt. Dat geldt niet alleen voor gezinnen met kinderen <en dito bijslag), maar I ook voor echtparen en alleen- staanden. In die vergelijking is het „sociaal minimum" maar een zeer betrekke lijk ding. Het staat en valt met de overgang van het vijfenzestigste naar het zesenzestigste levensjaar. Morele herbewapening U weet hoe het gaat aan het eind van de maand: het geld raakt op. we moeten de eindjes aan elkaar knopen, al te grote uitgaven zijn taboe. Datzelfde heeft de televisie altijd aan het eind van het jaar, elk program ma ziet de bodem van zijn bud get. elke afdeling idem dito, en we zullen het wel daaraan moe ten wijten dat nu al voor de tweede achtereenvolgende keer het donderdagavondspel met ondertiteling en al) uit het bui tenland moest worden betrok ken. Vorige week was het „Mer- lusse", een Frans televisiespel, gisteravond was het een Duits stuk. Het was wat de Duitsers een „bleispiel" noemen; wij von den er niet veel aan en zijn naar het andere net overgegaan. Danig geboeid werden wij door het jeugdforum „Wij willen wel eens weten", een stuk of wat jongeren die het vuur na aan de schenen legden van de heer P. Hintzen, een Nederlandse voor vechter van de morele herbewa pening. Het bleek niet mee te vallen met hem te discussiëren, omdat hü zich steeds persoonlijk distantieerde van morele herbe wapeningsleuzen en slogans, om die leuzen en slogans dan via een achterdeurtje weer naar binnen te smokkelen. Absolutis me was uit den boze, hy was zelf ook geen absolutist, maar abso lute maatstaven waren wel héél wenselük. Soms leek het hem kennelyk niet tactvol of „haal baar" om zich persoonlyk achter een morele herbewapeningseis te stellen, zoals die in eigen adver tenties had gestaan, en dan heette het weer dat er sprake was van een ongelukkige formu lering en kregen we te horen dat hy ook maar een feilbaar mens was en graag by wilde le- -en. In hoeverre de maatstaf van de absolute eerlykheid by dit alles in het gedrang kwam, wagen wy niet te beoordelen. De „Tros" De TROS kwam daarna met zyn geykte programma, met de oom van Mai-s. een byzonder slecht tekenfilmpje met Laurel en Hardv als hoofdpersonen, en Chandu die uitlegde dat die voorover liggende letters schryven voorover lopen, en mensen die lopend schrift produceren voorbestemd zyn de Marathon te winnen. Of woor den van gelyke strekking. We kregen nu eindelyk ook Jop Pannekoek te zien. die ons by het begin van het Trosprogram- ma al beloofd was. maar nog steeds niet tevoorschyn was ge komen. Hy bleek vriendelyke versjes te „zingzeggen", die wei nig kwaad konden, maar slecht in elkaar zaten. Wij vonden Elly Nieman een graad beter. „Brandpunt" Het beste deel van de avond kwam als gewoonlyk weer van Brandpunt.. We zagen voortref- felyke beelden uit Hanoi en an dere plaatsen in Noord-Vietnam, opgenomen door een Poolse ca meraploeg. Het motto „leven met de bom" is in Noord-Vietnam een dagelükse werkelijkheid ge worden. BUzonder nuttig was ook de reportage over de plan nen in Breda om daar een onge valscentrum in te richten. Dr. Karthaus yvert hiervoor en wat hij bedoelde kregen we te zien in München-Gladbach. waar een dergelyk ongevalscentrum, in clusief helihaven, is ingericht. ..Brandpunt" kon het. aan het einde van het jaar. niet laten nog even zün politieke voorkeur te laten blyken, door Wim Kan op een oud plaatje met weemoed Cals. Cals, Cals, Cals te laten herdenken VOOK VRIJDAG 30 DECEMBER Hilversum l, 402 m KRO: 17.00 Coda: licht muz.progr. voor tieners en twens. 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 RVU: De gevaren van straling Joan Haanappel verlaat IJsrevue 22.10 Pari. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuziek. 23.00 Concert: I. Nederlands kamer koor en orgel: oude muz. II. Radlo- kamerork.; klein Omroepkoor en solis ten: klass. muz. 23.5524.00 Nws. Hilversum 2, 298 m VARA: 18.00 Nws. 18.15 Amerika in termijnen, lezing. 18.20 Uitz. van de Pacifistisch Soc. Partij. 18.30 Jazz-ron- do: terugblik op 1966. 18.50 Informatie *".00 Ronduit: progr. 20.50 De VPRO. IC. VARA: 22.10 R; liederen. 22.30 Nws. 22.4 Lichte gram.muz. 23.5524.00 Nws. VOOR ZATERDAG 31 DECEMBER B. W. Blesheuvel, vice-ministerpre- Suriname en de Ne- NRU: 16.30 Franse 17.00 Carlonca. radio i ochteudgv; Stereo: Tan zangsolisten. VPRO: Joan Haanappel, sedert 7 jaar een der sterren van de Weense IJsrevue, heeft aan de directie van deze revue medegedeeld haar contract niet te willen verlengen. De Haagse ysster met Sjoukje Dükstra de beste kunst rijdster die Nederland ooit heeft voortgebracht stopt met schaatsen op 1 juli 1967, de datum waarop haar contract afloopt. Zij heeft nog geen plannen voor de toekomst. Klatergoud: muzikaal feuilleton over de wondere wereld van de musical. 9.45 Hoogtepunten uit de matinees 1966: fragmenten uit opera's. 10.40 Ad Rem: literair spel. 11.00 Nws. 11.02 Dansork. en solisten. 11.35 Ik loop door 't land. licht progr. 11.45 Meisjeskoren met in strumentaal trio. 12.00 Lichte gram - muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tulnb 12.30 VARA-Varla. 12.35 Vrij entree* cabaretprogr. 13.00 Nws. 13.10 Stereo Promenade-orkest en vocaal ens.: amu- sementsmuz. 13.45 Het einde der tijden is nabü, klankbeeld. 14.05 Jazzorkest tagazlne 1966. 15.05 Voordracht 15.20 Stereo: Lichte orkmuz. en zang- solist. 15.45 De man die In de bus blies, hoorspel. 16.00 Nws. 16.02 Voor i kinderen. 17.00 Het jaar draalt voorbij. (11.00 Nws.)12.00 Nws. 12.02* Variant act., rep. en lichte muz. 13.00 Nws. 13.02 Wekelijkse tienershow. 14.00 Nws 14.02 Velvet voices. 14.30 Toppers van toen. 15.00 Nws. 15.02 Kiosk. 15.30 PI - progr. van Nederlandse orkesten en so listen van 1966. 16.00 Nws. 16.02 Llchie muz. 16.30 Nordring-oudJaarsprogram- ma, schakelprogrammu. 17.30—18.00 Sportshow: rep., ultsl.. commentaren en "~l-te muz. TELEVISIEPROGRAMMA'S •(Ierland 1 AVRO: 16.00 The Monkees. 16.25 Dennis the Menace, tv- film. 16.5017.36 Kiekkast: gev. progr voor de Jeugd. NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Plpo de Clown. AVRO: in na Moef Ga Ga, tienershow. 19.35 de Vuist weg (dl. 1). NTS: 20.00 V UIOL WCg (UJ. J1. 5 Heros. NTS: 22.40 60 jaar De Nederlandse lichte mi het jaar af. 24.00—00.15 Pauze. 00.15 tot te*:?ui?de amugeeerd 1966: HooctcPu»- AVRO - KROS - NCRVr°?rVARA ^en VPRO gedurende het afgelopen Jaar Nederland l NTS: 19 30 Binnen lands Jaaroverz. van het NTS-journaal. 20.00 Nws. in liet kort. KRO: 2001 Onze man ln Washington. 20.20 Muz - progr. rond Conny Stuart. 21.10—23 25 Ko"" te **"-"*gemaskerd ng van de GR AMMO FOON PLATEN- PROGRAMMA (Over de 4de lhn) van 1820 uur Voor vrlldag 6Jannarl Edouard Lalo: „Le Rol dTs" (lste bedrijf: 43 min.). Opera ln 3 bedrnven Hf: 30 min.). u (3de be- - -Janlne Michcau (Ro- Rita Gorr (Margared); Henri Legay (Myllo); Jean Borthavrc iKar- nac); Pierre Savlgnol (Le Rol); Jac-q il8®^111 Corentln>: Serge Rallier (Jahel); Koor en Orkest van de Fran se Nationale Radio; Dirigent: André

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5