grenswijziging kwam voor Leiden te laat Katwijkers gedroegen zich niet als heren in verkeren krotten BOLS N.Z.H.-parkeerplan Ir. Heerema krijgt zes weken voor antwoord Dr. Jaspars aanvaardt lectoraat biochemie 4NSDAG 14 DECEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 Molle (P.v.d.A), die gisteravond de beraadslagingen over groep IV huisvesting en openbare werken) opende, gaf een toelichting op het fractie ingediende voorstel inzake het brengen van een wijziging nenstelling van de woonruimtecommlssie. Z.i. heeft de raad geen fin de werkzaamheden van deze commissie. Het voorstel beoogt ojn. die voor dit werk geïnteresseerd zijn, gelegenheid te geven de ringen van de commissie bij te wonen en verder om verschillende epen in deze commissie ontïer te brengen. niet leer De Wilde (K.V.P.) had r de woningnood. Leiden heeft joningen, die deze naam ten e dragen. Het zijn krotten. slaapplaatsen en dan nog on- zonder slechte omstandighe- ireker drong aan op een offi- anpak van de woningbouw, me van flats, met de klem- hoog. De heer De Wilde keer verder tegen de lawine van es die men moet doorworste- ak voor het verkrijgen van ivoudige vergunning. ioord-zuid-verbinding, dient, iker, met kracht te worden Coördinatie van diensten, t bepaald werk zijn belast, echter worden. eer Koppen (Noodraad) was deel. dat met het dempen van n voortgang moet worden be- o.a. van de Nieuwe en Oude et dempen van deze grachten, ijk ook voor het verkeer, zou iud van 8 bruggen en het louden van de grachten voor- Een winstpunt voor de toe- 1VOUI Inoori j\ prei: Narigheid ir Zitman (V.V.D.) sneed het aan voor het verlenen van gunningen voor kleine ge- vaaraan de verplichting koppeld een of meer onder- te nemen. Z.i. kan dit de •or een <leel oplossen, iide partijen er financieel gediend. Verder sprak spre- de moeilijke gang van za- de verkoop van terrein van i-kliniek voor de bouw van ihool. Voorts wenste spre- :ten of Leiden volgend jaar larigheid komt, met het doortrekken van de St. voor het verkeer. Roorda (P.v.d.A.) sprak stedebouwkundige planning te 4 bouwen stadswijken, dienst is slechts één inge- let enkele medewerkers, ver- .ovendien is er geen coör- 'oorts vroeg spreker inlich- ■er het al dan niet bouwen •peil. In een nota aan de hij gaarne de voor- en ua- dit bouwen overgelegd, tering van de binnenstad iiden er, volgens spreker, niet n daar een zakenkwartier tn. Ook met de woonfunctie :ening worden gehouden. Dit [ezelligheid verhogen. aan mankracht bij de Dienst achter te lopen? Voorts sprak de heer De Kier over het grote woningtekort, dat onte vredenheid naar vele kanten doet ontstaan. Wantrouwen Het voorstel inzake de woonruimte commissie betreurde spreker In hoge mate. Hij ziet hierin een motie van wantrouwen tegen de huidige com missie. Iemand, die met zijn persoon lijke- en gezinsmoeilijkheden bij de commissie komt, is er, beslist niet opgesteld, dat een raadslid daar bij zit, aldus de heer De Kier in een fel en bewogen woord. De commissie, die reeds is samen gesteld uit vertegenwoordigers van de bouwvereniging, de vakbeweging en de huiseigenaren, is z.i. een Juiste afspiegeling van de bevolking. De heer De Bruyn (P.S.P.) kantte zich tegen demping van Oude en Nieuwe Rijn en een geprojecteerde weg door de Hortus. Bij de stede- bouwkundige plannen moet terdege rekening worden gehouden met be staande, historische bebouwing. Meevaller Toen wethouder Piena bij in terruptie de heer De Bruyn toe voegde, dat de demping van Lange- gracht eind volgend jaar gereed is tevoren had dit raadslid het over de lange lijdensgeschiedenis van deze demping gehad antwoordde de heer De Bruyn „dat valt mij dan negen jaar mee". Met de voorstellers van het voor- stel-woonruimtecommissie was spre ker het eens, dat het gewenst is, dat raadsleden een inzicht krijgen van de werkzaamheden van deze com missie. Het eventueel bijwonen door raadsleden van de vergaderingen der commissie, zag spreker evenwel als niet juist. Mevr. Van der Blom-Vijlbrlef (C.P.N.), die eveneens over dit voor stel sprak, kon zich met de huidige samenstelling wel verenigen, al zou daarin wellicht een arts zitting kun nen nemen. Een inzicht in deze mate rie mevr. Van der Blom sprak uit eigen ervaring kan de raad steeds krijgen op het Huisvestingsbureau. Maar dan moet men zich ook voor de zaak interesseren! De heer Versnel (P.v.d.A) vroeg of sportvelden bij het verrekeningssy steem vallen onder wijkvoorzienin- gen. De heer Pompe (Noodraad), die als laatste spreker over deze groep het woord voerde, distantieerde zich van het voorstel inzake de woonruim te-commissie en sprak zich uit voor het voorstel inzake de liften. ADVERTENTIE Ik maakte een Zeer Oude verClssing Ik nam altijd de goedkoopste Zeer Oude Genever omdat ik niet wist dat ik al voor ƒ12,05 per kruik de echte oude historische Bols kon krijgen, zowel in glas als in koelhoudend steen. Als je één keer die volle, zachte Bols kwaliteit geproefd hebt, dan weet je voor goed: niets is Zo Onweerstaanbaar als Eiken dag een glaasje!" iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Hertejacht op rijksweg Wegenwacht en politie hebben op de drukke Rijks weg 13 (Den Haag-Rotter dam onder de gemeente Delft vele uren jacht ge maakt op een hertdat was ontsnapt van de boerderij van de heer T. J. C. Duyn- dam aan de Rotterdamseweg aldaar. Maandag werd na een eer ste melding bij de politie, dat op de verkeersweg een hert gesignaleerd was, een onder zoek ingesteld dat echter geen resultaat opleverde. Na dat men contact had opge nomen met de heer Duyn- dam kwam het hert weer voor de dag. Enkele malen zag men het dier, maar van gen bleek onmogelijk. De heer Duyndam trachtte het hert met voer te lokken, maar iedere keer als het dier zich tot dichtbij komen had laten verleiden, werd het door passerende auto's opge schrikt en nam het de be nen. Enige uren bleef het hert weer onvindbaar, totdat het bij het station van de wegen wacht werd opgemerkt. Twee politiemannen trokken ten strijde. Zij vonden echter geen hert, wèl een in de berm gereden auto, waarvan de motor nog warm was, maar de eigenaar onvindbaar bleek. Politiemannen sleepten de auto naar het bureau en kre gen daar te horen, dat de eigenaar ervan, een 64-jarige inwoner van Lisse, was ge slipt toen zijn weg werd ge kruist door een hert. Het hert heeft zich maandag niet meer laten vangen. Gister ochtend slenterde het alsof er niets was gebeurd, uit eigen beweging het hek bin nen waardoor het ruim 24 uur tevoren was ontsnapt. Te laat enswijziging is voor Leiden te omen. Het woningwetcontin- 6 konden wy niet verwe- Hoe gaat het nu verder contingent? 1 geen mogelijkheden om een etwoning wat aantrekkelij- laken? Bds vele malen achtereen de n verontrusting heeft uitge- over het ontbreken van een 'oonflats, met meer dan drie sn, heeft zijn fractie een ingediend om dit te voorko- tntueel bestaande uitbrei- nnen moeten, aldus de voor in deze geest worden gewij- Precair De Kier (Prot. Chr.). zei- de toestand in de volkshuis- en de bouwnijverheid nim- irecair is geweest dan thans, er hebben wij wel grond, de praktyk niet. heer De Kier wilde meer heid inzake het bouwen van m drie lagen zonder lift. )ruiming dient z.i. meer sys- ih te geschieden. Niet Tiier en gat. wenst ook de heer De Kier neerd te worden op pol-. Ook de planning in de tor zit spreker niet lekker, wij hier door een gebrek Ook Leiden heeft belangstelling De N.Z.H. wil in Haarlem en zo mogelijk ook in Leiden een bijdrage leveren tot oplossing van het parkeervraagstuk. De gedachten gaan uit naar de inrichting van een deel van het garageterrein aan de Leidsevaart te Haarlem als bewaakt parkeerterrein voor automobilisten. Parkeren in garage Dit parkeerterrein zal worden ge completeerd met een tank- en ser vicestation, zodat de langparkeerder, die 's morgens zijn wagen heeft ge stald. deze 's avonds geheel nageke ken en in orde weer kan ophalen. Daat zijn parkeerkaartje tevens als dagkaart voor het stadsnet dienst doet. wordt in al zijn vervoer behoef ten voorzien. en dergelijke zoveel mogelijk ter be-, schikking worden gesteld, langpar- keerders kunnen, voor zover ze niet geheel op het openbaar vervoer over gaan, dan een plaats vinden op de meer periferisch gelegen parkeerter reinen van de NZH, die bovendien het voordeel van een frequente bus verbinding naar de stad hebben. In Leiden kan men van de garage Rijns- burgerweg op z'n minst 16 keer per uur de stad in, de aan het station be ginnende lijnen niet meegerekend. Tass meldt dat Hanoi werd gebombardeerd Amerikaanse vliegtuigen hebben gisteren Hanoi en omgeving aange vallen. De correspondent van het Russische persbureau Tass meldt, dat voor de eerste maal in de oorlog in Vietnam woonwijken van de stad zelf werden gebombardeerd. Amerikaanse jachtbommenwerpers vlogen laag over Hanoi en lieten bommen vallen op een arbeiderswijk langs de Rode Rivier. Tezelfder tijd werden aanvallen uitgevoerd op Dja- tram, een voorstad van Hanoi. Vol gens Tass haalde de Noord-Vietna- mese luchtafweer vier Amerikaanse toestellen omlaag. Het Amerikaanse ministerie van Defensie verklaarde naar aanleiding van dit bericht, dat de V.S. alleen militaire doelen aanvallen. De doelen in het gebied van Hanoi, die de af gelopen 24 uur op het programma stonden, waren van militaire aard en zfjn al eerder bestookt. In Saigon is gisteren het Engelsta lige dagblad Saigon Post voor een week gesloten wegens overtreding van de censuur. Gisteren trof dit lot de Engelstalige Vietnam Guardian, die voor onbepaalde tijd werd verboden. Moet 1.9 miljoen betalen Aan de Leldse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats pshychologie de dames M. E. van Rappard te Haarlem en I. van der Wal te Den Haag en de heer J. W. Pool te Amsterdam, doctoraal psychologie mevr. E. G. Broekman-Fischer te Noordwijk en de heer W. van Hoorn te Leiden; doctoraal pedagogiek mej. A. M. M. Wezenberg en de heer G. F. Goes, beiden te Den Haag; kandi daats niet-westerse sociologie mej. M. C. Brugge te Wassenaar; kandi- rente en kosten. Het totale bedrag komt hiermede uit op j p^^Feith^te ^oTden^l^de 1.882.647. (Van onze correspondent) Ir. P. S. Heerema, medeoprichter van Volks Aandelen Trust, heeft van de civiele kamer van de Haagse rechtbank zes weken de tijd gekregen om te antwoorden op de eis van bewindvoer ders van het bankiershuis Teixeira de Mattos om zijn aandelen tot een bedrag van 1.665.840 te betalen, vermeerderd met AO ADEM ISO HE EXAMENS Bij monde van zijn procureur, mr. toestemming heeft gegeven de dag- W. Schadee, vroeg hij de rechtbank 8 weken tijd om conclusie van ant woord te geven. Dit in verband met het feit, dat gedaagde eerst de jaar vergadering van de VAT wil afwach ten, die in Amsterdam zal worden gehouden tussen 15 en 30 januari a.s. Namens eisers stelde mr. L. D. Pels Rijcken dat de zaak spoedei send is. Hij vroeg de rechtbank ge daagde een termijn van 4 weken toe te staan. De rechtbank gaf 6 weken met de waarschuwing, dat gedaagde op 24 januari nog slechts éénmaal uitstel kan krijgen om op de eis te antwoorden. In verband met het feit dat de president van de rechtbank eisers Afrikaanse druk inzake Rhodesië Mali, Nigeria en Oeganda, drie Afrikaanse landen die lid van de Vei ligheidsraad zijn, hebben gisteren formeel voorgesteld olie en olie-pro- dukten toe te voegen aan de lijst van goederen, die Engeland niet in Rho- desië ingevoerd wil zien. Het voorstel, ingediend bij de Vei ligheidsraad bij wijze van amende ment op de Britse resolutie over sancties tegen Rhodesië, was niet het enige van de drie Afrikaanse landen. Zij willen ook dat alle landen, die lid van de VN zyn, geen steenkool en eindprodukten meer van Rhodesië topen. vaaarding op verkorte termijn uit te brengen, zullen door partijen hier na geen conclusies van repliek en dupliek worden uitgebracht. Na het indienen van de conclusie van ant woord zal meteen een datum wor den vastgesteld voor het houden van de pleidooien, waarna de rechtbank vonnis zal wijzen. Mr. Schadee verklaarde ons te ver wachten dat in deze zaak, met een inzet van bijna f 2 miljoen, in elk geval door één der partijen hoger beroep zal worden aangetekend, hoé het vonnis ook moge uitvallen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN: Dirk Jan. n van G. J. van Hattum en a. xvi. a. Buurman van Vreeden; André. zn van B H. van der Roest en C. A. Ward; Jacobus Petrus, zn van J. J. S. J. Jansen en M. H. A. Brama; Jolanda Maria Jacoba, dr van C. G. de Groot en M J. van der Wal; Ronald, zn van A. Witvoet en M. Borgerding; Agnes Johanna Maria, dr van J. W. P. van Hees en M. T. van Teijlingen. GETROUWD: H. J. W. M. de Nie en G. de Ru; H. van Heuveln en M. J. A. van der Voort. OVERLEDEN: W. J. M. Smorenberg. 75 jaar, wed. van G. J. Straks; C. van Haasteren. 79 Jaar, man; E. F. van der Voorden. 81 Jaar. wed. van P. Verhoog; C. J. Verver. 55 laar, man; C. Dexel. 67 Jaar, wed. van P. Smit; J. W. Cabout, 64 Jaar. man; M. F. C. Beljersbergen. 2 den (cum laude) Tol. 79 Jaar heer A. Vink te Rijswijk; kandidaats geschiedenis de heer J. M. M. Leen- ders te Rotterdam; doctoraal Duitse taal- en letterkunde de heer M. Boot te Leiden; doctoraal Egyptologie de heer E. D. Schneider te Den Haag; doctoraal geneeskunde mej. M. Y. Vellekoop te Helmond en de heren A. L. Duijvestijn te Wassenaar, F. O. A. M. Kemme te Leiden en W. C. J. Mijnsbergen te Den Haag; semi-arts de heren A. J. van Harreveld te Lei den, R. J. Sanders te Den Haag en P. H. Schram te Sassenheim; arts examen mevr. I. T. Pieterse-Hooft te Leiden en de heer Ph. F. J. Hoyng te Den Haag; apothekersexamen de heren D. C. van Doom te 's-Graven- hage. P. H. Vree te 's-Gravenhage en J. Winters te Delft; kandidaats wis kunde en natuurwetenschappen de heren J. de Lange te Katwijk aan Zee, C. Stolk, H. W. van Someren Gréve, J. B. M. de Haas, G J. Nieu- wenhuys, J. C. de Jong, R. A. Rie- mersma, H. J. A. M. Stulemeijer al len te Lelden, W. Verhagen te Al phen aan den Rijn, J. C. den Hertog te Den Helder, J. Pezie te Leiden en mevr. M. A. W. Algera-Van der Schaaf te Leiden; doctoraal wiskun- te de heren A. den Hertog te Hoofd dorp en P. H. J. J. Terhal te Leiden; doctoraal natuurkunde de heren H. W. J. Blöte te Leiden en J. W. Met selaar te Oegstgeest; doctoraal schei kunde mej. J. A. Raad te Leiden en de heren G. P. de Gunst te Leiden, J. W. F. van Ingen te Leiden en D J. S'kkema te Leiderdorp; doctoraal biologie de heren M. Donze te Leiden cum laude) en P. Dijkhuizen te Lei- Met voet door glazen deur Een 26-jarige Leidenaar kreeg gis termiddag omstreeks twee uur een bloedende wond aan zijn rechtervoet, toen hij de glazen deur van een wa renhuis aan de Aalmarkt open wilde trappen. Hy trapte zo hard dat de glasruit brak. De jongeman moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Strijd in slaapkamer Een jong Leids echtpaar maakte in de afgelopen nacht zo'n ruzie dat zowel de man als de vrouw door een grote spiegelruit tuimelden. De vrouw, die omstreeks kwart voor vier in het politiebureau verscheen om melding te maken van de echte lijke vechtpartij, was door glas splinters aan belde bovenarmen vrij ernstig gewond. Zij moest onmiddel lijk door de E.H.D. naar het Diaco- nessenhuis worden overgebracht. Haar man bleek lichte verwondingen in dc nek te hebben opgelopen. Het strijdtoneel was de slaapkamer van het Leidse echtpaar. Injectieuze moleculen i dwongen een oppervlakkig, dan wel l fragmentarisch karakter te vertonen. De normale verrichtingen van het j organisme of de levende cel worden macroscopisch of microscopisch [bespioneerd. Er worden analyses ver- richt. Dit leidt tot het doen van be- Dr. E. M. J. Jaspars heeft gister- 1 paalde ingrepen. De normale gang middag met een openbare les in het van zaken wordt hierbij gesaboteerd Groot Auditorium onder de titel „Infectieuze moleculen" officieel het ambt van gewoon Leids lector in de 1 biochemie aanvaard. De beoefenaar van de biologische wetenschappen bedient zich van de meest uiteenlopende methoden om het levend object te bestuderen en zodoende uiteindelijk een antwoord te kunnen geven op de vraag hoe het mogelijk is, dat zeer vele inge wikkelde chemische reacties kunnen voeren tot een gecoördineerd, levend geheel, aldus dr. Jaspars. Een groot probleem hierbij is. dat de ingewik keldheid een systematische ontrafe ling eigenlijk niet toestaat. Een to tale opheldering van welk levend sys teem dan ook moet voorlopig als een wensdroom worden beschouwd. Het onderzoek was en is min of meer ge- Voor de Leidse kantonrechter Na het bekend worden van dit NZH-initiatief, dat de instemming geniet van B. en W. van Haarlem, is ook van officiële zijde in Leiden be langstelling voor dit project getoond. De directie van de NZH laat thans nagaan hoe een dergelijke parkeer accommodatie 't beste in de Sleutel stad tot stand kan worden gebracht. De NZH erkent dat het een alge meen belang is dat de kortparkeer- kers door middel van parkeermeters ADVERTENTIE 7% SPAARRENTE Een aantrekkelijke combinatie van f™ >èn- bieden wij U ingaande f.12.1966. Indien U bij ons Uw auto A.R. verzekert of onderbrengt, vergoeden wij U zodra en zolang Uw Spaarcombinatierekening bij ons ten minste 1.000.- aanwijst en Uw auto A.R. verzekering in stand blijft, 7% rente per jaar over max. 5.000.-. Over bedragen boven ƒ5.000.- vergoeden wij op deze rekening 5'/a% rente over max. ƒ30.000.-, hetgeen ook het percentage Is op spaarrekening zonder combinatie. 7% rente wordt onder bepaalde voorwaarden even eens uitgekeerd in combinatie met een via ons te sluiten LEVENSVERZEKERING elke denkbare vorm Wij geven U gaarne uitvoerige inlichtingen met voorwaarden. Een 50-jarige tuinder uit Katwijk had zich van de slagzin „Glaasje op, Iaat je rijden" weinig aangetrokken. Na een bruiloft had hij met zijn be stelwagen nog enige mede-bruilofts gasten weggebracht, alvorens de rit op de Rijnmond werd onderbroken door een botsing met een aldaar ge parkeerde auto. waardelijke Intrekking van verdach- i het feit, dat hij zijn zoon had laten tes rijbevoegdheid voor de tijd van rijden met een auto, waarvan drie 6 maanden. banden versleten waren. Toen de Verdachtes raadsvrouwe voerde als zoon in een bocht op de Duinweg verzachtende omstandigheden onder meer aan, dat haar cliënt er geen gewoonte van maakte om na het ge bruik van een borrel auto te gaan rijden en die andere auto op een nietten gevolge had. i - - best verlichte plaats geparkeerd De handelaar voerde tot zijn ver- p a* was °PKereden hoewel een or,,-, riorio Knv.r4ov, voetganger met ziin fiets aan d»» ln de hoop op een bepaald punt in lichtingen te verkrijgen. By de bio chemicus is vooral de methode ge- liefd, waarbij de activiteit van uit de Op ZCbra cel ontvoerde produkten of bestand- r delen kan worden bestudeerd in de 22-jarige chauffeur uit j reageerbuis. Zo is men al veel over Vp Hoewel een auto ging inhalen en even moest^a*wUk verstek liet gaan, kreeg de I enzymen, mitochondrieën enz. te we- afremmen. gleed vaders auto tegen hem aan^ian?'& gemaakt zaak ten gekomen, een tegemoetrijdende autobus op. ?.e &ebruikeiyke openbare be- hetgeen nog al wat materiële schade °ande,inS Hieruit bleek, dat ver dachte een voetgangersoversteek- mtooradres Z. Voorburgwal 98-100 nsterdam-C. I INSINGER CO poven, Jul. v. Stolberglaan 196, Leidschendam. pingen eveneens onder tel. no. 017616114 A. J. L. M. van De kantonrechter, mr. W. de Ko- stond, zodat hy slecht zichtbaar was. dediging aan, dat de banden nog niet ^oeD>anger met zyn fiets aan de ning, las in het proces-verbaal, dat I Omdat haar cliënt zyn auto voor zo oud waren en gezien het aantal "and aan oversteken was. De de tulnder eterk naar alcohol riekte, aUn bedrijf nodig heeft, vereocht ai) ..«d_i - 1 de intrekking van de rybevoegdheid ditmaal nog voorwaardelyk te stel- wartaal uitsloeg en na zyn aanhou ding hy was na de botsing ook nog doorgereden ter ontnuchte ring enige tyd in het politiebureau vastgehouden. „M'n ruiten waren wat beslagen en mede daardoor heb ik die auto niet zien staan", zo verontschuldigde verdachte zich. De kantonrechter was echter tot de conclusie gekomen, dat de botsing kenneiyk aan een andere oorzaak te wyten was. De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen, onthulde in zyn requisitoir, dat hy had overwogen om deze zaak voor de rechtbank te laten dienen, maar de twyfel wat betreft de mate van verdachtes dronkenschap in diens voordeel had laten uitvallen. len. Verdachte gaf in zijn laatste woord nog te kennen, dat hy de geëiste straf veel te zwaar vond. „Het was hier een samenloop van omstandig heden", vond hy. De kantonrechter zag geen reden tot enige clementie. Hy vond zowel het voorafgaande gebruik van een hier niet achterhaalde hoeveelheid alcohol als het feit, dat verdachte lm de botsing was doorgereden en dus moest worden achterhaald, zo irn- stig, dat hy de geëiste termyn van de onvoorwaardelyke intrekking van verdachtes rybevoegdheid nog te kort vond en deze derhalve stelde gereden kilometers te snel versleten 1 v°etf^neieri_ 'iet zi^n fiets va"en waren bracht zich ylings in veiligheid. Dat *Ün reactie juist op tyd kwam. bleek „Ik was van plan die banden spoe- wei „it hel feit. dat verdachtes auto op 1 jaar. De gedboete bepaalde hy niet weg, dat hy het ge- daarentegen op f 150 subs. 30 dagen, bruik van alcohol op die bruiloft wel 17 i i degelyk als een zeer straf bezwaren- VcrSl6tCH banClCll de omstandigheid liet gelden. Hy eiste zowel een geldboete van Een 48-jarige handelaar uit Noord- I op was gegaan en een botsing had f 250 subs. 50 dagen als de onvoor- I wyk moest zich verantwoorden voor veroorzaakt. dig te laten verwisselen voor nieuwe probeerde verdachte als een verzach tende omstandigheid aan te voeren. „Dat had u dan direct moeten laten doen", repliceerde de kantonrechter. De officier legde in zyn requisitoir de nadruk op het gevaar van gladde banden in het huidige verkeer en eiste een boete van f 200 subs. 40 dagen. ,Jk liet m'n zoon niet met die auto rijden; hy pakte hem zelf", zei verdachte nog. .Jiy gebruikte die au to regelmatig voor uw zaken en dus was u de verantwoordelyke eigenaar" wees de kantonrechter ook deze uit vluchtpoging van de hand. Het von nis luidde conform de eis. De 21-jarige zoon van de hande laar werd hierna eveneens conform de eis. veroordeeld tot een boete van 1150 subs. 30 dagen, omdat hy on danks ondeugdeiyke banden de weg over het rywiel heenreed i komen vernielde. Verdachte kon des- tyds als enig excuus aanvoeren, dat hy de voetganger niet had gezien. Daar de officier en de rechter het eens waren over het gevaar, dat verdachte had veroorzaakt, luidde het vonnis conform de eis, f 100 boete subs. 20 dagen en de voorwaar- delyke intrekking van verdachtes rybevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, proeftyd 2 jaar. Een heel speciaal soort celbestand delen vormen de virussen, zy zyn in de reageerbuis tn onbeschadigde toestand te bestuderen. Bovendien zyn zy infectieus. d.w.z. zy kunnen gemakkelyk weer de cel binnendrin gen en aanleiding geven tot ver meerdering van zichzelf. Deze ver meerdering komt tot stand door co- dil vol- ordinatie van een aantal processen. ADVERTENTIE voor BRILJANT Juwelier Horloger V. D. WATER Haarlemmerstraat 181 waarvoor het virusdeeltje of eigen- lyk het virus-nucleïnezuurmolecuul, dat het wezeniyke bestanddeel van het virusdeeltje is. de richtiynen, het gecodeerde programma bevat. Het programma is in principe voor gecombineerd chemisch en biologisch onderzoek toegankelyk, vooral omdat bij sommige virussen het nucleïne- zuur relatief klein is (molecuulge wicht 1 2 miljoen). Bovendien is het in een aantal gevallen mogeiyk specifieke brokstukken van infectieu ze nucleïnezuurmoleculen in handen te krygen. De studie van kleine vi russen lykt daarom veelbelovend met het oog op het ontraadselen an de precieuze samenhang van althans een aantal levensprocessen. Na afloop van de openbare les re cipieerde dr. Jaspers in de ont vangstzaal vEin de Academie.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11