Bijna 20 miljoen Spanjaarden naar stembus Hektreiler KW 85 zonk in Schotse haven REFERENDUM OVER FRANCO'S GRONDWET lil Bijlmermeer doe vier kerken samen Bemanning van de Rijnmond IV gered Ds. Retel overleden Marktberichte! Te koop HERENHUIS NET MEISJE HUIS AUTO-ACCESSOIRES KRAMERS pand le Leiden LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 14 DECEMBER) (Van onze correspondent in Madrid) Bijna twintig miljoen Span jaarden gaan vandaag voor het eerst sinds 19 jaar weer naar de stembus om hun stem uit te brengen over de Spaanse grondwet, die generaal Franco drie weken geleden het parle ment heeft aangeboden. Bij de laatste volksstemming, in 1947, verklaarde het volk met een overweldigende meerderheid zich akkoord met de wet op de opvolging. Van de 14 miljoen kiezers stemde slechts een miljoen tegen of blanco. uiten, omdat dit tot de terugkeer van politieke partijen zou kunnen leiden. De prijs hiervoor is zeer sterk tot uiting gekomen bU de voorbereiding van de volksstemming van vandaag. De oppositie heeft geen enkel ge bruik kunnen maken van zendtijd voor radio of televisie en heeft geen publikaties mogen uitgeven. Verzoe ken hiertoe aan de regering, die door leiders van de opposities waren on dertekend, werden verworpen, omdat men in Spanje volgens de wet nooit als groep, maar slechts als individu recht van petitie heeft. Het strengst is opgetreden tegen de leden van de communistische par tij in Spanje. Via de Spaanse uit zendingen van radio Moskou en Praag, zijn de communisten in Span je opgeroepen het referendum te Volgens dexe wet bleef Franco de boycotten. Communistische pam- onbetwiste leider van Spanje. Het fletten zijn bij duizendtallen in be land werd opnieuw tot een konlnk- I slag genomen en de verspreiders rijk uitgeroepen. Eerst na de dood of daarvan gearresteerd, ongeschiktheid van Franco zou de Zover is men tegenover de leiders koning de vacante troon kunnen be- van de socialistische, christen-demo- stijgen of een regent .voor het geval het parlement zich niet met de per soon van de troonpretendent zou kunnen verenigen. De organieke wet, die vandaag aan de volksstemming is onderworpen, legt de politieke fun damenten vast waarop de Spaanse staat, ook na de dood van Franco, moet worden gebouwd. Verwacht wordt dat opnieuw het overgrote deel van het volk zijn fiat aan deze nieu we grondwet geeft. Evenals in 1947 betekent dit refe rendum een motie van vertrouwen Inzake het beleid van Franco. In 1947, acht Jaar na het einde van de burgeroorlog, verkeerde Spanje in een economisch en politiek vacuum. Het totaal ontwrichte, vernielde en verdeelde land, was bezig aan een uiterst langzaam herstel. Hoewel Franco zjjn land buiten de wereld oorlog had weten te houden, kon Spanje niet deelnemen aan de recon structie van Europa. Het regime van Franco werd internationaal gewan trouwd en in 1949 aanvaardden de VN een resolutie waarbij alle diplo matieke vertegenwoordigingen uit Madrid werden teruggetrokken. Uit isolement Thans, bijna 20 Jaar later, zijn al le diplomatieke vertegenwoordigers, behalve die van Rusland en Mexico, in Madrid teruggekeerd. Het land is losgemaakt uit zijn economisch iso lement. Geholpen door de grootste toeristische ontwikkeling die Europa heeft gekend, is Spanje in staat ge weest op eigen kracht en zonder noe menswaardige hulp uit het buiten land, nieuw leven aan zijn economi sche en sociale groei te geven. Het zoekt aansluiting bij alle organen van het verenigde Europa. Door mi litaire akkoorden met de VS is Span- Je hecht verbonden met het Weste- J lijke verdedigingsstelsel, waarin het i een belangrijke plaats inneemt door de belangrijke bases die Amerika I heeft aangelegd. Volgens Franco is dit alleen mo- j gelijk geweest door de politieke sta biliteit van zijn regime, dat de Span jaarden heeft gedwongen hun poli- tieke controverses te vergeten en zich j te onderwerpen aan de maatschappe lijke belangen van het moment. In de nieuwe grondwet krijgt dit regi me constitutioneel gestalte. De ver tegenwoordiging van het volk wordt organisch opgebouwd, uit de gezin nen, de gemeenten en de vakbonden die volgens Franco de fundamentele pijlers van de maatschappij zijn. cratische, liberale en verschillende monarchistische groeperingen niet gegaan. Maar ook zij hebben nauwe lijks de kans gekregen zich uit te spreken. Over het algemeen zijn zij geen tegenstanders van het bewind van Franco. Zij menen echter, dat de nieuwe constitutie geen afdoende op lossingen biedt voor na zijn dood. Concilie Prominente r.-k. leiders, zoals de oud-minister van Onderwijs, Ruiz Jimenez, menen dat de nieuwe grondwet tegengesteld is aan de eisen van het Vaticaans concilie over d vertegenwoordiging van het volk in het landsbestuur. Hoogleraren in het staatsrecht van de belangrijkste universiteiten van het land de- i len deze opvatting. De vakbonden, j door Franco deel van zijn organi sche opbouw genoemd, zijn volgens deze rechtsgeleerden niet meer of niet minder dan politieke partijen. Die zouden eenzelfde invloed moeten kunnen hebben. Jonge geestelijken die deze mening delen zijn door de kerkelijke overheid op de vingers ge tikt. De bisschoppen hebben zich openlijk gedistantieerd van de vlug schriften die deze priesters hebben verspreid. (Overigens hebben de bis schoppen zich dit keer onthouden van een regelrecht advies om vóór Franco te stemmen). Door dit gebrek aan tegenstrijdige meningen in de vloedgolf van pro paganda die de staat over dit refe rendum heeft uitgestort, verliest het aan internationale betekenis. Deze zorg, door de oppositieleiders in pe tities aan Franco geuit, wordt door het staatshoofd niet gedeeld. In een rede die door radio en televisie is uitgezonden heeft hij verklaard dat Spanje geen behoefte heeft aan de copie van buitenlandse democratieën. Volgens hem hebben de politieke par tijen in de wereld afgedaan. Hij riep het volk op vertrouwen in zijn per soon te hebben en „ja" te stemmen. Orde en rust Niemand twijfelt er aan dat het volk deze raad op zal volgen. De staatspropaganda is geheel ge richt geweest op de persoon van Franco en op de orde, de rust en de economische opbloei die hij heeft ge bracht. Dit argument vindt vooral weerklankt bU de vrouwen. Er is pre cies een miljoen meer vrouwelijke dan mannelijke kiezers vandaag. Er heerst in officiële kringen een bepaald nerveuze stemming. Door de grote politieke controversen die in het land zijn gegroeid en waartoe voornamelijk de vele acties van de rebellerende studenten de laatste ja ren hebben bijgedragen, is men niet Ds. F. v. tl. Heijden Oecumenische proeftuin in 25 jaar predikant kerkelijk Nederland Het ls vandaag vijfentwintig jaar j geleden, dat ds. F. van der Heijden I uit Lochem werd bevestigd als pre- j dikant van de Nederlandse Hervorm- i de Kerk. Francois van der Heijden werd op 13 maart 1918 in Leiden geboren. Hij I bezocht eerst het gymnasium in Gou da, daarna dat in Eindhoven en stu- deerde vervolgens nog aan de Leldse BBhnermeer. Dmvendrecht e. Die- universiteit, waar hij in het voorjaar van 1940 zijn kandidaatsexa- Vier kerken zullen in het gebied men, waar ongeveer 150.000 mensen komen te wonen, gaan samenwerken op allerlei gebied. De kerken hebben een „Evangelisch verband voor ge meentevorming en gemeenteopbouw" I opgericht, dat 1 januari 1967 officieel gaat beginnen. Het gaat hier om: men theologie en ongeveer een jaar later in de zomer van 1941, ook zijn kerkelijk voorbereidend examen af- l6?Jadat de heer Van der Heiiden in i ueS,uue"- om; 'in door £et pr^vlnaaaf ïerkU" 1' Evangelisch i„„„„ Lutherse Kerk. de Remonstrantse Broederschap en de Doopsgezinde GENERAAL FRANCO zo heel zeker van de reactie van het volk. In 1947 had het merendeel van de kiezers de gruwelen van de burgeroorlog meegemaakt. Thans heeft een groot deel deze ervaring niet. De jongeren zijn meer gericht op Europa. Hoewel de regering aan Franco een even gunstige uitslag als die van 1947 wil aanbieden, is men daar thans niet zo heel zeker van. Een meerderheid is te verwachten. Maar hoe groot die zal zijn is een vraag. 1941 stuur van Groningen was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk werd hij op 14 december van datzelfde Jaar (1941) door zijn vader, nu wijlen ds. J. N. van der Heijden, toen nog pre dikant in Eindhoven, bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Uitwierde in de classis Appingedam. In deze zijn eerste gemeente werd hem in verband met zijn benoeming tot predikant-voorganger van de af deling Leiden van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden met ingang j van 21 juni 1946 eervolle ontheffing j uit het ambt van predikant met de bevoegdheden van een emeritus-pre- dikant verleend. Ruim drie jaar later keerde ds. Van der Heijden weer als dienstdoend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en deed hij op 24 juli 1949 intrede als predikant van de her vormde gemeente van Lippenhuizen en Hemrik in de classis Heerenveen. Sinds 18 december 1955 dient de jubi laris de hervormde gemeente van Lochem. waar hij toen is bevestigd door ds. P. M. Mentzel uit Dordrecht. Bij het laden van haring in Orban Scliool-slag haalt f 5 miljoen niet Het ziet er naar uit, dat de na tionale actie School-Slag niet de be oogde vfjf miljoen gulden zal ople- De actie, die is georganiseerd door de Unie „Een School met de Bijbel" en gericht is op hulp aan christelijk onderwijs in de vijf werelddelen, zou aanvankelijk duren tot en met 26 november. Tot nu toe is ruim ander - I half miljoen gulden bijeengebracht, I Aangezien er echter nog steeds gif ten binnenkomen heeft het actieco mité besloten het speciale gironum mer (515 Hilversum) ook volgend jaar aan te houden. Verboden Foil tieke partijen blijven verboden, omdat zij het land verdelen en aan leiding zouden zijn geworden tot de ondergang van Spanje tijdens de burgeroorlog. Dat betekent niet, dat er ln Spanje geen verschil van me ning zou mogen bestaan. Maar vol gens de weg mag dit verschil in po litiek Inzicht zich nooit als groep Kerkeli|k Leven Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Valburg-Homeot B. A. Donkersgoed te St. Philipsland- t Wijk bij Heusden J. Zwijnenburg te Oudewater; - te Schoonhoven (vac. J. C. Schuurman selt. Bedankt voor Dinxperlo (2e pred. pl.) (toez.) A. Meijeringh te Schoo- nebeek;- voor Delft (wijkgem. 8) (toez.) en voor Poortvliet (toez.) J. Catsburg te Opheusden;-voor Eiber gen (vac. H. Gordeau T. Veenstr te Avereest;- voor 's-Gravenhage (vac. C. M. Krijger) Joh. Grolle te (vac. W. H. v. Kooten) J. v. d. Vel den te Amersfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwkoop J. Tiers- ma kand. te Schiedam;- te Beek bergen H. Dijkstra te Diever;- te Muiden-Muiderberg J. v. de Waard te Oo6tvoorne;. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Apeldoorn J. Verkade te Groningen-Noord. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Meppel J. Westerink te Haamstede-Kerkwerve. Geref. Gemeenten. Beroepen te Emmeloord A. W. Verhoef te Barneveld. Oud. Geref. Gemeenten in Nederland. Bedankt voor Scheveningen J. v. Prooyen te Grafhorst. De hektreiler KW 85 „Rijnmond" j Twee minuten na het kapseizen zonk van de N.V Rederij en Haringhandel j de .Rijnmond IV". Het rust op negen N. Parievliét Jr. in Katwijk aan Zee meter diepte op de bodem van deze is gisteravond omstreeks half acht In i natuurlijk gevormde haven", de haven van Oban aan de Schotse westkust gekapseisd en gezonken. Schipper Henk van Leeuwen (36) en de dertien bemanningsleden konden bijtijds het zinkende schip verlaten. Er deden zich daarbij geen persoon lijke ongelukken voor. Zij hebben de nacht doorgebracht ln het zeemans huis van Orban. Het ongeluk gebeurde toen de „Rijn mond IV" op korte afstand van de aanlegsteigers haring overnam van Treure te Has- j enige Schotse treilers. De KW 85 had 310 last van ongeveer 170 kg. aan boord genomen toen het 35 meter lange schip plotseling kapseisde. Er waren enige bemanningsleden Nu de Nederlandse treilers bijzon der weinig haring vangen in de Noordzee, Het Kanaal en in de Ierse Zee, komt het herhaaldelijk voor, dat zij in buitenlandse havens verse ha ring kopen om aan de vraag op onze markt te voldoen. Binnen de visserij- grens vangen de Schotse en Ierse vis sers wel behoorlijke hoeveelheden ha ring. Maar daar mogen onze vissers hun netten niet uitwerpen. Zij zijn duts wel genoodzaakt haring in een buitenlandse haven te kopen. Op het moment, dat de KW 85 kapseisde lagen er ook twee Scheveningse trei lers in de haven om haring te laden. in het ruim aan het werk, maar de Kr.In,,/l .Rijnmond" kanitelde gelukkig zo UOi ZUüK 011J3CK011(1 langzaam, dat alle opvarenden nog voordat ze natte voeten hadden het schip konden verlaten. Zij klom men rap aan boord van de langszij liggende vissersschepen. Al hun per soonlijke bezittingen gingen verloren. Ze hadden niets meer dan hun werk plunje, maar werden door de, Schotse maatschappij voor hulp aan schip breukelingen van nieuwe, schone kleren voorzien. Slagzij Schipper Henk van Leeuwen ver klaarde toen hij wat op verhaal was gekomen ln het zeemanshuls van Or ban: „We waren druk bezig met het overladen van de verse haring toen het schip plotseling slagzij maakte. Ik waarschuwde direct de beman ningsleden, die onderin aan het ruim aan het werk waren. Wij konden ge lukkig tijdig het schip verlaten. Hoe het ongeluk gebeurde weet Ik niet. De reder, de heer N. Parlevliet jr., was gisteravond direct op de hoogte gebracht van het gebeurde. Ook hij kon geen verklaring geven voor het ongeval, maar vermoedde, dat er iets fout gegaan was met het stouwen van de lading. Het was dit Jaar voor de eerste keer, dat de „Rijnmond IV" een dergelijke reis maakte: niet vis sen, maar haring kopen in een bui tenlandse vissershaven. Direct werden in Katwijk maat regelen genomen om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het ongeval en om te bezien of de KW 85 gelicht kan worden. De adjunct-di recteur van de rederij, de heer D. Parlevliet, is daartoe hedenmorgen met een vertegenwoordiger van de verzekeringsmaatschappij naar Or ban vertrokken. De KW 85 Rijnmond IV" verlaat tijdens de proefvaart de haven van IJmuiden. Kramer en Booy in Kloostertille en in 1964 werd overgedragen, zal waar schijnlijk per vliegtuig naar ons land terugkeren. Het schip heeft sinds de overdracht gevaren onder dezelfde Vreemd incident op vliegveld Rome De Italiaanse politie stelt een on derzoek in naar een poging tot ont voering door drie functionarissen van de Egyptische ambassade, dte een 27-jarige Egyptenaar, Gelal Shafy, wilden meenemen. Shafy ontsnapte vlakbij het vlieg tuig en vroeg aan de politie van de luchthaven om bescherming. Hij zei zijn portefeuille, paspoort, documen ten en geld te hebben verloren. Van West-Duitsland, waar hij was afge studeerd in fysica, was hij onderweg naar een betrekking in Tripoli. De Egyptenaren wilden hem hetzelfde werk in Egypte laten doen voor min der geld, zei hij. De Egyptische ambassade wilde Shafy terug hebben, de politie ging daar niet op in. Een der Egyptena ren zei dat Shafy vermoedelijk een bedrieger is, en dat besloten was hem te repatriëren. Onder escorte was hij naar het vliegveld gebracht. Shafy was volgens zijn eigen zeggen uit Egypte naar Libië gevlucht, waar hij zich uitgaf voor professor, later ging hij naar West-Duitsland. Hij kon geen enkel bewijs voor zijn aanstel ling in Libië leveren omdat hij alle papieren kwijt was. Twee Jaar geleden kwam de Egyp tische ambassade in Rome in op- kapitein en heeft zich onder allerlei I spraak in de zaak-Mordechai Loek, weersomstandigheden zeer stabiel en I de man die men in een koffer naar zeewaardig getoond. Caïro probeerde te voeren. Gemeente. Er zullen geen aparte kerken wor den gebouwd. Het is de bedoelirig om als vier kerken, samenwerkend iri het evangelisch verband, steeds gezamenlijke kerkdiensten te hou den. Ook zal vanuit het evangelisch verband nauwe samenwerking wor den gezocht met andere kerken en met organisaties op maatschappelijk, sociaal en cultureel gebied. Daarnaas hebben alle kerken, die in de Bijlmermeer zullen gaan wer ken, dus ook de Rooms-Katholieke Kerk en de Gereformeerde Kerk, zich verplicht om met betrekking tot kerkbouw e.d. geen stappen te on dernemen zonder overleg met andere kerken. De Bijlmermeer wordt een soort „oecumenische proeftuin" in kerke lijk Nederland. Er wordt gebruik ge maakt van de mogelijkheden, die Ds. H. Retel uit Oegstgeest, emeri tus predikant van de Gereformeerde Kerken ln Nederland, is na een langdurige ziekte op ruim tachtig jarige Ieeftjjd overleden. De begrafe nis zal plaats vinden donderdagmid dag op de begraafplaats „Rhjjnhof" btf Het Haagsche Schouw, nadat vooraf om half drie in de aula van deze begraafplaats een rouwdienst is gehouden. Herman Retel werd op 10 maart 1886 te Oegstgeest geboren. Hij was eerst vele jaren werkzaam in de han del en werd op 10 juni 1928 ingeleid tot ouderling-voorganger van de ge ref. kerk van Hoornsterzwaag. Nadat de heer Rétel ongeveer twee jaar later in 1930 op grond van art. 8, than® art. 6, van de Dordtse kerkorde (singuliere gaven) door de classis Heerenveen met medewerking van de deputaten van de particuliere synode van Friesland zuidelijk gedeelte was toegelaten tot het ambt van predikant in de Gereformeerde Ker ken in Nederland en hij na praepa- ratoir examen door de classis Hee renveen was beroepbaar verklaard in deze kerken werd hU op 30 november van datzelfde Jaar (1930) door nu wijlen ds. A. D. C. Kok, toen nog predikant van de geref. kerk van Idskenlhulzen, bevestigd als predikant van de geref. kerk van Hoornster zwaag, die hij toen reeds ruim twee jaa.r als ouderling-voorganger had gediend. Naast predikant van de geref. kerk van Hoornsterzwaag was ds. Retel tevens ook evangelisatie-predikant van de classis Heerenveen. Op 15 september 1946 verwisselde de thans overledene deze kerk met die van Haaksbergen en op 2 oktober 1949 werd hij door ds. S. van Wouwe uit Serooskerke op Walcheren bevestigd als predikant van de geref. kerk van Colijnsplaat op Noord-Beveland. De ze derde en laatste gemeente diende ds. Retel tot 1 november 1953, toen hem op ruim zevenenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Ds. Retel heeft in de loop der Jaren vele bestuursfuncties vervuld en was tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de geref. kerk van Co lijnsplaat onder andere voor de par ticuliere synode van Zeeland ad art. 11 van de kerkorde en in de classis Zierikzee deputaat voor de geestelijke verzorging van militairen. er liggen nu op een groot, nog 1 liggend gebied, een satellietstac verrijzen. Het „Evangelisch verband voo meentevorming en -opbouw" vier deelnemende kerken zal vooral gaan bezighouden met dri pecten van de opbouw van de meente, namelijk dienstverle vormingswerk, verkondiging. Verwacht mag worden dat ro Rooms-Katholieke Kerk zoveel gelijk gezamenlijke activiteiten len worden opgezet. Dit geldt voor de Gereformeerde Kerk, werd uitgenodigd als partner to evangelisch verband toe te tr maar op dit verzoek nog afwj heeft beschikt. Wel heeft de c Amsterdam van de Gereform Kerken laten weten, zich positie genover samenwerkingsvormen stellen. AALSMEER, 13 december menvelling: Anjers en rozen p William Sim 42-53, Roze Sim White Sim 46-51, G. J. Sim Dusty Sim 36-42, Gemengd 28-31 chid Beauty 41-49, Arthur 38-43, ferine 14-19, Shocking 27-34, 2-49, Super Star 75-95, Rose! 63-72, P. van Aalsmeer 44-49, Dulsberg 70-80, Carla 75-83, Dr. hage 72-83. Towny Gold 47-54. Bi 95-110, Pink Sensation 65-80 2 38-43, Carol 38-43, Garnet 38-( Bright 33-39, Diverse bloemen: rylhs 41-65, Chrys. gr. bl. en ml 40-60. Chrys. tros p. bos 200-415 clamenbloemen 190-260. Eupl 100-140, Fresia 180-330, Gerbera 135. Iris 290-500. Lelies kelk 60-8< rine 100-115. Polnsettia 140-195. borus blauw 140-195. Asp. Plui 100-130. Tulpen 200-380. Nar 110-180. Hyacinten 42-48. Stepn kop 165-200, 2 kop 80-120, Mai gray 4 kop 90-105, 2 kop 60-80. E 195-245. H. Ellers 140-180. Fori 100-120. Prunus triloba 140-170. ROELOFARENDSVEEN, 13 decern Bloemenveiling: Am. Anjers: Sim 42-57, Sim rood 37-43, Sim wit G. J. Sim 35-42, Lelies 72-74, 1 Garnette en Carol 21-27. Baccai Geplozen Chrysanten 22-45 p. st., chrysanten: Cracker Jack 12 Long Island 100-125. Red Rolind: 120, Emerentla 125-130, Vedova 160. Minstreel 150-185. Galaxy Fresia's 95-165. Narcissen Earlv ry 115-130. Fortuna 100-105. B druifjes 45-73. Tulpen Krelage 225. Preludium 210-215, Tommy 185. White Sail 205-210 p. bos. LISSE, 13 december Glad veiling. Het sortiment van glad wat aangeboden werd. is nog 9,40-6,60, Acca Laurentia 6.30-4,21 lard Plerson 5.10-4,75, American press 7.10-6,30. Bon Trovate 8.3( Bis 5,40-4,80, Carmen 7.10-6,30. cordla 6.35-5,65, Dr. Fleming 6.H Elan 5.20-4.10, Firmament 5,2( Flowerdream 6.55-5.85, Gold Dust 5,80, Groene Specht 7,10-4.20, Hsj van der Mark 10.70-9.80, Hochsoi 4,90-4,20, Hopman's Glory 6.20 Johan van Konijnenburg 8.90-8,7 Wagenaar 5,10-4,50, Leeuwen 5.50-4,80, Life Flame 5,80-4,70, 1 soer 6.10-4.80. Morning Kiss 5.40 Oscar 4.40-4,20, Rotterdam 6,40 Sneeuwprlnses 7.40-6,40, Spo 6.10-5,50. KATWIJK A/D RIJN, 13 decemb Groenteveiling: waspeen (p. kist 5,20-6.60. A2 3,00-6,60, B-extra Bl 5,20-6,70, B2 2.40-5.00, Cl 2,60 C2 1,20-2.90. boerenkool 24-29, l selderie (p. st.) 20-36, gele ko<) prei 17. rode kool 10-13, schorsen Al 82-107, A2 14, Bl 61-84, B2 Cl 28-43, C2 8-17. Aanvoeren, peen 133.000 kg, schorseneren 7(X( RIJNSBURG, 13 december I menveiling: Am. Anjers: Rode 35-45, Roze Sim 29-40, Witte SIC 43. Carry Sim 36-46, Crowly Tangerine 25-40, Farah Dibah Tommy 24-31, Christmas Gold Krelage 20-33, Preludium 25- dale 20-33. Superba 25-33. F. Anne Marle 25-50, Delftsblauw Pink Pearl 25-50. L'Innocence Rozen: Pink Sensation 29-70, Bi 54-95, Gerbera 11-46, Anthurlun 160, Euphorbia 25-95 p. st., Troï santen: Mylord 175-190, Minstrae 195, Gelary 170-180, Orchid B 180-190, Oranje Wonder 190-200, llnda 185-195, Lyona 180-220, winst 150-185. Indian Polls 2W Fresia's: Stockholm 110-145. H- 200-225. Irene 200-250. Golden 1 80-170. White Swan 200-250. Nad Helios 100-125, Early Glory 125-? WOERDEN. 14 december i markt: Aanvoer 3 partijen. Geel. te Oegstgeest met voor- en achtertuin, grote schuur, gelegen aan de Marykelaan. Bevat: parterre: woon-eetkamer, hall. gang, royale keuken, kelderkast; le verd.: 3 slaapkamers, badkamer; 2de verd.: 1 slaapkamer. Veel berging, 6 vaste kasten, 2 toiletten. Aan vaarding in overleg. Koopsom f 62.000,— k.k. Inl.: MAKELAARSKANTOOR Van Dijk - Den Haag R. DE LA COURT M. H. Tromplaan 156 Oegstgeest. Tel. 01710—53598. cafetaria restaurant Wegens huwelijk GEVRAAGD per 2 januari 1967 een voor opleiding tot BUFFETJUFFROUW of SERVEERSTER. te koop gevraagd b.v. Lammenschansweg of ruilkoop met modern huis. voor Wilhelminabrug, Hoge Rijndijk, ingaande liefst mei of later. Brieven bureau van dit blad no. 8399 A. Zie de speciale stand in onze showroom. BLOM'S AUTOSHOP ZIJLSINGEL 36 LEIDEN Ook s maandags geopena. Korevaarstraat 17 TELEFOON 30110 Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f 1,50 21—30 woorden f2,35 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummers f0,15 extra. Toezending nummer- brieven f 0,50 meer. Sleuteltjes worden behoudens gebrek aan plaatsruimte da gelijks opgenomen. Door het verbindend worden van de Enige Uitdelingslijst is het faillissement van N.V. is het faillissement v. d. N.V. „E.N.B.I." (Eerste Nederland se Blikvervormingsindustrie), voorheen gevestigd te Sassen- heim, geëindigd. Leiden, 12 december 1966 Rapenburg 116. Curator Mr. dr. M. TEEKENS. Wederopbouv De burgemeester vai schoten breftgt ter cl kennis, dat burgema wethouders van Vooj voornemens zijn mot! sing van artikel 20 1 deropbouwwet aan bank N.V. te Rotterdj gunning te verlenen oprichten van een bouw c.a. aan de I straat, zulks in af wij) de voor dit gebied f stedebouwkundige rc. len. Belanghebbenden kui eventuele bezwaren I realiseren van boven bouwplan binnen één gedurende welk tijd bouwplan ter Geme cretarie ter inzage schriftelijk ter keni gen van burgemei wethouders. Voorschoten. 15 decel De burgemeel noemd, L. D TE KOOP, zeer centraal gelegen Brieven onder nummer 32694 bureau van dit I PAKKEN OUDE COURANT f 0,75 PER 5 KG. AFGEHAALD AAN ONS BUREAU WITTE SUil

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 6