f f1 f rli f f f f j Het leven van alledag in Peking tmt 'si H I' tllWtii Het leven in Peking verschilt veel van het onze. Het beeld dat wij ervan hebben is dik wijls onduidelijk. Nog altijd is de hoofdstad van rood-China een weinig door buitenlanders bezochte plaats. Tijdens een recent bezoek aan de stad hebben wij geprobeerd de indrukken die Peking op de buitenlander maakt vast te leggen in een foto-reportage over het dagelijkse leven 's zondags is het beeld inderdaad niet anders Foto 1: Behalve op officiële feestdagen is het op het Rode Plein voor het Volkspalies rustig. Hier passeren de meeste autobuslijnen met bij de uitgang hun speciale zit plaatsen voor zwangere vrouwen (en onwetende buitenlanders). 2: Nog schaars zijn de nieuwe woonwijken waar in hoofdzaak partijfunctionarissen en beoefenaars van de wetenschap huizen. 3: Voormalige knooppunten van het verkeer uit de tijd dat Peking nog niet door het communisme was „bevrijd" zijn sindsdien door de voetgangers in beslaggenomen. De verkeers lichten worden nog steeds bediend als een dwaze echo uit het verleden, niemand stoort er zich meer aan. 4: De straten zijn altijd overvol. Elke dag heeft 1/7 deel van de bevolking een vrije dag als afsluiting van een zesdaagse werkweek. 5: Al dragen man en vrouw, generaal en schrijver, dezelfde blauwe katoenen werkkleding, bij het aankleden van de kleine kinderen maakt men graag als het even kan een uitzondering. Aan de waakzaamheid van het leger te oordelen is het land in een voortdurende staat van oorlog. Bij bruggen, spoorwegen en andere strategische punten zijn steeds gewapende wacht posten paraat. 7: Niet iedereen doet mee aan de dagelijkse gymnastiek oefeningen op straat, maar de scholen geven het voorbeeld. De oude, fameuze tempels doen dienst als opslagplaats, bibliotheek, tafeltennishal of voor propagandistische doel einden. Hier een oproep ter vernietiging van de „Amerikaanse imperialisten".

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17