„Bobo en Bel ia brachten BasF Betalen3 ha'en' Margriet en Pieter samen «A\o Pkin ts The profession h Philips bandrecorders Eerste dans in het Betuwse Beusichem PIERROT W ittebroods weken met zhi drieën ij VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 -g A1JVEK1 KuN i Xci i (Van een speciale verslaggeefster) Met het spelen van ,.Bobo en Belia" het „bestiale" lustrumlied van het Wageningsch Studenten Corps, werd dezer dagen het gemaskerde bal ingezet dat de K.N.S.M. Prinses Margriet, mr. Pieter van Vollenhoven en hun honderd beste vrienden en ken nissen aan boord van de in Amsterdam gemeerde „Oranje Nas sau aanbood. ..Bobo en Belia bleef de ,,'tune" van de avond. Niet zonder reden, want de twee imaginaire varkentjes, die in dit liedje op studentikoze wijze worden bezongen, zijn ook de gelukbrengers van het vorstelijk bruidspaar geweest. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven leerden elkaar voor het eerst n.l. niet in Leiden kennen, maar op het 17e lustrum van het Wageningsch Studenten Corps, beter bekend als de ..Bestiale '63", die van 3 tot en met 9 oktober 1963 in en om Wageningen werd gehouden. „Functioneel" begin Het voltallige collegium van Leidsch Studenten Corps, heer Van Vollenhoven toen II was, woonde het feest bij. Corps- praeses Jan-Otto baron van Boetze- laer nodigde, uit hoofde van zijn functie. Prinses Margriet, die toen tweedejaars studente in de rechten was, voor de feesten in Wageningen uit. De overige lustrum dames van de Collegiumleden Maarten van Empel, Han Maathuis, Hans Laverg© en Pie ter van Vollenhoven waren vrien dinnen van de Prinses. De Leidse de putatie, had op het ruim één week durende festijn weinig contact met Wageningers eii men trok daarom voortdurend met elkaar op. Pieten van Vollenhoven, net terug uit Bra zilië waar hij als president van de Nederlandse Studenten Sport Stich ting de leiding van de Nederlandse delegatie op de internationale studen ten spelen in Porto Alegro had, zorg de met allerlei amusante verhalen over zijn reis voor een allergenoeg lijkste stemming. Na het meer officiële gedeelte brak op 8 oktober 1963 de buitendag van het lustrum aan. Met de salonboot „Jacqueline" vertrok het hele gezel schap 's middags naar het Betuwse plaatsje Beusichem voor een Breuge- liaans feest op het marktplein. De Wageningse lustrumcommissie had in het dorpje een soort kermis geor ganiseerd en bovendien had men alle café's rond het Marktplein afge huurd. Voor het stadhuis werd een os aan het spit gebraden en terwijl de Beusichemse boerenkapel op het Marktplein „Bobo en Belia" speelde, vroeg Pieter van VollenhoVen zo weten lustrumgangers zich nu nog te herinneren Prinses Margriet voor het eerst in café „De Roskam" ten dans. Door de enorme drukte viel het nauwelijks op, dat Prinses Margriet in het café, waar de jukebox de boe renkapel overstemde, met Pieter blééf dansen. omdat de burgemeester in geen geval ..een bende" in zijn gemeente wenste. Na een terugtocht met de salonboot over de Lek werd de buitendag in het Wageningse City-theater besloten met de nachtvoorstelling van de filmer moet maar eens getrouwd worden" Geheimhouding door speciale tactiek Voor de volgende en laatste dag van het lustrum stond er nog een autorally op het programma en de „Bestiale '63" werd 's avonds met een bal besloten. Daarna was het voor Prinses Margriets en Pieters studie genoten duidelijk, dat zij meer dan gewone vrienden van elkaar waren geworden. Het ging er nu om hun vriendschap zo lang mogelijk geheim te houden. Jan-Otto van Boetzelaer (bruids jonker bij het huwelijk, die speciaal voor de 10e januari uit de Verenigde Staten is overgekomen) vervulde bij de geheimhouding van de romance de belangrijkste rol. Maar ook Fokje Brandsman, de wat oudere Leidse huisgenote van. Prinses Margriet (bruidsmeisje bij het huwelijk) die .in vertrouwen werd genomen wist er voor te zorgen dat de vriendschap tussen Prinses Margriet en Pieter maandenlang niet opviel. Dat lukte vooral door de speciale tactiek van de Prinses en de student, die zich vrijwel nooit getweeën ergens ver toonden, maar altijd in gezelschap van de overige Collegiumleden van het Leidsch Studenten Corps en en kele vrienden van Prinses Margriet waren, waardoor de uitjes naar be sloten feesten, schouwburgvoorstel lingen en diners in het „Pannekoe- kenhuisje" een wat formeel karakter kregen. van zijn vriendschap met Prinses Margriet liet brengen en hun ver zocht dit geheim te willen houden. Hoewel zijn huisgenoten met nie mand over deze mededeling spraken. werden de geruchten in Leidse stu dentenkringen dat Prinses Margriet zich zou gaan verloven steeds ster- De dag vóór de officiële bekendma king stond Pieter van Vollenhoven by onderlinge weddenschappen als toe komstig echtgenoot van de Prinses het hoogst genoteerd. Toen Soestdijk op de 10e maart de vermoedens be vestigde en de verloving bekend werd gemaakt, brak er in Leiden een storm van enthousiasme los. Tientallen stu denten vertrokken in gehuurde bus sen naar Paleis Soestdyk om het paar geluk te wensen. Ze zullen op de brui loft op 10 januari weer acte de pré- sence geven. Maar zullen dan langs de route staan, want alleen de in tiemste vrienden en kennissen van 't vorsteiyk bruidspaar, zy die er voor zorgden dat hun vriendschap zo lang mogelijk geheim bleef, hebben een officiële uitnodiging voor de festivi teiten rond het huwelijk gekregen. (overjarig van f 555,1 en f 468 f 449,— en f 349,—. VIJF MEIPLEIN 16 LEIDEN TELEFOON 25100 Volle Evangelie Mevr. Slothouber Centrum a/d Zijlsingel WOrdt 100 jaar Volgende week wordt in Leiden het „Volle Evangelie Centrum" geo pend. Op dinsdag 3, woensdag 4. donderdag, en vrijdag 6 januari 's avonds om acht uur zullen de evengelisten Jan Zyistra en Johan MaEisbach spreken. Zangkoren en solisten verlenen medewerking .Het nieuwe Volle Evangelie Centrum is gevestigd in het pand Zylsingel 2. Tot nu toe kwam men byeen in de aula van de Du Rieuschool. Mevrouw J. C. SlothouberVan Drosten viert woensdag 4 januari haar honderdste verjaardag. Mevrouw Slothouber, die op het ogenblik in het rusthuis Vredenoord in Huis ter Heide woont, heeft het grootste deel van haar leven doorgebracht in Lei den. Aan de Steenstraat had zy een chocolateriezaak. ADVERTENTIE V ooi- Juwelier Horloger V. D. WATER Haarlemmerstraat; 181 De Prinses getooid met lus trum-muts met jaargenoten tij dens de ontvangst van reünisten bij het VVSL-lustrum. (Foto LJDyHolvast) Het eerste feest waar Prinses Mar griet en Pieter van Vollenhoven al leen naar toe gingen was het assaut van de adelborsten, dat in december 1963 in Den Helder werd gehouden. Korte tyd daarna verscheen Prin ses Margriet samen met de heer Van Vollenhoven op het Semprebal in de Leidse Stadsgehoorzaal. In studen tenkringen werd daar toen weinig aandacht aan besteed, ómdat ieder een dacht dat de assessor II van het Leidsch Studenten Corps de Prinses uit hoofde van zyn functie vergezel de. Op bezoek Het was in de tyd daarna dat Prinses Margriet Pieter herhaaldelyk in zyn souterrainkamer aan de Witte Singel by zyn hospita mevr. Delfos opzocht. Pieter moest in de overvolle kamer de stoelen dan vry van de stapels boeken en paperassen maken om Prinses Margriet ergens te kun nen laten zitten. Alleen doordat een rechercheur voor de deur op en neer flaneerde wisten Pieters huisgenoten dat de Prinses er weer was. Omdat de bezoekjes aan de Witte Singel toch te veel in de gaten liepen ging Prinses Margriet steeds vaker met Pieter mee naar ouders in Schie dam. De groene MG, de AA 28 werd in de Schiedamse Burgemeester Knappertlaan steeds vaker gesigna leerd. En zo kwam het dat de vriend schap tussen de Prinses en de stu dent voor het eerst in mei 1964 in de buitenlandse pers werd gesignaleerd. Studie Inmiddels legde Pieter van Vollen- hoven zijn functie als Collegdumlid neer, werd hij by het als plaaitse- ïyke studentengezelschap „Schieda- mum" steeds minder gezien en kwam hy ook niet meer zo vaak op de by- eenkomsten van zyn club „Chimae- Huisgenoten herinneren zich dat hy zich dagenlang in zyn kamer op sloot om te studeren. Prinses Mar griet ging om de aandacht van haar Man in Leiden voor het laatst gesignaleerd De hoofdinspecteur van politie in Geldrop verzoekt te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Ge- rardus Gysbertus Petrus Maria van der Heijden, oud 18 jaar, wonende in Geldrop. Hij is 26 december 1966 in Leiden voor het laatst gezien en is sindsdien spoorloos. Hij is geestelijk gestoord en iydt aan epilepsie. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalementlang 1.78 meter, lang. werpig gezicht donkerblond haar met scheiding, zit niet ordeiyk, draagt bril met donker montuur, donker blauw gestreept colbert en pantalon, wit overhemd, zwarte lage schoenen met veters, bruine wollen trui, zwarte sokken, donkerblauw gebloemde stropdas, grijs-zwarte gespikkelde overjas, heeft een litteken op linker wang, dikke lippen en een wat ge opende mond, onregelmatige tanden, draagt wit ondergoed waarin het nummer 31, is in het bezit van een lichtgrijze draagbare radio. Iedereen die inlichtingen kan geven wordt verzocht ®ich in verbinding te stellen met de hoofdinspecteur in Geldrop, telefoon 04903, abonneenummer 3045 of met de plaatselyke politie. Prinses Margriet in haar Leid se studententijd wandelend over een van de Rapenburgbruggen. (Foto L.D./Holvast) veelvuldige bezoeken aan de Witte Singel af te leiden met de ex-Col legiumleden Jan-Otto baron van Boetzelaar en Hans Laverge naar studentenfeestjes. Het duurde tot ja nuari 1965 voordat Pieter van Vol lenhoven zyn huisgenoten, met wie hy weinig contact had. door zyn vriend en medebewoner, de heer G. W. Kastelein, formeel op de hoogte H. J. de Koster treedt af als directeur van „De Sleutels" De heer H. J. de Koster zal m« ingang van 1 januari aftreden ais directeur van de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v/h. De Koster en in Leiden. De heer De Koster is sinds 1939 directeur van „De Sleutels" en sedert de fusie tussen de N.V. Meelfabrie ken der Nederlandsche Bakkerij en N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v/h De Koster en Co., in dècember 1964 gedelegeerd commissaris van de N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij. Met ingang van dezelfde da tum zyn de adjunct-directeuren, de heren P. van der Voort en F. J Sanders benoemd tot directeur de vennootschap. ADVERTENTIE JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL. 20778 van het zuiverste water TRIANON Een schatrijke rancher (Grant) huurt, een groepje ran vier vechters om zijn mooie, jonge vrouw Maria te bevrijden uit de gevangen schap bij de Mexicaanse guer rillastrijders van de beruchte „hoofdman" Raza, die niet minder dan 100.000 dollar los geld voor haar heeft geëist. Om dit gegeven draait de film Frankie en Johnny REX In het theater aan de Haarlemmerstraat draait dit maal „Frankie en Johnny", waarin de nog steeds in de run ning zynde Amerikaanse zanger Elvis Presley de hoofdrol ver vult. Deze muziekfilm Is een welkome afwisseling van de vele westerns en misdaadfilms van de laatste tyd en meer passend in de oudejaarssfeer. Elvis zingt in deze film. die qua inhoud weinig om het lyf heeft, 11 lied jes. Hoofdrolspeler Johnny treedt samen met zyn vrouw Frankie op in een nachtclub, waar te vens roulette wordt gespeeld. Hy wordt sterk aangetrokken door het mysterieuze, rollende balletje, maar heeft weinig ge luk. Al het geld, dat in zyn han den komt, wordt vergokt. Dit komt de verstandhouding met zyn vrouw niet ten goede. John ny zoekt raad by een waarzeg ster, die hem vertelt, dat een mooie jonge vrouw met rood haar hem geluk zal brengen. De „geluksfee" is Nellie Bly, die verliefd is op de eigennaar van het etablissement. Zy brengt Johnny inderdaad geluk in het spel. Na veel verwikkelingen komt echter alles goed. Johnny keert terug naar Frankie en Nellie naar de nachtclubeige- naEtr. Deze film in het lichte genre is rijk gekruid met Ame rikaanse humor, die soms echter wat al te naïef klinkt. Bert Haanstra LUXOR Bert Haanstra's film „De stem van het water" is weer geprolongeerd en dat ver baast ons niets,, want het is een zeer plezierige film die ons, Ne derlanders© te kyk zet, en onze eeuwige tegen- en meestander: het water. Door Haanstra's visie, de montage en de sobere tekst van Slmon Carmiggelt, zit er bovendien veel humor ln ver stopt, zodat de toeschouwer een vroiyk avondje beleeft. In de film zyn beelden verwerkt van de zeevissery, van het paling - „The professionals" (in het Nedërlavds uitgebracht onder de juiste titel „De vier gewel denaars"), die deze week in het theater aan de Breestraat is te zien. „The professionals' 'is een avonturiersfilm van het zuiver ste water: hard tegen hELrd, van de eerste tot de laatste minuut uiterst boeiend, fraaie kleurop- namen van de barre tocht door de Mexicaanse woestynen en bovenal gespeend van alle valse „heldenverering". Geen moment verveelt het spel van het vyftal Burt Lancaster, Lee Marvin, Robert Ryan, Jack Palance en Ralph Bellamy. De zwakste in druk maakt de overigens nog al- tyd even mooie Claudia Cardi- nale, die het ook nu weer gro tendeels van haar natuurlyke gaven moet hebben. Het sterkst in „The professio nals" is de uitwerking van het verhaal. Treffend is de inner- lyke strijd, die de vier geharde vechtersbazen avonturiers stuk voor stuk specialisten op een bepaald gebied moeten uitvechten. Treffend ook, is de stryd tussen de Mexicanen en de „blanke" indringers. Het meest imponerend is echter de stryd, die Maria (Claudia Cardinale en Raza voeren voor hun liefde, Een stryd, die zy het na heel veel complicaties in winst wordt omgezet. Als film steekt „The profes sionals" ver boven de andere avonturiersfilms uit. Het is een aanmerkelyk boeiender geheel dan het (vergehjkbare) „Law rence of Arabia". Spanning, avontuur, stryd en hartstocht zyn er in juiste docering in ver werkt. CAMERA De liefhebbers van slapstick kunnen deze week terecht in het theater aan de Hogewoerd, waar een werkje zonder enige pretentie draait. „Wittebroodsweken met z'n drie- en" met in één der hoofd rollen de Faroek-Eichtige gestalte van de beroemde Britse acteur James Robertson Justice beeldt het probleem uit vaneen jongeman, die een meisje-met- een-beroemde-vader trouwt. Hy woont in by zyn onmogelyke schoonvader en wordt door deze elke ochtend, tot zyn niet na te op het ruige bergingswerk van ons sle pers, van de Rotterdamse ha ven, van watersporters, van het skütsjessilen in Friesland, van enfin, men moet de film maar gaan zien. Pers» STUDIO „Persona", een zeer knappe film over twee vrou wen, waarin de karakterteke ningen op de voorgrond staan: het zoeken naar een eigen waar digheid, een eigen gezicht. De vele problemen die worden aangesneden biyven onopgelost; toch is Ingmar Bergmans laat ste de moeite van het zien waard. vertellen ergernis, op hardhan dige wyze gewekt. Daar hy er niet in slaaft een huis te huren, koopt hy er één, hoewel de kos ten zyn bescheiden beurs ver te boven gaan. Maar wat koopt hy voor een huis? Het is er een die je beter direct met de grond gelyk kan maken. De verbou wing leidt tot vele dolle situa ties. De slapstick die hierby wordt vertoond is wel enigszins belegen gerommel met be hangselpapier en styfsel maar „Wittebroodsweken" pretendeert ook geen enkele originaliteit. Voor Justice is de rol van te licht kaliber, aJ maakt hy ervan wat ervan te maken is. Gooi "t maar in mijn pet LIDO Norman Wisdom biyft nog een weekje in Leiden met „Press for time", dat in Nederland de nogal wilde titel „Gooi 't maar in myn pet" mee kreeg. Dit keer kruipt hy in de huid van een provinciale jour nalist om zyn welbekende dolle streken uit te halen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3