Bonn streeft niet naar medebezit A-wapens VAKBONDEN ZIJN VERONTWAARDIGD Kiesingers regeringsverklaring Liquidatie Douma en Wolf Koekoek volhardt: Ik ben de baas" Leidenaars in Den Haag veroordeeld Getuigen durven niet naar Dortmund MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 13 DECEMBE bondsregeringen een handicap op de weg naar betere betrekkingen ring gezegd dat zijn regering niet zijn. Ten aanzien van Tsjecho-Slo- naar medebezit of medezeggen schap over atoomwapensstreeft. Uitvoerig stond de nieuwe kanse lier stil bij de wens om vriend schappelijke en diplomatieke con tacten met de Oosteuropese staten aan te knopen. Vooral geldt dit voor Polen en Tsjecho-Slowakije. Wat de huidige grenzen van Polen aangaat vindt Kiesinger dat hier over alleen kan worden beslist door middel van een stemming die in beide Duitlanden dient te worden gehouden. Uit de regeringsverkla-Gematigd klonken Kiesingers woor- ring werd duidelijk dat de Oder- den in verband met de hereniglngs- Neisse grens minder dan in vorige kwestie. Hy zei slechts dat de her- wakije merkte Kiesinger op dat het beruchte verdrag van München van 1938 ,giiet meer geldig" is. Hij noemde de V.S. voor de Bondsre publiek „van levensbelang". Met Frankrijk bestaat .geografisch en historisch een grote mate van over eenkomst in belangen". Frankrijk noemde Kiesinger „zelf een van de oudste bondgenoten van de V.S." Gematigd Kiesinger wordt na de re geringsverklaring gecomplimen teerd door Willy Brandt. enlging .Duitsland de vrede met zichzelf en met de wereld terugge ven". Hoewel de nieuwe kanselier ook voor zijn regering het alleen- vertegenwoordigingr.recht" voor bei de Duitslanden opeiste, ziet hij dat recht blijkbaar niet zo rigoureus als zijn voorganger. Hij wilde er niet de conclusie uitgetrokken hebben dat de Oostduitsers op het ogenblik onmondig zouden zijn. Op alle mo gelijke terreinen zal de bondsrege ring pogen de contacten met de Oostduitser te hertellen, zonder dat daarbij Oost-Duitsland als staat wordt erkend, zo zei Kiesinger. „Het wenselijke mag geen hinder paal zijn voor het onmogelijke was het thema van Kiesingers re de, de eerste die hy sinds 1958 voor de Duitse Bondsdag hield. In die Bondsdag zat e-x-kanselier Er- hard in zijn bankje, schijnbaar ver loren ii'i de lectuur van een krant. Naast hem, slechts gescheiden door een gangpad, liet Adenauer de re- gerlngsverklar'ng onbewogen over zich heen gaan. Vervolg van pagina 1 99 (Van onze Arnhemse correspondent). „Dat de heer Voogd (B.P. van onze lijst is afgevoerd, maar toch maar ln de Tweede Kamer bRjft zitten, druist tegen alle goede beginselen in. Erger nog Is, dat hij schermt met zijn christelijke levensovertuiging, maar daar helemaal niet naar handelt. Hij zou op de eerste plaats zijn verplich tingen na moeten komen. W'U krijgen nog f 8.000,van hem, maar hy wei gert te betalen". Dat zei ons vanmorgen de leider van de Boerenpartij, de heer H. Koe koek. die voor het gehele optreden van de heer Voogd geen enkel goed De politierechter in Den Haag heeft gisteren een 30-jarige Leidse chauffeur veroordeeld tot een boete van f 200 en intrekking van het rij bewijs voor de tijd van tien maan den, waarvan vijf voorwaardelijk. De officier van Justitie had f250 boete en de genoemde intrekking geëist. De Leidenaar was 's nachts in de Hansenstraat tegen een geparkeerde auto gereden en was doorgereden zonder zich om de schade te bekommeren. Een andere Leidenaar een 32-jarige pianostemmer kreeg gisteren voor de Haagse poli tierechter een week gevangenisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Deze man veroor zaakte een aanrijding in zijn auto, hoewel hem de rijbevoegdheid was ontzegd. De politierechter was zeer vertoornd over deze zaak en vonniste conform de eis. SOWJET-UNIE ALS ZEEMACHT De Sowjet-Unle Is vlak achter de Verenigde Staten komen te staan als de tweede zeemacht ter wereld en bedreigt nu ook Japan bij de leiding op het gebied van de koopvaardij. Deze conclusie is gisteren gepubli ceerd In „Jane's Fighting Ships", een algemeen erkende Britse autoriteit op het gebied van de scheepvaart in hét rapport over 1966'67. Jane's schat de Russische zeemacht op „veertig atoomonderzeeërs, 340 conventionele onderzeeërs, 20 krui sers, 110 torpedobootjagers, 100 escor- teringsvaartuigen, 300 mijnenvegers, 100 met raketten uitgeruste patrouil levaartuigen, 350 motortorpedoboten en 200 landingsvaartuigen. woord had. „Het is wel duidelijk wat hy nu wil. Op alle mogelijke manie ren schermt hy nu met zyn christe lijke levensovertuiging. Op deze ma nier wil hy trachten toch in de Tweede Kamer te biyven zitten. Het heeft er alle schyn van dat hem dat lukt. Inmiddels is hy benaderd door de SGP", aldus de heer Koekoek. De moeiiykheden met de heer Voogd zyn volgens de Boerenleider alleen maar ontstaan door de vorde ring, die de Boerenparty op hem heeft. Ieder Kamerlid van de B.P. moet jaariyks f 5000.— in de partykas storten. De heer Voogd heeft aan deze verplichting de laatste tyd niet meer voldaan. „By herhaling hebben wy hierop aangedrongen. Zelfs maandag nog. Hy bUJft weigeren. Ty- dens de hoofdbestuursvergadering hebben wy besloten hem van de ïyst af te voeren. De heer Voogd nam dit niet en heeft gedreigd een boekje over ons open te doen. We zullen hem niet tegenhouden. Maar ieder een moet goed weten, dat ik de baas ben", zei de heer Koekoek. De boerenleider is de overtuiging toegedaan, dat het op de kandidaten- lyst plaatsen van de ex-REM-om- roepster Hetty Bennink, geen rol heeft gespeeld in de kwestie met de heer Voogd. Mevrouw Bennink staat op de kandidatenlyst van de B.P. op de twaalfde plaats. „We krygen", zegt de heer Koekoek, „by de ko mende kamerverkiezing vyftien ze tels. Daar reken is op. Dus zal me vrouw Bennink zeker in de Tweede Kamer komen." Macao geeft toe Het Portugese Mgcao aan de Zuid- chinese kust heeft bakzeil gehaald in het conflict met de Chinese provin cie Kwantoeng. Het heeft, „teneinde de vrlendschappeiyke betrekkingen met China te bewaren en te ontwik kelen" de eisen ingewilligd die Kwangtoeng heeft gesteld, zoals ont slag van enige hoge politiefunctiona rissen, uitlevering van een zevental „agenten van Tsjang Kai-sjek" en verontschuldigingen aanbieden van het Chinese volksdeel van Macao. De moeiiykheden begonnen toen de po litie van Macao vorige maand ver hinderde dat Chinezen een oud ge bouw afbraken om op de plaats een school te bouwen. Zy zou daarby ruw zyn opgetreden. Tegen dat op treden demonstreerden op 3 decem ber verscheidene honderden Chinese inwoners van Macao. Politie en mili tairen grepen in. Acht betogers lie ten het leven en 123 werden gewond. Dat wekte wrevel in Kwangtoeng waar tienduizenden tegen de gang van zaken in Macao hebben be- WOENSDAG BoerhaavezaalExpositie penteke ningen, schetsen en gouaches van G. van Gent en J. A. Dietz, 7 uur nam. 9 uur nam. Camera-theater: K. en O.-film van de maand: „Salvatore Giullano", 7 en 9.15 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Avondgebed 7.80 uur nam. DONDERDAG Aula school Asserstraat 1C.H.U. Spr. dhr. D. van der Kwaak over „De gemeenten ln moeilijkheden", 8 uur Boerhaavezaal: Expositie penteke ningen. schetsen en gouaches van G. van Gent en J. A. Dietz, 7 uur nam. 9 uur nam. De Harmonie: Receptie 15-Jarig be staan Chin. Ind. rest. „Ping An" en lste lustrum „Harmonie", 25 uur Hogewoerd 175: Dlenetvergaderlng v. Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst. Ned. Kamerorkest o-l.v. S. Goldberg m.m.v. Alb. de Klerk (orgel), 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Inwijding nieuw or. gel m.m.v. Ned. Kamerorkest. Ned. Ma drigaalkoor. Aafje Heynis en Albert de Klerk 8 uur nam. Stadihuls: Behandeling gemeentebe groting 2 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahol-ge- spreksavond, 8 uur nam. OEGSTGEEST (Witte Huls): Leidse Smalfilmliga. Vertoning films Haagse leden, 8 uur nam. Boerhaavezaal: Expositie penteke ningen, schetsen en gouaches van G. van Gent en J. A. Dietz, 7 uur nam. 9 uur nam. Konlingskerk: Rutlclub 7.3010 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Ohrls te ngem. „Ecclesia", 8 uur nam. Rapenburg 10: Bingo-avond Tiener- sociëteit ,,'t Venster", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (koffiekamer): Lunch- bijeenkomst Ned. My. voor Nijverheid en Handel. Spr. mx. G. C. v. d. Willi gen over „Leiden, zijn toekomst en zijn problemen" 12.30 uur nam. ZATERDAG Boerhaavezaal: Expositie penteke ningen, schetsen en gouaches van G. van Gent en J. A. Dietz, 35.30 uur en 7—9 uur nam. Hockevkantine Roomburg (ingang einde AsserstraatJazz6ociety Folk Beat 14. Optreden quartet Joop van van Enkhuizen en jamsessions, 8 uur Rapenburg 10: Engelse avond So ciëteit ,,'t Roefje", 8 uur nam. WASSENAAR (KunBtzaal Heuff): Opening tentoonstelling Corine Fran- zen-Heslenfeld en Wlm Vaarzon Morel, 4 uur nam. ZONDAG Aula Du Rieuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. Zljlstra, 10 uur voorm. De vakbenden zun verantwaardigd over de gang van zaken bij de liqui datie van de herenkledingfabriek Douma en Wolf N.V. in Groningen, Proces Dominas (Van onze A'damse correspondent) De bende van Petras Dominas. die op het ogenblik voor het Landgericht in Dortmund terecht staat, boezemt nog steeds zoveel angst in, dat en kele Nederlandse getuigen, die het Landgericht wil horen, uit angstvoor repressailles geweigerd hebben naar Dortmund te komen. Het gaat hier onder anderen om de houdster van een espresso-bar in Amsterdam, die Dominas heeft geïdentificeerd als één van de daders van de gewapende overval op de juwelierszaak „Inden" aan de Amsterdamse Leidsestraat. welke enkele maanden geleden voor de geruchtmakende overval op de Heiligeweg werd gepleegd. In verband hiermee houdt het Landgericht vandaag om de laatste Nederlandse getuigen in het proces tegen de bende te horen, zitting in Elten. Tegen 12 uur vanmorgen werd in het aan de Duitse kant van de grens gelegen douanekantoor een be gin gemaakt met de verhoren. Het Landgericht, de advocaten en de verdachten, zyn ln twee bussen van Dortmund naar Elten gereisd. De Nederlandse getuigen, die eveneens met een bus naar Elten reisden, wer den, omdat enkelen dit op prys stel den, vergezeld dooi' commissaris P. Landman en hoofdinspecteur J. Val ken van het bureau Singel in Am sterdam. De beide politiemannen zelf ge tuigden gisteren in Dortmund, waar het bekende verhaal van de overval op de juwelierszaak van Schipper weer eens werd herhaald. Vorige week vertelde juwelier Schipper zyn relaas. De bediende van de juwelier, de heer H. Kruitwagen, was ln de rechtszaal, zo geïmponeerd door de houding van Dominas, dat hy flauw viel. Hoe reageert een politieman op zoiets? Commissaris Landman: „Het doet me niets. Een slager wordt toch ook niet kwaad op zyn varken". waarby ruim 250 personen zijn ont- slagen. De bonden zyn pas zaterdag j uitgenodigd voor een bespreking, die maandagavond plaats had. „We wer den voor een voldongen feit gesteld", verklaart de heer R. Knobben van „De Eendracht", die aan het overleg deelnam. „Over de liquidatie was niet meer te spreken en men weigerde ons cyfers van verlies- en winstbe rekeningen en balansen te verstrek ken." De heer Knobben zei, dat hy niet zonder meer wil aannemen, dat de directie onwaarheden heeft verkon digd. maar de vakbonden wensen toch ook niet voor zoete koek aan te nemen dat de produktie niet meer i lonend is. „We willen zelf oordelen i en nagaan of de aandeelhouders niet teveel aan eigen belangen hebben I gedacht. Wellicht waren er andere oplossingen mogelyk". I Wel verklaarde de accountant van het bedrijf in het gesprek met de vakbonden, dat voortzetting van de produktie een jaarlijks verlies van vier k vyf ton zou betekenen, hetgeen onvermydelyk tot surséance van be taling en mogeiyk faillissement zou hebben geleid. Over een afvloeiingsregeling is geen akkoord bereikt, aangezien de directie niet bereid bleek meer te doen dan zy wetteiyk verplicht is. De grootste grief van de heer Knobben is. dat de directie geen byzondere regeling heeft getroffen voor de moeilyke gevallen Onder de werk nemers (voor de helft mannen) zyn I veel mensen met een lang dienstver- I band, ouderen en daardoor moeilijk plaatsbaar. De vakbonden hebben gisteren in personeelsvergaderingen hun leden voorgelicht en aanbevolen bezwaar te maken tegen het ontslag. Man gearresteerd Doorgereden na dodelijk geluk De politie heeft in Amersfoort een 24-jarige huisschilder gearresteerd. De man zou. na by een verkeerson geluk op de Liendertseweg in Amers foort betrokken te zyn geweest, waar by een moeder van elf kinderen om het leven kwam met gedoofde lich ten zyn weggereden en zich verder niet meer om zyn slachtoffer heb ben bekommerd. In een weiland in Soest, heeft hij de dag na het onge luk met zijn broer de beschadigde auto gerepareerd. Hy had kort na het ongeval in Amersfoort een nieuw spatbord gekocht. Enige personen, die getuige van de reparatie zyn geweest, hebben de politie op het spoor van de man gebracht. BINNENLAND Ambassadeur Jeruzalem Bin nenkort is de benoeming te verwach ten van O. F. baron Bentinck van Schoonbeten, thans ambassadeur in Praag, tot ambassadeur in Jeruza lem. Baron Bentinck van Schoonheten zal daar dr. P. A. Kasteel opvolgen, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd de dienst zal gaan verlaten. Marihuana De Amsterdamse centrale recherche heeft een 38-ja rige bordenwasser uit Indonesië en een 43-jarige barman uit Surina me aangehouden op verdenking van handel ln verdovende middelen. In de woning van de bordenwasser werd by huiszoeking zeven pond marihua na in beslaggenomen. De party zou op de zwarte markt ca f35.000 hebben opgebracht. Locomotief valt op mnnenschip Het mag een wonder heten, dat zich gistermiddag geen persoonlijke onge lukken hebben voorgedaan toen een 56 ton zware diesellocomotief op het binnenschip „Hannle" viel, dat ln de Beatrix-haven in Rotterdam lag. Het ongeluk ontstond by het overladen van de locomotief uit het binnen schip in het Duitse zeeschip „Nereus" De la adboom van de „Nereus". waarmee dit werd gedaan, kon het gewicht biykbaar niet aan en brak. Zowel de locomotief als de „Hannie" werden zwaar beschadigd. Afscheid bij boekdrukkers De federatie van werkgeversorganisaties in het boek drukkers bedrijf heeft gis termiddag in het Amsterdamse Hil- tonhotel afscheid genomen van haar voorzitter, de heer Jos A. M. Cleer- din uit 's Hertogenbosch, die deze 57-jarige federatie gedurende bijna 21 jaar heeft geleid. De Koningin benoemde hem tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De fe deratievergadering koos hem tot ere lid en de leden stelden hem ruim f 11.000 ter hand voor een nadere bestemming. De 72-jarige heer Cleer- din, die tot voor kort directeur van de Zuid-Nederlandse Drukkerij in 's Hertogenbosch was, wordt opge volgd door dr. H. J. A. Harmens, di recteur van Neerlandiapers in Utercht. Industrieterrein bewaakt De Haagse politie heeft met ingang van gisteren een extra bewaking inge steld van het industrieterrein Binck- horstpolder, dat grenst aan de ge meente Voorburg, waar zondagmor gen vroeg een fabrieksbrand een schade aanrichtte van vyf miljoen gulden. Ook de Ryswykse politie voert een extra bewaking uit op het industrieterrein Plaspoelpolder. Deze verscherpte bewaking werd al inge steld toen aarrnemelyk werd, dat in Voorburg en aangrenzend gebied se dert begin oktober een pyromaan aan het werk is. BUITENLAND Luchtvervuiling ln V.S. De Amerikaanse minister van Volksge- zondheid, onderwys en maatschap- peiyke zorg, Gardner, heeft ge waarschuwd. dat de Amerikanen weldra .wellicht als mollen" bin nenshuis moeten leven, gasmaskers moeten gebruiken of in koepelsteden moeten wonen, tenzy het vraagstuk van de luchtvervuiling wordt opge lost. Volgens Gardner verliest Ame rika de strijd tegen luchtverontrei niging, veroorzaakt door het toene mend aantal auto's, fabrieken en centrales. Chili i.p.v. Nederland België gaat waarschynlljk met Chili sa menwerken aan het Zuidpoolgebied, nu volgend jaar geen nieuwe Ne derlands-Belgische expeditie zal wor den uitgezonden omdat de Neder landse regering geen gelden voor dit onderzoek meer beschikbaar stelt. Veranderd „Zie. hoe drie jaren presidentschap mijn man veranderd hebben", schreef mevr. Kennedy kort na de moordaanslag aan een vriend. In de brief aan Matt Karwein za ten twee foto's: de ene was geno men tydens de campagne in 1960 en de andere in oktober 1963. De foto's en de brief worden voor 245 dollar ten verkoop aangeboden door de handschriftenhandelaar Charles Hamilton. De groeven en schaduwen op het gelaat van de pre sident in 1963 laten zien hoe oud hij in de drie jaar van zyn presi dentschap was geworden. Incident met Hitler-foto Noorse havenarbeiders hebben ge- i weigerd de lading van een Duits j vrachtschip te lossen, nadat twee jonge Duitse zeelieden een portret van Hitler in de kantine hadden op gehangen, aldus meldt het blad Ro- galands Avis. De twee matrozen van de Bremense kustvaarder Eckhardt- Frers brachten de nazi-groet nadat zij het portret hadden opgehangen. Zelfs schreeuwen zij „Schwein- Ihund" tegen een douanebeambte die de kapitein van een en ander op de hoogte had gesteld. De afbeelding van Hitler werd tenslotte verwijderd. Strijd ln Angola De Angolese regering in ballingschap heeft be kendgemaakt, dat haar soldaten in een hinderlaag aan de Angolese zyde van de Kongolese grens 25 Portugese soldaten in een hinder laag hebben gedood. Polen gevlucht De gezagvoer der van een Bulgaars cruise schip heeft gemeld dat dertien Poolse toe risten niet zyn verschenen toen het schip maandag na een bezoek van zes dagen aan Napels vertrok. Het schip, de Nessebar, kwam op 7 de cember met 250 Poolse toeristen in Napels aan. Tydens een bezoek aan Rome vielen vier Polen af. Zy heb ben politiek asiel gevraagd, aldus de Italiaanse politie. De andere negen, onder wie vier vrouwen, zijn in Na pels verdwenen. Gevangenen vrijgelaten Presi dent Kenjatta heeft de vryiating van meer dan drieduizend gevange- nen bekendgemaakt by gelegen heid van de derde verjaardag van de onafhankelijkheid van Kenia. Hij zei er echter bij dat dit niet elk jaar zou gebeuren, want wet en de moeten gehandhaafd worden. Vreemd gedrag Een 23-jarige jongeman, oud-leerling van de to neelschool in Keulen, heeft gister avond de automatische brand- blusinrichting van het Keulse thea ter in werking gesteld, waardoor het theater vol liep. Uit elk van de 120 kranen loopt 12 liter water per mi nuut. De schade wordt op 90.000 gulden geraamd. De jongeman is gearresteerd. Auto-ongeluk in Ecuador Veer tien personen zyn gisteren om het leven gekomen toen een vrachtauto geladen met cement in botsing kwam met een bus op ongeveer km ten zuiden van Quito, Ecuador. Harrlman by Franco De specia le Amerikaanse ambassadeur, Ave- rell Harrlman, op reis om de Ame rikaanse politiek in Vietnam uiteen te zetten, had gisteren een byeen- komst met generaal Franco. Het hoofddoel van het bezoek van Har- riman aan Spanje is aan te drin gen op meer actieve steun aan het Amerikaanse programma in Zuid oost-Azië. Kernproef De Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie heeft gisteren op haar ondergrondse proef terreinen in de staat Nevada een atoomwapen tot ontploffing gebracht met geringe explosieve kracht. Dit betekent dat de kracht minder was dan die van 20.000 ton conventionele springstof. Mikolajczyk overleden Stanis las Mikolajszyk, premier van de Poolse regering in ballingschap ty dens de tweede wereldoorlog, is op 65-jarige leeftijd in Washington overleden. Hij Is in 1947 uit zyn land gevlucht, waar hem waar- schyniyk een doodvonnis te wachten stond. Hy overleed aan een hartaan val in de woning van een van zyn zoons. Presidentiële lunch President Giuseppe Saragat van Italië heeft gisteren in het Quirinaal een lunch gegeven ter ere van Prins Bernhard en de hertog van Edinburgh. Zy zyn in Rome om een by eenkomst van de Internationale federatie voor paardensport bij te wonen. De Ita liaanse premier, Moro en de presi denten van de belde Kamers van Af gevaardigden en senaat zaten ook aan de lunch aan. Kerstboom geveld De 30-meter hoge kerstboom van Kopenhagen, ls gisteren tydens een hevige storm van zijn stalen voetstuk gerukt. De honderden lampjes waar mee de boom versierd was werden op het plein voor het stadhuis ver brijzeld toen de boom neerstortte. Vandaag is de kerstboom weer op gericht. Rel bij Belga Tien negers hebben gisteren een inval gedaan in het pand van het persbureau Belga. zy waren woedend over het feit, dat twee fotografen een neger hadden gefotografeerd, die bij het •- gebouw van Belga door de politie werd gefouilleerd. Een van de foto grafen werd door de negers neerge slagen, zyn toestel werd vernield. De ander werd in het gebouw van Belga nagezeten. Aan de herrie kwam pas een eind, toen de politie vijftien ar restaties verrichtte. Hogewoerd 175: Wachtte» ran Jehovah's getuigen: 4 en[ iam.; openbare lezing 2.30 ec: Schouwburg: R.-K.-Toneelgi Gastspelers". Opv. van „De ha 'er, 8 uur nam. Oude Rijn 5: Plnkstergemea J. Eikerbout van Voorburg,] Oude Rijn 5: Gem. voor oori lijk christendom. Spr. evang. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6Kerk vaJ Christus van de heiligen de- dagen. Spr. dhr. Diender, li voorm. MAANDAG Ant. Clubhuis: Kerstmiddj ïr. van Hulsvrouwen, 2 uur] SchouwburgAbonnementi ling Haagse Comedie. „Een zi New York", 8 uur nam. DINSDAG Charlotte de Bourbonhof: E caclub „De detector", 7.30—I Parochiezaal (Lammenset Filmavond Ned. Ver. Ex-poll^ vangenen uit de bezettingstyfc Schouwburg: Abonnement# ling Haagse Comedie. „Een zfl New York", 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer tref Zitting Bouwfonds Ned. Gel 78 uur nam. BIOSCOPEN LIDO: „Vier vrouwen voor I 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur! 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Boelng-Boeing", a. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uuri 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. f (Donderdag 7 en 9.15 uur) r REX: „Het komplot der naars". 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uuri 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. L STUDIO: „Ik. een vrouw",l Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. CAMERA: „Een moment van 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uurj 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: „West Side Stort Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 8 uur. TENTOONSTELLINGE! De Lakenhal: Dag 10-6 ut 1-5 uur Galerie Walenkamp (Nieuws Tentoonstelling van werk van en Hllgemann. Geopend dins zaterdag 11 uur voorm.- (tot 31 december). Legermuseum (Pestbuialaa uitzondering van zaterdag (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volk Tentoonstelling van Japanse van Kyösaï Dagelijks Zondags 13 17 uur. RU kern uaeum voor Volki (Steenatraat 1): Dag 10-17 i dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de ges der natuurwetenschappen: mu zond 1-4 uur Zwellandlaan 5: Filiaal Bi Reuvens: Tentoonstelling Kunstenaarshuisvesting Joo] Geopend maandag, dinsdag, i en vrijdag 912 uur voorm.' uur nam. (tot 31 december).' De Waag: Kunstmarkt 12 nam. (van 2023 december t nam.). Zondag en maandag (t.e.m. 24 december). Avond- en nachtdienst der a| Geopend voor spoedeisende j Centraal Apotheek Breestraat 20552. Apotheek R. van Breest Smi te Leiderdorp ls de gehele w pend. Weekelndedlenst Leidse b; Tot zaterdagmiddag 12 u) men de eigen huisarts te raj Na zaterdagmiddag 12 u men voor spoedgevallen dol foon 2 2 2 2 2. Turks dreigement Turkye heeft gedreigd geweld te zullen gebruiken i verhinderen, dat Tsjechi sche wapens het eiland Cyprus be reiken. Eén scheepslading Tsjechi sche wapens is al op het eiland aan gekomen, maar de Hurkse marine en luchtmacht zullen de Panamese schepen, die de wapens vervoeren, de weg versperren. Leuvense betoging Vlaamse studenten, die vrijwel wekeiyks in Leuven betogen voor overplaatsing van de Franse universiteitsafdelin gen naar Wallonië, hebben hun ac ties gisteren tot Brussel uitgebreid. Uit de bovenste bol van het Atomium, restant van de „Expo", wierp een dertigtal betogers gister middag pamfletten terwyi aan de voet van het gevaarte een honderd tal studenten in spreekkoor „Leuven Vlaams" en „Franskiljons buiten" riep. zy werden door de politie ver dreven. Later wierp een groepje stu denten vanaf de publieke tribune strooibiljetten tussen de afgevaardig den en hief de kreet „Leuven Vlaams" aan. zy werden door de zaalwachters buiten de deur gezet. Hakenkruisen in Hasselt In Hasselt België is gisteravond be kendgemaakt, dat in de St. Quin- tinuskerk een reeks leuzen en ha kenkruisen is geklad op heiligenbeel den en communiebanken. De onbe kende dader heeft ook twee kruisen ii) de kerk gebroken. Kunstmest voor China Nitrex AG, het Westeuropese stikstof concern, heeft een contract gesloten met communistisch-China voor de levering van drie miljoen ton stik stof kunstmest, de grootste stikstof order die ooit geplaatst is. Nitrex AG is een organisatie van tien voor aanstaande stikstoffabrikanten en exporteurs in België, West-Duits- land. Frankryk, Nederland, Ita lië, Noorwegen, Oostenrijk en Zwit serland. Het hoofdkantoor van de organisatie ls gevestigd in Zürich. Politie ln Thailand Thailand (Siam) vormt 22 nieuwe speciale polltie-eenheden voor de strijd tegen gewapende communisten dn het noord-oosten en zuiden. Naar ver luidt krijgt elke eenheid van man Amerikaanse uitrus ting, zoals hefschroefviiegtuigen, wa pens en telecommunicatle-middelen. ADVERTENTIE Snuif en wi HAAG! AGEND WOENSDAG 14 DÉCEM1 Kon. Schouwburg, 20.15 uul lande Dans Theater. Dillgentia. 20.15 uur, Tlngt Cabaret. Kurzaal. 20.15 uur, Utrecht nie Orke6t. WEERRAPPORTE (Van hedenmorgen 7 o Ypenburg v:i<singen Eeldc Df Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg b «b ■egenbul geh. bew. •egenbul He'slnkl Stockholm Osit sneeuw sneeuw geh. bew. Kopenhagei regen Aberdeen onbewolkt Lonaen geh bew Brussel -egenbul Luxemburg huh Dew Pary Bordeaux Ntc» Grenoble öer.yn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Br -celona Madrid Mallorca Lissabon r bew -i. bew. regen licht bew geh. bew. regen licht bew balt bew onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2