STEMMINGEN IN TWEEDE KAMER FRANSE BENDE GEARRESTEERD Nieuwe uitgaven f 1.' Besliste tegenspraak in Washington inzake bombardement Hanoi Vergunning nodig voor gevel-afvoer MET EEN ENKEL WOORD LEÏDSCH DAGBLAD VRIJDAG 16 DECEMB! ADVERTENTIE (Door onze parlementaire redacteur Premier Zijlstra heeft het parle mentaire fiat gekregen, dat hij nodig heeft om zyn plan tot sa nering van onze economie uit te voe ren. De Tweede Kamer heeft hem gisteren niets geweigerd. De Eersce Kamer zal het vermoedelijk ook niet doen. Nu de kruitdamp van het politieke slagveld is opgetrokken is het de moeite waard om na te gaan hoe de strijd zich heeft voltrokken, Want zelden hebben politieke partijen zich vreemder gedragen dan juist nu. In het hele gevecht hebben slechts een paar deelnemers zich consequent ge dragen. De eerste is de premier zelf die eind november zijn plannen aan^ bood met de mededeling: zo en niet anders. Het was te verwachten, dat zijn eigen Anti-Revolutionaire Party hem zou volgen. De belastingverzwa- rigen, die de premier voorstelde slo ten trouwens goed aan bij het stand punt van de ARP zelf, die zich al tijd had uitgesproken voor verbete ring van de dekking. Ook de VVD heeft zich rechtlijnig gedragen. Deze partij, zowel tegen dit als tegen het vcfcge kabinet in oppositie, heeft al tijd gepleit voor uitgavenverlaging waardoor belastingverlaging mogelijk zou worden. Of men het er mee eens is of niet: het is een standpunt en het werd bovendien ondersteund door bepaalde voorstellen, die wer kelijke uitgavenverlaging mogelijk zouden maken. Heel anders is de houding van de IVP; tijdens de nadagen van het kabinet-Cals neg vóór uitga ven-verlaging en vóór invoering van de belastingverlaging op 1 Januari 1967, maar nu, als steunpilaar van het kabinet-ZijlstraK ineens een ti mide voorstander van uitstel van de ze belastingverlaging. In deze hou ding demonstreert zich de onmacht van onze grootste partij, die door verdeeldheid zelf geen eigen stand punt heeft en zich dan maar op sleeptouw laat nemen door de politi- ous-met-eigen-ideeën, die haar uit de misère van een kortzichtig ver wekte kabinetscrisis bevrijdde. Ook heel anders is de houding van de Partij van de Arbeid. In de na dagen van het kabinet-Cals helemaal geen tegenstander van uitstel van de belastingverlaging, nu een fervent tegenstander van uitstel. Als reden wordt de economische situatie aan gevoerd, maar de socialistische mo tieven lijken veel op een gelegen heidsargumentatie. Met de conjunc tuur laat zioh vrijwel alles „bewij zen" maar men moet niet uit het oog verliezen, dat de socialistische Tweede-Kamerfractie indertijd schoorvoetend stemde voor de belas tingverlaging-Witteveen (waarvan de nu uitgestelde tweede moot een deel is) en dat een flink deel van de so cialistische Eersite-Kamerfractde zelfs tegen de verlaging stemde. In 1964 lieten de socialisten zich waar schijnlijk leiden door electorale over wegingen, wellicht nu weer. Dat mag natuurlijk maar het wordt voor de kiezer wel wat onduidelijk. Ook de CHU heeft een vreemde schaats gereden. De Unie drong tydens de formatie-Zijlstra op bezuinigingen aan. Maar nu het ka binet niets meer belooft dan een kritisch bekijken van de uitgaven wil de Unie zijn steun ook wel geven. Op zijn alledaags gezegdde CHU laat zich met een kluitje in het riet sturen vermoedelijk om zich met al te onsympathiek te maken in de o-ren van de KVP en de ARP met wie na de verkiezingen misschien wel weer een kabinet gemaakt kan worden. Premier Zijlstra is de onbetwiste winnaar. Hij heeft er hard voor ge vochten en groeide tijdens het ge vecht. Verwerping van zijn plannen zou rampzalig zijn geweest, om de simpele reden dat dan zeker tot aan de verkiezingen en wie weet hoe lang daarna helemaal geen be leid zou zijn gevoerd. Of de aanvaar ding van zijn plannen rampen zal voorkomen weten we snel genoeg. Een manlijke sigaret Pitt toe Vervolg vail pag. 1 Het voorstel tot verlenging van de tydelyke verhoging van de vennoot schapsbelasting kreeg de grootste meerderheid van alle voorstellen. Al leen de fractie van de Boerenpartij was er tegen. Na de verklaringen van de heer Jongeling Na de verkladingen van de heer Jongeling (GPV) en de afge scheiden boerenafgevaardigde P. Voogd, leverde de stemming over het voorstel tot uitstel van de be lastingverlaging geen verrassing meer op. Samen met de ARP, de CHU en de KVP zorgden de twee eenmansfracties er voor dat deze verlaging niet op 1 januari 1967 in gaat (zoals door het kabinet-Cals was voorgesteld), maar op 1 juli 1967 Uitslag van de stemming: 77 stem men voor, 71 stemmen tegen. Weggeld Ook de verhoging van het weggeld haalde een royale meerderheid. Toen er na een tweetal amenderingen werd gestemd verklaarden alleen de CPN, de PSP, de SGP, de boeren en ex-boer Voogd zich tegen. Door de aanvaarding van een amende ment van de liberaal Joekes werden de opcenten op het weggeld niet met 65 maar met 69 cent verhoogd. Het maximale bedrag aan opcenten wordt door dit amendement echter terug gebracht van 200 gulden tot 155 gul den. Deze verandering, die een van de resultaten was van een langdurig beraad achter gesloten deuren tus sen het kabinet en de kamercommis sies voor Verkeer en voor Financiën, zal er toe leiden, dat de fiscale druk op het zware wegverkeer iets wordt verlicht ten nadele van het lichtere verkeer. Ook by dit onderwerp richt te de KVP-er Notenboom een aan val op de door het kabinet voorge stelde verlichting voor net openbaar personenvervoer. Het (lagere) ma ximum van 75 gulden voor deze groep werd op zijn voorstel, ondanks verzet van minister De Quay (Ver keer), uit de wet geschrapt. De so cialisten, pacifisten en communis ten waren er tegen. Vuurwerk Bankoverval Amersfoort De Franse politie heeft vier gang sters gearresteerd die er onder meer van worden verdacht te hebben deel genomen aan de overval op de spaar bank van Amersfoort, zo meldt het Franse persbureau A.F.P. De bende wordt verdacht van een reeks roof overvallen in België en Nederland. Twee leden zjjn nog voortvluchtig. Men maakte steeds gebruik van dezelfde werkwijze bij de ..operaties". Men huurde een auto en voorzag die van valse nummerborden voor ge bruik na de overval. Met een gesto len wogen begaf men zich naar de plaats van de overval, waar men donkere brillen opzette om niet te worden herkend. Ook werden steeds pistolen met lange loop gebruikt. Deze wapens zijn met een aantal pa tronen. idendlteitsbewijzen. de bril len en een bedrag van 15.000 franc, door de politie in beslag genomen. Van de leider van de bende is be kend dat hij kort na zijn vrijlating uit de gevangenis (waar hij een straf van veertien jaar had uitgezeten) de bende heeft gevormd. Hierbij zou zich de ploeg van een andere gang ster hebben gevoegd. De leider van deze tweede bende wordt gezocht ln verband met de moord op een Brus selse politieman. De officier van Justitie in Utrecht, mr G. W von Meyenfeldt, die de leiding heeft in de zaak van de Amersfoortse overval, deelde mee dat de arrestatie niet als een verrassing is gekomen. De aanhouding van de vier Fransen is mede het resultaat van het onderzoek van de Amers foortse politie geweest, zo deelde mr. Von Meyenfeldt mee. Onder de lat, door Eddy Pieters Graafland. Uitgave: Meander, Lei den Het eerste deeltje van de serie „Voetbal, mijn sport", die onder re dactie staat van Herman Kuiphof, is de afgelopen weken van de persen gekomen. Eddy Pieters Graafland, de doelman van Feijenoord en het Ne derlandse elftal (43 maal) vertelt op een prettige wijze het een en ander over het doelverdedigen. In het 61 pagina's tellende boekje geïllu streerd met tekeningen van Dik Bruynesteyn en een groot aantal foto's geeft Eddy Pieters Graaf land aan de hand van zijn eigen rijke ervaringen een aantal goede raadgevingen en tips op het gebied van de taktiek, techniek en leefwijze. Voor jonge keepers kunnen deze wenken een leidraad zijn naar de „top", terwijl voor anderen Pieters Graaflands ervaringen plezierig zijn om te lezen. Een speciaal hoofdstuk is er in het boekje ingeruimd voor de doelmannen van klasse, zowel na tionaal als internationaal. Eddy Pie ters Graafland vertelt hierin iets over mannen als Lev Jashin, Gordon Banks, Hans Tilkowski. Frans de Munck, Leo Halle, Piet Kraak e.v.a. Binnenkort in 1967 verschijnen er bij Meander in de serie „Voetbal, mijn sport" nog boekjes over ..de achterhoede", „de middenlinie" en ,,de voorhoede", alle geschreven door bekende spelers. Sportjournaal in beeld, door Dik Bruynesteyn. Uitgave: Meander, Lei den De humor in de hedendaagse topsport is soms erg ver te zoeken. Bikkelharde duels zijn aan de orde van de dag en alles is vaak even serieus en belangryk. Dik Bruyne steyn tekenaar/karikaturist van nature en voor de sportliefhebbers overbekend van zijn „krabbels" voor het NTS-journaal weet de be trekkelijkheid van de sport op zijn juiste waarde te schatten en doet dat met zyn soms ook wel vlijm scherpe tekenstift. Met wat grove halen ziet hij kan het plezierige in de sport te onderkennen en hoe ernstig de zaak ook is een ieder te laten glimlachen. In het werkje Sportjournaal in beeld geeft Dik Bruynesteyn op zijn humoristische en pakkende wijze een overzicht in tekeningen en tekst van de belang rijkste sportgebeurtenissen in 1966. De stemming over de belasting verlaging voor vrijgezellen leverde het enige parlementaire vuurwerk van de hele vergadering op. De li beralen en de socialisten kwamen hier met twee amendementen. Het ene had de bedoeling de verlaging niet alleen te laten gelden voor de groep van 40 tot 65 jaar, maar ook voor de vrijgezellen tussen 35 en 40 jaar. Het andere bevatte het voor stel om de verhoging niet op 1 juli maar al op 1 januari 1967 te laten ingaan. Tegen beide amendementen verzette de premies zich krachtig. Ze werden met krappe meerderheid ver worpen. Er is gisteren nauwelijks gediscus sieerd over het voorstel van het ka- binet-Zijlstra om de huurverhoging van tien procent met een half jaar uit te stellen tot 1 juli 1967. By de stemming bleek alleen de twee man tellende fractie van de Boerenpartij tegen te zijn. Op 27 en 28 december worden de belastingvoorstellen in de Eerste Ka mer behandeld. Het kabinet heeft daar geen grote moeilijkheden te vrezen. De partijen, die in de Twee de Kamer het kabinet steunden, be schikken in de senaat over relatief meer zetels. De KVP, de ARP en de CHU hebben samen 39 van de 75 zetels. De PvdA, de VVD, de PSP en de boeren beschikken samen over 35 zetels. In deze gala-berliner zullen prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven op de huwelijksdag 10 januari door de Haagse stra ten rijden. Het rijtuig werd aan vankelijk in 1836 in Engeland voor de Prins van Oranje, de la tere koning Willem II, vervaar digd (door de Jirma Pearce en Co. aldaar). De berltner, die nu in be zit is van koningin Juliana, is dit jaar door een carrosserie fabriek in Den Haag (Coenen N.V.) ver bouwd tot een type glazen koets. Boerhaavezaal: Expositie penteke ningen. schetsen en gouaches van G. van Gent en J. A. Dletz, 7 uur nam. 9 uur nam. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur 9): Orgelconcert Felke Asma, 8 uur nam. Konlngskerk: Rullclub 7.30 10 uur Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Af scheid mevrouw H. de Vries-Harten (65), lerares Lucas van Leydenschool, 9 uur nam. ZATERDAG Aula U.T.S. (Dleperpoellaan) M.S.G.- bal, 7.45 uur nam. N.R.V. Dagtocht naar Düsseldorf. Vertrek Stadhuisplein 7.30 uur voorm. Boerhaavezaal: Expositie penteke ningen, schetsen en gouaches van G. van Gent en J. A. Dletz. 35.30 uur en 79 uur nam. en jamsessions, 8 uur Ned. Chr. Reis Ver.: Dagtocht naar Brussel. Vertrek Station 8.30 uur voorm. rapenburg lelt ,.'t Ro< Vervolg van pagina 1 Een woordvoerder van het besloten bljjven steunen, aldus Nieuw ADVERTENTIE Lunch en diner aan Zee, cok plate - service vanaf f. 3.50 p.p. excl. 15%. Hotel Café Restaurant „SEINPOST" NOORDWIJK AAN ZEE Kon. WUhelmina Boulevard 17 Telefoon 01719—2515 Vrj) uitzicht op zee. Overdekte en onoverdekte terrassen. HET GEHELE JAAR GEOPEND Amerikaanse hoofdkwartier de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon heeft vandaag nadruk kelijk tegengesproken, dat Ame rikaanse bommen buiten het mi litaire doelgebied zijn gevallen bij de aanvallen van dinsdag en woensdag vlak bij Hanoi. Op grond van luchtfoto's en rap porten van piloten was vastge steld dat er géén bómmen op Hanoi zelf zijn terechtgekomen. Op 14 december hadden Ameri kaanse piloten gemeld, dat zij een Noordvietnamese luchtdoelraket had den waargenomen die in het gebied van Hanoi op een jonk terechtkwam. Reeds eerder is de suggestie geuit dat luchtdoelraketten en granaten, die voor Amerikaanse vliegtuigen be doeld waren, in woonwijken van Hanoi zijn gevallen en daar de scha de hebben aangericht die volgens de Noordvietnamezen door Amerikaanse bommen zou zijn veroorzaakt. Het Noordvietnamese blad Nhan Dan heeft intussen gemeld dat by de Amerikaanse aanvallen van deze week op Hanoi „meer dan honderd burgers, onder wie vrouwen en kin deren, zijn gedood". Eerdere berich ten spraken van meer dan honderd doden èn gewonden. Het blad publi ceerde drie foto's van gebouwen in en naby het centrum van de stad die door Amerikaanse bommen zouden zyn vernield. Het persbureau Nieuw China ver klaarde gisteren, dat ook Chinese burgers by de Amerikaanse aanval len zyn gedood. Het persbureau be schuldigt voorts Paus Paulus ervan betrokken te zyn by het „komplot van het vredesoverleg" dat tot doel zou hebben de Noordvietnamezen op de knieën te dwingen. Het Chinese volk zou het Vietnamese echter vast- China, dat het pauselyk pleidooi voor een langdurig bestand afwyst. Zoals bekend heeft China al eer der de Sowjet-Unie ervan beschul digd dat zy onder één hoedje speelt met „de Amerikaanse imperialisten" om door middel van vredesbespre kingen het verzet van de Vietname- zen te breken. WASSENAAR (Kunstzaal Heuff): Opening tentoonstelling Corlne Fran- zen-Heslenfeld en Wlm Vaarzon Morel, 4 uur nam. Hogewoérd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen: 4 en 6.30 nam.; openbare lezing 2.30 en 5.15 nam. Schouwburg: R.-K.-Toneelgroep „De Gastspelers". Opv. van „De herbergier ster, 8 uur nam. Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. J. Eikerbout van Voorburg, 2 uur Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. Brugge, 7.30 uur nam. Rapenburg 10: Open Huis Tlenerso- ster", 8 uur nam. MAANDAG Ant. Clubhuls: Kerstmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen, 2 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Haagse Comedle. „Een zondag in New York", 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. DINSDAG Aula Du Rieuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. P. Imbert, 8 uur nam. Da Costastraat 104: Afscheid mej. Teljeur van kleuterschool „De Padde stoel", 7.30 uur nam. Als gevolg van de komst van het aardgas wordt veel propaganda ge maakt voor het aambrengen van gas kachels met gevel-afvoer. Voor het plaatsen van dergelijke kachels is het noodzakeiyk in de ge vel een opening te maken, waardoor de verbrandingsgassen kunnen wor den afgevoerd. Met grote nadruk wordt erop gewezen, dat hiervoor toestemming vereist is van de eige naar van het'onroerend goed, omdat dit in vele gevallen ernstig wordt be schadigd. De besturen van de woningbouw verenigingen in Leiden en omstreken hebben besloten, dat het aanbrengen van gaten in gevels niet is toege staan, tenzij men in het bezit is van een door of namens hen afgegeven schriftelyke vergunning, vermelden de de voorwaarden, waaronder de toestemming wordt verleend. Deze vergunning dient te worden aange vraagd by het bestuur van de ver eniging, welke het desbetreffende on roerend goed in eigendom heeft. De besturen van de woningbouw verenigingen hebben zich verplicht gezien te verlangen dat, alvorens de vergunning wordt afgegeven, een waarborgsom wordt gestort van f 75. Dit bedrag zal, by beëindiging van het gebruik van het onroerend goed, worden terugbetaald, na aftrek van de kosten van de herstelwerkzaam heden, tenzij deze kosten meer dan f 75 bedragen, in welk geval het meerdere eveneens op de vergun ninghouder zal worden verhaald. Degenen, die voor het plaatsen van een gaskachel, reeds zonder vergun ning voorzieningen aan een gevel hebben doen treffen, wordt hierby medegedeeld, dat zy vóór 1 januari a.s. alsnog een vergunning zullen moeten aanvragen. Nadien aangetroffen beschadigde gevels zullen op kosten van de be trokkene in de oorspronkeiyke toe stand worden hersteld. Tenslotte wordt er op gewezen, dat- voor roosters van gevelkachels, welke zijn aangebracht boven openbare ge meentegrond, bovendien vergunning is vereist van het gemeentebestuur. Hiervoor zal een jaariykse belasting verschuldigd zyn aan de gemeente (ingevolge de Precarloverordening) De gezamenlijke besturen, aan gesloten by de Federatie van wo ningbouwverenigingen Leiden en Omstreken. BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter'post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië „Waterland" (20/12)Aus- tralië „Steenkerk" (19/12) „Oronsay" (23/12) Canada „Svanefjell" (19/12) „Grotendyk" (21/12) Chili „Birken- stein" (18/12) „Ceres" (23/12) In donesië „Lycaon" (18/12) „Essen" 23/12) Kenya, Oeganda, Tanganji- ka „Wonorato" (19/12) Ned. An tillen „Parthenon" (20/12) Suriname „Hermes" (20/12) Verenigde Staten jvan Amerika „Grotendyk (21/12) Z. Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Good Hope Castle" (18/12) „Om- Imenkerk" (21/12) „SA Oranje" (23/12) Inlichtingen betreffende de ver- zendingsdata van postpaketten ge ven de postkantoren. Von Kielmansegg Tussen de op perbevelhebber van de NAVO, gene raal graaf Von Kielmansegg en graaf Zu Stolberg-Stolberg zijn onder- j handelingen gaande over de aankoop van het kasteel Puth in Voerendaal. Het ligt in de bedoeling van generaal jvon Kielmansegg daar volgend jaar te gaan wonen. Graaf Zu Stolberg- j Stolberg en diens echtgenote, die het kasteeltje bewonen, vertrokken 'j in april naar Columbia, waar de graaf een functie gaat vervullen by een onderneming van het Philips j concern. Over enkele weken zal ge neraal Von Kielmansegg meedelen j of hy al dan niet tot aankoop zal I overgaan. I Gezamenlijke brandwacht Op initiatief van twee directeuren van Ibedryven in Voorburg wordt zater- dag vergaderd dool vertegenwoordi gers van industrieën en andere be drijven uit Voorburg, Leidschendam en Ryswyk om gezamenlyk een brandwacht in te stellen, tot de py romaan is ontmaskerd, aan wie ne gen branden worden toegeschreven. Voor de vergadering zullen de mensen worden uitgenodigd, die panden hebben in het gebied langs de Vliet en in de omgeving van dit territoir. BUITENLAND Paleis gevonden Overblyfselen van het paleis van Keizerin Faustra, de gemalin van Keizer Constantyn, de eerste christelijke Romeinse kei zer, zyn bij opgravingen in de buurt van de basiliek van Sint Jan van Lateranen ontdekt, aldus heeft een Va>tïicaanse archeoloog meegedeeld. Incidenten in Tunis Bij Vecht- partyen tussen een duizendtal stu denten en de politie in Tunis zyn verscheidene studenten gewond en ge arresteerd. De correspondent van Reuter in Tunis werd ernstig mis handeld en door de politie meegeno men voor een onderzoek. De studen ten willen betogen tegen de arresta tie van studenten die eerder aan be togingen meededen. Vluchtelingen Twee Oostduitse grenswachten zijn er in geslaagd zonder de aandacht te trekken naar West-Berlijn te vluchten. In totaal zyn nu 481 Oostduitse grenswachten naar het Westen gevlucht sinds de muur en het prikkeldraad in augus tus 1961 werden opgericht. Roofoverval in Luik Een 73-ja- rige handbediende is in Luik op straat neergeslagen en beroofd van een tas met ruim 80.000 gulden. De twee overvallers wisten in auto's te ont komen. Op de plaats van de overva weid een revolver gevonden, waar mee de bankloper vermoedelijk nog neergeslagen. Hij is licht gewond naar een ziekenhuis gebracht. Strijd in Mazambique De natio nalistische rebellen in Mozambique hebben in de eerste twee weken van december byna 200 man verloren. Dit is gisteren in Lissabon meege deeld. Genoemd cijfer omvat doden, gewonden en gevangenen. Vooral in het noorden hebben zich zware ge vechten bij de grens met Tanzanië. Er zouden grote hoeveelheden wapens van Chinese en Russische makelij zijn buitgemaakt. Aan de zyde van de regeringstroepen sneu velden vijf man. Vliegtuig op bus Een lestoestel van de Iraakse luchtmacht is in de nabijheid van de Syrische grens op een bus terechtgekomen, waardoor 57 personen werden gedood, onder wie een honderdjarige vrouw. Ook de vlieger vond de dood. Tot de slachtoffers behoren Syriërs, Pales- ty'nen, Libanezen, Somaliërs en een Irakees. Er is een commissie gevormd om een onderzoek in te I stellen naar het ongeluk, dat plaats vond op een volstrekt afgelegen plaats in de woestijn. Rijstgebrek op Ceylon Ceylon heeft gebrek aan ryst. Ér is nog maar nauwelijks voorraad tot het j eind van het jaar, zo heeft premier I Dudley Senanayake meegedeeld. Om 'de behoefte voor het komende I jaar te dekken, moet Ceylon 550.000 ton ryst invoeren. China heeft 200.000 ton toegezegd. Birma zal pro beren 100.000 ton te leveren, maar kan nog niets beloven. Uitbreiding Portugese vloot Por tugal heeft bekend gemaakt dat het voor zyn oorlogsvloot in de komende tien jaar zes nieuwe korvetten zal bouwen ter waarde van 580 miljoen dollar. Laatste rangeerpaard Charly, het laatste rangeerpaard dat dienst deed by de British Railways, is de wei ingestuurd. Jarenlang heeft hij in Newmarket tot volle tevredenheid van zijn bazen gewerkt. Charly's di recte superieur en begeleider. M. S. Lawrence, zal worden omgeschoold tot stations-assistent. Charly tnoet zijn carrière beëindigen omdat het station in Newmarket wordt geslo ten. Tot voor kort leefde er nog een collega van dit rangeerpaard. Dat was Butch, die vorig jaar werd ge pensioneerd. Passen gesloten Vyftien Zwit serse bergpassen waaronder de Sint Bernhard en de Simplon zyn giste ren gesloten ten gevolge van de zware sneeuwval van de vorige nacht. Snelle treinen in Amerika Trei nen door turbines aangedreven volgens hetzelfde principe als by vliegtuigen zullen binnen enkele maanden gaan ryden tussen Boston en New York. Zij hebben een gemiddelde snelheid van ongeveer 200 kilometer per uur, maar wan neer dit noodzakeiyk mocht biyken. kar die worden verhoogd tot circa 250 kilometer. In de loop van het volgend jaar zullen elektrische trei nen die deze snelheden ook kunnen halen, in dienst worden gesteld op het traject Washington-New York. Charlotte de Bourbonhof: El» caclub „De detector", 7.309 Parochiezaal LammenschA Filmavond Ned. Ver. Ex-pollttZ- vangenen uit de bezettingstijd! Schouwburg: Abonnementsn ling Haagse Comedie. „Een zoa "ew York", 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer troul Zitting Bouwfonds Ned. Gem -"| uur nam. WOENSDAG Doopsgezinde kerk: Avondgel} uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Sp sociale raadsvrouwe 46 uur n Stationsplein: Officiële open lastinggebouw, 10 uur voorm. Jeugdhuis (Breestraat 19) r, Ned. Mij voor Tuinbouw en kunde. Bloemschik- en bin' 7.30 uur nam. Lakenhal: Kerstconcert Leid. kunstorke6t, 8 uur nam. Zaal Maria GUzensteeg: D 1 Tuiniers- en Bloemistenver. Ij uur nam. DONDERDAG StadsgehoorzaalK. en O. K menadeconcert R'dams Phl nisch Orkest o.l.v. Eduard m.m.v. R'dam Conservatorium Caroline Kaart, 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: B| spreksavond, 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Blond en brutaal", j) Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Paspoort naar de Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 ui| Camera: „Love with stranger", 18 Jaar. Dagelijks 21 9.15 uur; zondag 2.30, 4.4o, 7i Rex: „Slaaf van zijn driften! Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur;f 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. h Studio: „Ik, een vrouw", Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur;| 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. WASSENAAR Astra: vrljdj zaterdag 7 en 9.15 uur, zondi 9.15 uur: Tom Jones. 18 Jaar. Zondagmiddag 2.30 uur: Kléi had. I TENTOONSTELLINGEN? De Lakenhal: Dag 10-ft uuif 1-5 uur Galerie Walenkamp (Nleuwsttf Tentoonstelling van werk van[ en Hilgemann. Geopend dlnsdu zaterdag 11 uur voorm.6 uuj (tot 31 december). r Legermuseum PeathulslaonL uitzondering van zaterdag vanP (zondag I-fi uur) 11 Rijksmuseum voor Volkerf Tentoonstelling: „Bnli, beejl droombeeld". Geopend dagelijl 17 uur; 's zondags 1317 uur, maart). Rijksmuseum voor Volke# Tentoonstelling van Japanse 1 van Kyösa! Dageiyks 10 l> '8 Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voor Volken, (Steenstraat 1) Dag 10-17 ui:, aags 13-17 «ur Rijksmuseum voor de geecïl der natuurwetenschappen: Da| »iu zond 1-4 uur Zwellandlaan 5: Filiaal Blbl Reuvens: Tentoonstelling St Kunstenaarshuisvesting Joop Geopend maandag, dinsdag, wu P ir tof De Waag: Kunstmarkt im. (van 2023 december nam.). Zondag en maandag g! (t.e.m. 24 december). Avond- en nachtdienst der apf Geopend voor spoedeisende gf "ot Hulp der 48, tel. 21060. Op zaterdag 17 december iaij en voor spoedeisende gL morgens van 8 tot 12 uur/f dien geopend: apotheek D. Cm Rapenburg 9, tel. 24807. De zaterdag-, zondag-, nachtdienst van apotheek Breest Smallenburg te 1 wordt waargenomen door Tot Hulp der Menschheid. Weekelndedienst Leldse Tot zaterdagmiddag 12 uui men de eigen hulsarts te raa( Na zaterdagmiddag 12 uuF men voor spoedgevallen dokt* foon 2 2 2 2 2. Jgeen gehoor van u»v huif allst (of diens waarnemel (»p dokterstelefoon 22222. HAAG AGEND! VRIJDAG 10 DECEMBEl Het I Koninklijke Schouwburg. 20J{ Haagsche Comedie, 'n Zondag ij York. Diligentia, 20.15 U' lands Kamerorkest Goldberg. ZATERDAG 17 DECEMBEl Koninklijke Schouwburg, 20.1 Haagsche Comedie, Voorjaar! Diligentia. 13.00 uur, Tone Arena. De kleine en de grote De Drie Stoepen. 20.30 uur,1 Jazz Sociëteit, Edgar Bateni hls Quartet. Ij ZONDAG 18 DECEMBER Koninklijke Schouwburg, 14.1 Haagsche Comedie, School vooi wen: 20.15 uur. Haagsche Conif zoek Mioussov. Diligentia. 14.30 uur. Maurlc dron, cello en George MAANDAG 19 DECEMBEl di. Diligentia, 20.15 uur. Sticht! cidenteel Theater Experiment, kaans toneel en Jazz van vand» DINSDAG 20 DECEMBEl Koninklijke Schouwburg, 20.1 Nieuw Rotterdams Toneel, De in een handelsreiziger. Diligentia. 20.15 uur, Stlchtl cidenteel Theater Experiment, kaans toneel en lazz van vand» WOENSDAG 21 DECEMBE Joseph's Place, 22.30 uur, L Kuituur Komedie, Gesnobd va

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2