Zijlstra's plannen halen het ook in de Senaat wel N.V. v/h H. BRANDT ZONEN ^^eidóe GjQcfencla Zuivering in China 8.95 Nationaal geschenk voor gehandicapten MET EEN ENKEL WOORÜ Belastinggebouw officieel geopend HAAGS AGEND PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 DECEMBER ALGEMENE BESCHOUWINGEN Het kabinet-Zijlstra mag in de Eerste Kamer rekenen op een parlementaire meerderheid voor de belastingvoorstellen. De politieke kaarten bleken er gisteren bij de algemene politieke en financiële beschouwingen ongeveer hetzelfde te liggen als in de Tweede Kamer. Het enige verschil was, dat de anti-revolutionaire fractie in de Senaat wat kritischer was dan die in de Tweede Kamer. De anti revolutionaire senator Alberda (opvolgenr van Zijlstra) vnlde de zekerheid hebben, dat bij voortschrijdende werkloosheid het kabinet grotere prioriteit geeft aan de werkgelegenheid dan aan het herstel van de betalingsbalans. tie-Schmelzer. Het kabinet is niet in het landsbelang. Het is het beste als het zo snel mogelijk overgaat, meende hy. Mr. Bührmann erger de zich nogal aan de kritiek, die de socialistische fractievoorzitter in de Tweede Kamer, drs. Nederhorst, had geuit op de houding van de C.H. tweede-kamerfractie. „We zijn ge dwongen de P.v.d-A. ernstig te waar schuwen", zei hij, doelend op drs. Nederhorst die gezegd had „mis selijk" te worden van de houding van de C.H.U. Mr. Van Riel noemde het noodhulp voor drie maanden". Hij vond de reactie van drs. Nederhorst in de „nacht van Schmelzer" be grijpelijk. „Het had de mijne kun nen zijn", zei hij. De katholieke senator Van Lies hout vond, dat behalve de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer ook de Dezelfde standpunten Voor het overige waren de stand punten ongeveer hetzelfde als in de Tweede Kamer. De socialistische af gevaardigde ir. Vos achtte het uit stel van de belastingverlaging onno dig, omdat er naar zijn mening eni ge verbetering is van de con junctuur. Hij vond het onjuist, da dit kabinet wil beslissen over de in voering van de omzetbelasting per 1 juli 1967. Naar zijn mening heeft een volgend kabinet nog tijd genoeg voor een dergelijke beslissing. Mr. Bühr mann (C.H.U.) beloofde het kabinet treurde het dat de rijksuitgaven niet zijn beperkt. Mr. Van Campen (K.VP.) deelde mee, dat zijn frac tie de belastingvoorstellen die vol gende week in de Senaat komen zal steunen. Aanval Mr. Van Riel, (V.V.D.), die in een i vrij scherpe aanval de onduidelijke j politiek van de confessionele par tijen schuldig verklaarde aan de geldontwaarding, maakte duidelijk dat zijn fractie tegen het uitstel van de belastingverlaging zal stemmen. Hij vond het doorgaan van deze ver laging op 1 januari 1967 een kwestie van zedelijke aard. Hij twij felde er bovendien aan of het uit stel wel de gevolgen zal hebben die het kabinet-Zijlstra er van verwacht. Hij zag in de inflatie het faillisse ment van ons partij systeem, omdat de confessionele partyen wel veel geld willen uitgeven aan dure voorzienin gen, maar weigeren de finan ciële lasten er voor te aanvaarden". „De inflatie is als onmisbaar aan vaard om een zeker structuursysteem van compromissen in stand te hou den", aldus mr. Van Riel. De P.S.P.'er Van der Spek zei dat zijn fractie zeer aarzelend stond te genover de belastingmaatregelen, de heren Snoek (Boerenpartij) en Ymker (C.P.N.) namen hetzelf de standpunt in als hun partijgenoten in de Tweede Kamer: tegen het uit stel van de belastingverlaging en de vervroeging van de omzetbelasting. Kabinetscrisis De Senaat heeft zich gisteren vrij uitvoerig verdiept in de kabinetscri sis. Ir. Vos (P.v.d_A.) vond het ka- binet-Zijlstra geen logisch uitvloei sel van de aanvaarding van de mo- ADVERTENTIE KERSTVERRASSING Wit dam?st tafellaken 130x160 cm compleet met 4 bijpassende servetten Normale prijs 11.50 Nu compleet Acht voormalige hoge functionaris sen van culturele zaken in commu- nistisch-China zijn voor een recht bank in Peking als „contrarevolutio naire, revisionistische elementen" aan de kaak gesteld, aldus een Ja pans bericht uit de Chinese hhoofd- stad. Lin Peng, vice-vcorzitter van de dagelijkse commissie van het Na tionale Volkscongres, bevond zich on der hen. Hij is voor de eerste maal aangeduid als tegenstander van de lijn die Mao Tse-toeng en de minis ter van Defensie, Luin Piao, volgen sedert de zuivering begon. Bedoelde functionarissen werden gedwongen een voor een op het po dium te komen van het arbeiders gymnasium in Peking. Daar werden zij „berecht", elk van hen had een naambord om de nek hangen. Lin Peng werkte, voordat hij naar Peking- kwam, op regeringsbureaus van de noordoostelijke provincies on der Kao Kang, die in 1954 beschul digd werd van samenzwering tegen te partij. Kao weigerde de beschul diging te erkennen en pleegde zelf moord. fracties van de A.R.P. en van de P.v.d.A. zware kritiek op het kabi- net-Cals hadden geuit. Hij vroeg zich af of er wel dodelijker kritiek was geleverd dan die van drs. Ne derhorst, die het kabinet-Cals be schuldigd had van „plompverloren beslissingen". Hij vond, dat het ka binet-Cals zelf had moeten grijpen naar uitstel van de belastingverla ging. „Het heeft ons erg gespeten", aldus de heer Van Lieshout, „Dat noch het kabinet-Cals noch de be trokken fractie de fracties de staats manswijsheid hebben opgebracht om met een wijziging te komen". Door de afspraken, die voor Prinsjesdag tussen de fractie en het kabinet over de belastingverlaging zijn gemaakt ontstond een gébrek aan bewegings vrijheid waardoor het kabinet ten slotte ten onder is gegaan, aldus de heer Van Lieshout. Zelfkritiek De anti-revolutionaire senator Berghuis meende, dat de kre dietwaardigheid van de parlemen taire democratie door het optreden van twee crisis in één parlementaire periode niet was vanhoogd. Hij had kritiek op de formatie-Schmel- waarin niet geprobeerd is de KV.P., de A.R.P. en de P.v.d.A. weer bijeen te brengen. Hij vond voorts, dat de P.v.d.A. zich voortijdig van de verantwoordelijkheid heeft IR. ADAMS NIET LANGER LID BOERENPARTIJ „De heer Adams is thans geen lid meer van de Boerenpartij. Ik stel er prijs op te zeggen dat hij met onze partij niets meer te maken heeft", zo reageerde de afgevaardigde vam de Boerenpartij in de Eerste Kamer, de heer Snoek, gisteravond op een aan val van de communist IJmkers, die inhield dat de B.P. zich nooit duide lijk van het voormalig Eerste-Kamer- lid zou hebben gedistantieerd. Toen de kwestie-Adams in de Eerste Ka mer speelde had de heer Snoek reeds duidelijk gemaakt, dat hij de bóeren- fractie zou verlaten wanneer Adams zou blijven. Ir. Adams werd opgevolgd door de heer De Groote, een zwager de heer Koekoek. afgemaakt door het tijdens de in- formatie-Beel plotseling te laten af weten. De financiële voorstellen waar het kabinet-Zijlstra tenslotte mee kwamen, hadden ook door het kabinet-Cals gedaan kunnen wor den. Ook op zijn eigen partij, de A.R.P., had dr. Berghuis kritiek. „We slaan vaak een toon van autoriteit aan alsof we met 31 in plaats van met 13 zetels in de Tweede Kamer zitten", zei hij. Gaswinning Ook de gaswinning op het conti nentale plat kwam gisteren weer in discussie. Ir. Vos (P.v.dA.) bleek van mening, dat het overgangskabinet- Zijlstra niet voldoende tijd heeft om de onderhandelingen met de olie maatschappijen te voeren. „Ik zou het zeer sinister vinden", aldus ir. Vos, „Als door gebrek aan tijd de 500 miljoen, die de regering nu van het Nederlandse volk vraagt met de andere hand zou worden doorgege ven aan de oliemaatschappijen". Mr. Bührmann (C.H.) noemde het heel erg triest, dat Nederland er in de af gelopen twee en een half jaar niet in is geslaagd de bodemschatten „ju ridisch" uit de grond te krijgen. Dr. Berghuis stelde de vraag of het overbruggingskabinet onder de ge geven omstandigheden de beslissende maatregel wel moet nemen. Premier Zijlstra zou vandaag ant woorden. Vervolg van pagina 1 Gemeentebestuur van Agrigento dekte knoeiers De prefect van de provincie heeft telegrammen gestuurd aan de eerste minister, aan de minister van Bin nenlandse Zaken en ook aan de voorzitter van de westelijke regering in Palermo om te wijzen op de ernst van de toestand en de oorzaak daar van: de grote werkloosheid. Het langdurig stil liggen van de bouw heeft niet alleen werkloosheid ten gevolge gehad in de bouwnijverheid, maar ook in allerlei andere bedrij- In Rome heeft de minister van Openbare Werken, Mancini, uiteen gezet dat er reeds bepaalde werken in uitvoering zijn, voor een totaal bedrag van ruim 4 miljard lire, waar bij ruim 1,5 miljard voor het bou wen van noodwoningen voor de tien duizend personen die dakloos zijn geworden ten gevolge van het instor ten der wolkenkrabbers. Tegen het einde van maart 1967 meent de mi nister dat er verdere werkzaamhe den kunnen worden aanbesteed tot een bedrag van nog 10 miljard lire en dan zal er voor 2.000 arbeiders werk zijn gedurende een periode van tenminste twee Jaar. Deze werkzaamheden zouden reeds zfjn begonnen indien men niet was gestuit op tegenwerking van de zijde van het gemeentebestuur dat alles heeft gedaan om schuldigen aan de overtredingen van de bouw- wetten te dekken. De minister hoopt, dat het nieuwe gemeentebestuur, dat dezer dagen wordt gevormd, meer medewerking zal verlenen aan de re gering in Rome. De manifestatie van dinsdag en de algehele werkstaking zijn naar de mening van de minis ter veroorzaakt door dezelfde gevaar lijke speculanten, die Agrigento In zulke grote moeilijkheden hebben ge bracht. kunde. Bloemschik- Van Beatrix en Claus Prinses Beatrix en Prins Claus zul len het bedrag dat hun ter gelegen heid van hun huwelijk als nationaal geschenk werd aangeboden, bestem men voor de zorg van het gehandi capte kind, zowel hier in Nederland als in Suriname en de Nederlandse Antillen. Deze som geld bedraagt thans f 1.774.850,36. Het grootste deel van dit bedrag gaat naar de West, omdat daar min der mogelijkheden en middelen zijn dan in ons land. Een deel van het geld voor besteding in ons land gaat naar de landelijk georganiseerde Vereniging van Ouders van Gehan dicapten en voorts worden bedragen beschikbaar gesteld om de accomo date van het hospitaalsdhlp Henri Dunant en het zilveren jeugdcen trum De Hunneschans aan te passen aan vakantie- en ontmoetingsweken voor gehandicapte kinderen. BINNENLAND i vrijdagavond s uur tot eerste kerst avonds bij de AKU- fontein in Arnhem, op water te gaan leven. Zy vasten in navolging van de jongeren in Haarlem en Breda. Brand uit wraakzucht Uit wraakzucht hadden in de nacht van 17 op 18 september een 26-jarige caféportier en een 27-jarige glazen wasser het café 't Raedhuys aan de Stoomtrein In België heeft Groenmarkt in Den Haag in brand dinsdagmiddag de laatste stoomtrein gestoken. Het pand brandde geheel van de Belgische spoorwegen gere- uit en de bovenbewoners, een rywiel- den en wel op het traject Ath—Den bewaarder met vrouw en vier kin- I derleeuw. De eer van de laatste rit deren, konden ternauwernood vla het j was weggelegd voor locomotief 29.013, dak door de brandweer worden ge- die een staat van dienst van zeker red. De officier van Justitie by de Haagse rechtbank heeft tegen ieder van deze verdachten twee jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist. Demonstratie op Binnenhof De Amsterdamse journalist j. F. Ro- dermond, die bij de komende verkie zingen voor de Tweede Kamer met een eigen lyst wil uitkomen, heeft gisteravond op het Binnenhof in Den Haag gedemonstreerd. Voor deze demonstratie was geen vergunning aangevraagd noch verkregen. Toen de Haagse politie een kijkje kwam nemen werd de demonstratie beëin digd. De heer Rodermond, die het voornemen heeft om zich in alle 18 kieskringen kandidaat te laten stel len, verweet de leden van het parle ment en de leiders van de politieke partyen „de geest van deze tyd niet aan te voelen". Hy drong er bij hen op aan plaats te maken voor jonge- mensen, want „u bent oud en ver stard. U hebt hier al te lang gezeten. Inbrekersbende opgerold Een groep van negen min of meer met elkaar samenwerkende personen is door de Almelose politie gearresteerd, waardoor een einde is gekomen aan een lange reeks van inbraken, dief stallen en plunderingen in Almelo en omgeving. In totaal bekenden de gearresteerden twintig inbraken. Uit fabrieken en leegstaande gebouwen werden vooral metalen gestolen. Men trad daarby zo brutaal op, dat op klaarlichte dag een leegstaande villa pal naast het Almelose politiebureau werd leeggeplunderd. Na uitgebreid speurwerk kon de Verzoek aan Australië De Al gemene Vergadering van de VN heeft gisteren Autralië in twee reso luties verzocht onafhankeiykheid te verlenen aan Papoea, Nieuw-Guinea en Naoeroe, een eiland in de Stille Zuidzee. Naast elkaar Volgens een nieu we regeling voor de Franse troepen in West-Duitsland zullen op de Fran se militaire installaties de Franse en de Duitse vlag zy aan zy wapperen. Deze vlaggenkwestle was voor Duits land een teer punt, omdat het land niet wil, dat de Fransen bezettings troepen lijken. Op de belangrijke Amerikaanse bases en vliegvelden in West-Duitsland hyst men al sinds 1958 zowel de Amerikaanse als de Duitse vlag. 1 Reflecterende mutsen Teneinde schoolkinderen zoveel mogeiyk te beschermen tegen aanrydingen heeft het gemeentebestuur van het by Venlo gelegen Duitse plaatsje Bre- vell gratis wollen mutsen beschik baar gesteld. De mutsen zyn geel van kleur, vallen in het straatbeeld goed op en reflecteren by duisternis. De schoolbesturen hebben de ouders verzocht hun kinderen niet zonder de mutsen naar school te laten gaan. Joodse bezorgdheid De Ameri kaanse organisatie van Joodse oor logsveteranen heeft Bondskanselier Kiesinger van West-Duitsland tele grafisch verzocht de leden van de Westduitse strydkrachten te gebie den zich van politieke activiteiten te onthouden. In het telegram wordt gezegd dat enige legerofficieren by de onlangs gehouden verkiezingen actie gevoerd hebben voor „neo-nazi- kandidaten". Spaanse kolonies De Verenig- deed indertijd veel stof op- j de Naties hebben er by Spanje op waaien. aangedrongen voorbereidingen te Proces-Harster in januari In j treffen om zyn drie Afrikaanse ge- München zullen op 23 januari twee biedsdelen, Equatoriaal Guinee. Ifni de recht- j en de Spaanse Sahara, de onafhan keiykheid te verlenen. VN en Gibraltar De Verenigde miljoen kilometer heeft. Deze loc maakte deel uit van een serie van 220 Canadese en 80 Amerikaan se locomotieven, die in 1945 werden gekocht om het door de oorlog ont redderde treinverkeer in België weer op gang te brengen. De eerste stoom trein reed in Belgiè op 5 mei 1835, van Brussel naar Mechelen. VN tegen lsd De commissie van de VN inzake narcotica heeft een beroep op de aangesloten regeringen gedaan onverwyid de produktie. de in- en uitvoer en de distributie van lsd onder strikte controle te stellen en dit middel en andere middelen van gelyke werking uitsluitend voor medische en wetenschappelyke doel einden te gebruiken. Ahlers naar Bonn De Westduit se regering heeft de waarnemend hoofdredacteur van het weekblad „Der Spiegel", de 44-jarige Conrad Ahlers, benoemd als haar plaatsver vangend woordvoerder. Een artikel dat Ahlers in 1962 publiceerde over de zyns inziens gebrekkige stand van zaken by de Westduitse strydkrach bank verschynen wegens hun aandeel in de moord op talloze Jood se Nederlanders. Het zyn de 62-ja- rige voormalige regeringsraad dr. Wilhelm Harster, de 58-jarige Wil helm Zöpf en de 64-jarige Gertrud Slottke. Zware kernexplosie In een 1230 de* ander meter diepe schacht, 135 km van Las Vegas, hebben de Amerika nen gisteren een ondergrondse kern explosie teweeggebracht. De kracht lag tussen de 200.000 en een miljoen ton tnt. De atoombom op Hirosjima had een kracht van 20.000 ton tnt. Deze ondergrondse kernexplosie was wellicht de zwaarste die ooit in Ame rika heeft plaatsgehad. Mogelijk was gevast. Peter van der jhet een proef met een waterstofbom, de Pacifistisch-Socia- In de casino's van het 170 km ten orden aangehouden. Nadat acht Al- meloërs waren gearresteerd, werd gisteren het laatste lid van de in brekersbende. een Enschedeër, achter slot en grendel gezet. Het zyn allen oude bekenden van politie en Justitie. Vasten met Kerstmis Ook in I Arnhem wordt met Kerstmis door jongeren iKley <24 I listische Jongerenwerkgroep en Ro- I zuiden van het proefterrein gelegen bert Jan de Vries (21) van de Arjos Las Vegas zwaaiden de kroonluchters 'hebben het voornemen van komende 'lichtjes heen en weer. Naties hebben met 101—0 stemmen en 14 onthoudingen een resolutie aangenomen waarin bij Engeland en Spanje wordt gepleit voor hervatting van de onderhandelingen over Gi braltar. Duiven binnenhouden! Perzi sche duivenliefhebbers mogen hun dieren niet meer vrij laten vliegen. De regering heeft de politie opdracht gegeven iedereen te arresteren die deze maatregel overtreedt. De politie zegt dat verscheidene vliegtuigen van de Perzische luchtmacht zyn veron gelukt doordat de vogels ln de straal motoren werden gezogen. Boven het vliegveld Mehraban en Teheran zelf vlogen totnutoe herhaaldelyk vluch ten van 30 tot 40 duiven. In de hoofdstad zyn ongeveer 10.000 dui- venhouders. Ten aanzien van de eigen gift, die Prinses Beatrix en Prins Claus op de dag van hun aantekenen aangekondigd, is het hun Zaal Maria Gijzensteeg: Ledenverg. tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V., 8 nisch Orkest o.l.v. Eduard Flip m.m.v. R'dam Conservatoriumkoor Caroline Kaart, 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-fj VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ADVERTENTIE Boerenpartij niet aanwezig bij diner De zes man sterke fractie van de Boerenpartij in de gemeente raad van Ede wil vandaag niet aanzitten aan het diner dat de raadsleden gezamenlijk zullen ge nieten ter onderbreking van de behandeling van de gemeentebe groting 1967. De plaatsvervangen de fractievoorzitterde heer G. Meijer „de heer Koekoek is op verkiezingspad, vandaar dat ik hier het woord doe") achtte dit diner overbodig omdat er aller wegen moest worden bezuinigd. „Wij doen er dan ook Jiiet aan mee", aldus de heer Meijer, die verder wilde bezuinigen op amb tenarensalarissen en subsidies voor cultuur, sport en jeugdzaken. diegenen, die zowel hier als in de West op het gebied van de zorg voor gehandicapten werkzaam zyn, ten einde op deze wyze een nauwere sa menwerking te bevorderen. Het prin- hebben selyk paar zal op een later tijdstip de verschillende bedragen aan de be urtwisseling mogeiyk te maken van trokken bestuurders ter hand stellen. Aan Leidse Stationsplein Het nieuwe belasting gebouw aan het Stationsplein in Leiden is vanochtend officieel geopend. Ir. JScheurkogel, directeur van de afdeling nieuwbouw van de Rijksgebouwendienst in Den Haag, droeg tijdens een plechtig heid in de kantine van het ge bouw de sleutels over aan de di recteur der Rijksbelastingen in Utrecht, de heer L. P. W. van der Poel, die ze op zijn beurt weer doorgaf aan de heer J. H. P. Rou- wenhorst voorzitter van de commissie van beheer van het ge bouw. Het nieuwe Leidse belastinggebouw een schepping van het architec tenbureau Van Dorp en Jonkman biedt onderkomen aan alle belasting- af delingen, die tot dusver over vele panden in de stad waren verspreid. Het gebouw vormt een architecto nisch en stedebouwkundig belangryke schakel in de bebouwing van het Sta tionsplein. Na de officiële overdracht werd vanochtend nog het woord ge voerd door ir. Te Nuyl, ingenieur verificateur in Amsterdam en hoofd van de divisie west van de landmeet kundige dienst. Ook deze dienst vindt in het gebouw een onderkomen. Ver der spraken de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, ir. J. Jonkman (die namens archi tecten, hoofdaannemer Wernink en verschillende onderaannemers een plastiek voor de kantine aanbood)en de heer J. W. Nleuwenhuys. Deze laatste spreker leidde een reeks van geschenken in, die door het gezamen- ïyk personeel van de belastingdienst werden aangeboden. Daarby waren onder meer een aquarium in de hal, een geluidsinstallatie en onderdelen van de keukeninventaris. Namens de drie gezameniyke dienstcommissies (vakbondsvertegenwoordigers) wer den bloemen aangeboden. Het gezelschap waarby wethou ders, oud-wethouders, raadsleden, be lastingfunctionarissen en vele ande ren maakte vervolgens een rond gang door het zeer modern ingerich te gebouw. De plechtigheid werd met een receptie besloten. ADVERTENTIE Met ons uitgebreid materiaal voor interne transporten konden alle afdelingen van 's Rijks Belastingen in Leiden BINNEN de gestelde tijd verhuizen ZONDER STAGNATIE in de uitvoering van hun diensten TRANSPORT-adviseurs voor intern en extern, binnen- en buiten lands vervoer te land, ter zee en door de lucht VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN Oude Varfcenmarkt 5 - Leiden Telefoon 20389 - 26380 - 20271 Bevrijdingskerk: Kerstavond afdeling Zuld-WeBt, 8 uur nam Rapenburg 10: Kerstfeest Tie: ciëteit ,,'t Venster" 8 uur nam. ZATERDAG Rapenburg 10: Kerstfeest Tie: ciëtelt ,,'t Roefje". 8 uur nam. StadsgehoorzaalJehovah's get* Vertoning film Van ni»+ u. 7.20 uur nam. Kerstnaohtdtenst Zuiderkeric: L. J. Boeijenga. 11 ZONDAG StadsgehoonsaalJehovah's get», Oude Rijn 5: Gem. kelljk christendom. Spi v. a. Brugge, 7.30 uur Oude Rijn 5: Pinkstergemeente Johan Maasbaoh, 3 DINSDAG Ch. de BourbonhofElektronic „De Detector", 7.30 9.30 Stadhuis (wachtkamer trcruv Zitting 7 8 uur D Stadsgehoorzaal (foyer)Reurt» leerlingen Chr. Kweekschool. 7.4 BIOSCOPEN Luxor: „Blond en brutaal", l| Dagelijks 2.30. 7 2.30, 4.45, 7 en 9. Lldo: „Paspoort Camera: „Love with the stranger", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, i 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 Rex: „Slaaf van zijn driften", Dagelijks 2."" - 2.30, 4.45, 7 TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-8 uuri 1-5 uur Galerie Walenkamp (Nleuwsteel Tentoonstelling van werk van E en Hilgemann. Geopend dlnsd® m zaterdag 11 uur voorm.f (tot 31 december). Lakenhal: Tentoonstelling ts)f*' (PeethuUlatm):tio: Rijksmuseum voor Volkei_^ Tentoonstelling: .Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijki i zondags 1317 maart) Rijksmuseum oonstelllng Kyöeal. Degelijke" 10 Volken! TentoonsteUing^van^Japanee van Kyöeal. Dagelij 'l Zondags 13 17 ui Rijksmuseum voor Vólkern (Steenstraat 1): Dag. 10*17 dag» 19-17 uur Rijksmuseum voor de der natuurwetenschappen: Da<| Kunstenaarshulsvestlng Geopend maandag. dlnsc_0, en vrijdag 9—12 uur voorm. 24 december), stzaal Heufl toonstelling werk v Heelenfeld en Wlm Vaarzon Ma opend maandag t/h zaterdag voorm. 5 uur nam; boyendïst dagavond 2 10 t Januari). Avond- en nachtdienst der ap<|v^- Geopend voor spoedeisende %r apotheek Tot Hulp der Mens - V Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, a nachtdienst van apotheek Breest Smallenburg te 1 wordt waargenomen door Tot zaterdagmiddag 12 men de eigen hulsarts te raad Na zaterdagmiddag 12 uu men voor spoedgevallen dokt foon 2 2 2 2 2. specialist" (of" diéns waarnenw op dokterstelefoon 22222. WOENSDAG 21 DECEMBl sfei Koninkiyke Schouwburg, 20 1 Haagsche Comedle, Voorjaar ken. Joseph's Place, 22. WEERRAPPORTElfe (Van hedenmorgen 7 sa Amsterdam licht bew Den Helder licht bew Ypenburg meeuw bul Vllsslngen regenbui Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid onbewolkt 16

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2